Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-28, 16:09   #271
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez PannaB Pokaż wiadomość
Ja swego czasu miałam 5 różnych kremów do rąk i wszystkich używałam, aż się znajomi śmiali, że jestem uzależniona. Ale co poradzę, że krem być musi, bo inaczej czuję się dziwnie.
Co do kremów z Ziaji - miałam kiedyś dwa jeden z bawełną, a drugi z D-panthenolem i w obu przy częstym zakręcaniu i odkręcaniu urwała mi się ta część z gwintem. Nie wiem czy robiłam to zbyt mocno czy opakowania były jakieś słabe, ale już więcej tych kremów nie kupiłam. Za to uwielbiam kokosowy i kiedyś muszę sobie kupić kakaowy.
W biedronce jest krem bebeauty regenerujący w czerwonym opakowaniu, według mnie daje ten sam efekt co czerwony Garnier, a kosztuje ok. 3,50zł. Fajnie też nawilża i podobał mi się jego zapach, ale ostatnio nie widzę go w swoich biedronkach.
Aktualnie w ciągu dnia wykańczam krem z Synergen - strasznie podoba mi się jego słodki, cytrusowy zapach, no i jest lekki. Na noc używam Isany z mocznikiem z tego samego powodu co Ty.
Ogólnie jeśli chodzi o kremy to też nie kupuje ich drogich, zazwyczaj wydaje ok. 4zł, jakoś mam opory przed wydawaniem większej kasy na krem do rąk.

Napełniłam wczoraj opakowanie po Regenerum, liczę, że to mnie zmotywuje do częstszego olejowania.
Ten Synergen mam na oku. Z tych Rossmannowskich jeszcze czaję się na Isanę z wiesiołkiem.

Te ziajowe tubki są trochę badziewne, gniotą się, mają irytujące zakrętki, a mojej koleżance taka butka pękła w torbie i wszystko pobrudziło się kremem. Ale lubię ich działanie-miałam z bawełną, kaszmirem i jedwabiem, to bardzo fajne, leciutkie torebkowce.

Ja na krem do rąk nie wydam więcej jak kilka złotych, a poza tym często się czaję na różne promocje. Już czekam na sezon świąteczny i zimowe zastawy do rąk(peeling+krem) Czterech Pór Roku.

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Kiedyś zawsze miałam z 5-7 kremów do rąk, a teraz wyjątkowo mam tylko 3... ale to pewnie dlatego że niedawno pokończyłam kilka tubek :P
Ja raz miałam otwartych na raz siedem tubek. Teraz mi wystarczą dwie w użyciu, ale lubię kremy do rąk kupować, używać i testować, to mój mały bzik.

Cytat:
Napisane przez iv___ Pokaż wiadomość
A co do kremów do rąk, to mogę z czystym sumieniem polecić ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html. Mam bardzo suche dłonie i do tej pory żaden krem nie mógł sobie z nimi poradzić, a temu cudakowi się to udało.
Kosztuje około 5zł i można go znaleźć w Naturach.
O, ten krem Anidy jest świetny, miałam zarówno starą jak i nową wersję, obie są bardzo dobre w działaniu i pięknie pachną suszonymi owocami. ^^

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Też lubię krem Anida. Ostatnio podrożał, kiedyś kupowałam go po 3,50 dzisiaj kupiłam sobie krem Tutti Frutti z brzoskwinią chyba. Promocja w Biedrze.
Skusiłam się też na szklany pilniczek. Znalazłam ostatni w kolorze ciemnej, morskiej zieleni dziś będę testować, bo muszę ogarnąć kształt moich króciutkich paznokci i pomalować je mleczną bielą z Flormaru. Ciekawe, jak się sprawdzi
Jakiej marki? Wrzucisz foto?
Muszę go zobaczyć.
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 16:24   #272
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez iv___ Pokaż wiadomość
W końcu się przemogłam i postanowiłam do Was dołączyć.
Wątek czytam już od bardzo dawna, ale do tej pory nie miałam śmiałości się udzielać.
Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona.

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że jest to moja pierwsza wiadomość na wizażu, więc bardzo proszę o wyrozumiałość.

Przechodząc do rzeczy - paznokcie zaczęłam olejować w listopadzie 2013 roku. Odkąd pamiętam moim problemem były rozdwajające się, pękające, bardzo słabe paznokcie, które dodatkowo wyginały się w każdą możliwą stronę. Nie udawało mi się ich zapuścić nawet na minimalną długość. W czasach szkoły podstawowej dodatkowo je obgryzałam, czym z pewnością im nie pomagałam.

