Pytania i porady fryzjerskie - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2015-11-29, 23:13   #2371
Ciuciu_2005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez pastelpink Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny! Ja¶niejszy dó³ moich w³osów jest totalnie zniszczony nieumiejêtnym farbowaniem w domu; ciemniejsza góra jest w ¶wietnej kondycji dziêki fryzjerskiej farbie. Mój naturalny kolor to ciemny szaro-blond, poziom 6-7, trudno rozja¶niaj±cy siê. Farbujê odrosty na poziom 10. W³osy czêsto miewaj± bad hair days, dziêki niesprzyjaj±cej, deszczowej pogodzie mam ci±g³y puch. Koñcówki nale¿y podcinaæ minimum raz na 2 miesi±ce, inaczej robi± siê niesforne i rozdwajaj± siê. I tutaj siê rodzi moje pytanie Czy Olaplex móg³by w jaki¶ sposób uratowaæ tê katastrofê? Zale¿y mi g³ównie na wyg³adzeniu w³osów i na wzmocnieniu ich (uparcie zapuszczam, ale z marnym skutkiem). Czyta³am wiele opinii, ale s± one podzielone - jedni twierdz±, ¿e Olaplex ¶wietnie wyg³adza i dyscyplinuje, a drudzy, ¿e dzia³a tylko od wewn±trz i sprawia, ¿e trochê mniej siê ³ami±. Zastanawia³am siê równie¿ nad encanto, ale przera¿a mnie wizja super-prostych w³osów przez kilka miesiêcy. Poza tym móg³by mi spaliæ w³osy. Bardzo proszê o radê oraz ewentualn± propozycjê innego zabiegu. Pozdrawiam.
Pierwsze zdjêcie to typowy bad hair day w deszczowy dzieñ - widaæ wyra¼n± granicê miêdzy zdrowymi w³osami, a tymi zniszczonymi. Drugie zdjêcie to koñcówki w mniej deszczowy dzieñ
pastelpink uwa¿am ¿e Twoje w³osy s± w ca³kiem niez³ym stanie Nie wydaje mi siê ¿eby ktokolwiek tylko po umyciu mia³ od razu piêkne, l¶ni±ce i g³adkie w³osy.
Co do Olaplexu i innych zabiegów mogê Ci powiedzieæ na w³asnym do¶wiadczeniu. Olaplex jest fajny ale rzeczywi¶cie tylko wewnêtrznie. To znaczy chroni w³os przed intensywn± chemi±, regeneruje w³os ale nie jest to efekt wow jakiego oczekujesz. To raczej zabieg po którym przestaj± ³amaæ siê w³osy. Nawet jak kupi³am do domu Ollaplex no.3 to i tak nie widzia³am jakiego¶ ogromnego efektu.
Co do kreatyny nie polecam bo jednak trzeba j± wt³aczaæ na bardzo gor±co i potrafi mocno zniszczyæ w³osy. Chocia¿ u Ciebie mo¿e i by co¶ da³a ale cena w stosunku do efektów powala! (A jak trafisz na kiepskiego fryzjera to bêdzie katastrofa).
Z w³asnego do¶wiadczenia polecam Ci olejowanie. Najpierw okre¶l sobie porowato¶æ swoich w³osów a pó¼niej dobierz odpowiedni olej. U mnie efekt by³ ju¿ po pierwszym razie ale niektórzy widz± co¶ dopiero po paru miesi±cach.
Co wa¿ne Ollaplex to wydatek ok. 160z³ u fryzjera (do zabiegu) + no.3 do domu 150z³ na ok 5 razy. (Bez wizyty u fryzjera i u¿ycia no.1, no.2 w ogóle nie ma co kupowaæ no.3 !!)
Keratyna mo¿e kosztowaæ ok 500z³ ale zale¿y od fryzjera.
Olejowanie to kwota od 30 do 70z³ za ok 150ml dobrej jako¶ci oleju nierafinowanego wiêc radzê zacz±æ od tej opcji.
Poni¿ej link do testu i troszkê o olejach:
wysokopory.blogspot.com/p/blog-page.html
Ciuciu_2005 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-11-30, 09:18   #2372
pastelpink
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Ciuciu_2005 Poka¿ wiadomo¶æ
pastelpink uwa¿am ¿e Twoje w³osy s± w ca³kiem niez³ym stanie Nie wydaje mi siê ¿eby ktokolwiek tylko po umyciu mia³ od razu piêkne, l¶ni±ce i g³adkie w³osy.
Co do Olaplexu i innych zabiegów mogê Ci powiedzieæ na w³asnym do¶wiadczeniu. Olaplex jest fajny ale rzeczywi¶cie tylko wewnêtrznie. To znaczy chroni w³os przed intensywn± chemi±, regeneruje w³os ale nie jest to efekt wow jakiego oczekujesz. To raczej zabieg po którym przestaj± ³amaæ siê w³osy. Nawet jak kupi³am do domu Ollaplex no.3 to i tak nie widzia³am jakiego¶ ogromnego efektu.
Co do kreatyny nie polecam bo jednak trzeba j± wt³aczaæ na bardzo gor±co i potrafi mocno zniszczyæ w³osy. Chocia¿ u Ciebie mo¿e i by co¶ da³a ale cena w stosunku do efektów powala! (A jak trafisz na kiepskiego fryzjera to bêdzie katastrofa).
Z w³asnego do¶wiadczenia polecam Ci olejowanie. Najpierw okre¶l sobie porowato¶æ swoich w³osów a pó¼niej dobierz odpowiedni olej. U mnie efekt by³ ju¿ po pierwszym razie ale niektórzy widz± co¶ dopiero po paru miesi±cach.
Co wa¿ne Ollaplex to wydatek ok. 160z³ u fryzjera (do zabiegu) + no.3 do domu 150z³ na ok 5 razy. (Bez wizyty u fryzjera i u¿ycia no.1, no.2 w ogóle nie ma co kupowaæ no.3 !!)
Keratyna mo¿e kosztowaæ ok 500z³ ale zale¿y od fryzjera.
Olejowanie to kwota od 30 do 70z³ za ok 150ml dobrej jako¶ci oleju nierafinowanego wiêc radzê zacz±æ od tej opcji.
Poni¿ej link do testu i troszkê o olejach:
wysokopory.blogspot.com/p/blog-page.html

