Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-19, 18:21   #3541
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez KASSIIA Pokaż wiadomość
Zdaję relację - emulsja Emolium ładnie załagodziła mi podrażnienie skóry. Co do zapychania mam wątpliwości, coś mi się pojawiło ale ciężko stwierdzić czy to zbieg okoliczność czy to wina kosmetyku. Nad pojedynczą zmianą myślę, że nie ma co płakać. Emulsji w rejon pod oczami jeszcze nie używałam , wykańczam tą maść od dermatologa. W każdym razie jestem mega szczęśliwa bo wyglądam już normalnie.


Co do zabezpieczenia filtrem - Lirene wypuściło nową wersję emulsji do skóry wrażliwej. Na składach się nie znam więc ciężko mi wyłapać różnicę, wyglądają w każdym razie podobnie. Od jutra zabieram się za testy
Cieszę się bardzo, że pomogło No niestety troszkę może zapchać, bo krem jest tłusty, ale przynajmniej jest pewność, że nie podrażni, tylko pomoże.

O to nawet nie wiedziałam o nowej Lirene, mam jeszcze starą tubkę, więc muszę najpierw tę wykończyć. Dzięki za informację, zerknę na nową wersję.
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 18:53   #3542
KASSIIA
Raczkowanie
 
Avatar KASSIIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Wiadomości: 86
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Jestem ciekawa czy coś w tym filtrze nie zmienili. Podaję w każdym razie link do KWC https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...na.html&next=1
KASSIIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 17:10   #3543
Baas
Zakorzenienie
 
Avatar Baas
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 042
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Nie wiem w sumie czy w dobrym temacie piszę, ale spróbuje...

Ostatnio się opalałam... i trochę zaczęła mi schodzić skóra tzn mam takie miejsca gdzie lekko jest taka dziwna... Co najlepsze na twarz po opalaniu ? Zeby skóra nie schodziła i żeby opalenizna się utrzymała..? Czy jak użyję CETAPHIL PS LIPOAKTYWNY KREM NAWILŻAJĄCY 100g i będę go praktycznie non stop nakładała żeby cera była nawilżona to da radę????

Czy macie jakieś inne rady..

Baas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 20:29   #3544
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych - ZBI

Cytat:
Napisane przez Baas Pokaż wiadomość
Nie wiem w sumie czy w dobrym temacie piszę, ale spróbuje...

Ostatnio się opalałam... i trochę zaczęła mi schodzić skóra tzn mam takie miejsca gdzie lekko jest taka dziwna... Co najlepsze na twarz po opalaniu ? Zeby skóra nie schodziła i żeby opalenizna się utrzymała..? Czy jak użyję CETAPHIL PS LIPOAKTYWNY KREM NAWILŻAJĄCY 100g i będę go praktycznie non stop nakładała żeby cera była nawilżona to da radę????

Czy macie jakieś inne rady..
Maść z witaminą A https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...tamina-a.html?
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 11:32   #3545
CharlieBrown
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 14
Szukam pomocy przy wyborze kremu

Witajcie

Nie bardzo wiem gdzie to napisać, dlatego postanowiłam tutaj, mam nadzieję, że to odpowiedni miejsce. Jeżeli nie - proszę o przesunięcie.

Szukam kremu nawilżającego. Niby zadanie nie jest trudne, ale ja kompletnie nie wiem, na co zwracać uwagę, co jest istotne, co będzie dla mnie dobre, nie znam też produktów.

Moja skóra ma 24 lata, i choruję na AZS. Moja skóra czasem ulega przesuszeniu (głównie policzki, ale zdarza się to sporadycznie), natomiast czoło, broda, nos i skóra wokół nosa świeci się jak oszalała (głównie po nocy). Na twarzy nie mam wyprysków atopowych.

Szukam preparatu nawilżającego na dzień a takze kremu na noc, jak najbardziej naturalnych (bez parabenów i konserwantów), najlepiej z filtrem UV (ten na dzień). Gdy idę do apteki to nie wiem po prostu na co patrzeć, tyle jest tych kremów...

Stosowałam już kremy z LRP (Hydreane Legere) - miał odpowiednią konsystencję i zapach, jednak nie nawilżał dostatecznie mojej skóry, takie miałam odczucie...

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez CharlieBrown
Czas edycji: 2014-08-07 o 11:36
CharlieBrown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 11:48   #3546
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Szukam pomocy przy wyborze kremu

A próbowałaś serii z ziaji na AZS bardzo fajna seria, na noc jest dobry regenerujacy, badz seria lipidowa, a na dzien może poszukaj bardziej kremu nawadniajacego doteniającego a nie nawilzajacego.

Edytowane przez gazelaa
Czas edycji: 2014-08-07 o 12:05
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 15:55   #3547
m_anita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 153
Idealny żel do mycia twarzy. Skóra bardzo alergiczna.