Pewnego dnia trafiłam na ten temat (a raczej na jego pierwszą część) i widząc spektakularne efekty na paznokciach Majowej Rosy postanowiłam również działać w kierunku "naprawy" moich złamasów. Zaopatrzyłam się w polecane olejki i przystąpiłam do działania. Najbardziej zależało mi na tym, aby paznokcie stały się twardsze i żeby wyhodować upragniony przyrost.

Po takim czasie olejowania stan moich paznokci jest o wiele lepszy - różowa część przedłużyła się średnio o 3-5mm, paznokcie są twardsze (w końcu mogę je zapuścić ) i przestały się łamać. Niestety wcierane olejki i kremy nie poradziły sobie z moimi narastającymi w tempie pędzącej antylopy skórkami, dlatego nadal od czasu do czasu je wycinam.

Nie poddaję się i olejuję dalej. Chcę teraz wywalczyć białe końcówki, bo na razie straszą swoją przezroczystością. Leczę również masakrę, którą zostawiła mi na paznokciach odżywka Golden Rose Black Diamond. No i staram się opanować kształt - zawsze nosiłam owalno-migdałowo-niewiadomojakie, a teraz przerzucam się na kwadraty.

W załączniku dodaję zdjęcia porównawcze, mam nadzieję że będzie coś na nich widać. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć niepomalowanej wersji paznokci z początku olejowania, ale mam nadzieję, że mimo lakieru i tak będzie widać różnicę w długości.

I proszę, nie śmiejcie się z moich krzywych paluchów, lata grania w siatkówkę dały im się we znaki.
O ja śliczne nie narzekaj
Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Chyba najlepiej względem skórek piłować.

Tu jest fajny filmik do migdałów:
https://www.youtube.com/watch?v=_Ehw9mSe0_s
A tu kwadraty:
https://www.youtube.com/watch?v=pLfC6yR1Idg
Fajny sposób na migdałki
[1=6007d5c0f676d2f478e53dd b9b0578e19bc7453a_5eb09e8 463afa;52572620]Ten Synergen mam na oku. Z tych Rossmannowskich jeszcze czaję się na Isanę z wiesiołkiem.

Te ziajowe tubki są trochę badziewne, gniotą się, mają irytujące zakrętki, a mojej koleżance taka butka pękła w torbie i wszystko pobrudziło się kremem. Ale lubię ich działanie-miałam z bawełną, kaszmirem i jedwabiem, to bardzo fajne, leciutkie torebkowce.

Ja na krem do rąk nie wydam więcej jak kilka złotych, a poza tym często się czaję na różne promocje. Już czekam na sezon świąteczny i zimowe zastawy do rąk(peeling+krem) Czterech Pór Roku.



Ja raz miałam otwartych na raz siedem tubek. Teraz mi wystarczą dwie w użyciu, ale lubię kremy do rąk kupować, używać i testować, to mój mały bzik.



O, ten krem Anidy jest świetny, miałam zarówno starą jak i nową wersję, obie są bardzo dobre w działaniu i pięknie pachną suszonymi owocami. ^^



Jakiej marki? Wrzucisz foto?
Muszę go zobaczyć. [/QUOTE]

Ja też się na nią czaję :P
Miałam obie wersje(według mnie są takie same) ale długo się wchałaniają, albo za dużo nakładam poza domem :P
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 16:40   #273
EmiMari
Raczkowanie
 
Avatar EmiMari
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 31
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Witam
Tak Was czytam, podziwiam te wasze pazurki i tez takie chce
narazie zbytnio nie ma sie czym chwalic choc ciut ciut jest lepiej od kiedy stosuje odzywke bielenda 10w 1

Ale postanowiłam zaopatrzyc sie w Humavit Skrzyp Pokrzywa widzialam ze ktoras z was polecala i olejek z Altera...

macie tu jakas liste olejkow? czy posty trzeba przeszukac sobie ??

A ktoras z was stosuje moze krem z witamina A??
__________________
"Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś"
EmiMari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 16:58   #274
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Kurde kurde linki nie działają z postu pierwszego -.-
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 17:35   #275
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

[1=6007d5c0f676d2f478e53dd b9b0578e19bc7453a_5eb09e8 463afa;52572620]Ten Synergen mam na oku. Z tych Rossmannowskich jeszcze czaję się na Isanę z wiesiołkiem.

Te ziajowe tubki są trochę badziewne, gniotą się, mają irytujące zakrętki, a mojej koleżance taka butka pękła w torbie i wszystko pobrudziło się kremem. Ale lubię ich działanie-miałam z bawełną, kaszmirem i jedwabiem, to bardzo fajne, leciutkie torebkowce.