Dziêki za odpowied¼! W³osy olejujê regularnie ¶rednio trzy razy w tygodniu od jakich¶ dwóch lat Uwa¿am, ¿e obok masek proteinowych, olej awokado to najwiêksze cudo jakie mogê na³o¿yæ na w³osy
Mieszkam w UK, wiêc bardzo czêsto jest tu deszczowo i st±d ten puch. Chyba bêdê musia³a zostaæ przy produktach wyg³adzaj±cych, bo na to ju¿ raczej nie ma rady. Chocia¿ s³ysza³am, ¿e rekonstrukcja Joico K-Pak jest ¶wietna je¶li o chodzi i wizualn± poprawê stanu w³osów. Co do ³amliwo¶ci to chyba spróbujê Olaplexu, bo na pewno nie zaszkodzi, a mo¿e tylko pomóc. Wiem, ¿e muszê stopniowo ¶cinaæ te najbardziej zniszczone partie - 1/3 moich w³osów pochodzi z czasów, gdy totalnie nic nie jad³am, bo siê "odchudza³am" Poza tym rozja¶nia³am i farbowa³am je sama w domu jakie¶ 20 razy (czasem codziennie [*]) w pogoni za ukochanym blondem Bardzo zale¿y mi na w³osach do pasa i po prostu st±d to zainteresowanie zabiegami wzmacniaj±cymi. Chyba na razie bêdê musia³a o nich zapomnieæ i skupiæ siê na kondycji Jeszcze raz dziêki za odpowied¼!
pastelpink jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-11-30, 12:23   #2373
Ciuciu_2005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Ja my¶lê!
Masz dostêp do farb fryzjerskich?

