Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-08-12, 16:53   #1681
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
Mogę się podczepić z małym pytankiem? Mam nadzieję, że tego jescze nie było, ale wyszukiwarka mi nie działa i mam ciągle "Database error"

Widzę, że są tu analizy także podkładów i chciałam prosić o analizę Podkładu Adaptacyjnego Giordani Gold z Oriflame, oto skład z KWC:


Skład: aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, caprylyl methicone, polyglyceryl-4 isostearate, butylene glycol, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, hexyl laurate, polyethylene, methyl methacrylate crosspolymer, bis-peg/ppg-14/14 dimethicone, sodium chloride, methylparaben, propylparaben, silica, hydrogenated castor oil, parfum, alumina, triethoxycaprylylsilane, disodium edta, trimethoxycaprylylsilane, ci 77891, ci 77492, ci 77491, ci 77499

Głownie zależy mi na informacji, czy coś w tym podkładzie może zapychać, mam cerę mieszaną, przetłuszczającą się w strefie T
Szukam lekkiego podkładu, nie musi mocno matować, chciałabym żeby się dobrze dopasował do cery i wyglądał naturalnie no i nie zapychał
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=751



Dodam jeszcze, że zapychać nie powinien. Jeżeli nie masz przesuszonej skóry - winien ładnie stapiać się z cerą.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-12, 18:00   #1682
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez agus9292 Pokaż wiadomość
Kochana Selekcjonerko proszę bardzo o analizę tych dwóch produktów. Czy ich stosowanie da dobry efekt?Z góry dziękuję i pozdrawiam

Eveline, Pure Control, S.O.S Specjalistyczny krem nawilzajaco-matujacy
Sklad: Purified Water, Glycine Soja Oil, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Arctium Lappa, Calendula Officinalis, Citrus Limonum, Humulus Lupulus, Hypericum Perforatum, Salvia Officinalis, Saponaria Officinalis, Methyl Polymethacrylate, Cucumis Sativus Fruit, Sodium Polyacrylate, Isopropyl Alcohol, Zinc PCA, Triclosan, Allantoin, Panthenol, Silica, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PEG-26, Lauramide DEA, Lactic Acid, Sulfur, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, EDTA, DMDM Hydantoin, Fragrance
Na zielono substancje nawilżające, zmiękczające, odżywiające skórę
Na jasnozielono - ekstrakty z roślin i owoców:
- z korzeni łopianu, chmielu, dziurawca - mają właściwości przeciwłojotokowe, kojące, tonizujące, ściągające, pzeciwbakteryjne
- z kwiatów nagietka, szałwi, ogórka - zmiekczające, odżywiające
- z mydlnicy, z cytryny - oczyszczajace, rozjaśniające i tonizujące.
Na czerwono - konserwanty.
Na jasnofioletowo - substancje przeciwłojotokowe.
Na niebiesko - substancje łagodzące i nawilżające.
Zawiera też substancję matującą (ale mało) i filtr (niestabilny).
Potencjalne zapychacze pogrubiłam.

Bardzo podoba mi się skład tego kremu, mnóstwo wartościowych wyciągów z ziół na przyzwoitych miejscach. Powinien ładnie normalizować cerę tłustą/trądzikową. Wątpię, żeby zapychał. Nawilża prawdopodobnie przeciętnie, grunt jednak, że wysuszać nie powinien. Niestety, wątpię, żeby matowił. Mimo wszystko - osobom z problematyczną cerą polacam; przy dłuższym stosowaniu powinien naprawdę poprawiać stan cery.

Cytat:
Eveline, Pure Control, S.O.S. na pryszcze i wagry, Specjalistyczny zel gleboko oczyszczajacy
Sklad: purifiedd water, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium chloride, peg-75 lanolin, cocamide dea, propylene glycol, allantoin, panthenol, zinc pca, poliquaternium-7, triclosan, salicylic acid, isopropyl alcohol, pe, xanthan gum, phenoxyethanol, methyldibromoglutaronitry le, methylchloroisothiasolino ne, methylisothiasolinon, fragrance
Na brązowo - detergenty.
Na pomarańczowo - inne wysuszacze i podrażniacze.
Na fioletowo - substancje antybakteryjne.
Na jasnoniebiesko - substancje nawilżające i łagodzące.
Na czerwono - konserwanty.

