Kwas migdałowy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-10, 13:35   #61
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kwas migdałowy

MaRySiAa666 Wiele zależy od cery, kosmetyczka indywidualnie dobiera czas zabiegu nie tylko do jej rodzaju np. tłusta, ale też poprzez ocenę skóry tj. m.in. grubość skóry, prężność i napięcie itd.... O wszelkich wątpliwościach rozmawiaj z kosmetyczką.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 14:45   #62
_Moniaa
Przyczajenie
 
Avatar _Moniaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kuj-pom
Wiadomości: 17
Dot.: Kwas migdałowy

Agnieszka987 jak sądzisz, czy tydzień przerwy między zabiegami tak ogólnie rzecz biorąc to nie jest zbyt krótko? Wiem, że każda cera jest inna, u mnie np. po tygodniu skóra jest już złuszczona i nie wiem czy powinnam dać jej kilka dodatkowych dni przerwy na regenerację?
__________________
Uśmiech to magia. Powstaje z niczego, a potrafi zdziałać cuda. . .
_Moniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 14:48   #63
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kwas migdałowy

Cytat:
Napisane przez _Moniaa Pokaż wiadomość
Agnieszka987 jak sądzisz, czy tydzień przerwy między zabiegami tak ogólnie rzecz biorąc to nie jest zbyt krótko? Wiem, że każda cera jest inna, u mnie np. po tygodniu skóra jest już złuszczona i nie wiem czy powinnam dać jej kilka dodatkowych dni przerwy na regenerację?
Znam takie przypadki gdzie zabiegi wykonuje się co tydzien i nie ma po tym zadnych negatywnych powikłan. Ważne jest też natłuszczanie, to tez wspomaga szybszą regenerację.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 14:48   #64
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Kwas migdałowy

z tego co wiem jezeli mam serie to przerwa miedzy zabiegami to 7-10 dni kosmetyczka powinna ci powiedzieć jak bedzie najlepiej dla twojej skory.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 21:51   #65
_Moniaa
Przyczajenie
 
Avatar _Moniaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kuj-pom
Wiadomości: 17
Dot.: Kwas migdałowy

Myślę, że tym razem wydłużę sobie przerwę do 10 dni i poobserwuję, jak moja skóra na to zareaguje
__________________
Uśmiech to magia. Powstaje z niczego, a potrafi zdziałać cuda. . .
_Moniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 17:04   #66
MaRySiAa666
Raczkowanie
 
Avatar MaRySiAa666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 100
Dot.: Kwas migdałowy

Dziś byłam na drugim zabiegu,miałam kwas migdałowy 40% robiony bo specjalnie pytałam o stężenie .Kosmetyczka trzymała mi go dłużej na buzi niż za pierwszym razem i i stwierdziła ,że moja skóra dobrze reaguje dlatego umówiłam się na razie na 3 zabiegi w odstępach tygodniowych .Po zabiegu twarz jest lekko czerwona ale tragedii nie ma.
Bardziej martwię się o wysyp po znając życie za dwa dni na pewno pojawią mi się jakieś ropniaki.W dotyku skóra na pewno jest gładsza jednak mi głównie chodzi o wyrównanie twarzy czyli pozbycie się blizn i plamek po wyciskaniu syfków.Liczę,że te sześć zabiegów przyniesie dobre efekty.A jak u was wygląda pielęgnacja twarzy po zabiegach,czego używacie?
MaRySiAa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 09:30   #67
MaRySiAa666
Raczkowanie
 
Avatar MaRySiAa666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 100
Dot.: Kwas migdałowy

Hej chciałam jeszcze was o coś zapytać przy okazji
Robicie sobie same w domu zabiegi z kwasem migdałowym,jakich stężeń i z kąd zamawiacie ten kwas?Ja po skończeniu serii u kosmetyczki,myślę o kupnie neutralizatora i kwasu z bielendy professional bo właśnie na takim mam robione zabiegi i wiem ,że mnie nie podrażni .Nie wiem czy jak kupię kwas w proszku z mazideł czy z jakiejś innej firmy ,skóra może zareagować inaczej niż na ten kwas z bielendy? Nie chce mieć żadnych podrażnień później.Dziewczynki opisujcie swoje domowe przygody z kwasem ,będę wdzięczna
MaRySiAa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-14, 18:28   #68
_Moniaa
Przyczajenie
 
