Pytanie do absolwentek, ew. studentek uczelni prywatnych! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-15, 14:21   #1
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491

Pytanie do absolwentek, ew. studentek uczelni prywatnych!


Witam,

ostatnio pozmieniały mi się trochę plany odnośnie mojej przyszłości, zastanawiam się czy nie pójść w trochę innym kierunku, niż obecnie podążałam w związku z tym zastanawiam się nad magisterką - no i tu właśnie pojawia się problem - kierunek ze specjalnością, którą chciałabym zrobić w Polsce północnej i środkowej jest tylko na jednej uczelni - prywatnej Plan studiów baaaardzo mi się spodobał, przedmioty są świetne, jest nawet kilku profesorów z którymi miałam zajęcia na uniwersytecie, ale...

no właśnie pojawia się, ale... jak to jest z tymi prywatnymi uczelniami? Zawsze byłam bardzo oblatana, udzielałam się w kołach naukowych, tutaj też mam zamiar, praktyki mi nie straszne... ale czy to prawda, że cv osoby, która ukończyła studia prywatne zaraz leci do niszczarki? No kurczę, pracowita jestem, nie chcę sobie skreślić przyszłości...

Dlatego jestem ciekawa? Czy któraś z was miała problem ze znalezieniem pracy TYLKO dlatego, że skończyła prywatną uczelnię? Naprawdę pracodawcy są aż tak nieprzychylni? Czekam na opinie
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 15:22   #2
paulina3553
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 489
Dot.: Pytanie do absolwentek, ew. studentek uczelni prywatnych!

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Witam,

ostatnio pozmieniały mi się trochę plany odnośnie mojej przyszłości, zastanawiam się czy nie pójść w trochę innym kierunku, niż obecnie podążałam w związku z tym zastanawiam się nad magisterką - no i tu właśnie pojawia się problem - kierunek ze specjalnością, którą chciałabym zrobić w Polsce północnej i środkowej jest tylko na jednej uczelni - prywatnej Plan studiów baaaardzo mi się spodobał, przedmioty są świetne, jest nawet kilku profesorów z którymi miałam zajęcia na uniwersytecie, ale...

no właśnie pojawia się, ale... jak to jest z tymi prywatnymi uczelniami? Zawsze byłam bardzo oblatana, udzielałam się w kołach naukowych, tutaj też mam zamiar, praktyki mi nie straszne... ale czy to prawda, że cv osoby, która ukończyła studia prywatne zaraz leci do niszczarki? No kurczę, pracowita jestem, nie chcę sobie skreślić przyszłości...

Dlatego jestem ciekawa? Czy któraś z was miała problem ze znalezieniem pracy TYLKO dlatego, że skończyła prywatną uczelnię? Naprawdę pracodawcy są aż tak nieprzychylni? Czekam na opinie
Jeżeli masz lepsze doświadczenie niż absolwent z uczelni państwowej, to na pewno to ty dostaniesz prace - chyba że to siostrzeniec prezesa
Jeżeli i ty i ta druga osoba macie takie same kwalifikacje ( jezyki obce, kursy i doswiadczenie) podejrzewam że to ta osoba dostanie pracę.

Jednym słowem wszystko w twoich rękach Ja studiuję na uczelni prywatnej a nigdy nie miałam z tego powodów jakiś nieprzyjemności
__________________
Nie trzeba słów żeby bolało wystarczy widzieć jak patrzy na inną....
paulina3553 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 16:01   #3
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Pytanie do absolwentek, ew. studentek uczelni prywatnych!

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość

no właśnie pojawia się, ale... jak to jest z tymi prywatnymi uczelniami? Zawsze byłam bardzo oblatana, udzielałam się w kołach naukowych, tutaj też mam zamiar, praktyki mi nie straszne... ale czy to prawda, że cv osoby, która ukończyła studia prywatne zaraz leci do niszczarki? No kurczę, pracowita jestem, nie chcę sobie skreślić przyszłości...

Dlatego jestem ciekawa? Czy któraś z was miała problem ze znalezieniem pracy TYLKO dlatego, że skończyła prywatną uczelnię? Naprawdę pracodawcy są aż tak nieprzychylni? Czekam na opinie

nie wiem, kto Ci takich bzdur naopowiadał

no nie mogę z twojego posta

Stawiam, że studiowałaś dziennie, bo nie masz pojecia o rynku pracy
Teraz liczy sie doświadczenie, a nie wykształcenie....:rolleye s:
Możesz mieć najlepszą uczelnię w Polsce skończoną, a jak doświadczenia nie będziesz miała, to wtedy twoje cv pójdzie do niszczarki

Radzę wejść na forum Buissnesswoman, i wtedy zobaczysz jak wiele dziewczyn z dobrymi studiami jest bezrobotnych
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 17:36   #4
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Pytanie do absolwentek, ew. studentek uczelni prywatnych!

Cytat:
Napisane przez paulina3553 Pokaż wiadomość
Jeżeli masz lepsze doświadczenie niż absolwent z uczelni państwowej, to na pewno to ty dostaniesz prace - chyba że to siostrzeniec prezesa
Jeżeli i ty i ta druga osoba macie takie same kwalifikacje ( jezyki obce, kursy i doswiadczenie) podejrzewam że to ta osoba dostanie pracę.