Ja na krem do rąk nie wydam więcej jak kilka złotych, a poza tym często się czaję na różne promocje. Już czekam na sezon świąteczny i zimowe zastawy do rąk(peeling+krem) Czterech Pór Roku.



Ja raz miałam otwartych na raz siedem tubek. Teraz mi wystarczą dwie w użyciu, ale lubię kremy do rąk kupować, używać i testować, to mój mały bzik.


Jakiej marki? Wrzucisz foto?
Muszę go zobaczyć. [/QUOTE]
Ja też uwielbiam kremy do rąk. A pilniczek polecany przez Ciebie zdjęcie wyszło słabo, jest bardziej zielony w rzeczywistości
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1440776131475.jpg (46,7 KB, 48 załadowań)
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 17:51   #276
EmiMari
Raczkowanie
 
Avatar EmiMari
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 31
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Dobra sory za posta, ja slepa
Na pierwszej stronie jak byk pisza olejki
Teraz tylko zdecydowac ktory

Czyli moge wcierac np. altera na to wezmy te niebieskie keratynowe kapsulki i na to jeszcze cos?
cos tam czytalam ze dobrze rece kremowac przed lub po olejowaniu

i pytanie ostatnie
dobrze wyczytałam ze moge olejowac pomalowane lakierem pazurki?????
__________________
"Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś"

Edytowane przez EmiMari
Czas edycji: 2015-08-28 o 18:48
EmiMari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 19:15   #277
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Tak mozesz używać różnych olejków. Możesz je w buteleczce wymieszać. Można olejowac na/ pod krem. Tak mozna malować paznokcie

Nakładanie kilku olejków zaraz po sobie jest raczej bez sensu, lepiej przygotować mieszankę wystarczy olejowac 2-3 razy w ciagu dnia, chyba ze masz chęć to częściej
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-28, 19:18   #278
EmiMari
Raczkowanie
 
Avatar EmiMari
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 31
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz
Czy te olejki mozna mieszac w butelce plastikowej?
czy szklana musi byc?
i czy robicie sobie mieszanki na dany dzien czy jakis wiekszy zapas na wiecej dni?
pytam bo czasem moze taki olejek altera ktory jest w szklanej butli przelany do innej plastikowej nie straci swoich wlasciwosci ?
wiem pytanie z rodzaju glupich no ale kto pyta nie bladzi
__________________
"Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś"
EmiMari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 19:29   #279
201701191223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 693
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

ja mam w butelce po lakierze, inną mieszankę w szklanym słoiku. Raczej olei nie powinno się trzymać w butelce plastikowej, bo źle z nią reagują. Ja mam mieszankę w połowie napełnianą i starcza na bardzo długo. bo ostatnio nie jestem systematyczna trudna sytuacja w domu i zapominam.
201701191223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 19:38   #280
EmiMari
Raczkowanie
 
Avatar EmiMari
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 31
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Ok dzieki
Jutro sobie kupie zmywacz i zrobie ze starej szklanej buteleczki po lakierze bo w domu mam tylko zmywacz w platkach

na dana chwile dysponuje olejkiem BD dla dzieci, rycynowym i kapsulkami -zaraz robie im kapiel
A jak dokupie altera bede robic mieszanki .
__________________
"Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś"
EmiMari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 19:56   #281
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Wygląda obiecująco ten krem Anida, szkoda że u mnie nie ma natury tzn. pewnie gdzieś w Wawie jest, ale nie tak żebym miała jakoś blisko :P
jeszcze w aptece Ziko jest

miałam go, ale po kilkunastu użyciach zapach mnie zamęczył
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-28, 21:07   #282
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Co Ty od nich chcesz? masz mega długą płytkę


jakie piękne ! Marzenie kisiel w gaciach lejący się po paznokciach z dwóch stron dobrze :P
Twoje komplementy zawsze mnie rozkładają na łopatki

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dobrze zrozumiałam, że piłujesz na kwadratowo = nie ruszasz boków, nie zwężasz płytki, tylko piłujesz koniec na prosto? Bo ja mam wrażenie, że jak mi się te paznokcie tak w bok rozchodzą, to wał boczny nie da rady się utworzyć, bo one będą go odpychały

A rycyna działa Ci najlepiej na porost czy na co?

Jakiś dzisiaj kryzys mam, skróciłam paznokcie, bo bokach nie ruszałam i są mega szerokie łopaty i na dodatek rogi bardzo ostre
Tak, nie piłuję boków - chyba że zdarzy się jaki zadzior. Bez lakieru są nadal troszkę łopatowate, ale po nałożeniu tworzy się ładny tunelek i piłowanie boków nie jest już konieczne.

