Studia UK - 2013/2014 - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-02, 14:50   #151
Otino
Raczkowanie
 
Avatar Otino
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 51
Dot.: Studia UK - 2013/2014

A ja mam pytanie. W ofertach uczelni można znaleźć niezwracalny grant dla uczniów których przychód domu nie przekracza 25 000 funtów. Czy owe stypendium jest tylko dla Anglików czy dla studentów Unii też ?
Otino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 17:07   #152
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 404
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez asia3334 Pokaż wiadomość
nawet jeśli nie podchodziłaś do sesji-czyli nie masz zaliczonego roku?
Koleżanka wyżej pisała o sytuacji, kiedy ma już tytuł licencjata. Jeśli przerwałaś studia i nie masz tytułu naukowego, to czesne prawie na pewno zostanie Ci przyznane.
Blaires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 22:50   #153
wizmod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 116
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez Otino Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie. W ofertach uczelni można znaleźć niezwracalny grant dla uczniów których przychód domu nie przekracza 25 000 funtów. Czy owe stypendium jest tylko dla Anglików czy dla studentów Unii też ?

zwykle dla rezydentow.. chociaz w niektorych uni podobno sa i granty dla innych, wiec najlepiej spytac.
wizmod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 20:29   #154
athine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 475
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Nie orientujecie sie, czy studiowanie w Szkocji part time tez jest za darmo?
athine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 21:07   #155
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 404
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez athine Pokaż wiadomość
Nie orientujecie sie, czy studiowanie w Szkocji part time tez jest za darmo?
nie jest
Blaires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 13:33   #156
athine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 475
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Nie wiem co ze soba zrobic.
Chcialabym isc na Hispanic Studies do Aberdeen, napisali mi ze mnie przyjma tylko musze poprawic swoj angielski i zdac taki jeden kurs na tyle i tyle. Angielksi kazdego dnia mi sie poprawia dzieki pobytowi tutaj, chodze na kurs, sama sie doksztalcam wiec tym sie nie przejmuje.
Ale przejmuje sie tym, czy uda mi sie studiowac full time i oplacac wszystko. Moi rodzice nie beda mogli mi caly czas dawac kasy, to nie jest na ich kieszen, a zreszta teraz jestem od nich niezalezna a po roku znowu bym brala kase, na dodatek jeszcze wiecej niz wczesniej?
Chcialabym pracowac i utrzymywac sie jakos, myslicie ze dalabym rade? Czy lepiej szukac rodizny au pair znowu (choc widze ze nie jest to takie latwe na dluzsza mete)?

Jak wy planujecie to zrobic, mozecie liczyc na sprawe pieniezna na rodzicow?
athine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 09:37   #157
bomboniera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Ja jestem dokładnie w tej samej sytuacji co Ty i też się zastanawiam co zrobić, bo finanse w tym momencie są dla mnie mega przeszkodą! Myślisz, że dałabyś radę studiować full time i jednocześnie być Au Pair? Strasznie mnie kręci studiowanie w Szkocji, ale boje się czy podołam w kwestii utrzymania ;/
bomboniera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-06, 11:22   #158
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

A ja uważam że dla chcącego nic trudnego i można sobie poradzić ze wszystkim.A wiele z nas nie ma bogatych rodziców więc każda będzie musiała sobie jakoś poradzić.
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 13:42   #159
Otino
Raczkowanie
 
Avatar Otino
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 51
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Ja też się boję o koszta . . Czesnym się nie przejmuję bo wezmę pożyczkę ale samo życie kosztuje fortunę. Z tego co sobie wyliczyłam to biorąc pracę i pracując (tak jak zalecają na uczelniach ) 15h tygodniowo zarobię sobie na koszt mieszkania w akademiku, a gdzie pieniądze na jedzenie i całą resztę? Boję się że będę musiała przez to zrezygnować ze studiów w Anglii .. Nie wiecie może czy polski rząd oferuje dofinansowania dla studentów którzy chcą studiować za granicą ?
Otino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 16:49   #160
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 404
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Jeśli chodzi o koszta życia, to można je zminimalizować wybierając mniejsze miasta. Życie w stolicach jest niesamowicie drogie. Londyn czy Edynburg pod względem finansowym to koszmar. W wielu mniejszych i tańszych miastach są też bardzo dobre uniwersytety.
Blaires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 08:35   #161
Otino
Raczkowanie
 
