Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-16, 15:44   #2341
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Czarne mydło się rozuściło

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A ja po dosc dlugiej przerwie zamowilam sobie Black Soap z Ghany, tym razem wzielam i w postaci slatej i wersje plynna, chodz chcialam plynna sama sobie zrobic, ale stwierdzilam wyporbuje gotowca, jak mi sie spodoba to kolejne zrobie sobie sama i bede juz miala od orginalu ladna butelke z pompka.
Wczoraj je dostalam i juz wyprobowalam
Pierwsze wrazenia pozytywne, poradzil sobie z calym makijazem, a sprawdzilam czy dokladnie oczyscil twarz przecierajac ja wacikem z plynem micelarnym i byl czysty!
Twarz byla czysta az "skrzypiala" ale nie wysuszona.

Nie podoba mi sie tylko zapach, ale przyzwyczaje sie. (Chyba nic gorszego niz Sesa do wlosow mnie juz spotkac nie moze...)
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 16:30   #2342
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Czarne mydło się rozuściło

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A ja po dosc dlugiej przerwie zamowilam sobie Black Soap z Ghany, tym razem wzielam i w postaci slatej i wersje plynna, chodz chcialam plynna sama sobie zrobic, ale stwierdzilam wyporbuje gotowca, jak mi sie spodoba to kolejne zrobie sobie sama i bede juz miala od orginalu ladna butelke z pompka.
Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Wczoraj je dostalam i juz wyprobowalam
Pierwsze wrazenia pozytywne, poradzil sobie z calym makijazem, a sprawdzilam czy dokladnie oczyscil twarz przecierajac ja wacikem z plynem micelarnym i byl czysty!
Twarz byla czysta az "skrzypiala" ale nie wysuszona.

Nie podoba mi sie tylko zapach, ale przyzwyczaje sie. (Chyba nic gorszego niz Sesa do wlosow mnie juz spotkac nie moze...)
Uwielbiam mydło z Ghany Wg mnie lepiej pachnie od Aleppo, ale rzecz gustu. Zapach mi ewidentnie przypomina olej z frytek Zapachu sesy rzeczywiście niewiele chyba rzeczy przebije pod względem intensywności. A ja mam swoje pierwsze w życiu Aleppo z 2% laurowego i muszę przyznać, że fajne jest, pewnie będzie jeszcze fajniejsze po kilku dniach używania głównie przez moje dziecko, chcemy pozbyć się suchej skóry, skóra na kolanach wygląda u niego fatalnie, liczę, że to mydełko coś pomoże.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 16:54   #2343
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Czarne mydło się rozuściło

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Wczoraj je dostalam i juz wyprobowalam
Pierwsze wrazenia pozytywne, poradzil sobie z calym makijazem, a sprawdzilam czy dokladnie oczyscil twarz przecierajac ja wacikem z plynem micelarnym i byl czysty!
Twarz byla czysta az "skrzypiala" ale nie wysuszona.

Nie podoba mi sie tylko zapach, ale przyzwyczaje sie. (Chyba nic gorszego niz Sesa do wlosow mnie juz spotkac nie moze...)
oj może, może
olej laurowy capi jak popielniczka z petami po deszczu a olej neem to smród nie do opisania!
fajnie, że Ci mydełko pasuje oczyszcza faktycznie pięknie!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 17:55   #2344
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Czarne mydło się rozuściło

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
Wczoraj je dostalam i juz wyprobowalam
Pierwsze wrazenia pozytywne, poradzil sobie z calym makijazem, a sprawdzilam czy dokladnie oczyscil twarz przecierajac ja wacikem z plynem micelarnym i byl czysty!
Twarz byla czysta az "skrzypiala" ale nie wysuszona.