Na przyrost - przykładowo, Alterra pomarańczowa solo nie działała u mnie wybitnie, a po dodaniu rycyny jest super. Zauważyłam, że odkąd dodaję rycynkę, przyrost jest szybszy i mocniejszy - a przedtem często mi się odklejał.

Ja też ostatnio mam jakieś takie ostre kanty, mimo że zawsze je lekko wygładzam

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim, za miłe słowa, odnośnie moich paznokci

Też mam taką tendencję na kilku palcach. Ale już prawie doprowadziłam je do porządku. Najpierw piłowałam je dość krótko, do długości, w której zniekształcenia jeszcze nie są tak bardzo widoczne (dłuższe wyglądały okropnie), a teraz, po prawie 2 latach, im bardziej powiększa się na nich przyrost, tym bardziej prosto rosną i mogą być coraz dłuższe.

Pjerniczku (najlepszego ), Isfet, macie rewelacyjne paznokcie
Mnie się dwa paznokcie tak po bokach zawijają - kciuki. I zgadzam się w pełni z tym, co napisałaś Im krótsze, tym mniej widać, a po czasie, jak przyrosną, to już powoli przestają się zwijać Także dziewczyny, które też tak mają - bądźcie cierpliwe

Dziękuję

Cytat:
Napisane przez taka owaka 77 Pokaż wiadomość
Jakie piękne aż zazdrość bierze niedługo będziesz miała takie cudne jak Majowa Rossa jak Wy to robicie ze macie taką dużą płytke ja olejuje półtorej roku a płytka jak była mała tak jest powiększyła się milimetr o przyrost tylko
Ale lejecie mi miód na serce z tą Majową, nie mogę
Pamiętam Twoje pazurki i bardzo mi się podobały - zadbane i równe A moje nadal są krzywe, więc tej równości Ci zazdroszczę!

Cytat:
Napisane przez EmiMari Pokaż wiadomość
Witam
Tak Was czytam, podziwiam te wasze pazurki i tez takie chce
narazie zbytnio nie ma sie czym chwalic choc ciut ciut jest lepiej od kiedy stosuje odzywke bielenda 10w 1

A ktoras z was stosuje moze krem z witamina A??
Wszystko przed Tobą Ja używam maści z witaminą A, kupiłam ją sobie na początku przygody z olejowaniem i wcierałam ostro. Jej zapach już zawsze będzie mi się kojarzyć z nocnym wcieraniem i porannym patrzeniem, zaraz po przebudzeniu, na płytki - czy JUŻ JEST PRZYROST? Fajna i niedroga, polecam

Cytat:
Napisane przez iv___ Pokaż wiadomość
Dziękuję.
Nie będę się usprawiedliwiać, bo kształt to od zawsze moja słaba strona. Teraz są kwadratowe i wyglądają co najmniej dziwnie, ale może po prostu muszę się do nich przyzwyczaić.

rombek, muszę się przyznać, że w ciągu 24h obejrzałam Maxa 3 razy. Jestem nim oczarowana do granic możliwości.

Dziękuję za takie miłe przyjęcie.
Ale masz pięknie pazurki Tak smuklutkie
Witaj w zacnym gronie

A z nowym Maxem podziwiam. Byłam na nocnym maratonie i tylko stare Mad Maxy skradły mi serce - za niesamowity klimat i ciekawą historię. Aż czuło się ten skwar i piasek pod stopami Gibson jako Max bez konkurencji. Ale Furiosa - boska. Uwielbiam takie babki
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 21:07   #283
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

W Doz też bywa
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 21:14   #284
Rigore
Raczkowanie
 
Avatar Rigore
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 130
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez loipop Pokaż wiadomość
ja mam w butelce po lakierze, inną mieszankę w szklanym słoiku. Raczej olei nie powinno się trzymać w butelce plastikowej, bo źle z nią reagują. Ja mam mieszankę w połowie napełnianą i starcza na bardzo długo. bo ostatnio nie jestem systematyczna trudna sytuacja w domu i zapominam.
Na jakiej podstawie twierdzisz że olejki w plastikowych buteleczkach źle reagują? I co to oznacza że źle reagują? Co wg Ciebie się z nimi dzieje?

Sklepy z półfabrykatami kosmetycznymi sprzedają swoje olejki właśnie w plastikowych buteleczkach. I nie tylko olejki, prawie wszystko sprzedawane jest tam w plastikach, który być może ekologiczny nie jest ale bezpieczny dla zdrowia i nie wchodzący w reakcje z zawartością być MUSI.

