Ile 'psików' i gdzie, czyli o testowaniu i noszeniu perfum - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-23, 20:47   #61
Edyta
Zadomowienie
 
Avatar Edyta
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 1 127
Dot.: Gdzie perfumować ??

Cytat:
Napisane przez netiaa
wole nie ryzykować
(zboczuch ze mnie )
Ach, tam zaraz zboczuch
Edyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 21:09   #62
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Gdzie perfumować ??

autor watku zapewne nie bedzie spryskiwal sobie wlosow ani tez rabka spodnicy ani tez dekoltu
wiec polecam - miejsce za uszami, szyja(tam gdzie polozone sa tetnice i zyly) oraz kark(lubie jak mezczyzna pachnie na karku )
i mysle, ze wystarczy, no chyba ,ze chcesz aby wszyscy czuli czego uzywasz to wtedy mozesz spryskac jeszcze siebie (ubranie )rekawy i generalnie gore
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 21:18   #63
clanculum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 42
Dot.: Gdzie perfumować ??

Ja stosuję, jak napisała Nemezja, na zgięciach łokci, szyi i nadgarstkach. Do tego (delikatnie) za uszami.
Sądzę, iż warto pamiętać, że umiarkowanie jest cnotą, tj. perfumujesz się, a nie bierzesz w perfumach prysznic.
Co do garderoby - osobiście uważam, że nie trzeba jej spryskiwać - zapach ulotny i tak szybko przeminie, trwały - sam zamieszka w Twoich ubraniach.
clanculum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 21:28   #64
iuvenilis
Raczkowanie
 
Avatar iuvenilis
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 366
Dot.: Gdzie perfumować ??

Cytat:
Napisane przez evee
autor watku zapewne nie bedzie spryskiwal sobie wlosow ani tez rabka spodnicy ani tez dekoltu
__________________
...
iuvenilis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-23, 22:51   #65
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Gdzie perfumować ??

Cytat o perfumowaniu tam, gdzie chce być się całowanym, na pewno pochodzi od Coco
Jakiś czas temu słyszałam o specjalnych perfumach przeznaczonych specjalnie do włosów (Chanel wydał coś takiego) - ponoć na włosach perfumy trzymają się doskonale.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 06:13   #66
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Gdzie perfumować ??

Cytat:
Napisane przez justyce
Jakiś czas temu słyszałam o specjalnych perfumach przeznaczonych specjalnie do włosów (Chanel wydał coś takiego) - ponoć na włosach perfumy trzymają się doskonale.
takie cudo ma Chanel- w przypadku wiekszosci swoich zapachow, Angel T.Muglera i chyba jeszcze pare zapachow.
To sa mgielki do wlosow, o mniejszej zawartosci alkoholu(dlatego nie niszcza wlosow jak tradycyjne perfumy w przypadku aplikacji na wlosy) czesto z lotnymi silikonami dla pielegnacji wlosa.
Co do trwalosci zapachu- to moze nie tyle, ze sa trwalsze niz wody EDT i EDP tylko bardziej odpowiednie do perfumowania wlosow no i cena ich nie jest tak wysoka jak wody.100ml mgielki Angela to koszt ok110 zl, a 50ml Chanela ok.120.
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 10:38   #67
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Gdzie perfumować ??

Ja perfumuje szyje i nadgarstki, ale szyja to jednak nie jest chyba super miejsce i przerzuce sie na dekolt. Na nadgarstkach z reguly zapach fatalnie sie rozwija - przynajmniej ja tak mam.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-24, 11:07   #68
homyk
Zakorzenienie
 
Avatar homyk
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 5 039
Dot.: Gdzie perfumować ??

Ja lubię wchodzić w obłoczek perfum + dodatkowo "psik" na kark i nadgarstki U mnie najdłużej zapach trwa we włosach
homyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 11:29   #69
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Gdzie perfumować ??

Zależy od rodzaju zapachu, wszystkie intensywne - takie jak czerwona DG, albo JPG - psikam raz lub dwa na szyję. Większa ilość zabiłaby otoczenie. Mniej killerskie uzupełniam dekoldem i włosami. Muszę przyznać, że stawiam na to, żeby to mnie samej pachniało, dlatego nie przyszło mi do głowy, żeby perfumować miejsca pod kolanami, ale może to i niegłupi pomysł...
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 14:19   #70
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Gdzie perfumować ??

