makaron,makaron, makaron.mmmniamm.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-31, 10:38   #1
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310

makaron,makaron, makaron.mmmniamm..


Kocham makaron. Jem go praktycznie codziennie. Ulubiony to buccatini Barilli. Rozpoczęłam ten wątek bo poza makaronową klasyką czyli sosem bolońskim i pomidorowym gotuję makaorn na miliony sposobów. Czy któraś z wizążanke podobnie jak ja uwielbia makaron? może podzielicie się jakimiś pysznymi przepisami?
ostatnio mój ulubiony to penne rigate (skośne rurki) ugotowany i podsmazony na wędzonym boczku z potem posypany świeżo startym parmezanem lub grana padano, z dużą ilością pieprzu i oliwkami, pycha!!!!!! Poza tym to niezmiennie carbonara ale przygotowana z buccatini.
makaroniarze wizażowi łączmy się!!!!
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 11:00   #2
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

Witam w klubie makaroniarzy

ja właśnie lecę do sklepu do penne ritage + serek biały pół tłusty: na oliwce z oliwek podsmażam cebulkę, polewam tym makaron, na to pokruszony ser, sól pieprz i obiadek gotowy

Carbonarę uwielbiam, własny boloński również[ kiedyś zrobiłam z wątróbką wieprzową,drobiowej nie było, myślałam że będę jak kot... zepsuła cały smak] no i nie mogę zapomnieć o cudownych pomidorach, które w połączeniu z serami/ czosnkiem/ zieloną pietruszką są nieodłącznym kompanem makaronu

Moje ostatnie odkrycie to makaron w sosie czosnkowo pietruszkowym, proste a jakże smakowite. Na patelni roztapiam 1/4 kostki masła, dorzucam do tego 3-4 sprasowane ząbki czosnku, całą drobniutko posiekaną natkę pietruszki, wszystko delikatnie mieszam [a małym ogniu].
Makaron jaki kto lubi, na talerzu polany ów sosem, białe winko i żyć nie umierać

Pozdrawiam
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 11:04   #3
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

Neferete ja też robię taki sosik czosnkowy prawie identycznie tylko dodaje jeszcze rozkruszoną, suszoną paryczkę chilli.
Pyszny jest też makaron sosem pleśniowy. Czyli serek lazur rozpuszczamy ze śmietanką, masełkiem i pieprzem. Polewamy makaronik, najlepiej farfalle mniam
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 11:05   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

ja także jestem fanem makaronu ,zresztą moja córka 5 letnia też uwielbie makarony szczególnie z sosem pomidorowym.

dzisiaj zjem na obiadek makaron z pesto mniam .

niestety TŻ zje makaron ale woli ziemniaki mimo ,że to ja pochodze z prylandii

pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 11:05   #5
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

Uwielbiam, uwielbiam makaron Ale przyznaję bez bicia, że rzadko gotuję, przeważnie kończy się na podsmażeniu różnistych warzyw, dodaniu sosu z paczki/ słoika i wymieszaniu z makaronem, plus starkowany ser na koniec. Bardzo lubię makaron z sosami słonymi, ostrymi, na słodko praktycznie nie jem. Kiedy będę już mieszkac sama, pewnie poszerzę swoje kulinarne umiejętności, bo na razie z tym słabo
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 11:10   #6
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

moja córeczka uwielbia makaorn podsmażony na masełku na chrupko i posypany cukrem - ulubiona kolacja!
a mąz uwielbia makarona muszelki zapiekany z parmezanem ,smażonym boczkiem i papryką.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 11:27   #7
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

A próbowałyście makaron ze szpinakiem i serkiem pleśniowym? Można dodać jeszcze jak ktoś mięsożerny kurczaka i pycha A robi się tak: smażymy szpinak, dodajemy czosnek, sól, pieprz, cukier i gałkę muszkatołową. Do tego dajemy pokruszony serek pleśniak (może być lazur - jest ostry więc do tego celu będzie oki) w ilości dowolnej (do smaku, żeby całość nie była za słona) ewentualnie troszkę śmietanki. Całość mieszamy z ugotowanym makaronem. Pyszne, szybkie i w miarę nie drogie danie.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-03-31, 11:31   #8
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

Asika a można zrobić to danie z mrożonym szpinakiem? Ja robię szpinakową lazanię z szpinakie, mniammmm!!!!!!
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 11:38   #9
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

Ja też jestem makoronowym maniakiem
uwielbiam;
-sos bolonese do spagetti
-wszelkiego rodzaju zapiekanki na bazie makaronu
-lazanie
-łazanki
i ze wszelkimi sosami
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 11:42   #10
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

