co za okropna,problemowa cera...;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-18, 12:05   #1
droga_mleczna
Raczkowanie
 
Avatar droga_mleczna
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 64

co za okropna,problemowa cera...;/


Witam.

Poszukuję rad dotyczących mojej cery..

Otóż moja cera jest TRĄDZIKOWA, miejscami SUCHA ( zwłaszcza nos i broda;/) skórą łuszczy mi się tak okropnie, że żaden makijaż się nie nadaje...

czy ktoś jest mi w stanie doradzić jakich komsetyków w jakiej kolejności uzywać?

mam 20 lat...

Stosuję krem na noc/na dzień z SORAYa
twarz przemywam płynem micelarnym a jako żelu używam Garniera z cynkiem;/

trądziek i zaskórniki również mi dokuczają..

czy słyszalyście o kremie
SVR, Xerial 5 Creme Visage (krem do twarzy)?



nie wiem czy sie nadaje do cery trądzikowej?


są takie rozbieżne informacje...


będę wdzieczna za wszelkie rady..


POZDRAWIAM
__________________
za każdym razem kiedy go widzi
u m i e r a . w . ś r o d k u
wszystko co do niego czuje jest
z m u s z o n a . u k r y w a ć
ona wie, że on nigdy nie mógł czuć
t e g o . s a m e g o
dlatego udaje, że
j e j . t o . n i e . o b c h o d z i
droga_mleczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 15:54   #2
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: co za okropna,problemowa cera...;/

Po pierwsze:wyrzuć ten syf w stylu Soraya czy Garnier. One tylko niszczą cerę, wysuszają, podrażniają...lepiej zainwestuj w coś łagodniejszego. Od siebie mogę polecić płyn Babydream do mycia ciała-kosztuje 9-10 zł w Rossmanie, dział dziecięcy,, wieeelka noebieska butla, jest super do mycia twarzy Nawilżaj twarz, poczytaj o naturalnej pielęgnacji-oleje, hydrolaty. Stosujesz makijaż?
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 19:22   #3
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: co za okropna,problemowa cera...;/

czy stosujesz cos antytradzikowego (np masci od dermatologa), ze tak masz twarz wysuszona?

Unikaj kremow antytradzikowych. Wbrew pozorom nie nadaja sie do takiej cery. Musisz sie nawilzac.

Jezeli chodzi o naturalna pielegnacje polecam olej z orzecha laskowego z mazidel. Na poczatek jednak mozesz poprostu sprobowac twarz posmarowac oliwa z oliwek (ale moze zapchac pory) albo olejem z pestek winogron (dostepnych poprostu w sklepach)
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 21:43   #4
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: co za okropna,problemowa cera...;/

Ja raz wygrałam walkę z trądzikiem, ale obecnie dokuczają mi pojedyńcze krostki ponownie ;(. Kilka na twarzy bym znalazła, w tym jedna gigantyczna ;/. Generalnie cera gdyby nie tych kilka krostek byłaby ok, już w ogóle bym się jej nie czepiała, niech sobie będzie tłusta, byleby bez tych paskudnych kropek ;(. Jednak muszę przyznać się, że wyciskam... Tak wiem, błąd ale ile z nas zna to uczucie, to jest nie do przezwyciężenia . Obecnie staram się to mocno ograniczyć i pozbyć się śladów po wcześniejszym ciśnięciu. I tu deklaruję, że jak tylko znikną te paskudne krostki to już nigdy nic nie będę wyciskała na siłę, bez opamiętanie, obiecuję ;p.

Ale do rzeczy. Ja do swojej buzi stosuję mydło siarkowe, na dzień krem z filtrem SPF 30 Aknicare oraz na noc nawilżający Cetaphil. Dziś zakupiłam miejscowy żel Iwostinu i liczę na poprawę. Również jeśli chodzi o kolorówkę to staram się nie obciążać cery. Używam podkładu/pudru mineralnego (zazwyczaj jednego z tych dwóch) Vichy i La Roche i korektorów antybakteryjnych (np. Iwostin). Zakupiłam ostatnio kamuflaż z Artdeco i niebawem coś o nim napiszę na KWC, jednak coś mi się w nim nie podoba. Widziałam skład i wiedziałam na co się piszę, jednak po tylu pozytywnych opiniach myślałam, że i mnie to ominie. Mam wrażenie, że mnie zapycha. Jak już podleczę krostki to spróbuję dać mu szansę przy ewentualnych jednorazowych niespodziankach, ale na razie jestem zmuszona go odstawić.
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 11:10   #5
droga_mleczna
Raczkowanie
 
Avatar droga_mleczna
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 64
Unhappy Dot.: co za okropna,problemowa cera...;/

Witam ponownie

Dziekuję za odpowiedzi.

Makijaż stosuję -ale raczej lekki

uzywam fluidu Vichy Dermablend.