Jednym słowem wszystko w twoich rękach Ja studiuję na uczelni prywatnej a nigdy nie miałam z tego powodów jakiś nieprzyjemności
Dzięki za odpowiedź

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
nie wiem, kto Ci takich bzdur naopowiadał

no nie mogę z twojego posta

Stawiam, że studiowałaś dziennie, bo nie masz pojecia o rynku pracy
Teraz liczy sie doświadczenie, a nie wykształcenie....:rolleye s:
Możesz mieć najlepszą uczelnię w Polsce skończoną, a jak doświadczenia nie będziesz miała, to wtedy twoje cv pójdzie do niszczarki

Radzę wejść na forum Buissnesswoman, i wtedy zobaczysz jak wiele dziewczyn z dobrymi studiami jest bezrobotnych
No co, no Tak, studiowałam dziennie, ale pracowałam, co prawda nigdy nie szukałam pracy, bo zatrudniono mnie z polecenia.

Ale dziękuję za odpowiedź

Pocieszyłyście mnie.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 16:00   #5
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Pytanie do absolwentek, ew. studentek uczelni prywatnych!

Up
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 17:18   #6
Madeline
Raczkowanie
 
Avatar Madeline
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z szuflady.
Wiadomości: 215
Dot.: Pytanie do absolwentek, ew. studentek uczelni prywatnych!

A mogę spytać z czystej ciekawości jaki to kierunek?
Madeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 17:36   #7
zollla
Wtajemniczenie
 
Avatar zollla
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 110
Dot.: Pytanie do absolwentek, ew. studentek uczelni prywatnych!

Z opowieści mojego TŻ (pracuje biurko obok od pani, która również zajmuje się rakrutacją do danego projektu) odrzucane CV były:
-zdjęcia z baru z piwkiem (prawnik)
-zainteresowanie "kolekcjonowanie puszek po piwie"
-błędy ortograficzne
-bardzo mało ciekawe CV wskazujące na brak umiejętności obsługi worda
-itp.

Ja bym na Twoim miejscu szła na prywatną skoro na publicznych nie ma tego co Cię interesuje. Na pewno nie KAŻDY pracodawca Cię skreśli z miejsca. Doświadczenie, umiejętności, języki obce... to dużo ważniejsze kwestie od studiów.
__________________
"inne usta nie kołyszą światem..."
M. Hillar

zollla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-16, 17:52   #8
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Pytanie do absolwentek, ew. studentek uczelni prywatnych!

SWPS to prywatna uczelnia ale bardzo prestiżowa, jest wiele bardzo dobrych prywatnych i to jest jakiś mit że idzie do niszczarki. Studiowałaś kiedyś na państwowej uczelni? Tam też się zdarzają niezłe ananasy i egzaminy które się zda jeśli się przyjdzie. Żadna reguła. A skoro publicznie takiego kierunku nie ma to czemu miałby cię ktoś skreślać??

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

a, studiowałaś dziennie, dopiero doczytałam no ale wiadomo reguły nie ma nigdy. Jak dorabiałam w mcdonalds menedżerem była pani po administracji po dobrym uniwersytecie.
i co, pracowała tak pracowała bo co miała zrobić absolutnie nie ma reguły i się tym nie przejmuj
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 17:50   #9
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Pytanie do absolwentek, ew. studentek uczelni prywatnych!

Cytat:
Napisane przez Madeline Pokaż wiadomość
A mogę spytać z czystej ciekawości jaki to kierunek?
Wolałabym nie mówić, nie chcę żeby ktoś mnie skojarzył

Cytat:
Napisane przez zollla Pokaż wiadomość
Z opowieści mojego TŻ (pracuje biurko obok od pani, która również zajmuje się rakrutacją do danego projektu) odrzucane CV były:
-zdjęcia z baru z piwkiem (prawnik)
-zainteresowanie "kolekcjonowanie puszek po piwie"
-błędy ortograficzne
-bardzo mało ciekawe CV wskazujące na brak umiejętności obsługi worda
-itp.

Ja bym na Twoim miejscu szła na prywatną skoro na publicznych nie ma tego co Cię interesuje. Na pewno nie KAŻDY pracodawca Cię skreśli z miejsca. Doświadczenie, umiejętności, języki obce... to dużo ważniejsze kwestie od studiów.
Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
SWPS to prywatna uczelnia ale bardzo prestiżowa, jest wiele bardzo dobrych prywatnych i to jest jakiś mit że idzie do niszczarki. Studiowałaś kiedyś na państwowej uczelni? Tam też się zdarzają niezłe ananasy i egzaminy które się zda jeśli się przyjdzie. Żadna reguła. A skoro publicznie takiego kierunku nie ma to czemu miałby cię ktoś skreślać??

---------- Dopisano o 18:52 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

a, studiowałaś dziennie, dopiero doczytałam no ale wiadomo reguły nie ma nigdy. Jak dorabiałam w mcdonalds menedżerem była pani po administracji po dobrym uniwersytecie.
i co, pracowała tak pracowała bo co miała zrobić absolutnie nie ma reguły i się tym nie przejmuj
Dzięki dziewczyny, podbudowałyście mnie, chyba zdecyduję się na te studia
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:47.