Jak wydobyć ciemny kolor oczu? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-10, 23:53   #31
dagmarach
Przyczajenie
 
Avatar dagmarach
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 12
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Ci czarnych oczu, moje tylko tak wyglądają z daleka, z bliska niestety są brązowe, tyle że ciemniejsze niż zwykle :/ Zastanawiam się nawet nad czarnymi soczewkami, bo fajne znalazłam, ale sama nie wiem, to już nie to samo co własne... Masz może jakieś foto swoich oczu? Chętnie bym zobaczyła Mam świra na punkcie intensywnych kolorów oczu. W realu nie widziałam chyba kogoś z ciemniejszymi ode mnie, no a fotki gwiazd, wiadomo, nie są wiarygodne.


Pamiętam, że przeczytałam gdzieś, że bardzo ciemne oczy niesamowicie uwydatnia śliwkowy eyeliner i fiołkoworóżowy cień. Sama nie testowałam, bo nie znalazłam jeszcze takiego linera, ale też nie bardzo lubię malować się tak kolorowo.


Dzięki za cenną radę odnośnie czarnych włosów, potwierdziłaś to, co mi się wydawało W ogóle wydaje mi się, że w większości przypadków czarne włosy stanowią świetne "ramy" dla koloru oczu. A możesz jeszcze poradzić mi coś w kwestii koloru ubioru? Zauważyłaś, w jakich Twoje oczy są najlepiej widoczne?

takie na szybko (niestety mialam tu troche zaczerwienione ze zmeczenia oczy i beznadziejny aparat z beznadziejna lampa)

co do ubrania to zauwazylam ze kolory ubran takie jak : czarne, jasna zielen taka bardziej neonowa, szafirowy, rozowy (akurat tan rzadko nosze bo nie przepadam:/), jasna czerwien, żólty. szmaragdowy, morski...generalnie intensywne kolory ubran uwydatniaja czern oczu...
z tymze generalnie raczej ubrania jednolite, nie wrzorzyste.
dagmarach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 07:16   #32
BiteAddict
Rozeznanie
 
Avatar BiteAddict
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 924
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Cytat:
Napisane przez dagmarach Pokaż wiadomość
takie na szybko (niestety mialam tu troche zaczerwienione ze zmeczenia oczy i beznadziejny aparat z beznadziejna lampa)

co do ubrania to zauwazylam ze kolory ubran takie jak : czarne, jasna zielen taka bardziej neonowa, szafirowy, rozowy (akurat tan rzadko nosze bo nie przepadam:/), jasna czerwien, żólty. szmaragdowy, morski...generalnie intensywne kolory ubran uwydatniaja czern oczu...
z tymze generalnie raczej ubrania jednolite, nie wrzorzyste.
Jeśli pasują Ci takie kolory to możesz być np bright winter, a autorka może mieć zupełnie inny typ urody i akurat w jaskrawych kolorach może wyglądać źle.

Najbardziej uniwersalną radą chyba faktycznie będzie kreska(dobrana do kształtu oka) i dobrze podkreślona oprawa oczu (mi np. optycznie oko powiększają wytuszowane dolne rzęsy i mocno podkręcone górne).

Najłatwiej chyba byłoby znaleźć jakiś tutorial na YouTube z makijażem powiększającym oczy i zastosować go z kolorami, które Ci pasują.
Jeszcze lepiej znaleźć vlogerkę/blogerkę urodową o typie urody podobnym do Twojego szybkie inspiracje

Generalnie kolor też zawsze wyciągniesz na pierwszy plan kontrastowymi kolorami, ale nie każdemu pasują.

Co do włosów, znałam parę dziewczyn o jasno blond włosach i prawie czarnych oczach, efekt oryginalniejszy niż przy ciemnych, ale nie od koloru zależało to, jak wydobyty był kolor oczu. U jednej blondynki wyglądało świetnie, u drugiej tandetnie, u jednej brunetki ładnie podkreślało u innej włosy przytłaczały wszystko.
__________________
Kotoperz
BiteAddict jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 09:52   #33
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Ojej, piękne oczy! I duże!


