Jak zmyć farbę z włosów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-21, 18:28   #1
Avonak
Raczkowanie
 
Avatar Avonak
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 313

Jak zmyć farbę z włosów?


Witam, mam problem, farbowałam (w lutym) włosy. Ogólnie kolor już się 'wypłukał' znaczy nie jest taki intensywny... ale widać odrosty....
a nie chcę już farbować włosów... ogólnie farbowałam na ciemniejsze brązy typu : czekoladowy czy kasztanowy a ostatni raz aby miec juz spokój zafarbowałam na jasny złocisty brąz lecz właśnie znów wyszedł ciemny (prawie czarny) i od tego czasu nie farbuję...
znacie jakieś sposoby na zmycie koloru?
słyszałam o szamponie przeciwłupieżowym i mieszance szamponu z sodą oczyszczoną.... znacie coś jeszcze?
__________________
buhaha buhaha



Avonak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 18:36   #2
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Może po prostu idź do fryzjera?
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 18:39   #3
Avonak
Raczkowanie
 
Avatar Avonak
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 313
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Cytat:
Napisane przez kamila901 Pokaż wiadomość
Może po prostu idź do fryzjera?
tak, ale jednak po dekoloryzacji włosy będą jak nieżywe
__________________
buhaha buhaha



Avonak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 18:41   #4
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Cytat:
Napisane przez Avonak Pokaż wiadomość
tak, ale jednak po dekoloryzacji włosy będą jak nieżywe
ale może dobierze Ci kolor zblizony do naturalnego tak zeby nie bylo widac odrostow jak beda odrastac
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 18:42   #5
Avonak
Raczkowanie
 
Avatar Avonak
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 313
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Cytat:
Napisane przez kamila901 Pokaż wiadomość
ale może dobierze Ci kolor zblizony do naturalnego tak zeby nie bylo widac odrostow jak beda odrastac
no może....
__________________
buhaha buhaha



Avonak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 18:44   #6
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Cytat:
Napisane przez Avonak Pokaż wiadomość
tak, ale jednak po dekoloryzacji włosy będą jak nieżywe
Miałaś kiedyś dekoloryzowane włosy, że tak mówisz?
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 18:46   #7
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Ja jak już nie chciałam 'farbować' włosów co caly czas jechałam na szamponetkach z Joanny bo one sa na 2-3 mycia i szczęście miałam bo mój 'farbowany' kolor rozjaśnił się troche w momencie kiedy szamponetka schodziła i doszłam do takiego 'odcienia', że teraz wyglądają jak mój naturalny.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 19:14   #8
malwinac
Zadomowienie
 
Avatar malwinac
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 437
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Cytat:
Napisane przez Avonak Pokaż wiadomość
tak, ale jednak po dekoloryzacji włosy będą jak nieżywe
Nie wiem czemu tak mówisz.
Ja miałam dwie dekoloryzacje wykonane u fryzjera i nie zauważyłam żebym miała bardzo zniszczone włosy.
Trochę się przesuszyły , podciełam 1-2 cm końcówek ( co i tak powinno robić się systematycznie) i wszystko było ok .
__________________
Studentka

malwinac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 19:49   #9
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Mnie farbę kiedyś skutecznie wymył mocny szampon do tłustych włosów, bodajże elseve
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 10:06   #10
Gojakk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 150
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Kiedyś używałam nizoralu na łupież i niestety spłukał mi farbę więc może spróbuj
Gojakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 10:40   #11
myny
Raczkowanie
 
Avatar myny
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Pokój
Wiadomości: 305
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Cytat:
Napisane przez Gojakk Pokaż wiadomość
Kiedyś używałam nizoralu na łupież i niestety spłukał mi farbę więc może spróbuj

dokladnie szampony na lupiez zmywaja farbe :p ale nie wiadomo czy w takim stopniu zeby zadowolic autorke watku ;p
__________________
http://youtu.be/M5mZZtqqVqQ nasza kochana Amstaffka Lucyna na lodzie
myny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-22, 14:07   #12
Gojakk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 150
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Cytat:
Napisane przez myny Pokaż wiadomość
dokladnie szampony na lupiez zmywaja farbe :p ale nie wiadomo czy w takim stopniu zeby zadowolic autorke watku ;p