Dla odmiany skład tego żelu jest... no kiepski po prostu. Podejrzewam, że strasznie wysusza i podrażnia. Ma bardzo agresywne detergenty, mnóstwo podrażniaczy i stosunkowo mało substancji łagodzących. Może poważnie naruszyć warstwę ochronną skóry, i przy dłuższym stosowaniu - zaburzyć pracę gruczołów łojowych. Nie polecam. Chyba, że raz na jakiś czas, przy większym wysypie (chociaż i tutaj wątpię, żeby pomógł na dłuższą metę)
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-12, 18:02   #1683
ulag&m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 15
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hej,

Selekcjonerko, nie miałam jeszcze okazji podziękować za analizę Clarinsa, więc teraz dziękuję Ci bardzo!!!!
ulag&m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-12, 18:31   #1684
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ktory to moze skladnik byc

Link nie działa. Mogłabyś wkleić ten skład?
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-12, 20:16   #1685
mmarta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 33
Dot.: ktory to moze skladnik byc

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3349
mmarta89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-12, 23:13   #1686
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez dorota_ Pokaż wiadomość
Witajcie!
Mam pytanie do dziewczyn ktore sie na tym znaja, bo uczulaja mnie prawie wszystkie blyszczyki do ust. Nawet te ktore pozornie nie maja zapachu po nalozeniu zaczyna mnie piec cale gardlo i zaczynam kaszlec. Tak jest miedzy innymi z blyszczykami L'oreal Max factor i z wieloma innymi. Ostanio postanowilam kupic Vichy Oligo 25, jako ze apteczny myslalam ze bedzi ok, a tu wielkie zdziwienie i po minucie mega drapanie w gardle. Jak do tej pory tylko blyszczyki Clinique spisuja sie na medal. jesli ktoras z was wie jakie substancje moga byc odpowiedziale za uczulenie badz jesli ktoras z was miala podobne przezycia to prosze o odpowiedz.
Jakbyś mogła - wklej konkretne składy. Nie wiem, które dokładnie błyszczyki mam zanalizować.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-13, 09:08   #1687
lady_megan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

hej...musze przyznac ze bardzo przydatne forum...
czy moge prosic o analize pudru:
Manhattan clearface puder w kamieniu antybakteryjny:
skład:
talc, kaolin, polyethylene, zinc oxide, lanolin, paraffinium liquidum, cetearyl ethylhexanoate, lanolin alcohol, panthenol, caprylic capric triglyceride, methylparaben, propylparaben, isopropyl myristate, propylene glycol, oleyl alcohol, peg-8, tocopherol, ascorbyl palmitate, 10-hydroxydecanoic acid, sebacic asid, 1,10-decanediol, citric acid, ascorbic acid, parfum {+/- ci 77491, ci 77492, ci 77499, ci 77891, mica}

Puder rzeczywiscie fajnei sie rozprowadza i zakrywa pryszcze...natomiast mam watpliwości czy rzeczywiście jest antybakteryjny i czy po dłuższym czasie stosowania nie wysypie mnei po nim???

z góry dziękuję.
lady_megan jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-13, 10:07   #1688
agus9292
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 216
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo dziękuję za pomoc
agus9292 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-13, 12:19   #1689
Margaret_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Annick Goutal Creme Splendide

Cytat:
Napisane przez pibip Pokaż wiadomość
Moje Drogie! Kupilam ostatnio kremik Annick goutal, bardzo przyjemnie paachnie, nawilza...ale chcialabym wiedziec o nim cos wiecej

prosze o rozszyfrowanie skladu

water,cyclomethicone, rosa damascena flower water, cetearyl ethylhe xanoate, cetearyl alcohol, butyrospermum parkii fruit, ethylhexyl methoxycinnamate, rosa canina fruit oil, cetyl alcohol, glicerine, tapioca starch, sodium ascorbyl phosphate, peg-40 stearate, benzophenpne-3, cetearyl glucoside, diphenyldimethicone, adryletes/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, dimethicone cross polymer, fragrance, panthenol, tocopheryl acetate, arginine, urea, lactic acid, methylparaben, sodiu hydroxide, magnesium aspartate, retinyl palmitate, calcium aspartate, bissabolol, hlorhexidine digluconate, yellow5, yellow6, citral

kosztuje to 475zl, czy warte ceny???

