Uczulenie na hybrydę - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-23, 15:09   #331
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Magdutka Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Dawno mnie tu nie było, nie mam też czasu przeglądać wątku, żeby sprawdzić, czy ktoś już o tym pisał, ale mam dla WSZYSTKICH TAJEMNICZO UCZULONYCH PO ROKU jedną podstawową radę --> WYMIEŃCIE ŻARÓWKI!
Wiele osób pisało że jak robiły po jakimś czasie to uczulenie nie wychodzi.
Może to też taka kwestia ?
Nie wiadomo czy uczulenie znów Ci nie wyjdzie po kilku użyciach.
Ja bym nie ryzykowała po raz kolejny ale czekam aż zrobisz sobie hybrydy jeszcze kilka razy z nowymi żarówkami.
Daj znać czy rzeczywiście nie wróciło uczulenie po kilku razach.


Cytat:
Napisane przez zlotamonika Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz....A jakie hybrydy Cie nie uczulaja? Tylko ja zawsze uzywalam harda do swoich paznokci, poniewaz sa jak papier....wiesz moze czy z innej firmy znajde cos podobnego do harda?
A i jeszcze jedno: mam ponad 18 kolorow semilaca, poniewaz robilam tez paznokcie kolezankom...zastanawiala m sie, czy zakup bawelnianych rekawiczek i dodatkowo na wierzch nylonowych tych przeciwalergicznych pomoze mi cos abym mogla wykonywac ten manicure kolezankom? Pozdrawiam.
Zamiast harda polecam trik z posypywaniem hybrydy akrylem w proszku
Ja nie wiem jak wy robicie hybrydy w takim "opakowaniu" mnie strasznie ciężko robić w grubych rękawiczkach ^^

Cytat:
Napisane przez zlotamonika Pokaż wiadomość
No ej!!!! To jakas tragedia jest! Powiem Wam tak...mam 29 lat, mieszkam w Niemczech od 4 lat...nie moglam sie tutaj odnalezc, ciezko bylo z praca w moim zawodzie....wiec pomyslalam, ze sie przebranzowie totalnie. I postanowilam robic sobie hybryde (bo tu w Niemczech paznokcie to LOPATY)....wychodzilo mi to calkiem niezle, wiec pomyslalam, czemu nie polaczyc tego co lubie, co daje mi frajde z zarabianiem pieniedzy. Dostosowalam moje mieszkanie, mialam przygotowany oddzielny pokoj na manicure, nakupilam SEMILACod groma i ciut ciut....a tu nagle uczulenie. Dziewczyny stoje w miejscu. Teraz jestem na etapie leczenia i smarowania palcow i picia tonami wapna. Ale co dalej? To ze sobie nie mge robic paznokcie tymi lakierami boli mnie cholernie, bo maja piekne barwy...ale to nic dla siebie samej kupie sobie inna firme i tyle. Ale jesli wyjdzie, ze nawet przez tak wypasione rekawiczki uczulenie mi wyjdzie to jestem w d..... Co dalej mam zrobic?
Polecałabym się pozbyć Semilac. Obawiam się że może Cię uczulać przez rękawiczki, przynajmniej przez jakiś czas a najgorzej jeśli uczuli jakąś Twoją klientkę.
Moje uczulenie chyba się już cofnęło, choć nie sprawdzałam na paznokciach ale na skórze przy ostatnim teście nie wyszło. Miałam przerwę od Semilac ok. 2 miesięcy i skóra przestała reagować tak jak wcześniej ale mimo wszystko nie zamierzam do niego wracać.

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
A wybieram się do tego alergologa już od dawna i zapominam :/ zrobiłam test uczuleniowy monofazą i pociapałam pod spodem zmywaczem. Tadaaam! Mamy zwycięzcę i spuchniętą, swędzącą i czerwoną rękę tam, gdzie wysmarowałam ją monofazą :/ spróbuję chyba tej bazy neonail, o której tu pisałyście...

