Panie doktorze.Proszę o rade. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-05, 14:13   #1
milena18
Raczkowanie
 
Avatar milena18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 118

Panie doktorze.Proszę o rade.


Po usunięciu znamiona na piersi zrobil mi sie bliznowiec ktory zostal usunięty.niestety odnowił sie i ma wymiary około 1x3 cm.wygłada to okropnie.po konsultacji w Poznaniu z chorurgiem plastykiem doktor skierował mnie na usunięcie bliznowca i naświetlania w klinice brahyterapii które mają nie dopuścić do rozwoju tkanki łącznej wiec tym samym odnowienia bliznowca.Operacja ma sie odbyć za 2 tygodnie.Panie doktorze czy mysli pan ze to ma sens?Dodam ze jestem uczulona na maści typu cepan contratubex oraz plastry silikonowe.
milena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 21:54   #2
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Panie doktorze.Proszę o rade.

Niestety nie znam szczegółów pani przypadku wiec moja odpowiedź nie może byc jednoznaczna i wiążąca. Ogólnie: nie stosuje się juz radioterapii w leczeniu blizn przerośnietych ze wzgledu na zagrozenie nowotworowe. Jeżeli onkolodzy podzielają zdanie pani specjalisty to nie pozostaje mi nic innego jak zgodzic sie z nimi - maja w tej dziedzinie wieksze doświadczenie. Moje wiadomości na ten temat moga być niepełne.
Zalecanym standardem w leczeniu są masaże z silnym uciskiem oraz silikon ( w plastrach lub zelu). Jeżeli silikon jest przeciwwskazany to być może brachyterapia jest w Pani przypadku jedynym rozwiązaniem.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:12.