U mnie oczy są dobrze widoczne, gdyż także są dość duże i jak pomaluję rzęsy to efekt jest fajny. Ale są widoczne, błyszczące, ale nie czarne :/ Jak dodam kreskę, to ten makijaż bardziej zwraca uwagę niż same oczy. A z brwiami właśnie mam problem. Maluję je lekko czarnym cieniem, ale widuję dziewczyny, głównie na zdjęciach, które mają jakoś tak bardzo intensywnie umalowane brwi, że wygląda to jakby je pomalowały eyelinerem (foto). Powie mi ktoś, jak to się robi? Wydaje mi się, że to świetnie podkreśla oczy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg beznazwy.jpg (68,1 KB, 70 załadowań)
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 10:28   #34
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Ojej, piękne oczy! I duże!


U mnie oczy są dobrze widoczne, gdyż także są dość duże i jak pomaluję rzęsy to efekt jest fajny. Ale są widoczne, błyszczące, ale nie czarne :/ Jak dodam kreskę, to ten makijaż bardziej zwraca uwagę niż same oczy. A z brwiami właśnie mam problem. Maluję je lekko czarnym cieniem, ale widuję dziewczyny, głównie na zdjęciach, które mają jakoś tak bardzo intensywnie umalowane brwi, że wygląda to jakby je pomalowały eyelinerem (foto). Powie mi ktoś, jak to się robi? Wydaje mi się, że to świetnie podkreśla oczy.
Jezu, straszny efekt. Serio Ci się to podoba? Wygląda jak nieudany permanentny. A czarne brwi postarzają.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 10:51   #35
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

SALIX czy wchodzisz na ten wątek specjalnie po to by się mnie czepiać? :/ Nic do niego nie wnosisz tylko jakieś uszczypliwe komentarze. Ja wiem o co mi chodzi i czego chcę, inne dziewczyny też w przeciwieństwie do Ciebie to rozumieją więc z łaski swojej daj sobie siana i może zajmij się swoimi makijażami
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 11:13   #36
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
SALIX czy wchodzisz na ten wątek specjalnie po to by się mnie czepiać? :/ Nic do niego nie wnosisz tylko jakieś uszczypliwe komentarze. Ja wiem o co mi chodzi i czego chcę, inne dziewczyny też w przeciwieństwie do Ciebie to rozumieją więc z łaski swojej daj sobie siana i może zajmij się swoimi makijażami
Nie mam pytań. Chciałam Ci pomóc, ale skoro wszystko odbierasz jako atak na siebie - nic tu po mnie.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 15:23   #37
cocer
Raczkowanie
 
Avatar cocer
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Lublin/Zamość
Wiadomości: 101
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Ojej, piękne oczy! I duże!

A z brwiami właśnie mam problem. Maluję je lekko czarnym cieniem, ale widuję dziewczyny, głównie na zdjęciach, które mają jakoś tak bardzo intensywnie umalowane brwi, że wygląda to jakby je pomalowały eyelinerem (foto). Powie mi ktoś, jak to się robi? Wydaje mi się, że to świetnie podkreśla oczy.
Takie brwi właśnie odwracają uwagę od oczu. Są niepoprawnie zrobione. A jak się je robi? Bierzesz kredkę/mocny wosk (np. Sleek miał takie to brwi) / eyeliner w żelu/mokry cień i rysujesz po prostu kreskę. Jednak nie robiłabym tak, bo każdy będzie patrzył na takie nienaturalne brwi, a tu nie o to chodzi.
cocer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-11, 16:17   #38
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Cytat:
Napisane przez cocer Pokaż wiadomość
Takie brwi właśnie odwracają uwagę od oczu. Są niepoprawnie zrobione. A jak się je robi? Bierzesz kredkę/mocny wosk (np. Sleek miał takie to brwi) / eyeliner w żelu/mokry cień i rysujesz po prostu kreskę. Jednak nie robiłabym tak, bo każdy będzie patrzył na takie nienaturalne brwi, a tu nie o to chodzi.