Kochane, od dłuższego czasu mam ogromny problem ze znalezieniem idealnego żelu do mycia twarzy.
Lubię dokładnie oczyścić twarz i czuć tą świeżość, niestety większość kosmetyków mnie podrażnia.
Kiedyś moja skóra była mieszana, teraz mam z nią takie problemy, że nawet nie umiem określić, jaka jest. Idzie zdecydowanie w stronę suchej, od jakiegoś czasu raczej nie błyszczy się w strefie T. Niestety jak jej dobrze nie oczyszczę, lubi mi się zrobić jakaś niemiła niespodzianka. Bardzo podrażniają mi się poliki, po czym są całe w czerwonych kropkach, pojawiają się wysypki (konsultowałam z różnymi lekarzami wg których to alergie).

Wszelkie kosmetyki drogeryjne mnie podrażniają, niestety apteczne w większości też.
Kiedyś stosowałam Żel nagietkowy Lavery i jak go stosowałam nie miałam takich problemów, niestety teraz jest niedostępny.
Produkt, który też dobrze się sprawdzał to Żel nawilżający do mycia Himalaya Herbals Organique. Teraz już również wycofany, zmieniony na Botanique i niedostępny w PL.

W chwili obecnej używam Mleczka do skóry naczynkowej Avene. Niestety ono się u mnie nie sprawdza. Plamki jak powstawały tak powstają. Płyn micelarny Biodermy H2O też nie poprawia sytuacji, wydaję mi się, że podczas jego stosowaniu skóra zaczęła mi się zmieniać w stronę suchej.
Całkiem niedawno spróbowałam Physiogelu, niestety po nim miałam tak straszny wysyp, że długo nie mogłam doprowadzić skóry do porządku.
Ogólnie próbowałam różnych kosmetyków Avene, Biodermy, LRP.. nie znalazłam żadnego pasującego.

Do pielęgnacji przypadłby mi się jeszcze jakiś tonik. Kiedyś dużo mniej rzeczy mnie podrażniało, teraz prawie wszystko. Skórę po umyciu mam raczej ściągniętą, dlatego lubię ją przetrzeć jeszcze tonikiem.

Czy macie jakieś rady, czego spróbować?
Czy jeśli Physiogel mnie tak uczulił, to samo stanie się jak użyję Cetaphilu? Nie mam już pomysłu, co innego może się sprawdzić.
A może polecacie coś z tych nowych żeli Lavery? Czy któryś jest zbliżony do tego wcześniejszego nagietkowego?
__________________
***
http://instagram.com/1983emi
***
m_anita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-07, 16:03   #3548
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Idealny żel do mycia twarzy. Skóra bardzo alergiczna.

Ogolnie nie pomoge, ale mnie Physiogel podraznil, Cetaphil byl w porzadku, Bioderma tez.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 16:47   #3549
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Szukam pomocy przy wyborze kremu

CharlieBrown, możesz spróbować kremu betulinowego Sylveco, ale nie lekkiego tylko gęstego.

Na noc stosuj maść tranową, linoeparol, z witaminą A i alantan plus - na zmianę.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-08-09 o 03:03
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 07:38   #3550
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Idealny żel do mycia twarzy. Skóra bardzo alergiczna.

Współczuję, że wszystko co się u Ciebie sprawdzało zostało wycofane
Też jestem alergikiem, niestety alergie każdy ma swoją i nikt nie będzie w stanie stwierdzić co Ciebie akurat nie uczuli.
Do przemywania twarzy zamiast toniku używam wody różanej, dobrze nawilża skórę (mam suchą), mnie nie uczula. Jednoskładnikowy kosmetyk, więc mniejsza szansa, że uczuli, jeśli tylko róża nie uczula.
Do mycia w zimniejszych miesiącach używałam mleczka Pat&Rub, teraz używam żelu Synergen do skóry wrażliwej, taki różowy, pachnący malinami Mnie nie uczula, trochę wysusza, jak każde myjadło stosowane z wodą, ale na lato jest ok. Delikatnym środkiem myjącym jest płyn do mycia Sweet z Pat&Rub, dla dzieci.
Do tego wszystkiego woda termalna, która zawsze się przydaje. Mam wodę Caramance z Rossmanna, w takiej dużej butli.

