Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-22, 14:59   #1351
ange1a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A może ktoś mi pomoże?

Skóra w odcieniu żółtym,bladym, ale ze skłonnością do zaczerwień. Włosy naturalne średni brąz, farbowane na miodowy blond z poziomu 8/7 (wpada w rudy) brwi ciemny brąz. Oczy piwne, pod światło zielonkawe. Żyłki na nadgarstkach mam niebieskie. Nie określiłabym się typem chłodnym. Dobrze czuję się ( i podobno wyglądam) w pudrowym różu, błękicie, bieli.
ange1a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-22, 15:26   #1352
pszelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 5
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Nie wiem, czemu nie załadowało mi zdjęć[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------
pszelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-22, 17:23   #1353
blackeye79
Raczkowanie
 
Avatar blackeye79
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: stacja Uroczysko
Wiadomości: 288
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
A jakim typem może być lindsey stirling? Bardzo lubię jej twórczość, jak i również wiele strojów i wydaje mi się, że może być którąś z jesieni lub typem zgaszonym bo na zdjęciach w czystych barwach wygląda tak sobie. Chce wiedzieć czy dobrze typuje
rzeczywiście najlepiej jej w lekko zgaszonych, ciepłych kolorach, w tym bordowym super, a w niebieskim okropnie, we włosach kasztan...

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez ange1a Pokaż wiadomość
A może ktoś mi pomoże?

Skóra w odcieniu żółtym,bladym, ale ze skłonnością do zaczerwień. Włosy naturalne średni brąz, farbowane na miodowy blond z poziomu 8/7 (wpada w rudy) brwi ciemny brąz. Oczy piwne, pod światło zielonkawe. Żyłki na nadgarstkach mam niebieskie. Nie określiłabym się typem chłodnym. Dobrze czuję się ( i podobno wyglądam) w pudrowym różu, błękicie, bieli.
a miałaś odpowiedzieć na wszystkie pytania np, z pierwszej strony....
__________________
♥♥♥Nie lubią nas za wady, nienawidzą za zalety ♥♥♥
blackeye79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-22, 18:53   #1354
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zauważyłam właśnie niechcący pewne podobieństwo w moich kolorach a tych jej. Czuje się dobrze w takich. I zobaczyłam że ma niemal identyczną barwę skóry. W niej znalazłam potwierdzenie do teorii Wampierz na temat kolorów włosów. Myślałam że nie pomalowałabym na brąz, ale ten lindsay bym spróbowała., jakbym miała inną fryzurę.

Myślę że ta dziewczyna jest fajnym przykładem na pokazanie typu zgaszonego Po jej przebraniach widać w czym jej dobrze.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-22, 23:13   #1355
Lirazel
Raczkowanie
 
Avatar Lirazel
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 96
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ciężko stwierdzić w takim świetle, ale jeśli czujesz, że Cię ta szminka postarza, przydaje cieni, nie wyszłabyś tak, to chyba zły trop Ja z kolei wyglądam jak królowa mroku i gotyku w takich odcieniach.
Musisz mierzyć inne kolory a jakie szminki wyglądają naturalnie na Tobie?
Ja i szminki się nie lubimy, bo je zjadam i nie chce mi się malować całej twarzy podkładem, więc używam średnio raz na rok do pełnego makijażu na wieczór. Do tego celu mam czerwoną trochę wpadającą w różowy.
Za to wiem co mi nie pasuje: koralowa wygląda dziwnie i za pomarańczowo, a zgaszony róż w typie All About Cupcake z Essence jest za jasny i robi tak, że wyglądam żółciej.

Za tydzień nawiedzam ciepłe kraje, po powrocie będę mogła pomierzyć kolory na opalonej wersji siebie. Zobaczę, co się wtedy będzie działo, bo teraz jestem strasznie blada po całej zimie i trzech ostatnich tygodniach praktycznie bez wychodzenia z domu.
Lirazel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 12:40   #1356
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez ange1a Pokaż wiadomość
A może ktoś mi pomoże?