Zapomkniałam o wspaniały "klasycznym" sosie,który bardzo lubię i często robię.tuńczyka w sosie własnym podsmażam na oliwie a z cebulką i doadaję puszkę pomidórów pelati. Przyprawiam solą i pieprzem, dodaję tropszkę świeżej bazyli i gotowe! Najsamczniejsze z penne rigate, muszelkami i kokardkami.do makaronu z tuńczykiem nie pasuje parmezan - raz spróbowałam, totlana wojna smaków.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 11:50   #11
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

Ja robię z mrożonym i jest pycha. Ze świeżego nie robiłam, bo jeszcze go nie ma. A lazania jest też wspaniała. Aż mi ślinka cieknie.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-31, 11:53   #12
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

Acha, u mnie klasycznym daniem jak nie ma akurat nic w lodówce jest makaron z fasolą i kurczakiem. Smażony kurczak z cebulką, do tego pucha fasoli w sosie, pucha koncentratu, sól, pieprz i koniecznie cukier, ewentualnie zioła do potraw meksykańskich. Polecam na szybki obiad
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 12:08   #13
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

Asika napisał(a):
> A próbowałyście makaron ze szpinakiem i serkiem pleśniowym? Można dodać jeszcze jak ktoś mięsożerny kurczaka i pycha A robi się tak: smażymy szpinak, dodajemy czosnek, sól, pieprz, cukier i gałkę muszkatołową. Do tego dajemy pokruszony serek pleśniak (może być lazur - jest ostry więc do tego celu będzie oki) w ilości dowolnej (do smaku, żeby całość nie była za słona) ewentualnie troszkę śmietanki. Całość mieszamy z ugotowanym makaronem. Pyszne, szybkie i w miarę nie drogie danie.
>

kolejna makaroniara wita

ja, ja robie ze szpinakiem
fajny jest tez szpinak, pieprz, czosnek, kubeczek smietany, na koncy dodana feta w kostce , mniaaaaaaaaaaam.
i ten sos najczesciej u mnie jest z makaronem farfalle

uwielbiam tez makaron penne ( robie go z sosem carbonara )

ogolnie kombinuje z makaronami jak sie da nawet teraz sobie przypomniec nie moge skladnikow bo mieszam co popadnie.

makaron nawet z samymi pomidorami (rozgotowanymi z puszki), posypany parmezanem i listkiem bazyli ubostwiam


p.s. znow mi przed monitorem slinka cieknie
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 12:12   #14
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

beliczek napisał(a):
.do makaronu z tuńczykiem nie pasuje parmezan - raz spróbowałam, totlana wojna smaków.

oj nie pasuje, tez tak kiedys wykombinowalam i zjesc tego nie moglismy
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 12:29   #15
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

mskladaczek napisał(a):
>
>
> ja, ja robie ze szpinakiem
> fajny jest tez szpinak, pieprz, czosnek, kubeczek smietany, na koncy dodana feta w kostce , mniaaaaaaaaaaam.
> i ten sos najczesciej u mnie jest z makaronem farfalle

Noo, może pewnie być i w ten sposób. Z pewnością będzie bardziej łagodny, z larurem będzie miał bardziej wyrazisty i ostry smak.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 12:45   #16
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

Heh, nareszcie cos dla ludzi a nie królików:P
Zdopingowałyście mnie i zamiast katować rodzinkę dzisiaj warzywami na parze, zrobię je w formie zapiekanki z beszamelem i makaronem
Lubię makaron, ale mój małżonek móglby dostać order od producentów makaronu za jego uwielbienie i pochłaniane ilości
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 13:09   #17
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

oj tak, robiłam paste z serem pleśniowym, pyszulka, ze szpinakiem + mięsko mielone pycha- canelloni, lazanie

właśnie wróciłam z zakupów i na obiadek sos boloński mięsny bo jest także wresja warzywna
Jutro penne ritage+ ser biały.

Co do tuńczyka i makaronu- świetnie wychodzi w połączeniu z pomidorami z puszki/ świeżymi/ koncentratem + drobniutki groszek+ czosnek+ cebula[ najpierw czosnek i cebula na złoto, na to pomidory, tuńczyk i groszek, chwilę pomerdać do zagotowania i na talerz]

idę pichcić

ps. ja tyż z Pyrlandii, ale ziemniaki lubię tylko w postaci frytek lub pieczonych [ tz. 'amerykańskie frytki'] albo z ogniska a mój TZ preferuje ryżyk.
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 15:34   #18
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

[b] Beliczku, widze ze wloska krew w tobie bucha...
Tak na prawde z czym by sie makaronu nie zrobilo - bedzie dobry. Danie latwe, proste i przyjemne...
Tak samo jak i pizza - cokolwiek na nia polozysz, zapieczesz - zje sie ze smakiem. Wlosi sie tam za bardzo nie trudza w kuchni...
Jako ciekawostke medyczna podam, ze Wloch z krwi i kosci nie jest w stanie wyobrazic sobie, a juz tym bardziej zrozumiec JAK MOZNA jesc makaron z bialym serem, czy z cukrem... Na slodko. Na slodko dla Wlocha byc nie moze.
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 15:48   #19
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