Z kosmetyków strikte aptecznych mogę Ci polecić Iwostin, którego kiedyś używałam. Mają naprawdę dobre kosmetyki, mleczko i tonik do twarzy, krem lipidowy i krem nawilżający.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 12:02   #3551
m_anita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 153
Dot.: Idealny żel do mycia twarzy. Skóra bardzo alergiczna.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Współczuję, że wszystko co się u Ciebie sprawdzało zostało wycofane
Też jestem alergikiem, niestety alergie każdy ma swoją i nikt nie będzie w stanie stwierdzić co Ciebie akurat nie uczuli.
Do przemywania twarzy zamiast toniku używam wody różanej, dobrze nawilża skórę (mam suchą), mnie nie uczula. Jednoskładnikowy kosmetyk, więc mniejsza szansa, że uczuli, jeśli tylko róża nie uczula.
Do mycia w zimniejszych miesiącach używałam mleczka Pat&Rub, teraz używam żelu Synergen do skóry wrażliwej, taki różowy, pachnący malinami Mnie nie uczula, trochę wysusza, jak każde myjadło stosowane z wodą, ale na lato jest ok. Delikatnym środkiem myjącym jest płyn do mycia Sweet z Pat&Rub, dla dzieci.
Do tego wszystkiego woda termalna, która zawsze się przydaje. Mam wodę Caramance z Rossmanna, w takiej dużej butli.

Z kosmetyków strikte aptecznych mogę Ci polecić Iwostin, którego kiedyś używałam. Mają naprawdę dobre kosmetyki, mleczko i tonik do twarzy, krem lipidowy i krem nawilżający.
No o P&R nie wspomniałam. Wszystkie ich kosmetyki do twarzy mnie uczulają, miałam kilka, nawet serum pod oczy podrażnia tak, że swędzi mnie cała skóra koło oczu. Serię dla dzieci na twarz też próbowałam, niestety po niej również swędzi mnie skóra. Chodzi tu pewnie o ten nieszczęsny płyn różany właśnie, którego chyba absolutnie nie mogę używać. Kiedyś miałam taki płyn z Fitomedu i niestety po przetarciu buzi miałam ogień na twarzy.

Iwostin to również totalna porażka, ale jego to nie polecę nawet zdrowym osobom. Po przemyciu buzi również miałam ogień na twarzy.

Synergen nie próbowałam, ale jeśli ma SLS to nawet nie będę. I wolałabym jednak rzeczy bezzapachowe, bo te zapachy też często uczulają.

Wodę termalną używam, nic złego mi nie robi.

Dziękuję za próbę pomocy.

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Ogolnie nie pomoge, ale mnie Physiogel podraznil, Cetaphil byl w porzadku, Bioderma tez.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dziękuję za info, właśnie się zastanawiałam nad tym, bo składy mają bardzo podobne. Pewnie w końcu spróbuję tego badziewka, bo co mi pozostało..
__________________
***
http://instagram.com/1983emi
***

Edytowane przez m_anita
Czas edycji: 2014-08-08 o 12:04
m_anita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-08, 12:15   #3552
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Idealny żel do mycia twarzy. Skóra bardzo alergiczna.

Cytat:
Napisane przez m_anita Pokaż wiadomość
No o P&R nie wspomniałam. Wszystkie ich kosmetyki do twarzy mnie uczulają, miałam kilka, nawet serum pod oczy podrażnia tak, że swędzi mnie cała skóra koło oczu. Serię dla dzieci na twarz też próbowałam, niestety po niej również swędzi mnie skóra. Chodzi tu pewnie o ten nieszczęsny płyn różany właśnie, którego chyba absolutnie nie mogę używać. Kiedyś miałam taki płyn z Fitomedu i niestety po przetarciu buzi miałam ogień na twarzy.

Iwostin to również totalna porażka, ale jego to nie polecę nawet zdrowym osobom. Po przemyciu buzi również miałam ogień na twarzy.

Synergen nie próbowałam, ale jeśli ma SLS to nawet nie będę. I wolałabym jednak rzeczy bezzapachowe, bo te zapachy też często uczulają.

Wodę termalną używam, nic złego mi nie robi.

Dziękuję za próbę pomocy.

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------



Dziękuję za info, właśnie się zastanawiałam nad tym, bo składy mają bardzo podobne. Pewnie w końcu spróbuję tego badziewka, bo co mi pozostało..
Musisz ustalić na co masz uczulenie, bo inaczej będziesz błądzić i błądzić Ja wiem co mnie uczula, wiem czego na pewno unikać, czasem zdarzają się buble, ale to rzadko. Może masz AZS? Ja mam lekką atopię i reaguję na kosmetyki, ale u Ciebie to może być zaawansowane stadium.

U mnie Iwostin się sprawdzał, więc zdrowym tym bardziej bym poleciła To, że Ciebie uczula nie oznacza, że każdemu wypali twarz, taka jest niestety prawda. Nie da się nic polecić przy alergii. Chyba, że napiszesz na co masz uczulenie

Nie SLS, nie ma też SLES, ale pachnie Nie jest to kosmetyk przeznaczony dla alergików. Dla mnie ważne są też inne rzeczy (skład na przykład, czy kosmetyk nie jest testowany), a jako, że wiem co mnie uczula i co może spowodować niepożądaną reakcję - mogę używać kosmetyków także poza aptecznej półki. W sumie odkąd się nauczyłam dobierać pielęgnację nie korzystam z aptecznych.