Avatar _Moniaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kuj-pom
Wiadomości: 17
Dot.: Kwas migdałowy

Chętnie opiszę swoją przygodę Zaczęłam od gotowego kupnego kwasu firmy Norel niby 40%... Troszkę się bałam na pierwszy raz użyć tak wysokiego stężenia, ale uznałam, że moja twarz i tak już gorsza nie będzie, wieć spróbowałam Po nałożeniu go skóra delikatnie piekła przez kilka minut, ale było to całkowicie do zniesienia, szczerze mówiąc byłam nawet trochę zawiedziona, bo spodziewałam się czegoś mocniejszego Trzymałam go ponad godzinę. Zero łuszczenia, skóra może była delikatnie przesuszona. Po tygodniu powtórzyłam zabieg i rezultat był ten sam. Dlatego postanowiłam kupić "prawdziwy" kwas migdałowy i przygotować własny piling... Skorzystałam ze strony ZróbSobieKrem i jestem bardzo zadowolona. Na początek przygotowałam roztwór na 24-25%. Od razu poczułam różnicę Po nałożeniu skóra piekła mocniej niż po gotowym kwasie, ale dałam radę i po kilku-kilkunastu minutach to uczucie zelżało. Potrzymałam go około godzinki, po czym umyłam twarz dużą ilością wody i zwykłym mydłem w kostce. Po dwóch-trzech dniach ku mojej uciesze zaczął schodzić mi naskórek, a spod niego wyłoniła się gładka skóra Po tygodniu powtórzyłam zabieg i było podobnie. Na trzeci raz przygotowałam sobie roztwór z przepisu na 30% i skóra piekła po nim troszkę bardziej. Nie mam żadnego neutralizatora, nie jest on chyba konieczny Moim zdaniem wystarczy duża ilość wody i mydło. Jako pielęgnację po robię sobie 2-3 razy maseczkę regenerującą bądź nawilżająca z glinką z Ziaji i oczywiscie 2 lub 3 razy na dzień jakiś krem nawilżający. Po trzech zabiegach widzę delikatną różnicę w wyglądzie mojej twarzy, czerwone przebarwienia po trądziku są jakby trochę mniej widoczne, a skóra gładsza i jakby trochę bardziej wyrównana. Więc myślę, że wszystko przede mną Naprawdę polecam samemu przygotować sobie prawdziwy kwas, wystarczy tylko zacząć od najniższego stężenia, a wszystko powinno być dobrze Troszkę się rozpisałam, ale mam nadzieję, że pomogłam
__________________
Uśmiech to magia. Powstaje z niczego, a potrafi zdziałać cuda. . .
_Moniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 18:34   #69
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kwas migdałowy