Skóra w odcieniu żółtym,bladym, ale ze skłonnością do zaczerwień. Włosy naturalne średni brąz, farbowane na miodowy blond z poziomu 8/7 (wpada w rudy) brwi ciemny brąz. Oczy piwne, pod światło zielonkawe. Żyłki na nadgarstkach mam niebieskie. Nie określiłabym się typem chłodnym. Dobrze czuję się ( i podobno wyglądam) w pudrowym różu, błękicie, bieli.
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 12:54   #1357
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez ange1a Pokaż wiadomość
A może ktoś mi pomoże?

Skóra w odcieniu żółtym,bladym, ale ze skłonnością do zaczerwień. Włosy naturalne średni brąz, farbowane na miodowy blond z poziomu 8/7 (wpada w rudy) brwi ciemny brąz. Oczy piwne, pod światło zielonkawe. Żyłki na nadgarstkach mam niebieskie. Nie określiłabym się typem chłodnym. Dobrze czuję się ( i podobno wyglądam) w pudrowym różu, błękicie, bieli.

Cytat:
Napisane przez Lirazel Pokaż wiadomość
Ja i szminki się nie lubimy, bo je zjadam i nie chce mi się malować całej twarzy podkładem, więc używam średnio raz na rok do pełnego makijażu na wieczór. Do tego celu mam czerwoną trochę wpadającą w różowy.
Za to wiem co mi nie pasuje: koralowa wygląda dziwnie i za pomarańczowo, a zgaszony róż w typie All About Cupcake z Essence jest za jasny i robi tak, że wyglądam żółciej.

Za tydzień nawiedzam ciepłe kraje, po powrocie będę mogła pomierzyć kolory na opalonej wersji siebie. Zobaczę, co się wtedy będzie działo, bo teraz jestem strasznie blada po całej zimie i trzech ostatnich tygodniach praktycznie bez wychodzenia z domu.
Z tego co piszesz ciagle krążysz wokół chłodnych typów zima lub lato.
Musisz szukać
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-23, 13:06   #1358
słonecznik82
Raczkowanie
 
Avatar słonecznik82
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 423
Smile Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witajcie To może ja teraz spróbuje określić swój typ urody. Zawsze wydawało mi się, ze jestem typem mieszanym (lato-wiosna)

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?


Opalam się dosyć szybko na ciepły złotawo-brązowy odcień. Nie mam poparzeń ani różowych tonów.

2. Kolor oczu
- ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Kolor oczu trudno mi określić – opisuje: ciemny zielony, dalej przechodzi w żółty (jak słonecznik) a na jednym oku mam brązowa plamkę. Obwódka wokół oczu grafitowa. Oprawa oczu ciemna – czarne brwi i czarne rzęsy.

3. Piegi - jeśli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?


Piegi na ciele – jest ich kilka na ciele, brązowe, cieple. Ostatnio od opalania zrobiło mi się ich więcej.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?


Kolor cery – jasny, beżowy, oceniam na ciepły. Nie jest to kolor brzoskwiniowy.
Nie ma różowych tonów. W podkładach z różową tonacja wyglądam zle, blado bardzo.
Ponoć rumieni się na różowo, tak ocenili znajomi.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Jako dziecko/nastolatka miałam kolor włosów zlotawo-brązowy, taki ciemny blond. Obecnie maluję na blond i mam odrost szarawy.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Kolor ust różowy, nie za jasny. Nie jest to żadna brzoskwinia ani koral.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Uwielbiam nasycone kolory: biel ecri (owcza wełna), żółty (krokus), zielony (groszek), niebieski (kobalt), turkusowy (morski zielony), różowy (żywy, świeży), fiolety (wrzosy, śliwka żywa, lilie), fuksja - jesli już to ciepła, brąz (jeśli już to wielbłądzi, jasny, żywy).

Zle się czuje w czerni, brązach, ceglastych, żółtych, pomarańczowych przybrudzonych kolorach.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?


Czysta czerń – nie pasuje (wyglądam grobowo na twarzy). Czysta biel – tak,koszulki białe, a jeszcze ładniej jak maja kolorowe printy
Lepiej czuje się w bieli ecri, ewentualnie ciemny szary (jak muszę założyć).

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?


Zieleń, morski zielony, żółty, fiolet, róż, niebieski (kobalt intensywny).

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.