Ja perfumuję się głównie za uszami, czasem rozpylam chmurkę zapachu na włosy, czasem - gdy mam odkryte ręce - po kropelce w zgięciach łokci i na nadgarstkach. Dekoltu raczej nie psikam, bo boję się przebarwień posłonecznych, ewentualnie na wieczorne, zimowe imprezy .
Ubrań też nie perfumuję.

demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 16:43   #71
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Problem z nadgarstkami

Chyba doznalam olsnienia Otoz spora ilosc kobiet, w tym ja, testuje zapachy na nadgarstkach. No bo gdzie indziej? Do niedawna wydawalo mi sie to najlepszym miejscem, ale chyba jednak jest inaczej, niz sadzilam. Od pewnego czasu zauwazylam, ze bardzo malo zapachow testowanych w tym miejscu, mi odpowiada. To samo ma moja mama i zgodnie stwierdzilysmy, ze na nadgarstkach zapach zle sie rozklada. Zrobilam kiedys taki test: psiknelam na reke ulubiony zapach, ktory zazwyczaj toleruje i mi sie podoba. A tu niespodzianka: jakis taki dziwny, smierdzacy troszke, nie mial tej fajnej nuty. Zrobilam tak z kilkoma zapachami, ktore goszcza u mnie dosc czesto. I za kazdym razem cos mi sie nie podobalo.

Testy na nadgarstkach nie sa miarodajne. Zapach bardzo szybko z nich ulatuje, szczegolnie z reki, ktora sie najczesciej poslugujemy (ja jestem praworeczna i z prawej szybciej mi zapach ucieka). Dopiero, gdy psikne sobie dekolt, czy szyje, zapach pachnie jak powinien pachniec. Nieraz dawalam cos do powachania TZ - z reguly sie krzywil, wachajac moja lape.

Na koniec tej wyczerpujacej wypowiedzi prosze Was o odpowiedz na pytanie: czy tez zauwazylyscie to, co ja, czy moze mam cos z nadgarstkami i powinnam brutalnie psikac dekolt w perfumerii?
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-27, 17:18   #72
basia_poznań
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 85
Dot.: Problem z nadgarstkami

ja tego nie zauważyłam, aczkolwiek czytałam gdzieś o tym
__________________
o5.o6.2oo6


Pokonać wroga!!
Wykrzesać z siebie siły i uwolnić pokłady energii!



basia_poznań jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 17:29   #73
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: Problem z nadgarstkami

Ciekawe. Ale nie, u mnie z nadgarstków perfumy pachną miarodajnie. Jak dla mnie to najlepsze miejsca do testowania, bo trudno dekolt podsuwać sobie pod nos (komuś to co innego ), a nadgarstki - w każdej chwili.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 19:34   #74
Sauvignon
Raczkowanie
 
Avatar Sauvignon
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 489
Dot.: Problem z nadgarstkami

Najpierw pryskam na blotter, jeśli zapach mi się podoba, testuję na nadgarstku. Jeśli rozważam zakup, idę i pryskam na szyję... Trudno. Może to nie podoba się komuś, kto (może) obserwuje mnie w tym momencie. Ale oprócz tego, czy zapach mi się podoba, muszę wiedzieć jak się z nim czuję, gdy jest bliżej twarzy. Miałam taką historię z Couture - bardzo mi się podobał na ręce, podchodziłam do niego trzy razy i ciągle byłam zachwycona. Przy okazji zakupu kremu wzięłam próbkę - i nie nie nie, nie mogę. Ale nie wydaje mi się, żeby to (w moim przypadku) była kwestia zmiany zapachu, tylko to, czy mogę go znieść w większym stężeniu przy nosie...
Sauvignon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 19:52   #75
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Problem z nadgarstkami

O kurczę Ja już tak długo szukam jakichś perfum i żadne mnie jeszcze nie zachwyciły - a przetestowam już ok. 90 zapachów (właśnie policzyłam, bo mam je zapisane). Czyżby dlatego, że testowałam je wszystkie na NADGARSTKU?
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 20:23   #76
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Problem z nadgarstkami

