Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-05, 20:07   #1921
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 821
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Zgodnie z obietnicą donoszę, że paczucha z naturalnego - piękna dzis doszła, a więc relatywnie szybko dostalam próbeczkę olejku antycellulitisowego. Jak popróbuję wszystkich cudów dam znać - póki co mogę tylko rzec, że olej neem powala zapachem i słowo "zapach" jest tu eufemizmem ... no ale trudno - coś wykombinuję (zna ktos jakieś dobre zatyczki do nosa?? )
No to fajnie, że wszystko ok. A olej neem masz zamiar stosować do twarzy, ciała czy do włosów? Bo ja planuję kupić go do włosów i jestem ciekawa jakie daje rezultaty. Jak narazie czytałam tylko opinię na Laboratorium Urody o sproszkowanym neem - podobno tafla lustra na włosach.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 06:59   #1922
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Mam pytanko a nawet dwa

1] Czy micel można zrobić tylko z polysorbate czy z każdego emulgatora rozpuszczalnego w wodzie???

2]Macie może jakąś propozycję na olejek do ciała łagodzący ewentualne skutki działania słońca i słonej wody? Zamierzam sie tym raczyć po zmyciu z siebie filtrów i resztek soli - zamiast balsamu po opalaniu. Myślałam o dodaniu do oleju panthenolu i alantoiny, a może owsa hydrolizowanego?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 08:47   #1923
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Chyba dobrze kombinujesz Może jeszcze beta-glukan, sylimaryna, colostrum, centella - nie twierdzę, że to wszystko powinnaś wciapać do jednego balsamu ale może też się przydać.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 16:12   #1924
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez vLain Pokaż wiadomość
No to fajnie, że wszystko ok. A olej neem masz zamiar stosować do twarzy, ciała czy do włosów? Bo ja planuję kupić go do włosów i jestem ciekawa jakie daje rezultaty. Jak narazie czytałam tylko opinię na Laboratorium Urody o sproszkowanym neem - podobno tafla lustra na włosach.

Ja juz wczoraj wieczorem neem ciapnęłam na włosy w mieszance z olejem sezamowym - trzymałam z godzinkę i rzeczywiście włoski wyszły bardzo fajne, ale mi ogólnie fajne wychodzą po olejach (mimo że mam włosy przetłuszczające się ). Miękkie, błyszczące, nic nie odstaje - ogólnie super. Ale...zapach zniknął dopiero dziś rano ...co jest niejakim minusem w przypadku neem.

Zastanawia mnie olej sezamowy od nich...chyba jest rafinowany, bo nie posiada ani tego specyficznego sezamowego zapachu jak np. ten z Oleofarmu, a i kolor zdecydowanie jaśniejszy... nie wiem co o tym myśleć?
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 18:54   #1925
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 821
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ok, dzięki za opinię
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 19:29   #1926
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Ja juz wczoraj wieczorem neem ciapnęłam na włosy w mieszance z olejem sezamowym - trzymałam z godzinkę i rzeczywiście włoski wyszły bardzo fajne, ale mi ogólnie fajne wychodzą po olejach (mimo że mam włosy przetłuszczające się ). Miękkie, błyszczące, nic nie odstaje - ogólnie super. Ale...zapach zniknął dopiero dziś rano ...co jest niejakim minusem w przypadku neem.
A masz zamiar zapodawać to cudo na twarz? Jestem bardzo ciekawa efektów (niekoniecznie olfaktorycznych, hm)...

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie olej sezamowy od nich...chyba jest rafinowany, bo nie posiada ani tego specyficznego sezamowego zapachu jak np. ten z Oleofarmu, a i kolor zdecydowanie jaśniejszy... nie wiem co o tym myśleć?
Sezam nierafinowany na zapach "charakterystyczny". Jeśli nie pachnie, jest to co najmniej podejrzane. Napisałaś do nich?
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 21:55   #1927
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
A masz zamiar zapodawać to cudo na twarz? Jestem bardzo ciekawa efektów (niekoniecznie olfaktorycznych, hm)...