Nie pasują, wyglądam szaro, buro, jakby zmęczona.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Lepiej pasują mi cieple, żywe kolory np. ciepła, żywa czerwień (maki - bosko), natomiast w całkowicie zimnych wyglądam blado (np. zimny niebieski, różowo- fioletowy)
Zauważyłam, ze lepiej mi w kolorach z dodatkiem złotej nitki, buzia się ożywia.
Biżuteria w kolorze złotym. Srebrna bizuteria – nie – blado, jeśli już to połączenie złota ze srebrem.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Tak. Np. połączenie koloru żółtego z czerwonym, żółty z fioletem lub niebieskim,
niebieskiego z czerwonym (główne kolory)
Pstre wzory nie bardzo się czuje w tych zestawieniach.
Wole drobniejsze wzory (pasy, kropki) lub jeden główny kolor i jego pochodne.


Edytowane przez słonecznik82
Czas edycji: 2014-03-23 o 13:25
słonecznik82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 13:27   #1359
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez słonecznik82 Pokaż wiadomość
Witajcie To może ja teraz spróbuje określić swój typ urody. Zawsze wydawało mi się, ze jestem typem mieszanym (lato-wiosna)

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?


Opalam się dosyć szybko na ciepły złotawo-brązowy odcień. Nie mam poparzeń ani różowych tonów.

2. Kolor oczu
- ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Kolor oczu trudno mi określić – opisuje: ciemny zielony, dalej przechodzi w żółty (jak słonecznik) a na jednym oku mam brązowa plamkę. Obwódka wokół oczu grafitowa. Oprawa oczu ciemna – czarne brwi i czarne rzęsy.

3. Piegi - jeśli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?


Piegi na ciele – jest ich kilka na ciele, brązowe, cieple. Ostatnio od opalania zrobiło mi się ich więcej.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?


Kolor cery – jasny, beżowy, oceniam na ciepły. Nie jest to kolor brzoskwiniowy.
Nie ma różowych tonów. W podkładach z różową tonacja wyglądam zle, blado bardzo.
Ponoć rumieni się na różowo, tak ocenili znajomi.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Jako dziecko/nastolatka miałam kolor włosów zlotawo-brązowy, taki ciemny blond. Obecnie maluję na blond i mam odrost szarawy.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Kolor ust różowy, nie za jasny. Nie jest to żadna brzoskwinia ani koral.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Uwielbiam nasycone kolory: biel ecri (owcza wełna), żółty (krokus), zielony (groszek), niebieski (kobalt), turkusowy (morski zielony), różowy (żywy, świeży), fiolety (wrzosy, śliwka żywa, lilie), fuksja - jesli już to ciepła, brąz (jeśli już to wielbłądzi, jasny, żywy).

Zle się czuje w czerni, brązach, ceglastych, żółtych, pomarańczowych przybrudzonych kolorach.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?


Czysta czerń – nie pasuje (wyglądam grobowo na twarzy). Czysta biel – trochę blado.
Lepiej czuje się w bieli ecri, ewentualnie ciemny szary (jak muszę założyć).

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?


Zieleń, morski zielony, żółty, fiolet, róż, niebieski (kobalt intensywny).

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.


Nie pasują, wyglądam szaro, buro, jakby zmęczona.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Lepiej pasują mi cieple, żywe kolory ( w całkowicie zimnych wyglądam blado (np. zimny niebieski, różowo- fioletowy)
Zauważyłam, ze lepiej mi w kolorach z dodatkiem złotej nitki, buzia się ożywia.
Biżuteria w kolorze złotym. Srebrna bizuteria – nie – blado, jeśli już to połączenie złota ze srebrem.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Tak. Np. połączenie koloru żółtego z fioletem, niebieskim,
niebieskiego z czerwonym (główne kolory)
Pstre wzory nie bardzo się czuje w tych zestawieniach.
Wole drobniejsze wzory (pasy, kropki) lub jeden główny kolor i jego pochodne.