Avatar Otino
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 51
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez Blaires Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o koszta życia, to można je zminimalizować wybierając mniejsze miasta. Życie w stolicach jest niesamowicie drogie. Londyn czy Edynburg pod względem finansowym to koszmar. W wielu mniejszych i tańszych miastach są też bardzo dobre uniwersytety.
Wszystkie uczelnie które wybrałam są raczej małymi miasteczkami a pomimo tego w prospektusach minimalne koszty życia są kosmiczne.. Kiepski sobie czas wybrałam na studiowanie jak wszystkie ceny w górę poszły .. A pomyśleć że parę lat temu czesne nie przekraczało 3 tys funtów
Otino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-07, 19:24   #162
domrel94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Jest ktoś na tym forum kto studiuje w londynie full time i pracuje?
Albo ktoś kto wyjechał do Anglii w celu podjęcia studiow totalnie sam?
domrel94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 16:37   #163
Otino
Raczkowanie
 
Avatar Otino
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 51
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Naprawdę nikogo nie ma ? Trochę to przygnębiające . . Ja będę wyjeżdżała sama i sama będę się utrzymywać . Przydało by się potwierdzenie, że komuś się to udaje :<
Otino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 00:37   #164
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 404
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Pewnie dlatego nikt nie odpowiada, bo to się nie udaje... Nie bedziesz w stanie całkiem samodzielnie się utrzymać. Nie ma takiej siły.
Blaires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 12:33   #165
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez Blaires Pokaż wiadomość
Pewnie dlatego nikt nie odpowiada, bo to się nie udaje... Nie bedziesz w stanie całkiem samodzielnie się utrzymać. Nie ma takiej siły.
A więc ciekawe czy w UK studiują tylko dzieci bogatych rodziców albo młodzi milionerzy...
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 20:14   #166
Pani_Kredka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Kredka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 194
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
A więc ciekawe czy w UK studiują tylko dzieci bogatych rodziców albo młodzi milionerzy...
Według tego, co myślą w Polsce i jaki jest stereotyp, to tak, tylko dzieci milionerów. Ja pierwsze, co usłyszałam, jak powiedziałam, że chce studiować w UK, to "trzeba mieć baaardzo bogatych rodziców".
__________________
Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko, to co chcę.
Pani_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 22:03   #167
7sweety7
Rozeznanie
 
Avatar 7sweety7
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez domrel94 Pokaż wiadomość
Jest ktoś na tym forum kto studiuje w londynie full time i pracuje?
Albo ktoś kto wyjechał do Anglii w celu podjęcia studiow totalnie sam?
Cytat:
Napisane przez Otino Pokaż wiadomość
Naprawdę nikogo nie ma ? Trochę to przygnębiające . . Ja będę wyjeżdżała sama i sama będę się utrzymywać . Przydało by się potwierdzenie, że komuś się to udaje :<
Cytat:
Napisane przez Blaires Pokaż wiadomość
Pewnie dlatego nikt nie odpowiada, bo to się nie udaje... Nie bedziesz w stanie całkiem samodzielnie się utrzymać. Nie ma takiej siły.
Cytat:
Napisane przez Pani_Kredka Pokaż wiadomość
Według tego, co myślą w Polsce i jaki jest stereotyp, to tak, tylko dzieci milionerów. Ja pierwsze, co usłyszałam, jak powiedziałam, że chce studiować w UK, to "trzeba mieć baaardzo bogatych rodziców".
Da sie, spokojnie

To ja napisze, choc juz 4 lata po studiach. Spokojnie sie da bez wsparcia rodzicow. Nie licze czesnego tylko samo utrzymanie.
w Londynie jest drozej fakt, ale moze latwiej o prace.
Studia full time to jakies 16-20 godz tygodniowo zajec plus nauka (ja na matematyce mialam co tydzien coursework z 4 przedmiotow, na innych kierunkach czesto nie ma zadan cotygodniowych, wiec moze nawet latwiej).

Plan moze byc rozny, mozna miec szczescie i jeden dzien w tygodniu wolny.
U mnie bylo tak pon, wt, czw i pt zajecia w roznych godzinach od 9-17.
Samych zajec jakies 3-4 godz i mnostwo okienek, w czasie okienek w bibliotece robilam zadania + wieczorem
W srody popoludnia wolne
Na 1szym i 2gim roku pracowalam w srode wieczorem, pt, sob i niedz w restauracji. 4 zmiany + napiwki to bylo jakies 150£ (co jest malo, mozna wiecej) i spokojnie mi wystraczalo. Najlepsza praca do studenta to wlasnie wieczorami - restauracje i puby.
Do tego mozna dorabiac w czasie przerw i w wakacje

Na ostatnim roku, pracowalam juz konkretnie w zawodzie, pon-pt od 8-18, jezdzialm tylko na niektore zajecia w czasie lunchu, uczylam sie wieczorami i w weekendy i tez dalam rade.

