Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-14, 15:04   #3331
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Wcześniej używałam toniku z PHA6%, ale to takie nic, chyba żadnych efektów nie było. No i jeszcze chyba effaclar k cośtam ma z kwasów, ale niewiele. Prawidłowa reakcja, ale przesadziłam tak czy siak bo cała czerwona jestem A jeśli używałam tego tylko na wieczór, to rano i tak powinnam nałożyć filtry? Bo nie zrobiłam tego i byłam troszkę na zewnątrz..
Btw. dzięki za obszerną odpowiedź
Pha jest delikatne (nie miałam, ale wypróbuje jak mi zblednie to co powinno ). Effaclar k to bha i raczej też jest delikatny. Natomiast ten tonik ma AHA i tu może się pojawić problem. Omijaj miejsca wrażliwe na zaczerwienienia jeśli jesteś na nie podatna. Ten tonik jest wg mnie świetny pod względem złuszczania, zawiera podobną ilość kwasu bha co effaclar.
Na rano konieczne filtry! Nawet jak kwasów używasz w nocy. Wybierz jakiś fotostabilny (czytaj apteczny). W sprawie filtrów się dokształcam... Niektóre się destabilizują pod wpływem podkładu, więc zalecane mineralne podkłady (pudry z Bu ponoć sprawdzają się znakomicie).
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 17:10   #3332
VeiN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 133
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Witam
Mam pytanie (i jednocześnie prośbe o rade) - postanowilam zamowic z BU Serum-olejek regulujący LEMON EKO , żel hialuronowy 1% i olejek kokosowy. Mam cere dosc problematyczna - zaskorniki , pryszcze, czasem swiecaca sie ale jednoczesnie wrazliwa i przesuszona(bardzo wrazliwa w okolicy oczu). Dlatego chcialam stosowac na cala twarz olejek lemon+zel hialuronowy a pod oczy lub zamiennie tez na twarz w przypadku przesuszenia zel hialuronowy+olejek kokosowy...myślicie ze to dobra decyzja? od razu powiem ze buzdzet mam dosc ograniczony...
VeiN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 17:38   #3333
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez VeiN Pokaż wiadomość
Witam
Mam pytanie (i jednocześnie prośbe o rade) - postanowilam zamowic z BU Serum-olejek regulujący LEMON EKO , żel hialuronowy 1% i olejek kokosowy. Mam cere dosc problematyczna - zaskorniki , pryszcze, czasem swiecaca sie ale jednoczesnie wrazliwa i przesuszona(bardzo wrazliwa w okolicy oczu). Dlatego chcialam stosowac na cala twarz olejek lemon+zel hialuronowy a pod oczy lub zamiennie tez na twarz w przypadku przesuszenia zel hialuronowy+olejek kokosowy...myślicie ze to dobra decyzja? od razu powiem ze buzdzet mam dosc ograniczony...
Kiedyś wyczytałam, że olej kokosowy parę dziewczyn pozatykał. W razie problemów możesz zastosować go jako maseczkę do włosów. U mnie świetnie się sprawdziła, tylko trzeba dobrze domyć włosy.

Lemon Eko jest o.k. pod względem składników. Niestety u mnie się nie sprawdził, ale miałam wersję z przed dwóch lat.

A byłaś u dermatologa? Polecam wybranie się. Choćby w celu dobrania odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli Twoje problemy wynikają tylko ze złego doboru kosmetyków to BU super. Jeśli to problemy hormonalne itp. to problem nie zniknie. Pozdrawiam i życzę powodzenia
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 18:48   #3334
VeiN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 133
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