A'propos Shellaca to muszę zasmucić te z nadzieją na hipoalergiczność, on też mnie uczulił.
O monofazie już kilka osób mówiło że uczula.
A może masz nie oryginalnego Shellaca ? Chińczycy go podrabiają niestety ;/
Tylko u certyfikowanych dystrybutorów i w sklepach specjalistycznych dla stylistek masz pewność że dostaniesz oryginał CND Shellac.
Mnie nie uczulił a już kilka razy kładłam na pazurki.
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 17:47   #332
zlotamonika
Raczkowanie
 
Avatar zlotamonika
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 137
Dot.: Uczulenie na hybryde

Postanowilam kupic baze, top i trzy kolory z SPN....nie szaleje, bo nie wiem, czy mnie nie uczula. Robilam kolezance przez rekawiczki nitrylowe i wszystko ok.... Ale ja nie rozumiem jednej kwestii...zrobilam sobi pedi w rekawiczkach i wszystko super...zero uczulenia na stopach...wiec zaryzykowalam i zrobilam jeszcze raz manicure i....TADAMMMMMM Uczulonko!!! Bylam u dermatologa...przepisal mi jakas tam masc i mam we wtorek zglosic sie na test alegriczny na substancje chemiczne....Zobaczymy.

Edytowane przez zlotamonika
Czas edycji: 2015-10-23 o 17:48
zlotamonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 08:53   #333
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

wampirmona, Shellac wykorzystuje dziewczyna, która mi robi paznokcie, a jest solidna i stawia na wysoką jakość, więc obstawiam, że nie kupiła ich byle gdzie... ja nigdzie nie spotkałam się z info, że kogoś jeszcze uczuliła monofaza, trochę mi lżej, że nie jestem sama
zlotamonika, też nie rozumiem tego fenomenu, bo mi przy pedi też nie uczula, dopiero dłonie.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-31, 21:46   #334
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
wampirmona, Shellac wykorzystuje dziewczyna, która mi robi paznokcie, a jest solidna i stawia na wysoką jakość, więc obstawiam, że nie kupiła ich byle gdzie... ja nigdzie nie spotkałam się z info, że kogoś jeszcze uczuliła monofaza, trochę mi lżej, że nie jestem sama
zlotamonika, też nie rozumiem tego fenomenu, bo mi przy pedi też nie uczula, dopiero dłonie.
Na grupie na fb Uczuleni na hybrydę już co najmniej kilka dziewczyn pisało o uczuleniu na monofazę, więc na pewno sama nie jesteś.
Wygląda więc na to że niestety masz uczulenie też na te "delikatniejsze" hybrydy o ile w ogóle można je w ten sposób dzielić.
Zaczynam mieć wątpliwości.

Ja właśnie robiłam test Neo Nail i niby czerwonych plam nie było ale pojawiły się drobniutkie bąbelki :<
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-31, 22:10   #335
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez waaampirmona Pokaż wiadomość
Na grupie na fb Uczuleni na hybrydę już co najmniej kilka dziewczyn pisało o uczuleniu na monofazę, więc na pewno sama nie jesteś.
Wygląda więc na to że niestety masz uczulenie też na te "delikatniejsze" hybrydy o ile w ogóle można je w ten sposób dzielić.
Zaczynam mieć wątpliwości.