To już chyba od włosów zależy ale spróbować warto
Gojakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 14:56   #13
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Ja Cię rozumie bo ja też bym chciała rozjaśnić swoje włosy, ale strasznie boję się efektu "guma", który może się zrobić z włosów i wtedy już klapa. Nie mówię, że tak zawsze jest, ale jak ktoś ma słabszy włos to bywa różnie. Ja zrobiłam sobie parę pasemek na próbę Ale i tak się boję dalej. I teraz myję codziennie włosy head&shoulders i kolor spływa jak szalony A miałam farbowane na czarno ostatni raz w kwietniu.
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 15:08   #14
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

oto historia moich włosów pt w 2 tygodnie z czarnych do jasnego blondu
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post27902671

powiem ci że mimo TYLU masakrycznych zabiegów niby powinnam zostać łysa (ta ta, straszenie) jakie włosy są - widać. są okej. oczywiście są suche i czeka mnie intensywna regeneracja, ale nie ma czego się bać. tym bardziej jeśli ty masz zrobić tylko jedną rzecz (ja miałam rozjaśnianie, potem balejaż, potem balejaż i tłumienie rudego mieszanką farb popielatą więc wiesz, trochę tego wyszło)

nie marudź tylko idź do fryzjera
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 22:32   #15
Joannaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 51
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Dziewczyny, pisałam na roznych forach i przejrzalam chyba caly internet dotyczacy tego, jak mozna zmyc farbe z włosow. Kilka miesiecy temu miałam śliczny kolor wlosow, wszyscy pytali czy naturalny czy farbopwany, ciemny blond, ale ciemniejszy na gorze, jasniejacy w doł Podkusiło mnie pofarbowac włosy na ciemny braz. Wyszedl praktycznie czarny! Płaczu było bardzo duzo, bo bylam przekonana, ze farba nie zejdzie z moich wlosow calkowicie. Powiedziala mi to od razu fryzjerka, ktora uczynila ze mnie brunetke( najpierw kolor wyszedl taki wpadajacy w odcien fioletowo- czerwony). Poszlam nastepnego dnia do innej fryzjerki i chcialam zeby mi cos z tym zrobila, ale powidziala, ze nic z tym nie zrobi bo musialaby dekoloryzowac, a nie zrobi tego moim wlosom( mam wlosy do talii, falujace, koncowki krecone). dodala, ze niestety kolor sam nie zejdzie, ale zjasnieje troszke i wtedy pomaluje mi na inny odcien. Wrocilam do domu zaplakana. Przejrzalam setki stron na ten temat. I powiedzialam sobie, ze chcialabym kiedys napisac na forum do Was tak, jak wlasnie teraz pisze... Otóż...! Myłam włosy bardzo ciepłą wodą, szamponami przeciwłuiezowymi( Head& Shoulders) dla mezczyzn i tym mentolowym tez, na przemian z szamponami ziolowymi( szampon z rzepy Radical). Farba spływała mi z włosow ciagle! Az przestala, a włosy pozostaly brazowe, ale takie nijakie... Czyli moment kiedy powinnam isc do fryzjera i pomalowac na naturalny kolor. Ale nie zrobilam tego! Mylam dalej ziolowymi szamponami( trzymalam H&S po 10, 15 minut na glowie, owijalam recznikiem). W koncu postanowiłam kupic maske do włosów WAX do blond włosow. Co 4 dni robilam maseczki z niej i nawet nie zauwazylam jak mialam praktycznie swoje wlosy. Chcialam jeszcze dodac im wiecej jasnosci, kupilam rozjasniacz Joanny w sprayu ( przeszukalam cale moje rodzinne miasto, nigdzie nie bylo). Kupilam w Super Pharmie w miescie, w ktorym studiuję. Tylko tam byl w Sprayu( to wazne, spray nie niszczy wlosow tak jak w rozjasniacz w kremie). I... mam swoje wlosy mysle, ze duzo słońca i kazdej z was wyjasnieja! Tylko nie poddawajcie sie. JA sama w akcje desperacji pisalam na kazdym forum i marzylam, ze kiedys znow bede miala swoje wlosy. Dodam wam bardzo szczerze... jesli macie ladny swoj naturalny kolor wlosow, a macie je dlugie, nie malujcie ich! naturalne wlosy sa piekne, mamy swiadomosc, ze sa zdrowe i mozemy dbac o nie aby byly coraz ladniejsze)! Pozdrawiam i sluze rada! Ja mam wlosy ciemny blond)

