Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-28, 16:03   #3991
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
Jak? Prywatnie?
Nie na NFZ.

Przed chwila chciałam sie umówic na wizytę i usłyszałam ,że do końca roku wszystkie terminy zajęte
Szkoda bo babka w necie ma dużo pozytywnych opinii
Będę musiał szukać dalej
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 16:35   #3992
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Nie na NFZ.
No nie wiem czy to realne. Nie sądzę aby zostawiały przychodnie miejsca na sytuacje, gdy trzeba iść do kontroli. Jakoś średnio to sobie wyobrażam Najwyżej że Pani jest miła i poza "nfz" te 5 min jest w stanie poświęcić. Ale jakby miała takich 100 pacjentów w miesiącu, co muszą iść na kontrolę czy po receptę, to trochę czasu musi na to poświęcić.

Może się mylę, ale ciężko mi sobie wyobrazić, że byliby tak wspaniałomyślni (ah ta wiara w polską służbę zdrowia ).
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 18:13   #3993
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez misiulka99 Pokaż wiadomość
A jaki miałaś rodzaj trądziku? Mój to właśnie zaskórniki i wągry, prawie nigdy nie miałam ropnych krost.
Duże ropne gule i też wągry i zaskórniki

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Pochwal się.
czym ? jak sobie radze z wągrami? Już kiedyś wspominałam: Glamidżel, maseczki z glinki no i pilingi
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 19:44   #3994
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Nie na NFZ.

Przed chwila chciałam sie umówic na wizytę i usłyszałam ,że do końca roku wszystkie terminy zajęte
Szkoda bo babka w necie ma dużo pozytywnych opinii
Będę musiał szukać dalej
jeżeli Ci na niej zależy to się umów ja w tamtym roku tak czekałam, a potem okazało się, że było brak terminów na obecny rok i musiałam dzwonić w grudniu, żeby zapisać się na następny rok
a nie chciałabyś pójsc jedną wizytę prywanie, a potem przepisać sie na NFZ? moja derma dużo pacjentom tak kaze robić, bo twierdzi, że to bez senu wydawać niepotrzebnie pieniądze na wizyty (jeżeli jest przewidziane dłuzsze leczenie)
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 22:02   #3995
gestapo
Raczkowanie
 
Avatar gestapo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 58
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dziewczyny, czy retinoidy (u mnie akurat Aknenormin) trzeba łykać przy jakimś konkretnym pokarmie?
zaczęłąm brak lek 5 dni temu i zawsze łykam do śniadania, a na śniadanie piję szejka (banan, jabłko lub inny owoc, szpinak, zielony ogórek + łyżeczka mielonego siemienia lnianego).

Edytowane przez gestapo
Czas edycji: 2014-07-28 o 22:03
gestapo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 22:57   #3996
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Chciałabym do Was dołączyć dzisiaj wzięłam 1 tabletkę Axotretu. Czytając te wszystkie skutki uboczne trochę się boję ale już mam po dziurki w nosie trądziku. Dlatego też zgodziłam się na takie a nie inne leczenie. Jest też możliwość, iż to trądzik hormonalny, ale o tym będę myśleć z derma jeżeli tabletki nie pomogą.
I w związku z tym, że jestem tu nowa to chciałabym się dowiedzieć co warto stosować do mycia twarzy, demakijażu (wiem, że najlepiej aby buzia oddychała ale nie zawsze się da bez podkładu), jakie kremy, co do ust i do oczu. Z góry dzięki za odpowiedź
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-28, 23:01   #3997
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

nic dermatolog nie powiedział? wit. A jest rozpuszczalna w tłuszczach, więc trzeba połykać z takim pokarmem
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 07:03   #3998
gestapo
Raczkowanie
 