Ktoras z Wiosen? nie wiem, czy Jasna moze miec tak ciemna oprawe oczu (myslalam, ze u Jasnej wszystko sie zlewa, bo kontrast jest maly), wiec chyba odpada. U ciebie jest kontrast miedzy cera, wlosami i oprawa oczu, tak?
Ciepla... piszesz, ze nie pasuja ci chlodne kolory. Wszystkie nie pasuja? Wspominalas o polaczeniu srebra ze zlotem.
Zostaje Intensywna, ona jednak znosi czern, choc nie jest to najlepszy kolor. To, ze pasuja ci czyste, intensywne i zywe kolory (bardziej cieple niz zimne) sugerowaloby Intensywna Wiosne.
Jesli mozesz nosic kontrasty blisko twarzy, pasuja ci zywe, czyste, raczej cieple niz chlodne kolory, w czerni wygladasz ok, ale nie WOW, mozesz byc Intensywna Wiosna. Jesli nie tolerujesz zadnych zimnych odcieni - Ciepla. Jesli pasuja ci kolory czyste, zywe, raczej cieple niz zimne (ale niektore zimne tez ujda) i lekko rozjasnione wzgledem podstawowych odcieni, choc dalej czyste i wyraziste - mozesz byc Jasna Wiosna.
Ja okreslilam sie jako Intensywna Wiosna. Zastanawialam sie nad Jasna, ale mam zbyt ciemne brwi (ale jasniejsze niz u ciebie), jest kontrast miedzy brwiami, wlosami i cera, mimo ze nie mam ciemnych wlosow (naturalny sredni blond). Pomoglo takze przymierzanie kolorow. Od razu odrzucilam kolory skrajnie chlodne, bardzo cieple, czysta biel, kolory zszarzale i zgaszone, z dodatkiem brazu, rozmyte itp, czyli odrzucilam pozostale typy.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 13:52   #1360
TerryZima
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 23
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - Raczej szybko odcień brąz jasny


2. Kolor oczu
- Jasne, jasna oprawa - dołączone zdjęcie


3. Piegi - jraczej nie ma


4. Cera - jJasny, wydaje mi się, że czasem odcień brzoskwini, a czasem wpada w czerwony (!)


5. Naturalny kolor włosów - mysie

6. Kolor ust dość jasny

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? wydaje mi się, że biały i fiolet jest super, takie żywe kolory, ale pomarańcz okropnie, pastele źle

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? czysta biel jak najbardziej

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Wydaje mi się, że bardzo

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Wydaje mi się, że mi nie pasują, że robią mnie taką zasmuconą bez życia

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Wydaje mi się, że srebro lepiej, a kolory stawiam na zimne, ale nie potrafię określić jak bardzo.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- niestety nie mam pojęcia.

Edytowane przez TerryZima
Czas edycji: 2014-04-07 o 10:02
TerryZima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 15:09   #1361
słonecznik82
Raczkowanie
 
Avatar słonecznik82
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 423
Smile Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ktoras z Wiosen? nie wiem, czy Jasna moze miec tak ciemna oprawe oczu (myslalam, ze u Jasnej wszystko sie zlewa, bo kontrast jest maly), wiec chyba odpada. U ciebie jest kontrast miedzy cera, wlosami i oprawa oczu, tak?
Ciepla... piszesz, ze nie pasuja ci chlodne kolory. Wszystkie nie pasuja? Wspominalas o polaczeniu srebra ze zlotem.
Zostaje Intensywna, ona jednak znosi czern, choc nie jest to najlepszy kolor. To, ze pasuja ci czyste, intensywne i zywe kolory (bardziej cieple niz zimne) sugerowaloby Intensywna Wiosne.
Jesli mozesz nosic kontrasty blisko twarzy, pasuja ci zywe, czyste, raczej cieple niz chlodne kolory, w czerni wygladasz ok, ale nie WOW, mozesz byc Intensywna Wiosna. Jesli nie tolerujesz zadnych zimnych odcieni - Ciepla. Jesli pasuja ci kolory czyste, zywe, raczej cieple niz zimne (ale niektore zimne tez ujda) i lekko rozjasnione wzgledem podstawowych odcieni, choc dalej czyste i wyraziste - mozesz byc Jasna Wiosna.
Ja okreslilam sie jako Intensywna Wiosna. Zastanawialam sie nad Jasna, ale mam zbyt ciemne brwi (ale jasniejsze niz u ciebie), jest kontrast miedzy brwiami, wlosami i cera, mimo ze nie mam ciemnych wlosow (naturalny sredni blond). Pomoglo takze przymierzanie kolorow. Od razu odrzucilam kolory skrajnie chlodne, bardzo cieple, czysta biel, kolory zszarzale i zgaszone, z dodatkiem brazu, rozmyte itp, czyli odrzucilam pozostale typy.
Czarny kolor ujdzie, ale mam w nim smutna twarz.
Zimne kolory - także, ale zależy ktore.
Odpadają blade pastelowe zgaszone niebieskie, różowe - taka wyblaknięta jestem w nich.
Natomiast zauważyłam, ze jeśli chodzi o cieple kolory to także nie wszystkie Cieple pomadki mi nie pasują tj. brzoskwinie i korale. Używam różowych pomadek - nazwy mauve, metal rose) ani pomarańcze i brazy - gasnę wtedy.
Zdjęcie podsyłam, może cos wydedukujesz więcej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zielone oczy.jpg (49,8 KB, 25 załadowań)
słonecznik82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-23, 15:35   #1362
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez słonecznik82 Pokaż wiadomość
Witajcie To może ja teraz spróbuje określić swój typ urody. Zawsze wydawało mi się, ze jestem typem mieszanym (lato-wiosna)
Imho twoje twarzowe kolory brzmią w 100% wiosennie. Sprawdź, który podtyp - która z palet, jakie wskazówki co do makijażu się sprawdzają.

