Mam marzenie i je osiągnę! Metamorfozy 30-tek. Dziennik. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-21, 23:08   #1
Juzztina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 13

Mam marzenie i je osiągnę! Metamorfozy 30-tek. Dziennik.


Cześć dziewczyny,

postanowiłam założyć wątek, dla tych osób, które tak jak jak od zawsze marzyły o tym, żeby regularnie uprawiać sport, schudnąć i lepiej się odżywiać. I chciałyby spróbować teraz wprowadzić te marzenia w życie!

Zafundujmy sobie metamorfozę z wzajemnym dopingiem, wspieraniem się i poradami jak sobie z tym wszystkim radzić, jakich kosmetyków i suplementów używać, jakie ćwiczenia są dobre na co itp. Mając 30 lat i więcej też można odmłodnieć


Pomysł jest taki, żeby ten wątek był miejscem gdzie można sobie pogadać, ale też każdego dnia wpisywałybyśmy tutaj jak nam minął dzień i co dobrego zrobiłyśmy dla siebie i w jaki sposob nas to przybliża do realizacji celu.


Zasady są proste:
1. Dołączam, przedstawiam się i opisuję mój cel-marzenie (wklejam swoje zdjęcia i ewentualnie zdjęcie inspirację jak chcę wyglądać "po"). Tylko te marzenia, które się wypowiada się spełniają!
2. Opisuję mój plan działania - jak zamierzam osiągnąć mój cel i w jakim czasie.
3. Codziennie piszę post o tym co dobrego zrobiłam dziś dla siebie, aby przybliżyć się do celu.


Kto się pisze?

Dobra zabawa + wsparcie to podstawa sukcesu

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:28 ----------

Zawodniczka nr 1 ;-)

W paru słowach o mnie. Jestem 30-letnią singielką z małego miasta. Mam własną firmę, zawodowo zajmuję się "słowami", czyli piszę i tłumaczę, uczę też angielskiego prywatnie, w domu. Od paru miesięcy głównie siędzę w domu, bo w domu pracuję. Efekt: spadek kondycji, okrąglejsze bioderka, grubsze nóżki itd. Zero makijażu, zero zakupów ubraniowych, zero czegoś takiego jak moda, jedynie czasem jakiś nowy kosmetyk.

Chcę wyglądać, tak:
http://www.uncoached.com/wp-content/...imrit_as_4.jpg
http://www.freedomsphoenix.com/Uploa...1011040626.jpg
http://i1.sndcdn.com/artworks-000026...al.jpg?d53bf9f
http://data1.whicdn.com/images/54099396/thumb.jpg
Wiem, że wieku się nie odejmie, ale zdjęcia są poglądowe.

CEL:
1. Codziennie będę uprawiać sport, jak za starych dobrych czasów.
2. Będę chodzić spać najpóźniej o 11:00 i wstawać najpóźniej o 8:00.
3. Będę dbać o włosy, paznokcie i redularny peeling.
4. Będe chodzić na siłownię i na basen.
5. Zrobię coś sensownego z włosami.
6. Będe stosować kosmetyki do twarzy regularnie.
7. Zacząć kupować ubrania
8. Znów nauczę się robić super make-up
9. Będę jeść mniej i zdrowiej
10.Gerneralnie, być HOT! ;-)

I najważniejsze:
Polubię systematyczność i dyscyplinę

Czas start. To nakładam serum nawilżające i idę spać.

Edytowane przez Juzztina
Czas edycji: 2014-02-21 o 23:11
Juzztina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 21:16   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Mam marzenie i je osiągnę! Metamorfozy 30-tek. Dziennik.

Hm... Metamorfozy? Może i wątek dla mnie, choć bardziej pod kątem innych spraw niż wygląd.
Co do Twojego planu- może lepiej na początek mniej priorytetów bo jak założysz za dużo na raz to niewiele z tego zrealizujesz.
Co do peelingu- raczej odradzam, chyba, że enzymatyczny bo powoduje reakcje zapalne skóry a to przyśpiesza starzenie.
Zamiast tego polecam dobry krem.
Sama muszę wkrótce włączyć do pielęgnacji coś mocniejszego pod oczy.
Ciekawi mnie krem pod oczy Eveline Cell Skin Care. Może będzie dobry na początek.
Poza tym muszę pracować nad moim włoskim- przerobić do końca Un giorno in Italia 1 i kupić i przerobić drugą część.
Trenować mięśnie ud, żeby w przyszłym sezonie narciarskim nie mieć takich zakwasów jak w tym roku.
Zazdroszczę i gratuluję własnej firmy. Mnie się marzy, ale to kiedyś. Na razie muszę dociągnąć do końca studia na 2 kierunkach.
Muszę wrócić do codziennych treningów z kettle bell, bo przez sesję zrobiłam sobie przerwę.
Co do kudłów- też muszę o nie zadbać. Muszę je na początku marca podciąć, zafarbować i zrobić botoks na włosy.
O paznokcie zadbać łatwo jeśli nosi się krótkie. Ja obcinam raz na tydzień i maluję jakoś co 3 dni. I jest ok.
Co do kupowania ubrań- sama nie nabywam dużo. Polecam niej, ale w dobrym gatunku i dobrze dobranych. Sama dążę obecnie do minimalizacji.
Jak chcesz dbać i o paznokcie i o włosy to polecam Revalid albo Belissę albo Merz Special. Wszystkie bardzo dobrze działają.