Nie podoba mi sie tylko zapach, ale przyzwyczaje sie. (Chyba nic gorszego niz Sesa do wlosow mnie juz spotkac nie moze...)
A to nie ty chcialas Savon Noir kupic? Albo cie z kims pomylilam...
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 12:26   #2345
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Czarne mydło się rozuściło

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A to nie ty chcialas Savon Noir kupic? Albo cie z kims pomylilam...
Haha moze i ja (robilam ogolne rozeznanie rynku w zeszlym tygodniu) ale w koncu sie zdecydowalam na to z Ghany i na trzy rozne z Lawendowej Farmy
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 12:46   #2346
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Czarne mydło się rozuściło

Twoje mydlo jest swieze? jeszcze miekkie? Przechowuj je dobrze, nawet mocniej o nie dbaj niz o inne mydla, ktore jednak maja swoja twardosc. Black Soap wciaga wilgoc z powietrza, wiec nie zdziw sie jak sie ktos wyprysznicuje i w lazience bedzie para , a pozniej jak ty sie bedziesz chciala umyc, to mydlo bedzie jeszcze miekciejsze, mimo ze lezalo na podkladce z ktorej woda odcieka i napewno nie lezalo w wodzie, zeby sie tak rozciaprac.
Ja kiedys tez zamowilam 2 sztuki, ale wtedy w tym moim sklepie moze bylo zamawiac rozne wielkosci, wiec wieziam wiksza bryle niz te 100g teraz. Przektoilam na pol i druga polowke przechowywalam w komodzie z innymi mydlami w sypialni. Zuzylam ta jedna polowe, potem uzywalam innych mydel i chyba po niecalym roku czasu wyciagnelam ta durga czesc i mydlo stracilo na wolgotnosci, nie bylo juz takie miekkie, lepiej sie pienilo i wolniej zuzywalo. tak sie zachowywalo jak trzeba ;o)
Jak lubisz to zrob sobie wesje plynna. Wystarczy je pokroic na mniejsze kwalki, do butelki z pompka wlozyc tak ok polowe butelki i zapac goraca woda, dobrze wytrzasnac zeby sie wszystko rozpuscilo i gotowe. Breja ta jeszcze troche zgestnieje i bedzie miala kremowa konsystencje tak jak juz gotowa plynna wersja.
Ja mialam plynnej nie kupowac, ale pomyslalam, ze bede miala ladna butelke z pompka , a przy okazji wyprobuje czy mi sie wogole wersja plynna spodoba. Jak nie to butelke bede miala do czegos innego.
Na YT widzialam filmik jak jedna murzynka robila wersje plynna i polecala ja do wszystkiego, nawet do zmywania recznego naczyn, co mysle ze jest fajna rzecza. Nie trzeba kupowac chemicznych planow do naczyn, ktore wysuszaja bardzo dlonie( nie przepadam zmywac w rekawiczkach), do tego mamy nature nieobciazajaca srodowiska, dlonie maja sie dobrze. Jak sie to sprawdzi to pewnie juz plynu do naczyn nie kupie hihihihi. Wkoncu ludzie mieszajacy w buszu uzywaja do mycia garnkow popiolu z ogniska, a w tym mydle ten popiol sie znajduje, plus maslo shea, wiec pielegnuje dlonie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 16:20   #2347
blackdaisy
Rozeznanie
 
Avatar blackdaisy
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 934
Dot.: Czarne mydło się rozuściło