Cetaphil ma w składzie pakiet parabenów (potencjał uczulający) i SLS (tak, SLS, nawet nie SLES), więc nie wiem czy to dobry pomysł Ewentualnie spróbuj żelu Ziaja Med Kuracja Lipidowa, to właśnie taki Cetaphil czy Physiogel, ale bez SLS, ma tylko parabeny.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 12:40   #3553
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Idealny żel do mycia twarzy. Skóra bardzo alergiczna.

Bardzo łagodnym środkiem do mycia jest żel do twarzy z lipy JMO, sprawdził mi się nawet przy retinoidach:
http://biosna.pl/pl/sklep/produkt/kr...cs-118-ml.html

Żel Pat&Rub Sweet niestety ściąga, nie jest taki łagodny, to konkretny oczyszczacz, choć może zminimalizować jakieś podrażnienia. Mi się sprawdza bardziej do całego ciała, niż mycia skóry twarzy i włosów.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 12:47   #3554
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Idealny żel do mycia twarzy. Skóra bardzo alergiczna.

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Bardzo łagodnym środkiem do mycia jest żel do twarzy z lipy JMO, sprawdził mi się nawet przy retinoidach:
http://biosna.pl/pl/sklep/produkt/kr...cs-118-ml.html

Żel Pat&Rub Sweet niestety ściąga, nie jest taki łagodny, to konkretny oczyszczacz, choć może zminimalizować jakieś podrażnienia. Mi się sprawdza bardziej do całego ciała, niż mycia skóry twarzy i włosów.
Lipa jest dość silnym alergenem, więc nie wiem czy u Autorki się sprawdzi. Poza tym w składzie widzę, że ma różę, a Autorka pisała o problemach z różą.

Ściąga? Mnie jeszcze nigdy nie ściągnął, nawet zimą, a mam skórę bardzo suchą, atopową Widać na każdą skórę działa inaczej.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 13:19   #3555
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Idealny żel do mycia twarzy. Skóra bardzo alergiczna.

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Lipa jest dość silnym alergenem, więc nie wiem czy u Autorki się sprawdzi. Poza tym w składzie widzę, że ma różę, a Autorka pisała o problemach z różą.

Ściąga? Mnie jeszcze nigdy nie ściągnął, nawet zimą, a mam skórę bardzo suchą, atopową Widać na każdą skórę działa inaczej.
Ja mam cerę w kierunku tłustej, mnie ściąga i to konkretnie. Dlatego myje nim tylko ciało. Włosy mi też wysusza

Przepraszam nie doczytałam o tej róży :-( Żel pachnie bardzo łagodnie, ale jeśli ktoś jest uczulony (i wie o tym), to faktycznie może zaszkodzić. Ja np. jestem uczulona na rumianek, ale nie we wszystkich kosmetykach. Nie wiem od czego to zależy.

Ogólnie to jeden z najłagodniejszych kosmetyków, z jakimi się spotkałam, dlatego polecam spróbowanie chociaż próbeczki.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 01:28   #3556
m_anita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 153
Dot.: Idealny żel do mycia twarzy. Skóra bardzo alergiczna.

Kochane, z tą różą to też różnie bywa, bo np. ten Laverowy krem różany (też wycofany) sprawdzał się u mnie też dobrze. Wszystko inne, co do tej pory miałam z różą, podrażniało.

Mi raczej chodziło o coś innego.. zaglądają tu różne osoby...
Pomyślałam o tym, że jeśli jest tu osoba, którą bardzo dużo, albo prawie wszystko uczula i jednak ma ona coś sprawdzonego do mycia, to niech się podzieli. Wiadomo, że jeśli ktoś może używać większości kosmetyków a tylko coś tam go podrażnia, to raczej marna szansa, że mi pomoże.
Jeśli kogoś uczula prawie wszystko, jednak ma perełki, jest większe prawdopodobieństwo, że taka perełka i mi będzie dobrze służyła. Wyliczanki nie mają chyba zbytniego sensu.

Kretka666, robiłaś testy alergiczne?
Ja mam problem z tymi testami, bo wiadomo, że trudno jest zbadać wszystko.. a nawet jak zbadam to i tak nie zawsze skład dokładnie określa no i Pani alergolog kiedyś z tego właśnie powodu mi je odradziła.
__________________
***
http://instagram.com/1983emi
***

Edytowane przez m_anita
Czas edycji: 2014-08-09 o 01:29
m_anita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 06:10   #3557
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Idealny żel do mycia twarzy. Skóra bardzo alergiczna.

