strzelanie w stawach - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-04, 13:10   #31
JuSkA MC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
GG do JuSkA MC
Dot.: strzelanie w stawach

Witam.Mając 15 lat po raz pierwszy skręciłam sobie kciuka grając w siatkówkę.Zrezygnowałm z treningów, ale co jakis czas dochodziło do kolejnych,powtórnych skręceń.Staw w kciuku mam dosyć zgrubiały..i oczywiscie co jakis czas boli.Niecałe 2 lata temu na w-fie miałm do zaliczenia podciągnięcie na drążku.Mimo zwolnienia przez ortopede z takiego typu ćwiczeń musiałm to wykonać.Podciągnełam się i doszło do kolejnej kontuzji.Tym razem prócz urazu kciuka mialm uraz nadgarstka i wylew podskórny.Gips nosiłam ponad miesiac.Teraz na szczęscie nic mi nie dolega prócz strasznego szczelania stawu w nadgarstku ,który słychac za kazdym ruszeniem nadgarstka.Ręka jest o wiele szczuplejsza niz 2 reka która nie uległa żadnym urazom.Stawy w nadgarstku i kciuki nieraz mam takie sztywne ,że przy opieraniu sie o podłorze odczuwam ból i strzasznie strzelają. O czym to może swiadczyć ?
JuSkA MC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 19:28   #32
AliGaba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: strzelanie w stawach

Ja mam identycznie! Tyle, że teraz już strzela mi wszystko: kręgosłup, prawe biodro, szczególnie prawe kolano i duże paluchy u stóp (przy czym występuje lekkie uczucie bólu, a teraz do tego doszły nadgarstki i obojczyki. Mam tego dość! U lekarza jeszcze nie byłam, bo wcześniej wydawało mi się to dość normalne. Tyle, że z czasem jest coraz gorzej
AliGaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 01:43   #33
ProfessorXs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 20
Dot.: strzelanie w stawach

Czy któraś z Was była ze strzelającymi stawami u ortopedy? Jak wygląda taka wizyta? Zalecane są jakieś badania?
ProfessorXs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 23:41   #34
alice333
Rozeznanie
 
Avatar alice333
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 885
Dot.: strzelanie w stawach

Mam 18 lat. Widzę, że to nie tylko mój problem. Mi też strzelają stawy najbardziej w kolanach (prawe cały czas). Prócz tego jak się obudzę bolą mnie stawy w kolanach, łokciach i nadgarstkach, jak rozchodzę się ból częściowo przechodzi. Denerwuje mnie jeszcze to drżenie rąk. Mam zamiar iść do lekarza bo to trwa już jakiś czas.
alice333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 11:35   #35
nimimini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 44
Dot.: strzelanie w stawach

ja tez mam podobny problem z kolanami. Czasem jest to dość krępujące ;/ ale ortopeda, do którego chodziłam swego czasu powiedział, że po prostu niektórzy tak mają i nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza po urazach...
ile w tym prawdy - nie wiem
__________________
Zapraszam na Moje 3 grosze - blog dla każdej kobiety, również dla Ciebie Biżuteria | Moda | Kulinaria
nimimini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 14:01   #36
Kikiki
Raczkowanie
 
Avatar Kikiki
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 313
Dot.: strzelanie w stawach

Mi najbardziej strzela prawe kolano i kostki. Przy każdym kucaniu. A kolano nawet w nocy jak wyprostuję nogę. Właściwie to całe nogi wszedzie mi pykają nawet biodra ale to rzadziej. Krędgosłup w części lędźwiowej przy schylaniu tez./ Z roku na rok to pykanie jest coraz "łatwiejsze". Z tego co mi powiedział lekarz to nie mam mazi, kazał brać glukozaminę, ale biore ją już 1,5 roku a także kolagen a stawy nadal strzelają. Bardzo się boję bo jak nie ma mazi to kosci sie ocieraja o siebie i staw się zużywa czy jakoś tak a więc z biegiem czasu pojawi się ból i pewnie zwyrodnienia. Jakbym miała 60 lat to byłoby to normalne, ale mam 29. Słyszałam o kwasie hialurynowym. zamierzam go kupić i brać, może on wytworzy maź. A i co ciekawe gdy byłam w szpitalu na zabiegu pewnum i pompowano we mnie litry kroplówek to nie mogłam strzelać stawami! Tak jakby nawodnienie kroplówką pomogło stawom. Może po prostu za mało piję i dlatego stawy są suche?
Kikiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 22:43   #37
agusiaf31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5
Dot.: strzelanie w stawach

