Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-09-13, 05:57   #1
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314

Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY


Myślę, że wątek o olejach i hydrolatach przyda się nam zwłaszcza teraz w sezonie kwaszenia i złuszczania.

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem , szukając pozoracowego nawilżenia i ukojenia sięgnęłam po olejkowe próbki z mazideł.
Zaaplikowałam sobie na noc olej z dzikiej róży bezpośrednio na twarz, szyję i dekolt.
Rano z przyjemnością spojrzałam w lustro, skóra pięknie nawilżona, gładka, jasna, no cudo poprostu.

Olej świetnie się wchłonął, o niebo lepiej od Hauschki, przy aplikacji wykonałam sobie relaksujący masaż twarzy i szyi.
Co do zapachu to nie wiem niestety - mam katar .

Można olejków używać jako składników podanych w receptariuszu formulacji bądź solo.

Tu można sobie o nich poczytać i jest to zapewniam przyjemna lektura.
Aż mi się oczy zaświeciły :

http://mazidla.com/index.php?option=...d=16&Itemid=27

Co o tym sądzicie?
Która z was ma doświadczenia z olejami?

Ja właśnie złożyłam stosowne zamówienie i zamierzam zacząć z nimi przygodę. Mazidła wciągają jak diabli.

My się zachwycamy olejkiem H, a tu pod nosem takie dobroci.

Co do hydrolatów to z przyjemnością używam różanego, z jeszcze większą przyjemnością zużyłam próbkę rumiankowego - kolejne do mnie lecą.

Tu o hydrolatach:

http://mazidla.com/index.php?option=...d=12&Itemid=27


Co do niełączenia wyciągów roślinnych z wit c, to nie jestem przekonana.
Basia pisała na BU o swojej porannej pielęgnacji - hydrolat różany + serum c.
Po drugie - olejek z dzikiej róży właśnie wit C zawiera.

Może specjalistki się wypowiedzą w tej sprawie.

Hydrolatów używam rano z prawdziwą przyjemnością, potem serum c - mam nadzieję, że nie robię sobie krzywdy.

Zapraszam do wymiany poglądów na temat olejków i hydrolatów.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 07:34   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Kate, cudowny wątek. DObrze że wczoraj ciemnocie przypomniałaś o istnieniu hydrlatów, bo głupia by dalej toniku szukała. Z mazideł zamawiam hydrolat różany - lada dzień i chyba dołączę do wątku na dłużej.


A jak się wchłania olej różany?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 09:18   #3
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Oleje i hydrolaty.

hydrolatuję się oczarowym
Też mam olej z dzikiej rózy Kate powiadasz że solo jest świetny? Bo leży niewykorzystany póki co
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2006-09-13 o 09:43
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 09:35   #4
ilonabe
Raczkowanie
 
Avatar ilonabe
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 40
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Olej z dzikiej róży posiadam, ale póki co używam do demakijażu z lecytyną i olejowym wyciągiem z rozmarynu. Solo do nawilżania jeszcze nie próbowałam, ale dzisiaj wieczorem to się zmieni i przeprowadzę na sobie ten eksperyment.
Hydrolaty owszem już na stałe wyparły toniki z mojej pielęgnacji. Najczęściej stosuję różany z mazideł.
ilonabe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 10:08   #5
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Oleje i hydrolaty.