Ale nawet pod nim widac te wstretne suche skorupy;/

Wczoraj zakupiłam żel do oczyszczania twarzy LA ROCHE POSAY EFFACLAR i krem przeciwtrądzkowy z tej samej serii.

nie wiem czy to coś pomoże, zastanawiam się nad tym kremem Xerial...

nie moge patrzeć w lustro;/
całą brodę mam wyschnięta, skóra schodzi płatami..

wczoraj robiłam też sobie peeling..
skóra nadal złazi,.........
__________________
za każdym razem kiedy go widzi
u m i e r a . w . ś r o d k u
wszystko co do niego czuje jest
z m u s z o n a . u k r y w a ć
ona wie, że on nigdy nie mógł czuć
t e g o . s a m e g o
dlatego udaje, że
j e j . t o . n i e . o b c h o d z i
droga_mleczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 16:27   #6
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: co za okropna,problemowa cera...;/

Jestem w takiej samej sytuacji. Na czole mam zaskórniki, a na policzkach i nosie skóra mi schodzi niemiłosiernie . Jeszcze nie znalazłam nic co by pomogło
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 11:26   #7
kamcia321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: co za okropna,problemowa cera...;/

Hej dziewczęta również mam problem z zaskórnikami a dość często zwłaszcza przed miesiączką pojawiają się pryszcze ;/ moja siostra wynalzała gdzies różnego rodzaju olejki i kremy , m.in olejek arganowy który ponoć jest super dla cery trądzikowej, wiecie może coś o tym?
kamcia321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-20, 11:50   #8
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: co za okropna,problemowa cera...;/

Cytat:
Napisane przez droga_mleczna Pokaż wiadomość
Witam ponownie

Dziekuję za odpowiedzi.

Makijaż stosuję -ale raczej lekki

uzywam fluidu Vichy Dermablend.

Ale nawet pod nim widac te wstretne suche skorupy;/

Wczoraj zakupiłam żel do oczyszczania twarzy LA ROCHE POSAY EFFACLAR i krem przeciwtrądzkowy z tej samej serii.

nie wiem czy to coś pomoże, zastanawiam się nad tym kremem Xerial...

nie moge patrzeć w lustro;/
całą brodę mam wyschnięta, skóra schodzi płatami..

wczoraj robiłam też sobie peeling..
skóra nadal złazi,.........
Ty się dziwisz, że schodzi płatami jak ją masakrycznie wysuszasz??? Odstaw wysuszające kosmetyki i zacznij skórę NAWILŻAĆ. Skóra nie może wyglądać dobrze jak katujesz ją ciągłymi peelingami i wysuszaczami (wiem po sobie, aktualnie stosuję same delikatne nawilżacze + żadnych typowych przeciwtrądzikowych produktów i skóra wygląda o niebo lepiej).
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 13:14   #9
droga_mleczna
Raczkowanie
 
Avatar droga_mleczna
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 64
Dot.: co za okropna,problemowa cera...;/

Cytat:
Napisane przez v-x-n Pokaż wiadomość
Ty się dziwisz, że schodzi płatami jak ją masakrycznie wysuszasz??? Odstaw wysuszające kosmetyki i zacznij skórę NAWILŻAĆ. Skóra nie może wyglądać dobrze jak katujesz ją ciągłymi peelingami i wysuszaczami (wiem po sobie, aktualnie stosuję same delikatne nawilżacze + żadnych typowych przeciwtrądzikowych produktów i skóra wygląda o niebo lepiej).

ok....ale nic konkretnego nie poleciłaś?!

co stosujesz?
__________________
za każdym razem kiedy go widzi
u m i e r a . w . ś r o d k u
wszystko co do niego czuje jest
z m u s z o n a . u k r y w a ć
ona wie, że on nigdy nie mógł czuć
t e g o . s a m e g o
dlatego udaje, że
j e j . t o . n i e . o b c h o d z i
droga_mleczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 17:50   #10
ciezarna_zakonnica
Raczkowanie
 
Avatar ciezarna_zakonnica
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 304
Dot.: co za okropna,problemowa cera...;/

prawda, ja nie wiem naprawdę co ludzie widzą w żelach z garniera czy soraya... takiej masakry na buzi, suchych placków i łuszczącego się naskórka na policzkach (autentycznie, płatami schodziło, a potem miałam rany ;] ) przy cerze mieszanej z akcentem na tłustą, to ja w ŻYCIU nie miałam.
ciezarna_zakonnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 19:35   #11
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: co za okropna,problemowa cera...;/

Rzeczywiście, jak inne dziewczyny, radzę odstawić Garniere i te inne. Polecam suplement diety belissa cera, u mojej siostry zwalczył trądzik przy pierwszym opakowaniu i ponadmiesięcznej kuracji. Przerzuć się na lżejszą pielęgnację, najlepsza byłaby naturalna, bez parabenów i innych takich. Jestem pewna że żel garniera ma alkohol na pierwszych miejscach składu i to przez takie kosmetyki mozesz miec suchą cerę.
Do nawilżenia polecam emulsję Cetaphil, wybierz się do apteki lub jeśli kupujesz w internecie, zamów jakieś łagodne, naturalne toniki lub olejki do mycia, to lepsze niż napakowane chemią drogeryjne produkty