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:28 ----------

dodam jeszcze, ze duzo ludzi mi powiedzialo, ze po farbowaniu nie beda mi sie krecily czy cos, ale to nieprawda jest tak samo! uzywajcie duzo odzywek zeby wyplukac farbe bo wnikaja wgłąb wlosa i wyplukuja sie razem z farba;*
Joannaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 22:44   #16
JeanHarlow
Raczkowanie
 
Avatar JeanHarlow
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: kontener na śmieci
Wiadomości: 328
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Reklama? Joanny? coza bzdurny post, rozjasniacze tej firmy szczegolnie drogeryjne, to zabojstwo dla wlosow i kazdy kto ich probowal o tym wie. Pomijam cala opowiesc, prawdziwa czy nie, to po prostu swiadczy o braku logiki i podstawowej wiedzy chemicznej. jakim cudem odzywka wax mialaby sprawic, ze pigment ciemny brąz wyplucze sie z wlosow do blondu? Przeciez juz samo stosowanie tych wszystkich specyfikow nie mialo zupelnie sensu zanim dokonalas epokowego odkrycia i postanowlas zniszczyc sobie wlosy lol

a poza tym wlosy sie farbuje, a nie maluje. To nie sciany!
__________________
Mój suwaczek w spodniach ma 20 cm!

Edytowane przez JeanHarlow
Czas edycji: 2012-08-10 o 22:45
JeanHarlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 19:55   #17
Joannaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 51
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Cytat:
Napisane przez JeanHarlow Pokaż wiadomość
Reklama? Joanny? coza bzdurny post, rozjasniacze tej firmy szczegolnie drogeryjne, to zabojstwo dla wlosow i kazdy kto ich probowal o tym wie. Pomijam cala opowiesc, prawdziwa czy nie, to po prostu swiadczy o braku logiki i podstawowej wiedzy chemicznej. jakim cudem odzywka wax mialaby sprawic, ze pigment ciemny brąz wyplucze sie z wlosow do blondu? Przeciez juz samo stosowanie tych wszystkich specyfikow nie mialo zupelnie sensu zanim dokonalas epokowego odkrycia i postanowlas zniszczyc sobie wlosy lol

a poza tym wlosy sie farbuje, a nie maluje. To nie sciany!
Według wielu językoznawców obydwa okreslenia, zarówno " farbuję", jak i " maluję" są poprawne i adekwatne w stosunku do kwestii koloryzacji włosów. Myśle, ze inteligentne osoby na pewno zrozumieją i odczytają sens mojej wypowiedzi. Poza tym różnica miedzy słowami " maluje " i " farbuje" nie jest sensem tego co napisałam.
Dodam, że moje włosy nie są zniszczone, ten rozjaśniacz nie niszczy moich włosów, mam geste i falowane włosy, gładkie i błyszczące. Najpierw radzę przetestować jakiś produkt, a nastepnie sceptycznie komentować czyjąś wypowiedź. Maska do włosów WAX do blond włosów jest na bazie rumianku, co ma wpływ na rozjasnianie włosów. Maska, która trzyma sie na głowie np.15 minut wnika w strukture włosa i wypłukuje czesciowo farbę.A szampony przeciwłupieżowe znane są z tego, że wypłukują farbę. O ile wszystko stosuje się racjonalnie i z głową, nie ma żadnego problemu.
Przypominam tylko, że to forum i każdy ma prawo wypowiedziec swoje zdanie i opisać swoje doświadczenie zwiazane z tematem wątku.
I owszem, tak reklama. Moje imie zobowiązuje mnie do reklamy kosmetyków Joanny xD