Sezam nierafinowany na zapach "charakterystyczny". Jeśli nie pachnie, jest to co najmniej podejrzane. Napisałaś do nich?
nie byłabym sobą gdybym i tej konfiguracji (twarzowej) nie wypróbowała dam znać jak przezyję

tak napisałam u nas na naturalkowym forum (n-p ma tam swój wątek) i tak okazuje się, że sezam JEST rafinowany...
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-06, 22:23   #1928
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
nie byłabym sobą gdybym i tej konfiguracji (twarzowej) nie wypróbowała dam znać jak przezyję
W takim razie czekam na przeżycie... i na relację

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
tak napisałam u nas na naturalkowym forum (n-p ma tam swój wątek) i tak okazuje się, że sezam JEST rafinowany...
Przykro mi z powodu sezamu
Wątek n-p na naturalkowym forum właśnie odkryłam, dzięki
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 08:52   #1929
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

żyję

Wymieszałam wczoraj neem z taką moją miesznka składającą się z 2 olejów różanych, maceratu marchewkowego i olejków eterycznych (rumianek, sandał, róża, neroli) na oko, bo odmierzanie 20% neem chyba przerasta moje zdolności. Wymasowalam paszcze tym mixem i poszłam spać. Moja mieszanka olejowa bardzo ładnie pachnie, ale zupelnie nie dała rady ani troche przygluszyć neem. Efekty dziś rano - super jak zwykle po olejach, żadnych specjalnych cudów nie zauważyłam, ale to dopiero pierwszy raz więc tez nie ma co oczekiwać niewiadomo czego.

Kusi mnie nałożenie czystego neem...ale nie wiem czy to jest dobry pomysł...? ostatnim razem jak sobie tak pofolgowałam ze stężeniem grantu to mnie uczuliło...
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 14:12   #1930
Agol03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

nooooo łaaadnieeee....
To ja już wiem gdzie jesteście jak Was nie ma

To pisałam ja (nie, nie Jarząbek) tojka
Agol03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 14:14   #1931
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Agol03 Pokaż wiadomość
To pisałam ja (nie, nie Jarząbek) tojka
Hej tojeczko czasem tu czasem tam - wszędzie gdzie można pogadać na ulubione tematy
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-07, 15:07   #1932
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Agol03 Pokaż wiadomość
nooooo łaaadnieeee....
To ja już wiem gdzie jesteście jak Was nie ma

To pisałam ja (nie, nie Jarząbek) tojka
Ale przyznasz, Tojko, że wątek pasjonujący, prawda? Chyba się nie dziwisz, że my tu (też tu )
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 15:29   #1933
Agol03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ale przyznasz, Tojko, że wątek pasjonujący, prawda? Chyba się nie dziwisz, że my tu (też tu )
no ba

Matko kochana, dlaczego ja nie trafiłam do Was wtedy, jak siedziałam w domu najpierw jako matka wychowująca dziecko, potem jako bezrobotna (pomijając fakt, że wtedy jeszcze nie miałam internetu ) Kiedy ja to wszystko przeczytam Przeczytałam teraz ok. 3 strony i już bym tyyyyyyyleeeee rzeczy chciała. Kiedy ja w końcu wygram w TOTKA
Agol03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 20:16   #1934
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Wreszcie dotarła do mnie paczka z mazideł (a raczej ja dotarłam do paczki, bo musiałam iść na pocztę, gdzie od dwóch dni czekała - oczywiście nie awizowana, bo po co...), a w niej nowy hydrolat geraniowy i próbki hydrolatów ekologicznych (hura!). Od jutra zaczynam testowanie - relacja będzie prawie na żywo
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 00:54   #1935
enderp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 10
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

chooomik, a powiedz jak sobie radzisz z zapachem Neem. Dla mnie jest naprawdę IMPONUJĄCY Choć jeżeli chodzi o swoje wartości, to już zupełnie inna sprawa.... Neem to chyba najwazniejsza roslina urody i pielęgnacji w całej Ayujrvedzie....
__________________
Nie wierzę, póki się nie przekonam!
enderp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 14:38   #1936
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziś maziałam się hydrolatem lawendowym EKO z mazideł i jestem zachwycona. Ja w ogóle kocham lawendę w każdej postaci, a tu moje umiłowanie tego zapachu zostało w pełni zaspokojone. Wersja zwyczajna zawsze mi podjeżdżała grzybkami, natomiast eko to prawdziwe kwiatki lawendowe (z jakimiś innymi ziółkami w tle), i to jak intensywne! O działaniu mogę powiedzieć niewiele, bo 10 ml to dla mnie porcja jednodniowa, ale cerę mam po tym płynie gładką, a pory ściągnięte.

