Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-25, 23:19   #31
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Można, pisałam wyżej bo robiłam LHA na pegu także. Pali gębę tak samo jak na spirytusie, niestety...
Dzięki, przeoczyło mi się jakoś

A ja sobie na całą twarz nałożyłam salipeg 20 %, trzymałam ok 20 minut bo zapomniałam że trza zmyć i tylko delikatne kłucie po jakiś 10 minutach znowu. Buraka brak, po zmyciu posmarowałam się jeszcze serum z kwasem salicylowym, aktualnie skóra blada i śliczna.
Zakochałam się w Pegu i już się bje co będzie jak się skończy Chyba będę błagać pewną fajną wizażankę o organizowanie kolejnych zakupów, ale wtedy to wezmę chyba litr na zapas

W piątek rano nakładam 30%,szkoda że dzis mi łapa zadrżała

Edytowane przez anastazjaaa2
Czas edycji: 2019-04-14 o 19:07
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 06:39   #32
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

anastazja fajnie masz, że Cię nie piecze. A ja się uważałam za nosorożca Nie za często chcesz się kwasić? Może odczekaj chociaż kilka dni bo to, że Cię nie piekło i buraka nie bylo wcale nie znaczy, że kwasik nie działa. Poczekaj 2-3 dni i zobaczysz czy skóra się złuszczy. Jeśli nie to powtórzysz.

A ja widziałam ten Lirene i nie kupiłam, ale w sobote zajrzę w to miejsce i jak będzie to kupię i doniosę czy faktycznie jest taki och i ach
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 08:40   #33
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziewczyny, wczoraj posmarowałam salipegiem łydki i byłam zdziwiona, bo mnie podszczypywało z lekka, także zaczęłam wierzyć, że może ścipać na początku znajomości.

Anastazja, a nie za często Kochana? Pozostań przy 1-2 razach w tygodniu

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-03-26 o 09:25
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 10:05   #34
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

No właśnie - za często. Chociaż tydzień odczekaj
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 11:44   #35
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

witajcie
na początek wybaczcie naiwne pytanie , jestem w tym temacie mocno początkująca..
czy wszystkie kwasy salicylowe do kupienia w necie są jednakowe (mam na myśli jakość)?
czy może macie jednak wśród nich jakichś faworytów?
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 11:51   #36
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A widziałyście, że nasz wątek Hexxanka powiesiła w redakcyjnych?
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 12:10   #37
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
witajcie
na początek wybaczcie naiwne pytanie , jestem w tym temacie mocno początkująca..
czy wszystkie kwasy salicylowe do kupienia w necie są jednakowe (mam na myśli jakość)?
czy może macie jednak wśród nich jakichś faworytów?
Podbijam.

Ja dopiero zamówię salicyl i też jestem ciekawa - czy gdzieś jest lepszy jakościowo?
W którymś sklepie widziałam zwykły salicyl i potem salicyl 90 %

A Wy jakiego używacie i skąd?

Ja niby już teraz chciałam klikać na mazidłach, ale jeszcze się wstrzymam w takim razie.

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
A widziałyście, że nasz wątek Hexxanka powiesiła w redakcyjnych?
Faktycznie Ale on chyba szybko nie spadnie, bo ja mam nadzieję na różne wieści z frontu peelingujących się
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-26, 13:11   #38
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziewczynki ja sie też przymierzam do salicyla z mazideł, ale jak przeliczyć kwasik który tam sprzedają w gramach na ml do przepisu?
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 13:15   #39
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja kupowałam kwas salicylowy i w mazidłach i u Tanatosa i w ZSK - różnicy żadnej w działaniu nie widziałam, ale w wyglądzie i rozpuszczalnictwie a i owszem. Ten z ZSK jest proszkiem i rozuszcza się b.dobrze, z mazideł był mocno igiełkowy, trochę mniej u Tanantosa; rozpuszczalność gorsza.
Teraz mam na tapecie ten z ZSK akurat.