No ja nie wiem, na żywo takich brwi chyba nie widziałam, ale ta moja znajoma właśnie takie ma na fotkach z tego co widzę i wydaje mi się, że u niej właśnie to wiele daje. Ale może tylko na fotkach fajnie to wygląda? Jak pisałam, nie bardzo się na tym znam
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 16:55   #39
cocer
Raczkowanie
 
Avatar cocer
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Lublin/Zamość
Wiadomości: 101
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Na pewno widziałaś, wbrew pozorom tak pomalowane brwi są bardzo częste

U mnie z makijażem i bez wygląda jak to pokazałam na zdjęciach poniżej. Nie będzie dużej różnicy, bo tęczówka jest tak ciemna, że no kurcze, to tak jakby przyciemnić czerń
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PA110006.JPG (43,9 KB, 69 załadowań)

Edytowane przez cocer
Czas edycji: 2015-10-11 o 20:17
cocer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 22:39   #40
adrenal1nka
Przyczajenie
 
Avatar adrenal1nka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: WARSZAWA, CAŁA POLSKA ORAZ SZWECJA
Wiadomości: 16
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Mam ciemnobrązowe oczy, które z daleka wyglądają jak czarne i chciałabym podbić ten efekt oraz optycznie je powiększyć. Miałam kiedyś znajomą, która miała dość zwyczajne i przeciętnej wielkości niebieskie oczy, które ciągle malowała na czarno i jakoś tak to wydobywało ich kolor, że zdawały się ciemnoniebieskie oraz ogromne i były pierwszym, co w jej wyglądzie rzucało się w oczy. Chodzi mi o taki sam efekt tylko czarnych oczu. Bardzo prosiłabym o rady nie tylko odnośnie makijażu (nie lubię np. malować się cieniami), ale i reszty. Mam włosy ciemnobrązowe i zastanawiam się, czy jeszcze ciemniejsze nie byłyby jeszcze lepszym tłem. A może przeciwnie, może wtedy ciemny kolor oczu "znikłby"? Nie znam się na kolorach i ich łączeniu, dlatego będę wdzięczna za wszelkie rady. Ważne jest też ubranie - widziałam kiedyś w tv kobietę z czarnymi włosami i niebieskimi oczami w niebieskiej bluzce, jej oczy wyglądały jak dwa fiołki!
Jak osiągnąć efekt wielkich, czarnych i rzucających się z daleka w oczy oczu?
Witaj
aby optycznie przyciemnić tęczówkę, należy "otoczyć" ją jaśniejszymi kolorami. Mogą być to cienie, kolor włosów lub ubranie. Jasne kolory w pobliżu tęczówki, spowodują, że tęczówka będzie wydawała się ciemniejsza.

I analogicznie, jeśli chcesz aby tęczówka wydawała się jaśniejsza, pomaluj oczy na ciemno.

Druga kwestia to wydobycie koloru tęczówki. Jeśli chcesz podkreślić odcień tęczówki i sprawić, by pojawił się tzw. błysk w oku, dodaj następujące kolory cieni:
- brąz, bordo, miedź - przy niebieskich oczach
- fiolet, łosoś, złoto - przy zielonych oczach
- granat, bordo, fiolet - przy brązowych oczach

pozdrawiam,
Marta Furdyna
makeu-up artist
adrenal1nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 10:21   #41
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

adrenal1nka dzięki za rady A co z czarnymi kreskami? Mógłby być np. jasny cień i czarne kreski?