Cytat:
Napisane przez m_anita Pokaż wiadomość
Kretka666, robiłaś testy alergiczne?
Ja mam problem z tymi testami, bo wiadomo, że trudno jest zbadać wszystko.. a nawet jak zbadam to i tak nie zawsze skład dokładnie określa no i Pani alergolog kiedyś z tego właśnie powodu mi je odradziła.
Tak, jestem alergikiem i astmatykiem od 5 roku życia, więc jestem z góry do dołu przebadana Z kosmetykami to była metoda prób i błędów w dużej mierze, wiem jakie kosmetyki kupować żeby możliwie nic się nie stało. Z kosmetykami aptecznymi to było prosto, prawie każdy był dobry pod względem nieuczulania, ale używając naturalnych muszę zwracać szczególną uwagę. Naturalne składniki bardzo mocno uczulają alergików.
Możesz spróbować myć twarz olejem kokosowym. Jesteś na niego uczulona? Jeśli nie to polecam. Bardzo sobie tą metodę chwaliłam.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 07:15   #3558
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Lipa jest dość silnym alergenem, więc nie wiem czy u Autorki się sprawdzi. Poza tym w składzie widzę, że ma różę, a Autorka pisała o problemach z różą.
W moim przypadku, a jestem chyba większym niż m_anita wrażliwcem, lipa czyni cuda. Jest to jedyny hydrolat, który moja twarz znosi. Każdą "różę" natomiast muszę obchodzić dziesiąta ulicą.

Cytat:
Napisane przez m_anita Pokaż wiadomość
Pomyślałam o tym, że jeśli jest tu osoba, którą bardzo dużo, albo prawie wszystko uczula
To ja ! Cześć

Cytat:
Napisane przez m_anita
ma ona coś sprawdzonego do mycia, to niech się podzieli. .
Proszę bardzo :
- przede wszystkim : olejki myjące, ale te z Biochemii Urody na bazie oleju słonecznikowego; inne robią mi kuku;
- Yves Rocher - dwufazowy płyn do demakijażu oczu z wyciągiem z bławatka - myje nim całą twarz i jak dotąd nie spotkałam na swej drodze nic lepszego -
( ;http://www.yves-rocher.pl/public/uim...euet_60087.jpg )
- no i ostatnie moje trafienie : płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu marki Lirene (http://ph1.bangla.com.pl/0026/d/266_01_1110.jpg ) oraz tonik nawilżająco - oczyszczający marki Lirene ( http://lirene.pl/website/var/tmp/thu...ctSharpen.jpeg )
Buteleczki z kwiatkami. Bo widziałam też te produkty w opakowaniach bez kwitków. Nie wiem czy to jest to sami i czy nie wiem co zamataczyli w składach.

Do ukojenia twarzy polecam tez hydrolat lipowy.
Do tego peeling enzymatyczny ( http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Peeli...opikalnych/111 ), a do nawilżenia twarzy maski algowe( http://www.e-naturalne.pl/pl/p/Peeli...opikalnych/111 ).

No i : NIE TYKAĆ PRODUKTÓW ZIAI !!! To z doświadczenia.
Olej kokosowy tez mi szkodzi. Jeśli chcesz się bawić w olejki, to próbuj tych pestkowych. Z pestek śliwki dla mnie najlepszy. Z pestek malin, z czarnej porzeczki itp.

Ostatnio do śmieci wyrzuciłam tak polecany krem do cery wrażliwej : Emolium. Nie polecam.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 07:31   #3559
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
W moim przypadku, a jestem chyba większym niż m_anita wrażliwcem, lipa czyni cuda. Jest to jedyny hydrolat, który moja twarz znosi. Każdą "różę" natomiast muszę obchodzić dziesiąta ulicą.
Mnie uczula A róża nie. Także widzisz, Ciebie - najbardziej uczuloną jak się da - lipa nie uczula, róża tak, a mnie odwrotnie. Jaki jest wniosek?

Tylko wspomnę, że wrażliwiec i alergik to coś innego. Warto to rozróżniać. Jeśli Autorka jest nadwrażliwa to zupełnie inna sytuacja niż jak jest alergikiem i zupełnie inaczej trzeba do tego podejść.
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2014-08-09 o 07:33
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-09, 07:59   #3560
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Jaki jest wniosek?
Że jeden lubi ogórki, a inny - organisty córki

Cytat:
Napisane przez Kretka666
Tylko wspomnę, że wrażliwiec i alergik to coś innego.
Myślisz, że nie wiem ?!

