Domowy peeling kwasem salicylowym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-21, 23:50   #1
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946

Domowy peeling kwasem salicylowym


Przykładowe objętości składników (dla osób nie posiadających wagi):


Peeling salicylowy na spirytusie


Peeling salicylowy na PEG-u (salipeg)

Peeling salicylowy na oleju


Przy obliczaniu objętości uwzględniamy ciężar nasypowy podany dla kwasu z określonego źródła.

Nie ma potrzeby ściskania kwasu salicylowego w strzykawce lub ubijania go w łyżeczce miarowej. Wystarczy lekko docisnąć tłok strzykawki lub delikatnie ją opukać, żeby "wypoziomować" proszek.
Ściskanie bądź ubijanie proszku spowoduje zwiększenie stężenia kwasu w roztworze.


Nie ma potrzeby regulowania pH roztworów.

Działanie peelingu można wzmocnić, nakładając dodatkowe warstwy roztworu.

Peeling trzymamy na twarzy od 3 do 5 minut. Zmywamy wodą i łagodnym środkiem myjącym (np. Cetaphil).

Objętości składników można zwielokrotnić. Niewykorzystaną część roztworu należy przechowywać w szczelnie zamkniętej szklanej butelce w temp. pokojowej, zużyć w ciągu 2-3 miesięcy (kwas na oleju można przechowywać dłużej). Jeśli wytrącą się kryształki kwasu, przed ponownym użyciem należy ogrzać roztwór w kąpieli wodnej.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2016-02-05 o 12:12
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 22:23   #2
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Domowy peeling kwasem salicylowym

Zakładam wątek, bo salicyl nam tonie w innych kwasach

Trochę teorii o SA:
Cytat:
Napisane przez Informacje pochodzą ze strony:mazidla.com
Kwas salicylowy jest zaliczany do grupy kwasów beta-hydroksylowych (BHA).
Zastosowanie kwasu salicylowego w stężeniu 1%-2% w preparatach kosmetycznych do użytku domowego, warunkują jego właściwości komedolityczne (przeciwzaskórnikowe), bakteriostatyczne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne i keratolityczne.
Działa łagodniej (min. łagodniej złuszcza) w porównaniu do kwasów AHA. Podczas jego stosowania rzadziej pojawiają się efekty uboczne w postaci pieczenia, szczypania i nadmiernego złuszczania się skóry. Może więc być alternatywą dla osób, które nie tolerują kwasów AHA.
Dzięki temu iż wykazuje zdolności bakteriostatyczne oraz przenikania przez warstwę sebum i wnikania w głąb mieszków włosowo-łojowych, jest szczególnie polecany osobom z trądzikiem i nadmiernym wydzielaniem sebum (zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych) oraz osobom z suchą skorą do stosowania na zanieczyszczającą się strefę T.
Optymalne pH dla preparatów zawierających kwas salicylowy wynosi 2,5-3.
Efekty stosowania kwasu salicylowego:
*oczyszcza gruczoły łojowe (tzw. oczyszczanie porów skóry) z zaskórników i zapobiega tworzeniu wszelkich wyprysków;
*przyspiesza proces gojenia ognisk zapalnych (np. zmiany trądzikowe) i podrażnień;
*reguluje odnowę komórkową skóry i działa złuszczająco na zgrubiałą warstwę rogową naskórka;
*dzięki efektowi złuszczania komórek naskórka zmniejsza posłoneczne i pozapalne przebarwienia (mechaniczne usuwaniu melanocytów z warstwy podstawnej naskórka);
* zwiększa skuteczność działania innych preparatów kosmetycznych- skóra przygotowana kwasami lepiej absorbuje składniki aktywne w nich zawarte;
*zmniejsza płytkie blizny potrądzikowe;
*zapobiega wrastaniu włosów po depilacji.
Ostrzeżenie:
Uwaga!:
* preparaty z kwasem salicylowym nie mogą być stosowane przez osoby uczulone na salicylany oraz kobiety w ciąży i matki karmiące;
*w trakcie stosowania kuracji kwasem salicylowym nie należy korzystać z solarium i opalać się na słońcu. Obowiązkowe jest stosowanie stabilnych filtrów z wysokim poziomem protekcji.
Wskazówki dotyczące użycia: Działa szkodliwie po połknięciu. Działa drażniąco na drogi oddechowe i skórę. Ryzyko poważnego uszkodzenia oczu.
Mam nadzieję, że Pani Lidia nie będzie miała za złe skopiowanie opisu, zwłaszcza, że pewnie większość naszego kwasu pochodzi z mazideł wlaśnie

