Ruja u czteromiesięcznej kotki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-08, 23:12   #1
Darchan
Raczkowanie
 
Avatar Darchan
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 40
GG do Darchan

Ruja u czteromiesięcznej kotki


Witam serdecznie,

mam nadzieję, że nie powielam tematu. Nie doszukałam się niczego podobnego, a niestety zaczynam załamywać ręce.

Moje 4-miesięczne maleństwo dostało pierwszą ruję. Od kilku dni zachowywała się dziwnie i była niespokojna - jak nigdy budziła nas w środku nocy. Dzisiaj nastało chyba nasilenie rui, bo biedny maluch kwiczy przeraźliwie, wije się po ziemi i nadstawia.

Jesteśmy po wizycie u weterynarza - termin na sterylizację umówiony, musimy poczekać jedynie żeby ważyła pełne dwa kilo (jest maleńka, choć je za dwa kotki ). Dostałyśmy Proverę - mam jej podawać raz w tygodniu pół tabletki. Dostała swoją pierwszą dawkę i... po dwóch godzinach spokoju znowu się zaczęło. Stąd mam pytanie - po jakim czasie to zadziała? Nie chcę bez konsultacji z wetem dawać jeszcze jednej dawki, ale chce mieć choć cień nadziei, że prześpię może jedną noc w ten weekend

Nie jestem zwolennikiem podawania hormonów dla ludzi zwierzętom, ale ponieważ primo) mała naprawdę się męczy, secundo) muszę być z TŻetem choć trochę wyspana, poza tym termin sterylizacji mamy na piątek za 3 tygodnie.

Będę wdzięczna za pomoc osób, które już stosowały kiedyś proverę w trakcie rui.
Darchan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 23:30   #2
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ruja u czteromiesięcznej kotki

no poczekałabym przynajmniej 12h, żeby tabletka miała czas się wchłonąć i dotrzeć do mózgu (czy gdzie tam te hormony docierają). Ja znam schemat 1/2 tabletki codziennie aż do ustania rui, a potem co tydzień, więc może skonsultuj się z wetem, jeśli tabletki nie będą pomagać, czy możesz je podawać częściej. Hormony ogólnie mają działania uboczne, ale Proverę można podawać kotkom (jest nawet jej odpowiednik weterynaryjny, który zawiera dokładnie te same hormony)
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 23:38   #3
Darchan
Raczkowanie
 
Avatar Darchan
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 40
GG do Darchan
Dot.: Ruja u czteromiesięcznej kotki

Te 12h na pewno odczekam - bo bez weterynarza nie będę ją faszerować więcej - właśnie czytałam o tym schemacie - podawać porcję dziennie do ustania rui i potem raz na tydzień.

Dzięki wielkie za pomoc - bo jak zwykle naczytałam się na necie że powinna tabletka zadziałać do 2h no i spanikowałam zupełnie :/

Edytowane przez Darchan
Czas edycji: 2013-02-08 o 23:39
Darchan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 04:00   #4
Naughty Fairy
Raczkowanie
 
Avatar Naughty Fairy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Melbourne
Wiadomości: 41
GG do Naughty Fairy
Dot.: Ruja u czteromiesięcznej kotki

Jeśli kotce daleko jeszcze do 2 kg to poszukaj innego weterynarza, który wykona wczesną sterylizację. Koty można kastrować/sterylizować już w wieku 10-12 tygodni. Po co ją faszerować hormonami?
__________________
everything happens for a reason
Naughty Fairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 16:44   #5
Darchan
Raczkowanie
 
Avatar Darchan
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 40
GG do Darchan
Dot.: Ruja u czteromiesięcznej kotki

Dzięki jesteśmy już po - mimo, że nie miała dwóch kilo (1,9 kg wystarczyło). Młoda czuje się cudownie (chyba), już chodzi i skacze - mimo, że staramy się ją powstrzymywać jak się tylko da.
Wcina wesoło jedzonko i gdyby nie to, że więcej śpi (chociaż ja się jej nie dziwię), to bym stwierdziła, że jest jak dawniej już . Widać jedynie, że jest na pewno trochę obolała i żywo protestuje przed dotykaniem miejsca gdzie jest ranka (pieronek musiał dostac kaftanik - ledwo wybudzona a już dobierała się do szwów).