Podstawa - kwas musi być czysty do analiz - moim zdaniem - czyli oznaczony CZ.D.A Mam nadzieję, że taki właśnie kupujemy.

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Dziewczynki ja sie też przymierzam do salicyla z mazideł, ale jak przeliczyć kwasik który tam sprzedają w gramach na ml do przepisu?
Na poprzedniej stronie jest kalkulator i wyliczanki różne też. Jak podasz konkretnie co chcesz przeliczyć - pomożemy

Edytowane przez AniaM69
Czas edycji: 2009-03-26 o 13:18
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 13:22   #40
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość

Na poprzedniej stronie jest kalkulator i wyliczanki różne też. Jak podasz konkretnie co chcesz przeliczyć - pomożemy
Na mazidłach sprzedawany jest kwasik w opakowaniu 20g,
a do salipegu potrzebuję wg przepisu, który podałaś 1,41 ml...
Jak to przeliczyć?
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 13:58   #41
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
anastazja fajnie masz, że Cię nie piecze. A ja się uważałam za nosorożca Nie za często chcesz się kwasić? Może odczekaj chociaż kilka dni bo to, że Cię nie piekło i buraka nie bylo wcale nie znaczy, że kwasik nie działa. Poczekaj 2-3 dni i zobaczysz czy skóra się złuszczy. Jeśli nie to powtórzysz.
To ja chyba lepszy nosorożec niż Ty
Dzisiaj rano bużka ślicznie blada, żadnego zaczerwienienia ani nic, normalnie się można ludziom pokazać , tylko delikatniutko się łuszczę na brodzie i na jednym poliku ( w miejscach, gdzie więcej peelingu nałożyłam), ale takie łuszczenie się nie liczy


Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Anastazja, a nie za często Kochana? Pozostań przy 1-2 razach w tygodniu
Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
No właśnie - za często. Chociaż tydzień odczekaj
Jak tak ładnie ostrzegacie, to jednak dam sobie spokój i jutro jeszcze odpuszczę, ale w takim układzie dopiero na następny weekend będę mogła poszaleć ( ludziowa bardzo muszę być przez cały tydzień)
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-26, 16:07   #42
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dostałam i ja swój peg

Peeling dopiero mogę zrobić w sobotę, ale nie wytrzymałam i wymieszałam małą ilość pegu z 30%kw.salic. i nałożyłam na boku twarzy..i właśnie mam takie pytanie ,techniczne bo mieszanka przypomina gęsty żel, jak dziewczyny nakładacie to na twarz? palcami , wacikiem? wmasowujecie? i ile warstw?ja wmasowałam część i skóra była natłuszczona i nie bardzo było jak powtórzyć aplikację bo skóra się już kleiła..
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 16:19   #43
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja za tydzien bede robic salipeg, bo narazie jestem po bolesnym zabiegu i nic mi sie nie chce, a juz na pewno nie kwasic. Wstretny filtr SVR mnie zapycha i musze sie oczyscic bo wygladam okropnie. Ale juz wam zazdroszcze, ze jestescie po pierwszych peelingach na pegu
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 16:33   #44
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja też zazdroszczę tym, które już wypróbowały. Czekam na PEGa i we wtorek najwcześniej robię peeling. Najpierw muszę odwiedzić dermatologa, który powinien obejrzeć moją prawdziwą twarz
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 16:53   #45
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
Dostałam i ja swój peg

Peeling dopiero mogę zrobić w sobotę, ale nie wytrzymałam i wymieszałam małą ilość pegu z 30%kw.salic. i nałożyłam na boku twarzy..i właśnie mam takie pytanie ,techniczne bo mieszanka przypomina gęsty żel, jak dziewczyny nakładacie to na twarz? palcami , wacikiem? wmasowujecie? i ile warstw?ja wmasowałam część i skóra była natłuszczona i nie bardzo było jak powtórzyć aplikację bo skóra się już kleiła..
Super że jest osobny wątek

Ja nakładam patyczkiem do czyszczenia uszu. na plecy większym wacikiem albo pędzlem - mam taki do nakładania glinek, kupiony kiedyś u kosmetyczki.

