Tajlandia - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-12, 19:32   #1801
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez svamp Pokaż wiadomość
W Tajlandii prędzej zaskoczy Cię brak spłuczki niż jej obsługa. W wielu miejscach nieczystości z toalety pozbywa się za pomocą stojącego obok wiaderka i kranu. Już nie mówiąc o braku papieru toaletowego i informacjach o tym, by go nie używać, bo zapycha kanalizację. Zamiast tego - wężyk wiadomego przeznaczenia.
O, widzisz, to już jakaś cenna informacja! O papierze słyszałam, że często bywa w tej wspólnej części toalet publicznych, a nie w samej kabinie, więc warto mieć przy sobie chusteczki, jakby się zapomniało.
Tego typu informacji szukam!
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 09:30   #1802
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Tajlandia

Hej, moja podróż do Tajlandii zbliża się wiekimi krokami. Wylatujemy 10 grudnia.
Plan jest taki:
Bangkok- Siem Reap - Bangkok - Chiang Mai - Krabi -Phi Phi - Krabi -Bangkok

Wiele mam już zaplanowane, część hoteli i większość przejazdów już porezerwowałam, bo boję się, że w okresie świątecznym jednak będzie tam prawdziwy tłok. Niestety, grudzień to jedyny miesiąc w roku, w którym mogę wziąć dłuższy urlop...

Zastanawiam się nad promem z Krabi do Phi Phi - czy warto rezerwować przez internet czy lepiej na miejscu? Jest szansa na jakieś bardziej korzystne oferty, kiedy już tam będę? Wyszło mi też, że będę mieć tylko niecały jeden dzień na Krabi, a chciałam zobaczyć i Tiger Cave i Railey, w związku z czym mam pytanie, czy Ko Phi Phi są organizowane wycieczki zahaczające o Railey? Wtedy na Railey pojechałam bym w ramach wycieczki, a dzień w Krabi poświeciła na Tiger Cave i łażenie po mieście. Wiecie może o której da radę najwcześniej wypłynąć z Phi Phi do Krabi? Jakieś wczesne godziny typu 6-7 wchodzą w grę?

Druga sprawa to wiza do Kambodży. Czy jeśli jadę bezpośrednim autobusem z Bgku do Siem Reap to na granicy będzie czas na załatwianie wiz czy też muszę załatwić ją sobie wcześniej przez internet?

Bardzo się cieszę na wyjazd, ale też trochę się stresuję, bo wiele rzeczy do zobaczenia, i harmonogram wydaje się napięty
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 10:10   #1803
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Tajlandia

Z Krabi na koh phi phi pływa prom/łódka - bilet kupisz na miejscu w Krabi (dla turystów jest droższy niz dla Tajów). Co do busa z Bkk do Siem Reap, to formalności wizowe będą najprawdopodobniej rozwiązywane na granicy -przewoźnicy mają wszystko ogarnięte i będę Cię kierować, co i jak.
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 13:19   #1804
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Hej, moja podróż do Tajlandii zbliża się wiekimi krokami. Wylatujemy 10 grudnia.
Plan jest taki:
Bangkok- Siem Reap - Bangkok - Chiang Mai - Krabi -Phi Phi - Krabi -Bangkok

Wiele mam już zaplanowane, część hoteli i większość przejazdów już porezerwowałam, bo boję się, że w okresie świątecznym jednak będzie tam prawdziwy tłok. Niestety, grudzień to jedyny miesiąc w roku, w którym mogę wziąć dłuższy urlop...


Druga sprawa to wiza do Kambodży. Czy jeśli jadę bezpośrednim autobusem z Bgku do Siem Reap to na granicy będzie czas na załatwianie wiz czy też muszę załatwić ją sobie wcześniej przez internet?