Dane techniczne SA:
Cytat:
Napisane przez Informacje pochodzą ze strony:poch.pl
Wzór: C7H6O3
Postać: biały, krystaliczny proszek lub igły
Forma: ciało stałe
Kolor: biały
Zapach: bez zapachu
Gęstość: 1,443 g/cm3 (20°C)
Ciężar nasypowy: około 300 - 500 kg/m3
Termin ważności: 5 lat od daty produkcji
Cytat:
Tonik 2% SA by KKZJ
woda - 83%
peg - 10%
polysorbate 80 - 5%
kwas salicylowy - 2%
Dla nieposiadaczek wagi kalkulator stężeń - http://members.lycos.co.uk/kickic/kalkulator.html

Lorri: Uwaga! W kalkulatorze jest błąd.

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
obliczenia za pomocą tego kalkulatora nie będą poprawne, ponieważ po wybraniu kwasu salicylowego ustawia się jego ciężar właściwy: 1,44 g/ml, a powinno się przyjąć ciężar nasypowy (0,54 g/ml wg ZSK, Naturalisa lub 0,63 g/ml wg Mazideł). Również gęstość spirytusu powinna być poprawiona - 0,78 g/ml to ciężar czystego etanolu, spirytus (etanol + woda) ma gęstość ok. 0,81 g/ml, ale to już mniej istotny błąd.

Aby poprawnie wyliczyć objętości, trzeba wybrać dwa razy jako składnik "(inny)" i wpisać dla jednego 0,54 g/ml (lub 0,63 g/ml), a dla drugiego 0,81 g/ml. I jeszcze drobna uwaga: całkowita objętość otrzymanego roztworu będzie nieco mniejsza od tej, którą wpiszemy w kalkulatorze (kwas po rozpuszczeniu ma mniejszą objętość niż w postaci proszku).
W załączniku instrukcja obsługi kalkulatora stworzona przez Alkęxy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kalkulator1.jpg (85,3 KB, 1080 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg przykład.jpg (58,8 KB, 635 załadowań)

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-26 o 16:41
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 22:33   #3
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

To ja jeszcze dołożę tu linka z podsumowaniem salipegu:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2862

Jak się w przyszłości na niego zdecyduję, to lepiej jest mieć takie informacje na początku
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 22:44   #4
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Normalnie z nieba spadłyście z tym wątkiem
Zakwaszam się od jakiegoś miesiąca i chciałam zrobić sobie jakąś mocniejszą mieszankę właśnie z salicylem, ale przebrnięcie przez cały wątek z kwasem migdałowym graniczyło z cudem...a tutaj wszystko pięknie i jasno opisane
Chciałam przy okazji zapytać czy na czerwone przebarwienia pozapalne lepszy jest właśnie kwas salicylowy czy może coś innego? Chciałabym większe stężenie nakładać tylko punktowo tam gdzie mam przebarwienia, ale nie wiem co najlepiej da sobie z tym radę, a doświadczenia w tym nie mam.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 23:27   #5
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