Cytat:
Napisane przez Kretka666
Jeśli Autorka jest nadwrażliwa to zupełnie inna sytuacja niż jak jest alergikiem i zupełnie inaczej trzeba do tego podejść.
Na temat alergenów, które problemów Autorce przysparzają, nie wypowiem się. Jak bym śmiała. Nie jestem Jej alergologiem, ani dermatologiem. Napisałam Jej to, o co prosiła : co przykładowo używa wrażliwiec do mycia twarzy. A każda rozumna istota wie, iż każdy ma osobnicze preferencje. Co mnie pomaga, komu innemu może wręcz szkodzić. Jest jedna metoda : próbować, próbować i jeszcze raz próbować.
Chociaż masz racje, m_anita nie sprecyzowała czy Jej przypadłość to jedynie (!) nadwrażliwość, czy - alergia. Jeśli to drugie, to raczej my tu nie mamy nic do poradzenia. Ja jestem ekstremalnym sucholcem, z płytko unaczynioną skórą, w pierwszej fazie acne rosacea, uwrażliwioną przez to prawie na wszystko. A już szczególnie na kosmetyki specjalistyczne dla tzw. naczynkowców.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 08:09   #3561
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Na temat alergenów, które problemów Autorce przysparzają, nie wypowiem się. Jak bym śmiała. Nie jestem Jej alergologiem, ani dermatologiem. Napisałam Jej to, o co prosiła : co przykładowo używa wrażliwiec do mycia twarzy. A każda rozumna istota wie, iż każdy ma osobnicze preferencje. Co mnie pomaga, komu innemu może wręcz szkodzić. Jest jedna metoda : próbować, próbować i jeszcze raz próbować.
Chociaż masz racje, m_anita nie sprecyzowała czy Jej przypadłość to jedynie (!) nadwrażliwość, czy - alergia. Jeśli to drugie, to raczej my tu nie mamy nic do poradzenia. Ja jestem ekstremalnym sucholcem, z płytko unaczynioną skórą, w pierwszej fazie acne rosacea, uwrażliwioną przez to prawie na wszystko. A już szczególnie na kosmetyki specjalistyczne dla tzw. naczynkowców.
Autorka pytała czy jest ktoś, kogo - jak ją - wszystko uczula. Także ja nie wiem na jaki temat w końcu rozmawiamy Bo alergikowi nie da się pomóc polecając kosmetyki. Chyba, że podzieli się swoją alergią z nami i powie co go uczula Bo ja np. jestem alergikiem z atopią, ale nie mam bardzo wrażliwej skóry. I alergia pojawia się mi się po jakimś czasie użytkowania, nie od razu po użyciu - skóra jeszcze nie zdąży zareagować. Zwykle w ciągu miesiąca pojawia się wysypka z całym pakietem objawów, którą potem kolejny miesiąc leczę. Dlatego rozważnie wybieram kosmetyki. Ale niekoniecznie pod względem tego czy podrażnią, bo nadwrażliwcem nie jestem.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 11:42   #3562
m_anita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 153
Dot.: Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych

Kochane, nie wiem, co ma na celu ta kłótnia i przepychanki, którą więcej uczula. Oczywiście to takie moje rozpaczliwe, uogólnione określenie, bo jak widać, np. duża część, jak nie cała, stara Lavera mnie nie uczulała (nowej jeszcze nie próbowałam i nie za bardzo wiem, co spróbować.. przy okazji, czy ktoś się orientuje, czy w starym żelu nagietkowym, czy którymś kremie był oczar? widzę, że w nowych jest a tu też nie wiem, czy mam z nim problem, bo hydrolat oczarowy Fitomedu również spowodował u mnie ogień na twarzy, ale możliwe, że oni jakiś gówniany konserwant pakują).
Ogólnie jest tak, że jeszcze rok temu podrażniało mnie mniej rzeczy, teraz jest coraz gorzej i te, co wtedy nie podrażniały, teraz podrażniają.

Heroldin, bardzo Ci kochana dziękuję za podpowiedzi i za to, że chyba jako jedyna mnie zrozumiałaś i nie masz problemu z podzieleniem się swoimi doświadczeniami. Właśnie ostatnio zerkałam na te olejki do mycia z BU, czy one oczyszczą ładnie nawet buzię, na której lubią powstawać niedoskonałości.. nie na co dzień, ale jak coś tam jest niedoczyszczone..?
Olej kokosowy kiedyś używałam na twarz, jednak to trochę "brudna" metoda. Nigdy nie myłam nim twarzy i nie do końca wiem, jak.

Kretka666, spieranie się w nieskończoność nic nie wnosi. Dziękuję za próbę pomocy.
__________________
***
http://instagram.com/1983emi
***
m_anita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 12:01   #3563
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych

Cytat:
Napisane przez m_anita Pokaż wiadomość
Kochane, nie wiem, co ma na celu ta kłótnia i przepychanki, którą więcej uczula. Oczywiście to takie moje rozpaczliwe, uogólnione określenie, bo jak widać, np. duża część, jak nie cała, stara Lavera mnie nie uczulała (nowej jeszcze nie próbowałam i nie za bardzo wiem, co spróbować.. przy okazji, czy ktoś się orientuje, czy w starym żelu nagietkowym, czy którymś kremie był oczar? widzę, że w nowych jest a tu też nie wiem, czy mam z nim problem, bo hydrolat oczarowy Fitomedu również spowodował u mnie ogień na twarzy, ale możliwe, że oni jakiś gówniany konserwant pakują).
Ogólnie jest tak, że jeszcze rok temu podrażniało mnie mniej rzeczy, teraz jest coraz gorzej i te, co wtedy nie podrażniały, teraz podrażniają.