EDIT: Pora na testy ekologicznego hydrolatu oczarowego. Pachnie bardziej intensywnie i jakoś inaczej niż "zwykłe" oczar, choć trudno mi uchwycić, na czym ta różnica polega... Może jakoś bardziej ziołowo Zostawia mniej wyczuwalną warstewkę niż oczar standardowy, ale rezultaty są porównywalne: buzia bardzo ładna.

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2008-05-09 o 13:31
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 20:18   #1937
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

łooo matko wchodzę na biochemię a mój ulubiony wątek olejowy na samym dole... Nie może być
A więc odkrycie mojej mamy http://www.biofil.net/
A w ramach olejów http://biofil.net/sklep/product_info...products_id=37 i to http://biofil.net/sklep/product_info...products_id=40
co sądzicie? składy chyba niezłe. Szczególnie interesuje mnie to serum na nogi.

i jak zawsze pytanko do niezmiennej co ty robisz z tym hydrolatem, że go tyle zużywasz? kompres? ja gdybym była ekstremalnie bogata to kąpałabym się w hydrolatach...
a swoja dogą co do oczaru to miałam z fitomedu i pierwszy zamówiony był taki jedwabisty, z wyraźnie pozostawioną wygładzającą warstwą na skórze. Następny już taki nie był jeżeli masz takie wrażenie po tym ekologicznym to ja taki "chcem"

zachwycona jestem olejem z orzechów włoskich. wygładza buziola jak żaden inny. Po prostu CUDO. Pobił mojego ulubieńca na dzień - ryżowy.
kesii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 22:20   #1938
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
łooo matko wchodzę na biochemię a mój ulubiony wątek olejowy na samym dole... Nie może być
A więc odkrycie mojej mamy http://www.biofil.net/
A w ramach olejów http://biofil.net/sklep/product_info...products_id=37 i to http://biofil.net/sklep/product_info...products_id=40
co sądzicie? składy chyba niezłe. Szczególnie interesuje mnie to serum na nogi.
Mnie te produkty nie zachwycają - po co im ten glikol, na Boga? i woda? Lepsze jednak sera czysto olejowe...