byłam u dermatologa, zostala mi przepisana masc differin(e) ? czy jakos tak i efekty raczej marne. Mi sie wydaje ze moja cera to dramat ale jednak chyba obiektywnie nie jest tak zle bo pani dermatolog nie przepisala mi antybiotyku ani zadnych "mocnych" lekow...
co do olejku kokosowego to mysle raczej o stosowaniu go pod oczy lacznie z zelem hialuronowym bo mimo mlodego wieku (22lata) z powodu wysuszenia skory w tej okolicy pojawiaja mi sie zmarszczki...a jesli sie nie sprawdzi to na wlosy dziekuje za rady i prosze o dalsze
VeiN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 13:04   #3335
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja stosowałam olejek kokosowy pod oczy, i nie widziałam jakichś fantastycznych efektów(a katuje skórę codziennie korektorami). A i tak istnieje możliwość, że spłynie Ci na policzki, i pozapycha pory. Ja na Twoim miejscu przejrzałabym kwc
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 17:06   #3336
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Złożyłam dziś pierwsze zmówienie z BU.
Początkowo wypisałam sobie wszystko czego potrzebuję i po wyjściu dość wysokiej sumy musiałam ją nieco zaniżyć rezygnując z kilku preparatów.
Po przeczytaniu waszych wypowiedzi zdecydowałam zamówić na pierwszy raz
Olejek myjący - bezzapachowy
Maseczka wulkaniczna z NEEM
Puder bambusowy z jedwabiem
Hydrolat aloesowy
Serum-olejek regulujący LEMON EKO
Wszystko dla cery trądzikowej(obecnie bez, po 10tyg. kuracji antybiotykiem. Wiem jednak, że niedługo wszystko wróci, jak zwykle) i okropnie, ale to okropnie przesuszonej tymi wszystkim dermatologicznymi specyfikami i mydłem, którym do tej pory katowałam twarz. Mam nadzieję, ze po dotarciu paczki(nieszczęsne 2,5tyg) i testach będę mogła się wypowiedzieć o produktach z BU w samych superlatywach

Zdecydowałam, ze skoro nie ma trwałych efektów po leczeniu dermatologicznym, czemu by nie spróbować czegoś innego.. a nóż się uda(bez maltretowania skóry i układu pokarmowego -.-'') Jeśli nie, trudno, wrócę na stare śmieci, czyli do gabinetu lekarskiego
Himee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 17:17   #3337
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez VeiN Pokaż wiadomość
byłam u dermatologa, zostala mi przepisana masc differin(e) ? czy jakos tak i efekty raczej marne. Mi sie wydaje ze moja cera to dramat ale jednak chyba obiektywnie nie jest tak zle bo pani dermatolog nie przepisala mi antybiotyku ani zadnych "mocnych" lekow...
co do olejku kokosowego to mysle raczej o stosowaniu go pod oczy lacznie z zelem hialuronowym bo mimo mlodego wieku (22lata) z powodu wysuszenia skory w tej okolicy pojawiaja mi sie zmarszczki...a jesli sie nie sprawdzi to na wlosy dziekuje za rady i prosze o dalsze
Differin to akurat mocny lek, bo to retinoid. A czy dermatolog nie poinstuowała Cię czym nawilżać? I od jak dawna ten Differin stosujesz?
o do oleju kokosowego to nie poradzę, bo mi do gustu nie przypadł sam, jedynie dodany do kąpieli I szczerze mówiąc to nie wiem co pod oczy można doradzić. Serum lemon + żel powinno być ok, stosowałam tak samo.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-15, 18:48   #3338
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ja stosowałam olejek kokosowy pod oczy, i nie widziałam jakichś fantastycznych efektów(a katuje skórę codziennie korektorami). A i tak istnieje możliwość, że spłynie Ci na policzki, i pozapycha pory. Ja na Twoim miejscu przejrzałabym kwc
bo on jest strasznie leciutki pod oczy lepszy byłby np skwalan albo olej arganowy.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 20:26   #3339
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez evenstar Pokaż wiadomość
gdy gigantycznie przesuszyłam swoją z natury tłustką skórę używałam ziaji oliwkowej na noc. po ok. 10-15 minutach od nałożenia odciskałam chusteczką nadmiar kremu i voila nie wiem jak ze składem, ale kosztuje kilka złotych a pomógł mi strasznie.
dzięki, spróbuje