Ja właśnie robiłam test Neo Nail i niby czerwonych plam nie było ale pojawiły się drobniutkie bąbelki :<
Też jestem od niedawna na tej grupie właśnie
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 15:15   #336
Agnieszka2266
Przyczajenie
 
Avatar Agnieszka2266
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ja też tak miałam, staram się rzadziej wycinać skórki i podstawa to dezynfekcja sprzętu który ma kontakt ze skórą.
Agnieszka2266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 18:47   #337
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Unhappy Dot.: Uczulenie na hybryde

dziewczyny nie wiem jak wam dokładnie się objawiało uczulenie ale mi pojawiło się takie coś na rękach,nie wiem sama czy od semilaców(używam ich od roku,pół roku regularnie) czy po prostu detergenty(jestem alergikiem i miewałam już podobne problemy). uczulenie nie występuje przy paznokciach tylko najbardziej na dolnej części palców...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wp_20151112_16_47_28_pro.jpg (52,1 KB, 185 załadowań)
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-13, 09:58   #338
Charlottttte
Raczkowanie
 
Avatar Charlottttte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 53
Dot.: Uczulenie na hybryde

Mi to wygląda na alergię na detergent. Miałam kiedyś bardzo podobnie. Ale prawdy dowiesz się tylko u alergologa, który zrobi testy. Najlepiej spróbuj wyeliminować z codziennego użytku produkty, które podejrzewasz o uczulenie i jak najprędzej udaj się do alergologa.
__________________
starajcie się cieszyć każdą chwilą
Charlottttte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 08:19   #339
Strudel
Raczkowanie
 
Avatar Strudel
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 63
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez inmemoriaa Pokaż wiadomość
dziewczyny nie wiem jak wam dokładnie się objawiało uczulenie ale mi pojawiło się takie coś na rękach,nie wiem sama czy od semilaców(używam ich od roku,pół roku regularnie) czy po prostu detergenty(jestem alergikiem i miewałam już podobne problemy). uczulenie nie występuje przy paznokciach tylko najbardziej na dolnej części palców...
I jak tam, byłaś u lekarza z tym? Ja kiedyś miałam podobne uczulenie na dłoniach, ale poodstawiałam dużo nowych rzeczy,które używałam i po jakimś czasie zeszło. Ale to było jeszcze zanim robiłam hybrydy. Od jakiegoś roku maluję m.in. Semilakiem i żadnego uczulenia nie mam.
Strudel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 13:46   #340
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Strudel Pokaż wiadomość
I jak tam, byłaś u lekarza z tym? Ja kiedyś miałam podobne uczulenie na dłoniach, ale poodstawiałam dużo nowych rzeczy,które używałam i po jakimś czasie zeszło. Ale to było jeszcze zanim robiłam hybrydy. Od jakiegoś roku maluję m.in. Semilakiem i żadnego uczulenia nie mam.
nie,jeszcze nie byłam. Uztwalam dwoch masci aptecznych ale nic nie pomogło,wiec musze sie wybrac..
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 16:52   #341
AnnaNBlog
Przyczajenie
 
Avatar AnnaNBlog
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 17
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej dziewczyny!
Moja historia wygląda tak
Swoją przygodę z hybrydami zaczęłam z Alessandro Striplac, mam oryginalną lampę LED dwa kolory oraz twincoat. Super alternatywa dla hybryd, ale one utrzymują się z 1,5 tygodnia max potem odchodzą od paznokcia, bo to striplac jest.. więc normalna reakcja.
Taki obrót sprawy przestał mnie zadowalać i zakupiłam sobie Semilac jeszcze jak nie były popularne. Na początku tego roku jakoś i po pół roku stosowania dopiero wyskoczyło mi uczulenie. Mam bazę top i parę kolorów. W sierpniu tego toku doszło do apogeum, prawie zeszły mi 3 paznokcie z palców i odstawiłam Semilacki (nawet przy robieniu komuś paznokci na drugi dzień lekko swędzące dłonie).
Wyleczyłam dłonie od połowy sierpnia nie nakładałam nic nawet zwykłych lakierów.. do wczoraj. Postanowiłam zakupić sobie inną firmę, która jest niby badana dermatologicznie i szczycą się że są hypoalergiczni i nie uczulają... SPN nails... Po przerwie sierpień... końcówka listopada UCZULENIE zaraz po zastosowaniu lekkie swędzenie. Na drugi dzień twarde opuszki i sucha skóra, bąbelki na jednym palcu.
Przeczytałam wątek w całości i dochodzę do wniosku, że moje uczulenie zaczęło się pojawiać jak odkryłam że Semilac można utwardzać 40s. I od tamtej pory zaczęło się coś dziać.
Postanowiłam dać szansę hybrydom SPN nails bo mam nowiutkie 3 kolory od wczoraj i wydałam 110zł na zestaw startowy i szlak mnie trafia jak pomyślę że pieniądze w błoto!
Tym razem będę utwardzać przez całą minutę i zobaczymy czy SPN rzeczywiście nie uczulają i to jest wina złego utwardzania każdej warstwy. Do semilac nie wrócę bo uczulały mnie na odległość.
Jeśli SPN nails będą uczulać wrócę chyba do Alessandro Striplac...
Co myślicie?
Poniżej fotka z sierpnia po uczuleniu Semilac
DSC_0034.jpg