I trzeba pamiętać o zabezpieczeniu ust: rozpuszczony w alkoholu kwas się momentalnie wchłaniał, a w peg czy glikolach właśnie jest taki żelowy i jak się nałoży warstwę nad ustami może się zdarzyć, że coś spłynie i nie jest przyjemnie
(mówie z własnego doświadczenia, wierzcie mi ).
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 17:11   #46
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Super że jest osobny wątek

Ja nakładam patyczkiem do czyszczenia uszu. na plecy większym wacikiem albo pędzlem - mam taki do nakładania glinek, kupiony kiedyś u kosmetyczki.

I trzeba pamiętać o zabezpieczeniu ust: rozpuszczony w alkoholu kwas się momentalnie wchłaniał, a w peg czy glikolach właśnie jest taki żelowy i jak się nałoży warstwę nad ustami może się zdarzyć, że coś spłynie i nie jest przyjemnie
(mówie z własnego doświadczenia, wierzcie mi ).
Mnie ostatnio roztwór 10% LHA na spirytusie spłynął do oka, piekło niesamowicie, nawet sobie wmówiłam że gorzej widzę, ale na szczęście nic poważnego się nie stało.
No właśnie kwas na spirytusie się wchłaniał i zasychał,więc bez problemu nakładałam go wacikiem, chwilę odczekałam i następnie kolejne 2 warstwy, a tutaj jakoś nie wyobrażam sobie nałożyć 3 warstw..chyba wypróbuje nałożyć tym patyczkiem, bo wacikiem trochę nieporęcznie ...pokombinuję w sobotę, juz nie mogę się doczekać
__________________


Edytowane przez zorza83
Czas edycji: 2009-03-26 o 17:12
zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 17:55   #47
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio roztwór 10% LHA na spirytusie spłynął do oka, piekło niesamowicie, nawet sobie wmówiłam że gorzej widzę, ale na szczęście nic poważnego się nie stało.
No właśnie kwas na spirytusie się wchłaniał i zasychał,więc bez problemu nakładałam go wacikiem, chwilę odczekałam i następnie kolejne 2 warstwy, a tutaj jakoś nie wyobrażam sobie nałożyć 3 warstw..chyba wypróbuje nałożyć tym patyczkiem, bo wacikiem trochę nieporęcznie ...pokombinuję w sobotę, juz nie mogę się doczekać
Ja nakładałam pędzlem do podkładu, sprawdza się
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 18:24   #48
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja właśnie nakładałam wacikiem i kiepsko mi szło. Chyba najlepszy byłby pędzel albo palce. Gdzie można kupić taki pędzel do nakładania maseczek?

U mnie dzisiaj skóra normalna. Łuszczenia jeszcze nie ma bo za wcześnie. Nie jest ściągnięta jak po migdale, wysuszenia też brak. Żyć nie umierać Nawet się zastanawiam czy nakładać wieczorem calme czy diacneal. Ja bardzo dobrze toleruje wszelkie kremy z kwasami więc większch szkód nie przewiduje
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 18:31   #49
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A co oznacza to 90 % po wybraniu pojemności 40 gram? Bo nie daje mi to spokoju

http://www.zrobsobiekrem.pl/?36,kwas-salicylowy

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Na mazidłach sprzedawany jest kwasik w opakowaniu 20g,
a do salipegu potrzebuję wg przepisu, który podałaś 1,41 ml...
Jak to przeliczyć?
Up!
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-26, 18:46   #50
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Na mazidłach sprzedawany jest kwasik w opakowaniu 20g,
a do salipegu potrzebuję wg przepisu, który podałaś 1,41 ml...
Jak to przeliczyć?
Wrzuć kwas do strzykawki i ściśnij Przy małych ilościach kwasu sprawdza się strzykawka dla cukrzyków, o jest bardzo dokładna, ale bez przesady - zwykła 2ml wystarczy.