Ja wam powiem,ze w domu własciwie nie mam kremów. Tylko mam Ocerin, masć z lanoliną i krem do stóp z mocznikiem i kwasami. Celowo nie kupuję , aby przejsc na to co naturalne. Na podrażnienia to co może być najlepsze to tylko olejek lub olej. Takze użuwam tego rózanego jak mam silne podrażniona twarz i takze dletego, że prostu zwykłego kremu nie byłabym w stanie nałozyć , poniewaz skończyłoby się strasznym pieczeniem.
Także bardzo sobie cenię zwykły olej z pestek winogron, który uważem,że jest rewelacyjny i żadne gotowe preparaty nie zastapią poczciwego oleju.
Oczywiście najważjiejsza zasada, aby nie przesadzać i tylko nakładać takie tłuściuszki, kiedy skóra tego potrzebuje .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 10:29   #6
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Hydrolat oczarowy, jak gdzieś już pisałam, "oczarował mnie", bo pięknie łagodzi skórę, ślicznie pachnie, zwęża pory - po zużyciu próbki zamówiłam duże opakowanie, właśnie "leci" Co do olejów - miałam próbkę oleju z komosy oraz brzozowego - ten drugi zaaplikowałam sobie raz na skórę solo, bo strasznie podobał mi się zapach. Ponieważ ja też "wytrawiam się" Zorakiem, to wieści o olejach są dla mnie bardzo interesujące
Nie wiem, gdzie to czytałam - poszukam, to przytoczę - że znakomita wiekszość olejów nie nadaje się do stosowania na skórę bez rozcieńczania; do wyjątków należą lawendowy i jeszcze jakiś, ale nie pamiętam No więc zastanawiam się, czy ładowanie olejków w stężeniu 100% nie może się przypadkiem skończyć alergią...
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 10:56   #7
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Hydrolat oczarowy, jak gdzieś już pisałam, "oczarował mnie", bo pięknie łagodzi skórę, ślicznie pachnie, zwęża pory - po zużyciu próbki zamówiłam duże opakowanie, właśnie "leci" Co do olejów - miałam próbkę oleju z komosy oraz brzozowego - ten drugi zaaplikowałam sobie raz na skórę solo, bo strasznie podobał mi się zapach. Ponieważ ja też "wytrawiam się" Zorakiem, to wieści o olejach są dla mnie bardzo interesujące
Nie wiem, gdzie to czytałam - poszukam, to przytoczę - że znakomita wiekszość olejów nie nadaje się do stosowania na skórę bez rozcieńczania; do wyjątków należą lawendowy i jeszcze jakiś, ale nie pamiętam No więc zastanawiam się, czy ładowanie olejków w stężeniu 100% nie może się przypadkiem skończyć alergią...
Erato, oleje a olejki eteryczne to coś innego. Olejki eteryczne nie powinny byc kładzione na skórę bez rozcieńczenia, wyjątki to lawenda i herbaciany.

Oleje - to właśnie oleje bazowe, które powinny być kładzione na skórę. Olej z dzikiej róży jest tłoczony z nasion, dlatego nie ma nic wspólnego z zapachem hydrolatu. Ponoć ma zapach zwykłego oleju.

Jest znakomity do mieszania z olejkami eterycznymi, widziałam takie przepisy a la Decleor. Mam tez inne przepisy.

Mnie z mazideł kuszą maceraty: macerat z alg - super serum na cellulit, ponoć super nawilża i wygładza, lubię algi, wpisze go na listę zakupów
macerat z marchwi, z brzozy i kasztanowca

Olej bardzo lubię winogronowy, dodawałabym go do wszystkiego prawie, do olejków myjących np, samorobionych pilingów.

A z Maroko przywiozłam sobie najdroższy olej świata, arganowy. Na wizazu jest świetny artykuł o olejach :
http://www.wizaz.pl/images/sikora/lipidy/
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-13, 11:00   #8
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Erato, oleje a olejki eteryczne to coś innego. Olejki eteryczne nie powinny byc kładzione na skórę bez rozcieńczenia, wyjątki to lawenda i herbaciany.

Oleje - to właśnie oleje bazowe, które powinny być kładzione na skórę. Olej z dzikiej róży jest tłoczony z nasion, dlatego nie ma nic wspólnego z zapachem hydrolatu. Ponoć ma zapach zwykłego oleju.

Jest znakomity do mieszania z olejkami eterycznymi, widziałam takie przepisy a la Decleor. Mam tez inne przepisy.