Pozdrawiam
No, zaintrygował mnie ten krem...
Ładny skład dla skóry dojrzałej. Dużo składników nawilżających (olej z dzikiej róży, masło shea, aminokwasy, mocznik). Do tego witaminy. Silikony zapewne wpływaja na dobre odczucie na skórze i łatwość aplikacji. Po nałożeniu kremu skóra nie będzie się świecić. Są i filtry UV.
Tylko.... czemu tyle kosztruje?? Krem składa się z dobrych, wartościowych składników, mimo to powienien kosztowac max 100 zł (przynajmniej jak na polskie warunki).
Pozdr.
__________________
Gosia
Margaret_76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-13, 13:19   #1690
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Annick Goutal Creme Splendide

Cytat:
Napisane przez Margaret_76 Pokaż wiadomość
Są i filtry UV.
Znowu pozwolę sobie na uzupełnienie : są tu jedynie filtry anty-UVB. W kremie przeciwzmarszczkowym istotniejsze są anty-UVA, których tutaj brak.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-13, 13:27   #1691
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ktory to moze skladnik byc

Cytat:
Napisane przez mmarta89 Pokaż wiadomość
kupilam dzis chusteczkihttp://www.perfectfresh.com/?pa=246&ex=pa i moja skora jest lepka i i taka jakby nieodswiezona ktory skladnik moze to powodowac skora mila w dotyku ale nie czuc tej swiezosci
Nivea Visage, Odświeżajace chusteczki oczyszczające
Aqua, Glycerin, Dimethicone, Isohexadecane, Isopropyl Palmitate, Methylpropanediol, Taurine, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Sodium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Iodopropynyl Butylcarbamate, Limonene, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Parfum.


Jestem niemal pewna, że to palmitynian izopropylu, swoją drogą - straszny klajster, bardzo wielu osobom zapycha tzw. pory skóry. Na czerwono, pogrubiłam.
Dość tłusta jest jeszcze wit. E, ale ona jest dalej i pewnie jest jej za mało, żeby znacząco wpływała na konsystencję. Pogrubiłam.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-13, 13:38   #1692
samanta_kafeteria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam mam pytanie odnośnie przydatnopści kremu "maximum bust" - krem wg producenta ujędrniający/minimalnie powiększający piersi - niestety, na razie nie ogarniam biochemii dlatego pisze tutaj..

skład specyfiku:
INGREDIENTEN: aqua, glycerin, caprylic, triglyceride, cetearyl isononanoate, cetyl alcohol, glyceryl stearate, PEG-20 glyceryl stearate, cetearyl alcohol, ceteareth-20, cetyl palmitate, propylene glycol, aesculus hippocastanum, humulus lupusus, prunus dulcis, simmondsia chinensis, allantoin, methylsilanol, hydroxyproline aspartate, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, phenoxyethanol, methyl paraben, methyl paraben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, imidazolidinyl urea, parfum, geraniol, citronellol, coumarin, linalool.

niestety, jedynie w takim, chyba niderlandzkim, języku jest on podany heh
samanta_kafeteria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-13, 13:39   #1693
Margaret_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Annick Goutal Creme Splendide

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Znowu pozwolę sobie na uzupełnienie : są tu jedynie filtry anty-UVB. W kremie przeciwzmarszczkowym istotniejsze są anty-UVA, których tutaj brak.
Dzięki Selekcjonerko za uwagę. Sprawdziłam, Benzophenone-3 to przede wszystkim filtr UVB, choć pochłania też promieniowanie UV-A w pewnym wąskim zakresie (320-340 nm).
__________________
Gosia
Margaret_76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-13, 18:26   #1694
nesquiki
Raczkowanie
 
Avatar nesquiki
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 137
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

hej, ja bym bardzo prosila o analize tych dwoch kremow. dostaje po nich nieestetycznych wypryskow.