Dla mnie nadgarstek to najlepsze mniejsce do tesowania, bo nawygodniejsze. Perfumuję się dla siebie i wiem, że sama najlepiej ocenię, poczas testów, czy dany zapach mi pasują czy nie. Czasami popsikam zewnętrzną stronę ręki, też niezłe miejsc do testów.
Na szyję czasami coś psiknę w sklepie, ale trudno mi stwierdzić jak zapach leży, rozwija się... Na nadgarstku jest najporęczniej.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 21:05   #77
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Problem z nadgarstkami

Cytat:
Napisane przez Joey
O kurczę Ja już tak długo szukam jakichś perfum i żadne mnie jeszcze nie zachwyciły - a przetestowam już ok. 90 zapachów (właśnie policzyłam, bo mam je zapisane). Czyżby dlatego, że testowałam je wszystkie na NADGARSTKU?
Moze nie dlatego, nie chce siac paniki Ale u mnie tak najwyrazniej jest i coz poradze Testuje ZAWSZE na nadgarstku, a nosze zawsze na szyi czy dekolcie, stad odbior zapachu moze byc skrajnie rozny. Przyznaje, ze wolalabym testowac tam, gdzie z reguly perfumy nosze, ale troche mi glupio
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 18:35   #78
e-Urszula
Raczkowanie
 
Avatar e-Urszula
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 401
GG do e-Urszula
Dot.: Problem z nadgarstkami

Zdarza mi się, że zapach "upojny" na nadgarstu jest dla mnie nie do zniesienia na szyi (np. Green Tea, Obsession Nigcht, Acqua Di Gio), nijaki na nadgarstku, aplikowany na szyję, "przenosi mnie na drugą stronę lustra", do krainy baśni, (np. Sensi, Black Casmere), niektóre muszę mieć i tu i tu (np. Boss Intense) - zwłaszcza jak cały dzień siedzę nad papierami. Natomiast najchętniej testuję na... ramieniu - blisko twarzy i można sięgnąć nosem - szkoda tylko, że do zrealizowania wyłącznie w ciepłe letnie dni.
e-Urszula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 23:19   #79
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: Problem z nadgarstkami

ja zwykle perfumy testuję niewiele powyżej nadgarstka. Tutaj, wydaje mi się zapach jest ogólnie najbardziej miarodajny i nie ulatuje zbyt szybko. Dużym atutem jest to, że mogę w każdej chwili powąchać oraz dawać innym do wąchania ;p
lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-14, 07:21   #80
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: ile "psików" i gdzie?

ja zazwyczaj tez kieruje jeden psik na dekolt, czasem tez na ubranie w tym miejscu, jakoś nie wyrobiłam u siebie nawyku psików na nadgarstek, czasem tez wchodzenie w mgiełke rozpylonego zapachu, jeśli zapach jest bardziej intensywny, dopsikuje się czasem, lubię czuć zapach, ale tez bez przesady żeby zabijać ludzi zapachem
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 07:48   #81
ligia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 335
Dot.: ile "psików" i gdzie?

również staram się nie przesadzać by nikogo nie udusić, perfumuje się jak już jestem ubrana przed wyjściem, a miejsca to; za uchem, dekolt, nadgarstki i czasem włosy
ligia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 14:59   #82
eiri
Wtajemniczenie
 
Avatar eiri
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź/Linkoping
Wiadomości: 2 487
GG do eiri
Dot.: ile "psików" i gdzie?

Dla mojej skóry optymalna liczba psiknięć waha się od jednego w przypadku mocnych wód perfumowanych (np. Euphorii) do trzech w przypadku lekkich toaletowych (jak Green Tea). Psikam na szyję i dekolt, reaplikuję niezmiernie rzadko i z wielką otrożnością. Nie lubię narzucać innym swojego zapachu, więc kiedy mam wątpliwości to pytam się mojego TŻ, czy nie ciągnę przypadkiem ogona ;-)
Notabene nie lubię też, gdy inni narzucają swój zapach. Beztroskiemu zlewaniu się perfumami mówię stanowcze nie!
__________________
eiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 07:58   #83
sumiko
Raczkowanie
 
Avatar sumiko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 54
Dot.: ile "psików" i gdzie?