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Twoje mydlo jest swieze? jeszcze miekkie? Przechowuj je dobrze, nawet mocniej o nie dbaj niz o inne mydla, ktore jednak maja swoja twardosc. Black Soap wciaga wilgoc z powietrza, wiec nie zdziw sie jak sie ktos wyprysznicuje i w lazience bedzie para , a pozniej jak ty sie bedziesz chciala umyc, to mydlo bedzie jeszcze miekciejsze, mimo ze lezalo na podkladce z ktorej woda odcieka i napewno nie lezalo w wodzie, zeby sie tak rozciaprac.
Ja kiedys tez zamowilam 2 sztuki, ale wtedy w tym moim sklepie moze bylo zamawiac rozne wielkosci, wiec wieziam wiksza bryle niz te 100g teraz. Przektoilam na pol i druga polowke przechowywalam w komodzie z innymi mydlami w sypialni. Zuzylam ta jedna polowe, potem uzywalam innych mydel i chyba po niecalym roku czasu wyciagnelam ta durga czesc i mydlo stracilo na wolgotnosci, nie bylo juz takie miekkie, lepiej sie pienilo i wolniej zuzywalo. tak sie zachowywalo jak trzeba ;o)
Jak lubisz to zrob sobie wesje plynna. Wystarczy je pokroic na mniejsze kwalki, do butelki z pompka wlozyc tak ok polowe butelki i zapac goraca woda, dobrze wytrzasnac zeby sie wszystko rozpuscilo i gotowe. Breja ta jeszcze troche zgestnieje i bedzie miala kremowa konsystencje tak jak juz gotowa plynna wersja.
Ja mialam plynnej nie kupowac, ale pomyslalam, ze bede miala ladna butelke z pompka , a przy okazji wyprobuje czy mi sie wogole wersja plynna spodoba. Jak nie to butelke bede miala do czegos innego.
Na YT widzialam filmik jak jedna murzynka robila wersje plynna i polecala ja do wszystkiego, nawet do zmywania recznego naczyn, co mysle ze jest fajna rzecza. Nie trzeba kupowac chemicznych planow do naczyn, ktore wysuszaja bardzo dlonie( nie przepadam zmywac w rekawiczkach), do tego mamy nature nieobciazajaca srodowiska, dlonie maja sie dobrze. Jak sie to sprawdzi to pewnie juz plynu do naczyn nie kupie hihihihi. Wkoncu ludzie mieszajacy w buszu uzywaja do mycia garnkow popiolu z ogniska, a w tym mydle ten popiol sie znajduje, plus maslo shea, wiec pielegnuje dlonie.
O widzisz, dziekuje za rady bo moja lazienka jest wilgotna...
Czyli moze powinnam je gdzies chowac po umyciu?

Co do wersji plynnej to bardzo chetnie sprobuje, mam nadzieje tylko, ze bedzie sie chcialo rozpuscic w cieplej wodzie- tak jak mowisz.
blackdaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-18, 10:15   #2348
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Dziewczyny a ja przymierzam się do zakupu Savon Noir z Alepia lub Argile Provence, ale które wybrać? Obecnie używam, hm... takiego kupionego w salonie kosmetycznym i w zasadzie już nie wiem z czego jest... bo składu podanego na opakowaniu nie ma, może kojarzycie takie opakowanie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ScreenShot424.jpg (12,9 KB, 10 załadowań)
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 14:10   #2349
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Czarne mydło się rozuściło

Cytat:
Napisane przez blackdaisy Pokaż wiadomość
O widzisz, dziekuje za rady bo moja lazienka jest wilgotna...
Czyli moze powinnam je gdzies chowac po umyciu?

Co do wersji plynnej to bardzo chetnie sprobuje, mam nadzieje tylko, ze bedzie sie chcialo rozpuscic w cieplej wodzie- tak jak mowisz.
Kazde mydlo sie rozpusci w cieplej wodzie, ale najlepiej jest zetrzec je na tarce albo pokroic na male kawaleczki to wtedy nie musisz tak dlugo potrzasac zeby sie wszystko rozpuscilo. Takie mydlo w plynie mozna tez zrobic z innych mydel.

Przyszla do mnie paczka z afrikahandel.de . Black Soap w plynie juz wyprobowane na recach i podoba mi sie. Wieczorem bede zmywac twarz, zobaczymy czy mi sie spodoba. Ogolem wole mydlo po wstepnym umyciu jakims zelem, bo jak jade po oczach to obojetnie jak bym je zaciskala i tak mi wlezie pod powieki i szczypie. Teraz sie chyba przemoge i pozmywam oczy mieszanka olejowa. Mam kilka probek 10 ml olejow: malina, zurawina. Samodzielnie mi sie nie podobaja, albo nie widze dzialania, albo wyglada cera na zmeczona i szara po nich, albo mnie wypryszcza, wiec zlalam do wiekszej butelki dodalam troche oleju kokosowego, tak ze sie nie zetnie i nadal bedzie plynne, ale ze tym olejom wlasnie mija data waznosci to pomyslalam, ze przedluze im trwalosc. Dodalam jeszcze 2 kapsulki wit. e , mialam jeszcze kapsulki z Q10 i jakimis witaminamy z grupy B, to tez dwie wcisnelam. Jak nic w pczy szczypac nie bedzie to zuzyje ta mieszanke do zmywania oczu, a jak mi pasowac nie ebdzie to na cialo.
Nie spodziewam sie ze mydlo w wersji plynnej nie bedzie w oczy szczypac, ale moze bedzie przyjemniejsze do zmywania makijazu i wystarczy jedno mycie. Zobaczymy.
Po umyciu nim rak, mysle ze moze byc bardzo fajnym zastepnikiem tradycyjnych plynow do mycia naczyn. ja co prawda mam zakupiony ostatniow Reformhaus ekologiczny plyn z prawdziwego zdarzenia, ale taniej bylo by zrobic takie plynne mydlo. Zuzyje plyn to bede testowac do zmywania to mydlo. Kawalek tego w wersji stalej odkroilam i lezy przy mydelkach solnych na zlewie( juz zapomnialam jak to bylo myc sie tym mydlem ;o) )
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 17:16   #2350
kObra.
Rozeznanie
 