Iwostin, Solecrin spf 50+
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Octyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Isopropyl Palmitate, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Polydecene , Hydroxystearic Acid, PVP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid

La Roche Posay, Anthelios XL Creme Fondante SPF 50+
Skład: Aqua/Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Stearic Acid, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Myristyl Myristate, Nylon-12, Petrolatum, Polymethyl Methacrylate, Aluminum Hydroxide, Ammonium Polyacryloyldimethyltaura te, Butylparaben, Disooium Edta, Drometrizole Trisiloxane, Ethylhexyl Triazone, Ethylparaben, Glyceryl Stearate, Glycine Soja / Soybean Oil, Hydroxypropyl Methylcellulose, Isobutylparaben, Methylparaben, Peg-100 Stearate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Stearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine, Parfum/Fragrance.
wysypuje mnie jeszcze po kremie nawilzajaco-ochronnym spf 30 lirene, ale niestety, nie moge nigdzie znalezc jego skladu. bylabym wdzieczna, jakby ktos mi pomogl, bo musze uzywac filtrow, a jak na razie wszystkie mi szkodza! z takim zapchaniem mam do czynienia po raz pierwszy w zyciu, nic nigdy mnie nie zatykalo.
nesquiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-13, 21:19   #1695
Margaret_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez samanta_kafeteria Pokaż wiadomość
witam mam pytanie odnośnie przydatnopści kremu "maximum bust" - krem wg producenta ujędrniający/minimalnie powiększający piersi - niestety, na razie nie ogarniam biochemii dlatego pisze tutaj..

skład specyfiku:
INGREDIENTEN: aqua, glycerin, caprylic, triglyceride, cetearyl isononanoate, cetyl alcohol, glyceryl stearate, PEG-20 glyceryl stearate, cetearyl alcohol, ceteareth-20, cetyl palmitate, propylene glycol, aesculus hippocastanum, humulus lupusus, prunus dulcis, simmondsia chinensis, allantoin, methylsilanol, hydroxyproline aspartate, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, phenoxyethanol, methyl paraben, methyl paraben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, imidazolidinyl urea, parfum, geraniol, citronellol, coumarin, linalool.

niestety, jedynie w takim, chyba niderlandzkim, języku jest on podany heh
Nie znam niderlandzkiego, ale może pomogę cos w temacie kosmetyków.
W składzie powyższego specyfiku jest sporo ekstraktów roślinnych: kasztanowiec (aesculus hippocastanum) poprawia mikrokrążenie skórne i jest zazwyczaj polecany do kosmetyków "na naczynka" lub opuchniete nogi; chmiel (humulus lupusus) działa regenerująco, zazwyczaj w kosmetykach do cery tłustej, chmiel reguluje także ilość estrogenów w skórze - i pewnie o to działanie chodziło twórcy kosmetyku; olej z migdałowca (prawdopodobnie; prunus dulcis) - działa odżywczo, wygładza naskórek; olej jojoba (simmondsia chinensis) - podobnie jak olej z migdałów. Do tego witaminy (E, A). Jest jeszcze inny składnik aktywny - methylsilanol hydroxyproline aspartate - pochodna hydroksyproliny - aminokwasu, z którego powstaje w skórze kolagen. Związki hydroksyproliny stosowane są w kremach/balsamach przeciwzmarszczkowych i na rozstępy - maja stymulować produkcję kolagenu oraz wspomagać regenerację istniejących blizn (zmarszczek, rozstępów). Ten składnik ma akurat udowodnione działanie w tym zakresie.
Zdecydowanie krem jest ujędrniający, odżywczy. Użyta kompozycja zapachowa nie należy, niestety, do hipoalergicznych. Konserwanty są i nie zachwycają, ale po za tym krem jest OK!

Samanta_kafeteria, nie napisałaś nazwy producenta - albo mi już padło na wzrok - stawiam, że producentem jest Oceanic albo Floslek.
Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania!
__________________
Gosia
Margaret_76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-14, 13:03   #1696
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam mam prośbę o porównanie dwóch filtrów Vichy:

Dermablend:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.php?p=4303601&po stcount=893
i Aera Teint:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.php?p=3549719&po stcount=97

Zostały przeanalizowane bodajże przez L_V jako ogólnie niezłe, tylko chciałabym wiedzieć, który będzie się lepiej nadawał do wrażliwej cery.