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
SceneQueene oto rezultaty. Po³o¿y³am Loreal majirel 9.03 bez wody na 20 min a pó¿niej na to na³o¿y³am 9.23 na 3% na 35min.
Wysz³o trochê ciemniej ale bardzo naturalnie. Pó¼niej doczyta³am ¿e do Loreala trzeba kupowaæ min. 6% wodê no ale trudno.
Podejrzewam ¿e odrosty bêdê musia³a robiæ na 6% i nie wiem czy nie trzeba bêdzie mieszaæ tych dwóch farb bo wydaje mi siê ¿e ten cieplejszy odcieñ te¿ trochê chwyci³. Jak my¶lisz?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg po koloryzacji.jpg (62,3 KB, 23 za³adowañ)
Ciuciu_2005 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-01, 09:43   #2374
Nathaliana
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Zapuszczam w³osy ju¿ 2 lata i (tu pewnie nie zostanê pochwalona) nie by³am u fryzjera ani razu Nic siê nie skruszy³o itp. W³osy co prawda siê rozdwajaj±, ale u mnie tak jest, ¿e 2 dni po ¶ciêciu ju¿ pojawiaj± siê bia³e kropeczki. U¿ywam waxa i od¿ywek z l'biotica.
Nathaliana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-01, 09:52   #2375
Marceljana
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Nathaliana Poka¿ wiadomo¶æ
Zapuszczam w³osy ju¿ 2 lata i (tu pewnie nie zostanê pochwalona) nie by³am u fryzjera ani razu Nic siê nie skruszy³o itp. W³osy co prawda siê rozdwajaj±, ale u mnie tak jest, ¿e 2 dni po ¶ciêciu ju¿ pojawiaj± siê bia³e kropeczki. U¿ywam waxa i od¿ywek z l'biotica.
A ja w³a¶nie nie mogê nigdzie znale¼æ od¿ywek z l'biotica, tych ¿ó³tych. Czasem s± w rossmanie. Ale ostatnio by³am i by³y tylko te do w³osów farbowanych. Gdzie w Krakowie mog± byæ?
Marceljana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-01, 14:15   #2376
Katatonia17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 2
Jak och³odziæ kolor w³osów? ciemny blond

Jak w tytule... mam w³osy w kolorze ciemnego blondu z tendencj± do rozja¶niania ku koncom. Nie podoba mi siê jednak ciep³y odcieñ który jest tego efektem i ¿ó³to rude refleksy. Zastanawiam siê czy uzyskam ch³odny efekt samodzielnie, wybieraj±c farbê blond na poziomie 10 o ch³odnym odcieniu? Próbowala która¶? Zaznaczam ¿e nie zale¿y mi na staniu siê platynow± blondynk±(jakby wskazywala farba) a na zgaszeniu tych ¿ó³ci. A z tego co zd±¿y³am wyczytaæ chyba tak to powinno zadzia³aæ...
Ciekawa jestem Waszych rad i do¶wiadczenia w tym zakresie.
Ps: gancjane i niebieskie produkty próbowalam i nie zadowala mnie ich czasowy efekt
Katatonia17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-01, 15:44   #2377
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Jak och³odziæ kolor w³osów? ciemny blond

Cytat:
Napisane przez Katatonia17 Poka¿ wiadomo¶æ
Jak w tytule... mam w³osy w kolorze ciemnego blondu z tendencj± do rozja¶niania ku koncom. Nie podoba mi siê jednak ciep³y odcieñ który jest tego efektem i ¿ó³to rude refleksy. Zastanawiam siê czy uzyskam ch³odny efekt samodzielnie, wybieraj±c farbê blond na poziomie 10 o ch³odnym odcieniu? Próbowala która¶? Zaznaczam ¿e nie zale¿y mi na staniu siê platynow± blondynk±(jakby wskazywala farba) a na zgaszeniu tych ¿ó³ci. A z tego co zd±¿y³am wyczytaæ chyba tak to powinno zadzia³aæ...
Ciekawa jestem Waszych rad i do¶wiadczenia w tym zakresie.
Ps: gancjane i niebieskie produkty próbowalam i nie zadowala mnie ich czasowy efekt
Przy rozja¶nianiu w³osów, nawet farb± o ch³odnym odcieniu, mo¿e wyj¶æ jeszcze wiêcej ciep³ych tonów, je¶li w³osy maj± do tego tendencjê. Efekt tu¿ po bêdzie prawdopodobnie zadowalaj±cy, ale ch³odne pigmenty szybko siê wyp³ukuj±. Lepiej wybierz farbê o 1 ton ja¶niejsz± od Twoich naturalnych w³osów, np. 8.21 (zak³adaj±c ¿e ten Twój ciemny blond to poziom ok. 7) i na³ó¿ j± z oxy 3%, ¿eby nie rozja¶niæ, a jedynie stonowaæ.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-12-01, 21:04   #2378
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomo¶ci: 1 099
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