Cytat:
Napisane przez _Moniaa Pokaż wiadomość
Chętnie opiszę swoją przygodę Zaczęłam od gotowego kupnego kwasu firmy Norel niby 40%... Troszkę się bałam na pierwszy raz użyć tak wysokiego stężenia, ale uznałam, że moja twarz i tak już gorsza nie będzie, wieć spróbowałam Po nałożeniu go skóra delikatnie piekła przez kilka minut, ale było to całkowicie do zniesienia, szczerze mówiąc byłam nawet trochę zawiedziona, bo spodziewałam się czegoś mocniejszego Trzymałam go ponad godzinę. Zero łuszczenia, skóra może była delikatnie przesuszona. Po tygodniu powtórzyłam zabieg i rezultat był ten sam. Dlatego postanowiłam kupić "prawdziwy" kwas migdałowy i przygotować własny piling... Skorzystałam ze strony ZróbSobieKrem i jestem bardzo zadowolona. Na początek przygotowałam roztwór na 24-25%. Od razu poczułam różnicę Po nałożeniu skóra piekła mocniej niż po gotowym kwasie, ale dałam radę i po kilku-kilkunastu minutach to uczucie zelżało. Potrzymałam go około godzinki, po czym umyłam twarz dużą ilością wody i zwykłym mydłem w kostce. Po dwóch-trzech dniach ku mojej uciesze zaczął schodzić mi naskórek, a spod niego wyłoniła się gładka skóra Po tygodniu powtórzyłam zabieg i było podobnie. Na trzeci raz przygotowałam sobie roztwór z przepisu na 30% i skóra piekła po nim troszkę bardziej. Nie mam żadnego neutralizatora, nie jest on chyba konieczny Moim zdaniem wystarczy duża ilość wody i mydło. Jako pielęgnację po robię sobie 2-3 razy maseczkę regenerującą bądź nawilżająca z glinką z Ziaji i oczywiscie 2 lub 3 razy na dzień jakiś krem nawilżający. Po trzech zabiegach widzę delikatną różnicę w wyglądzie mojej twarzy, czerwone przebarwienia po trądziku są jakby trochę mniej widoczne, a skóra gładsza i jakby trochę bardziej wyrównana. Więc myślę, że wszystko przede mną Naprawdę polecam samemu przygotować sobie prawdziwy kwas, wystarczy tylko zacząć od najniższego stężenia, a wszystko powinno być dobrze Troszkę się rozpisałam, ale mam nadzieję, że pomogłam
Trzymałaś 40% kwas godzinę Mogę spytać jakie ph miał ten norel 40% i czy miał coś jeszcze dodatkowo w skladzie? Wiele info. jest na podforum biochemia.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 18:49   #70
_Moniaa
Przyczajenie
 
Avatar _Moniaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kuj-pom
Wiadomości: 17
Dot.: Kwas migdałowy

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Trzymałaś 40% kwas godzinę Mogę spytać jakie ph miał ten norel 40% i czy miał coś jeszcze dodatkowo w skladzie? Wiele info. jest na podforum biochemia.

Jeśli pieczenie ustępuje, nie patrzę już na zegarek... I do tej pory mi to chyba nie zaszkodziło.
Miał mieć ph 1,5 ale po tym jak wpłynął na moją skórę, chyba było ono wyższe. W składzie było tez 10% czegoś innego ale już naprawdę nie pamiętam co to było. Może właśnie ta substancja wpłynęła tak łagodząco
__________________
Uśmiech to magia. Powstaje z niczego, a potrafi zdziałać cuda. . .
_Moniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 18:27   #71
MaRySiAa666
Raczkowanie
 
Avatar MaRySiAa666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 100
Dot.: Kwas migdałowy

Możesz opisać jak dokładnie przygotowałaś sobie ten kwas ,z czym mieszałaś i w ogóle .Jestem ciekawa bo sama chyba sobie kupie taki w proszku ,bo ten z bielendy poraża mnie cenowo.I napisz co poza samym kwasem było ci dokładnie potrzebne.Ja jestem po drugim kwasie u kosmetyczki i widzę już dziś łuszczenie,nie jakieś nachalne ale jednak
MaRySiAa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-16, 11:41   #72
_Moniaa
Przyczajenie
 
Avatar _Moniaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kuj-pom
Wiadomości: 17
Dot.: Kwas migdałowy

Oprócz kwasu przygotowałam sobie szklane naczynko, akurat mam takie coś jakby probówkę, ale może być też np. kieliszek. Do tego znalazłam w kuchni łyżeczkę do odmierzania, taką na 1 ml. Obie te rzeczy umyłam pod wodą i zdezynfekowałam spirytusem. Kwas mieszałam ze spirytusem salicylowym, a proporcje wzięłam z tej strony https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post29942049
__________________
Uśmiech to magia. Powstaje z niczego, a potrafi zdziałać cuda. . .
_Moniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 16:36   #73
MaRySiAa666
Raczkowanie
 