Avatar gestapo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 58
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
nic dermatolog nie powiedział? wit. A jest rozpuszczalna w tłuszczach, więc trzeba połykać z takim pokarmem
no właśnie tego mi nie powiedziała w książeczce, którą dostałam też nic o tym nie napisali.
czyli do szejka odpada.
kanapka z masłem lub olejem kokosowy wystarczy? ile gram tego tłuszczu tak mniej więcej?
gestapo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 07:25   #3999
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

tak mnie na wspominki wzięło. już 5 opakowanie kończe i bliżej końca niż dalej a ja się przyzwyczaiłam do moich pigułek i jakoś ciężko będzie mi się z nimi rozstać. cere mam super, tylko krem, no makeup i wychodzę z domu. najbardziej obawiam się powrotu zapchanych por, zaskórników i wągrów... czy po kuracji jest szansa, że to już nie wróci?
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 07:36   #4000
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
jeżeli Ci na niej zależy to się umów ja w tamtym roku tak czekałam, a potem okazało się, że było brak terminów na obecny rok i musiałam dzwonić w grudniu, żeby zapisać się na następny rok
a nie chciałabyś pójsc jedną wizytę prywanie, a potem przepisać sie na NFZ? moja derma dużo pacjentom tak kaze robić, bo twierdzi, że to bez senu wydawać niepotrzebnie pieniądze na wizyty (jeżeli jest przewidziane dłuzsze leczenie)
Jak usłyszałam ,że tyle trzeba przykładowo czekać na wizyte na NFZ. To właśnie mam zamiar umówić się prywatnie a potem następne wizyty na NFZ. Ale niestety ta dermatolog do ,której wczoraj dzwoniłam prywatnie chyba nie przyjmuje więc poszukam innej
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 07:59   #4001
gestapo
Raczkowanie
 
Avatar gestapo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 58
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Jak usłyszałam ,że tyle trzeba przykładowo czekać na wizyte na NFZ. To właśnie mam zamiar umówić się prywatnie a potem następne wizyty na NFZ. Ale niestety ta dermatolog do ,której wczoraj dzwoniłam prywatnie chyba nie przyjmuje więc poszukam innej
jesteś z Olsztyna? do jakiej dermatolgo chciałaś iść?
ja obecnie na czas leczenia przeniosłam się z Wrocławia do rodziców, ok.50km. od Olsztyna
u mnie nie było problemu z dostaniem się do dermatologa na NFZ. przyjechałam w piątek, a już w poniedziałek ustawiłam się w kolejce na tzw. woly numerek i w poniedziałek mnie przyjęła
gestapo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 08:42   #4002
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez patuska18 Pokaż wiadomość
Chciałabym do Was dołączyć dzisiaj wzięłam 1 tabletkę Axotretu. Czytając te wszystkie skutki uboczne trochę się boję ale już mam po dziurki w nosie trądziku. Dlatego też zgodziłam się na takie a nie inne leczenie. Jest też możliwość, iż to trądzik hormonalny, ale o tym będę myśleć z derma jeżeli tabletki nie pomogą.
I w związku z tym, że jestem tu nowa to chciałabym się dowiedzieć co warto stosować do mycia twarzy, demakijażu (wiem, że najlepiej aby buzia oddychała ale nie zawsze się da bez podkładu), jakie kremy, co do ust i do oczu. Z góry dzięki za odpowiedź
Jeśli jest szansa że to hormonalne, to po co retinoidy? To nie jest lek na zasadzie łykania witaminy C Obciąża organizm. I jest ostatecznością, jeśli inne metody zawiodą. Łatwiej i szybciej można zrobić badania hormonalne i uniknąć łykania przez kilka miesięcy ciężkiego leku. Jak dla mnie dermatolog karierowicz. Ja na Twoim miejscu poszłabym najpierw do dobrego endokrynologa

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Cytat:
Napisane przez gestapo Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy retinoidy (u mnie akurat Aknenormin) trzeba łykać przy jakimś konkretnym pokarmie?
zaczęłąm brak lek 5 dni temu i zawsze łykam do śniadania, a na śniadanie piję szejka (banan, jabłko lub inny owoc, szpinak, zielony ogórek + łyżeczka mielonego siemienia lnianego).
Nasycone Masło, sery, mięso, produkty mięsne (hamburgery, kiełbasy), mleko i jogurt pełnotłuste, ciasta, makarony, słonina, tłuszcz z pieczeni, twarde margaryny i tłuszcze do pieczenia, olej palmowy, orzechy kokosowe.

Jednonienasycone Oliwki, olej rzepakowy, orzechy (pistacjowe, laskowe, migdały), orzeszki ziemne, awokado oraz oleje z tych produktów.