Mnie z mazideł kuszą maceraty: macerat z alg - super serum na cellulit, ponoć super nawilża i wygładza, lubię algi, wpisze go na listę zakupów
macerat z marchwi, z brzozy i kasztanowca

Olej bardzo lubię winogronowy, dodawałabym go do wszystkiego prawie, do olejków myjących np, samorobionych pilingów.

A z Maroko przywiozłam sobie najdroższy olej świata, arganowy. Na wizazu jest świetny artykuł o olejach :
http://www.wizaz.pl/images/sikora/lipidy/
mam macerat marchwiowy
Odnośnie alg czytałam (tutaj czy na LU) że są przereklamowane ich właściwości
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 11:01   #9
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Wklejam przepisy:
Płyn różany (do wykorzystania hydrolaty):

3/4 szklanki wody różanej
2/3 szklanki wyciągu z oczaru
6 kropli gliceryny

Olejki do twarzy (proporcje na 60 ml oleju nośnikowego):

cera normalna:
6 kropli kadzidła
6 geranium
3 jasminu
12 lawendy

cera sucha:
8 rumianku
8 róży
8 drzewa sandałowego

cera tłusta:
8 cedrowych
10 cytrynowych
6 ylang-ylang

Przepisy pochodzą z Wielkiej Księgi Ziół.

Edytowane przez Smok
Czas edycji: 2006-09-13 o 12:40
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 11:01   #10
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
mam macerat marchwiowy
Odnośnie alg czytałam (tutaj czy na LU) że są przereklamowane ich właściwości
A ja właśnie na LU czytałam te zachwyty.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 11:09   #11
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Oleje i hydrolaty.

fajny wątek

moja doświadczenia z olejami sa na razie malutkie i cały czas tkwi we mnie lęk, że przecież coś tak strasznie tłustego MUSI zapychać.

olejek Haushki mnie rozczarował, nie zrobił dla skóry nic, rano wyglądała mało ciekawie..

natomiast ostatnio wypróbowałam olej z ogórecznika z kapsułek (doustnych), wieczorkiem po maseczce aspirynowej zaaplikowałam na buzię - w planach było że przed snem go zmyję, ale ponieważ zaczął się wchłaniać a skóra nie była specjalnie podrażniona to zostawiłam - rano cera była odprężona, nic nowego nie wyskoczyło, wrażenia dużo lepsze niż po H.
no ale po 1 razie trudno cokolwiek stwierdzić, myślę że jeszcze popróbuję

jestem też ciekawa doświadczeń osób z cerą tłustą, mieszaną lub problematyczną - które oleje dobrze na Was działają, nie zapychają i łagodzą?
obca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-13, 11:15   #12
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
A ja właśnie na LU czytałam te zachwyty.
w takim razie natknęłam się na wiadomosci o nich na BU
http://www.biochemiaurody.fora.pl/viewtopic.php?t=68 i na wizażu http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=algi
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 11:23   #13
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Paula - ja sięgnęłam po tę próbkę oleju różanego właśnie dlatego, że po zoracu nawet najprostsza calma zaczęła mnie piec.
A po oleju cudo - mniejsza czerwień i super odprężenie.

Wpisałam się też w mazidłach na listę oleju z ogórecznika i wiesiołka, a co.

Cieszę się, że wątek wam się spodobał.

obca - ja mam wrażenie (i tylko wrażenie ), że to co naturalne najmniej przyczynia się do wyprysków, chemia za to koncertowo.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 11:29   #14
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Nie zapycha mnie na pewno olej winogronowy, jest wskazany do tłustej cery, olej słonecznikowy nierafinowany też.

Basia do cery tłustej polecała takie oleje:
olej słonecznikowy, olej z krokosza, olej z orzechów włoskich , olej z konopii , olej rycynowy.

Clarins robi swoje mieszanki na oleju z orzechów laskowych, kótyr wnika głeboko w skórę, odżywia ją i pobudza krążenie.

Niewskazana jest oliwa z oliwek wysusza skórę i zapcyha pory.

