typ urody- "Rihanna" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-25, 21:44   #1
fix10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10

typ urody- "Rihanna"


obecnie czerwone/ ostro rude wloski jakie kolorki-> garderoba oraz makijaz? Tak sie sklada ze pasuje mi wszystko co i jej.. Staram sie wymienic szafe (bylam szatynka) i potrzebuje paru wskazowek. Moze jakas paleta kolorystyczna? Pozdrawiam
fix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 00:58   #2
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: typ urody- "Rihanna"

Rihanna to raczej wiosenny typ urody - ciepłą albo intensywna wiosna, tak mi się przynajmniej wydaje. Ja bym obstawiała intensywną, bo moim zdaniem najlepiej wygląda w czystych i ciepłych kolorach, słabo w zgaszonych i mdłych oraz w dużych ilości czerni i bieli blisko twarzy, chociaż mniejsze są ok. Kolory jaskrawe lecz chłodne wyglądają interesująco, ale trochę zgrzytają.

Z drugiej strony są wizażystki, które twierdzą że Rihanna jest typem zgaszonym i najlepiej wygląda właśnie w mdłych kolorach.

Ale czy zgaszony typ wyglądałby tak bosko w czystej, ciepławej czerwieni?
http://www.google.pl/imgres?start=10...17&tx=94&ty=88
^Np. wg mnie to jest świetny kolor dla niej


http://www.google.pl/imgres?client=f...17&tx=95&ty=69
^Tutaj już za ciemna czerwień


http://www.google.pl/imgres?start=10...7&tx=103&ty=95
^Szminka dobra, ale za dużo czerni przy twarzy.

http://www.google.pl/imgres?client=f...7&tx=231&ty=97
^Buźka z bliska. Wg mnie jej uroda jest dość delikatna bez makijażu bo jest jasna (tzn. jasna jak na kogoś z afrykańskimi genami), nie dlatego że jest zgaszona. To jest delikatność rozświetlona, wiosenna, nie matowa jak przez mrożone szkło jak u typów łagodnych.



Czy ty masz taki typ urody, pasują ci właśnie takie kolory? Czerwona szminka w takim odcieniu daje ci natychmiastowo +100 do urody? Jeśli tak, to radziłabym po prostu użyć wskazówek i palet dla typu kolorystycznego intensywnej wiosny (bright spring).
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 06:36   #3
fix10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10
Dot.: typ urody- "Rihanna"

wszysto sie zgadza bez ognistej czerwieni/fuksji na ustach nie wyjde z domu:P czarne/ciemnoczerwone bluzki troche mnie przytlaczaja, ale w mniejszej ilosci jest ok. Rozumiem ze biele oraz czernie maja sluzyc jako "dopełnienie" tej kolorowej mieszanki? Mam tendencje do ubierania sie bardzo jaskrawo Czy powinnam unikac rudosci przy obecnym kolorze wlosow?
Obstawialam soft summer/ soft autumn, wiec to niespodzianka! dziękuję)

Edytowane przez fix10
Czas edycji: 2013-07-26 o 08:31
fix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 09:59   #4
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: typ urody- "Rihanna"

Cytat:
Napisane przez fix10 Pokaż wiadomość
wszysto sie zgadza bez ognistej czerwieni/fuksji na ustach nie wyjde z domu:P czarne/ciemnoczerwone bluzki troche mnie przytlaczaja, ale w mniejszej ilosci jest ok. Rozumiem ze biele oraz czernie maja sluzyc jako "dopełnienie" tej kolorowej mieszanki? Mam tendencje do ubierania sie bardzo jaskrawo Czy powinnam unikac rudosci przy obecnym kolorze wlosow?
Obstawialam soft summer/ soft autumn, wiec to niespodzianka! dziękuję)
Unikać kolorów zbyt zgaszonych, zarówno tych jasnych, jak i ciemnych. Włosy dobrze w jakimś kolorze raczej ciepłym i czystym, może być jaskrawy. Jak u Rihanny - ciepły i jaskrawy czerwony albo świetliste brązy. Zgaszony rudy może wyglądać już słabiej, tak samo kruczoczarny, jeśli nie jest naturalnym kolorem.


Czerń i biel trzeba dawkować ostrożnie - przy twarzy mogą wyglądać różnie. Bywa, że nawet sporo jednolitej czerni albo bieli blisko twarzy wygląda ok, ale na ogół wyglądają lepiej we wzorach (pasy, kratka itp) albo trochę dalej od twarzy np kiedy jest duży dekolt, bluzka na ramiączkach itp. czasem wystarczy nawet innego koloru naszyjnik, apaszka. Dobrze jest zamiast bieli użyć czystego kremowego - kolor jakby wziąć biały i dodać do niego kilka kropel żółtego, coś jak śmietanka. Na oko wygląda jak biały, a dla wiosen jest bardziej twarzowy. Jeśli wpadnie w ręce coś w kolorze brązowoczarnym, takim prawie czarnym, też warto spróbować - może się okazać że golf albo liner w takim kolorze będzie wyjątkowo twarzowy.
Kolory jaskrawe i kontrastowe wzory i zestawienia jak najbardziej się sprawdzają. Najbardziej pasują kolory czyste i lekko ciepławe - taka strażacka, pomidorowa czerwień, pomarańczowy i żółty, ale też ciepłe wersje innych kolorów (zielony, niebieski, róż) powinny być ładne. Zamiast chłodnej fuksji, takiej z dodatkiem błękitu, lepszy będzie róż jaskrawy, ale lekko ciepły, coś w stylu różu barbie.

Wykończenie świetliste, szklisty połysk też się sprawdzi. Lepiej nie matowić zbyt mocno makijażu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 11:15   #5
fix10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10
Dot.: typ urody- "Rihanna"

Dziękuję jeszcze raz, bardzo mi pomogłaś pozdrawiam
fix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.