FEMME_BANALE napisał(a):
> Jako ciekawostke medyczna podam, ze Wloch z krwi i kosci nie jest w stanie wyobrazic sobie, a juz tym bardziej zrozumiec JAK MOZNA jesc makaron z bialym serem, czy z cukrem... Na slodko. Na slodko dla Wlocha byc nie moze.
>

To prawda, zreszta nie tylko Wlosi, w Slowenii rowniez jest to anomalia i moj luby "Jugol" nie przepada, dla niego taka kombinacja jest kompletnie bez sensu
Z kolei na przyklad zarowno w Italii, jak i w Slowenii spotkalam sie z makaronem z ziemniakami, mniam! A w Polsce jeszcze nigdy

A teraz ide na risotto con funghi
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-31, 16:43   #20
Floe
Raczkowanie
 
Avatar Floe
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 209
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

Ja też kocham makaron...mniam! Ulubiony rodzaj penne. W ogóle to uwielbiam kuchnie włoską. Nigdy nie zapomnę smaku cudownej Parmiggiany z bakłażanów, pizzy ze szpinakiem i rikottą czy pizzy z ziemniakami (naprawdę pycha), ale te dania jadłam tylko we Włoszech. Na codzień pocieszam się makaronem na wiele sposobów. Ulubiony to oczywiście tradycyjnie sos pomidorowy taki z czosnkiem, cebulą, bazylią i bez mięska. Natomiast mój TŻ kocha sos boloński i nawet ostatnio zrobiliśmy pizzę z tym sosem , ale była wyżerka Nawet wam jej zdjęcie pokaże!
Przepis na super szybki i smaczny obiad to spagetti alla bianco, czyli po prostu makaron polany oliwą, posypany startym parmezanem i bazylią. Super proste a jakie smaczne. Och, aż się głodna zrobiłam...
__________________
Jestem adopcyjną mamą 9-letniej Elizabeth z Zambii,
Ty też możesz pomóc potrzebującym dzieciom!

Misja w Zambii
Floe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 17:55   #21
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

Femme, ja nie jem makaroniku z cukrem za to moje dziecko lubi tylko makaron na słodko
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 17:56   #22
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

FLoe, jaka ta pizza piękna i pyszna (na wygląd). Czy mogłabyś dać przepis na pizzowe ciasto? chyba dziś zorbię taką na kolację.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 18:12   #23
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

Zapomniałam o moim autorskim: "buccatini alla Beliczek". Bierzemy pierś z kurczaka i kroimy ją na malutkie kawałeczki. Smażymy na oliwie, doprawiamy białym pieprzem, gałką muszkatałową, solą i polewamy kubkiem ramy "creme fine" (bo się nie waży jak śmietana). Jeżeli za gęste to dodajemy odrobinkę mleka. na talerzu tylko posypać parmezanem albo grana padano i jeść!!!! Jest pyszne, bo śmietankowy sosik dostaje się do środka buccatinowych rureczek, mniaamm. Robię różne warianty tego sosu, dodaję cebulę, albo groszek mrożony.
Poza tym uwielbiam makaron w kształcie ziarenek ryżu "melissa" i podaję go jako dodatek do zup i dań głónych np. z klopsikami w sosie pomidoroww-bazyliowym.
Lubię też pesto ze słoika barilla "rozcieńczone" sokiem pomidorowym (każdy Włoch pewnie by mnie spalił na sotsie za takie herezje).
Częstop robię też na kolację penne albo farfalle ze świeżym pomidorem. Czyli ugotowany al dente makaron przesmażamy na oliwie (troszeczkę...), dodajemy czosnek, posypujemy solą, pieprzem i "warzywkiem", dodajemy obranego ze skórki, pokrojonego w kostkę i odsączonego z nadmiaru soku pomidora i łyżkę stołową masła. Przykrywamy pokrywką - pomidor musi być gorący ale zachować jędrność i smak świeżego (niegotowanego). Na talerzu oczywiście parmezan.
Jestem makaronowy świrem!!! Mój rekord jedzeniowy to paczka (!) penne za jednym posiedzeniem.W zasadzie to powinnam już nosić rozmiar 44 ale Bóg jest miłościwy dla mnie i wnie każe mnie otyłością za miłość do rureczek ,kokardek, nitek, itp.
Mój mąż kupuje mi trójkaciki parmezanu zamiast kwiatów (ostatnio śmiałyśmy się z tego ze Smoczycą). Moja romantyczna dusza wolałaby różę ale gdy tylko widzę kluseczki posypane drobniutko startym serem to czuję się bosko!