lepiej podcinaæ czêsto i ma³o czy rzadko i du¿o w³osów? opinie s± chyba bardzo podzielone
2cfaa0a5c37026ea4ab814c74c2acc8bc9bbc2c1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-02, 05:53   #2379
201803111829
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

ja podcinam ok. 1 cm co 3 miesi±ce.
201803111829 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-02, 23:25   #2380
Aleksandraknichnicka71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomo¶ci: 2
Pytanie jak stonowaæ ombre w domu??

Heyka wszystkim! Jako, ¿e nie potrafiê sobie sama poradziæ z tym problemem pisze do was Z nadziej±, ¿e mi pomo¿ecie ; -) w za³±czniku przesy³am wam zdjêcia moich w³osów i poczynañ które z nimi zrobi³am. Na pocz±tku pa¼dziernika zdecydowa³am siê na rozja¶nianie w³osów po przez ombre w salonie. Moje w³osy do pasa by³y koloryzowane ró¿nymi farbami typu casting olia ró¿nymi odcieniami ciemnych brazów. Z racji tego ¿e po ci±¿y w³osy rosn± mi baaaardzo szybko a odcien na d³ugo¶ci siê znacznie wyp³ukal postanowi³am zapu¶ciæ swój naturalny odrost . Po rozja¶nianiu w salonie moje w³osy nabra³y z³oto rudego odcienia. Chc±c uzyskaæ docelowy kolor ciep³ego be¿u a nie odcieni rudosci potraktowa³am w³osy farba do ombre z loreala po której moje w³osy nabra³y odcienia miodowego blondu. I teraz pytanie do was co dalej mam zrobiæ ¿eby osi±gn±æ odcien jak na ostatnich zdjêciach.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 2015-12-02_23.24.19.jpg (81,5 KB, 16 za³adowañ)
Aleksandraknichnicka71 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-03, 01:25   #2381
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Poka¿ wiadomo¶æ
ja podcinam ok. 1 cm co 3 miesi±ce.
Tak samo. Najlepiej.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-03, 12:16   #2382
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Jak teraz pozbywam siê farbowanych i zniszczonych czê¶ci w³osów, to podcinam ok. 3 cm co 2-4 miesi±ce.

Jak zapuszczam, podcinam 2-3 cm co ok. pó³ roku. Jak nie mam zniszczonych rozja¶nianiem w³osów, to jest to nawet a¿ nadto dla nich, je¶li chodzi o jako¶æ koñcówek, ale kszta³t zawsze po ok. pó³ roku mo¿e siê trochê zepsuæ.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-03, 16:24   #2383
emillyrose
rose rose
 
Avatar emillyrose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: CSE
Wiadomo¶ci: 220
Dot.: Pytanie jak stonowaæ ombre w domu??

warto stosowaæ p³ukanki do w³osów
emillyrose jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-04, 09:33   #2384
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

A Twój post to odpowied¼ na...?

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-04, 12:30   #2385
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
A Twój post to odpowied¼ na...?