DSC_0035.jpg
__________________
[br]
[br]

[br]
[br]

Edytowane przez AnnaNBlog
Czas edycji: 2015-11-25 o 16:55
AnnaNBlog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-26, 05:43   #342
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Uczulenie na hybryde

A ja niestety obawiam się,że moje uczulenie jest przez semilaki albo może cleaner? Wczoraj zrobiłam sobie paznokcie,dziś nad ranem nie mogłam spać bo palce(zaraz pod paznokciami) strasznie swędziały i bolały
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 06:15   #343
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Uczulenie na hybryde

AnnaNBlog-nie leczysz tej onycholizy?
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 08:46   #344
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

Teraz już pewnie odrosły,ale wizyta u lekarza by się przydała,a i skrócenie paznokci zmniejszy ryzyko urazów.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 13:12   #345
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ja też mam uczulenie na Semilac nawet jak komuś robię paznokcie, właśnie moje trzy palce trochę cierpią ale jest najdzieja, nawet na grupie fb pisałam. Kupiłam base i top Bluesky, nałożyłam bazę, potem kolor Semilac i na to top Bluesky na jeden palec i nie zauważyłam żadnej reakcji, sam top i baza też nie. No i wczoraj zrobiłam sobie pedicure tym systemem bluesky+semilac+bluesky i zero reakcji a muszę zaznaczyć, że z miesiąc temu monofaza mnie uczuliła na stopach i miałam "RLS" przez trzy noce Kupiłam jeszcze jeden kolor z CosmeticsZone na spróbowanie, ale na razie odpuszczam, zdjęłam wczoraj żele, bo dzisiaj miałam iść na kurs paznokcia, ale coś mi wypadło i zostawię pazury typowo pod kurs, a po kursie dam im chwilę odpocząć, zanim się wezmę za CZ.


Aaaa, no i a'propos onycholizy, którą miałam po odżywce Eveline - pożegnałam ją już całkowicie na wszystkich paluchach!
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 20:18   #346
AnnaNBlog
Przyczajenie
 
Avatar AnnaNBlog
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 17
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
AnnaNBlog-nie leczysz tej onycholizy?
Jak napisałam to zdj z sierpnia. Teraz paznokcie już wróciły do normy.
__________________
[br]
[br]

[br]
[br]
AnnaNBlog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 06:15   #347
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Uczulenie na hybryde

to super że udało Ci się z nią wygrać bo to wcale nie taka prosta sprawa
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 22:26   #348
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez AnnaNBlog Pokaż wiadomość
Jak napisałam to zdj z sierpnia. Teraz paznokcie już wróciły do normy.
A co stosowałaś żeby paznokcie wróciły do pierwotnego stanu ?
Ja też mam lekko cofnięty wolny brzeg, co prawda nie tak jak na Twoich fotkach ale mimo wszystko przydałoby się coś z tym zrobić.
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 11:57   #349
cheneelle
Zakorzenienie
 
