Zmasakrowane skórki przy paznokciach - jaka jest szansa na poprawę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-18, 23:30   #1
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973

Zmasakrowane skórki przy paznokciach - jaka jest szansa na poprawę?


Od razu zaznaczam, że wiem, że nikt tu nie jest jasnowidzem Ale może znajdzie się ktoś, kto spotkał się z takim przypadkiem, jak mój i będzie umiał coś doradzić.

Mówiąc w skrócie - przez bardzo długi czas obgryzałam skórki przy paznokciach. Nie pamiętam dokładnie, jak długo, ale coś koło dziesięciu lat. Od grudnia już praktycznie tego nie robię, czasami jeszcze zdarza mi się obgryźć jakiś zadziorek, ale generalnie, trzymam się.

Skórki się pogoiły, ale nadal całe końcówki palców mam czerwone. Nie dziwi mnie to, w końcu przez długi czas były permanentnie, delikatnie mówiąc, podrażnione. Pytanie jest takie - czy jest szansa, żeby to się kiedykolwiek zagoiło do końca? Żeby te palce wyglądały normalnie? Jeśli tak, to w jaki sposób mogę wspomóc ten proces?

Obecnie staram się jak najbardziej nawilżać skórki, na noc nakładam oliwkę Eveline lub Miss Sporty, po każdym myciu kremuję dłonie, a gdy mam wolną chwilę, nakładam na skórki i paznokcie balsam 2x5 lub eliksir nawilżający Lovely. Nie radzę sobie na razie z odsuwaniem skórek, więc je wycinam, ale cały czas próbuję i mam nadzieję, że w końcu się tego nauczę.
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 23:41   #2
ambaje
Zawsze jest jakieś jutro
 
Avatar ambaje
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 243
Dot.: Zmasakrowane skórki przy paznokciach - jaka jest szansa na poprawę?

Miałam ten sam problem, obecnie męczę się z wiecznie suchymi skórkami Pomaga mi olejowanie skórek mieszanką olejków - rycynowy, z pestek winogron, oliwa z oliwek, słonecznikowy, jakie akurat mam w domu mieszam w małym słoiczku, np. po kremie i co wieczór wmasowuję w skórki i paznokcie. Pomaga też Sally Hansen Instant Cuticle Remover. No i nawilżanie w ciągu dnia kremem do rąk, polecam te z serii "Cztery pory roku", np. ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...awendowym.html
__________________
"- W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Ćwiczę:
Jillian Michaels
Cassey Ho
ambaje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 23:43   #3
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Zmasakrowane skórki przy paznokciach - jaka jest szansa na poprawę?

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
Od razu zaznaczam, że wiem, że nikt tu nie jest jasnowidzem Ale może znajdzie się ktoś, kto spotkał się z takim przypadkiem, jak mój i będzie umiał coś doradzić.

Mówiąc w skrócie - przez bardzo długi czas obgryzałam skórki przy paznokciach. Nie pamiętam dokładnie, jak długo, ale coś koło dziesięciu lat. Od grudnia już praktycznie tego nie robię, czasami jeszcze zdarza mi się obgryźć jakiś zadziorek, ale generalnie, trzymam się.

Skórki się pogoiły, ale nadal całe końcówki palców mam czerwone. Nie dziwi mnie to, w końcu przez długi czas były permanentnie, delikatnie mówiąc, podrażnione. Pytanie jest takie - czy jest szansa, żeby to się kiedykolwiek zagoiło do końca? Żeby te palce wyglądały normalnie? Jeśli tak, to w jaki sposób mogę wspomóc ten proces?

Obecnie staram się jak najbardziej nawilżać skórki, na noc nakładam oliwkę Eveline lub Miss Sporty, po każdym myciu kremuję dłonie, a gdy mam wolną chwilę, nakładam na skórki i paznokcie balsam 2x5 lub eliksir nawilżający Lovely. Nie radzę sobie na razie z odsuwaniem skórek, więc je wycinam, ale cały czas próbuję i mam nadzieję, że w końcu się tego nauczę.
Może dodaj do tego jakiś silnie nawilżający olej np. jojoba, kokosowy itp. Chodzi mi o oleje naturalne, podejrzewam że w niewielkich pojemnościach jakie są Ci potrzebne do skórek nie powinny kosztować dużo. Ja bardzo długo obgryzałam skórki i paznokcie, w końcu się zawzięłam i przestałam, i obecnie mam piękne i skórki i paznokcie, wszystko się wygoiło i nie ma nawet śladu. podejrzewam że u Ciebie będzie tak samo, jednak to potrzebuje niestety czasu Pamiętaj też o porządnym nawilżeniu dłoni. Warto zakupić sobie dobry krem odżywczy i aplikować na noc.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 09:10   #4
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Zmasakrowane skórki przy paznokciach - jaka jest szansa na poprawę?