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

AHA. i okreslenia " maluje" uzylam RAZ.
Joannaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 21:15   #18
4954a58d51ec86267773d616769fc460e456ef28_5ff1090286548
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 11
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

To może ja tu coś dodam :P
Otóż jestem maniaczką zmieniania odcieni włosów! Ciągle bazuję na odcieniach Loreala preference mahoniowo czerwony brąz, popielaty bursztyn, miedziany bursztyn. Oraz Palette deluxe miedziany mahoń, rubin, intensywna miedziana czerwień itd... W każdym bądź razie bazuję na odcieniach brązu, czerwieni, miedzi i mahoniu

Mam prostą metodę na zmianę kolorku! Otóż... Średnio co miesiąc muszę farbować włosy, gdyż szybko mi rosną i po 4 tygodniach mam odrost o wielkości nawet lekko ponad 1 cm. Kolor wybieram na 2 razy - czyli:
jeśli na początku stycznia zafarbuję włosy np mahoniowo czerwonym brązem to powtórzę farbowanie tym samym odcieniem ok 10 lutego. A potem pod koniec miesiąca rozpoczynam mój zabieg domowej "dekoloryzacji"

co 2-3 dni mieszam sporą ilość odżywki do włosów z 3 płaskimi łyżkami sody oczyszczonej i pozostawiam pod czepkiem na ok 10 minut.
Już po pierwszym myciu widzę na moich włosach różnicę w odcieniu. Nie jest super rewelacyjna, ale połysk definitywnie się zmienia.
Dzięki temu już w połowie marca mogę spokojnie farbować czymś jaśniejszym i zawsze wychodzi elegancko i równo Czasem jak za krótko potrzymam to odrosty są odrobinkę jaśniejsze.
Farba bardzo ładnie łapie bo włoski są wtedy bardziej podatne.

Sporo moich koleżanek stosowało tę metodę i paru osobom się udało, paru nie....
Ogólnie polega to na tym, że soda "otwiera" i oczyszcza łuski włosa przez co wypłukuje się bardzo delikatnie kolor. Należy jednak wtedy zrezygnować z szamponów oczyszczających, dodających objętości, do włosów przetłuszczających się i przede wszystkim do włosów farbowanych! A postawić na odżywiające, ponieważ te pierwsze zrobią z nich siano.

Ja stosuję:
1. Szampony: syoss odbudowujące, wella pro series repair, a jak już widzę, że za mocno w kość dostały to robię im kurację Ce Ce Med do włosów wypadających (kosztuje ok 27 zł ale jest baaardzo wydajny i skuteczny!)
2. Odżywkę Gliss Kur Hair Repair dwufazową w sprayu z jedwabiem. Oraz maskę Stapiz Sleek Line Repair & Shine Hair Mask na allegro jest bardzo tania i to ją mieszam z sodą w trakcie "dekoloryzacji"

Podkreślam na koniec, że to mój sposób I nie każdemu musi pomóc.
4954a58d51ec86267773d616769fc460e456ef28_5ff1090286548 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 21:40   #19
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Ja rozjaśniałam w swoim życiu włosy... z 10, 12 razy? Różnymi firmami, najczęściej syossem ale i wszechznienawidzoną joanną :P Włosy mam w takim stanie w jakim były, wiadomo, może trochę bardziej wypadają ale to da się zahamować
Więc takie straszenie odnośnie dekoloryzacji mnie bawi.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-11, 09:03   #20
Doris Day
Zadomowienie
 
Avatar Doris Day
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 449
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Jest też jeszcze kąpiel rozjaśniająca - klik
__________________


22.06.09 - start: zapuszczam i dbam o włosy

Co było, a nie jest,
nie pisze się w rejestr



Doris Day jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 15:14   #21
FajnaAgatka19
Raczkowanie
 