Da sie, ale jest ciezko, bo jest sie po prostu bardzo zmeczonym, ale warto.
__________________
Mozesz byc kim zechcesz, po prostu stan sie kims kim chcialabys byc...
7sweety7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 00:35   #168
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 404
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez 7sweety7 Pokaż wiadomość
Da sie, spokojnie

Na 1szym i 2gim roku pracowalam w srode wieczorem, pt, sob i niedz w restauracji. 4 zmiany + napiwki to bylo jakies 150£ (co jest malo, mozna wiecej) i spokojnie mi wystraczalo. Najlepsza praca do studenta to wlasnie wieczorami - restauracje i puby.
Do tego mozna dorabiac w czasie przerw i w wakacje
Obecnie jest ciężko znaleźć pracę, to jedno, po drugie, ile godzin tygodniowo pracowałaś ogólnie i za jaką stawkę?

Plus, najtańszy pokój w Londynie to teraz koszta ok. 120 funtów tygodniowo (czasem mniej). Pracując 25h/tydzień jesteś w stanie opłacić tylko pokój za to co zarobisz. A gdzie wyżywienie, ewentualne dojazdy, od czasu do czasu coś do ubrania czy w ogóle środki czystości, leki?

Dopisane, jeszcze mi się przypomniało


O ile dobrze liczę, skończyłaś studia 4 lata temu, czyli przyjechałaś około 7-8 lat temu do UK. Między tym co było wtedy z pracą i zarobkami (a raczej: zależnością między cenami w sklepach a zarobkami) a tym co jest teraz, jest kolosalna różnica. Wtedy praca leżała na ulicy i wystarczyło ruszyć tyłek, żeby pracować, nawet nie trzeba było mówić po angielsku. Za 20-30 funtów miało się cały wózek podstawowych zakupów. Teraz tak nie jest i nie da się bez wsparcia rodziców. I nie mam tu na mysli rodziców-milionerów, ale kurczę, gdybyście studiowały w Polsce, to czy udałoby Wam się utrzymać kompletnie bez ich pomocy? Wątpię.

Edytowane przez Blaires
Czas edycji: 2012-10-12 o 13:40 Powód: dopisek
Blaires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 06:31   #169
Otino
Raczkowanie
 
Avatar Otino
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 51
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Czuję się totalnie załamana po tym co tu napisałyście . . Co ja mam teraz zrobić ? W Polsce nie widzę dla siebie studiów, kierunki mnie kompletnie nie interesują, więc za cel obrałam sobie Anglię. A teraz się dowiaduję że albo będę musiała sobie żyły wypruwać żeby się tam utrzymać albo muszę liczyć na pomoc od rodziców.. Tylko że oni nie są bogaci, zarabiają w złotówkach, więc żeby mi jakkolwiek pomóc musieli by oddać znaczną część swojej pensji. . Co teraz ?
Otino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-13, 12:46   #170
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez Otino Pokaż wiadomość
Czuję się totalnie załamana po tym co tu napisałyście . . Co ja mam teraz zrobić ? W Polsce nie widzę dla siebie studiów, kierunki mnie kompletnie nie interesują, więc za cel obrałam sobie Anglię. A teraz się dowiaduję że albo będę musiała sobie żyły wypruwać żeby się tam utrzymać albo muszę liczyć na pomoc od rodziców.. Tylko że oni nie są bogaci, zarabiają w złotówkach, więc żeby mi jakkolwiek pomóc musieli by oddać znaczną część swojej pensji. . Co teraz ?
Zawsze można sobie zrobić rok czy 2 przerwy, popracować, odłożyć funty i spełnić marzenia.