A dlaczego uważasz, że masz domieszkę lata?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 15:39   #1363
słonecznik82
Raczkowanie
 
Avatar słonecznik82
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 423
Smile Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Imho twoje twarzowe kolory brzmią w 100% wiosennie. Sprawdź, który podtyp - która z palet, jakie wskazówki co do makijażu się sprawdzają.

A dlaczego uważasz, że masz domieszkę lata?
Wydaje mi sie, ze mam troche lata, bo pomadki, blyszczyki w cieplej tonacji daja smutny efekt, jakbym ust nie miala (np. brzoskwiniowa, brazowoa, zlota), jesli chodzi o cienie to złote pomarańcze, brązy jakoś czuje się z nich zgaszona.
słonecznik82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 15:52   #1364
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez słonecznik82 Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, ze mam troche lata, bo pomadki, blyszczyki w cieplej tonacji daja smutny efekt, jakbym ust nie miala (np. brzoskwiniowa, brazowoa, zlota), jesli chodzi o cienie to złote pomarańcze, brązy jakoś czuje się z nich zgaszona.
Nie musisz mieć tylko brzoskwiniowych czy pomarańczowych cieni i szminek
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 15:55   #1365
słonecznik82
Raczkowanie
 
Avatar słonecznik82
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 423
Smile Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Doradz prosze, jakas wskazowka co do tych kolorow ust?
słonecznik82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 16:05   #1366
nattei
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Zachodnio-pomorskie.
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Chciałabym prosić o pomoc w ocenieniu swojej urody. Jako dziecko miałam włosy ciemny blond, ciemniejsze brwi. Oczy mam szaro-niebieskie, a odcień skóry... właśnie nie wiem jak go określić. Załączam swoje zdj w rudych włosach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010034.jpg (93,5 KB, 14 załadowań)

Edytowane przez nattei
Czas edycji: 2014-03-23 o 16:10
nattei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 16:23   #1367
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez słonecznik82 Pokaż wiadomość
Czarny kolor ujdzie, ale mam w nim smutna twarz.
Zimne kolory - także, ale zależy ktore.
Odpadają blade pastelowe zgaszone niebieskie, różowe - taka wyblaknięta jestem w nich.
Natomiast zauważyłam, ze jeśli chodzi o cieple kolory to także nie wszystkie Cieple pomadki mi nie pasują tj. brzoskwinie i korale. Używam różowych pomadek - nazwy mauve, metal rose) ani pomarańcze i brazy - gasnę wtedy.
Zdjęcie podsyłam, może cos wydedukujesz więcej
Imho powinnaś zrobić przymiarkę różnych wiosennych kolorów i porównać, które są lepsze.

Ciepła wiosna ma najcieplejsze kolory z wszystkich, źle znosi chłodne domieszki. Kolory odrobineczkę przygaszone, w kierunku jesieni, jeśli bardzo ciepłe powinny być ok.


Jasna i intensywna wiosna są bliżej neutralności, kolory nie muszą być tak ciepłe.

Ogólnie intensywna wiosna o wiele lepiej znosi jaskrawizny, kontrasty itp. Bardzo głęboka czerń może być za mocna, lekko osłabiona czerń powinna być lepsza.