Rany a już myślałam, że tylko ja tak mam. Ostatnio coraz mocniej mi strzela w kręgosłupie szyjnym i stawach kolanowych, zwłaszcza jak wchodzę po schodach. Słyszę każde chrząśnięcie jak wystrzał. Ależ mnie to denerwuje!!!!!
agusiaf31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-24, 17:49   #38
Kikiki
Raczkowanie
 
Avatar Kikiki
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 313
Dot.: strzelanie w stawach

Rany no co zrobić żeby nie strzelały? Juz chyba wszytskie suplementy na stawy wypróbowałam i to nic nie daje!! Zaczęłam jeść codziennie galaretkę może ona pomoże a jak nie pomoże to juz nie wiem... Bardzo się martwię przecież każde chrupnięcie w stawach powoduje w minimalnej częsci ich zużywanie a ja takich chrupnięć mam ze 100 dziennie! Co bedzie za 10 lat jak już teraz jest tak?? Chce działać poki mam czas ale nie wiem co brac , co robic!! To wcale nie jest smieszne i nie wolnio tego lekcewazyc! Czy nie ma na to żadnego lekarstwa!??
Kikiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 21:32   #39
managax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: strzelanie w stawach

Witajcie ja niestety mam ten sam problem ;/ niestety jest to dość częste... mojej koleżance lekarz zalecił rehabilitację i jakieś leki (niestety nie pamiętam jakie), powiedział, że takie "strzelanie" powoduje ścieranie się kości ;/ i że najlepszy jest ruch i ćwiczenia
managax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 16:06   #40
gosiafab99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 29
Dot.: strzelanie w stawach

Cytat:
Napisane przez Kikiki Pokaż wiadomość
Rany no co zrobić żeby nie strzelały? Juz chyba wszytskie suplementy na stawy wypróbowałam i to nic nie daje!! Zaczęłam jeść codziennie galaretkę może ona pomoże a jak nie pomoże to juz nie wiem... Bardzo się martwię przecież każde chrupnięcie w stawach powoduje w minimalnej częsci ich zużywanie a ja takich chrupnięć mam ze 100 dziennie! Co bedzie za 10 lat jak już teraz jest tak?? Chce działać poki mam czas ale nie wiem co brac , co robic!! To wcale nie jest smieszne i nie wolnio tego lekcewazyc! Czy nie ma na to żadnego lekarstwa!??
Witam.
Troszeczke z opoźnieniem, Fakt ruch pomaga ponieważ przez to stawy się odżywiają ale tez skoro strzelają to znaczy że dochodzi do lekkiego starcia.. Omega 3 i lekki masaż kolan powinien pomoc
__________________
Zapraszam na mojego bloga

http://apetycznewnetrza.blogspot.com/
gosiafab99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 09:08   #41
xkasiaczekx
Przyczajenie
 
Avatar xkasiaczekx
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 17
Dot.: strzelanie w stawach

mam podobnie..z tym, że u mnie strzelanie stawów występuje praktycznie przy każdym ruchu..do tego towarzyszy mi ból stawów (poczynając od palców..nadgarstków..itd. .praktycznie wszystkich) ..w tym ból kręgosłupa (mam skoliozę)

kiedyś, zanim wszystko się zaostrzyło, byłamu lekarza, który stwierdził, że to normalne bez większego zagłębiania się w sprawę..z tym, że ból powoli staje się nie do zniesienia..

czy powinnam ponownie iść do lekarza.?
xkasiaczekx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 18:59   #42
Kikiki
Raczkowanie
 
Avatar Kikiki
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecinek
Wiadomości: 313
Dot.: strzelanie w stawach

No jasne oni wszyscy mowia ze to normalne! A potem na starosc czlowiek cierpi bo bolą zniszczone stawy i juz jest za poźno by je ratowac! Jasne że idz do lekarza tylko do takiego ktory potraktuje Cie poważnie! A nie bedzie gadał głupoty. Bo TO NIE JEST NORMALNE żeby był ból i strzelanie przy każdym ruchu!
Kikiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 20:54   #43
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: strzelanie w stawach

dobrze że nie jestem sama. a zaczeło sie pare lat temu od strzelania w kostce, nadgarstku...a od ok roku w szyji...myślałam że nikt tego nie słyszy i sobie strzelałam bo musiałam, ale jak sie dowiedziałam że inni jednak tak samo to słyszą jak ja.. to aż głupio..niektórzy aż nie moga tego słuchać taki to dla nich nieprzyjemny dźwięk.
tak sie zastanawiam czy to właśnie nie z braku ruchu. jak miałam wf na studiach tego nie było, skończył się wf zaczęło sie strzelanie...:/
muszę zacząć się ruszać, zacznę też wcinać galaretki i żelki- poprawie sobie też nimi stan paznokci
__________________

Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 16:06   #44
Muczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: strzelanie w stawach

wydaje mi się, że to "chrupanie" w stawach niewiele ma wspólnego z ruchem, a przynajmniej ruch nie pomaga. Mojej córce stawy zaczęły strzelać jakieś trzy lata temu (miała 10 lat) i nieustannie strzelają nadal. Przy każdym ruchu, każdy (mam wrażenie) staw. Cały kręgosłup, kończyny w każdym stawie. Byłam z nią oczywiście u ortopedy, który rozpoznał przerost kaletek stawowych maziowych. Córka jest zawodnikiem uprawiającym czynnie sport - szczęśliwie lekarz nie nakazał ograniczenia aktywności fizycznej. Nie zalecił też żadnego specjalnego postępowania czy leków. Wspomniał natomiast, że póki co nic z tym zrobić nie można, a w okresie późniejszym, jeżeli przerost spowoduje zesztywnienie utrudniające ruch, będzie można otrzykiwać stawy sterydami. Zaznaczam, że córka nie odczuwa żadnego bólu, co najwyżej "przymus" poruszenia się w określony sposób. Ponieważ jednak to trzeszczenie jest niezwykle głośne - okropnie się tego słucha, zamierzam skonsultować to z innym ortopedą. Jak będę coś wiedziała to dam znać.
Muczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 12:03   #45
sylwiakoszykowa
Rozeznanie
 
Avatar sylwiakoszykowa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: wieś
Wiadomości: 733
Dot.: strzelanie w stawach

ja nie mogę się skradać bo strzela mi każdy staw cały czas ale się tym nie przejumję moim zdaniem jak ktoś przesadnie dba o siebie i doszukuje jakiejś choroby to samo w sobie to choroba
__________________
wieżę tylko sobie nikomu innemu
sylwiakoszykowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 02:37   #46
wredek
Zadomowienie
 
Avatar wredek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z krainy kredek
Wiadomości: 1 985
Dot.: strzelanie w stawach

Cytat:
Napisane przez sylwiakoszykowa Pokaż wiadomość
ja nie mogę się skradać bo strzela mi każdy staw cały czas ale się tym nie przejumję moim zdaniem jak ktoś przesadnie dba o siebie i doszukuje jakiejś choroby to samo w sobie to choroba
Haha, no jak strzelają Ci tylko gdy się skradasz to faktycznie nie ma się czym przejmować

Ja podobnie jak większość wypowiadających się w tym wątku słyszę to chrupanie i strzelanie w stawach przy każdym niemal ruchu. Podnoszę ręce do góry by coś położyć czy powiesić - strzelają stawy barkowe, związuję włosy - strzelają nadgarstki, ziewam czy jem coś większego - strzelają stawy żuchwowo-skroniowe itp. itd. Okropnie mnie irytują te trzaski, mam tak od około pół roku. Zaczęło się po przetrenowaniu, poszłam z tym do lekarza rodzinnego, zrobiłam badania krwi. Jego zdaniem mogło to być spowodowane spadkiem potasu, ale potas uzupełniłam, a strzelanie stawów i tak zostało Byłam też u chirurga szczękowego, który stwierdził, że to od źle rosnących ósemek chrupie mi w stawach żuchwowo-skroniowych, dwie ósemki już usunięte, a strzela nadal Nie wiem co jeszcze mogę zrobić, który trop sprawdzić Boję się właśnie zwyrodnienia albo RZS
__________________
'Nic tak nie irytuje ludzi, którzy chcą ci obrzydzić życie, jak to, że zachowujesz się, jak gdybyś tego nie zauważał.'