Moje oczy wyglądają tak:
Ponieważ bardzo lubię intensywne, rzucające się w oczy kolory tęczówek, zastanawiam się, czy w moim przypadku zdałyby egzamin ciemnoniebieskie soczewki, czy przykryłyby mój naturalny kolor...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ocy.JPG (15,5 KB, 85 załadowań)
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-12, 14:59   #42
cocer
Raczkowanie
 
Avatar cocer
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Lublin/Zamość
Wiadomości: 101
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Masz bardzo duże oczy o ładnym kształcie i z samymi wytuszowanymi rzęsami są bardzo widoczne. Spróbuj cielisty cień dla ładnego wyrównania koloru powieki, czarna kreska (ale nie jakoś mocno gruba, mniej więcej taka jak na załączniku) i na dolną linię wodną nałóż jasną, cielistą kredkę - to otworzy oko jeszcze bardziej. Więcej bym nie kombinowała w twoim przypadku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 05293332ca95c4eee0255eabc7855695c40f2204.jpg (22,2 KB, 17 załadowań)
cocer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 21:24   #43
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Cytat:
Napisane przez cocer Pokaż wiadomość
Masz bardzo duże oczy o ładnym kształcie i z samymi wytuszowanymi rzęsami są bardzo widoczne. Spróbuj cielisty cień dla ładnego wyrównania koloru powieki, czarna kreska (ale nie jakoś mocno gruba, mniej więcej taka jak na załączniku) i na dolną linię wodną nałóż jasną, cielistą kredkę - to otworzy oko jeszcze bardziej. Więcej bym nie kombinowała w twoim przypadku.

Dzięki. Kupiłam żelowy liner więc muszę wreszcie pokombinować z kreskami, ale nie mam za bardzo zdolności do ich rysowania
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 11:10   #44
adrenal1nka
Przyczajenie
 
Avatar adrenal1nka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: WARSZAWA, CAŁA POLSKA ORAZ SZWECJA
Wiadomości: 16
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Alien: żeby móc dokładnie coś poradzić, najlepiej jest zobaczyć na żywo

Czarny kolor kreski wzmocni rysunek oka, ale nie spowoduje, że tęczówka wyda się ciemniejsza ;o.

Ps

Mass bardzo ładne oczy )) i przy Twojej budowie oka, kreska się sorawdzi.

Może zamiast czarnej, grafitowa? Brązowa?
__________________
Marta Furdyna
make-up artist
tel. 506 902 666
www.martafurdyna.com
adrenal1nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 12:15   #45
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Szczerze mówiąc nie eksperymentowałam nigdy z kolorami kresek, zawsze jakoś czarny mi się najbardziej podobał (nie lubię za bardzo kolorowego makijażu oczu) i też przez wiele lat używałam khola zachęcona obietnicami wybielenia białek. Może powinnam...
A o co chodzi z tą budową oka?
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 15:15   #46
adrenal1nka
Przyczajenie
 
Avatar adrenal1nka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: WARSZAWA, CAŁA POLSKA ORAZ SZWECJA
Wiadomości: 16
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie eksperymentowałam nigdy z kolorami kresek, zawsze jakoś czarny mi się najbardziej podobał (nie lubię za bardzo kolorowego makijażu oczu) i też przez wiele lat używałam khola zachęcona obietnicami wybielenia białek. Może powinnam...
A o co chodzi z tą budową oka?
Budowa oka - na otwartym oku widać u Ciebie ruchomą powiekę Dlatego kreskę możesz malować i ładnie Ci w niej będzie.

a brąz czy grafit to kolory zachowawcze i dla mnie wciąż nie są "kolorowe" ;-)
Oba kolory mogą z daleka wyglądać jak czerń, ale będą mniej intensywne i Twoje tęczówki będą wydawały się ciemniejsze
adrenal1nka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 20:47   #47
cocer
Raczkowanie
 
Avatar cocer
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Lublin/Zamość
Wiadomości: 101
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Ja bym powiedziała, że dobra budowa kształt oka tzn., że ma kształt taki migdałowaty. Nie mają opadającego zewnętrznego kącika, nie są szeroko rozstawione, nie są wyłupiaste ani głęboko osadzone.