Heroldin, bardzo Ci kochana dziękuję za podpowiedzi i za to, że chyba jako jedyna mnie zrozumiałaś i nie masz problemu z podzieleniem się swoimi doświadczeniami. Właśnie ostatnio zerkałam na te olejki do mycia z BU, czy one oczyszczą ładnie nawet buzię, na której lubią powstawać niedoskonałości.. nie na co dzień, ale jak coś tam jest niedoczyszczone..?
Olej kokosowy kiedyś używałam na twarz, jednak to trochę "brudna" metoda. Nigdy nie myłam nim twarzy i nie do końca wiem, jak.

Kretka666, spieranie się w nieskończoność nic nie wnosi. Dziękuję za próbę pomocy.
Olejki z BU używają osoby, które mają trądzik, tłuste cery i polecają, więc doczyszcza. Mam ten olejek i moją skórę wysusza.
Olej kokosowy stosuje się tak samo jak olejek do mycia z BU, żadna filozofia. Bierzesz na suchą skórę nakładasz odrobinę, masujesz, zmywasz wodą, najlepiej z użyciem ściereczki z mikrofibry (chociaż to wysusza skórę i ja myłam często bez ściereczki, samym olejem).

Rozumiem, że moje rady były niepotrzebne? Ok, widzę, że po prostu od pewnych osób nie chcesz dzielenia się doświadczeniami

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Poza tym ten wątek jest o problemach i pielęgnacji cer alergicznych, suchych, itd., więc można się pospierać na te tematy, bo DOTYCZĄ wątku. Także z odsyłaniem mnie z tego wątku, bo nie jestem tak poszkodowana jak Ty (czyt. wiem co mi jest i wiem czego unikać, taki pech) i nie pomagam Ci w niczym możesz się wstrzymać.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 14:41   #3564
m_anita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 153
Dot.: Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Olejki z BU używają osoby, które mają trądzik, tłuste cery i polecają, więc doczyszcza. Mam ten olejek i moją skórę wysusza.
Olej kokosowy stosuje się tak samo jak olejek do mycia z BU, żadna filozofia. Bierzesz na suchą skórę nakładasz odrobinę, masujesz, zmywasz wodą, najlepiej z użyciem ściereczki z mikrofibry (chociaż to wysusza skórę i ja myłam często bez ściereczki, samym olejem).

Rozumiem, że moje rady były niepotrzebne? Ok, widzę, że po prostu od pewnych osób nie chcesz dzielenia się doświadczeniami

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Poza tym ten wątek jest o problemach i pielęgnacji cer alergicznych, suchych, itd., więc można się pospierać na te tematy, bo DOTYCZĄ wątku. Także z odsyłaniem mnie z tego wątku, bo nie jestem tak poszkodowana jak Ty (czyt. wiem co mi jest i wiem czego unikać, taki pech) i nie pomagam Ci w niczym możesz się wstrzymać.
Wątek został połączony.. bez mojego udziału, mi to nie pasuje, ale trudno, zawsze znajdą się "mądrzejsi".

Oczywiście to nie tak. Każda rada jest pomocna, tylko ja nie lubię jak ktoś próbuję znaleźć dziurę w całym. Przepychanki są niepotrzebne. Lepiej żyć w zgodzie. I nie wiem, w którym miejscu Cię odsyłałam gdzieś. Podziękowałam.

Może spróbuję myć tym kokosowym, albo myć naprzemiennie z żelem jakimś, bo moja skóra jest podatna na wysuszanie.

A co myślicie o tym łagodnym żelu do mycia Organique?
__________________
***
http://instagram.com/1983emi
***
m_anita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 15:51   #3565
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych

Cytat:
Napisane przez m_anita Pokaż wiadomość
Wątek został połączony.. bez mojego udziału, mi to nie pasuje, ale trudno, zawsze znajdą się "mądrzejsi".
Takie mamy zasady na forum. Porad w sprawie indywidualnej pielęgnacji udzielamy w wątkach zbiorczych.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-08-09 o 15:54
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 13:45   #3566
miyoko9
Przyczajenie
 
Avatar miyoko9
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 15
Dot.: Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych