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
Na pytanie sporo wy¿ej, patrz±c po tytu³ach postów.
Posty przeniesione z innego tematu i tak siê dzieje - wskakuj± nie jeden po drugim, tylko chronologicznie, mieszaj±c siê z innymi postami.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-04, 14:39   #2386
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Na pytanie sporo wy¿ej, patrz±c po tytu³ach postów.
Posty przeniesione z innego tematu i tak siê dzieje - wskakuj± nie jeden po drugim, tylko chronologicznie, mieszaj±c siê z innymi postami.
Aaa. Tak, wiem, ¿e tak siê dzieje, nie widzia³am tu wcze¶niej nic takiego i siê zdziwi³am.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-07, 10:19   #2387
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Da³am sie ostatnio zbajeowac mojej fryzjerce i teraz mam problem - dlatego prosze Was o pomoc
Mam na g³owie ombre - góra br±z na poziomie 5 dó³ to poziom w tej chwili 6 wczesniej jasniejszy. Gdy w³osy dolne wybarwia³y sie mi na miedziano-rudo-z³oto dosta³am od fryzjerki taki chyba to jest toner w kolorze czerwonym i raz na jakis czas naka³ada³am to na w³osy . Kolor miedziany znika³ a pojawial sie odcien czerwony. To mi pasowa³o. Po ostatniej wizycie kiedy chcialam wrócic do poprzedniego jasnego br±zu na koncówkach fryzjerka namówi³a mnie na farbe w kolorze czekoladowo-czerwonym bo i tak przeciez sobie robie tym tonerem i lubie to. Toner mi pasowa³ teraz farba na w³osach juz nie. Chcia³abym sie pozbyc czerwonej po¶wiaty któr± mam i z czasem wyjsc na zwyk³y br±z. Czy jest jakis kolor toneru który mi ta czerwien wyciszy? Jesli tak to gdzie go mam szukac.
Bede wdzieczna za pomoc.
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-12, 22:22   #2388
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Czerwony niweluje zielony, wiêc mog³aby¶ dodaæ ze 2- 3 cm takieg tonera do maski i chwilê potrzymaæ na g³owie. La Riche chocia¿by ma go w ofercie.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-18, 19:49   #2389
Julia34
Lila
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomo¶ci: 4
Unhappy Jak± farbê na³o¿yæ na w³osy ? :)

Witajcie , mam pewien wielki problem odno¶nie koloru w³osów
Mam farbowane w³osy w kolorze (wyp³ukanego) ciemnego popielatego br±zu.Kolor z ciemnego wyp³uka³ siê do ¶redniego br±zu . Ale chodzi o to ¿e kolor ten jest ciep³y.:pro si:I mam odrost mojego naturalnego koloru-popielaty zimny br±z o wiele ja¶niejszy ni¿ reszta w³osów . A chcia³abym nak³adaæ rozja¶niacz . Co zrobiæ by mieæ jednolity kolor a nie 2 kompletnie inne ..Zafarbowaæ najpierw ten odrost czy jak ?! pomocy -_-:pros i:
Julia34 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-18, 21:29   #2390
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Co chcesz rozja¶niaæ? Po rozja¶nianiu zawsze bêd± ciep³e. Nie lepiej kupiæ p³ukankê albo mix ton i och³odziæ kolor farbowanych?
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-19, 17:49   #2391
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak ³atwo!
Wiadomo¶ci: 1 514
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Dziewczyny, potrzebuje waszej pomocy. Zwykle farbuje w³osy mieszanka majirel 7.23+9.23 pó³ na pó³(czyli de facto 8.23) i dodaje do tego tyle samo natury, czyli w uproszczeniu jest to co¶ w stylu 1/2 tubki 8.23 + 1/2 tubki 8.
Dzisiaj kupi³am przypadkiem 8.0, czyli g³êbok± naturê i nie wiem jak w takim razie mam to zmieszaæ, ¿eby kolor wyszed³ dobrze, ale tez pokry³o siwe. Niby moge 8.0+8.23 pó³ na pó³, ale pewnie ta g³êbia natury zdominuje odcieñ.
Dorad¼cie


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
Fuzukatsu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-19, 18:31   #2392
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, potrzebuje waszej pomocy. Zwykle farbuje w³osy mieszanka majirel 7.23+9.23 pó³ na pó³(czyli de facto 8.23) i dodaje do tego tyle samo natury, czyli w uproszczeniu jest to co¶ w stylu 1/2 tubki 8.23 + 1/2 tubki 8.
Dzisiaj kupi³am przypadkiem 8.0, czyli g³êbok± naturê i nie wiem jak w takim razie mam to zmieszaæ, ¿eby kolor wyszed³ dobrze, ale tez pokry³o siwe. Niby moge 8.0+8.23 pó³ na pó³, ale pewnie ta g³êbia natury zdominuje odcieñ.
Dorad¼cie