PS. Oliwki Babydream są w plastikowych butelkach

Edytowane przez Rigore
Czas edycji: 2015-08-28 o 21:45
Rigore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 21:35   #285
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Ja też uwielbiam kremy do rąk. A pilniczek polecany przez Ciebie zdjęcie wyszło słabo, jest bardziej zielony w rzeczywistości
Ładny, a jeśli jest bardziej zielony w rzeczywistości to już w ogóle miodzio.

Cytat:
Napisane przez EmiMari Pokaż wiadomość
Czyli moge wcierac np. altera na to wezmy te niebieskie keratynowe kapsulki i na to jeszcze cos?
cos tam czytalam ze dobrze rece kremowac przed lub po olejowaniu

i pytanie ostatnie
dobrze wyczytałam ze moge olejowac pomalowane lakierem pazurki?????
Kremy do rąk+olejowanie=świetny duet pielęgnacyjny dla paznokci i skórek.

Jasne, że możesz olejować pomalowane paznokcie-w pierwszym poście jest notka o tunelu.
Ja paznokcie mam pomalowane cały czas, bo primo-lubię mieć pomalowane paznokcie, secundo-warstwa manicuru to powłoka ochronna dla paznokcia, tetrio-tunel. Tunel to tutaj niemal słowo klucz.

Cytat:
Napisane przez EmiMari Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz
Czy te olejki mozna mieszac w butelce plastikowej?
czy szklana musi byc?
i czy robicie sobie mieszanki na dany dzien czy jakis wiekszy zapas na wiecej dni?
pytam bo czasem moze taki olejek altera ktory jest w szklanej butli przelany do innej plastikowej nie straci swoich wlasciwosci ?
wiem pytanie z rodzaju glupich no ale kto pyta nie bladzi
Ja robię mieszanki na dłużej, jedna buteleczka starcza mi na jakieś 3 tygodnie.
Ja swoje mieszanki trzymam w buteleczkach po serum Lovely z witaminą C oraz buteleczce po olejku Laury Conti.
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 22:48   #286
201701230946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

-

Edytowane przez 201701230946
Czas edycji: 2017-01-22 o 14:31
201701230946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 08:42   #287
EmiMari
Raczkowanie
 
Avatar EmiMari
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 31
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Dzieki dziewczyny
Troche nachodza mnie mysli czy to cos da ale skoro tyle z was to stosuje to musza byc efekty.

Tylko kurcze te olejki przez lakier sie dostana???
wcozraj robilam kapiel i kurcze nic a nic nie czulam ciagnienia
dzis smarowałam juz 2 razy:P
w dzien to troche kiepsko bo ciagle cos do zrobienia ;/
i tak mysle czy nie zostawic tego na wieczor
__________________
"Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś"
EmiMari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 09:00   #288
Rigore
Raczkowanie
 
Avatar Rigore
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 130
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez EmiMari Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny

Troche nachodza mnie mysli czy to cos da ale skoro tyle z was to stosuje to musza byc efekty.



Tylko kurcze te olejki przez lakier sie dostana???

wcozraj robilam kapiel i kurcze nic a nic nie czulam ciagnienia

dzis smarowałam juz 2 razy:P

w dzien to troche kiepsko bo ciagle cos do zrobienia ;/

i tak mysle czy nie zostawic tego na wieczor

Lakiery nie tworzą jednolitej warstwy, pełno w nich niewidocznych dla oka przestrzeni. Ponadto lakier zabezpiecza płytkę przed czynnikami zwnętrznymi takimi np. jak woda. Olejki mają za zadanie dostać się do macierzy więc jeżeli będziesz stosowała go na wał około paznokciowy i pod paznokieć to to w zupełności wystarczy. Nie oczekuj efektów po jednym razie czasami trzeba na niego kilka misięcy. Olejowanie to zabieg dla wytrwałych. Warto by było abyś nawilżała olejkami czy kremami skórki po każdym myciu rąk. Jeżeli nie jesteś w stanie to rób to tylko na noc.