Jednocześnie, proszę wyjaśnij mi, dlaczego przy Dermablendzie L_V napisała, że nie nadaje się on pod filtry?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-14, 13:50   #1697
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez lady_megan Pokaż wiadomość
hej...musze przyznac ze bardzo przydatne forum...
czy moge prosic o analize pudru:
Manhattan clearface puder w kamieniu antybakteryjny:
skład:
talc, kaolin, polyethylene, zinc oxide, lanolin, paraffinium liquidum, cetearyl ethylhexanoate, lanolin alcohol, panthenol, caprylic capric triglyceride, methylparaben, propylparaben, isopropyl myristate, propylene glycol, oleyl alcohol, peg-8, tocopherol, ascorbyl palmitate, 10-hydroxydecanoic acid, sebacic acid, 1,10-decanediol, citric acid, ascorbic acid, parfum {+/- ci 77491, ci 77492, ci 77499, ci 77891, mica}

Puder rzeczywiscie fajnei sie rozprowadza i zakrywa pryszcze...natomiast mam watpliwości czy rzeczywiście jest antybakteryjny i czy po dłuższym czasie stosowania nie wysypie mnei po nim???

z góry dziękuję.
Na pomarańczowo - substancje odpowiedzialne za matowienie
Na zielono - emolienty; dużo potencjalnych zapychaczy (pogrubiłam)
Na czerwono - konserwanty.
Na jasnozielono - antyoksydanty - w tym witaminy C i E
Na jasnoniebiesko - prowitamina B5, lanolina i jej pochodne - mają właściwości kojące
Substancje mogące uchodzić za antybakteryjne - na fioletowo; 10-hydroxydecanoic acid ma działanie oczyszczające, tlenek cynku - m.in. lekko wysusza niespodzianki i pomaga im wyjść na wierzch.

Rzeczywiście dziwne, że ten puder mieni się antybakteryjnym. Nie dość, że występuje w nim mało subst. antypryszczowych , a sporo klajstrów samych w sobie, to jeszcze wysoko w składzie mamy parę królewską wszystkich klajstrów - ich wysokość talk i parafina - razem potrafią być zabójcze.
Puder natomiast nie powinien podrażniać naczynek (glikol propylenowy daleko). Trądzikowcom nie polecam. W innych przypadkach - czy zapcha, czy nie - sprawa indywidualna.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-14, 14:10   #1698
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez nesquiki Pokaż wiadomość
hej, ja bym bardzo prosila o analize tych dwoch kremow. dostaje po nich nieestetycznych wypryskow.

Iwostin, Solecrin spf 50+
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Octyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Isopropyl Palmitate, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Polydecene , Hydroxystearic Acid, PVP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid

La Roche Posay, Anthelios XL Creme Fondante SPF 50+
Skład: Aqua/Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Stearic Acid, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Myristyl Myristate, Nylon-12, Petrolatum, Polymethyl Methacrylate, Aluminum Hydroxide, Ammonium Polyacryloyldimethyltaura te, Butylparaben, Disooium Edta, Drometrizole Trisiloxane, Ethylhexyl Triazone, Ethylparaben, Glyceryl Stearate, Glycine Soja / Soybean Oil, Hydroxypropyl Methylcellulose, Isobutylparaben, Methylparaben, Peg-100 Stearate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Stearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine, Parfum/Fragrance.
wysypuje mnie jeszcze po kremie nawilzajaco-ochronnym spf 30 lirene, ale niestety, nie moge nigdzie znalezc jego skladu. bylabym wdzieczna, jakby ktos mi pomogl, bo musze uzywac filtrow, a jak na razie wszystkie mi szkodza! z takim zapchaniem mam do czynienia po raz pierwszy w zyciu, nic nigdy mnie nie zatykalo.
Skupię się jedynie na Twoim pytaniu. Filtry, oczywiście, stabilne, nie ma się co rozwodzić.

Zacznijmy od tego, że same filtry mineralne potrafią zapchać - na fioletowo.
Emolienty - potencjalne zapychacze, najgorsze pogrubiłam - na czerwono.
Niektórych zapycha wit. E - na pomarańczowo.
Czasem nie służą także silikony - na niebiesko.