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
Mieszanie poziomów 7 i 9 pó³ na pó³ nie daje wcale poziomu 8, tylko co¶ pomiêdzy 8 a 7.
Da³abym 1/3 tubki 8.0 + 1/3 tubki 8.23 + 1/3 tubki 7.23
Albo 1/4 tubki 8.0 + 1/2 tubki 8.23 + 1/4 tubki 7.23
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-19, 18:57   #2393
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomo¶ci: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Jak najskuteczniej i najszybciej och³odziæ blond bez wizyty u fryzjera?
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-19, 19:17   #2394
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak ³atwo!
Wiadomo¶ci: 1 514
Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Mieszanie poziomów 7 i 9 pó³ na pó³ nie daje wcale poziomu 8, tylko co¶ pomiêdzy 8 a 7.
Da³abym 1/3 tubki 8.0 + 1/3 tubki 8.23 + 1/3 tubki 7.23
Albo 1/4 tubki 8.0 + 1/2 tubki 8.23 + 1/4 tubki 7.23

Dziêki za radê. Bazujê na informacjach zawartych na blogach, tam wszêdzie pisz±, ze mieszanie w ten sposób daje poziom po¶redni. Dziêki za u¶wiadomienieW³a¶nie problem w tym, ze 8.23 nie wystêpuje w palecie Majirel, wiec w ten sposób zawsze miesza³am te 2, które ju¿ mam w domu.

A jakbym zmiesza³a 1/4 8.0 + 1/2 9.23 + 1/4 7.23 to wyjdzie dobrze? Nak³adam mamie, która siwych ma bardzo du¿o i potrzebne nam tez krycie. 1/4 8.0 w mieszance da tyle krycia?




Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
Fuzukatsu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-19, 23:28   #2395
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez cassie91910 Poka¿ wiadomo¶æ
Jak najskuteczniej i najszybciej och³odziæ blond bez wizyty u fryzjera?
Je¶li blond jest ¿ó³ty -> fioletow± p³ukank± lub farb± o odcieniu per³owym

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Poka¿ wiadomo¶æ
A jakbym zmiesza³a 1/4 8.0 + 1/2 9.23 + 1/4 7.23 to wyjdzie dobrze? Nak³adam mamie, która siwych ma bardzo du¿o i potrzebne nam tez krycie. 1/4 8.0 w mieszance da tyle krycia?
Wyjdzie ja¶niej ni¿ z poprzednich mieszanek. Da³abym prêdzej 1/2 8.0 + 1/4 9.23 + 1/4 7.23
Ciê¿ko mi odpowiedzieæ na pytanie, ile pog³êbionej natury warto daæ dla siwych w³osów bo sama nie mam wcale. Ale na pewno pog³êbiona natura w takim wypadku nie zaszkodzi. W przypadku siwych warto te¿ stosowaæ ni¿sze stê¿enia oksydantu. Chyba ¿e pozosta³e w³osy s± ciemne i wymagaj± lekkiego rozja¶nienia, to zastosuj tak jak zawsze.
No i my¶lê, ¿e nie ma co siê baæ a¿ tak bardzo tego, ¿e jest to 8.0, a nie 8. I tak dajesz tego po³owê, a po³owê innych farb. Kolor mo¿e siê delikatnie ró¿niæ, ale nie na tyle, ¿eby to dostrzec, tak my¶lê. No i nie wydaje mi siê, ¿eby pó¼niej by³ problem, je¶li by¶ chcia³a farbowaæ z powrotem t± mieszank± co kiedy¶.

A co do tego "poziomu po¶redniego" - no tak, jest to kolor po¶redni, ale nie idealnie po ¶rodku, bo ciemniejsza farba zawsze ma wiêkszy wp³yw na koñcowy kolor, jest mocniej napigmentowana i jakby przewa¿a szalê na swoj± stronê

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2015-12-19 o 23:30
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-19, 23:52   #2396
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak ³atwo!
Wiadomo¶ci: 1 514
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li blond jest ¿ó³ty -> fioletow± p³ukank± lub farb± o odcieniu per³owym



