Okres podczas stosowania tabletek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-18, 10:40   #1
Allisca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 13

Okres podczas stosowania tabletek


Witam !
Mam takie pytanie, a mianowicie biorę tabletki Yaz już ponad rok, i w tym miesiącu wyjątkowo zauważyłam dziwne zmiany w moim ciele ...pojawiła się pionowa kreska od wzgórka łonowego do pępka , mam bardzo duży apetyt, ciągle zmęczona, śpiąca te wszystkie objawy to objawy ciąży ale niewiem jakim cudem mogło do tego dojść jak biorę codziennie tabletkę i o tej samej porze...i moje kolejne pytanie to jeżeli jestem w ciąży to okres z odstawienia się pojawi czy nie ? To jest mój 3 dzien przerwy , okresu jeszcze nie ma a w niedziele mam zaczac nowe opakowanie, z góry dziękuję za odpowiedzi , pozdrawiam
Allisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 11:14   #2
whitechocolateraspberry
Zadomowienie
 
Avatar whitechocolateraspberry
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 966
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

Te wszystkie objawy mogą to być równie dobrze skutki uboczne stosowania tabletek, takie często się zdarzają.
Moze się również zdarzyć, że okres nie wystąpi raz przy stposowaniu tabletek, jesli nie wystąpi 2 razy wtedy dopiero nalezy udać się do lekarza.
3 dzień to jeszcze wczesnie. Poczekaj do konca tygodnia a krwawienie pewnie się pojawi. Jesli nie, mozesz tez dla pewnosci zrobić test ciążowy.
whitechocolateraspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 12:11   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

Okres moze sie pojawic w 1,2,3,4,5,6,7 dniu przerwy lub wcale więc nie wymyslaj problemu.
jesli brałas regularnie i bez np. picia dziurawca to ciaży nie bedzie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 12:30   #4
Allisca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 13
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

Tylko że przy stosowaniu tabletek które biorę jest tylko 4 dniowa przerwa stąd moje wątpliwości.. no ale dziękuję za odpowiedzi będę cierpliwie czekać na okres , spanikowałam na widok tej kreski na brzuchu bo nigdy nie zauwazylam czegos takiego a się naczytałam że występuje głównie w ciąży :P Pozdrawiam
Allisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 12:41   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

Cytat:
Napisane przez Allisca Pokaż wiadomość
Tylko że przy stosowaniu tabletek które biorę jest tylko 4 dniowa przerwa stąd moje wątpliwości.. no ale dziękuję za odpowiedzi będę cierpliwie czekać na okres , spanikowałam na widok tej kreski na brzuchu bo nigdy nie zauwazylam czegos takiego a się naczytałam że występuje głównie w ciąży :P Pozdrawiam
to zrob test i nie bedziesz sie stresowac.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 10:02   #6
mariolla_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 11
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

Większość tabletek działa tak, że organizm myśli, że jest w ciąży.
__________________
Waiting for sunshine...

Miłość i nie tylko
mariolla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 12:51   #7
Allisca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 13
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

Pewnie macie racje no nic będę czekać na ten okres a jeżeli do jutra nie dostanę , a mam zacząć jutro nowe opakowanie czy zrobić test lepiej ? Bo tak sobie wspominałam moje ostatnie "chorowanie" i miałam zapalenie pęcherza, potem 2x byłam przeziębiona i przyjmowałam bardzo dużo witaminy c , piłam sok z cytryny itp. czy to by miało jakiś wpływ na skuteczność tabletek ? Przepraszam że was tak męczę ale zawsze o tej porze 4 dnia przerwy już dawno miałam okres i schizuję
Allisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-19, 15:05   #8
paula2911
Raczkowanie
 
Avatar paula2911
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 82
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

Ja kiedyś wyczytałam że witamina c w dużych ilościach ma wpływ na skuteczność tabletek. Nie wiem ile jest w tym prawdy więc nie chcę Cię straszyć.
paula2911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 19:34   #9
Allisca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 13
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