Do kolorów dorzuciłabym ciemną zieleń: jakąś butelkową albo oliwkową. Może spróbuj też kredek z połyskującymi drobinkami na jakieś większe okazje, ładnie rozświetlą okolice oczu.
cocer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 23:18   #48
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Przecież to wszystko zależy od typu urody. Są kobiety delikatne, którym dobrze w pastelach i jak się przemalują na czarno, będą wyglądać po prostu źle. Są też takie, które potrzebują mocnych, soczystych kolorów, bo w delikatnych robią się rozmyte. Nikt Ci autorko na ślepo nic mądrego nie doradzi, to jak wróżenie z fusów. Ciemnobrązowe oczy przepięknie podkreśla odrobina mocnego granatu, ale ten kolor też nie każdej pasuje i przy odrobinie nieuwagi, można sobie nim zrobić dużą krzywdę.

Radziłabym analizę kolorystyczną. Nie zawsze oko ciemne na pierwszy rzut oka jest takie naprawdę, dobry aparat świetnie to wychwyci.

---------- Dopisano o 00:18 ---------- Poprzedni post napisano o 00:12 ----------

Patrzę na zdjęcie twojego oka i kojarzy mi się z bright spring, jak u mnie... Możesz spróbować pomalować je pigmentem, na mokro, w intensywnym, jaskrawym kolorze, efekt może być świetny. Albo po prostu rozswietl powiekę.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 18:25   #49
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Cytat:
Napisane przez adrenal1nka Pokaż wiadomość
Oba kolory mogą z daleka wyglądać jak czerń, ale będą mniej intensywne i Twoje tęczówki będą wydawały się ciemniejsze

Dziękuję zwłaszcza za tę cenną dla mnie radę
I wszystkim za wszystkie
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-18, 19:42   #50
malva*
Przyczajenie
 
Avatar malva*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Też jestem posiadaczką brązowych, dość ciemnych oczu i mogę podzielić się swoimi spostrzeżeniami.
Na początek dodam, że jestem strasznym bledziuchem, kolor włosów umiarkowany blond i baardzo ciemne, prawie czarne brwi (naturalne, nie ingerowałam w ich kolor). Oczy dość małe, rozstaw chyba standardowy.
W moim przypadku pięknie wydobywają oczy odcienie... brązów. Tak, właśnie brązów. Pięknie współgrają z tęczówką - zazwyczaj do zewnętrznego kącika ładuję ciemny i przechodzę do jaśniejszych. Jeśli nie decyduję się na brązy pięknie tęczówkę podkreśla też świetlisty róż pod łukiem brwiowym. Sprawdza się też eyeliner, ale tylko w czarnym kolorze i w nie przesadnej grubości kreski. Oczywistym jest też mocne tuszowanie - i górnych i dolnych rzęs.
Pojawiły się jakieś wpisy na temat śliwkowego i innych filetów - akurat ja w nich wyglądam fatalnie - ze względu na bladą cerę przypominam kibola, który właśnie wrócił z ustawki.
Wszystkie odcienie jednak nakładam metodą prób i błędów - nigdy nie wiadomo jak zagrają "na powiece". Niespodziewanym efektem był dla mnie także mix dość tęczowy - granat, potem niebieski i dwa odcienie zieleni. Tęczówki były wtedy niewiarygodnie wyraziste, jednak na taki makijaż pozwalam sobie tylko "od święta".
Mam nadzieję, że moje przykłady Wam się przydadzą

Edit: Zdjęcie profilowe nieaktualne, nie posiadam już tak ciemnych włosów!