Cytat:
Napisane przez kesii Pokaż wiadomość
i jak zawsze pytanko do niezmiennej co ty robisz z tym hydrolatem, że go tyle zużywasz? kompres? ja gdybym była ekstremalnie bogata to kąpałabym się w hydrolatach...
a swoja dogą co do oczaru to miałam z fitomedu i pierwszy zamówiony był taki jedwabisty, z wyraźnie pozostawioną wygładzającą warstwą na skórze. Następny już taki nie był jeżeli masz takie wrażenie po tym ekologicznym to ja taki "chcem"
Też bym się chętnie kąpała w hydrolatach... A (na razie ) zużywam ich tyle (ale nie AŻ tyle, ile będę używała do kąpieli po wzbogaceniu się ), bo rano i w południe przecieram nimi buzię tak długo, aż wacik jest czysty - czyli jakieś 3-4 razy (tym samym zużywam też sporo wacików...). Nie żałuję sobie, bo widzę, jak buzia po nich (tzn. po hydrolatach, nie po wacikach ) pięknieje. No i używam ich do wieczornego toniku z kwasami. I do kremu. I do serum... Hydrolat to mój podstawowy kosmetyk pielęgnacyjny.
Nie wiem, czy dobrze się zrozumiałyśmy w sprawie "warstwy": po ekologicznym warstwa to raczej warstewka, prawie niewyczuwalna. Ja też miałam Fitomed i też czułam taką jedwabistość, i lubiłam ją. Ale ten prawie bezwarstwowy hydrolat eko też lubię.
Jutro rano ciąg dalszy testów, ale nie wiem czy zdążę coś napisać, bo wyjeżdżam na weekend - relacja nastąpi być może po powrocie (biorę ze sobą nie-ekologiczne, pozalodówkowe hydrolaty).
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 13:32   #1939
kasia71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Witam
Proszę odpowiedzcie mi na pytanie odnośnie olejku z czarnej porzeczki. Czy trzeba go z czymś połączyc czy można samym posmarować buzię? Jak to jest z tymi olejkami?
kasia71 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-10, 14:05   #1940
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia71 Pokaż wiadomość
Witam
Proszę odpowiedzcie mi na pytanie odnośnie olejku z czarnej porzeczki. Czy trzeba go z czymś połączyc czy można samym posmarować buzię? Jak to jest z tymi olejkami?
Witaj, Kasiu. Możesz użyć tego oleju do buzi, jest świetny zwłaszcza dla skór tłustych i mieszanych, ale może uczulać, więc jeśli jesteś wrażliwcem, radziłabym pomieszać go z innym, bardziej neutralnym olejem, np. słonecznikowym, winogronowym, jojobą. Ja stosuję go solo i nic się nie dzieje, ale słyszałam o wielu reakcjach alergicznych na ten olej - musisz sama spróbować. Na Mazidłach jest informacja o proponowanym stężeniu (chyba 10%).

Piszę, bo nie wyjechałam na weekend - mój M. niestety nie czuje się dobrze i nastąpiła zmiana planów. W związku z tym pocieszam się olejową maską na włosach (siedzę i roztaczam woń kokosa ) i mogę napisać słów kilka o hydrolacie miętowym, którego dziś używałam. Zapach ma baaaardzo mocny, ale przyjemny - taka orzeźwiająca, prawdziwa miętka, nie chemiczno-pastozębowa, ale jakby ktoś roztarł liście miętowe w dłoniach. Dobrze orzeźwia i budzi, nie zostawia żadnego filmu. Myślę, że będzie dobry do tłustej cery.
Tak przy okazji nie mogę nie zauważyć, że zapachy tych ekologicznych hydrolatów są po prostu cudne
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 17:28   #1941
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Jak weszłam na wasz wątek przypomniałam sobie, ze trzeb azrobic zakupy i oto moja lista (btw standardowa, bo lubię proste mieszanki ):

1OWIES HYDROLIZOWANY 30 g1OLEJ (MACERAT) Z ALG 60g1ALGI-BIOFERMENT 10 g1EKOLOGICZNY OLEJ JOJOBA (ZŁOTY) 100 g1KWAS HIALURONOWY - 1% roztwór (objętość:_100_ml)1OLEJ Z ORZECHA WŁOSKIEGO (Waga netto:_60_g)1HYDROLAT RÓŻANY 300 ml1EKOLOGICZNY OLEJ Z RÓŻY PIŻMOWEJ 60 g

już się nei mogę doczekac

p.s. gdybym i ja mogła tyż kąpałabym się w hydrolatach... a najbardziej różanym
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 10:26   #1942
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ciąg dalszy relacji hydrolatowej - ekologiczny hydrolat bławatkowy, który najmniej mnie chyba zachwycił (jak dotąd). Plus: rzeczywiście pachnie jakimiś kwiatkami, delikatnie a przyjemnie. Minus: nie zauważyłam ściągnięcia porów ani niczego podobnego, to po prostu odświeżający płyn. Ale ja i za zwykłym hydrolatem bławatkowym jakoś specjalnie nie szaleję
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 17:28   #1943
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Czy stosowalyscie olej z papayi? Albo czy wiecie cos na jego temat? Bo moze bylby alternatywa dla peelingu z bromelaina. Tylko skoro papaya ma takie dzialanie, to czy nie trzeba by go zmywac po kilku minutach? I jak stosowac? W mieszance z innym olejem? Sam?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 20:21   #1944
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Czy stosowalyscie olej z papayi?
A gdzie taki dają....? Nie wiem jak to jest z papainą w oleju, ale ogólnie taki olejek chętnie wypróbuję