Wielonienasycone Typu omega-3: łososie, makrele, śledzie, pstrągi (szczególnie bogate w kasy omega-3 długołańcuchowe EPA czyli kwas eikosapentaenowy oraz DHA czyli dokosaheksaenowy). Orzechy włoskie, olej rzepakowy, soja i len oraz oleje z tych produktów (szczególnie bogate w kwas alfa-linolenowy).
Typu omega-6: ziarna słonecznika, sezam, orzechy włoskie, kiełki pszenicy, soja, kukurydza oraz oleje z tych produktów. Niektóre margaryny (sprawdzaj na etykiecie)

Kwasy tłuszczowe typu trans
Niektóre tłuszcze do smażenia (uwodornione oleje roślinne) stosowane do wyrobu ciastek, herbatników i makaronów, produkty mleczne, tłuste mięso wołowe i owcze.


Więc jak dodasz do szejka mleko lub jogurt/kefir, będzie dobrze
__________________


Edytowane przez sskers
Czas edycji: 2014-07-29 o 08:18
sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 08:53   #4003
gestapo
Raczkowanie
 
Avatar gestapo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 58
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
Jeśli jest szansa że to hormonalne, to po co retinoidy? To nie jest lek na zasadzie łykania witaminy C Obciąża organizm. I jest ostatecznością, jeśli inne metody zawiodą. Łatwiej i szybciej można zrobić badania hormonalne i uniknąć łykania przez kilka miesięcy ciężkiego leku. Jak dla mnie dermatolog karierowicz. Ja na Twoim miejscu poszłabym najpierw do dobrego endokrynologa

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------



Nasycone Masło, sery, mięso, produkty mięsne (hamburgery, kiełbasy), mleko i jogurt pełnotłuste, ciasta, makarony, słonina, tłuszcz z pieczeni, twarde margaryny i tłuszcze do pieczenia, olej palmowy, orzechy kokosowe.

Jednonienasycone Oliwki, olej rzepakowy, orzechy (pistacjowe, laskowe, migdały), orzeszki ziemne, awokado oraz oleje z tych produktów.

Wielonienasycone Typu omega-3: łososie, makrele, śledzie, pstrągi (szczególnie bogate w kasy omega-3 długołańcuchowe EPA czyli kwas eikosapentaenowy oraz DHA czyli dokosaheksaenowy). Orzechy włoskie, olej rzepakowy, soja i len oraz oleje z tych produktów (szczególnie bogate w kwas alfa-linolenowy).
Typu omega-6: ziarna słonecznika, sezam, orzechy włoskie, kiełki pszenicy, soja, kukurydza oraz oleje z tych produktów. Niektóre margaryny (sprawdzaj na etykiecie)

Kwasy tłuszczowe typu trans
Niektóre tłuszcze do smażenia (uwodornione oleje roślinne) stosowane do wyrobu ciastek, herbatników i makaronów, produkty mleczne, tłuste mięso wołowe i owcze.


Więc jak dodasz do szejka mleko lub jogurt/kefir, będzie dobrze
nie jem nabiału, ale zacznę dodawać do szejka olej kokoswy
gestapo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 09:09   #4004
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

vatanaya, mi wróciły wągry na nosie.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 09:55   #4005
anka006
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 18
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mi zostały jeszcze 2 miesiące brania leków. Cera jest bardzo ładna, tylko od czasu do czasu coś małego wychodzi, ale ogólnie jest super. Mam oczywiście obawy co to będzie po odstawieniu. Teraz nawet za bardzo skutków ubocznych nie mam, tylko suche usta.
Jeśli chodzi o opalanie, to moja dermatolog mi powiedziała, że wcale nie muszę unikać słońca. Ważne żeby się smarować wysokim filtrem, bo łatwiej o poparzenia.
Tabletki staram się brać po obiedzie, tak mi radziła dermatolog.
anka006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 10:03   #4006
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anka006 Pokaż wiadomość
Mi zostały jeszcze 2 miesiące brania leków. Cera jest bardzo ładna, tylko od czasu do czasu coś małego wychodzi, ale ogólnie jest super. Mam oczywiście obawy co to będzie po odstawieniu. Teraz nawet za bardzo skutków ubocznych nie mam, tylko suche usta.
Jeśli chodzi o opalanie, to moja dermatolog mi powiedziała, że wcale nie muszę unikać słońca. Ważne żeby się smarować wysokim filtrem, bo łatwiej o poparzenia.
Tabletki staram się brać po obiedzie, tak mi radziła dermatolog.
Mi udało się wyeliminować nawet ten skutek uboczny Żadne pomadki za specjalnie nie pomagały, kremy nawilżające też nie. Doszło do tego że miałam takiego suchara na ustach..do tego zaczęła mi ta skóra schodzić do żywego I Pan w aptece dał mi Blistex https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ief-cream.html i jest genialny Pierwsze dwa dni smarowałam średnio co 1,5h i pięknie wszystko wróciło do normy. Teraz tak z 4-5 razy dziennie i usta mam normalne. Co prawda jak zapomnę posmarować sucharek wraca, ale jak aplikuję nie ma takiego problemu. Więc polecam.
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 17:07   #4007
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
I Pan w aptece dał mi Blistex
Dostałam od dentysty kilkanaście próbek. Ale mnie specjalnie nie powalił, nie powiem, nie jest zły, ale u mnie tisane czy carmex w słoiczku działają lepiej.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 17:09   #4008
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez gestapo Pokaż wiadomość
jesteś z Olsztyna? do jakiej dermatolgo chciałaś iść?
ja obecnie na czas leczenia przeniosłam się z Wrocławia do rodziców, ok.50km. od Olsztyna
u mnie nie było problemu z dostaniem się do dermatologa na NFZ. przyjechałam w piątek, a już w poniedziałek ustawiłam się w kolejce na tzw. woly numerek i w poniedziałek mnie przyjęła
Priv.
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 21:13   #4009
gestapo
Raczkowanie
 