Ale się rozpisałam
p.s.:sałatki na bazie makaronu to już inna , ale jakże pyszna bajka.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 18:32   #24
Floe
Raczkowanie
 
Avatar Floe
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 209
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

Ach dziękuje beliczku , ja wprawdzie za speca od pizzy się nie uważam, ale przepis ci podam, bo ciasto dobre wyszło . To są proporcje na jedną taką średnią pizze, trochę mniejszą od tej blachy (bo tą pizze ze zdjęcia robiłam hurtowo razy 2 z całego kilograma mąki)
2 szklanki mąki,
1 niepełna szklanka ciepłej wody,
1 łyzeczka cukru,
łyżeczka płaska soli,
2-3 dkg drozdzy,
1 łyżka oliwy lub oleju.
Drozdze rozpuścić w ciepłej prawie letniej wodzie z dodatkiem cukru.
Wlac do maki dodac reszte składników i wyrobic ciasto.
Odstawic do wyrosniecia. Gdy podwoi swoją objętość rozłożyc na blasze
Mam nadzieję, że się uda! Powodzenia
__________________
Jestem adopcyjną mamą 9-letniej Elizabeth z Zambii,
Ty też możesz pomóc potrzebującym dzieciom!

Misja w Zambii
Floe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 18:48   #25
sarimatha
Rozeznanie
 
Avatar sarimatha
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Radom/Lublin/Warszawa
Wiadomości: 620
GG do sarimatha Wyślij wiadomość przez Yahoo do sarimatha
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

zlitujcie się ja na drugim dniu diety a wy takie cuda ze aż ślinka cieknie ehhh
sarimatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 19:28   #26
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

Nefretete napisał(a):

> Co do tuńczyka i makaronu- świetnie wychodzi w połączeniu z pomidorami z puszki/ świeżymi/ koncentratem + drobniutki groszek+ czosnek+ cebula[ najpierw czosnek i cebula na złoto, na to pomidory, tuńczyk i groszek, chwilę pomerdać do zagotowania i na talerz]


przetestowalam dzisiaj ten przepis
pychaaaaaaaaaa
smakowalo nawet mojemu P., mimo iz za tunczykiem nie szaleje .

p.s. dalam groszek mrozony, mam nadzieje, ze to o niego chodzilo, a nie o tego zapuszkowanego
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 19:46   #27
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

Dziewczynki , makaron to podstawa. Mogę jeść na okrągło.I jem. Jak jestem głodna i niewiele mam w lodówce to robię penne rigate z pomidorami, czosnkiem, bazylią i parmezanem. Czasami jem tak przez tydzień pod rząd na przykład.Zrobienie tej potrawy zajmuje mi ok.10 minut.Jest banalnie prosta i nieziemsko pyszna.Jak mam jeszcze mniej w lodówce to robię wspomniany już makaron z parmezanem, oliwą i bazylią.A jak mam więcej czasu to do najprostszego sosu pomidorowego dodaję bób. Mniaaam.Robię też spaghetti carbonara i najlepszą jaką jadłam w życiu(lepszą niż we Włoszech! ) lasagne.W ogóle kucharka ze mnie strasznie monotematyczna, bo gotuję w zasadzie tylko makaron.A mój chłopak pizzę.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 20:22   #28
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

beliczek napisał(a):
> p.s.:sałatki na bazie makaronu to już inna , ale jakże pyszna bajka.

w Święta jadłam sałatkę z makaronu 'ryżowego': jaja na twardo, straty, odciśnięty świeży ogórek, kukurydza, majonez, makaron, szyneczka pokrojona w 'zapałkę' a dalej nie pamiętam sałatka była leciutka, po prostu palce lizać

co do groszku, a ja użyłam z puszki w sumie mrożony lepiej się nadaję.

__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 21:14   #29
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

[b] Wklejam fotki paru bardzo autentycznych, bo zjedzonych przeze mnie potraw wloskich, makaronowych...
Mam manie ich fotografowania...
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-31, 21:27   #30
misss3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 100
Re: makaron,makaron, makaron.mmmniamm..

a ja uwielbiam spaghetti ala googonzola(nie wiem czy poparwnie napisałam
ser gongonzola roztapia się na patelni na małym ogniu gdzy się rozpuści dodaje się troche śmietany gęstej 18% i rozrzedza mlekiem szcypta pieprzu do smaku i miesza sie na małym ogniu potem wrzuca się ugotowany makaron do tego sosu(makaron szerokie wstązki najlepiej) i chwilke miesza razem nastepnie po wyjeciu do miseczki kładzie sie troche żółtego sera na wierzch i zapieka w piekarniku aż serek się roztopi)
czas przygotowania 20 min

szybko i smacznie
misss3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:21.