Osobiście stawiam na isopropyl palmitate w Iwostinie i myristyl myristate w Antku.
__________________
Szanuj swoich adresatów.

Edytowane przez Selekcjonerka
Czas edycji: 2007-08-14 o 17:16 Powód: Zaznaczenie jeszcze jednej substancji :)
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-14, 14:33   #1699
lady_megan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[/quote]Rzeczywiście dziwne, że ten puder mieni się antybakteryjnym. Nie dość, że występuje w nim mało subst. antypryszczowych , a sporo klajstrów samych w sobie, to jeszcze wysoko w składzie mamy parę królewską wszystkich klajstrów - ich wysokość talk i parafina - razem potrafią być zabójcze.
Puder natomiast nie powinien podrażniać naczynek (glikol propylenowy daleko). Trądzikowcom nie polecam. W innych przypadkach - czy zapcha, czy nie - sprawa indywidualna.[/quote]

Dziękuje bardzo. no właśnie spodziewałam sie takiej odpowiedzi...widać znalezienie odpowiedniego podkładu czy pudru zajmie mi trochę więcej czasu.
Poprzedni czyli Excipial dunkel, tez nie miał zbyt dobrego składu, chociaż na opakowaniu napisane jest ze zalecany jest dla cer trądzikowych oraz że nie ma właściwości zaskórniko-twórczych !!! Po LRP Unificance, miałam wysyp pryszczy. Poużywam go parę dni i zobaczę czy będą jakieś problemy- pewnie wszystko wyjdzie na jaw dopiero po paru miesiącach

możecie mi polecić jakiś podkład dla cer trądzikowych, mieszanych, dobrze kryjący (ale bez efektu maski)???
lady_megan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-14, 17:12   #1700
samanta_kafeteria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Margaret - baaaaaardzo Ci dziękuję :dzie kuje:

fakt, nie podałam producenta - jest nim Esterel - ososbiście nic poza maximum bust tej firmy nie znam.. dziękuję ślicznie za pomoc z tym składem
samanta_kafeteria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-14, 21:32   #1701
nesquiki
Raczkowanie
 
Avatar nesquiki
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 137
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Wielkie dzieki, Selekcjonerko .
nesquiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-14, 22:37   #1702
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Oto skład szamponu tataro- chmielowego: Aqua, Sodium Laureth Sulphate, Laurylamidopropyl Betaine, Coconut DEA, PEG-75 Lanolin, Cocamidopropylaminoxide, Hydrolyzed Keratin, Sodium Chloride, Propylene Glycol (and) Humulus Lupulus Extract (and) Calamus Root Exract, Citric Acid, Parfum, 2-bromo-2-nitropane-1,3-diol, CI 20170. Dlaczego wszyscy się nim zachwycają?(nie miałam jeszcze) Czy to ten słynny, upragniony prosty, prawdziwie naturalny skład?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-15, 09:10   #1703
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Oto skład szamponu tataro- chmielowego: Aqua, Sodium Laureth Sulphate, Laurylamidopropyl Betaine, Coconut DEA, PEG-75 Lanolin, Cocamidopropylaminoxide, Hydrolyzed Keratin, Sodium Chloride, Propylene Glycol (and) Humulus Lupulus Extract (and) Calamus Root Exract, Citric Acid, Parfum, 2-bromo-2-nitropane-1,3-diol, CI 20170. Dlaczego wszyscy się nim zachwycają?(nie miałam jeszcze) Czy to ten słynny, upragniony prosty, prawdziwie naturalny skład?
Ma co prawda SLS w skłądzie, ale wydaje się, ze spora ilosc wyciągów roślinnych zrównowazy działanie tego detergenta. Nie iwem tylko, czy szampon nie będzie usztywniał włosów i czy nie zrobi z nicgh "sznurka", jest co prawda lanolina w skłądzie, keratyna, ale trzeba by to było wypróbować. Wydaje mi się, że szampon byłby lepszy do włosów przetłuszczających się.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-15, 10:47   #1704
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Kosmetyk: Neoskin re-surface (mikrodermabrazja i peeling mikroenzymatyczny)
Firma : FABERLIC