Avatar cheneelle
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 4 066
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez waaampirmona Pokaż wiadomość
A co stosowałaś żeby paznokcie wróciły do pierwotnego stanu ?
Ja też mam lekko cofnięty wolny brzeg, co prawda nie tak jak na Twoich fotkach ale mimo wszystko przydałoby się coś z tym zrobić.
Kiedyś nabawiłam się onycholizy przez Eveline (zanim zrobiło się o tym głośno ). Pierwsza moja myśl i chyba najbardziej pomocna - skróciłam paznokcie więcej niż do minimum. Smarowałam różnymi olejkami, nie malowałam paznokci i odrosły. Jednakże kilka razy musiałam je skrócić do minimum.
Spróbuj - nic nie ryzykujesz.
__________________
W piekle mają dla mnie specjalne miejsce.
Nazywa się TRON.
cheneelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-30, 11:39   #350
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez cheneelle Pokaż wiadomość
Kiedyś nabawiłam się onycholizy przez Eveline (zanim zrobiło się o tym głośno ). Pierwsza moja myśl i chyba najbardziej pomocna - skróciłam paznokcie więcej niż do minimum. Smarowałam różnymi olejkami, nie malowałam paznokci i odrosły. Jednakże kilka razy musiałam je skrócić do minimum.
Spróbuj - nic nie ryzykujesz.
Aaaa! Tego się obawiałam. Nie wyobrażam sobie skrócić paznokci. Chyba bym teraz zgłupiała z krótkimi ^^ W takim razie uznam że nie jest tak źle... jak pomaluję to nic nie widać
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 13:45   #351
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez waaampirmona Pokaż wiadomość
Aaaa! Tego się obawiałam. Nie wyobrażam sobie skrócić paznokci. Chyba bym teraz zgłupiała z krótkimi ^^ W takim razie uznam że nie jest tak źle... jak pomaluję to nic nie widać
Warto też kupic olejek z drzewa herbacianego i aplikowac pod spód żeby nie wdała się grzybica lub inne cóś
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 16:10   #352
AnnaNBlog
Przyczajenie
 
Avatar AnnaNBlog
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 17
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez waaampirmona Pokaż wiadomość
A co stosowałaś żeby paznokcie wróciły do pierwotnego stanu ?
Ja też mam lekko cofnięty wolny brzeg, co prawda nie tak jak na Twoich fotkach ale mimo wszystko przydałoby się coś z tym zrobić.
przez pierwszy tydzień wsmarowywałam w paznokcie 2x5 balsam do paznoksci z herbastudio no i skróciłam je i po kilku tygodniach wróciły do normy
__________________
[br]
[br]

[br]
[br]
AnnaNBlog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 18:12   #353
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez AnnaNBlog Pokaż wiadomość
przez pierwszy tydzień wsmarowywałam w paznokcie 2x5 balsam do paznoksci z herbastudio no i skróciłam je i po kilku tygodniach wróciły do normy
Dziękuję za odpowiedź ale na razie się nie zdecyduję na skrócenie.
Mam jakąś dziwną i irracjonalną myśl że potem już mi nie odrosną takie długie jakie mam teraz bo pierwszy raz w życiu udało mi się je tak zapuścić :< W tej chwili mam takie jak na zdjęciu w załączniku, jak widać są już bardzo długie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paznockie1.jpg (317,9 KB, 108 załadowań)
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 19:42   #354
Paloma1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na hybryde

a czy hybrydy z Gelisha uczulają?
Paloma1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 21:34   #355
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Uczulenie na hybryde

wszystkie hybrydy i żele mogą uczulać, bo zawierają w składzie akrylany, które są silnymi alergenami
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 15:21   #356
AnnaNBlog
Przyczajenie
 
Avatar AnnaNBlog
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 17
Dot.: CND Shellac-zakupy na początek-proszę o opinię

Hej dziewczyny!
Planuję zainwestować w Shellac ale trochę się obawiam, bo Semilac mnie uczulił po pół roku użytkowania, potem próbowałam SPN Nails i też mnie uczuliły... słyszałam że CND Shellac nie uczulają.. czy to prawda? Warto zainwestować? Pozdrawiam!