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
Od razu zaznaczam, że wiem, że nikt tu nie jest jasnowidzem Ale może znajdzie się ktoś, kto spotkał się z takim przypadkiem, jak mój i będzie umiał coś doradzić.

Mówiąc w skrócie - przez bardzo długi czas obgryzałam skórki przy paznokciach. Nie pamiętam dokładnie, jak długo, ale coś koło dziesięciu lat. Od grudnia już praktycznie tego nie robię, czasami jeszcze zdarza mi się obgryźć jakiś zadziorek, ale generalnie, trzymam się.

Skórki się pogoiły, ale nadal całe końcówki palców mam czerwone. Nie dziwi mnie to, w końcu przez długi czas były permanentnie, delikatnie mówiąc, podrażnione. Pytanie jest takie - czy jest szansa, żeby to się kiedykolwiek zagoiło do końca? Żeby te palce wyglądały normalnie? Jeśli tak, to w jaki sposób mogę wspomóc ten proces?

Obecnie staram się jak najbardziej nawilżać skórki, na noc nakładam oliwkę Eveline lub Miss Sporty, po każdym myciu kremuję dłonie, a gdy mam wolną chwilę, nakładam na skórki i paznokcie balsam 2x5 lub eliksir nawilżający Lovely. Nie radzę sobie na razie z odsuwaniem skórek, więc je wycinam, ale cały czas próbuję i mam nadzieję, że w końcu się tego nauczę.
...
oliwki typowo paznokciowe często są nieskuteczne,bo to takie suche olejki jeszcze bardziej wysuszają....lepiej zastosowac naturalne oleje....np podgrzewamy bardzo lekko oliwe z oliwek,do tego sok z cytryny,olej rycynowy z apteki i kapsułka witaminy A+E...moczymy pazurki około 20min....im częściej tym lepiej. Mozna też smarować skórki maścią witaminową,taką zwykłą z apteki to przyspieszy gojenie.....gdy skórki bardzo strawdnieją na codzien przyda się z krem z mocznikiem<ale nie wcieramy go w same paznokcie,bo będą ''rozmiękać"
Fajnym preparatem jest Regenerum z apteki,lub oliwka witaminowa z Opi

Najważniejsza jest systematyczność no i oczywiście zaprzestanie gnębienia skórek da się z tego wyjść.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 09:49   #5
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: Zmasakrowane skórki przy paznokciach - jaka jest szansa na poprawę?

Dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Może dodaj do tego jakiś silnie nawilżający olej np. jojoba, kokosowy itp. Chodzi mi o oleje naturalne, podejrzewam że w niewielkich pojemnościach jakie są Ci potrzebne do skórek nie powinny kosztować dużo. Ja bardzo długo obgryzałam skórki i paznokcie, w końcu się zawzięłam i przestałam, i obecnie mam piękne i skórki i paznokcie, wszystko się wygoiło i nie ma nawet śladu. podejrzewam że u Ciebie będzie tak samo, jednak to potrzebuje niestety czasu Pamiętaj też o porządnym nawilżeniu dłoni. Warto zakupić sobie dobry krem odżywczy i aplikować na noc.
Czy olej z awokado jest silnie nawilżający? Mam akurat buteleczkę takiego 100% z Paese Możesz też polecić jakiś krem? Obecnie używam Garniera z mango, wydaje mi się dosyć treściwy, ale jeśli masz pomysł na coś lepszego, to chętnie poznam

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
oliwki typowo paznokciowe często są nieskuteczne,bo to takie suche olejki jeszcze bardziej wysuszają....lepiej zastosowac naturalne oleje....np podgrzewamy bardzo lekko oliwe z oliwek,do tego sok z cytryny,olej rycynowy z apteki i kapsułka witaminy A+E...moczymy pazurki około 20min....im częściej tym lepiej. Mozna też smarować skórki maścią witaminową,taką zwykłą z apteki to przyspieszy gojenie.....gdy skórki bardzo strawdnieją na codzien przyda się z krem z mocznikiem<ale nie wcieramy go w same paznokcie,bo będą ''rozmiękać"
Fajnym preparatem jest Regenerum z apteki,lub oliwka witaminowa z Opi