Jasna wiosna jest lekko w stronę lata, ale tez bez przesady - kolory jasnej wiosny są jak najbardziej czyste i ciepłe.

I bez urazy, ale wcale nie masz czarnych brwi... nie jesteś pierwszą osobą w tym wątku, której to mówię. To, że ktoś ma brwi o ciemnych włosakch nie oznacza ani, że włoski są koniecznie czarne, ani że brwi są czarne... żeby brwi były czarne to jeszcze muszą być gęste. Inaczej kolor wychodzi osłabiony. Jak na Polkę, masz średnią karnację, wcale nie jasną (chyba, że jesteś opalona na tym zdjęciu).


Podsumowując, ni wykluczałabym żadnego podtypu - przymierzaj, aż znajdziesz.

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez słonecznik82 Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, ze mam troche lata, bo pomadki, blyszczyki w cieplej tonacji daja smutny efekt, jakbym ust nie miala (np. brzoskwiniowa, brazowoa, zlota), jesli chodzi o cienie to złote pomarańcze, brązy jakoś czuje się z nich zgaszona.
Po prostu moga to być złe odcienie, np. jesienne. Jesienna szminka na wiosennej twarzy daje kiepski efekt.

Poza tym powinnaś spróbować kilku różnych kolorów (np. ciepły róż, pomarańcz, ciepła czerwień), żeby zobaczyć jaki kolor najlepiej ci pasuje do oczu i włosów. Np. moja mama farbuje włosy na intensywny rudy i szminki pomarańczowe oraz czerwone (oczywiscie tylko czyste, wiosenne odcienie) wyglądają super, a ciepły róż wygląda raczej jak nie z tej bajki. Oczy ma ciemnozielone, bardzo podobny kolor do twojego.

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

Cytat:
Napisane przez nattei Pokaż wiadomość
Chciałabym prosić o pomoc w ocenieniu swojej urody. Jako dziecko miałam włosy ciemny blond, ciemniejsze brwi. Oczy mam szaro-niebieskie, a odcień skóry... właśnie nie wiem jak go określić. Załączam swoje zdj w rudych włosach.

Przypominam, że powinno się zacząć od tego:

http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Cytat:
Napisane przez TerryZima Pokaż wiadomość
(...)
Jak wyżej - zacznij od przymiarki. Wprawdzie twoje odpowiedzi sugerowałyby typ zimowy, ale nie wiem na czym je oparłaś. Wiele osób opiera swój sposób ubierania na przyzwyczajeniach, guście, modzie, opiniach innych... Zdjęcie jest niewyraźne, więc też niewiele wnosi.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 16:25   #1368
słonecznik82
Raczkowanie
 
Avatar słonecznik82
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 423
Smile Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziekuję za porady
Tak moja karnacja jest średnia, bez opalania fotka.
Poeksperymentuje z tymi pomadkami
słonecznik82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 23:46   #1369
słonecznik82
Raczkowanie
 
Avatar słonecznik82
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 423
Smile Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Imho powinnaś zrobić przymiarkę różnych wiosennych kolorów i porównać, które są lepsze.

Ciepła wiosna ma najcieplejsze kolory z wszystkich, źle znosi chłodne domieszki. Kolory odrobineczkę przygaszone, w kierunku jesieni, jeśli bardzo ciepłe powinny być ok.


Jasna i intensywna wiosna są bliżej neutralności, kolory nie muszą być tak ciepłe.

Ogólnie intensywna wiosna o wiele lepiej znosi jaskrawizny, kontrasty itp. Bardzo głęboka czerń może być za mocna, lekko osłabiona czerń powinna być lepsza.

Jasna wiosna jest lekko w stronę lata, ale tez bez przesady - kolory jasnej wiosny są jak najbardziej czyste i ciepłe.

I bez urazy, ale wcale nie masz czarnych brwi... nie jesteś pierwszą osobą w tym wątku, której to mówię. To, że ktoś ma brwi o ciemnych włosakch nie oznacza ani, że włoski są koniecznie czarne, ani że brwi są czarne... żeby brwi były czarne to jeszcze muszą być gęste. Inaczej kolor wychodzi osłabiony. Jak na Polkę, masz średnią karnację, wcale nie jasną (chyba, że jesteś opalona na tym zdjęciu).