A czy słyszała któraś z Was o Essie gel - lakier hybrydowy, czy może wiecie czy uczula?
__________________
[br]
[br]

[br]
[br]
AnnaNBlog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 17:54   #357
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: CND Shellac-zakupy na początek-proszę o opinię

Mnie CND trochę swędziały. Natomiast teraz mam drugi raz AR Style i zero uczulenia, Cosmetics Zone na skórze też mnie nie uczulił, a są dużo tańsze od Shellaca.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 22:12   #358
tardisgirl60
Raczkowanie
 
Avatar tardisgirl60
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 443
Dot.: Uczulenie na hybryde

Także mam smutną przygodę z lakierami Semilac. Używam hybryd od stycznia tego roku i od zawsze mam baze i top Semilac, kolorki albo Semilac albo CZ. Wszystko było okej do zeszłego piątku.
Od początku. Podczas utwardzania topu w lampie UV czasem czułam takie dziwne mrowienie, ale nic się potem nie działo więc olałam oczywiście od zawsze mam problem ze skórkami i ogólnie suchymi dłońmi, więc używam kremów, masek, natłuszczam czym się da, najczęściej pomaga balsam 2x5, ale niestety i tak pękają czasem, więc nawet jak jakies objawy pojawiały się wcześniej to nie mogłam stwierdzić czy to już była zapowiedź uczulenia. Pomijajać już sam fakt że nawet nie pomyślałam że to może być uczulenie na lakiery.
Wszystko było okej, przyszedł czas na zmianę mani i w piątek zmyłam hybrydy jak zawsze acetonem od Semilac i tym razem stwierdziłam że mam ochotę na biel od Semilaca (nowość w moich zbiorach) i brokatowy fiolet od CZ. Po acetonie było okej, jak zawsze, zrobiłam paznokcie CZ i było okej, utrwaliłam topem z Semilaca i było okej, dopiero po pomalowaniu paznokci białym Semilaciem i utwardzeniem go w lampie zaczeły mnie sędzić palce do tego stopnia że już nie miałam siły malować sobie na nich wzorków co planowałam od początku, szybko tylko nałożyłam topa i utwardziłam i tyle. Nic specjalnego się jeszcze nie działo, poza tym okrutnym swędzeniem, wiec smarowałam sobie palce albo balsemem 2x5 albo sudocremem. Pomagało.
Niestety na następny dzień pojawiły się te cudowne krostki (pęcherzy nie miałam wcale), a w niedziele stwardnienie skóry na około paznokci i zaczeło się łuszczenie. Wszystko bolało i swędziało.
Chcę zaznaczyć że najbardziej wzieło mi dwa palce pomalowane w całości produktami Semilac, tutaj nadal skóra łuszczy mi się nawet pod paznokciem i najbardziej bolało. Pozostałe trzy paznokcie pomalowane lakierem CZ (baza i top Semilac) nie są w stanie idelanym ale jest lepiej, dwa prawie w ogóle nie ucierpiały, ale jeden podobnie jak przy pomalowanych na biało.
Jak na Zosie Samosie przystało chciałam wyleczyć się sama, ale 2x5 czy Sudocrem nic nie pomagały poza ulżeniem bólu i swędzenia. A jak w poniedziałek obudziłam się jeszcze większą ilością krostek i stwardnieniem skóry to już nie było innej opcji tylko pójść do lekarza. Jak kilka osób już pisało, w nocy też się nieświadomie drapałam bo obudziłam się z przekrwionymi palcami, dziwna sprawa.