Przepis z biochemii urody
esencja ylang ylang Decleor:
hazel nut oil (corylus avellana), ylang ylang ( canaga odorata) oil, geranium (pelargonium asperum) oil, rosemary (rosmariunus officinalis) oil, Bay (pimenta acris) oil
199zl/ 15 ml

Wyglada na olejek dla cery tlustej:
- ylang- ma regulowac wydzielanie loju, ta wlasciwosc nie zostala tak bardzo potwierdzona, ten olejek czesciej spotyka sie w mieszankach zapachowych
- geranium - ma bardzo ladny zapach, poleca sie go na tradzik na tle hormonalnym
- rozmaryn - antybakteryjny
- -bay - lisc laurowy - antybakteryjny, przeciwzapalny

Na 10ml dodalabym:
- bay - 1 kropla
- geraniowy - 2 krople
- ylang - 2 krople
- rozmaryn - 1 kropla
bay mozna zastąpić olejkiem manuka http://www.biochemiaurody.fora.pl/vi...13db5d39eafe85
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 11:43   #15
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
w takim razie natknęłam się na wiadomosci o nich na BU
http://www.biochemiaurody.fora.pl/viewtopic.php?t=68 i na wizażu http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=algi
Aga, Basia ten artykuł o algach napisała właśnie na moją prośbę, bo to ja pytałam o Plasmalg Gel. Basia po prostu starała się odedrzeć algi z całej tej marketingowej otoczki, że niby są przeciwzmarszczkowe.

Zakupiłam ten żel i stosuję z przyjemnością. Wczoraj zmieszałam go z olejkiem doktora H i dziś w lustrze się nie poznałam, piękna, rozjasniona, oczyszczona, matowa buzia ze zwężonymi porami. Gorąco polecam. Zrobiła też test i zmieszałam go z kwasem hialuronowym (roztwór) i rewelacyjnie wygładził i nawilżył cerę. Z reguły mieszam go jednak z olejkiem herbacianym.

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=3265

Macerat z alg to jednak coś innego - to algi w oleju, super nawilżają i wygładzają skórę, na LU dziewczyny robią sobie namiętnie serum.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 11:53   #16
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Aga, Basia ten artykuł o algach napisała właśnie na moją prośbę, bo to ja pytałam o Plasmalg Gel. Basia po prostu starała się odedrzeć algi z całej tej marketingowej otoczki, że niby są przeciwzmarszczkowe.

Zakupiłam ten żel i stosuję z przyjemnością. Wczoraj zmieszałam go z olejkiem doktora H i dziś w lustrze się nie poznałam, piękna, rozjasniona, oczyszczona, matowa buzia ze zwężonymi porami. Gorąco polecam. Zrobiła też test i zmieszałam go z kwasem hialuronowym (roztwór) i rewelacyjnie wygładził i nawilżył cerę. Z reguły mieszam go jednak z olejkiem herbacianym.

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=3265

Macerat z alg to jednak coś innego - to algi w oleju, super nawilżają i wygładzają skórę, na LU dziewczyny robią sobie namiętnie serum.
czyli macerat polecasz? Bo miałam kupić sproszkowane ale te opinie nieco ostudziło mnie
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 11:57   #17
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Ja osobiście maceratu nie miałam, ale na LU robią sera z maceratem:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=95&Itemid=2
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 11:57   #18
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Oleje i hydrolaty.

oleje i hydrolaty to moja słabość
uwielbiam hydrolat różany - robi coś takiego z moją skórą, że po aplikacji zawsze jest ukojona i taka mięciutka i mokra od srodka- jednym słowem jędrna - istne cudo
olej różany śmierdzi zwykłym olejem ale za to jakie właściwości - jak chcę się szybko nawilżyć kładaę toto solo na twarz, odczekuje pół godziny i zmywam to co zostało na wierzu właśnie hydrolatem (u mnie olej pozostawia tłustawą powłoczkę czego nie jestem w stanie ścierpieć )- efekt ach! ach!