No kurde ja tez przeglądam to forum i przegladam i tez cos takiego wyczytalam jak jestem w ciąży to dam znać
Allisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 11:55   #10
boska86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 15
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

Również biorę tabletki Yaz... i nie przypominam sobie bym tydzień przed krwawieniem w czasie 4 bialych tabletek odczuwałam ból brzucha, senność, zmeczenie, ból głowy czy lekką zgage... Dlatego również się zastanawiam czy przypadkiem nie strzelono mi bramki Jak sądzicie? Dodam, iż akurat w lutym kilka razy zdarzyło mi się wziąść tabletke o późniejszej porze...
Nie wiem czy sie sama nakręcam, czy faktycznie coś jest na rzeczy, a szczerze mówiąc - chciałabym...
boska86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 12:32   #11
whitechocolateraspberry
Zadomowienie
 
Avatar whitechocolateraspberry
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 966
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

Skoro chciałabys to po co bierzesz tabsy? :P
Jesli nie spóźniłaś się z żadną tabletką o więcej niż o 12 godzin to szanse na ciążę masz wyjątkowo marne. A objawy ktore opisujesz są to typowe objawy przyjmowania tabletek.
__________________
Truth has no path. Truth is living, and therefore, changing. It has no resting place, no form, no organized institution, no philosophy.
whitechocolateraspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-20, 12:48   #12
boska86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 15
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

Zeby zatrzymać przy sobie faceta..... który mnie właśnie zostawił.... wiem, ze to głupie i niedojrzałe...
chociaz nawet nie musialby ze mną byc, ale przynajmniej miałabym cząstke jego przy sobie..
choć pewno moje przypuszczenia okażą się mylne...

Edytowane przez boska86
Czas edycji: 2011-03-20 o 12:51
boska86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 12:55   #13
whitechocolateraspberry
Zadomowienie
 
Avatar whitechocolateraspberry
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 966
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

A to nie jest dobry pomysł, bo nie zostawisz go przy sobie dzieckiem, no cos Ty, tym bardziej ucieknie i będzie Ci jeszcze bardziej przykro!
A poza tym później jak Ci już przejdzie trudniej będzie znalezc następnego, tak z dzieckiem...
__________________
Truth has no path. Truth is living, and therefore, changing. It has no resting place, no form, no organized institution, no philosophy.
whitechocolateraspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 13:00   #14
boska86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 15
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

Wiem, ze to nie jest dobry pomysł...
ale z tego bólu i cierpienia różne pomysły przychodzą mi do głowy
Przynajmniej miałabym dla kogo żyć... i wtedy On niebyłby Tą Najważniejszą osobą w moim życiu...
Ehh taka stara a taka głupia
Co faceci robią z kobietami
A on? nie uciekłby - czuł by się odpowiedzialny, wkońcu sam się na to pisał... szkoda tylko, ze teraz się mną bawił.........
Także pewno te wszystkie objawy sobie wmawiam, prawda?
boska86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 13:04   #15
whitechocolateraspberry
Zadomowienie
 
Avatar whitechocolateraspberry
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 966
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

A spóźniałaś się z tabletkami o więcej niż o 12 godzin? Te objawy nawet jeśli są to mogą po prostu być to skutki uboczne stosowania tabletek...
Nawet jesli by nie uciekł to raczej z tego powodu by nie wrócił... nie wiem czy chciałabys zostac samotną matką, która dostaje alimenty, moze teraz Ci sie tak wydaje, ale później byłoby ciężko bo nie wiesz co to znaczy.
Po prostu zrób test ciążowy albo poczekaj na krwawienie.
__________________
Truth has no path. Truth is living, and therefore, changing. It has no resting place, no form, no organized institution, no philosophy.
whitechocolateraspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 13:14   #16
boska86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 15
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

akurat wtedy kiedy byłoby to najbardziej prawdopodobne: alkohol, 3 razy wtedy się kochaliśmy pod rząd... to tabletke przyjęłam w 12 godzinie (było to gdzieś 2,5 tygodnia temu..) a później zdarzało się, o kilka godzin - 4 czy 5...
Nie robiłam tego specjalnie, nie chciałam go złapać na dziecko - nie umiałabym... ale teraz jak tak siedze i czuje te dziwne "objawy" to może i bym się nawet cieszyła.....
Zrobie test we wtorek w dniu spodziewanego krwawienia z odstawienia tabletek (choć ciężko mi już wytrzymać)..
boska86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 13:37   #17
whitechocolateraspberry
Zadomowienie
 