To ja pierwsza się podzielę wrażeniami z salipegu

Przed chwilą nałożyłam 20 % na czoło ( sporadycznie traktowane lekkimi tonikami z kwasem) i jesztm w szoku
Trzymałam prawie 20 minut ( zmyłam, bo pomyślałam, że mogę mocno przesadzić przypadkiem), żadnego zaczerwienienia ani szczypania, dopiero lekkie mrowienie kłócie i delikatne zaczerwienienie po ok.10 minutach, ale nie było to nic nieprzyjemnego.
Miałam nałożyć jakiś teściwy krem po zmyciu, ale nałozyłam tylko odrobinę oleju ryżowego. Skóra teraz jest leciutko zaróżowiona i ''czuję ją '' delikatnie, jest delikatnie ściągnięta, zobaczymy co będzie rano, ale narazie bardzo mi sie podoba
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 23:38   #6
ewi762
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 94
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziewczyny czytacie w moich myślach
właśnie wykończyłam moja próbkę migdałka i będę się zabierać za salicyl
te informacje to istne błogosławieństwo bo jak ktoś zauważył przekopywanie całego watku to katorga (nadmieniam ze korzystam z wyszukiwarki
dzięki jeszcze raz

pozdrowionka

Edytowane przez ewi762
Czas edycji: 2009-03-24 o 23:40
ewi762 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 00:01   #7
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Normalnie z nieba spadłyście z tym wątkiem
Zakwaszam się od jakiegoś miesiąca i chciałam zrobić sobie jakąś mocniejszą mieszankę właśnie z salicylem, ale przebrnięcie przez cały wątek z kwasem migdałowym graniczyło z cudem...a tutaj wszystko pięknie i jasno opisane
Chciałam przy okazji zapytać czy na czerwone przebarwienia pozapalne lepszy jest właśnie kwas salicylowy czy może coś innego? Chciałabym większe stężenie nakładać tylko punktowo tam gdzie mam przebarwienia, ale nie wiem co najlepiej da sobie z tym radę, a doświadczenia w tym nie mam.
Ja właśnie z takim walczyłam. Sama sobie zrobiłam plamę na dłoni używając kwasu mlekowego w dość wysokim stężeniu.
Stosuję Atredermu i salicyla 30% nie razem, oczywiście.
Ja jeszcze widzę minimalny cień, ale inni wcale, więc można mówić, że się udało.

Ghost, na pewno spróbować warto

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
To ja pierwsza się podzielę wrażeniami z salipegu

Przed chwilą nałożyłam 20 % na czoło ( sporadycznie traktowane lekkimi tonikami z kwasem) i jesztm w szoku
Trzymałam prawie 20 minut ( zmyłam, bo pomyślałam, że mogę mocno przesadzić przypadkiem), żadnego zaczerwienienia ani szczypania, dopiero lekkie mrowienie kłócie i delikatne zaczerwienienie po ok.10 minutach, ale nie było to nic nieprzyjemnego.
Miałam nałożyć jakiś teściwy krem po zmyciu, ale nałozyłam tylko odrobinę oleju ryżowego. Skóra teraz jest leciutko zaróżowiona i ''czuję ją '' delikatnie, jest delikatnie ściągnięta, zobaczymy co będzie rano, ale narazie bardzo mi sie podoba
A widzisz - nie wierzyłaś, że to baranek oraz kaczuszka w jednym , w porównaniu do znanych nam wersji siepaczy oczywiście

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-03-25 o 00:03
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 07:29   #8
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym



I ja jestem!