a czy można dodać skwalan do żelu aloesowego czy lepiej do hialuronowego?
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 07:35   #3340
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-02-16 o 09:59
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 08:31   #3341
nez123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 707
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Czy któraś wizażanka próbowała serum migdałowe??Zastanawiam ia się nad jego kupnem..
Czy potem wystarczy mi Cetaphil do nawilżania czy serum mocno wysusza i będę potrzebować czegoś mocniejszego??
A na dzień filtry, tak?
__________________
Paradise
Every time she closed her eyes
nez123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-16, 11:40   #3342
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dostałam kolejną przesyłkę: m.in. serum LEMON. Dopiero zaczynam używać, to pierwsze opakowanie. Slicznie pachnie
Do tego rzeczy już sprawdzone, które mogę z czystym sumieniem polecić: olejek myjący pomarańczowy (już któryś z kolei, bardzo go lubię), masło jojoba (uważam, że jest lepsze niż kokos, bo coś bardziej treściwego, ale nie zapycha), puder bambusowy z jedwabiem (idelanie matuje, doskonały jako primer pod minerały).
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 12:59   #3343
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez nez123 Pokaż wiadomość
Czy któraś wizażanka próbowała serum migdałowe??Zastanawiam ia się nad jego kupnem..
Czy potem wystarczy mi Cetaphil do nawilżania czy serum mocno wysusza i będę potrzebować czegoś mocniejszego??
A na dzień filtry, tak?
Ja też się czaję na to serum od dłuższego czasu, ale nie ma jeszcze opinii o nim
Może wypowie się ktoś, kto używa
durka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 13:00   #3344
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dostałam kolejną przesyłkę: m.in. serum LEMON. Dopiero zaczynam używać, to pierwsze opakowanie. Slicznie pachnie
Do tego rzeczy już sprawdzone, które mogę z czystym sumieniem polecić: olejek myjący pomarańczowy (już któryś z kolei, bardzo go lubię), masło jojoba (uważam, że jest lepsze niż kokos, bo coś bardziej treściwego, ale nie zapycha), puder bambusowy z jedwabiem (idelanie matuje, doskonały jako primer pod minerały).
mogłabyś napisać coś więcej? Bo właśnie czekam na nie jaką masz cerę, czy stosujesz tylko na noc, efekty itp
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 13:05   #3345
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Tez mnie ciekawią jak sprawują się masełka na twarzy skłonnej do zapychania,aczkolwiek mieszanej,wysuszonej i chyba odwodnionej
Jojoba mowi się ze wlasnie czesto zapycha i nie wiadomo już czy ryzykować..
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 13:25   #3346
nez123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 707
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez nez123 Pokaż wiadomość
Czy któraś wizażanka próbowała serum migdałowe??Zastanawiam ia się nad jego kupnem..
Czy potem wystarczy mi Cetaphil do nawilżania czy serum mocno wysusza i będę potrzebować czegoś mocniejszego??
A na dzień filtry, tak?
A co jeszcze polecacie do cery tłustej z zaskórnikami??Jakiś olejek do mycia?


Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Ja też się czaję na to serum od dłuższego czasu, ale nie ma jeszcze opinii o nim
Może wypowie się ktoś, kto używa
Ja chyba dzisiaj zamówie, więc najwyżej wypowiem się pierwsza;P


Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Tez mnie ciekawią jak sprawują się masełka na twarzy skłonnej do zapychania,aczkolwiek mieszanej,wysuszonej i chyba odwodnionej
Jojoba mowi się ze wlasnie czesto zapycha i nie wiadomo już czy ryzykować..
Mnie jojoba nie zapychał, ale nie dawał żadnych efektów.;/
__________________
Paradise
Every time she closed her eyes
nez123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 13:37   #3347
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez nez123 Pokaż wiadomość
A co jeszcze polecacie do cery tłustej z zaskórnikami??Jakiś olejek do mycia?



Ja chyba dzisiaj zamówie, więc najwyżej wypowiem się pierwsza;P



Mnie jojoba nie zapychał, ale nie dawał żadnych efektów.;/
Ale mówisz o maśle czy oleju?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 13:43   #3348
nez123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 707
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Próbowałam i masło i olej
A one się czymś różnią w ogóle?Oprócz stanu skupienia?
__________________
Paradise
Every time she closed her eyes

Edytowane przez nez123
Czas edycji: 2011-02-18 o 10:28
nez123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 13:51   #3349
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez nez123 Pokaż wiadomość
Próbowałam i masło i olej?
A one się czymś różnią w ogóle?Oprócz stanu skupienia?
Masło jest produkowane z tego olejku,ale wydaje mi się że przez ta konsystencje jest właśnie treściwsze i może lepiej się sprawdzić na przesuszonej skórze,dać większą ulgę i nawilżenie
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-16, 14:00   #3350
VeiN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 133
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Differin to akurat mocny lek, bo to retinoid. A czy dermatolog nie poinstuowała Cię czym nawilżać? I od jak dawna ten Differin stosujesz?
ciezko powiedziec bo kupilam go juz dosyc dawno ale juz od kilku miesiecy nie uzywam gdyz mialam wrazenie ze owszem wysusza ale stan twarzy zbytnio sie nie poprawil ...moze sprobuje jeszcze do niego wrocic. Ale mam wrazenie ze moja cera potrzebuje czegos nie tylko wysuszajacego a bardziej lagodzacego i kojacego ale niestety tez zwalczajacego niedoskonalosci...ehh