Ja też nie wierzę, że można się utrzymać bez pomocy rodziców lub kogoś innego, studiując w systemie full-time (chyba że się odłoży sporą sumę pieniędzy). Ceny poszły ostro w górę, zamiast podwyżek, ludzie dostają obniżki (np. ja ) i nie jest łatwo.
Mnie pomaga narzeczony, ale został mi tylko ten rok. Poza tym dostawałam maintenance grant. Wiem, że bez tego nie dałabym rady.
Poza tym nie zawsze jest czas, żeby pracować kilka razy w tygodniu. Ja na 3 roku miałam kilka takich tygodni kiedy mogłam pracować raz w tygodniu lub wcale nie pracowałam, bo zbierałam dane do mojej pracy badawczej i miałam ogólny kocioł.
Z drugiej strony, mojemu koledze z uczelni się udało- z tego co wiem rodzina mu nie pomagała i sporo pracował, wynajmując bardzo tanio dom razem z kuzynką i jej koleżankami, ale było mu ciężko. Praca była niepewna, nie miał płatnego urlopu, więc nawet nie mógł za bardzo w odwiedziny do Polski pojechać, a to też są dodatkowe koszta (o cenach biletów lotniczych na Boże Narodzenie nie wspominając ).
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ

Edytowane przez wenedka
Czas edycji: 2012-10-13 o 12:47
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 23:00   #171
7sweety7
Rozeznanie
 
Avatar 7sweety7
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez Blaires Pokaż wiadomość
Obecnie jest ciężko znaleźć pracę, to jedno, po drugie, ile godzin tygodniowo pracowałaś ogólnie i za jaką stawkę?

Plus, najtańszy pokój w Londynie to teraz koszta ok. 120 funtów tygodniowo (czasem mniej). Pracując 25h/tydzień jesteś w stanie opłacić tylko pokój za to co zarobisz. A gdzie wyżywienie, ewentualne dojazdy, od czasu do czasu coś do ubrania czy w ogóle środki czystości, leki?

Dopisane, jeszcze mi się przypomniało


O ile dobrze liczę, skończyłaś studia 4 lata temu, czyli przyjechałaś około 7-8 lat temu do UK. Między tym co było wtedy z pracą i zarobkami (a raczej: zależnością między cenami w sklepach a zarobkami) a tym co jest teraz, jest kolosalna różnica. Wtedy praca leżała na ulicy i wystarczyło ruszyć tyłek, żeby pracować, nawet nie trzeba było mówić po angielsku. Za 20-30 funtów miało się cały wózek podstawowych zakupów. Teraz tak nie jest i nie da się bez wsparcia rodziców. I nie mam tu na mysli rodziców-milionerów, ale kurczę, gdybyście studiowały w Polsce, to czy udałoby Wam się utrzymać kompletnie bez ich pomocy? Wątpię.
No pewnie, ze sie sporo zmienilio, jest kryzys i inflacja i wszystkim jest ciezej.


Czesto uniwersytety pomagaja znalezc prace.Studenci maja mase znizek.
Pracujac 24h x 6£ cos okolo 150 plus napiwki (zalezy gdzie sie trafi, ale powiedzmy +50).

Nie wiem, pewnie ze to malo, ale moim zdaniem z tego oplaci sie pokoj, jedzienie i bilet.
Jednosobowy pokoj to raczej 100£
http://www.mojawyspa.co.uk/ogloszeni...jme-pokoj-1-os

7 day bus pass to 13£

Ciezko, fakt i zawsze cos wyskoczy, dlatego warto moze popracowac przez rok przed studiami, podszkalac angielski, odlozyc pieniadze i dopiero na
studia i w kazde wakacje zeby odlozyc wieksza kase.

Nie wiem jak wyglada sprawa z grantami, moze jakies sa

Same uniwerytety podaja przyblizone koszty zycia ok 250£, a mysle ze mozna to zmniejszyc

http://www.qmul.ac.uk/international/...ish/accom.html
http://www.kcl.ac.uk/study/pg/fundin...ses/index.aspx

Ja nie mowie, ze jest latwo, ale ze jak sie chce to sie da.

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
Zawsze można sobie zrobić rok czy 2 przerwy, popracować, odłożyć funty i spełnić marzenia.