Skład

Aqua, mineral oil, diatomaceous earth, PEG-8 stearate, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, glycerin, simmondsia chinesis (jojoba) seed oil, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, PEG-20 stearate, LUFFA cylindrica powder, dimethicone, carica papaya fruit extract, mangifera indica fruit extract, tocopheryl acetate, perfluorodecalin, poloxamer 188, perfluoropolymethylisopro pyl ether, Diisopropylphenol, carbomer, arginine, allantoin, propylen glycol, diazolidinyl urea, metylparaben, propylparaben, fragrance.


uffff ale sie trzeba napisać tych nazwy składników....
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-15, 10:53   #1705
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Też mi się wydaje, że do przetłuszczających ale ma same pozytywy na kwc Dziękuję za analize
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-15, 13:01   #1706
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Jak wygląda w waszych oczach skład Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana Krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc z Fito-retinolem? Krem na zadziwiajaco dobre recenzje w KWC. Mam dopiero 25 lat ale liczac wypalone papierosy, cere zdecydowanie starszą, dodatkowo kilka glebokich zmarszczek na czole ktorcyh chce sie pozbyc, skora nie tak jedrna jak kiedys. Patrze na te ograniczenia wiekowe z przymrużeniem oka. Czy ten krem dostarcza skladnikow odzywczych skorze, czy "eksploatuje" skore, wyciagając z niej "rezerwy" przeznaczone na przyszlosc?

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Dimethicone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Medicago Sativa, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-15, 14:47   #1707
SophieNeveu
Rozeznanie
 
Avatar SophieNeveu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 565
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ja również chciałabym nieśmiało poprosić o analizę 3 kosmetykow...
Nie znalazłam ich analizy na liście.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

1. Lirene Dermoprogram, Beauty Care, Nawilżająco-kojący żel do mycia twarzy

Skład: Aqua, Glycerin, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Betaine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PPG-26-Buteth-26, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethoxydiglycol, Ethylhexyl Salicytate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Panthenol, Butylene Glycol, Benzyl Alcohol, Linden (Tilia Cordata) Extract, Arnica (Arnica Montana) Extract, Methyl Paraben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, CI 42090, CI 60730.

2. Oceanic, AA Young, Krem antybakteryjny Intensywna pielęgnacja

Skład: Aqua, Dimethicone and Dimethicone Crosspolymer, Glycerin, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippostantum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbat 80, Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract, Ethylhexyl Stearate, Dicaprylyl Ether, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract and Ichthammol and Thyme Oil and Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Retinyl Palmitate, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional.

3. Iwostin, Krem na naczynka

Skład: aqua, iwonicz aqua, cetearyl alcohol, polysorbate-60, isopropyl palmitate, ethoxydiglycol, cyclomethicone, glycerin, methylpropanediol, vitis vinifera oil, esculin, sodium ascorbyl phoosphate, glyceryl stearate, sodium acrylate/acryloyldimethyltaurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, panthenol, tocopheryl acetate, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, buthylparaben, propylparaben, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbyl palmitate, citric acid, ci 77288




__________________
Jesteś ograniczony tylko własną wyobraźnią.
SophieNeveu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-15, 14:53   #1708
Julia91
Zadomowienie
 
Avatar Julia91
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Wiadomości: 1 026
GG do Julia91
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ja mam pytanie. z miesiąc temu dostałam od mamy KREM DO CIAŁA, RĄK i TWARZY Z MANGO I MASŁEM SHEA QUEEN HELENE , chciałam się zapytać czy w składzie kremu znajduje się ''cuś'' co mogło wysuszyć moją skórę, bo odczuwam ze taka jest tylko nie wiem czy to na skutek kremu czy tego ,że codziennie spędzam ok 2 h , w basenie w chlorowanej wodzie(jednak przed uzywaniem tego kremu nie miałam tak suchej skory) no więc podaje skład i byłabym wdzięczna za odpowiedz