Tylko hitem jest, że dopiero muszę zamówić salicyl
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 07:37   #9
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Czy peelingi poniżej 15% są mało skuteczne skoro nie podajesz ich proporcji?
Ciekawi mnie taki peeling, bo używam każdej nocy toniku 2%, ale czasem przydałoby się ciut mocniejszego kopa - tylko boję się, że nawet takie 15% będzie za mocne.
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 11:58   #10
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ooo! Powstał wątek o moim ulubionym kwasie Ja czekam z niecierpliwością na mój peg od Ani i mam nadzieję,że w weekend też wypróbuje salipegu.
Jak na razie czekam,aż złuszczy mi się skóra po peelingu LHA( czy lha tez łapie się na ten wątek??) i mam mieszane uczucia..nałożyłam w niedzielę 10% i miałam mega buraka przez jeszcze cały następny dzień, wczoraj skóra było pomarańczowo - czerwona, wygladało to tragicznie, na szczęście już dzisiaj zbladła i powoli zaczyna się łuszczyć..nie wiem czy powtórzę ten peeling, czy wrócę na stałe do kwasu salicylowego, po nim nie miałam takich sensacji, do tego te pieczenie po lha, u mnie trwało kilka godzin..
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 12:18   #11
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Czy peelingi poniżej 15% są mało skuteczne skoro nie podajesz ich proporcji?
Ciekawi mnie taki peeling, bo używam każdej nocy toniku 2%, ale czasem przydałoby się ciut mocniejszego kopa - tylko boję się, że nawet takie 15% będzie za mocne.
Szczerze mówiąc - od wieków nie używałam niższych stężeń niż 30%
ale proszę się nie sugerować - już 5 czy 10% stężenie to poważna sprawa.

W pierwszym poście jest link do kalkulatora, w którym możesz obliczyć dowolne stężenie w mililitrach.



Może się komuś przyda:

Na podstawie przepisu opracowanego przez Lennę z LU
na 100g toniku BHA o mocy 2% bez alkoholu:

2g kwasu salicylowego
7g glikolu propylenowego
2g polysorbate
89g wody

podaję przepis przekonwertowany na mililitry na bazie pegu:

1,41 ml kwasu
6,29ml pegu
1,88 ml polysorbate80
90,4 ml wody.

Z gładkim pozdrowieniem
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 14:03   #12
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Mam zamiar zrobic tonik i peeling na pegu

Juz teraz nie mam zadnych obaw, kwasow uzywam od 3 lat z przerwami, skora ma jest zahartowana nie moge sie doczekac!

pamietajcie o filtrach!

Mam pytanie odnosnie kwasu salicylowego? nie mam na nim daty waznosci, zamowilam rok temu. Mam za to kwas migdalowy ktory zamowilam 2 lata temu i ma date waznosci 2010 rok.

Ile ten salicyl moze miec waznosci? stoi w szafie wiec ma sucho i ciemno
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 15:18   #13
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc - od wieków nie używałam niższych stężeń niż 30%
ale proszę się nie sugerować - już 5 czy 10% stężenie to poważna sprawa.

W pierwszym poście jest link do kalkulatora, w którym możesz obliczyć dowolne stężenie w mililitrach.

Z gładkim pozdrowieniem
Świetny kalkulator!
Mimo, że bardzo lubię chemię, to stężeń procentowych, stosunków itd. nigdy nie lubię liczyć.

Możliwe, że spróbuję na początku peeling 3-5%, a później będę zwiększać dawkę.

Coś mi się obiło o uszy, że przy peelingach kwasowych, trzeba mieć wyleczone pryszczyki - to prawda?
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 15:42   #14
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc - od wieków nie używałam niższych stężeń niż 30%
ale proszę się nie sugerować - już 5 czy 10% stężenie to poważna sprawa.

W pierwszym poście jest link do kalkulatora, w którym możesz obliczyć dowolne stężenie w mililitrach.



Może się komuś przyda:

Na podstawie przepisu opracowanego przez Lennę z LU
na 100g toniku BHA o mocy 2% bez alkoholu:

2g kwasu salicylowego
7g glikolu propylenowego
2g polysorbate
89g wody

podaję przepis przekonwertowany na mililitry na bazie pegu:

1,41 ml kwasu
6,29ml pegu
1,88 ml polysorbate80
90,4 ml wody.