Podsumowując, ni wykluczałabym żadnego podtypu - przymierzaj, aż znajdziesz.

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------


Po prostu moga to być złe odcienie, np. jesienne. Jesienna szminka na wiosennej twarzy daje kiepski efekt.

Poza tym powinnaś spróbować kilku różnych kolorów (np. ciepły róż, pomarańcz, ciepła czerwień), żeby zobaczyć jaki kolor najlepiej ci pasuje do oczu i włosów. Np. moja mama farbuje włosy na intensywny rudy i szminki pomarańczowe oraz czerwone (oczywiscie tylko czyste, wiosenne odcienie) wyglądają super, a ciepły róż wygląda raczej jak nie z tej bajki. Oczy ma ciemnozielone, bardzo podobny kolor do twojego.

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------




Przypominam, że powinno się zacząć od tego:

http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------


Jak wyżej - zacznij od przymiarki. Wprawdzie twoje odpowiedzi sugerowałyby typ zimowy, ale nie wiem na czym je oparłaś. Wiele osób opiera swój sposób ubierania na przyzwyczajeniach, guście, modzie, opiniach innych... Zdjęcie jest niewyraźne, więc też niewiele wnosi.

Dziękuję za Wasze porady dotyczące typu urody Dzis zrobiłam parę przymiarek w makijażu, na 100% typ wiosenny. Cienie zlote z brazem złotym- świetne wydobywają tęczówkę, fiolety także (za wyjątkiem buraków fioletów).
Co do błyszczyków, miałyście racje, ze te kolory jesienne często sa mylone z wiosennymi, dlatego wyglądają blado na "wiosnach".
Nie wiem czy mogę na tym wątku pisać o kosmetykach... ale...jako przymiarkę wypróbowałam koralowy błyszczyk (coral reef Avonu, Essnence Stay Milshake) takie świeże odcienie i faktycznie ożywiają buzie Co do różów wypróbowałam dziś Sleeka Rose Gold, Inglota 82 - także pasują.
Mam do Was pytanie jeszcze czy róz Slleka Pixie Pink jest bardziej w tonacji zimnej - zastanawiam się czy do mojego typu urody wiosennej by pasował ten cukierkowy róż?

Dziękuję
słonecznik82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 11:25   #1370
TerryZima
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 23
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Przypominam, że powinno się zacząć od tego:

http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html



Jak wyżej - zacznij od przymiarki. Wprawdzie twoje odpowiedzi sugerowałyby typ zimowy, ale nie wiem na czym je oparłaś. Wiele osób opiera swój sposób ubierania na przyzwyczajeniach, guście, modzie, opiniach innych... Zdjęcie jest niewyraźne, więc też niewiele wnosi.
Nie mam takich kolorów w domu, a faktycznie mogę opierać moje opinie na tym, że fajnie mi było w takich rzeczach, jak miała zafarbowane włosy na ciemno itd itp. Szkoda, że po zdjęciu nic nie widać, szukam wizażystki u siebie w mieście, może ktoś mi pomoże w ocenie. W każdym razie dziękuję
TerryZima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 18:04   #1371
nattei
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Zachodnio-pomorskie.
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez nattei Pokaż wiadomość
Chciałabym prosić o pomoc w ocenieniu swojej urody. Jako dziecko miałam włosy ciemny blond, ciemniejsze brwi. Oczy mam szaro-niebieskie, a odcień skóry... właśnie nie wiem jak go określić. Załączam swoje zdj w rudych włosach.
Odpowiedzi na pytania :
1. Szybko, najpierw na czerwono. Odcień opalenizny - ciepły.
2. Jasne. Kolor chyba czysty, mają ciemniejszą obramówkę. Brwi ciemne, rzęsy czarne.
3. Złotawe piegi.
4. Nie mam pojęcia dlatego wysłałam zdjęcie. Rumienie się na czerwono.
5. Naturalny - ciemny blond (słomkowy).
6. Raczej różowawy - na zdj są widoczne.
7. Czuje się dobrze w czerni, brązie, czerwieni, szarym kolorze. Źle się czuje w błękicie, żółci.
8. Myślę, że te klasyki mi pasują.
9. W miarę.
10. Nie pasują.
11. Lepiej w mniej wzorzystych.
nattei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 19:04   #1372
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, czarne brwi i rzęsy to ma Penelope Cruz
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 19:31   #1373
nattei
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Zachodnio-pomorskie.
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czarne brwi i rzęsy to ma Penelope Cruz
Ja tylko napisałam o czarnych rzęsach
nattei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 21:22   #1374
wisnia003
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam Pnie,