Edytowane przez malva*
Czas edycji: 2015-10-18 o 19:44 Powód: wskazówka
malva* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 15:28   #51
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Cytat:
Napisane przez malva* Pokaż wiadomość
Też jestem posiadaczką brązowych, dość ciemnych oczu i mogę podzielić się swoimi spostrzeżeniami.
Na początek dodam, że jestem strasznym bledziuchem, kolor włosów umiarkowany blond i baardzo ciemne, prawie czarne brwi (naturalne, nie ingerowałam w ich kolor). Oczy dość małe, rozstaw chyba standardowy.
W moim przypadku pięknie wydobywają oczy odcienie... brązów. Tak, właśnie brązów. Pięknie współgrają z tęczówką - zazwyczaj do zewnętrznego kącika ładuję ciemny i przechodzę do jaśniejszych. Jeśli nie decyduję się na brązy pięknie tęczówkę podkreśla też świetlisty róż pod łukiem brwiowym. Sprawdza się też eyeliner, ale tylko w czarnym kolorze i w nie przesadnej grubości kreski. Oczywistym jest też mocne tuszowanie - i górnych i dolnych rzęs.
Pojawiły się jakieś wpisy na temat śliwkowego i innych filetów - akurat ja w nich wyglądam fatalnie - ze względu na bladą cerę przypominam kibola, który właśnie wrócił z ustawki.
Wszystkie odcienie jednak nakładam metodą prób i błędów - nigdy nie wiadomo jak zagrają "na powiece". Niespodziewanym efektem był dla mnie także mix dość tęczowy - granat, potem niebieski i dwa odcienie zieleni. Tęczówki były wtedy niewiarygodnie wyraziste, jednak na taki makijaż pozwalam sobie tylko "od święta".
Mam nadzieję, że moje przykłady Wam się przydadzą

Edit: Zdjęcie profilowe nieaktualne, nie posiadam już tak ciemnych włosów!





Bardzo ciekawe rady odnośnie cieni, dzięki. Postaram się wypróbować, ale cieniami maluję się baaardzo rzadko. W ogóle podziwiam zdolności - łączenia barw i oceny tego, co podkreśla oko, ja jakoś nie bardzo mogę to sama ocenić i zwykle pytam kogoś. Zazdroszczę też weny do eksperymentów, ja w ogóle nie bardzo lubię się malować i nie mam cierpliwości np. do próbowania nowych rzeczy. To chyba po prostu trzeba lubić
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 23:16   #52
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

W moim przypadku najlepiej się sprawdza wprowadzenie dużego kontrastu czyli jasny cień (ciut jaśniejszy od cery, a ta jest u mnie bardzo blada) i graficzne, wyciągnięte, grube czarne kreski. Oczy wydają się dużo większe i dużo ciemniejsze (tęczówka "zlewa się" z kreską).

Bardzo mocne/ciemne brwi odwracają uwagę od oczu.
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 12:57   #53
chellaria
Welcome to Jamrock
 
Avatar chellaria
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 905
Wyślij wiadomość przez ICQ do chellaria
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

https://www.youtube.com/watch?v=uPYvCozfNPU
tutaj laseczka fajnie wydobyła swoje ciemne oczyska
__________________

chellaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 11:53   #54
wino244
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 34
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

ja sama mam takie oczy i mój makijaż wygląda następująco:
beżowy perłowy cień na całą powiekę
brązowy w załamanie powieki
czarna kreska wychodząca w górę( polecam patent z taśmą klejącą)
rzęsy mocno wytuszowane i zakręcone zalotką
tutaj tez masz kilka sposobów:
http://strefaprzyjemnosci.pl/news/de...ozkowe-rozmowy


Ciemne oczy rządzą!
wino244 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 16:38   #55
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Cytat:
Napisane przez Freya666 Pokaż wiadomość
W moim przypadku najlepiej się sprawdza wprowadzenie dużego kontrastu czyli jasny cień (ciut jaśniejszy od cery, a ta jest u mnie bardzo blada) i graficzne, wyciągnięte, grube czarne kreski. Oczy wydają się dużo większe i dużo ciemniejsze (tęczówka "zlewa się" z kreską)
.