W każdym razie poszłam do dermatologa we wtorek i dostałam maść Advantan. Użyłam wg zaleceń lekarza, na noc posmarowałam paluszki, na to bawełniane rękawiczki. Rano rączki może nie były jak nowe, ale blisko. Jeszcze trochę swędzi, ale nie mam krostek, zgrubienie znikneło z wszystkich paznokci poza jednym. Takie cuda po jednym użyciu obym nie zapeszyła teraz, ale nie jest źle. Hybryd nie zmyłam jeszcze bo mam małe ranki i nie widzi mi się teraz moczyć tego w acetonie, a przy okazji taki mały eksperyment robię łudze się że da się to wyleczyć i będę sobie mogła nosić te hybrydy, zobaczymy przy najstępnym razie oczywiście.
Oczywiście nie wiem jeszcze na co jest to reakcja, moje podejrzenie pada na bialy lakier Semilac bo jest nowy w mojej kolekcji albo top bo też kupiłam niedawno nowy, cała reszta jest jak zawsze, używana od stycznia. Może coś mam przeterminowane, ale jeśli data ważności to 12 mc to na najstasze produkty mają jeszcze miesiąc więc tutaj też pudło. Cleaner mam od CZ i mogę się w nim kąpać, nic nie robi, aceton też, używam od dekady, nawet przy zwykłych lakierach. Zrobiłam sobie próbę na ręku kilkoma produktami, ale na razie nic się nie pojawia. Łudzę się jeszcze że może to nie lakiery mnie uczulily, ale nawet moja dermatolog powiedziała że raczej nic innego nie wchodzi w grę bo uczulenie wystąpiło dokładnie dookoła paznokci i nigdzie indziej. Lampe UV też raczej wykluczyła, wtedy uczulenie miałoby większą powierzchnie, na całe dłonie. A przy okazji pedicure też mam hybrydowe, też Semilac i tam wszystko wporządku, ale stopy robie raz na miesiąc więc może częstotliwość też ma tutaj wpływ.
Teraz juz tylko smaruje i czekam, bo od tego myślenia i kombinowania już mnie swędzi dosłownie wszystko
tardisgirl60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-17, 00:19   #359
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Z mojego (i nie tylko) doświadczenia Ci powiem, że uczulenie nie minie, nie musi być też na nowy składnik, może pojawić się po czasie, mnie tak uczuliło. Zamiast kontynuować przygodę z Semilakiem szukaj zamiennika, który Cię nie uczula, bo potem będziesz sobie w brodę pluć za każdym razem, gdy swędzenie będzie powodowało, że będziesz chciała odrąbać sobie palce mnie teraz nawet przez rękawiczki uczula, po wczorajszych malowaniach mam spuchnięte pół ręki, a zaczynało się łagodniej niż u Ciebie. Przekrwienie natomiast nie musi być efektem drapania w nocy, też miałam, wystarczy mocniej coś złapać itp., u mnie w ciągu dnia pojawiało się samoistnie albo jak np. zakładałam adidasy i ścisnęłam palca między piętą a zapiętką.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 08:36   #360
tardisgirl60
Raczkowanie
 
Avatar tardisgirl60
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 443
Dot.: Uczulenie na hybryde

Wiesz mi na razie maść pomaga, wiec jak macie problem i możliwość pójścia do dermatologa to polecam Advantan, ja oczywiście lakier zdejme jak jeszcze troszkę podlecze palce bo niby juz jest ok ale suche są strasznie a aceton wiadomo ze raczej ich nie nawilży ;-) a jeszcze nie wykluczam ze może i aceton mnie uczula bo na razie moje domowe testy nic nie wykazały, nie mam żadnych zaczerwien na dłoniach jak inne dziewczyny.
Oczywiście będę szukać zastępstwa bo nie wyobrażam sobie żyć z normalnym lakierem. Zacznę od CZ bo top juz mam ale nie używałam bo niestety nie świeci tak ładnie jak Semilac. Kupię bazę i będę malować, ale to już pewnie dopiero po świętach, na razie biorę urlop od hybryd
tardisgirl60 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:40.