Edytowane przez wredek
Czas edycji: 2012-03-21 o 02:39
wredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 18:34   #47
Reve
Przyczajenie
 
Avatar Reve
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: strzelanie w stawach

Witam. To mój pierwszy post tutaj.
Podzielę się moim sposobem na chrupanie w stawach mam nadzieję, że komuś pomoże.
No więc, kiedyś wyczytałam że na stawy dobre jest pice wywaru z kurzych łapek. Postanowiłam spróbować i od kilku miesięcy regularnie ( raz w tygodniu) pijam taki rosołek.
Na początku piłam go prawie codziennie, jednak wyczytałam, że kurze łapki zawierają dużo związków puryny ( choroba dny moczowej) więc zaczęłam pić rosół raz w tygodniu.
Iiiii po jakimś czasie, strzykanie prawie ustało tz. czasem coś szczynie ale nie ma już przy tym bólu.
Reve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 02:24   #48
MasazystaFizjoterapeuta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: strzelanie w stawach

SŁUCHAJCIE WSZYSCY TO JEST NORMALNE ZJAWISKO ALE ABSOLUTNIE NIE JEST DOBRE NASZA DIETA JAK WIECIE JEST UBOGA WE WSZELKIEGO RODZAJU SUBSTANCJE ODZYWCZE SZCZEGOLNIE TAKIE JAK GLUKOZAMINA KOLAGEN KWAS HIALURONOWY POTRZEBNY DO PRAWIDLOWEGO FUNKCJONOWANIA STAWOW DLATEGO NAWET I BEZ CWICZENIA I NADWYREZANIA STAWOW DAJA O SOBIE ZNAC .. STRZELAJAC .. MYSLICIE E TAM NIE BOLI TO NIC MI NIE JEST BŁĄD TKANKA CHRZĘSTA NIE JEST UNERWIONA!! DOPIERO GDY STAW SIE ZETRZE I DOJDZIE DO OKOSTNEJ TO ZACZNIE NAS BOLEC ALE WTEDY BEDZIE JUZ ZA PÓZNO DLATEGO POWINNISCIE ZACZAC O NIE DBAC ZA WCZASU NAJLEPIEJ KUPIC SRODEK NA STAWY DOSTEPNE W APTEKACH BEZ RECEPTY ale pamietajcie ze NP KOLAGEN TO ZA MALO MUSI BYC GLUKOZAMINA KWAS HIALURONOWY
MasazystaFizjoterapeuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 11:53   #49
roger1990
Raczkowanie
 
Avatar roger1990
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 70
Dot.: strzelanie w stawach

Stawy odżywiają się poprzez ruch i tylko i wyłącznie przez to.
Im więcej siły wkładamy w ruch tym tarcie w stawie jest większe a ruch mniej płynny. Za czym idzie gorsze odżywienie i mikrourazy stawu które po czasie mogą przeradzać się w zwyrodnienia. Dlatego w sporcie suplementacja dodatkowa jest niezbędna (ale nie kupować drogich tanie mają taki sam skład i działanie) Ponadto jeśli się wykonuje sporty siłowe powinno się stosować mocne rozgrzewki stawów by właśnie do tego nie dochodziło a sporo osób o tym zapomina. Jeśli zaczynają się takie problemy i nie są zawansowane najlepszą terapią jak dla mnie jest miesiąc odpuszczenia danej dyscypliny całkowicie i zrobienie treningu wytrzymałościowego mięśni czyli dużo powtórzeń małe obciążenia, basen, rower bez ciśnięcia ale długie dystanse, siatkówka i inne sporty bardziej rekreacyjne to pozwoli stawą się odżywić odpocząć i wrócić do normy. Czasem lepiej stracić miesiąc niż stracić możliwość robienia tego co się lubi. Jeśli problem jest już zawansowany niestety fizjoterapeuta i wiele wiele godzin na wzmacnianie stabilizatorów danych stawów i nadzieja że to wystarczy.
Stawy kolanowe i stawy barokowe zazwyczaj mięśnie odpowiednio rozwinięte (nie te na wierzchu co są na pokaz) wystarczą do naprawienia problemu.

Dla tych którym strzela mimo braku wysiłku... Staw nie odżywiany pomału będzie zanikać (ulegać kostnieniu)

Drugi aspekt strzelania stawów szczególnie kończyn dolnych - zaniedbacie poleci kręgosłup
System mięśniowo powięziowy sam koryguje sylwetkę tak by odciążać elementy które mają dość. Zmienia się ułożenie miednicy chód za czym idzie zostaje uszkodzony odcinek lędźwiowy i szyjny na końcu ulega zwyrodnieniu odcinek piersiowy.

A zapomniałem dodać nie można oczywiście zapomnieć o schorzeniach genetycznych z chorób reumatoidalnych które rzadko ale jednak się zdarzają i z wiekiem się uaktywniają lista jest długa. Najpopularniejsze i po ludzku opisane znajdziecie u pana Zborowskiego w wybranych jednostkach chorobowych

Edytowane przez roger1990
Czas edycji: 2013-07-25 o 12:21
roger1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.