Bardzo się cieszę na wyjazd, ale też trochę się stresuję, bo wiele rzeczy do zobaczenia, i harmonogram wydaje się napięty
Spokojnie z wizą poradzisz, bo wszystkim na granicy zależeć będzie, byś sobie poradziła
Po pierwsze jadąc z BKK do Siem Reap wysadzą Cię na granicy i nie pieszo będziesz musiała przejść przez granicę i odprawę paszportowo-wizową i wsiadasz już w kambodżański autobus po drugiej stronie.
Ja dla własnego spokoju kupowałam wizę przez internet i oczywiście na granicy naganiacze próbowali wyciągnąć od nas dodatkowe opłaty, ale olaliśmy ich i prosto do odprawy paszportowej. Ale spokojnie można też wizę kupić na granicy.

Ja już w piątek wyjeżdżam na 3 tyg. Plan BKK - Chiang Mai - Koh Lipe -
Koh Lanta - Krabi - BKK

Ciekawe co nas zaskoczy w związku ze śmiercią króla i wprowadzoną żałobą....
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 13:31   #1805
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Tajlandia

Dziękuję dziewczyny, myślalam, ze moj bus jest bezposredni i nie bede sie musiala przesiadac, przynajmniej tak sie reklamowal to znaczg domyslam sie, ze trzeba wysiasc, bo nie taranuje granicy, ale sadzilam, ze wsiadam porem do tego samego

Myslalam zeby zalatwic ja przez internet, choc w sumie jest dodatkowa oplata i juz sama nie wiem. Dodatkowo czytalam, ze nie jest honorowana na wszystkich przejsciach. Czy z Bkg do SR zawsze przechodzi sie przez to samo przejscie?

Wysłane z mojego SM-T550 przy użyciu Tapatalka
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!

Edytowane przez Joskelyn
Czas edycji: 2016-10-18 o 13:34
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 14:05   #1806
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny, myślalam, ze moj bus jest bezposredni i nie bede sie musiala przesiadac, przynajmniej tak sie reklamowal to znaczg domyslam sie, ze trzeba wysiasc, bo nie taranuje granicy, ale sadzilam, ze wsiadam porem do tego samego

Myslalam zeby zalatwic ja przez internet, choc w sumie jest dodatkowa oplata i juz sama nie wiem. Dodatkowo czytalam, ze nie jest honorowana na wszystkich przejsciach. Czy z Bkg do SR zawsze przechodzi sie przez to samo przejscie?

Wysłane z mojego SM-T550 przy użyciu Tapatalka
Tak to jest to samo przejście Aranyaprathet / Poipet.
Co do ceny wizy to z tego co się orientuję to e-visa to koszt 25$ a zwykła to 20$ więc niewielka różnica.
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 14:53   #1807
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez dotaa Pokaż wiadomość
Tak to jest to samo przejście Aranyaprathet / Poipet.
Co do ceny wizy to z tego co się orientuję to e-visa to koszt 25$ a zwykła to 20$ więc niewielka różnica.
Chyba 7$. Tyle, ze balam sie ze bedą z nią problemy i i tak bede musiała coś doplacac na granicy, ale faktycznie może bede sie czuć pewniej, jak ją wyrobię

Wysłane z mojego SM-T550 przy użyciu Tapatalka
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-18, 18:01   #1808
koper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6
Dot.: Tajlandia

Witam
Wszystkim zainteresowanym Tajlandia, Bangkokiem, Krabi, Phuket, Phi Phi, zapraszam na nasz kanal na You TUBE o nazwie BonGoLudy Travel
https://www.youtube.com/channel/UC4t...TGvO7KhpIWBT8Q

Wyjazdy zaplanowalismy i zorganizowalismy sami bez biur podrozy.