Wyjdzie ja¶niej ni¿ z poprzednich mieszanek. Da³abym prêdzej 1/2 8.0 + 1/4 9.23 + 1/4 7.23
Ciê¿ko mi odpowiedzieæ na pytanie, ile pog³êbionej natury warto daæ dla siwych w³osów bo sama nie mam wcale. Ale na pewno pog³êbiona natura w takim wypadku nie zaszkodzi. W przypadku siwych warto te¿ stosowaæ ni¿sze stê¿enia oksydantu. Chyba ¿e pozosta³e w³osy s± ciemne i wymagaj± lekkiego rozja¶nienia, to zastosuj tak jak zawsze.
No i my¶lê, ¿e nie ma co siê baæ a¿ tak bardzo tego, ¿e jest to 8.0, a nie 8. I tak dajesz tego po³owê, a po³owê innych farb. Kolor mo¿e siê delikatnie ró¿niæ, ale nie na tyle, ¿eby to dostrzec, tak my¶lê. No i nie wydaje mi siê, ¿eby pó¼niej by³ problem, je¶li by¶ chcia³a farbowaæ z powrotem t± mieszank± co kiedy¶.

A co do tego "poziomu po¶redniego" - no tak, jest to kolor po¶redni, ale nie idealnie po ¶rodku, bo ciemniejsza farba zawsze ma wiêkszy wp³yw na koñcowy kolor, jest mocniej napigmentowana i jakby przewa¿a szalê na swoj± stronê

No dobra, to tak wtedy zrobiê. Najwa¿niejsze to pokryæ odrosty, na pewno ¿adna tragedia siê nie zdarzy mimo wszystko czyta³am tylko, ¿e g³êboka natura zmieszana z czymkolwiek pó³ na pó³ da najwy¿ej "zwyk³±" naturê bo zneutralizuje zmieszany odcieñ. No, ale nawet je¶li tak bedziê, to siê nic z³ego nie stanie zawsze miesza³am z 6%, zgodnie z instrukcj± odno¶nie siwych
Dziêki


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
Fuzukatsu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-20, 00:38   #2397
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Poka¿ wiadomo¶æ
No dobra, to tak wtedy zrobiê. Najwa¿niejsze to pokryæ odrosty, na pewno ¿adna tragedia siê nie zdarzy mimo wszystko czyta³am tylko, ¿e g³êboka natura zmieszana z czymkolwiek pó³ na pó³ da najwy¿ej "zwyk³±" naturê bo zneutralizuje zmieszany odcieñ. No, ale nawet je¶li tak bedziê, to siê nic z³ego nie stanie zawsze miesza³am z 6%, zgodnie z instrukcj± odno¶nie siwych
Dziêki


Wys³ane z iPhone za pomoc± Tapatalk
No to daj 1/3 8.0 + 1/3 7.23 + 1/3 9.23
Ale my¶lê, ¿e te proporcje to i tak mocno umowna sprawa, bo odcieñ nie bêdzie siê przy tak niewielkich odchy³kach jako¶ specjalnie ró¿ni³, a przy nastêpnym farbowaniu ³atwo bêdzie zrobiæ jak±¶ korektê.
Nie ma za co
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-24, 23:20   #2398
okapi
Rozeznanie
 
Avatar okapi
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomo¶ci: 623
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Mój naturalny kolor to ciemny br±z. Aktualnie mam na g³owie 7/43 z kolestonu. Czy do przej¶cia na naturalny/ch³odny blond wystarczy³oby po prostu po³o¿enie farby w odpowiednim odcieniu (za³ó¿my, ¿e te¿ koleston), czy jednak wypada³oby najpierw zdekoloryzowaæ tê rudo¶æ, zanim zacznê dzia³aæ?

Edytowane przez okapi
Czas edycji: 2015-12-24 o 23:25
okapi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-25, 11:09   #2399
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez okapi Poka¿ wiadomo¶æ
Mój naturalny kolor to ciemny br±z. Aktualnie mam na g³owie 7/43 z kolestonu. Czy do przej¶cia na naturalny/ch³odny blond wystarczy³oby po prostu po³o¿enie farby w odpowiednim odcieniu (za³ó¿my, ¿e te¿ koleston), czy jednak wypada³oby najpierw zdekoloryzowaæ tê rudo¶æ, zanim zacznê dzia³aæ?
Po dekoloryzacji te¿ bêd± rude
Na jakim poziomie ma byæ ten blond?
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-12-25, 17:18   #2400
okapi
Rozeznanie
 
Avatar okapi
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomo¶ci: 623
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Najlepiej co¶ z przedzia³u 7-9 w odcieniu naturalnym/ch³odnym.
okapi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-11-14 10:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.