---------- Dopisano o 15:00 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

a czy ktoras z Was mogła by polecic cos dobrze nawilzajacego skore pod oczami? uzywalam zachwalanych na kwc zeli z flos-leku, ale one sa takie leciutkie i przyjemne i raczej nic wiecej...super chlodza i likwiduja opuchlizne dookola oczu ale nie wydaje mi sie ze jakos specjalnie nawilzaja...myslalam ze olejek kokosowy sie sprawdzi ale skoro nie polecacie to musze pomyslec nad czyms innym
VeiN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 14:28   #3351
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
mogłabyś napisać coś więcej? Bo właśnie czekam na nie jaką masz cerę, czy stosujesz tylko na noc, efekty itp
Zrecenzowałam serum LEMON tu: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1100
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 15:41   #3352
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
chodziło mi o masło jojoba serum Lemon może za jakiś czas zamówię
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 19:20   #3353
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez nez123 Pokaż wiadomość
Czy któraś wizażanka próbowała serum migdałowe??Zastanawiam ia się nad jego kupnem..
Czy potem wystarczy mi Cetaphil do nawilżania czy serum mocno wysusza i będę potrzebować czegoś mocniejszego??
A na dzień filtry, tak?
Ja stosuję serum migdałowe od 10 dni - co drugi dzień na noc. I, odpukać tfu tfu, jestem zachwycona! Już od drugiej - trzeciej aplikacji skóra jest wyraźnie wygładzona, wysypu żadnego nie miałam (ale wcześniej pół roku stosowałam krem z retinolem z BU, który też oczyszcza skórę i ją wzmacnia). Skóra leciutko się złuszcza, ale jest wyraźnie napięta i pory zwłaszcza przez parę godzin po aplikacji baaardzo zmniejszone! Stosuję je na wieczór, po ok. godzinie nakładam oleje, bo jednak dla mojej przesuszonej (bo zima) mieszanej cery to on nie jest wystarczająco nawilżający.
Zdam relację za jakiś czas, oby dalej było tak cudownie
sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 20:05   #3354
jugr-a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: z północy :)
Wiadomości: 34
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja tak odnośnie jojoba...

Kupiłam to masło z nadzieją, że będzie ciekawe i przede wszystkim nie zapcha. Niestety ale w moim przypadku na nadziejach się skończyło Mam skórę, która wymaga nawilżenia i masełko się absolutnie nie sprawdziło... Konsystencja dość fajna, to fakt ale po posmarowaniu zostawia na twarzy bardzo świecącą i nieprzyjemną warstwę. Po krótkim czasie twarz miałam totalnie ściągniętą + suche skórki. Starałam się dać mu szanse ale nie dość, że po kilku nieprzyjemnych razach nie było poprawy to jeszcze pokryłam się czarnymi kropeczkami... odstawiłam.
Podstawiłam TZ-towi z nadzieją, że się przekona do smarowania i niestety ale po kilku dniach sama mu kazałam przerwać - pełno krost, tak więc nie nadaje się dla nas

Ale skusiłam się na olej (z Mazideł) i to był strzał w dziesiątkę. To pierwszy z wielu olei, który planuję znowu kupić i to w wielkim opakowaniu. Wcale mnie nie zapycha, pory czyste (o dziwo), dużo przyjemniej się wchłania i tylko czasami w standardowych miejscach pojawiają się przesuszenia. To pierwszy olej, który aż tak pokochałam Nie ma może jakiś totalnie fantastycznych właściwości żebym nagle zrobiła się młodsza o 10 lat (chociaż twarz rozpromieniona to i ja w lepszym nastroju ), ale jest idealną bazą - dla olejków eterycznych a może czegoś innego...

W każdym razie jak widać jedno nie musi przesądzać o drugim.
No i co cera to upodobania, na pewno wiele osób jest zachwyconych masłem - w tej dziedzinie trzeba ryzykować i próbować
Pozdrawiam
__________________
Nasz ślub
jugr-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 20:58   #3355
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Bo masło jojoba to olej jojoba plus jakis tam utwardzony olej roslinny. Czyli na pewno czysty olej działanie ma lepsze. Masło za to, jeśli komuś służy, dużo większy komfort stosowania
Ja gdzieś przeczytałam, ze ponieważ jest neutralne zapachowo, plus coś tam to jest dobrą bazą do absolutów i wyprobowalam w ten sposób absolut champaka, który mnie naprawdę zachwycił (jaśmin!!!) - zmieszałam odrobinę masła z kroplą tego absolutu i posmarowałam się tam gdzie zwykle psikam zapachem. Efekt? Długo na imprezie czułam zapach, ale nie był nachalny, męczący
Więc może tak go wykorzystasz w przyszłości, bo datę to masełko ma długą
sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 21:42   #3356
..:marisa:..
Raczkowanie
 