Avatar kObra.
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiadomości: 720
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Hej Dziewczęta!

Od kilku dni wertuję Internet od góry do dołu, rożne eko-fora, eko-mamy, etc., ponieważ zastanawiam się nad jakimś "dodatkiem" mydełkowym do kąpania moich Bliźniaczek (jeszcze nienarodzonych, ale wyprawkę trza mieć, nie? ).
Mam już serię Hippa w razie czego, ale jestem już przygotowana do zaopatrzenia się w olej ze słodkich migdałów (oczywiście, zimnotłoczony i nierafinowany), i myślałam nad jakimś mydełkiem, żeby co kilka dni ocupinkę im zetrzeć do wanienki.
I na jednych forach, także tutaj czytałam za i przeciw odnośnie różnych mydełek, generalnie wstępnie myślalam albo o Aleppo albo o marylskim (ale czytam, że nie zawsze "dorosłym" którejś z nich pasuje).
Aleppo raczej myślałam o tym najniższym stężeniu 5% albo o tym z mlekiem kozim? A marsylskie, to myślałam o oliwkowym.
Kuszą też mnie mydełka z Tuli albo z LF (bym musiała napisać do LF, które dla bejbików by się nadawało, prócz tego z owsem, ale ono ponoć dość ścierne jest). A mnie chodzi o to, aby troszeczkę dodać do myju-myju, żeby nie wysuszyło, etc.
Dla siebie i małżowina też chcę pokupować, no ale dla nas to już nie taki problem.
Wiem, oczywiście, że niekiedy najlepiej dziecka myć w samej wodzie choć zauważyłam, że zrobiła się teraz mega moda na wszelkie emolienty, nawet jeśli dzidzia ma zdrową skórę , więc uważam, że sam olej migdałowy starczy jako podstawowy "emolient".
Chyba, że macie jeszcze jakieś inne asy w rękawach, to czekam na wszelkie rady i porady.
W każdym bądź razie, liczę na Waszą nieocenioną jak zwykle pomoc, moje drogie Panie, a być może i Mamy.

EDIT: Oglądałam towar w Biolanderze, ale po opiniach jakoś nie jestem przekonana.
Może podrzucicie jakieś linki ze sprawdzonymi sklepami z fajnymi mydełkami, być może w/w

EDIT II: Niestety, z racji, że ciąży bliźniaczej i tego, że moje Dziewczęta w brzuchu zaczynają za bardzo chcieć chyba wydostawać się na świat mam od wielu tygodni reżim łóżkowy, a ostatnio to już wolno mi tylko do toalety wychodzić, zatem zostają zakupy internetowe. Także, to też bym prosiła wciąż pod uwagę, bo niestety, nie mogę się nigdzie "przejść" i zobaczyć na własne oczy.
__________________
Anastazja & Lena


Forum o PCO(S) - - jest naprawdę wesoło!

Edytowane przez kObra.
Czas edycji: 2013-07-23 o 17:20
kObra. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 17:42   #2351
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez kObra. Pokaż wiadomość
Hej Dziewczęta!