Avatar gestapo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 58
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dziewczyny, używała któraś z Was na przesuszoną skórę twarzy olej kokosowy? zaczynam się łuszczyć w okolicach ust i nosa i czuję, że to dopiero początek. chcę pójść w stronę naturalnej pielęgnacji. nie wiem czy olejowanie to dobry pomysł.
macie jakieś doświadczenia?
co polecacie na łuszczącą się skórę twarzy?
gestapo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-31, 12:40   #4010
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny po kuracji jak Wasze cery? Ja skończyłam 2 miesiąc leczenia antybiotykami (kolejny etap leczenia po zakończeniu Izo). Jest lepiej niż na początku po odstawieniu, ale nie jest tak fajnie jak było w trakcie leczenia. Średnio pojawiają się 2 małe zmiany (krostka/zaskórnik) tygodniowo. Podczas leczenia była jedna na miesiąc :/
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 17:21   #4011
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dziewczyny po kuracji jak Wasze cery? Ja skończyłam 2 miesiąc leczenia antybiotykami (kolejny etap leczenia po zakończeniu Izo). Jest lepiej niż na początku po odstawieniu, ale nie jest tak fajnie jak było w trakcie leczenia. Średnio pojawiają się 2 małe zmiany (krostka/zaskórnik) tygodniowo. Podczas leczenia była jedna na miesiąc :/
Wydaje mi się, że przesadzasz. Ja dwie małe zmiany (skoro nawet wliczasz w to zaskórniki) w tygodniu biorę w ciemno. Przecież osoby "beztrądzikowe" też mają zaskórniki, też im coś wyskakuje, pewnie te 2 zmiany w tygodniu normalnie się zdarzają.
Jeśli to nie są poważne zmiany ropne, to ja w ogóle nie zwróciłabym na nie uwagi.


Mnie zostało ostatnie kilkanaście tabletek... Boję się jak diabli.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 21:50   #4012
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dziewczyny po kuracji jak Wasze cery? Ja skończyłam 2 miesiąc leczenia antybiotykami (kolejny etap leczenia po zakończeniu Izo). Jest lepiej niż na początku po odstawieniu, ale nie jest tak fajnie jak było w trakcie leczenia. Średnio pojawiają się 2 małe zmiany (krostka/zaskórnik) tygodniowo. Podczas leczenia była jedna na miesiąc :/
Masz doustny antybiotyk czy maści? W ogole to dziwne ze dostalas antybiotyk bo wychodzi ze Twoj tradzik mial podloze bakteryjne i w ogole kuracja izo miala wtedy sens? No nie wiem, moze sie myle bo nie mam takiej wiedzy, lekarzem nie jestem