Avatar ..:marisa:..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 285
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Mam głupie pytanie odnośnie serum migdałowego
Mianowicie na stronie BU jest napisane, że niezmieszane serum może stać 6 miesięcy liczone od daty zakupu i 6-8 miesięcy od daty wykonania. Więc jeżeli nie zrobię tego serum przez 6 miesięcy a później tak to czy będzie ono dobre kolejne 6-8miesięcy czy ważność kończy się z upływem 6 miesięcy od daty zakupu i koniec?
Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam i czy mnie ktoś zrozumie
Potrzebuję odpowiedzi ponieważ chyba pośpieszyłam się z zakupem tego serum bo latem raczej chyba nie powinno się go używać a teraz często chodzę na basen(kwas i chlor to chyba nie jest dobra mieszanka a nie chcę sobie czegoś zrobić przez bezmyślność) i chciałabym zostawić to sobie na jesień. Czy tak można?
..:marisa:.. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 08:30   #3357
evenstar
Zakorzenienie
 
Avatar evenstar
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 124
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ..:marisa:.. Pokaż wiadomość
Mam głupie pytanie odnośnie serum migdałowego
Mianowicie na stronie BU jest napisane, że niezmieszane serum może stać 6 miesięcy liczone od daty zakupu i 6-8 miesięcy od daty wykonania. Więc jeżeli nie zrobię tego serum przez 6 miesięcy a później tak to czy będzie ono dobre kolejne 6-8miesięcy czy ważność kończy się z upływem 6 miesięcy od daty zakupu i koniec?
Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam i czy mnie ktoś zrozumie
Potrzebuję odpowiedzi ponieważ chyba pośpieszyłam się z zakupem tego serum bo latem raczej chyba nie powinno się go używać a teraz często chodzę na basen(kwas i chlor to chyba nie jest dobra mieszanka a nie chcę sobie czegoś zrobić przez bezmyślność) i chciałabym zostawić to sobie na jesień. Czy tak można?
podpisuję się pod pytanie, ja kupiłam z wyprzedzeniem dwa olejki na zapas, a już mija drugi miesiąc jak stoją
__________________
Wymianka
evenstar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 08:58   #3358
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez evenstar Pokaż wiadomość
podpisuję się pod pytanie, ja kupiłam z wyprzedzeniem dwa olejki na zapas, a już mija drugi miesiąc jak stoją
Tak, może najpierw stać niezmieszany 6 m-cy (pewnie najlepiej w lodówce), a po zmieszaniu jeszcze 6-8 m-cy. Zwróćcie uwagę, że w tej tabelce BU niektóre produkty mają taką właśnie podwójną datę ważności, a inne nie. Ja też póki co trzymam eliksir winogronowy niezmieszany w lodówce, bo za dużo pozamawiałam na mazidłach i czekam z nim do wiosny
http://biochemiaurody.com/vademekum/storage.html
Aha, moja odp. dotyczy serum migdałowego, bo Evenstar nie wiem o jakich olejkach piszesz. Ale zobacz w tej tabelce, może znajdziesz

Edytowane przez sunsister
Czas edycji: 2011-02-17 o 08:59
sunsister jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 09:04   #3359
evenstar
Zakorzenienie
 
Avatar evenstar
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 124
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Tak, może najpierw stać niezmieszany 6 m-cy (pewnie najlepiej w lodówce), a po zmieszaniu jeszcze 6-8 m-cy. Zwróćcie uwagę, że w tej tabelce BU niektóre produkty mają taką właśnie podwójną datę ważności, a inne nie. Ja też póki co trzymam eliksir winogronowy niezmieszany w lodówce, bo za dużo pozamawiałam na mazidłach i czekam z nim do wiosny
http://biochemiaurody.com/vademekum/storage.html
Aha, moja odp. dotyczy serum migdałowego, bo Evenstar nie wiem o jakich olejkach piszesz. Ale zobacz w tej tabelce, może znajdziesz
czyli jest 6 miesięcy na wykonanie, a potem jeszcze 6 miesięcy od wykonania. ja miałam na myśli olejki myjące i też niestety mają 6 miesięcy. to do lodówki piszesz... zaraz zniosę wczoraj mi dwa miesiące minęły, pewnie jeden się zmarnuje
__________________
Wymianka
evenstar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 09:46   #3360
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

A ja mam pytanko dotyczace pillingu kwasem salicynowym. Czy ktoraś go uzywała,czy watro dodac do niego peg-400? Jakie efekty,odpowiedzcie prosze,bo nie moge uzyskac zadnej odpowiedzi do tej pory dodam,ze mam cera z zaskornikami,sucha i wrazliwa.
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.