Avatar MaRySiAa666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 100
Dot.: Kwas migdałowy

Dzięki za wszystkie wypowiedzi.Ja od wczoraj czytam wątek wizażowy o peelingach migdałowych ,żeby wiedzieć dokładnie co i jak.Z tego co zrozumiałam to będzie mi potrzebny kwas( mazidła ZSK itp)
spirytus no i woda destylowana.Wszystko zmieszać zależnie od stężenia,położyć na twarz i tu mam pyt odnośnie zmywania.Jak wy to robicie ,normalnie mydło i woda na twarz aż do spienienia czy jak ?Odnośnie kosmetyczki stwierdziłam ,że chyba jeszcze 2-3 razy do niej pójdę i kupię sobie swój migdał,co wy na to.Doradziłybyście mi kwasy u kosmetyczki i potem w domu czy odwołać babeczkę i kupić sobie swój kwas?
Co do kwasów interesuje mnie częstotliwość wykonywania takich peelingów w domu.Teraz w założeniu chodzę co 7 dni na migdała ,natomiast jak w domu sama będę robić stężenie typu 35% bo podejrzewam ,że po silniejsze nie sięgnę to przez jak długi okres czasu mogę stosować ?Czy np przez cały rok powiedzmy co 2/3 tyg ,czy intensywniejsze zabiegi co tydzień i potem jakaś dłuższa przerwa.To samo co w okresie letnim,kosmetyczka mówi ,że nawet w lato wykonuje te zabiegi bo ten kwas nie jest fotouczulający ale sama nie wiem.Jak wy to robicie?Po raz kolejny dzięki za wszystkie udzielone odpowiedzi

Edytowane przez MaRySiAa666
Czas edycji: 2013-12-16 o 16:42
MaRySiAa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 17:06   #74
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Kwas migdałowy

Cytat:
Napisane przez MaRySiAa666 Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie wypowiedzi.Ja od wczoraj czytam wątek wizażowy o peelingach migdałowych ,żeby wiedzieć dokładnie co i jak.Z tego co zrozumiałam to będzie mi potrzebny kwas( mazidła ZSK itp)
spirytus no i woda destylowana.Wszystko zmieszać zależnie od stężenia,położyć na twarz i tu mam pyt odnośnie zmywania.Jak wy to robicie ,normalnie mydło i woda na twarz aż do spienienia czy jak ?Odnośnie kosmetyczki stwierdziłam ,że chyba jeszcze 2-3 razy do niej pójdę i kupię sobie swój migdał,co wy na to.Doradziłybyście mi kwasy u kosmetyczki i potem w domu czy odwołać babeczkę i kupić sobie swój kwas?
Co do kwasów interesuje mnie częstotliwość wykonywania takich peelingów w domu.Teraz w założeniu chodzę co 7 dni na migdała ,natomiast jak w domu sama będę robić stężenie typu 35% bo podejrzewam ,że po silniejsze nie sięgnę to przez jak długi okres czasu mogę stosować ?Czy np przez cały rok powiedzmy co 2/3 tyg ,czy intensywniejsze zabiegi co tydzień i potem jakaś dłuższa przerwa.To samo co w okresie letnim,kosmetyczka mówi ,że nawet w lato wykonuje te zabiegi bo ten kwas nie jest fotouczulający ale sama nie wiem.Jak wy to robicie?Po raz kolejny dzięki za wszystkie udzielone odpowiedzi
JAk już chcesz kwas kupić nie lepiej kupić z apisu gotowe stężenie, a co do stosowania go caly rok i jeżeli chodzi o wakacje to musisz pamiętać, że musisz używać filtru conajmniej 30 zeby nie narobić sobie większych przebarwień. Sama planuje kupić kwasy ale właśnie ale jak już kupować to wszytsko co jest potrzebne kwas neutralizator i specjalna maska po kwasach.
Kwasy z apisu nie są drogie w porównaniu do tych np z norela.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 17:29   #75
MaRySiAa666
Raczkowanie
 
Avatar MaRySiAa666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 100
Dot.: Kwas migdałowy