Przeczytaj dokładnie pierwszy post tego wątku.
Rigore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 11:11   #289
Loonita
Namaste ^^
 
Avatar Loonita
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 328
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez iv___;52577384
Ja też mam swoje mieszanki w buteleczkach po serum Lovely, świetnie można je domyć, nie trzeba się tak męczyć jak z butelkami po lakierach. :D


Chciałam się z Wami podzielić sposobem na masełko do paznokci DIY, może komuś się przyda. :D

Kupuję plastikowe pojemniczki w Rossmannie, o takie: [URL
http://passionroom.pl/userdata/gfx/3f45f32880b87f639b442f083 4e52193.jpg[/URL]. Wybieram bazę masła - u mnie najczęściej jest to masło kakaowe, shea, dorzucam też czasami olej kokosowy. Dodaję wszystkie olejki, które dobrze działają na moje paznokcie (na przykład awokado, arganowy, rycynowy, niebieskie rybki gal, olej ze słodkich migdałów), ucieram składniki stałe i płynne w moździerzu (równie dobrze może go zastąpić zwykła mała miseczka) i przekładam do pojemniczków. Wszystkie produkty dodaję "na oko", ale ważne jest, aby mikstura miała bardziej stałą niż płynną konsystencję. Można to łatwo nadzorować, a w razie pomyłki i uzyskania zbyt płynnej konsystencji wystarczy dodać trochę więcej bazy. Wkładam je na kilka godzin do lodówki, po tym czasie wyciągam i gotowe. Przygotowanie nie zajmuje wiele czasu, a przynajmniej mamy pewność, czym smarujemy swoje paznokcie. A na dodatek możemy dowolnie wybrać składniki i skomponować miksturę z tego, co pozytywnie działa na nasze paznokcie.
I moją ulubioną buteleczka jest ta po Lovely
Przepis niczego sobie ja kiedyś robiłam podobne
__________________
Mój Blog o Indiach
Wymiana książek
Wymianę kilka próbek podkładu Annabelle Minerals
Loonita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-29, 11:16   #290
201612060923
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6 533
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Moje odpralkowe złamanie zostało obcięte, ale i tak mi paznokieć pękł i to tak, że obciąć nie mogę, bo pod spodem przyrost jest(tak długo hodowany ), do tego i tak ten paznokieć jest obcięty niemal do gołego. I mam taką myśl-dzisiaj robię nowy manicure i chcę nakleić łatkę od herbaty. Ale tym razem chcę cały paznokieć zakleić materiałem, bo mniejsze łatki mi przysparzają kłopotów. Co sądzicie o moim pomyśle?
201612060923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 12:29   #291
EmiMari
Raczkowanie
 
Avatar EmiMari
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 31
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Moje pazurki sa nie tylko rozdwajajace sie ale tez miekkiecienkie i slabe
Ciekawe czy na takie ich kaprysy cos da olejowanie ale jak nie sprobuje nie dowiem sie .

Rigore odzywka moge malowac pazurki?
Dzieki za porady
A czy ktoras z was wspomaga sie jakimis tabletkami? np. calcium ? albo pije drozdze/?
__________________
"Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś"
EmiMari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 12:56   #292
rombek
Wtajemniczenie
 
Avatar rombek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez EmiMari Pokaż wiadomość
Moje pazurki sa nie tylko rozdwajajace sie ale tez miekkiecienkie i slabe
Ciekawe czy na takie ich kaprysy cos da olejowanie ale jak nie sprobuje nie dowiem sie .

Rigore odzywka moge malowac pazurki?
Dzieki za porady
A czy ktoras z was wspomaga sie jakimis tabletkami? np. calcium ? albo pije drozdze/?
Ja bardzo polecam Silicę, jedyny suplement, jaki kiedykolwiek mi pomógł
Drożdże piłam, ale nie widziałam dużego wpływu na paznokcie, bardziej na włosy.
__________________
rombek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 13:26   #293
EmiMari
Raczkowanie
 
Avatar EmiMari
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 31
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Silice brałam i nic.
Chociaz moze to trzeba dlugo? bo ja jedno opakowanie
Dzis kupilam sobie Pokrzywe i skrzyp z irmy Humanit czy jakos tak

wylałam stary bezbarwny lakier wlałam zmywacz i niech tak posiedzi chwile
pozniej zrobie mieszanke ale narazie mam olejek bd i rycynowy
wiec nie wiem czy sie wstrzymac az kupie altere czy pozniej altere dolac?
a i mam oliwe z oliwek moge ja tez stosowac??? do mieszanek?


Drozdze planuje pic:P o ile dam rade:P
__________________
"Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś"
EmiMari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 13:56   #294
rombek
Wtajemniczenie
 
Avatar rombek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Ja biorę po dwie tabletki dziennie i zwykle po mniej więcej miesiącu widzę efekty.