Ja też nie wierzę, że można się utrzymać bez pomocy rodziców lub kogoś innego, studiując w systemie full-time (chyba że się odłoży sporą sumę pieniędzy). Ceny poszły ostro w górę, zamiast podwyżek, ludzie dostają obniżki (np. ja ) i nie jest łatwo.
Mnie pomaga narzeczony, ale został mi tylko ten rok. Poza tym dostawałam maintenance grant. Wiem, że bez tego nie dałabym rady.
Poza tym nie zawsze jest czas, żeby pracować kilka razy w tygodniu. Ja na 3 roku miałam kilka takich tygodni kiedy mogłam pracować raz w tygodniu lub wcale nie pracowałam, bo zbierałam dane do mojej pracy badawczej i miałam ogólny kocioł.
Z drugiej strony, mojemu koledze z uczelni się udało- z tego co wiem rodzina mu nie pomagała i sporo pracował, wynajmując bardzo tanio dom razem z kuzynką i jej koleżankami, ale było mu ciężko. Praca była niepewna, nie miał płatnego urlopu, więc nawet nie mógł za bardzo w odwiedziny do Polski pojechać, a to też są dodatkowe koszta (o cenach biletów lotniczych na Boże Narodzenie nie wspominając ).
Rok przerwy w trakcie albo rok pracy przed to jest dobra opcja
__________________
Mozesz byc kim zechcesz, po prostu stan sie kims kim chcialabys byc...
7sweety7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 23:40   #172
monika1379
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 303
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
A więc ciekawe czy w UK studiują tylko dzieci bogatych rodziców albo młodzi milionerzy...
TA DAAAAM. Nie mam bogatych rodzicow, milionerem (jeszcze) nie jestem. Zyje, studiuje. Nie da sie? Da sie!
__________________
eat clean & train dirty
monika1379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 13:36   #173
Otino
Raczkowanie
 
Avatar Otino
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 51
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Tak sobie myślę, że ten rok po maturze to może nie być zły pomysł.. A nie wiecie jak uczelnie patrzą na studentów którzy sobie zrobili rok wolnego od nauki ? Jakbym w personal statement napisała że musiała sobie dorobić przed studiami to nie będę brana jako ktoś z "niższej półki"?

Cytat:
Napisane przez monika1379 Pokaż wiadomość
TA DAAAAM. Nie mam bogatych rodzicow, milionerem (jeszcze) nie jestem. Zyje, studiuje. Nie da sie? Da sie!
Miło wiedzieć, że jest taka osoba Jak Ci się to udaje ? Gdzie studiujesz i pracujesz? Chętnie też poznam Twoje zarobki, jeśli to nie problem oraz ile wydajesz na życie
Otino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 14:38   #174
7sweety7
Rozeznanie
 
Avatar 7sweety7
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez Otino Pokaż wiadomość
Tak sobie myślę, że ten rok po maturze to może nie być zły pomysł.. A nie wiecie jak uczelnie patrzą na studentów którzy sobie zrobili rok wolnego od nauki ? Jakbym w personal statement napisała że musiała sobie dorobić przed studiami to nie będę brana jako ktoś z "niższej półki"?
Absolutnie nie, to jest "gap year" i wiekszosc angielskich maturzystow taka sobie przerwe robi. Tylko na twoja korzysc przemawia, ze chcesz sie lepiej przygotowac, zarowno pod wzgledem jezyka jak i materialnie.
__________________
Mozesz byc kim zechcesz, po prostu stan sie kims kim chcialabys byc...
7sweety7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 15:54   #175
Otino
Raczkowanie
 
Avatar Otino
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 51
Dot.: Studia UK - 2013/2014

A nie wie ktoś jak to jest z mieszkaniami ? Jakbym chciała wyjechać do pracy to bym musiała sobie coś znaleźć przed wyjazdem a coś mi się obiło o uszy, że niektórzy chcą jakieś zaliczki, niektórzy chcą poznać osobę ktorej będą wynajmować pokój.. Nie wiecie jak to wygląda ? I czy fakt, że jestem z innego kraju będzie miał coś do rzeczy?
Mam też pytanie dot. konta bankowego. Z tego co czytałam to niektóre uczelnie ( może i wszystkie ) oferują coś w stylu karty płatniczej którą można płacić w stołówce i otrzymuje się z nią zniżki czy coś w tym stylu . Czy jest to normalne konto na które pracodawca może przelewać pieniądze ? I czy osoba zza granicy może założyć sobie konto bankowe w Anglii ?
Otino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 22:41   #176
wizmod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 116
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez Otino Pokaż wiadomość
A nie wie ktoś jak to jest z mieszkaniami ? Jakbym chciała wyjechać do pracy to bym musiała sobie coś znaleźć przed wyjazdem a coś mi się obiło o uszy, że niektórzy chcą jakieś zaliczki, niektórzy chcą poznać osobę ktorej będą wynajmować pokój.. Nie wiecie jak to wygląda ? I czy fakt, że jestem z innego kraju będzie miał coś do rzeczy?
Mam też pytanie dot. konta bankowego. Z tego co czytałam to niektóre uczelnie ( może i wszystkie ) oferują coś w stylu karty płatniczej którą można płacić w stołówce i otrzymuje się z nią zniżki czy coś w tym stylu . Czy jest to normalne konto na które pracodawca może przelewać pieniądze ? I czy osoba zza granicy może założyć sobie konto bankowe w Anglii ?
a czy uk konczy sie w londynie? w innych miastach jest na pewno taniej, wiec jak cie koszty przerazaja, moze chociaz na poczatek do pracy przyjedz gdzies indziej?
mozesz znalezc pokoj, gdzie jest kaucja, mozesz znalezc taki, gdzie nie ma. sprawdzisz pare miejsc i na pewno znajdziesz cos bez problemu.