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
Dostałam i ja swój peg

Peeling dopiero mogę zrobić w sobotę, ale nie wytrzymałam i wymieszałam małą ilość pegu z 30%kw.salic. i nałożyłam na boku twarzy..i właśnie mam takie pytanie ,techniczne bo mieszanka przypomina gęsty żel, jak dziewczyny nakładacie to na twarz? palcami , wacikiem? wmasowujecie? i ile warstw?ja wmasowałam część i skóra była natłuszczona i nie bardzo było jak powtórzyć aplikację bo skóra się już kleiła..
Na ciało nakładam palcami - wylewam trochę na dłoń i smaruję ciało.

Uwierzcie - że nawet skóra z wnętrza łapek nie schodzi - to naprawdę jest łagodne!

Twarz z racji umieszczenia na niej oczu i ust wymaga precyzji, więc tu sprawdza się pędzelek do podkładu (płaski) ale może to być każdy pędzelek.
Wacik odpada przy pegu.

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Ja też zazdroszczę tym, które już wypróbowały. Czekam na PEGa i we wtorek najwcześniej robię peeling. Najpierw muszę odwiedzić dermatologa, który powinien obejrzeć moją prawdziwą twarz
Jutro doleci na pewno

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Super że jest osobny wątek

Ja nakładam patyczkiem do czyszczenia uszu. na plecy większym wacikiem albo pędzlem - mam taki do nakładania glinek, kupiony kiedyś u kosmetyczki.

I trzeba pamiętać o zabezpieczeniu ust: rozpuszczony w alkoholu kwas się momentalnie wchłaniał, a w peg czy glikolach właśnie jest taki żelowy i jak się nałoży warstwę nad ustami może się zdarzyć, że coś spłynie i nie jest przyjemnie
(mówie z własnego doświadczenia, wierzcie mi ).
Tak, oczy omijać szerokim łukiem a na usta nałożyć kremik. Jak nacieknie na wargi, przemyć same usta mokrym wacikiem (tu sie wacik sprawdza przy pegu )

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio roztwór 10% LHA na spirytusie spłynął do oka, piekło niesamowicie, nawet sobie wmówiłam że gorzej widzę, ale na szczęście nic poważnego się nie stało.
No właśnie kwas na spirytusie się wchłaniał i zasychał,więc bez problemu nakładałam go wacikiem, chwilę odczekałam i następnie kolejne 2 warstwy, a tutaj jakoś nie wyobrażam sobie nałożyć 3 warstw..chyba wypróbuje nałożyć tym patyczkiem, bo wacikiem trochę nieporęcznie ...pokombinuję w sobotę, juz nie mogę się doczekać
Daj spokój z patyczkiem - umęczysz się niepotrzebnie, palcami albo pędzelkiem.

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Ja właśnie nakładałam wacikiem i kiepsko mi szło. Chyba najlepszy byłby pędzel albo palce. Gdzie można kupić taki pędzel do nakładania maseczek?

U mnie dzisiaj skóra normalna. Łuszczenia jeszcze nie ma bo za wcześnie. Nie jest ściągnięta jak po migdale, wysuszenia też brak. Żyć nie umierać Nawet się zastanawiam czy nakładać wieczorem calme czy diacneal. Ja bardzo dobrze toleruje wszelkie kremy z kwasami więc większch szkód nie przewiduje
Pędzel do podkładu z Sephory jest do pegu genialny, polecam!
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 19:49   #51
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja mam jeszcze jedno pytanie jako nowicjuszka...gdzie kupić PEG? Czy tylko w hurtowniach chemicznych?...i w tak ogromnych ilościach
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 20:06   #52
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze jedno pytanie jako nowicjuszka...gdzie kupić PEG? Czy tylko w hurtowniach chemicznych?...i w tak ogromnych ilościach
Dołączam się do pytania
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 21:59   #53
Agol03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Witam!