Avatar whitechocolateraspberry
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 966
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

Jesli to bylo 2,5 tygodnia temu to na objawy ciąży i tak jeszcze za wcześnie (one się pojawiają zazwyczaj ok. 6-8 tygodnia, choc czasem zdarza się wczesniej) jednak jesli 2,5 tygodnia temu wspolzylas, wtedy do zaplodnienia dochodzi kilka dni pozniej, czyli bylby to ok 1,5 - 2 tydzien ewentualnej ciąży. To zdecydowanie za wcześnie na objawy. Ale test możesz zrobić tak dla pewności. (Wytrysk byl w srodku?)
__________________
Truth has no path. Truth is living, and therefore, changing. It has no resting place, no form, no organized institution, no philosophy.
whitechocolateraspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 13:45   #18
boska86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 15
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

tak podejrzewam, ze mogło to być wtedy, natomiast kochaliśmy się wcześniej też... jakies 4 tygodnie temu pierwszy raz od rozstania... wytrysk do wewnatrz...
Natomiast nigdy przed krwawieniem nie mialam takich objawow przy stosowaniu tabletek... dlatego takie dziwne uczucie, ze byc moze to TO...
boska86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 14:07   #19
Allisca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 13
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

Okres się w końcu pojawił Koniec schizowania .
boska86 - też uważam że nie byłby to najlepszy pomysł żeby łapać faceta na dziecko, jeżeli Cię zostawił - to znaczy że on już nie chce z Tobą być a takie zatrzymywanie go na siłę nic nie da wyobraź sobie sytuację jakbyś urodziła jego dziecko żyłabyś z tą świadomością że nie jesteście razem bo on nie chciał i na dodatek jest z inną kobietą...Napewno jest gdzieś facet z którym będziesz na dobre i złe
Allisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-20, 17:55   #20
myszeczka877
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

mam pytanie dziewczyny. Otóż od 1,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Od 7 lub 8 miesięcy biorę Yasminelle wcześniej brałam yasmin. Żadnych problemó wcześniej nie miałam. Jutro mam wziąść ostatnią tabletkę z blistra przed 7 dniową przerwą ale dzisiaj zauważyłam lekkie plamienie takie brązowe z domieszką krwi ale powtarzam lekkie ! A na papierze jak się podcieram zauważyłąm taki lekki różowy kolor . Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło ! NIgdy nie miałam plamień a okres pojawiał mi się regularnie ostatnio tylko zamiast czwartku ( bo zawsze w czwartki dostaje okres ) dostałam w środę ale to raz mi sie zdarzyło więc podejrzewam ,że nie ma to wpływu. Tylko skąd te plamienia ?? Wizytę mam dopiero za tydzień ale wolałabym do tego czasu coś od was dziewczyny sie dowiedzieć. Wolę nie czytać innych forum itd, bo boję się ,że zeschizuje ! Dzięki za odpowiedź .
myszeczka877 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 16:42   #21
whitechocolateraspberry
Zadomowienie
 
Avatar whitechocolateraspberry
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 966
Dot.: Okres podczas stosowania tabletek

myszeczka877 - nie wiem jakie są dokładnie Twoje tabletki, ale jak ja kiedys brałam, było na ulotce napisane, że jednym z efektów ubocznych mogą byc plamienia. A efekty uboczne mogą się pojawić w każdej chwili, także myślę, że nie masz się co martwić.
__________________
Truth has no path. Truth is living, and therefore, changing. It has no resting place, no form, no organized institution, no philosophy.
whitechocolateraspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.