+ przy cerze trądzikowej NIE WOLNO robić peelingu! tzn. wolno ale tylko ten enzymatyczny. Gruboziarniste roznoszą ci bakterie i te inne trądzikowe sprawy po całej twarzy

Edytowane przez wypad
Czas edycji: 2012-06-20 o 19:37
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-20, 22:48   #12
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: co za okropna,problemowa cera...;/

Cytat:
Napisane przez droga_mleczna Pokaż wiadomość
ok....ale nic konkretnego nie poleciłaś?!

co stosujesz?
Nie poleciłam, bo każda skóra ma swoje preferencje - co dla mnie jest dobre, dla Ciebie może się nie sprawdzić. Natomiast na pewno warto poszukać czegoś nawilżającego i delikatnego zamiast wysuszaczy. Ja zatrzymałam się gdzieś w połowie drogi pomiędzy drogeryjnym szitem, a naturą, bo:

- aktualnie używam kremów Corine de Farme (na dzień nawilżająco-rozświetlający, na noc niby przeciwzmarszczkowy, bo ma bardziej kremową konsystencję)
- tonik również z tej firmy. Produkty te można dostać w Auchan, Tesco, ostatnio widziałam też w Le Clerc, ceny przystępne, 10-20zł.

Z innych sprawdzonych przeze mnie rzeczy: produkty dla dzieci (Hipp, Babydream), np. uwielbiam mleczko do ciała oraz oliwkę Hipp (oliwki używałam nawet zimą pod podkład!). Do mycia twarzy możesz stosować OCM (olejowanie, poczytaj sobie o tym - możesz zacząć od zwykłej oliwy z oliwek + np. olejek rycynowy z apteki, jeżeli wolisz olejki to fajne są np. te z Alterry, 12zł w Rossmannie) lub np. żel Babydream (0.5 litra za 10zł, nadaje się do ciała, twarzy, higieny intymnej).

Na rynku jest mnóstwo przyjaznych, delikatnych i dostępnych kosmetyków - ja polecam zainteresować się wymienionymi już Hipp, Babydream, Alterra, ostatnio do Rossmanna weszła też nowa firma Nonicare. Możesz też poszukać czegoś lepszego w aptece (tutaj radzę szukać na wątkach o dobrych składach).

Tak jak ktoś wcześniej pisał niby przy cerze trądzikowej nie powinno się stosować peelingów mechanicznych, ale ja nie umiem bez nich żyć, raz na jakiś czas muszę dobrze zedrzeć naskórek, bo inaczej czuję się chora. Na szczęście znalazłam taki, który nie robi szkody mojej skórze, a niby chemiczny shit (Nivea All-in-one, ale nie polecam, bo to to samo co Garnier, pełen chemii). Przetestowałam też kiedyś peeling enzymatyczny z Ziai Calma, mogę go polecić.

Na pryszcze: pasta cynkowa (pasta, nie maść. Koszt: 2zł w aptece). Może nie zlikwiduje pryszcza w dwa dni, ale łagodnie ukoi i przy okazji nie przesuszy twarzy. Dodatkowo moje kolejne odkrycie w kryzysowych sytuacjach: żel FlosLek arnikowy na sińce i stłuczenia (żółta tubka z jakimś kwiatkiem, ok. 9zł w aptece) - nakładam grubą warstwą na twarz, jak się w miarę wchłonie idę spać. Rano cera ukojona, nawilżona, bez dodatkowych niespodzianek, świetny ratunek po napadzie wyciskania.

Poważnie, poczytaj trochę wątków o składach kosmetyków, popróbuj, z reguły to są groszowe sprawy (np. Babydream, Alterra), a skóra na pewno się odwdzięczy. Ja miałam kiedyś mega tłustą skórę, pryszczy mnóstwo. Teraz nie straszę nawet bez makijażu, zaskórniki praktycznie poznikały, a świecenie zmniejszyło się o 75%. Miałam straszny problem z suchymi skórkami (mimo tłustej skóry! Wiem więc świetnie co znaczy 'skorupa'), teraz nic mi się nie sypie, nie łuszczy - skóra po prostu odzyskała równowagę, a podkreślam, że kosmetyki, których używam to wciąż te drogeryjne, jeno nawilżające zamiast wysuszających.

I w razie czego nie zrażaj się początkowymi porażkami typu: więcej zaskórników czy niedoskonałości, mocniejszym świeceniem. Skóra musi się "przestawić" na nową pielęgnację, to wymaga czasu. Powiem Ci tylko, że naprawdę warto, bo w większości przypadków tłusta, mega zanieczyszczona skóra to wynik właśnie przesuszenia, odwodnienia, ciągłego matowienia, problem znika jak ręką odjął przy zapewnieniu odpowiedniego nawilżenia.

Aha. No i podkład.. Może pomyśl o czymś lżejszym (krem tonujący, podkład mineralny?), bo tak ciężki podkład jak Dermablend na pewno ma negatywny wpływ na skórę.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:38.