Ja przeważnie aplikuje trzy "psiki" czyli dwa po bokach szyi i jeden na nadgarstek, który szybciutko dotykam drugim nadgarstkiem, nie rozcierając!
sumiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 08:08   #84
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: ile "psików" i gdzie?

rzeczywiście D&G jest intensywnym zapachem ( jednym z moich ulubionych ) i również psikam nim się 2, 3 razy za uszami i na ubranie. Przy innych zapachach, bardziej ulotnych jest innaczej - zawsze skrapiam się za uszami, troszkę na ubranie, pozatym lubię rozpylać przed soba taką mgłę i w nią wchodzić - wtedy zapach fajnie równomiernie osiada i nie jest taki nachalny. Wiadomo, że ilość psiknięć zależy od intensywności zapachu
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 08:16   #85
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: ile "psików" i gdzie?

dwa psiki. Na szyję
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 09:25   #86
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: ile "psików" i gdzie?

Kiedys psikalam sie dwa razy - za uszami lub szyje i kark, al eneistety okazalo sie to sobrym patentem wylacznie w przypadku Slonia, ew. Organzy. Mam niestety skore, z ktorej wszystkie zapachy uciekaja, wiec za rada TZ i kilku bliskich osob, ktore zgodnie twierdzily, ze znowu nic nie czuc! psikam sie teraz mocniej - 4 razy, minimum pol godz przed wyjsciem, bo natychmiast po aplikacji rzeczywiscie moge kogos zadusic Natomiast po godzinie jest juz tylko lekka mgielka, wyczuwalna przy bliskim kontakcie.

Moja zelazna zasada: nie perfumuj nadgarstkow, nigdy nie wiadomo, co sie trafi do przetestowania
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 10:15   #87
bieta
Zadomowienie
 
Avatar bieta
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 061
Dot.: ile "psików" i gdzie?

Cytat:
Napisane przez dori7
Moja zelazna zasada: nie perfumuj nadgarstkow, nigdy nie wiadomo, co sie trafi do przetestowania


Ja również najczęściej na szyję za uszami; czasem dodatkowo na psik dekolt i włosy (taką ilość Herby ferski ostatnio na siebie wylewam, a dość szybko przestaję czuć zapach )
Do ładu nie mogę dojść z Opium, zawsze się zastanawiam czy nie przesadziłam Mimo jednego deliktanego psiku na dekolt, zapach jest dość mocno wyczuwalny. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że otoczenia nie duszę
bieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 10:18   #88
Veris
Zadomowienie
 
Avatar Veris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdynia/cały świat
Wiadomości: 1 267
Dot.: ile "psików" i gdzie?

Ja też robię od 2 do 3 "psików" - to zależy oczywiście od zapachu np. 2 razy Lacoste pour femme, a 3 razy CK One.
__________________
Be happy for this moment.

This moment is your LIFE!



Veris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 10:38   #89
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: ile "psików" i gdzie?

Jeśli zapach jest mocny i ciężki to jeden psik na szyje lub dekolt.
Jeśli zapach jest lżejszy to dwa psiki.
A jeśli jest to coś bardzo ulotnego np jakies zapachy z serii plaisirs nature yr to psikam kilka razy na kark, szyje, nadgarstki, pod kolanami
kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 17:54   #90
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: ile "psików" i gdzie?

U mnie to zależy od mocy perfum - w przypadku Poison, Angela czy D&G są to po dwa psiki za uszami, słabe wody (jak Banani czy "Iwroszery") to w sumie nawet kilkanaście psików po pierwsze ZA USZAMI GDZIE ICH MIEJSCE, po drugie na "ciepłe" miejsca czyli zgięcia kolan i łokci, czasem między piersiami czy na kark. Efekt: otoczenie zawsze zachwyca się zapachem (ale tylko kiedy się poruszę np. kiedy wchodzę przez drzwi komuś siedzącemu w pokoju przez ułamek sekundy w nozdrza uderza czarowna nutka...) ale jak dotąd odpukać wszyscy twierdzą że pachnę delikatnie!
Dopsikiwanie zaś zależy od wietrzenia wód, tymi lżejszymi dopsikuję się co kilka godzin, killery typu Poison starczają spokojnie na cały dzień
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-05 14:48:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.