Najważniejsza jest systematyczność no i oczywiście zaprzestanie gnębienia skórek da się z tego wyjść.
Co do tej witaminy A+E, nada się rybka Gal wciśnięta do takiej mieszanki olejów?
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 09:53   #6
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Zmasakrowane skórki przy paznokciach - jaka jest szansa na poprawę?

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
Dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi



Czy olej z awokado jest silnie nawilżający? Mam akurat buteleczkę takiego 100% z Paese Możesz też polecić jakiś krem? Obecnie używam Garniera z mango, wydaje mi się dosyć treściwy, ale jeśli masz pomysł na coś lepszego, to chętnie poznam

---------- Dopisano o 09:49 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------



Co do tej witaminy A+E, nada się rybka Gal wciśnięta do takiej mieszanki olejów?
...
tak,jak najbardziej....taką rybkę możesz też sobie wmasowywac samodzielnie,olej z awokado również....ale ważne jest też żeby uzywac kremu równocześnie<np Isana z mocznikiem> oleje uelastyczniają<również wmasowuj je w paznokcie> a kremy dostarczają pozostałych składników.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 10:08   #7
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Zmasakrowane skórki przy paznokciach - jaka jest szansa na poprawę?

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
Dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi

Czy olej z awokado jest silnie nawilżający? Mam akurat buteleczkę takiego 100% z Paese Możesz też polecić jakiś krem? Obecnie używam Garniera z mango, wydaje mi się dosyć treściwy, ale jeśli masz pomysł na coś lepszego, to chętnie poznam [COLOR="Silver"]
Tak jak moja poprzedniczka napisała olej z avokado jak najbardziej się nada, możesz również dokupić sobie w aptece olejek rycynowy, koszt ok. 2-3 zł i stosować albo zamiennie, albo mieszać. Jeżeli chodzi o krem nawilżający, nigdy nie miałam Garniera z mango, miałam czerwony i krem i serum i są całkiem niezłe, obecnie mam mixę 30% i jestem bardzo zadowolona. Do kremu do rąk na noc również warto dodać kilka kropel olejku z avokado
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-21, 22:42   #8
common
Raczkowanie
 
Avatar common
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: RP
Wiadomości: 342
Dot.: Zmasakrowane skórki przy paznokciach - jaka jest szansa na poprawę?

Ja na skórki i ogólnie polepszenie kondycji paznokci używam mieszanki oleju arganowego i keratyny. Paznokcie super sie wzmocniły, a skórki sa idealne. Po kilka kropel każdego i efekty super.
__________________
"racja jest jak dupa, każdy ma swoją"
common jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 00:07   #9
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Zmasakrowane skórki przy paznokciach - jaka jest szansa na poprawę?

Cytat:
Napisane przez _metropolia_ Pokaż wiadomość
Hej,
kieruję się do Was z ogromną prośbą: bardzo proszę o wypełnienia ankiety dotyczącej oszczędzania i postrzegania czasu. Jest anonimowa, a dla mnie niezbędna do zaliczenia przedmiotu w przyszłym tygodniu (jestem na IV roku psychologii). Co prawda w zamian mogę jedynie podziękować, ale piekielnie mi zależy na Waszej pomocy.

https://studentswatch.pl/ankieta/537...7-10f35992c7d0
Dziękuję


P.S. Na skórki polecam krem Dermosan z wit. A i E. Bardzo ładnie sobie z nimi radzi, pomógł nawet mojej mamie, która także ogryzała skórki. Tylko trzeba stosować najlepiej na noc, albo w dzień, kiedy jest wolniejszy czas, bo jest tłusty i wszędzie zostawia się odciski.
,,Wybrana ankieta nie istnieje"
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 17:54   #10
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Zmasakrowane skórki przy paznokciach - jaka jest szansa na poprawę?

Oliwka z Eveline (taka o brzoskwiniowym zapachu) ma w swoim składzie parafinę, która po dłuższym czasie używania zaczyna wysuszać, więc uważaj na nią
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 21:16   #11
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: Zmasakrowane skórki przy paznokciach - jaka jest szansa na poprawę?