Uważaj z rycynowym, niektóre paznokcie może wysuszyć. U mnie np. czysty rycynowy robi masakrę, ale z dodatkiem arganowego i keratyny jest super
__________________
rombek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 13:59   #295
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez EmiMari Pokaż wiadomość
Silice brałam i nic.
Chociaz moze to trzeba dlugo? bo ja jedno opakowanie
Dzis kupilam sobie Pokrzywe i skrzyp z irmy Humanit czy jakos tak

wylałam stary bezbarwny lakier wlałam zmywacz i niech tak posiedzi chwile
pozniej zrobie mieszanke ale narazie mam olejek bd i rycynowy
wiec nie wiem czy sie wstrzymac az kupie altere czy pozniej altere dolac?
a i mam oliwe z oliwek moge ja tez stosowac??? do mieszanek?


Drozdze planuje pic:P o ile dam rade:P
wypróbuj Biotebal, serio zażywaj 2-3 miesiące regularnie. ma on ogromną dawkę biotyny (przy okazji jest mega jak komuś wypadają bardzo włosy, ja czasem wybierałam z wanny po myciu głowy 2 pełne garści włosów.. teraz to tylko kilka włosków!!), na paznokcie też pomaga. a sama wyprobowałam ogrom suplementów, Merz Spezial, Revalid, Mega Krzem, tabletki drożdżowe. spróbuj Biotebal, co ci szkodzi. drożdże też możesz pić, bo zawierają inne witaminy z grupy B, wspomogą jeszcze nawet działanie Biotebalu, tylko poczytaj na internecie jak je parzyć i pić, żebyś sobie krzywdy nie zrobiła








a ja się melduję i co pewnie będzie dla was szokensem spiłowałam paznokcie w kwadraty lekko zaokrąglone po bokach. wiem, że dla mnie lepsze okrągłe, lub migdały, bo mam rozszerzającą się ku dołowi płytkę, no ale tak mi się przez was kwadraty marzyły

co sądzicie?

mam teraz też chyba w końcu dobre fotki i dobry kształt, żeby za miesiąc-dwa zrobić porównanie jeśli byłby jakiś przyrost, co nie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 111.jpg (24,0 KB, 86 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 555.jpg (122,7 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 222.jpg (20,9 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 333.jpg (14,4 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 444.jpg (11,5 KB, 70 załadowań)
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 14:27   #296
EmiMari
Raczkowanie
 
Avatar EmiMari
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 31
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Tak slyszałam ze rycynowy lubi wysuszac dlatego daje go malutko
I kurcze nie wyszło mi z ta buteleczka nic
Masakra jakas sie zrobila. Wylałam lakier, wlalam zmywacz kiepsko to wyglada;/
chyba kupie jakas szklana mala buteleczke z czyms i juz


To ten biotebal kupie jak skoncze skrzyp i pokrzywe:P
nie wszyskto naraz
w tych tabletkach sa tez drozdze wiec nie iwem czy jest sens tez je pic..co by za duzo nie bylo
ps.ladne pazurki
__________________
"Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś"
EmiMari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 14:48   #297
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Twoje komplementy zawsze mnie rozkładają na łopatki



Tak, nie piłuję boków - chyba że zdarzy się jaki zadzior. Bez lakieru są nadal troszkę łopatowate, ale po nałożeniu tworzy się ładny tunelek i piłowanie boków nie jest już konieczne.

Na przyrost - przykładowo, Alterra pomarańczowa solo nie działała u mnie wybitnie, a po dodaniu rycyny jest super. Zauważyłam, że odkąd dodaję rycynkę, przyrost jest szybszy i mocniejszy - a przedtem często mi się odklejał.

Ja też ostatnio mam jakieś takie ostre kanty, mimo że zawsze je lekko wygładzam



Mnie się dwa paznokcie tak po bokach zawijają - kciuki. I zgadzam się w pełni z tym, co napisałaś Im krótsze, tym mniej widać, a po czasie, jak przyrosną, to już powoli przestają się zwijać Także dziewczyny, które też tak mają - bądźcie cierpliwe

Dziękuję



Ale lejecie mi miód na serce z tą Majową, nie mogę
Pamiętam Twoje pazurki i bardzo mi się podobały - zadbane i równe A moje nadal są krzywe, więc tej równości Ci zazdroszczę!