Pozdrawiam

Anna
koper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-22, 21:17   #1809
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez dotaa Pokaż wiadomość
Tak to jest to samo przejście Aranyaprathet / Poipet.
Co do ceny wizy to z tego co się orientuję to e-visa to koszt 25$ a zwykła to 20$ więc niewielka różnica.
Mam jeszcze pytanie - na tej stronie https://www.evisa.gov.kh/?lang=Pol
cena e-visy to 30+7 $, a podobno na granicy to 20 $. Więc nawet z jakąś łapówką wychodzi taniej. Czy ja coś źle patrzę? Skąd ta kosmiczna cena 37 $ ???

Chyba, że nie kosztuje już 20$ tylko 30$
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!

Edytowane przez Joskelyn
Czas edycji: 2016-10-22 o 21:23
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 19:05   #1810
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie - na tej stronie https://www.evisa.gov.kh/?lang=Pol
cena e-visy to 30+7 $, a podobno na granicy to 20 $. Więc nawet z jakąś łapówką wychodzi taniej. Czy ja coś źle patrzę? Skąd ta kosmiczna cena 37 $ ???

Chyba, że nie kosztuje już 20$ tylko 30$
Tak, w tym roku kosztuje już 30$ plus na granicy próbują jeszcze coś od Ciebie wyciągnąć.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 23:51   #1811
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Tajlandia

Czy ktos jest obecnie w Tajlandii i może napisać jak realnie wyglada sytuacja pogodowa? Lece za kilka dni do Krabi, najpierw pojawilo sie info o deszczach, bylam niezadowolona, bo wiadomo, nie po to sie leci w srodku sezonu, zeby moknac, ale to bym przezyla, a teraz widzę info o powodziach, podtopieniach i zdjecia, i filmiki z regionu mnie zalamuja
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-10, 09:10   #1812
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: Tajlandia

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Czy ktos jest obecnie w Tajlandii i może napisać jak realnie wyglada sytuacja pogodowa? Lece za kilka dni do Krabi, najpierw pojawilo sie info o deszczach, bylam niezadowolona, bo wiadomo, nie po to sie leci w srodku sezonu, zeby moknac, ale to bym przezyla, a teraz widzę info o powodziach, podtopieniach i zdjecia, i filmiki z regionu mnie zalamuja
Nie wiem czy to Ci pomoże, ale mogę dać namiar na FB na hotel, w którym mieszkałam w Krabi. Pracują tam młodzi, sympatyczni ludzie i może zapytasz o pogodę?
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 12:42   #1813
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Tajlandia

Dziekuje za odpowiedz. Jestem juz na miejscu i jest cudnie, goraco i dosc słonecznie ogolnie z tego co wiem to tydzień temu w weekend byla wielka zlewa, sporo wtedy pozalewalo, troche gdzieniegdzie widac skutki powodzi, ale w ao nang jest ok. Na razie deszcze zapowiadają, ale poki co sie nie sprawdza
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 15:42   #1814
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Tajlandia

My po weekendzie smigamy na motorze na Krabi a potem dalej na polnoc.
Na phuket tez nie ma zniszczen - jedynie co denerwujace sa roboty drogowe.
Fck logic - asfaltowanie drog w szczycie sezonu
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-18, 11:13   #1815
kenzo18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 38
Tajlandia w maju

Hej

od 1 do 13 maja wybieram się z moim chłopakiem po raz pierwszy do Tajlandii, chcemy spędzić max 2 dni w Bangkoku i ruszyć gdzieś na wyspy. Nie chcę nurkować, tylko odpoczywać jeść dobre jedzonko i cieszyć oczy egzotyką, ew. po paru dniach zmienić wyspę na inną ) jakie wyspy polecacie w tym czasie?

Zależy mi na tym, żeby dotarcie do nich nie trwało zbyt długo, bo i tak będziemy tam ok 10 dni, więc nie chcemy marnować za dużo czasu w trasie

Pozdrawiam
kenzo18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 14:09   #1816
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Tajlandia w maju

Cytat:
Napisane przez kenzo18 Pokaż wiadomość
Hej

od 1 do 13 maja wybieram się z moim chłopakiem po raz pierwszy do Tajlandii, chcemy spędzić max 2 dni w Bangkoku i ruszyć gdzieś na wyspy. Nie chcę nurkować, tylko odpoczywać jeść dobre jedzonko i cieszyć oczy egzotyką, ew. po paru dniach zmienić wyspę na inną ) jakie wyspy polecacie w tym czasie?