Dzięki Ani stałam się dziś szczęśliwą posiadaczką PEGu , mojej radości nie przyćmiewa nawet fakt, iż ......................... .......... nie mam salicyla
Agol03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 22:39   #54
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym



Trzeba było mówić - podesłałabym z chęcią!
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 22:40   #55
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Ja nakładałam pędzlem do podkładu, sprawdza się
Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość

Na ciało nakładam palcami - wylewam trochę na dłoń i smaruję ciało.

Uwierzcie - że nawet skóra z wnętrza łapek nie schodzi - to naprawdę jest łagodne!

Twarz z racji umieszczenia na niej oczu i ust wymaga precyzji, więc tu sprawdza się pędzelek do podkładu (płaski) ale może to być każdy pędzelek.
Wacik odpada przy pegu.




Tak, oczy omijać szerokim łukiem a na usta nałożyć kremik. Jak nacieknie na wargi, przemyć same usta mokrym wacikiem (tu sie wacik sprawdza przy pegu )



Daj spokój z patyczkiem - umęczysz się niepotrzebnie, palcami albo pędzelkiem.



Pędzel do podkładu z Sephory jest do pegu genialny, polecam!

Nie mam takiego płaskiego pędzla, tylko taki okrągły do pudru sypkiego, więc nałożę palcami..ale jak polubimy się z salipegiem to chyba tak płaski sobie sprawię.Widzę dziewczyny ,że Wy dobrze zaopatrzone.
__________________


Edytowane przez zorza83
Czas edycji: 2009-03-26 o 22:41
zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 22:57   #56
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

ja mam pedzel miotelke-wachlarzyk do kwasow idealny, nakladalam tak w salonie kwasy

ja mam peg, kwas, tyko brak filtra

a te 2 ml wydaje sie byc strasznie malo, no zobaczymy
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 22:59   #57
Agol03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość


Trzeba było mówić - podesłałabym z chęcią!


Trudno, teraz moja facjata musi poczekać na moja wypłata

A co do pędzla, to migdaląc się już od jakiegoś czasu, używam najzwyklejszego pędzelka do malowania farbkami, tyle że z naturalnego włosia, za parę groszy. Sprawdza się bardzo dobrze, więc salicylowi dostanie się w spadku.

Edytowane przez Agol03
Czas edycji: 2009-03-26 o 23:03
Agol03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 16:47   #58
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Aniu, dostałam PEGa - dziękuję !
Peeling twarzy mogę zrobić dopiero we wtorek, ale nie mogąc się doczekać, nałożyłam 30% salicyla na pegu na całe ciało, od stóp po szyję Nic nie czułam, dopiero po 15min na szyi lekkie mrowienie. Po ok. 20-30 min zmyłam wszystko z siebie i czekam teraz na efekty. I na wtorek
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 17:03   #59
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Aniu, dostałam PEGa - dziękuję !
Peeling twarzy mogę zrobić dopiero we wtorek, ale nie mogąc się doczekać, nałożyłam 30% salicyla na pegu na całe ciało, od stóp po szyję Nic nie czułam, dopiero po 15min na szyi lekkie mrowienie. Po ok. 20-30 min zmyłam wszystko z siebie i czekam teraz na efekty. I na wtorek

A ja ide sobie teraz nałożyć 30 % na pyszczek, no nie mogę wytrzymac i koniec
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 17:47   #60
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
A ja ide sobie teraz nałożyć 30 % na pyszczek, no nie mogę wytrzymac i koniec
Anastazja, Tyś się uzależniła!

Tak nakładacie publicznie, że i ja chyba dzisiaj maznę plecy i facjatę w akcie solidarności
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:36.