Od kilku dni wertuję Internet od góry do dołu, rożne eko-fora, eko-mamy, etc., ponieważ zastanawiam się nad jakimś "dodatkiem" mydełkowym do kąpania moich Bliźniaczek (jeszcze nienarodzonych, ale wyprawkę trza mieć, nie? ).
Mam już serię Hippa w razie czego, ale jestem już przygotowana do zaopatrzenia się w olej ze słodkich migdałów (oczywiście, zimnotłoczony i nierafinowany), i myślałam nad jakimś mydełkiem, żeby co kilka dni ocupinkę im zetrzeć do wanienki.
I na jednych forach, także tutaj czytałam za i przeciw odnośnie różnych mydełek, generalnie wstępnie myślalam albo o Aleppo albo o marylskim (ale czytam, że nie zawsze "dorosłym" którejś z nich pasuje).
Aleppo raczej myślałam o tym najniższym stężeniu 5% albo o tym z mlekiem kozim? A marsylskie, to myślałam o oliwkowym.
Kuszą też mnie mydełka z Tuli albo z LF (bym musiała napisać do LF, które dla bejbików by się nadawało, prócz tego z owsem, ale ono ponoć dość ścierne jest). A mnie chodzi o to, aby troszeczkę dodać do myju-myju, żeby nie wysuszyło, etc.
Dla siebie i małżowina też chcę pokupować, no ale dla nas to już nie taki problem.
Wiem, oczywiście, że niekiedy najlepiej dziecka myć w samej wodzie choć zauważyłam, że zrobiła się teraz mega moda na wszelkie emolienty, nawet jeśli dzidzia ma zdrową skórę , więc uważam, że sam olej migdałowy starczy jako podstawowy "emolient".
Chyba, że macie jeszcze jakieś inne asy w rękawach, to czekam na wszelkie rady i porady.
W każdym bądź razie, liczę na Waszą nieocenioną jak zwykle pomoc, moje drogie Panie, a być może i Mamy.

EDIT: Oglądałam towar w Biolanderze, ale po opiniach jakoś nie jestem przekonana.
Może podrzucicie jakieś linki ze sprawdzonymi sklepami z fajnymi mydełkami, być może w/w

EDIT II: Niestety, z racji, że ciąży bliźniaczej i tego, że moje Dziewczęta w brzuchu zaczynają za bardzo chcieć chyba wydostawać się na świat mam od wielu tygodni reżim łóżkowy, a ostatnio to już wolno mi tylko do toalety wychodzić, zatem zostają zakupy internetowe. Także, to też bym prosiła wciąż pod uwagę, bo niestety, nie mogę się nigdzie "przejść" i zobaczyć na własne oczy.
Takie mydełko do myju myju do rozpuszczenia w wannie to jest fajne savon noir. U mnie się np nie sprawdziło pod prysznic, ale jako "płyn do kąpieli było super Poza tym marsylskie z mlekiem super, ale musisz dokładnie badać składy, marsylskie mydła często są naperfumowane do maksimum. Najlepiej popytać sklepy o delikatniejsze wersje. Ja miałam różne marsylskie, ale z kozim mlekiem było najłagodniejsze w działaniu, lubiłam je bardzo Mydla z LF wg mnie są bardzo łagodne ogólnie, no może poza węglowym

Co do oleju ze słodkich migdałów to zdecydowanie polecam dla maluszków Mojemu synowi bardzo służył olej ze sklepu gaj-oliwny.pl. Z reszta tam chyba moglabyś kupić kilka z interesujących Cię rzeczy, można też meilowo czy telefonicznie popytać sprzedawcę o dane produkty. Olejem smarowalam synka na mokrą skórę lub wlewałam trochę do kąpieli.

Dużo osób chwali Pat&Rub serię sweet.

Gratuluję

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-07-23 o 17:44
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 18:02   #2352
kObra.
Rozeznanie
 
Avatar kObra.
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiadomości: 720
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Korah, dziękuję Ci dobra kobieto za wyczerpującą odpowiedź!
Napisałam już do LF i zobaczymy co mi Pani odpisze, bo kilka tam znalazłam takich dość delikatnych, które sądzę, żeby się nadawały do mydlanego myju-myju.
Zaraz sobie wejdę na tą stronę, którą podałaś.
A to marsylskie z mlekiem to najlepiej skąd wziąć, żeby mieć pewność, że na pewno jest super-mega-fajne-za☠☠☠iste-oryginalne-in-da-łorld?