ostatnio jestem oczarowana olejkiem z komosy - to jest mój chwilowy ideał - robię sobie na nim jako bazie serum z rozmarynem i nmf i HA i ....jest to następna rzecz która robi mi dobrze...

tak wogóle to sera na bazie olejków najlepiej mi wychodzą i najbardziej je lubię mimo, że trochę tłuszczą

jak już gdzieś wspominałam moje "mamuśki" są wielbicielkami serum na bazie olejku z dzikiej róży i hydrolatu z tejże - efekty widoczne już po dwóch tygodniach regularnego stosowania (no ale w takim serum jest jeszcze kilka innych rzeczy które należy "winić" za super efekty )

hydrolat z rumianku rzymskiego - cudowne ukojenie, nie nawilża tak jak różany ale uspokaja cerę - tez bardzo lubię

hydrolat oczarowy - na razie w fazie testów ale sprawa wygląda obiecująco

testuję takie proste myjki do twarzy właśnie z olejku i peg-7 - w proporcjach 9 części olejku jedna peg-7 , planuję pewne udoskonalenia ...ale jak na razie do super suchej skóry lub wysuszonej i podrażnionej (retinoidy) jest to sprawa godna polecenia
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 12:11   #19
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Ciekawe propozycje gotowych produktów olejowo-olejkowych:

KAPSUŁKI:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=9469
Alverde, Gesichtsölkapseln Wildrose (kapsułki z olejkiem dzikiej róży)
Skład: Rosa Canina, Prunus Amygdalus Dulsic Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Prunus Persica Kernel Oil, Oenothera Biennis Oil, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Parfum*
*natural essential oils

Kapsułki primavera
http://www.mydlarnia-hebe.pl/sklep/p...roducts_id/283
SKŁAD: OLEJ Z DZIKIEJ RÓŻY, OLEJ Z YLANG YLANG, OLEJ Z RUMIANKU, OLEJ Z DRZEWA SANDAŁOWEGO

SKŁAD: OLEJ Z CZARNEJ PORZECZKI, OLEJ SEZAMOWY, OLEJEK NEROLI

OLEJKI
primavera
http://www.mydlarnia-hebe.pl/sklep/p...roducts_id/603
olejek w opakowaniu jak dr Hauschka
Skład: olej Jojoba, migdałowy, pestki moreli, wiesiołek, olejki eteryczne: różany, bergamota, pelargonia.

Olejki Femi:

olejek passiflora
http://www.mydlarnia-hebe.pl/sklep/p...roducts_id/235
Skład (INCI): PASSIONFLOWER ( PASSIFLO-RAINCARNATA) OIL. PEANUT (ARACHIS HYPOGAEA) OIL, UBIQUINONE (and) TOCOPHE-ROL (and) SQUALANE, ROSE ( ROSA DAMASCENA ) OIL, CHAMOMILE ( MATRICARIA CHAMOMILLA) OIL, YPRESS (CUPRESSUS SEMPERVIRENS) OIL

olejek perski
http://www.mydlarnia-hebe.pl/sklep/p...roducts_id/236
SKŁAD: PEACH (PRUNUS PERSICA) KERNEL OIL, UBIQUINONE (and) TOCOPHEROL (and) SQUALANE, BITTER ORANGE (CITRUS AURANTIUM AMARA ) OIL, YLANC-YLANG (CANAGA ODORATA) OIL, ROSE ( ROSA DAMASCENA) OIL.

olejek shea
Skład (INCI): SHEA BUTTER ( BUTYROSPERMIUM PARKII ), UBIQUINONE (and) TOCOPHEROL (and) SQUALANE, TOCOPHEROL, VANILLA PLANIFOLIA, SANDALWOOD (SANTALUM ALBUM) OIL, GERANIUM (PELARGONIUM GRAVEOLENS ) OIL
http://www.mydlarnia-hebe.pl/sklep/p...roducts_id/237

olejek z kopru morskiego
http://www.mydlarnia-hebe.pl/sklep/p...roducts_id/234
Skład(INCI): JOJOBA (BUXUS CHINENSIS),CRITHMUM MARITHIMUM EXTRACT,TOCOPHEROL,GRAPEF RUIT ( CITRUS PARADISI) OIL