o karcie platniczej to nie slyszalam . u mnie jest po prostu ID, ktory sluzy mi tez za bilet autobusowy i otwiera drzwi uni po godzinach :P.

zalozenie konta zajmuje doslownie chwile .
wizmod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 13:47   #177
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez Otino Pokaż wiadomość
A nie wie ktoś jak to jest z mieszkaniami ? Jakbym chciała wyjechać do pracy to bym musiała sobie coś znaleźć przed wyjazdem a coś mi się obiło o uszy, że niektórzy chcą jakieś zaliczki, niektórzy chcą poznać osobę ktorej będą wynajmować pokój.. Nie wiecie jak to wygląda ? I czy fakt, że jestem z innego kraju będzie miał coś do rzeczy?
Mam też pytanie dot. konta bankowego. Z tego co czytałam to niektóre uczelnie ( może i wszystkie ) oferują coś w stylu karty płatniczej którą można płacić w stołówce i otrzymuje się z nią zniżki czy coś w tym stylu . Czy jest to normalne konto na które pracodawca może przelewać pieniądze ? I czy osoba zza granicy może założyć sobie konto bankowe w Anglii ?
Da sie znalezc landlordow, ktorzy nie chca sie spotkac przed wynajeciem pokoju, ale to mniejszosc. Mnie samej udalo sie calkiem niezle trafic, a korzystalam jedynie z maili i z telefonu, wiec jest to mozliwe.
Tak, mozesz zalozyc normalne konto (a czemu nie? jeste traktowana jak Anglicy, bo jestes z Unii Europejskiej i nie musisz przyjezdzac tu na wize ograniczajaca kazdy ruch), ale najpierw musisz skompletowac dokumentacje: list potwierdzajacy status studenta z uczelni (mozesz go zamowic jak tylko potwierdzisz, ze podejmujesz studia) i rachunek badz inny dokument z Twoim nazwiskiem i adresem. Do tego paszport/dowod osobisty.
Ogolnie polnoc Anglii jest tansza, jak juz kilkukrotnie tu mowilam, wiec nie rozumiem tego parcia na Londyn, ktory jest najdrozszym mozliwym miastem na zycie codzienne.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 16:39   #178
Otino
Raczkowanie
 
Avatar Otino
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 51
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Ale ja nawet nie wspomniałam o Londynie Chodzi mi ogólnie o Anglię. Co do konta bankowego to mówisz że muszę studiować żeby je założyć? Tzn że gdybym chciała sobie zrobić gap year i przyjechać do pracy to nie będę mogła go założyć ? Czy coś źle zrozumiałam ?
Otino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 19:00   #179
majeczka27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Hej dziewczyny!.fajny temat zaczelyscie.tzn juz dawno go rozpoczelyscie ale ciagle sie rozwija.czy ktos sie wybiera na studia w manchester w roku 2013?mieszkam tu dosc dlugo ale dopiero teraz zdecydowalam ze praca w coffee shopie mnie uwstecznia.zadna z moich kolezanek niestety nie chce sie edukowac wiec szukam nowych chetnych.przepraszam jesli juz ktos napisal ze bedzie tu studiowal a ja to przegapilam.
majeczka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 21:09   #180
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Studia UK - 2013/2014

Cytat:
Napisane przez Otino Pokaż wiadomość
Ale ja nawet nie wspomniałam o Londynie Chodzi mi ogólnie o Anglię. Co do konta bankowego to mówisz że muszę studiować żeby je założyć? Tzn że gdybym chciała sobie zrobić gap year i przyjechać do pracy to nie będę mogła go założyć ? Czy coś źle zrozumiałam ?
Teraz zauważyłam, że pomyliłam, przepraszam - chciałam najpierw założyć konto studenckie, ale musiałabym być rezydentką Wielkiej Brytanii od co najmniej 3 lat. Na zwykłe konto trzeba tylko dokument potwierdzający adres i dowód tożsamości.
I przepraszam za Londyn, powtórzyłam za koleżanką wyżej, nie zagłębiałam się we wszystkie posty.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-14 19:03:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:33.