Na początek właśnie wolę kwas w proszku,żeby obadać reakcje skóry i wyregulować stężenia.Zastanawiam się czy jest różnica między kwasami w płynie gotowymi do użytku a tymi robionymi z proszku,ciekawi mnie czy 40% kwas z bielendy działa tak samo jak 40% kwas robiony kupiony na mazidłach
Pomęczę o to moją kosmetyczkę. Myślę ,że skoro mam jakaś zaprawę w kwasach od razu zrobię sobie 30%
MaRySiAa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 18:53   #76
_Moniaa
Przyczajenie
 
Avatar _Moniaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kuj-pom
Wiadomości: 17
Dot.: Kwas migdałowy

Moim zdaniem gotowe kupione kwasy, czy wizyta u kosmetyczki mogą dać mniejsze rezultaty niż taki samodzielnie przygotowany piling I stężenie też można łatwo regulować. Ale nie jestem specjalistką, więc nie mogę się wymądrzać Po prostu mi pasuje taka opcja, a też i różnica w cenie pomiędzy zabiegiem u kosmetyczki, a kwasem z ZSK jest ogromna.

Do zmywania używam tylko wody i zwykłego mydła, do tej pory mi to nie zaszkodziło
__________________
Uśmiech to magia. Powstaje z niczego, a potrafi zdziałać cuda. . .
_Moniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 18:59   #77
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Kwas migdałowy

Różni się tym że ty go potrafisz trzymać na twarzy godzinę i dlatego jest inny efekt niż u kosmetyczki bo ona twoja twarz przygotowuje i stopniowo zwieksza czas trzymania go. A gotowy tak samo możesz go dłużej potrzymać dla mocniejszego działania.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 22:15   #78
MaRySiAa666
Raczkowanie
 
Avatar MaRySiAa666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 100
Dot.: Kwas migdałowy

Mam jeszcze trzy wizyty u kosmetyczki,dokończyłybyś cie te zabiegi czy od razu kupiły kwas i same w domu robiły ?
Widzę zostaje stałą pytaczką na forum ale co tam Zamierzam kupić sobie co najmniej 30 gram kwasu i robić go w stężeniu 30%,więc na raz na użycie do zrobienia peelingu ile schodzi wam kwasu średnio?Chciałabym wiedzieć na ile takich zabiegów kwasu mi starczy

Edytowane przez MaRySiAa666
Czas edycji: 2013-12-16 o 23:19
MaRySiAa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 14:57   #79
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 322
Dot.: Kwas migdałowy

Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
No wiadomo każdy ma inna cerę ale w połączeniu mikro i migdału efektu nie było, w przeciwienistwie do połączeń mikro z azealinowym czy pirogronowym. Po azelinowym faktycznie zeszły te dosyć świeże ale te starsze fajnie rozjaśniły się.
a ten migdalowy to na blizny jest czy na przebarwienia? szukam czegos dobrego na blizny i dziurki. nie mam przebarwien...
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-17, 15:41   #80
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 038
Dot.: Kwas migdałowy

Cytat:
Napisane przez _Moniaa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem gotowe kupione kwasy, czy wizyta u kosmetyczki mogą dać mniejsze rezultaty niż taki samodzielnie przygotowany piling I stężenie też można łatwo regulować. Ale nie jestem specjalistką, więc nie mogę się wymądrzać Po prostu mi pasuje taka opcja, a też i różnica w cenie pomiędzy zabiegiem u kosmetyczki, a kwasem z ZSK jest ogromna.