Widzę, że ta strona gaj-oliwny też ma marsylskie, to stamtąd są ok?
__________________
Anastazja & Lena


Forum o PCO(S) - - jest naprawdę wesoło!

Edytowane przez kObra.
Czas edycji: 2013-07-23 o 18:04
kObra. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 16:37   #2353
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 19:30   #2354
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Odp: Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dla mnie mydła lf są bardzo niewydajne. Ponadto niektóre super mi służą a inne bardzo podrazniaja

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 19:41   #2355
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Odp: Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dla mnie mydła lf są bardzo niewydajne. Ponadto niektóre super mi służą a inne bardzo podrazniaja

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Mnie też szybko się zużywają
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 10:30   #2356
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mnie też szybko się zużywają
Najszybciej zużywające się mydła ale inna rzecz, że bardzo fajne w większości.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 11:19   #2357
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

A co macie na mysli piszac ze sie mydelka szybko zuzywaja?
naturalne mydla recznie robione majace 100g poj. to jak wystarczaja na miesiac gora poltora miesiaca to jest ok. I chodzi o mycie calego ciala, bo wiadomo ze tylko rece czy twarz to takie mydlo starczy na dluzej.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 17:18   #2358
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Najszybciej zużywające się mydła ale inna rzecz, że bardzo fajne w większości.
Dokładnie

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A co macie na mysli piszac ze sie mydelka szybko zuzywaja?
naturalne mydla recznie robione majace 100g poj. to jak wystarczaja na miesiac gora poltora miesiaca to jest ok. I chodzi o mycie calego ciala, bo wiadomo ze tylko rece czy twarz to takie mydlo starczy na dluzej.
No to mnie 1 mydło LF starcza na 2 tygodnie, ale znika w mig, bo wcale nie korzystam z mydeł do całego ciała codziennie, a to ręce wymyję, a to stopy wymoczę z kawałeczkiem mydła, albo twarz umyję, dziecko pod prysznicem ze 2 razy i już tego mydła nie ma Takie marsylskie czy inne, alterry, barwy to mi na ok. 2 miesiące przy tym trybie użytkowania wystarczają. LF jakoś szybko i łatwo rozpuszczalne jest.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 08:40   #2359
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A co macie na mysli piszac ze sie mydelka szybko zuzywaja?
naturalne mydla recznie robione majace 100g poj. to jak wystarczaja na miesiac gora poltora miesiaca to jest ok. I chodzi o mycie calego ciala, bo wiadomo ze tylko rece czy twarz to takie mydlo starczy na dluzej.
Szczegółowych badań nie prowadziłam w tym temacie, ale różnych marek mydła kupuję od lat i zaobserwowałam że te z lf bardzo szybko się kończą. Wyjątkowo szybko. Są mięciutkie, szybko się zmydlają. Ale są tańsze niż inne, więc może ma jedno wychodzi...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-29, 17:48   #2360
kObra.
Rozeznanie
 
Avatar kObra.
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiadomości: 720
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Szkoda, że tak szybko się zużywają, ale zobaczymy cóż mi z tego wyjdzie.

Chciałam się Was zapytać, czy któraś zamawiała mydełka stąd - xxxxxxxxxxxx
I jak cenowo stoją, jakościowo, itp.?
__________________
Anastazja & Lena


Forum o PCO(S) - - jest naprawdę wesoło!

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-08-01 o 00:09 Powód: Usunięcie linku
kObra. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 20:28   #2361
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez kObra. Pokaż wiadomość
Szkoda, że tak szybko się zużywają, ale zobaczymy cóż mi z tego wyjdzie.