Dostała raptem dwie połówki Provery - jedną wtedy jak dostała rujkę , drugą profilaktycznie przed sterylizacją tydzień, żeby nie dostała dzien przed lub w dniu rujki, bo coś się jej chyba zbierało są sądząc po zachowaniu. Dodaję zdjęcie pacjenta w kaftaniku - niewyraźne, ale jest To drugie to mój mały skarbek kilka dni przed zabiegiem <3
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0150.jpg (59,9 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_5447.jpg (82,2 KB, 48 załadowań)
Darchan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 21:28   #6
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ruja u czteromiesięcznej kotki

jaka malutka kicia dobrze, że już macie to za sobą, życzę szybkiego powrotu do zdrowia !
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 20:38   #7
Nataleia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 13
Dot.: Ruja u czteromiesięcznej kotki

Właśnie jesteśmy w trakcie pierwszej rujki, u mojej PRAWIE czteromiesięcznej kotki. Zaczęło się wczoraj. Koszmar. Takie miauczenie i wycie, że płakać mi się chciało, na dzień przed egzaminem na studiach. Ale jakoś przetrwałam, pierwszą noc spałam jakieś 3 godziny i koniec. Dzisiaj po południu szybciutko do weterynarza, żeby coś pomógl. Przepisała małej tabletki PROVERA, mam podawać przez kilka dni (aż sie uspoki) po 1 tabletce, potem co tydzien, przez niecały miesiąc, i w lutym sterylizacja.
Teraz proszę powiedzcie mi, kiedy ten lek ZACZNIE DZIAŁAĆ, tzn. czy już dziś się kot wyciszy czy jeszcze nie? I druga sprawa, czy po sterylce, na pewno nie wystąpi już rujka ?
Nataleia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-14, 12:01   #8
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ruja u czteromiesięcznej kotki

Cytat:
Napisane przez Nataleia Pokaż wiadomość
Właśnie jesteśmy w trakcie pierwszej rujki, u mojej PRAWIE czteromiesięcznej kotki. Zaczęło się wczoraj. Koszmar. Takie miauczenie i wycie, że płakać mi się chciało, na dzień przed egzaminem na studiach. Ale jakoś przetrwałam, pierwszą noc spałam jakieś 3 godziny i koniec. Dzisiaj po południu szybciutko do weterynarza, żeby coś pomógl. Przepisała małej tabletki PROVERA, mam podawać przez kilka dni (aż sie uspoki) po 1 tabletce, potem co tydzien, przez niecały miesiąc, i w lutym sterylizacja.
Teraz proszę powiedzcie mi, kiedy ten lek ZACZNIE DZIAŁAĆ, tzn. czy już dziś się kot wyciszy czy jeszcze nie? I druga sprawa, czy po sterylce, na pewno nie wystąpi już rujka ?
objawy rui ustąpią za kilka dni, pewnie pierwsze efekty będą jutro, pojutrze.
Po prawidłowo wykonanej sterylizacji nie powinno już być rui, taki jest cel tego zabiegu
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 18:31   #9
Nataleia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 13
Dot.: Ruja u czteromiesięcznej kotki

Jest już lepiej!
Tzn. nadal pomiaukuje, ale mniej i nie takim ciągiem jak dotychczas, w ogóle czy te tabletki mogą powodować, że moja mała jest ospała? Tzn. zawsze śpi dużo, ale w niedzielę i poniedziałek praktycznie wcale nie spała, po kilkanaście minut tylko, a potem od nowa. A dziś, noc przespana, dostała drugą tabletkę i śpi grzecznie.

A jeszcze mam jedno pytanie, przez następne 4 tygodnie (bo zapomniałam zapytać naszą panią weterynarz, a nie chcę znów tam dzwonić i pytać, bo powiedzą, że panikuję jak mało kto) , będzie dostawala jeszcze tabletki, co tydzien po jednej i czy to zatrzyma kolejną rujkę (przed sterylizacją, w lutym), jeśli by taka miała sie znów wkrótce pojawić ?

Edytowane przez Nataleia
Czas edycji: 2014-01-14 o 18:37
Nataleia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-14 18:31:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.