Zależy mi na tym, żeby dotarcie do nich nie trwało zbyt długo, bo i tak będziemy tam ok 10 dni, więc nie chcemy marnować za dużo czasu w trasie

Pozdrawiam
sprawdźcie gdzie są najmniejsze szanse opadów bo maj jest trochę niepewny w Tajlandii
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 11:17   #1817
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Tajlandia w maju

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
sprawdźcie gdzie są najmniejsze szanse opadów bo maj jest trochę niepewny w Tajlandii
Generalnie pogoda sie zmienia w Tajlandii. My jestesmy na poludniu jest pora sucha a pada codziennie i to konkretnie. A dwa dni byly takie, ze lalo przez 12h.
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 11:22   #1818
grzymala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Tajlandia

Witam,
piszę pracę magisterską pt.: "Street food jako element turystyki kulinarnej na przykładzie Tajlandii".
Byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie poniższej ankiety:
☠☠☠☠☠☠☠/forms/DVrVQSwVW8Yd0Fue2
Z góry bardzo dziękuję!
grzymala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 07:44   #1819
klaudiuszz
Raczkowanie
 
Avatar klaudiuszz
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 84
Dot.: Tajlandia w maju

Cytat:
Napisane przez kenzo18 Pokaż wiadomość
Hej

od 1 do 13 maja wybieram się z moim chłopakiem po raz pierwszy do Tajlandii, chcemy spędzić max 2 dni w Bangkoku i ruszyć gdzieś na wyspy. Nie chcę nurkować, tylko odpoczywać jeść dobre jedzonko i cieszyć oczy egzotyką, ew. po paru dniach zmienić wyspę na inną ) jakie wyspy polecacie w tym czasie?

Zależy mi na tym, żeby dotarcie do nich nie trwało zbyt długo, bo i tak będziemy tam ok 10 dni, więc nie chcemy marnować za dużo czasu w trasie

Pozdrawiam
A jak lecicie? Skąd, ile przesiadek, no i ile was wyniosły loty? Też się czaję, ale cały czas nie wiem, jak przyoszczędzić na lotach... PS Czy podróżowanie po tajlandii jest uciążliwe? Jak tam wygląda transport między miastamia?
klaudiuszz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-20, 09:29   #1820
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: Tajlandia w maju

Cytat:
Napisane przez klaudiuszz Pokaż wiadomość
A jak lecicie? Skąd, ile przesiadek, no i ile was wyniosły loty? Też się czaję, ale cały czas nie wiem, jak przyoszczędzić na lotach... PS Czy podróżowanie po tajlandii jest uciążliwe? Jak tam wygląda transport między miastamia?
Podróżowanie po Tajlandii jest bardzo łatwe. Jest mnóstwo agencji które zabiorą Cię klimatyzowanym busem z pod hotelu i wysadzą pod hotelem w danym miejscu. Nie mówię już np. o pociągu gdzie nie dość, że tanio to jeszcze przyjemnie a widomi nie zapomniane.
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 06:21   #1821
kenzo18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 38
Smile Dot.: Tajlandia w maju

Cytat:
Napisane przez klaudiuszz Pokaż wiadomość
A jak lecicie? Skąd, ile przesiadek, no i ile was wyniosły loty? Też się czaję, ale cały czas nie wiem, jak przyoszczędzić na lotach... PS Czy podróżowanie po tajlandii jest uciążliwe? Jak tam wygląda transport między miastamia?