Chciałam się Was zapytać, czy któraś zamawiała mydełka stąd - xxxxxxxxxxxx
I jak cenowo stoją, jakościowo, itp.?
Nie zamawiałam i pierwsze w sumie widzę No mydełka wyglądają jak milion dolarów, ale czy one aby na pewno są naturalne Ciekawe skąd mają takie żywe kolory

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-08-01 o 00:09 Powód: Edycja cytatu
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 10:09   #2362
kObra.
Rozeznanie
 
Avatar kObra.
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiadomości: 720
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

One wyglądają tak, że bym je jadła po prostu, a nie się nimi myła.
Wyglądają dosłownie jak odcięte kawałki rolady lodowej.
Co do składu, to właśnie widzę, że tak pobieżnie są opisane, a że tutaj posypane czymś tam, a to że tutaj jakiś olejek eteryczny. Hm... Może gdzieś dogłębniej się wczytam, ale poproszę o ofertę na maila (bo tak wysyłają z tego co zobaczyłam na Facebooku), i może tam składy będą.
__________________
Anastazja & Lena


Forum o PCO(S) - - jest naprawdę wesoło!
kObra. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 16:48   #2363
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie zamawiałam i pierwsze w sumie widzę No mydełka wyglądają jak milion dolarów, ale czy one aby na pewno są naturalne Ciekawe skąd mają takie żywe kolory
zywe kolory bo uzywa barwnikow.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 17:50   #2364
Camilla1393
Przyczajenie
 
Avatar Camilla1393
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Ostatnio też przestawiłam się na naturalne kosmetyki i teraz szukam mydełka dla siebie

Zatanawiam sie nad kupnem mydła węglowego z Tuli. Czy któraś z Was je stosowała? Jeśli tak to chętnie posłucham opinii.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-08-01 o 00:53 Powód: Post pod postem
Camilla1393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 00:22   #2365
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Dziewczyny, usunęłam link do strony FB. Osoba, która wytwarza te mydła, nie jest przedsiębiorcą, nie spełnia wymagań prawnych odnośnie produkcji (brak badań, dokumentacji, rejestracji produktów). Mydła wyglądają pięknie i warto się nimi chwalić, jednak nie powinny być przedmiotem sprzedaży. Tak swoją drogą, trudno byłoby je wprowadzić legalnie do obrotu, kosmetyki nie mogą przypominać produktów spożywczych, a te przypominają do złudzenia.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-08-01 o 00:52
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 06:40   #2366
kObra.
Rozeznanie
 
Avatar kObra.
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiadomości: 720
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Lorri, a to pardon, nie wiedziałam (otrzymałam informację od tej Pani, że jej produkty można m.in. kupić w Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, dlatego myślałam, że wszystko jest w porządku ). Dobrze, że to wszystko napisałaś, chyba jednak się nie skuszę...
Bo oferty jako takiej nie otrzymałam na prośbę, więc skład pozostawał do wglądu tylko taki, jaki był opisany na blogu.
W każdym bądź razie, dzięki Lorri!
__________________
Anastazja & Lena


Forum o PCO(S) - - jest naprawdę wesoło!
kObra. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 11:57   #2367
limonka__
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 44
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja przymierzam się do zakupu Savon Noir z Alepia lub Argile Provence, ale które wybrać? Obecnie używam, hm... takiego kupionego w salonie kosmetycznym i w zasadzie już nie wiem z czego jest... bo składu podanego na opakowaniu nie ma, może kojarzycie takie opakowanie?
Kupuj alepię ponoć królowa wśród Savon Noir i każde inne mydełko się chowa do Alepi
limonka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 21:23   #2368
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dziewczyny, usunęłam link do strony FB. Osoba, która wytwarza te mydła, nie jest przedsiębiorcą, nie spełnia wymagań prawnych odnośnie produkcji (brak badań, dokumentacji, rejestracji produktów). Mydła wyglądają pięknie i warto się nimi chwalić, jednak nie powinny być przedmiotem sprzedaży. Tak swoją drogą, trudno byłoby je wprowadzić legalnie do obrotu, kosmetyki nie mogą przypominać produktów spożywczych, a te przypominają do złudzenia.
Ale to chyba jakies takie dziwne przepisy w PL sa, albo? Ja u mnie znam kilka sklepow online, gdzie kobitki najpierw robily mydla dla siebie, a potem otworzyly dzialalnosc. W Niektorych to mydla wygladaja jak babeczki, a i Lush sprzedaje takie rzeczy i chyba nikt nie zaprzeczy ze sporo rzeczy wyglada jak produkty spozywcze.
Rok temu moja znajoma dostala piekny zestaw w kartonie muffinkow do kapieli. Nie pamietam jaka to firma byla, ale kupione w realu nie online, wiec wnioskuje ze w Pl moze sa takie przepisy, bo u mnie nie ma problemow z produktami do pielegnacji wygladajacymi jak produkty spozywcze.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 06:50   #2369
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Odp: Naturalne mydła i mydełka :)