Z gładkim pozdrowieniem
Aniu, dzięki za ten wąteczek
a za podanie proporcji będe Cię wielbić do końca życia
Na ile starcza takich 100 g?
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą

Edytowane przez konspiracja
Czas edycji: 2009-03-25 o 15:58
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 17:58   #15
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
Ooo! Powstał wątek o moim ulubionym kwasie Ja czekam z niecierpliwością na mój peg od Ani i mam nadzieję,że w weekend też wypróbuje salipegu.
Jak na razie czekam,aż złuszczy mi się skóra po peelingu LHA( czy lha tez łapie się na ten wątek??) i mam mieszane uczucia..nałożyłam w niedzielę 10% i miałam mega buraka przez jeszcze cały następny dzień, wczoraj skóra było pomarańczowo - czerwona, wygladało to tragicznie, na szczęście już dzisiaj zbladła i powoli zaczyna się łuszczyć..nie wiem czy powtórzę ten peeling, czy wrócę na stałe do kwasu salicylowego, po nim nie miałam takich sensacji, do tego te pieczenie po lha, u mnie trwało kilka godzin..
Myślę, że LHA może tu spokojnie gościć, bo jest z tej samej rodzinki BHA

No właśnie, LHA jest piękny w skutecznym działaniu, porów po nim trzeba szukać z lupą, ale straszliwie jest piekący i robi z gęby rzodkiewkę.

Robiłam 10% na spirytusie - twarz płonęła tak samo z kwasem na niej jak i po zmyciu przez kilka godzin, no i wyburaczał okrutnie, 5% i 3% na pegu - szczypały niby krócej ale było to nie do zniesienia w sumie. Póki co, odstawiłam go i potulnie wróciłam do niezawodnego i komfortowego salicylka.

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
Mam zamiar zrobic tonik i peeling na pegu

Juz teraz nie mam zadnych obaw, kwasow uzywam od 3 lat z przerwami, skora ma jest zahartowana nie moge sie doczekac!

pamietajcie o filtrach!

Mam pytanie odnosnie kwasu salicylowego? nie mam na nim daty waznosci, zamowilam rok temu. Mam za to kwas migdalowy ktory zamowilam 2 lata temu i ma date waznosci 2010 rok.

Ile ten salicyl moze miec waznosci? stoi w szafie wiec ma sucho i ciemno
Pogrzebalam trochę i we wszystkich specyfikacjach stoi, że kwas salicylowy ma ważność 5 lat od daty produkcji, więc używaj bez obaw

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Aniu, dzięki za ten wąteczek
a za podanie proporcji będe Cię wielbić do końca życia
Na ile starcza takich 100 g?
A to zależy jak będziesz stosować - ja wczoraj zrobiłam peeling 30% na zaś: 9 g salicyla i 21 g pegu. Póki co - użyłam na plecy, ale ile mi poszło nie mam pojęcia - zamelduję jak słoiczek będzie pusty
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 17:59   #16
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
Ile ten salicyl moze miec waznosci? stoi w szafie wiec ma sucho i ciemno
A skąd go masz?

Kiedyś AniaM69 pisałam, że ma migdała bez daty ważności - czyli takie długowieczny

Moim zdaniem te sypkie są ''długowieczne'', jeśli są dobrze przechowywane... Ale niech się wypowie ktoś mądrzejszy
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 18:49   #17
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Teraz czas na moje relacje. Zrobilam przed chwilą salipega ok 30% i trzymałam 15 minut. Twarz piekła i szczypała przez cały czas... na spirytusie piecze niemiłosiernie ale tylko przez pierwsze 2 minuty później już spokój. Troche mnie to zdziwiło bo nasłuchałam się jaki to on łagodny (on czyli PEG) a tu taka niespodzianka. Twarz zrobiła się lekko czerwona a przy zmywaniu pieczenie się nasiliło. Nałożyłam calme i czekam. Mam nadzieję, że łuszczyca nie dopadnie mnie przed weekendem i że warto było wytrzymać te 15 minut pieczenia. Pożyjemy zobaczymy...
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 19:02   #18
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Piękny wątek
Ale widzę, że zakupy PEGa juz zakończone, a mnie nie było
Może załapię się na następne.