Lecimy z Warszawy do Bangkoku; Qatar Airways loty wyniosły nas 1700 PLN (kupowaliśmy w styczniu, były ciekawe promocje) podczas tego lotu mamy przesiadkę w Doha (ok 1,5 h) i potem już prosto do Bangkoku. Potem chcemy busem dostać się na wyspę Ko Chang ( tak jest najtaniej) z tego co wyczytałam na różnych forach, to w Tajlandii nie ma większego problemu z podróżowaniem busem, pociągiem etc
kenzo18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 07:09   #1822
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Tajlandia w maju

Cytat:
Napisane przez klaudiuszz Pokaż wiadomość
A jak lecicie? Skąd, ile przesiadek, no i ile was wyniosły loty? Też się czaję, ale cały czas nie wiem, jak przyoszczędzić na lotach... PS Czy podróżowanie po tajlandii jest uciążliwe? Jak tam wygląda transport między miastamia?
Podrózowanie po Tajlandii jest proste - są samoloty, autobusy i pociągi. W dodatku transport między głownymi ośrodkani turystycznymi można zalatwic w kazdym z miliona biur turystycznych na miejscu

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 10:45   #1823
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Tajlandia w maju

Cytat:
Napisane przez kenzo18 Pokaż wiadomość
Lecimy z Warszawy do Bangkoku; Qatar Airways loty wyniosły nas 1700 PLN (kupowaliśmy w styczniu, były ciekawe promocje) podczas tego lotu mamy przesiadkę w Doha (ok 1,5 h) i potem już prosto do Bangkoku. Potem chcemy busem dostać się na wyspę Ko Chang ( tak jest najtaniej) z tego co wyczytałam na różnych forach, to w Tajlandii nie ma większego problemu z podróżowaniem busem, pociągiem etc

problemu nie ma, ja polecam nocną podróż autobusem, mega wygodny, dużo miejsca na nogi, pierwszy raz jechałam tak że wszyscy mieli na maksa rozłożone fotele i nikt za bardzo nikomu nie przeszkadzał także spisz sobie, budzisz się i jesteś na miejscu. Aha i zaoszczędzasz na jednym noclegu
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 16:04   #1824
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Tajlandia w maju

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
problemu nie ma, ja polecam nocną podróż autobusem, mega wygodny, dużo miejsca na nogi, pierwszy raz jechałam tak że wszyscy mieli na maksa rozłożone fotele i nikt za bardzo nikomu nie przeszkadzał także spisz sobie, budzisz się i jesteś na miejscu. Aha i zaoszczędzasz na jednym noclegu
Tez polecam podróżowanie nocnymi autobusami są mega wygodne i tanie. Poza tym polecam też bardzo kolej - mój ulubiony środek transportu w tajlandii
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 09:28   #1825
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Tajlandia w maju

Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Tez polecam podróżowanie nocnymi autobusami są mega wygodne i tanie. Poza tym polecam też bardzo kolej - mój ulubiony środek transportu w tajlandii
tylko że za dotarcie na dworzec tuk tukiem chcieli pół z tego co w biurze za całą podróż dlatego na pociąg nie dotarłam w końcu (oczywiście jak ktoś ogarnie autobus który jeździ po mieście to wtedy płaci grosze za wszystko)
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 10:25   #1826
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Tajlandia w maju

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
tylko że za dotarcie na dworzec tuk tukiem chcieli pół z tego co w biurze za całą podróż dlatego na pociąg nie dotarłam w końcu (oczywiście jak ktoś ogarnie autobus który jeździ po mieście to wtedy płaci grosze za wszystko)
Tuk tuk to chyba najdroższy sposób na poruszanie się po tajskich miastach :P W Bangkoku opłaca się zamawiać Ubera, serio - samochody nowe, czyste, klimatyzowane (czasem aż za bardzo), komfort maksymalny. Pamiętam, że za podróż z Chinatown na lotnisko wewnętrzne (to na północy Bangkoku) o 6 rano zapłaciliśmy ze 25 złotych - a to niemal godzina jazdy i masa korków. W ciągu dnia z Chinatown do umownego centrum (powiedzmy, że w okolice Khao San) płaciliśmy 8-10 złotych.
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 10:42   #1827
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Tajlandia w maju

jak bylam w Taj to chyba jeszcze o czymś takim jak uber nie słyszałam (w moim mieście do dzisiaj nie ma ) ale dzięki, jak kiedyś się jeszcze tam wybiorę to będę pamietac
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 08:27   #1828
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Tajlandia w maju