O kurczę, marzę o takim efekcie, masz może jakieś foto tak umalowanych swoich oczu albo mogłabyś zrobić? Baaardzo interesuje mnie taki efekt, niby od zawsze słyszę, że mam duże oczy, ale mnie się wydaje, że są małe w stosunku do twarzy, a czasem u innych takie duże widzę...
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 18:18   #56
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Cytat:
Napisane przez Alien :* Pokaż wiadomość
O kurczę, marzę o takim efekcie, masz może jakieś foto tak umalowanych swoich oczu albo mogłabyś zrobić? Baaardzo interesuje mnie taki efekt, niby od zawsze słyszę, że mam duże oczy, ale mnie się wydaje, że są małe w stosunku do twarzy, a czasem u innych takie duże widzę...
Nie mam, ale jak je tak pomaluję to wrzucę (tylko to może być nieprędko, bo ostatnio rzadko mam czas, żeby się jakoś bardziej malować).
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 19:16   #57
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Cytat:
Napisane przez Freya666 Pokaż wiadomość
Nie mam, ale jak je tak pomaluję to wrzucę (tylko to może być nieprędko, bo ostatnio rzadko mam czas, żeby się jakoś bardziej malować).

Ok, to czekam. Dzięki
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 10:59   #58
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Moje nie są czarne ani brązowe tylko szaro-zielone, w miarę ciemne i podkreślają to:
- jasna cera
- rozświetlanie okolicy oczu (rozśw. pod brwiami, rozśw. puder na skroniach i pod okiem)
- podkreślone brwi (niekoniecznie bardzo ciemne)
- smokey eyes - nie za ciemne, nie za jasne, raczej adekwatne do poziomu "ciemności" tęczówki
- mocno wytuszowane rzęsy (pewnie sztuczne byłyby super ale nie chce mi się przyklejać)
- naturalna pomadka na ustach (nie odwraca uwagi)
- no i niestety dopasowanie kolorystyczne do typu urody o czym już dziewczyny pisały. Nie stosuję się ale widzę, że w odpowiedniej oprawie oczy byłyby bardziej wyraziste i błyszczące więc warto to zgłębić.
Ja jestem latem, u mnie akurat sprawdza się jasna cera, naturalne usta i ciemny, stonowany makijaż oczu.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 17:16   #59
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 286
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

mam ciemne oczy, ciemnobrązowe włosy i dosyć jasną cerę, w moim przypadku to właśnie kontrast skóra-włosy-oczy sprawia, że oczy wydają się bardzo ciemne kiedy miałam jaśniejsze włosy, nie było aż takiego efektu.
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 20:30   #60
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Jak wydobyć ciemny kolor oczu?

Ja maluję włosy szamponetką bardzo ciemny brąz i kiedy mam włosy najciemniejsze (niestety krótko) to właśnie wtedy oczy wyglądają najfajniej, więc to już sprawdzone, że ciemne włosy są dla oczu fajną oprawą I mam też dość jasną cerę, ale właśnie zauważam u innyc, że naprawdę bardzo jasna świetnie podkreśla oczy, muszę zacząć stosować jaśniejszy puder i może jakoś rozjaśnić skórę


Redhaired Witch jeśli chcesz wyrazistych rzęs bez doklejania sztucznych, bardzo polecam Divaderme rzęsy w butelce. Nic innego nie daje takiego efektu, nawet najlepszy tusz. Mnie to bardzo pomaga, mam rzęsy i oczy "wow", a bez tego 5 rzęs na krzyż, co z tego, że długie.


Zastanawiam się też, czy na powiększenie oczu wpływ ma zalotka. Mam dość podkręcone rzęsy i nigdy właściwie nie widziałam większych efektów używania zalotki, ale tak myślę, że może nie zdążyłam się wprawić. Jutro pokombinuję (mam nadzieję, że nie wyrwę sobie tych resztek rzęs), a Wy macie jakieś zdanie na ten temat??
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-11 04:37:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.