A salicyl kocham, nawet ten na alkoholu. Sprawił cud na mojej buzi (szkoda tylko, że potem coś innego zniweczyło jego działania). Ale wnet wrócę do niego i wszystko naprawię
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 19:03   #19
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Teraz czas na moje relacje. Zrobilam przed chwilą salipega ok 30% i trzymałam 15 minut. Twarz piekła i szczypała przez cały czas... na spirytusie piecze niemiłosiernie ale tylko przez pierwsze 2 minuty później już spokój. Troche mnie to zdziwiło bo nasłuchałam się jaki to on łagodny (on czyli PEG) a tu taka niespodzianka. Twarz zrobiła się lekko czerwona a przy zmywaniu pieczenie się nasiliło. Nałożyłam calme i czekam. Mam nadzieję, że łuszczyca nie dopadnie mnie przed weekendem i że warto było wytrzymać te 15 minut pieczenia. Pożyjemy zobaczymy...
U mnie czoło w stanie idealnym - tak jakbym nic nie robiła z nim, jasne i gładziutkie.
Dziś nałożę na całą twarz, ale też tylko 20 %, miało byc 30 % ale troche mnie nastraszyłaś tym mocnym pieczeniem
Poczekam z 30 na Twoją relację

Tak się zastanawiam, czy taki sam peeling na pegu można robić z L.H.A, efekt powinien być chyba podobny ?

Edytowane przez anastazjaaa2
Czas edycji: 2009-03-25 o 19:05
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-25, 19:46   #20
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
U mnie czoło w stanie idealnym - tak jakbym nic nie robiła z nim, jasne i gładziutkie.
Dziś nałożę na całą twarz, ale też tylko 20 %, miało byc 30 % ale troche mnie nastraszyłaś tym mocnym pieczeniem
Poczekam z 30 na Twoją relację
Pieczenie mocne nie było, takie umiarkowane, dało się spokojnie wytrzymać. Ja w zasadzie lubie jak coś mnie szczypie i piecze bo wtedy wiem, że działa Tylko byłam zaskoczona, że w ogóle piekło i że cały czas. Mineła godzina od peelingu i skóra się powoli uspokaja. Buraczek już prawie niewidoczny. Jutro rano nie powinno być śladu, że coś robiłam z twarzą.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 20:13   #21
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Teraz czas na moje relacje. Zrobilam przed chwilą salipega ok 30% i trzymałam 15 minut. Twarz piekła i szczypała przez cały czas... na spirytusie piecze niemiłosiernie ale tylko przez pierwsze 2 minuty później już spokój. Troche mnie to zdziwiło bo nasłuchałam się jaki to on łagodny (on czyli PEG) a tu taka niespodzianka. Twarz zrobiła się lekko czerwona a przy zmywaniu pieczenie się nasiliło. Nałożyłam calme i czekam. Mam nadzieję, że łuszczyca nie dopadnie mnie przed weekendem i że warto było wytrzymać te 15 minut pieczenia. Pożyjemy zobaczymy...
Co buzia to reakcja, ale jestem zaskoczona, tak jak opisujesz zachowuje się u mnie LHA, tylko że pieczenie i burak trwa godzinami.

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość

Tak się zastanawiam, czy taki sam peeling na pegu można robić z L.H.A, efekt powinien być chyba podobny ?
Można, pisałam wyżej bo robiłam LHA na pegu także. Pali gębę tak samo jak na spirytusie, niestety...

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
A skąd go masz?

Kiedyś AniaM69 pisałam, że ma migdała bez daty ważności - czyli takie długowieczny

Moim zdaniem te sypkie są ''długowieczne'', jeśli są dobrze przechowywane... Ale niech się wypowie ktoś mądrzejszy
Nie są długowieczne, przynajmniej oficjalnie. Ale mają stosunkowo długie terminy, więc spokojnie można używać.