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
jak bylam w Taj to chyba jeszcze o czymś takim jak uber nie słyszałam (w moim mieście do dzisiaj nie ma ) ale dzięki, jak kiedyś się jeszcze tam wybiorę to będę pamietac
Bo Uber w Bangkoku i Chiang Mai (tam tak jeździliśmy) jest jakoś od października/listopada 2016 Świeżutka sprawa, ale przykładowo w Chiang Mai parę razy udało nam się zabrać z kierowcami, którzy bardzo dobrze mówili po angielsku i chętnie wskazywali miejsca lokalsów
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 12:29   #1829
pawel22bid
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 4
Dot.: Tajlandia

Cześć, w samej Tajlandii byłam równy miesiąc, podobnie jak w Wietnamie i całkiem szczerze przyznam, że mimo dynamicznego zwiedzania i tak nie udało mi się zobaczyć wszystkich fajnych miejsc. Wszystko zależy od tego, na czym Ci najbardziej zależy - czy chcesz zobaczyć tylko główne atrakcje i jechać dalej czy też poznać lepiej kulturę danego kraju. Z perspektywy czasu, raczej znowu zostałabym w Tajlandii cały miesiąc, a kolejną wyprawę zaplanowała np. do Wietnamu, Indonezji czy na Filipiny. Jest mnóstwo opcji! Jeśli szukasz inspiracji, zajrzyj tutaj: xxx

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2017-11-09 o 13:24 Powód: link
pawel22bid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 18:36   #1830
kasia_witkacy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1
Pakowanie na daleką podróż - Tajlandia

Dzień dobry!
Specjalnie tego wątku nie zakładam na forum podróżniczym, bo więcej osób tutaj zagląda, a temat jest nieco bardziej plotkowy niż stricte podróżniczy, więc mam nadzieję, że może tu zostać panie moderatorze?

Otóż. W lutym lecę pierwszy raz w życiu na wakacje bardzo daleko, bo do Tajlandii. Generalnie pierwszy raz w życiu na wakacje takie, gdzie będzie typowo również smażing i plażing. Zdałam sobie sprawę, że nie wiem jak się spakować. Na co - poza podstawowymi rzeczami - zwrócić uwagę? Macie jakieś złote porady dotyczące np nie wiem pareo, jakichś plażowych szlafroczków, rodzajów butów, rodzajów ręczników/kocyków do leżenia na plaży itd?

Oprócz leżenia na plaży będzie też aktywne zwiedzanie. Może macie porady związane ztym konkretnym kierunkiem, np jakieś kremy na dzikie, zmutowane komary? Pomożecie?

To co wiem, że mam wziąć:

Szczoteczka do zębów + pasta + nitka dentystyczna
Żel antybakteryjny
Szczotka do włosów
Płyn micelarny
Krem
Zestaw do malowania się
Szampon i odżywka
Żel pod prysznic + gąbka
Płyn do higieny intymnej
Ręczniki łazienkowe
Mleczko przed i po opalaniu
Obcinaczka do paznokci i pilniczek
Tampony, wkładki i podpaski
Tabletki anty
Tabletki na bóle
Maść na otarcia
Plastry


Majtki
Skarpetki
Ubrania
Kostiumy kąpielowe
Piżamy + szlafroczek

Japonki
Klapki
Sandały
Buty trekkingowe
kasia_witkacy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-13 11:44:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.