Do zmywania używam tylko wody i zwykłego mydła, do tej pory mi to nie zaszkodziło

A jak efekty? Zdradzisz jak przygotowujesz swój kwas?
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 16:24   #81
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kwas migdałowy

Cytat:
Napisane przez MaRySiAa666 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze trzy wizyty u kosmetyczki,dokończyłybyś cie te zabiegi czy od razu kupiły kwas i same w domu robiły ?
Widzę zostaje stałą pytaczką na forum ale co tam Zamierzam kupić sobie co najmniej 30 gram kwasu i robić go w stężeniu 30%,więc na raz na użycie do zrobienia peelingu ile schodzi wam kwasu średnio?Chciałabym wiedzieć na ile takich zabiegów kwasu mi starczy
Nie radziłabym, ponieważ gotowy roztwór u kosmetyczki może być częsciowo neutralizowany. Stężenie wolnego kwasu w takim produkcie jest wtedy niższe niż podane na opakowaniu procenty. 30g kwasu wychodzi na ok. 30 zabiegów, ale nie chcę generalizować bo z tym różnie, są różne przepisy

Zajrzyj na biochemie, tam jest wszystko

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-12-17 o 16:31
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 16:53   #82
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Kwas migdałowy

Cytat:
Napisane przez Koralyn Pokaż wiadomość
a ten migdalowy to na blizny jest czy na przebarwienia? szukam czegos dobrego na blizny i dziurki. nie mam przebarwien...
Migdał jest słabszym kwasem i na blizny może być za słaby spróbuj mikro, a najlepiej idz do kosmetyczki która ci doradzi. Albo podpytaj się LOWCZYNI bo ona jest kosmetyczka. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117973&page=41
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 17:05   #83
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kwas migdałowy

Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
Migdał jest słabszym kwasem i na blizny może być za słaby spróbuj mikro, a najlepiej idz do kosmetyczki która ci doradzi. Albo podpytaj się LOWCZYNI bo ona jest kosmetyczka. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117973&page=41
Ale przecież wiele zależy od stezenia, ph itd ... Od rodzaju blizn. To dobry pomysł by osoba przeprowadzajaca zabieg i widzaca skórę doradzila. Mikro tez moze byc za słaba przy niektórych bliznach.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 17:09   #84
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Kwas migdałowy

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Ale przecież wiele zależy od stezenia, ph itd ... Od rodzaju blizn. To dobry pomysł by osoba przeprowadzajaca zabieg i widzaca skórę doradzila. Mikro tez moze byc za słaba przy niektórych bliznach.
Dlatego najlepiej do kogoś się wybrać bo my kosmetyczkami nie jesteśmy, i próbujemy sobie radzić z problemami naszej skóry, na oko też nie można komuś doradzić. Ktoś może powiedzieć że ma blizny a w rzeczywistości są znikome lub wręcz przeciwnie są to mega głębokie blizny.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 21:19   #85
_Moniaa
Przyczajenie
 
Avatar _Moniaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kuj-pom
Wiadomości: 17
Dot.: Kwas migdałowy

Cytat:
Napisane przez gazelaa Pokaż wiadomość
Różni się tym że ty go potrafisz trzymać na twarzy godzinę i dlatego jest inny efekt niż u kosmetyczki bo ona twoja twarz przygotowuje i stopniowo zwieksza czas trzymania go. A gotowy tak samo możesz go dłużej potrzymać dla mocniejszego działania.
Ja widzę u siebie ogromną różnicę, kiedy niby 40% gotowego nie powoduje u mnie prawie żadnej reakcji, a po własnoręcznie przygotowanym 25% schodzi mi skóra. Oba trzymałam ok. godziny.

Cytat:
Napisane przez MaRySiAa666 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze trzy wizyty u kosmetyczki,dokończyłybyś cie te zabiegi czy od razu kupiły kwas i same w domu robiły ?
Widzę zostaje stałą pytaczką na forum ale co tam Zamierzam kupić sobie co najmniej 30 gram kwasu i robić go w stężeniu 30%,więc na raz na użycie do zrobienia peelingu ile schodzi wam kwasu średnio?Chciałabym wiedzieć na ile takich zabiegów kwasu mi starczy
Według mnie lepiej od razu spróbować samemu, jakieś przygotowanie kwasami już masz, więc nie powinno być problemu

3o gram to spora ilość Ja kupiłam 10 gram, jestem po czwartym zabiegu, a używamy go razem z siostrą i jeszcze dosyć dużo nam zostało.