W PL też można dostać produkty kąpielowe marki Ecoworld stylizowane na spożywcze
Mam ich katalog, córka pasjami ogląda i się ślini do tego
P.s. Nie wiem jak za składami, dostępne są w Organeo, a oni często gęsto nie pilnują 'czystości' dostępnych produktów. W sensie certyfikatów eko mam na myśli...
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2013-08-02 o 06:53
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 07:55   #2370
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez kObra. Pokaż wiadomość
otrzymałam informację od tej Pani, że jej produkty można m.in. kupić w Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, dlatego myślałam, że wszystko jest w porządku
Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ale to chyba jakies takie dziwne przepisy w PL sa, albo? Ja u mnie znam kilka sklepow online, gdzie kobitki najpierw robily mydla dla siebie, a potem otworzyly dzialalnosc. W Niektorych to mydla wygladaja jak babeczki, a i Lush sprzedaje takie rzeczy i chyba nikt nie zaprzeczy ze sporo rzeczy wyglada jak produkty spozywcze.
Rok temu moja znajoma dostala piekny zestaw w kartonie muffinkow do kapieli. Nie pamietam jaka to firma byla, ale kupione w realu nie online, wiec wnioskuje ze w Pl moze sa takie przepisy, bo u mnie nie ma problemow z produktami do pielegnacji wygladajacymi jak produkty spozywcze.
Co innego robić kosmetyki na własne potrzeby, co innego wprowadzać je do obrotu. Niezależnie od wielkości partii na wytwórcy / osobie odpowiedzialnej ciążą określone obowiązki. Dziwi mnie, że jakakolwiek firma (Muzeum) podjęła się sprzedaży produktów nieprzebadanych i niespełniających nawet podstawowych wymogów odnośnie oznakowania.

Państwa członkowskie muszą wdrażać dyrektywy i stosować się do rozporządzeń unijnych. Kwestie kosmetyków przypominających produkty spożywcze reguluje dyrektywa 87/357/EWG zobowiązująca do wprowadzenia zakazu obrotu, przywozu, produkcji lub wywozu produktów, które
Cytat:
nie są wprawdzie środkami spożywczymi, lecz ze względu na ich kształt, zapach, kolor, wygląd, opakowanie, etykiety, pojemność lub wielkość, mogą zostać uznane przez konsumentów, w szczególności przez dzieci, za środki spożywcze, a w konsekwencji mogą zostać spożyte przez umieszczenie ich w jamie ustnej, wyssanie lub połknięcie, co wiąże się z zagrożeniem i może skutkować na przykład uduszeniem, zatruciem, przebiciem lub niedrożnością przewodu pokarmowego.
Jak widać przepisy unijne sobie, a życie sobie.

Rozporządzenie 1223/2009/WE stosowane od 11 lipca 2013 r. przypomina o tej kwestii:
Cytat:
Prezentacja produktu kosmetycznego, a w szczególności jego forma, zapach, kolor, wygląd, opakowanie, oznakowanie, wielkość lub rozmiar nie powinny zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu konsumentów z powodu pomylenia z artykułami spożywczymi
więc bardzo możliwe, że kosmetyczne imitacje produktów spożywczych będą musiały zniknąć z rynku.

Pewnie można by się spierać w wielu przypadkach, czy dany kosmetyk rzeczywiście przypomina coś do zjedzenia. Jeśli idzie o wspomniane mydła - trudno o wątpliwości, na widok niektórych aż ślinka cieknie . Patrząc na same zdjęcia, można by pomyśleć, że to cukiernia, nie mydlarnia.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.