Witam

Mam bardzo wrażliwą skórę . Aktualnie używam żelu oczyszczającego La Roche Posay Effaclar i kremu nawilżającego La Roche Posay Hydreane Extra Riche. Żel kilka lat temu polecił mi dermatolog i wszystko było ok, ale od 2 miesięcy wysusza skórę. Po przemyciu twarzy mam uczucie ściągniętej skóry. Odczuwam także lekki pieczenie. Czuję, że mnie podrażnia. Nie wiem co używać do oczyszczania twarzy bo zwykle żele mnie podrażniają a nie chcę kombinować bo boję się, że sobie zaszkodzę. Na tydzień zrezygnowałam ze stosowania żelu i dziś dopadł mnie okropny świąd i pieczenie. Już nie wytrzymuję . Doradźcie coś dziewczyny proszę.
miyoko9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 15:51   #3567
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych

Cytat:
Napisane przez miyoko9 Pokaż wiadomość
Witam

Mam bardzo wrażliwą skórę . Aktualnie używam żelu oczyszczającego La Roche Posay Effaclar i kremu nawilżającego La Roche Posay Hydreane Extra Riche. Żel kilka lat temu polecił mi dermatolog i wszystko było ok, ale od 2 miesięcy wysusza skórę. Po przemyciu twarzy mam uczucie ściągniętej skóry. Odczuwam także lekki pieczenie. Czuję, że mnie podrażnia. Nie wiem co używać do oczyszczania twarzy bo zwykle żele mnie podrażniają a nie chcę kombinować bo boję się, że sobie zaszkodzę. Na tydzień zrezygnowałam ze stosowania żelu i dziś dopadł mnie okropny świąd i pieczenie. Już nie wytrzymuję . Doradźcie coś dziewczyny proszę.
Może spróbuj Physiogel? Sama nie używałam, ale to dobra firma. Poczytaj na KWC Albo też Pharmaceris.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 12:22   #3568
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych

Cytat:
Napisane przez miyoko9 Pokaż wiadomość
Witam

Mam bardzo wrażliwą skórę . Aktualnie używam żelu oczyszczającego La Roche Posay Effaclar i kremu nawilżającego La Roche Posay Hydreane Extra Riche. Żel kilka lat temu polecił mi dermatolog i wszystko było ok, ale od 2 miesięcy wysusza skórę. Po przemyciu twarzy mam uczucie ściągniętej skóry. Odczuwam także lekki pieczenie. Czuję, że mnie podrażnia. Nie wiem co używać do oczyszczania twarzy bo zwykle żele mnie podrażniają a nie chcę kombinować bo boję się, że sobie zaszkodzę. Na tydzień zrezygnowałam ze stosowania żelu i dziś dopadł mnie okropny świąd i pieczenie. Już nie wytrzymuję . Doradźcie coś dziewczyny proszę.
Do oczyszczania polecam płyn micelarny np. ten z Garnier (400ml) - ja jeszcze zawsze po oczyszczeniu nim skóry przemywam twarz wacikiem nasączonym wodą przegotowaną, a krem jak dla mnie najlepszy, nawilżający, lekki i nie podrażnia to krem z Biodermy - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ght-cream.html Polecam

Edytowane przez Atenya
Czas edycji: 2014-08-31 o 12:24
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 13:07   #3569
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych

Effaclar moze cie wysuszac jesli nie masz mieszanej/tlustej cery, albo mialas ale ci sie zmienila. Moze wyporbuj z tej marki zel Toleriane. Swego czasu uzywalam i bardzo chwalilam. Najlepiej jak by udalo ci sie dostac probki.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 17:51   #3570
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych

Cytat:
Napisane przez miyoko9 Pokaż wiadomość
Witam

Mam bardzo wrażliwą skórę . Aktualnie używam żelu oczyszczającego La Roche Posay Effaclar i kremu nawilżającego La Roche Posay Hydreane Extra Riche. Żel kilka lat temu polecił mi dermatolog i wszystko było ok, ale od 2 miesięcy wysusza skórę. Po przemyciu twarzy mam uczucie ściągniętej skóry. Odczuwam także lekki pieczenie. Czuję, że mnie podrażnia. Nie wiem co używać do oczyszczania twarzy bo zwykle żele mnie podrażniają a nie chcę kombinować bo boję się, że sobie zaszkodzę. Na tydzień zrezygnowałam ze stosowania żelu i dziś dopadł mnie okropny świąd i pieczenie. Już nie wytrzymuję . Doradźcie coś dziewczyny proszę.
Jeśli jeszcze nie testowałaś to polecam żel Babydream z Rossmana, koszt ok.10zł za dużą butle. Ma przyjazny skład, nie podrażnia i nie wysusza. Stosuję go od lat. Tu jedna z wielu pozytywnych opinii: http://mademoiselleevebloguje.blogsp...babydream.html Ja z kolei tego z Garniera (płyn micelarny, różowy)nie polecam. Podrażniał mi skórę(?), codziennie pojawiały się małe, białe 'pryszczyki", które po odstawieniu zniknęły. Do oczu za to jest ok

Edytowane przez nAtaL!a
Czas edycji: 2014-09-02 o 17:53
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.