Jestem nowa na forum i nowa w wielkim mieście, studiuję. Będąc anonimową mogę powiedzieć, że przyjechałam z małej wsi. Internet mieliśmy tylko w bibliotece.
Ale chciałabym wykonać pracę u podstaw i zmienić co nieco. Dlatego chcę poznać swoje kolory.
Pomożecie ?
Czy warto zacząć od analizy?
wisnia003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 08:05   #1375
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez wisnia003 Pokaż wiadomość
Witam Pnie,

Jestem nowa na forum i nowa w wielkim mieście, studiuję. Będąc anonimową mogę powiedzieć, że przyjechałam z małej wsi. Internet mieliśmy tylko w bibliotece.
Ale chciałabym wykonać pracę u podstaw i zmienić co nieco. Dlatego chcę poznać swoje kolory.
Pomożecie ?
Czy warto zacząć od analizy?
Zawsze warto
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-25, 20:35   #1376
BasiaSmoter
Raczkowanie
 
Avatar BasiaSmoter
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wadowice
Wiadomości: 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zdecydowanie Liczy się zawsze krok do przodu
__________________
Wpadnij na mojego bloga , Fanpage oraz Instagram . Tam jest naprawdę ciekawie
BasiaSmoter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 12:38   #1377
wisnia003
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Bo teraz trochę szperałam internecie i znalazłam oferty ale cena jest powalająca. Czy w waszych miejscowościach też jest tak drogo. Może istnieje jakaś alternatywa ?
wisnia003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 15:14   #1378
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez wisnia003 Pokaż wiadomość
Bo teraz trochę szperałam internecie i znalazłam oferty ale cena jest powalająca. Czy w waszych miejscowościach też jest tak drogo. Może istnieje jakaś alternatywa ?
Możesz samą sobie zrobić analizę jak wszyscy w wątku

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 20:48   #1379
Normotonia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 378
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ja jestem chłodnym latem - tak mi się wydaję. ale dla pewności stawiam zdjęcie (robione w dzień, naturalne światło). Nie zwracać uwagi na usta - są pomalowane.

No i opis:
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?


Opalam się dosyć szybko - odcien to chyba ciepły bardziej. Nie mam czerwonej twarzy czy poparzeń.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Niebieskie oczka, obwódka trochę ciemniejsza, minimalne malutkie jasne plamki koło źrenicy, ciemnobrązowe brwi, jasne rzęsy.

3. Piegi - jeśli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?


Piegów nie mam.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?


Kolor cery – jasny, rumienie się na różowo.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Jako dziecko byłam blondynką, potem zaczęły ciemnieć, obecnie ciemny blond-bliżej głowy ciemny brąz, poniżej linii uszów złotawo-brązowe przebłyski.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Kolor ust różowy, nie za jasny.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Lubię jasne odcienie kolorów, nie za bardzo nasycone. Bardzo przygaszone i bardzo nasycone nie pasują.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?


Czarny czysty - raczej nie
biel czysta - raczej tak

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Nie za bardzo jaskrawe, nie intesywne.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.


Nawet pasują szaroniebieskie czy szaroróżowe ale całkiem szare to nie.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?


Nie za ciepłe i nie za zimne. Co do biżuterii myślę, że złota bardziej pasuje.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?


nie za duże kontrasty zarówno w kolorach jak i w kształtach

Edytowane przez Normotonia
Czas edycji: 2015-02-19 o 18:25
Normotonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-29, 21:09   #1380
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Normotonia

Nie jestem żadnym ekspertem, ale... skąd pomysł chłodnego lata?

Kolory chłodnego lata nie są "nie za ciepłe, nie za chłodne", są chłodne. Złoto w przypadku chłodnego lata odpada - pasuje mu tylko srebro.

Pewnie powinnaś zacząc od przymiarki. Kilka postów wyżej Wampierz podawała link.
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.