O migdale pisałam, że muszę zużyć bo mu się termin kończy właśnie - mój był z chemika i miałam go ponad 2 lata zanim zużyłam i rozdałam do ostatniego ziarenka
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 20:20   #22
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Skoro tak opisujecie swoje "doznania" po tych peelingach to ja szczerze podziękuję.
Mnie po przygodzie z poparzeniem peelingiem z BU wszystko podrażnia... nawet tonik 2% zaczął powodować pieczenie, co rzadko się działo.
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 20:34   #23
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Skoro tak opisujecie swoje "doznania" po tych peelingach to ja szczerze podziękuję.
Mnie po przygodzie z poparzeniem peelingiem z BU wszystko podrażnia... nawet tonik 2% zaczął powodować pieczenie, co rzadko się działo.
A może Ty nie jesteś salicylowa dziewczyna, może bardziej posłużą Ci kwasy AHA? Migdałowy, mlekowy? Warto spróbować

Jak chcesz kwasić buziaka a się boisz w/w - poczytaj o kwasie laktobionowym na ZSK. Tonik z niego jak piórko; niby kwasisz a nie czujesz że kwasisz
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 20:42   #24
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

AHA nie ze względu na naczynka.
O laktobionowym poczytam na pewno - PHA, tak?

PS.
chłopak
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 20:59   #25
ewi762
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 94
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

PS.
chłopak
[/quote]

Witaj Chłopaku wśród dziewczyn
ewi762 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 22:09   #26
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
AHA nie ze względu na naczynka.
O laktobionowym poczytam na pewno - PHA, tak?

PS.
chłopak
Tak, PHA.

PS.
Hehe, toś mnie zmylił, ale w sumie się zgadza
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 22:29   #27
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Fajnie, że mamy wątek o salicylu ,Ania

Mam pytanie, gdzie kupić sode oczyszczoną , do neutralizacji.
Będe jutro w aptece, a kobieta już nie raz dziwnie na mnie patrzyła ,ostatnio jak kupowałam strzykawki
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 22:37   #28
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Super, że powstał osobny wątek

W poniedziałek nałożyłam na twarz, oprócz czoła(atre 0,025), salipeg 20%.
We wtorek miałam naprawdę niewielkie łuszczenie(ledwo zauważalne) - wystarczył lekki peeling i osuszenie buzi ręcznikiem.
Teraz buzia jest gładka. Myślę, kiedy zrobić kolejny salipeg, tym razem 25 lub 30%.
Filtr, oczywiście używam - mleczko Avene spf50, ale już się kończy i mam szczerą nadzieję, że pojawią się w kwietniu nowe filtry w aptekach
chise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 23:07   #29
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Fajnie, że mamy wątek o salicylu ,Ania

Mam pytanie, gdzie kupić sode oczyszczoną , do neutralizacji.
Będe jutro w aptece, a kobieta już nie raz dziwnie na mnie patrzyła ,ostatnio jak kupowałam strzykawki
W spożywczaku, to taka sama jak do racuszków używasz


Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
Super, że powstał osobny wątek

W poniedziałek nałożyłam na twarz, oprócz czoła(atre 0,025), salipeg 20%.
We wtorek miałam naprawdę niewielkie łuszczenie(ledwo zauważalne) - wystarczył lekki peeling i osuszenie buzi ręcznikiem.
Teraz buzia jest gładka. Myślę, kiedy zrobić kolejny salipeg, tym razem 25 lub 30%.
Filtr, oczywiście używam - mleczko Avene spf50, ale już się kończy i mam szczerą nadzieję, że pojawią się w kwietniu nowe filtry w aptekach
Ja się czaję na Lirene, przed którą chylą czoła wszystkie jej użytkowniczki - ale póki co - nie ma tego nigdzie.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 23:10   #30
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

mam salicyla z BU,zamawialam serum i tonik z BHA i zostalo mi ponad pol fiolki

ja zrobie na poczatek 15%

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
ja się czaję na Lirene, przed którą chylą czoła wszystkie jej użytkowniczki - ale póki co - nie ma tego nigdzie.

Ania na allegro jest jakas apteka regularnie wystawia, szybko schodzi
mam zamiar w przyszlym tygodniu kupic , sprobuje jeszcze poszukac w aptekach
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.