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Gdybyś miała ochotę na trening w domu i na zabawę z czajnikiem czyli kettle bell to polecam:
http://www.youtube.com/watch?v=I_zAh...xwXwA&index=37
Mój plan na teraz: trenować do czerwca co najmniej co 2 dni. A najlepiej codziennie, o ile moje mięśnie nie zastrajkują.
I najlepiej dodać do tego jeszcze ten trening:
http://www.youtube.com/watch?v=-8JbT...xwXwA&index=25
Jeszcze go nie próbowałam. Wypróbuję jutro.

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Co do make up- mogę polecić kremy BB albo CC, fajny tusz do rzęs choćby jakiś jasny cień i moje ostatnie odkrycie czyli balsam do ust Astor Soft Sensation. Podobny produkt ma Bourjois (Color Boost) i może jest nawet lepszy niż Astor bo ma filtr spf 15, ale astor też daje radę. Makijaż to 10-15 minut. Warto. Malowanie paznokci jak masz dobry lakier to kwestia 10 minut na dłoń. Ja maluję jedną warstwą i wystarczy. Maluję klasycznymi Inglotami i mini lakierami Yves Rocher i kryją na tyle dobrze, że jedna warstwa w zupełności wystarczy.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 17:06   #3
brytyjka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3
Dot.: Mam marzenie i je osiągnę! Metamorfozy 30-tek. Dziennik.

Trzymam kciuki! U mnie na zmęczoną twarz pomógł odpowiedni krem na noc - niby mała rzecz, a wstaję już jakaś mniej "pognieciona" czy przyszarzała, za to z lepszym kolorytem. Super, bo obawiałam się, że wydam majątek na serum i inne cudowne kosmetyki.
__________________
Slow life, czyli bez zadyszki.
brytyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 22:49   #4
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Mam marzenie i je osiągnę! Metamorfozy 30-tek. Dziennik.

Mogę dołączyć do wątku jako "podszywana" trzydziestka? Brakuje mi jeszcze kilkanaście miesięcy do osiągnięcia tego wieku Ale ostatnio jakoś częściej zaglądam na to podforum, na intymnym dużo problemów dotyczy problemów w szkole, studiów, pierwszej miłości a ja mam to już poza sobą Jutro postaram się przemyśleć swoje cele i skrobnąć coś o sobie
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 08:37   #5
Juzztina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 13
Dot.: Mam marzenie i je osiągnę! Metamorfozy 30-tek. Dziennik.

zaczełam walkę o dobrą sylwetkę i idzie mi całkiem dobrze. W międzyczasie natknęłąm się na Insanity i wczoraj skońćzyłam II tydzień. Mega! Wciągnęło mnie na maksa i nie mogę się doczekać kolejnych treningów Próbowałyście?
Juzztina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 02:51   #6
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Mam marzenie i je osiągnę! Metamorfozy 30-tek. Dziennik.

Fajny temat
Ja chcę zwiedzić jeszcze więcej świata.
Robić dużo amatorskich zdjęć i być w tym coraz lepsza.
Chcę jak najwięcej oszczędzić na koncert (na razie mam w kopercie 150 pln)
W ogóle chcę zobaczyć jeszcze dużo solidnych koncertów.
Chcę zapuścić długie włosy i zrobić chemiczne prostowanie.
Chcę sobie zrobić tatuaże; już wybrałam.
Chcę zgubić brzuszek, ale ciężko będzie, bo to od leków, ale spróbuję.
Ostatnio stwierdziłam że chcę wyjść za mąż i przyjęłam oświadczyny (takie na chybcika )
Chcę coraz lepiej rysować.
Chcę znaleźć naprawdę dobrą pracę.
Chcę na jakiś czas wyjechać na saksy.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...


Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2014-03-11 o 02:52
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 01:22   #7
pomorzanka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 126
Dot.: Mam marzenie i je osiągnę! Metamorfozy 30-tek. Dziennik.

Juzztina, nie wiem jaki sport uprawiasz, ale jeśli biegasz uważaj na stawy. Ja tak je sobie na trwałe rozwaliłam.
pomorzanka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-12 02:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.