Wszystko przed Tobą Ja używam maści z witaminą A, kupiłam ją sobie na początku przygody z olejowaniem i wcierałam ostro. Jej zapach już zawsze będzie mi się kojarzyć z nocnym wcieraniem i porannym patrzeniem, zaraz po przebudzeniu, na płytki - czy JUŻ JEST PRZYROST? Fajna i niedroga, polecam



Ale masz pięknie pazurki Tak smuklutkie
Witaj w zacnym gronie

A z nowym Maxem podziwiam. Byłam na nocnym maratonie i tylko stare Mad Maxy skradły mi serce - za niesamowity klimat i ciekawą historię. Aż czuło się ten skwar i piasek pod stopami Gibson jako Max bez konkurencji. Ale Furiosa - boska. Uwielbiam takie babki
Hihihihi no ale to prawda akurat
Ja też ! Wystarczy choć kropla i Alterra z limonką działa lepiej
Wy wcieracie tą maść nawet w pomalowane paznokcie? Nigdy nie wcierałam maści z wit A, tylko na uda i krostki ;/


Wbiłam w google szo to jest i patrzę a on to włączył(starą część) i nie widziałam o co chodzi w tym filmie nie podobał mi się to zajeliśmy się czymś bardziej pożyteczniejszym
Ale nowy może obejrzę

Cytat:
Napisane przez iv___ Pokaż wiadomość
Dziękuję, ale kiedyś była zdecydowanie mniejsza. Może nie widać tego tak dobrze przez to, że na zdjęciu mam pomalowane paznokcie, ale musisz mi wierzyć na słowo.




Dziękuję.
Pamiętam Twoje paznokcie, wrzucałaś chyba zdjęcia jeszcze w poprzednim wątku. Strasznie mi się podobały.





Dziękuję.
Twoje efekty olejowania są spektakularne, chciałabym kiedyś osiągnąć stan, w którym nie będę musiała piłować paznokci po bokach, ale na razie niestety się na to nie zanosi.

A co do Maxa, to ja mam zupełnie odwrotnie.
Starsze części były dla mnie praktycznie nie do przejścia, ale być może dlatego, że po prostu nie pałam sympatią do Gibsona. Nawet za dzieciaka jak widziałam go w jakimś filmie, uciekałam z pokoju z krzykiem.


Ja też mam swoje mieszanki w buteleczkach po serum Lovely, świetnie można je domyć, nie trzeba się tak męczyć jak z butelkami po lakierach.


Chciałam się z Wami podzielić sposobem na masełko do paznokci DIY, może komuś się przyda.

Kupuję plastikowe pojemniczki w Rossmannie, o takie: http://passionroom.pl/userdata/gfx/3...0834e52193.jpg. Wybieram bazę masła - u mnie najczęściej jest to masło kakaowe, shea, dorzucam też czasami olej kokosowy. Dodaję wszystkie olejki, które dobrze działają na moje paznokcie (na przykład awokado, arganowy, rycynowy, niebieskie rybki gal, olej ze słodkich migdałów), ucieram składniki stałe i płynne w moździerzu (równie dobrze może go zastąpić zwykła mała miseczka) i przekładam do pojemniczków. Wszystkie produkty dodaję "na oko", ale ważne jest, aby mikstura miała bardziej stałą niż płynną konsystencję. Można to łatwo nadzorować, a w razie pomyłki i uzyskania zbyt płynnej konsystencji wystarczy dodać trochę więcej bazy. Wkładam je na kilka godzin do lodówki, po tym czasie wyciągam i gotowe. Przygotowanie nie zajmuje wiele czasu, a przynajmniej mamy pewność, czym smarujemy swoje paznokcie. A na dodatek możemy dowolnie wybrać składniki i skomponować miksturę z tego, co pozytywnie działa na nasze paznokcie.
Dzięki dzięki
Kurde nigdy tego serum nie miałam i chyba czas kupić CHOCIAŻ Panienki widziałam w nowym Skarbie serum Wibo z keratyną i miodem ! I peeling do skórek też Wibo z aloesem chce obie rzeczy :P chociaż nie wiadomo jak ze składem....


http://www.wibo.pl/pl/p-418-Nail+Spa+Serum
http://www.wibo.pl/pl/p-419-Nail+Spa+Peeling

Kurde fajny przepis ! Zapisałam tylko muszę dokupić jakieś masło.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 14:53   #298
EmiMari
Raczkowanie
 
Avatar EmiMari
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 31
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Smerfetka to serum z lovely nie jest w plastikowej butelce??
bo ktoras z was pisala ze lepiej w takiej nie trzymac
__________________
"Szczęście to coś do zrobienia, ktoś do kochania i nadzieja na coś"
EmiMari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 14:58   #299
Rigore
Raczkowanie
 
Avatar Rigore
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 130
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez EmiMari Pokaż wiadomość
Smerfetka to serum z lovely nie jest w plastikowej butelce??

bo ktoras z was pisala ze lepiej w takiej nie trzymac

Przeczytaj co napisałam powyżej o plastikowych pojemnikach i butelkach
Rigore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 15:09   #300
201701230946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

-

Edytowane przez 201701230946
Czas edycji: 2017-01-22 o 14:33
201701230946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-18 21:26:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.