Problem z kolorem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-04, 18:47   #1
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478

Problem z kolorem


Mam problem. Otóż jakiś czas temu zafarbowałam włosy na dosyć ciemny brąz. Naturalny mam średni brąz. Kolor wyszedł prawie czarny. Teraz chciałam włosy rozjaśnić, ale zamiast iść do fryzjera, postanowiłam zrobić to sama. Rezultat jest taki, że odrosty mam żółte, a resztę... nadal czarną.

Czym rozjaśnić te czarne końcówki? Mam na tyle krótkie włosy, że ścięcie ich nie wchodzi w grę. Chciałabym mieć ciemny blond/jasny brąz. No i wolałabym uniknąć farbowania u fryzjera, bo to duży koszt.
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 18:59   #2
martaa1988
Przyczajenie
 
Avatar martaa1988
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Warszawa/Köln
Wiadomości: 13
Dot.: Problem z kolorem

Mnie coś w tamtym roku podkusiło i z ciemnego blondu (naturalnego) przefarbowałam się na... CZARNY. Tylko włosy miałam długości ok. 50 cm, także dosyć długie. Po 3 miesiącach przestał mi się podobać ten kolor i postanowiłam wrócić do jakiegoś blondu, rozjaśniałam rozjaśniaczem JOANNY i wyszły rude. Rozjaśniałam jeszcze ze dwa razy potem, ścięłam do ramion (z połowy pleców) i myłam rumiankiem, który moim zdaniem bardzo pomógł na niektóre nierozjaśnione włosy... (miałam kilka pasm czarnych na rudo-blond włosach). A więc może rumiankiem spróbuj? Trzymając jakąś godzinę rozjaśnił mi ze 2-3 tony, nie wiem czy to kwestia włosów czy jak...
martaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 19:04   #3
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Problem z kolorem

Cytat:
Napisane przez martaa1988 Pokaż wiadomość
Mnie coś w tamtym roku podkusiło i z ciemnego blondu (naturalnego) przefarbowałam się na... CZARNY. Tylko włosy miałam długości ok. 50 cm, także dosyć długie. Po 3 miesiącach przestał mi się podobać ten kolor i postanowiłam wrócić do jakiegoś blondu, rozjaśniałam rozjaśniaczem JOANNY i wyszły rude. Rozjaśniałam jeszcze ze dwa razy potem, ścięłam do ramion (z połowy pleców) i myłam rumiankiem, który moim zdaniem bardzo pomógł na niektóre nierozjaśnione włosy... (miałam kilka pasm czarnych na rudo-blond włosach). A więc może rumiankiem spróbuj? Trzymając jakąś godzinę rozjaśnił mi ze 2-3 tony, nie wiem czy to kwestia włosów czy jak...
O, dzięki. A jak się to robi?
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 19:04   #4
an0138
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 383
Dot.: Problem z kolorem

na razie zmyj do granic mozliwosci to co masz, szamponem przeciwłupieżowym bo ten najglebiej oczyszcza włos
an0138 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 20:33   #5
martaa1988
Przyczajenie
 
Avatar martaa1988
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Warszawa/Köln
Wiadomości: 13
Dot.: Problem z kolorem

Kup w jakimś sklepie rumianek (ja brałam w torebkach do zaparzania), wsyp rumianek do wody, zagotuj i odcedź. I gotowy wywar "wylej" na włosy i owiń ręcznikiem i trzymaj na włosach. Ja trzymałam godzinę, ale jak dłużej to to nie zaszkodzi także tego. Potem normalnie umyj włosy i w sumie na tyle. Trochę zabawy jest z tym, ale jakiś efekt jest (przynajmniej u mnie )
No i oczywiście jak wspomniała ano138 szampon przeciwłupieżowy też trochę pomaga
martaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:38.