Avatar FajnaAgatka19
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 101
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Cytat:
Napisane przez JeanHarlow Pokaż wiadomość
Reklama? Joanny? coza bzdurny post, rozjasniacze tej firmy szczegolnie drogeryjne, to zabojstwo dla wlosow i kazdy kto ich probowal o tym wie. Pomijam cala opowiesc, prawdziwa czy nie, to po prostu swiadczy o braku logiki i podstawowej wiedzy chemicznej. jakim cudem odzywka wax mialaby sprawic, ze pigment ciemny brąz wyplucze sie z wlosow do blondu? Przeciez juz samo stosowanie tych wszystkich specyfikow nie mialo zupelnie sensu zanim dokonalas epokowego odkrycia i postanowlas zniszczyc sobie wlosy lol

a poza tym wlosy sie farbuje, a nie maluje. To nie sciany!
Na każde włosy kosmetyki Joanny reagują inaczej!! uważasz,że tania oznacza zła?kupując l'oreal płacisz za firmę a efekt ten sam-rozjaśniacz żaden ci przecież włosów nie zregeneruje tylko podniszczy. KAŻDY.czy to joanna za 6 zł czy droższy za 50 zł,to tylko naciąganie klienta. reklama Joanny..może i tak..ja ją będę reklamować,bo tyle ile razy ja farbuje i rozjąsniam włosy ,a koleżanki mi zazdroszczą,że co ja robię ,że mam takie gęste.dodam,że nie prostuje,może dlatego nie mam zniszczonych,w każdym bądź razie ksometyki Joanny sa okej,tak samo jak i palette!!brąz jest brązem,tzryma się długo,po co to kupować farbę która zaraz się spłucze,jak jest w przypadku Garniera czy innych, L'OREAL...
__________________
03.02.2013-zaręczeni
05.10.2013-na świat przyjdzie nasza niespodzianka
FajnaAgatka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 15:28   #22
HIsusu
Przyczajenie
 
Avatar HIsusu
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 4
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Jak wcześniej już ktos pisał, może zrób sobie włosy szamponetką albo jednak jakiś kolor był by drastycznych odrostów nie było widać.
HIsusu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 15:40   #23
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ja rozjaśniałam w swoim życiu włosy... z 10, 12 razy? Różnymi firmami, najczęściej syossem ale i wszechznienawidzoną joanną :P Włosy mam w takim stanie w jakim były, wiadomo, może trochę bardziej wypadają ale to da się zahamować
Więc takie straszenie odnośnie dekoloryzacji mnie bawi.
A ja się podniecałam jak drugi raz rozjaśniłam włosy
Najlepiej to być cierpliwym. Ja mam właśnie krótkie włosy, które odrastają i mam ochotę wziąć nożyczki i... ale powstrzymuje się Tak samo ty powinnaś zacisnąć zęby i już nic nie robić z włosami. Lepsze jest wrogiem dobrego, pamiętaj!
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 20:20   #24
Arctica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 60
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Poza dekoloryzacją i rozjaśnianiem czyli bardzo inwazyjnymi metodami, polecam po prostu myć włosy szamponami przeciwłupieżowymi np. H&S. Myj włosy dłużej niż zwykle i zostawiaj pianę na 10-15 minut następnie spłukuj.
__________________
"Nie potrafię i nie chcę dopasować swojego sumienia do tegorocznej mody”
Lillian Helman
Arctica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 15:27   #25
BlackSabbath
Raczkowanie
 
Avatar BlackSabbath
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 436
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

A ja po części zgodze się z Joannaaaaa
Przez długi czas nie farbowałam włosów, kilka miesięcy temu naszła mnie chęć zmiany i pofarbowałam na czerń.
Jednak kobieta zmienną jest :P i zapragnęłam wrócić do ciemnego blondu.
Myłam włosy szamponami przeciwłupieżowymi, ziołowymi oraz tymi przeznaczonymi do blondów, z dodatkiem miodu, rumianku.
Ciepła woda także pomaga w wypłukiwaniu farby.
Po ok 3 miesiącach moje włosy stały się ciemnozłote, rozjaśniacz w sprayu Joanny także używałam, faktycznie pomaga, ale włosy nieco przesusza (co zauważyłam dopiero znacznie później).
Jednakże da się wypłukać farbę z włosów, spektakularnych efektów nie będzie, ale jest to możliwe.
__________________
Zapuszczam włosy!
cel-do talii