Bubchen, Calendula Haut Balsam (Balsam nagietkowy)
Skład: heliantus annus, Ricinus communis, Butyrospermum Parkii, Prunus Dulcis, Hydrogenated Castor Oil, Cococglycerides, Cera Alba, Calendula Officinalis, Carnauba, Tocopherol, Illicul Verum, Cananga Odorata, Cedrus Atlantica, Eugenia Caryophyllus, Citrus Dulcis, Progestemon Cablin, Thymus Vulgaris

Cena: 13 zł / 40 ml
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=11293

Dlaczego warto skorzystać z gotowych produktów?
Są mieszankami olejów i olejków, nie zawsze można łatwo dostać wszystkie składniki, poza tym część składników jest droga i zakupienie ich wszystkich przewyższa cenę produktu, jako mieszanki działają lepiej niz pojedynczy olej, olejek, działają synergicznie. To propozycja dla osób, które nie lubią/nie chcą bawić się w mieszanie.

Poza tym można skopiować niektóre przepisy, dla mnie to ma największą wartość.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-13, 12:18   #20
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Z takich gotowych mieszanek to ja najbardziej lubię Rossmanowski baybedream brązowy dla ciężarnych - gotowa mieszanka olejków, lekka i przyjemna w stosowaniu.
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 12:26   #21
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Smoku, dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu Widzę, że istna z Ciebie specjalistka olejowo-hydrolatowa
Ja szczerze mówiąc nie przepadam za niczym, co ma konsystencję oleju. W ogóle nie lubię niczego tłustego na twarzy, nawet jeśli mam akurat wysuszoną (czytaj: wypaloną kwasem albo retinoidem ) skórę. Jedyny olejek, po jaki sięgnęłam, to był słynny Hauschka, a i tak po zużyciu połowy oddałam go na wymianie.
Ale może wyewoluuję Kiedyś wielu rzeczy "sobie nie wyobrażałam", a teraz...
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 12:38   #22
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Erato - mam nadzieję, że się skusisz na testowanie olejów.
Na wyzorakowanej paszczy wchłaniają się rewelacyjnie.

Smoku - bardzo ciekawe posty. Muszę przyznać, że jesteś moją inspiracją jeśli chodzi o testowanie kosmetyków naturalnych.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 12:43   #23
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość

ostatnio jestem oczarowana olejkiem z komosy - to jest mój chwilowy ideał - robię sobie na nim jako bazie serum z rozmarynem i nmf i HA i ....jest to następna rzecz która robi mi dobrze...
A próbowałaś sam ten olejekn nakładać na twarz? bo dostałam jego próbkę... i NMF tez mam... to moze się pokusze o wypróbowanie
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 12:44   #24
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Oleje i hydrolaty.

[QUOTE=marianna;2701993]jak już gdzieś wspominałam moje "mamuśki" są wielbicielkami serum na bazie olejku z dzikiej róży i hydrolatu z tejże - efekty widoczne już po dwóch tygodniach regularnego stosowania (no ale w takim serum jest jeszcze kilka innych rzeczy które należy "winić" za super efekty )

QUOTE]

A które to serum? Bo w mazidłach jest kilka takich z olejkiem różanym. Chciałabym coś takiego ukręcić mamuśce mojej z bardzo suchą i wrażliwą cerą i dobrze słyszeć, że czyjeś mamuśki są z tego zadowolone.