mineral oil, water(aqua), beeswax, paraffin, shea (butyrospermum parkii) butter, mango (mangifera indica) fruit extract, sodium borate, lanolin, stearyl alcohol, fragrance(parfum), Ext. D&C yellow #7 (CI#10316), FD&C blue #1 (CI# 42090)
z góry wielkie dzięki
Julia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-15, 14:59   #1709
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Julia91 Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie. z miesiąc temu dostałam od mamy KREM DO CIAŁA, RĄK i TWARZY Z MANGO I MASŁEM SHEA QUEEN HELENE , chciałam się zapytać czy w składzie kremu znajduje się ''cuś'' co mogło wysuszyć moją skórę, bo odczuwam ze taka jest tylko nie wiem czy to na skutek kremu czy tego ,że codziennie spędzam ok 2 h , w basenie w chlorowanej wodzie(jednak przed uzywaniem tego kremu nie miałam tak suchej skory) no więc podaje skład i byłabym wdzięczna za odpowiedz

mineral oil, water(aqua), beeswax, paraffin, shea (butyrospermum parkii) butter, mango (mangifera indica) fruit extract, sodium borate, lanolin, stearyl alcohol, fragrance(parfum), Ext. D&C yellow #7 (CI#10316), FD&C blue #1 (CI# 42090)
z góry wielkie dzięki
Parafina i olej mineralny na dłuższą metę mogą wysuszać. Krem wydaje się być ciekawy, może stosuj go jako kurację np. 1 tydzień w miesiącu?
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-15, 17:39   #1710
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Kosmetyk: Neoskin re-surface (mikrodermabrazja i peeling mikroenzymatyczny)
Firma : FABERLIC

Skład

Aqua, mineral oil, diatomaceous earth, PEG-8 stearate, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, glycerin, simmondsia chinesis (jojoba) seed oil, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, PEG-20 stearate, LUFFA cylindrica powder, dimethicone, carica papaya fruit extract, mangifera indica fruit extract, tocopheryl acetate, perfluorodecalin, poloxamer 188, perfluoropolymethylisopro pyl ether, Diisopropylphenol, carbomer, arginine, allantoin, propylen glycol, diazolidinyl urea, metylparaben, propylparaben, fragrance.


uffff ale sie trzeba napisać tych nazwy składników....
Ciekawy preparat - połączenie peelingu mechanicznego: cylindrica powder - czyli sproszkowany gatunek roslinki wystepujacy w strefiach pustynncy, w zbiornikach wodnych o o wysokimkim zasoleniu, stad proszek zawiera duzo minerałów oraz substancje -> 3-dimethylsulfopropionat, który chroni roślinę przed wyschnięciem. dodatkowo sa jeszcze enzymy -wyciagi z papaji oraz mango. jest tez wit E, allantoina, arginina - warto sprobowac.

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Jak wygląda w waszych oczach skład Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana Krem przeciwzmarszczkowy na dzień i na noc z Fito-retinolem? Krem na zadziwiajaco dobre recenzje w KWC. Mam dopiero 25 lat ale liczac wypalone papierosy, cere zdecydowanie starszą, dodatkowo kilka glebokich zmarszczek na czole ktorcyh chce sie pozbyc, skora nie tak jedrna jak kiedys. Patrze na te ograniczenia wiekowe z przymrużeniem oka. Czy ten krem dostarcza skladnikow odzywczych skorze, czy "eksploatuje" skore, wyciagając z niej "rezerwy" przeznaczone na przyszlosc?

Skład: Aqua, Paraffin Oil, Dimethicone, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Medicago Sativa, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum
My w ograniczenia wiekowe dotyczace kremow nie wierzymy - widzisz, ze skora potrzebuje czegos silniejszego, to po prostu uzywasz. w przypadku palaczy, skora ma prawo szybciej wiotczec, szarzec, potrzebny jej potzadny detoks + ujedrnienie, takze smialosiegaj po preparaty energetyzujace, ujedrniajace, rewitalizujace.
jesli chodzi o krem daxa, o niestety, nie odnajduje w nim zadnych skladnikow stricte przeciwzmarszczkowych - owszem, bedzie nawilzal (a moze i zapychal - myristaty), ale nie liczylabym na spektakularne ujedrnienie skory. a fito-retinol to wu=ynalazek marketingowcow, a nie biochemikow
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:22.