Stoję jeszcze w progu zatrzaśniętych drzwi
słyszę jeszcze słowa nieistotne już...
BlackSabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 15:43   #26
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Mnie najbardziej zmywają farbę szampony bezsilikonowe, przezroczyste, typu Barwa ziołowa, Venita ziołowa, i inne ziołowe, od razu po myciu takim szamponem widzę ubytki farby, nie jest to jakieś spektakularne, nie od razu cała farba mi zejdzie, ale po kilku razach z ziołowym szamponem mam włosy z powrotem nadające się do farbowania, i przez to nie lubię takich szamponów, bo lubię mieć kolor na głowie
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 21:04   #27
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Byl jeszcze kiedys taki specjalny oczyszczajacy szampon Pantene w owalnej przezroczystej tubie, ale pojecia nie mam, czy jest jeszcze na rynku.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 12:28   #28
Nidalee259
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 12
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Wiem, wątek był utworzony dawno, ale chciałam się podzielić własnym doświadczeniem i przestrzec inne dziewczyny. Osobiście uważam, że kąpiel rozjaśniająca jest dobra, ale tylko zrobiona przez osobę, która to potrafi. Ostatnio spotkała mnie niemiła niespodzianka kiedy zamiast brązu miałam na głowie czerń... Nie mogłam na siebie patrzeć, strasznie źle czułam się w czerni zwłaszcza, że kiedyś schodziłam z tego koloru 3 lata i czekałam aż odrosną mi swoje. Był to kolor z garniera, a garnier jak to garnier zawsze wychodzi ciemniejszy. Miałam nadzieję, że kolor się spłucze.. Próbowałam cytryny, sody, szamponów przeciwłupieżowych i nic.. Chciałam też zrobić sobie płukankę rozjaśniającą na własną rękę, ale wszyscy wybili mi to z głowy i dobrze Postanowiłam, że zdecyduję się na wizytę u fryzjera. Wiedziałam, że dekoloryzacja nie będzie potrzebna ponieważ chciałam zejść z tej okropnej czerni do naturalnego brązu. Fryzjerka zaproponowała mi, właśnie mniej drastyczną, płukankę rozjaśniającą. Okazało się, że czerń która na pudełku była brązem siedziała bardzo głęboko we włosie i nie wypłukałaby się po czasie do brązu. Racja, od razu po kąpieli włosy były lekko rudawe zwłaszcza blisko głowy, ale nie były zniszczone. Gdybym zobaczyła taki efekt po domowym rozjaśnianiu to bym się załamała xD Na szczęście miałam do wyboru albo zafarbować albo zrobić płukankę, żeby ujednolicić kolor. Szczerze się zastanawiałam co zrobić bo ten rudawo-miedziany odcień był naprawdę ciekawy. Po domowej kąpieli byłyby po prostu pomarańczowe. Postanowiłam zafarbować na taki brąz jaki zawsze chciałam i byłam mega zadowolona z efektu. W przeciągu 3 godzin pozbyłam się czerni i miałam piękny kasztanowy głęboki brąz, który wygląda przede wszystkim naturalnie O dziwo włosy nie są bardzo zniszczone tylko lekko przesuszone, dlatego kupiłam sobie maskę z L'biotica żeby je odżywić. Dziewczyny, włosy są naprawdę ważną 'rzeczą' i szkoda, żeby zniszczyć je sobie robiąc coś poważniejszego na własną rękę.
Nidalee259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 11:10   #29
KasiulaW79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Potwierdzam szampon przeciwłupieżowy wypłukuje farbę
KasiulaW79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 12:10   #30
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Smile Dot.: Jak zmyć farbę z włosów?

Wypłukuje farbę (przydatna informacja dla osób chcących wrócić do naturalnego koloru włosów):

szampon przeciwłupieżowy
olejek rycynowy (stosuję raz na tydzień przy olejowaniu włosów)
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-07 05:47:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:31.