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Unperfect Pokaż wiadomość
A jak efekty? Zdradzisz jak przygotowujesz swój kwas?
Napisałam już o tym wyżej A co do efektów... Na razie trudno je ocenić, ale skóra ma ujednolicony kolorek, przebarwienia wydają się mniej widoczne, a buźka ogólnie gładsza i przyjemniej się na nią patrzy
__________________
Uśmiech to magia. Powstaje z niczego, a potrafi zdziałać cuda. . .

Edytowane przez _Moniaa
Czas edycji: 2013-12-17 o 21:23
_Moniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 11:46   #86
kamila_konarek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 61
Dot.: Kwas migdałowy

Ja dostałam uczulenia po kwasie migdałowym, także wyglądałam tragicznie, wylądowałam na pogotowiu.
kamila_konarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 20:45   #87
_Moniaa
Przyczajenie
 
Avatar _Moniaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kuj-pom
Wiadomości: 17
Dot.: Kwas migdałowy

Mam jeszcze pytanie do kogoś, kto ma szerze pojęcie na ten temat. Jeśli po 25% kwasie skóra ładnie mi się łuszczy, czy jest sens próbować z wyższym stężeniem? Czy to spowoduje, że kwas zadziała głębiej, mocniej?
__________________
Uśmiech to magia. Powstaje z niczego, a potrafi zdziałać cuda. . .
_Moniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 01:07   #88
MaRySiAa666
Raczkowanie
 
Avatar MaRySiAa666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 100
Dot.: Kwas migdałowy

Mam pytanie ale odnośnie waszych reakcji po kwasie migdałowym,u mnie pojawiła się już wylinka ale nie o tym będzie pytanie W strefie T,czyli policzki i broda często robią mi się mniejsze lub większe pryszczyki ,które widać ale po wyciśnięciu leci z nich ropa,nawet jak długo je trzymam i nic nie robię to nie ma w nich żadnego białego czubka,tylko woda leci.Po kwasach ostatnio zaczęło mi się robić coraz więcej takich niespodziankę.Czy to jest normalne,jak u was wygląda skóra po peelingach ?
MaRySiAa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 13:33   #89
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Kwas migdałowy

Cytat:
Napisane przez MaRySiAa666 Pokaż wiadomość
Mam pytanie ale odnośnie waszych reakcji po kwasie migdałowym,u mnie pojawiła się już wylinka ale nie o tym będzie pytanie W strefie T,czyli policzki i broda często robią mi się mniejsze lub większe pryszczyki ,które widać ale po wyciśnięciu leci z nich ropa,nawet jak długo je trzymam i nic nie robię to nie ma w nich żadnego białego czubka,tylko woda leci.Po kwasach ostatnio zaczęło mi się robić coraz więcej takich niespodziankę.Czy to jest normalne,jak u was wygląda skóra po peelingach ?
Moze w ten sposób oczyszcza ci sie skóra. Jeżeli miałaś bardzo zanieczyszczoną to wychodzi ci teraz wszystko.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 16:00   #90
_Moniaa
Przyczajenie
 
Avatar _Moniaa
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kuj-pom
Wiadomości: 17
Dot.: Kwas migdałowy

Cytat:
Napisane przez MaRySiAa666 Pokaż wiadomość
Mam pytanie ale odnośnie waszych reakcji po kwasie migdałowym,u mnie pojawiła się już wylinka ale nie o tym będzie pytanie W strefie T,czyli policzki i broda często robią mi się mniejsze lub większe pryszczyki ,które widać ale po wyciśnięciu leci z nich ropa,nawet jak długo je trzymam i nic nie robię to nie ma w nich żadnego białego czubka,tylko woda leci.Po kwasach ostatnio zaczęło mi się robić coraz więcej takich niespodziankę.Czy to jest normalne,jak u was wygląda skóra po peelingach ?

Moja skóra reaguje podobnie
__________________
Uśmiech to magia. Powstaje z niczego, a potrafi zdziałać cuda. . .
_Moniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-14 12:08:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.