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
Oliwka z Eveline (taka o brzoskwiniowym zapachu) ma w swoim składzie parafinę, która po dłuższym czasie używania zaczyna wysuszać, więc uważaj na nią
O, dzięki wielkie, czytałam skład, nie wiedziałam, że parafina tak działa
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-02, 00:34   #12
Dboom_
Rozeznanie
 
Avatar Dboom_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 820
Dot.: Zmasakrowane skórki przy paznokciach - jaka jest szansa na poprawę?

wiem o czym mówisz, na prawej ręce przez długotrwałe obgryzanie skórek zrobiły mi się przy paznokciach aż takie czerwone opuchlizny, nie wiem jak to nazwać - suche spuchnięte miejsca, wyglądało to strasznie, a ja obgryzałam dalej
na dziś dzień jest duużo lepiej i podpisuję się rękami i nogami pod tym co pisały dziewczyny - dużo naturalnych olejków, cytryna, kremy do rąk w ciągu dnia i ja na skórki i paznokcie polecam też tłustą maść z witaminą A, za grosze do kupienia w aptece. Spróbuj też nie wycinać skórek, mimo wszystko nie warto ich tak podrażniać. I trzeba być cierpliwym, u mnie z każdy miesiącem skórki wyglądają coraz lepiej
__________________
9.05.2013 - nie farbuję, zapuszczam, pielęgnuję
Dboom_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 23:43   #13
saguara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 75
Dot.: Zmasakrowane skórki przy paznokciach - jaka jest szansa na poprawę?

Wczoraj odbylam hurtowa wizyte u dermatologa, na koniec pokazujac mu moje biedne skorki, ktore takze obgryzam, glownie w momentach stresu, lecz niestety permanentnie sa w zlym stanie Ostatnio kosmetyczka radzila wlasnie stosowanie codziennie tych olejkow do skorek i odsuwanie a nie wycinanie ich.
Wracajac do dermatologa, ja wiem ze skorki nie wygladaja dobrze, ale osoba z boku by tego nie zauwazyla, a okazalo sie ze mam wrecz stan zapalny i dostalam jakies masci (ktore tez mam stosowac na cos innego) no i do tego kupilam Dermosan (masc A+E). Kiedys u kolezanki stosowalam wit. E w kapsulkach, i byla rewelacyjna! Ale ponoc niestety na recepte
saguara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 13:39   #14
veronia15
Raczkowanie
 
Avatar veronia15
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 176
Dot.: Zmasakrowane skórki przy paznokciach - jaka jest szansa na poprawę?

hej, ja miałam podobnie tyle że..
nigdy ich nie obgryzalam, one same z siebie tak makabrycznie wyglądały.
Teraz sa w naprawdę świetnym stanie.
Nie chcę tu opisywac po kolei co i jak do tego doszłam więc odsyłam do tego wpisu. Mam nadzieje ze sie przyda:

http://raspberryandstrawberrybeauty....erajacych.html
__________________
Mój blog o naturalnej pielęgnacji włosów, cery i paznokci

http://raspberryandstrawberrybeauty.blogspot.com/
veronia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 15:46   #15
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: Zmasakrowane skórki przy paznokciach - jaka jest szansa na poprawę?

Cytat:
Napisane przez veronia15 Pokaż wiadomość
hej, ja miałam podobnie tyle że..
nigdy ich nie obgryzalam, one same z siebie tak makabrycznie wyglądały.
Teraz sa w naprawdę świetnym stanie.
Nie chcę tu opisywac po kolei co i jak do tego doszłam więc odsyłam do tego wpisu. Mam nadzieje ze sie przyda:

http://raspberryandstrawberrybeauty....erajacych.html
Jak myślisz, czy jako nawilżacz pod olej nada się gliceryna?
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 11:14   #16
pan_to_felek
Przyczajenie
 
Avatar pan_to_felek
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9
Dot.: Zmasakrowane skórki przy paznokciach - jaka jest szansa na poprawę?

Na zadziory najlepiej pomaga: wyciśnięcie kapsluki z olejem, np tran z wiesiolkiem, olejek z wiesiołka czy cos takeigo. Stary, sorawdziony sposob.
pan_to_felek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-25 11:14:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.