Od kilku dni jestem przeszczęśliwą posiadaczką Aromaesencji Dzięgielowej Decleora i Oleju z Drzewa Różanego z Amazonii Jardins de Lune ;] i oficjalnie zamykam sezon zakupów olejowych i mam nadzieje, że za chwilę nie przeczytam tu o kolejnym cudzie, bo jeszcze trochę a będę musiała zacząć się żywić tymi olejami z braku kasy na żarcie. Jakby mnie kusiło to proszę dajcie mi w
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 20:59   #1945
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
A gdzie taki dają....? Nie wiem jak to jest z papainą w oleju, ale ogólnie taki olejek chętnie wypróbuję

oficjalnie zamykam sezon zakupów olejowych i mam nadzieje, że za chwilę nie przeczytam tu o kolejnym cudzie, bo jeszcze trochę a będę musiała zacząć się żywić tymi olejami z braku kasy na żarcie. Jakby mnie kusiło to proszę dajcie mi w
I ja, i ja! (mam na myśli zarówno chęć wypróbowania oleju z papai, jak i chęć zamknięcia sezonu zakupowego...)
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 21:14   #1946
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Na ebayu, oczywiscie 60ml virgin oil za 4.50 funta + wysylka. Praktycznie nie do dostatnia w innych miejscach. Tylko nie wiem, jak w razie ewentualnego zakupu go stosowac...
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 21:18   #1947
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Na ebayu, oczywiscie
Całe szczęście nie mam karty i PP i nie moge kupowac na ebayu ...ufff

EDIT: Zagrzebałam w necie i szczerze mówiąc nie znalazlam żadnych informacji na temat nietypowego zastosowania oleju z papayi: wszędzie piszą, że głeboko odzywia skorę, nadaję się świetnie do skóry problemowej, do pielęgnacji włosów itd. Nigdzie nie ma wzmianki o tym, że olej należałoby zmyć po jakim czasie od aplikacji, a także nigdzie nie ma wzmianki o tym że należy go mieszać z innymi olejami...

Może słuchaj napisz do sprzedawcy z ebayu po prostu - powinien wiedzieć jak się stosuje produkt który sprzedaje...
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...

Edytowane przez chooomik
Czas edycji: 2008-05-12 o 09:22
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 18:09   #1948
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny, czy któraś z Was miała ekologiczny hydrolat z kocanki (nieśmiertelnika)? Nie znalazłam Waszych relacji na jego temat , a jestem ciekawa. Dziś go testowałam. Przyznam, że jako jedyny z tych ekohydrolatów po prostu mi śmierdzi - tzn. jeśli któraś wie, jak wonieje nieśmiertelnik, to chyba zrozumie, o co mi chodzi. Pachnie jak suszone bukiety, i to bardzo mocno... Fajnie odświeża, trochę ściąga pory.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 18:16   #1949
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was miała ekologiczny hydrolat z kocanki (nieśmiertelnika)? Nie znalazłam Waszych relacji na jego temat , a jestem ciekawa. Dziś go testowałam. Przyznam, że jako jedyny z tych ekohydrolatów po prostu mi śmierdzi - tzn. jeśli któraś wie, jak wonieje nieśmiertelnik, to chyba zrozumie, o co mi chodzi. Pachnie jak suszone bukiety, i to bardzo mocno... Fajnie odświeża, trochę ściąga pory.
Kocanka pachnie najintensywniej z wszystkich.. co do zapachu to sie zgodze Ale az tak zły znowu nie jest... jesli ktos lubi, to bedzie mu pasować
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-12, 18:31   #1950
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Kocanka pachnie najintensywniej z wszystkich.. co do zapachu to sie zgodze Ale az tak zły znowu nie jest... jesli ktos lubi, to bedzie mu pasować
Jeśli ktoś lubi... tak To zdecydowanie hydrolat dla amatorek suszonych kwiatków.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:12.