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 07:21   #4013
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Dostałam od dentysty kilkanaście próbek. Ale mnie specjalnie nie powalił, nie powiem, nie jest zły, ale u mnie tisane czy carmex w słoiczku działają lepiej.
To u mnie carmex zero działania
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 08:04   #4014
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dziewczyny po kuracji jak Wasze cery? Ja skończyłam 2 miesiąc leczenia antybiotykami (kolejny etap leczenia po zakończeniu Izo). Jest lepiej niż na początku po odstawieniu, ale nie jest tak fajnie jak było w trakcie leczenia. Średnio pojawiają się 2 małe zmiany (krostka/zaskórnik) tygodniowo. Podczas leczenia była jedna na miesiąc :/
Ja jestem 2,5 miesiaca po zakonczeniu i tez mi sie pojawiaja takie male zmiany, ale nie robie paniki, bo teraz sa upaly, twarz sie poci no i sie robia no takze nie wiem po co na 2 male zmiany tyg. Brac od razu antybiotyki, moim zdaniem troszke panikujesz

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 14:41   #4015
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Pisząc 2 zmiany na tydzień jednak troche zbyt optymistycznie podeszłam do sprawy, bo akurat wyliczyłam to na podstawie lepszego okresu cery Zazwyczaj co drugi, max trzeci dzień widzę nowe krostki/zaskórniki. Wiem, że to małe zmiany, ale nadal uważam, że nie powinno tak być - pojawiają się regularnie. Dermatolog stwierdził, że moje gruczoły łojowe wróciły do pracy i stąd pogorszenie. Antybiotyki mam w maściach - Clindacne i Zorac. Teraz ide na 3 wizytę, niestety nie poprawiło się nic od ostatniej.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 15:05   #4016
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Pisząc 2 zmiany na tydzień jednak troche zbyt optymistycznie podeszłam do sprawy, bo akurat wyliczyłam to na podstawie lepszego okresu cery Zazwyczaj co drugi, max trzeci dzień widzę nowe krostki/zaskórniki. Wiem, że to małe zmiany, ale nadal uważam, że nie powinno tak być - pojawiają się regularnie. Dermatolog stwierdził, że moje gruczoły łojowe wróciły do pracy i stąd pogorszenie. Antybiotyki mam w maściach - Clindacne i Zorac. Teraz ide na 3 wizytę, niestety nie poprawiło się nic od ostatniej.

Czyli jestes w tej samej sytuacji co ja, tez u mnie tez lojotok wrocil, i w tych miejscach gdzie mam tlusta cere mi wyskakuja co chwile krostki, czyli na mosie i brodzie prawie caly czas mam jakas krostke, ale ja dopiero we wrzesniu pojde do dermy, moze cos sie do tego czasu zmieni
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 20:55   #4017
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

u mnie też łojotok pewnie wróci już widze, że skóra nie jest tak bardzo sucha jak przed izo, a co dopiero bedzie po odstawieniu
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 22:08   #4018
gestapo
Raczkowanie
 
Avatar gestapo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 58
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

u mnie właśnie zaczęło się potworne łuszczenie skóry twarzy!
dziś kupiłam krem z Oillan "regenerujący krem dermatologiczny do skóry bardzo suchej i uszkodzonej" i wysuszył mnie jeszcze bardziej!!! zaraz pójdę go zmyć i nałożę grubą warstwę Ziaji oliwkowej. nie mam czym się ratować!
myślałam, że ten Oillan się sprawdzi, ale jest straszna lipa!!!
boję się, że będę miała wielki problem ze znalezienie odpowiedniego kremu!
najgorsze jest to, że wywaliłam kasę w błoto a to pewnie dopiero początek
gestapo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 22:14   #4019
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez gestapo Pokaż wiadomość
u mnie właśnie zaczęło się potworne łuszczenie skóry twarzy!
dziś kupiłam krem z Oillan "regenerujący krem dermatologiczny do skóry bardzo suchej i uszkodzonej" i wysuszył mnie jeszcze bardziej!!! zaraz pójdę go zmyć i nałożę grubą warstwę Ziaji oliwkowej. nie mam czym się ratować!
myślałam, że ten Oillan się sprawdzi, ale jest straszna lipa!!!
boję się, że będę miała wielki problem ze znalezienie odpowiedniego kremu!
najgorsze jest to, że wywaliłam kasę w błoto a to pewnie dopiero początek
Po jakim czasie brania zaczęłaś "zrzucać" skórę?
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 22:15   #4020
gestapo
Raczkowanie
 
Avatar gestapo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 58
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
Po jakim czasie brania zaczęłaś "zrzucać" skórę?
dziś wzięłam 8 tabletkę. 20mg dziennie
gestapo jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:16.