EDIT: znalazłam odpowiedź w innym wątku, to serum z centella, soja i olejem różanym

Edytowane przez Smok
Czas edycji: 2006-09-13 o 13:13
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 13:54   #25
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Ja mam olej z rozy i macerat marchewkowy
Olej z dzikeij rozy stosuje razem z kwasem hialuronowym i nmf. Takie prawie expresowe serum hialuronowo rozane z mazidel tylko pozmienialam proporcje, bo mimo, ze mam tlusta skore to wieksza ilosc kwasu hialuronowego sciaga mi skore. Co do efektow to nie wypowiem sie bo uzylam dopiero 2-3 razy.
Macerat marchewkowy za to polecam tym, ktorzy narzekaja na rozowosc twarzy Ja do swojego powyzszego serum dodaje malenka kropelke (nawet pol kropelki) i rozowosc znika Tylko nie mozna przesadzic bo zoltosc murowana. Sprawdzone.
Kate ty nakladasz ten olejek na sucha czy na wilgotna twarz?
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 14:29   #26
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Oleje i hydrolaty.

[QUOTE=Smok;2702295]
Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
jak już gdzieś wspominałam moje "mamuśki" są wielbicielkami serum na bazie olejku z dzikiej róży i hydrolatu z tejże - efekty widoczne już po dwóch tygodniach regularnego stosowania (no ale w takim serum jest jeszcze kilka innych rzeczy które należy "winić" za super efekty )

QUOTE]

A które to serum? Bo w mazidłach jest kilka takich z olejkiem różanym. Chciałabym coś takiego ukręcić mamuśce mojej z bardzo suchą i wrażliwą cerą i dobrze słyszeć, że czyjeś mamuśki są z tego zadowolone.

EDIT: znalazłam odpowiedź w innym wątku, to serum z centella, soja i olejem różanym
Dokładnie to
http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=42&Itemid=2
centella, soja, NMF - ale myslę nad jakąś modyfikacją planuję wprowadzić im niacynamide do kuracji, na razie testuję na sobie serum niacynamidowe 5% ukręcone na bazie liposomowej
chociaż ostatnią dawkę "mamuśkowego" serum też zrobiłam na bazie liposomowej - przestało ładnie pachnieć bo wstawiłam liposomy w miejsce hydrolatu...zobaczymy czy efekty będą

a mamusi z suchą cerą powinno przypasować - teściowa z super suchą skórą twierdzi, że skóra wreszcie jej się nie ciągnie

a tak BTW - kupiłam w mazidłach masło karite - macie jakiś pomysł na nawilżająco-natłuszczające mazidło z nim w roli głównej?
samo jest super - ale może by coś pomajstrować?
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 14:32   #27
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
A próbowałaś sam ten olejekn nakładać na twarz? bo dostałam jego próbkę... i NMF tez mam... to moze się pokusze o wypróbowanie
nie, samego nie próbowałam - ale mogę poświęcić się dla dobra nauki i dziś spróbuję

ja lubię ten mix z rozmarynem, wtedy tak fajnie zielskiem pachnie
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 14:52   #28
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Oleje i hydrolaty.

ja mam próbki takich cudeniek jak
NMF - naturalny czynnik nawilżający
kwas hialurunowy
olej z komosy

juz wiem ze olej moge próbowac solo maźnąc na twarz.. a co z reszta? tylko w połączeniu czy ktoś moze próbował solo...?
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 14:54   #29
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez koteknaplotek Pokaż wiadomość
Kate ty nakladasz ten olejek na sucha czy na wilgotna twarz?
Na zwilżoną termalką w nadziei na lepsze wchłanianie.

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
A próbowałaś sam ten olejekn nakładać na twarz? bo dostałam jego próbkę... i NMF tez mam... to moze się pokusze o wypróbowanie
Ja bym na twoim miejscu wypróbowała od razu, opis jest wielce zachęcający.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-13, 15:30   #30
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Oleje i hydrolaty.

znikaj więć sucha skóro.. dzis jak tylko wpadnę po pracy do domu to zaraz oolej z komosy pójdzie na paszczke.. szkoda tylko ze nie na całą noc... tylko na godzinkę , dwie.. ale dzis noc Zorackowa..
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:31.