Prośba o poradę ws redukcji kalorii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-10, 09:07   #1
mrscruff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3

Prośba o poradę ws redukcji kalorii


Czytałem kilka wątków na forum - bardzo przydatne i szczegółowe informacje tu są. A ponieważ nie znalazłem żadnego na tyle rozwiniętego forum dot. odchudzania dla facetów, piszę tu i mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi doradzić Zacząłem wczoraj odchudzanie. Mam 193 cm wzrostu i obecnie 96 kg. Zgodnie ze wskazówką z forum policzyłem średnie zapotrzebowanie kaloryczne (waga x 24h i BMR x wsp. aktywności). Wyszło mi 3225,6. Ja nie opieram mojego zrzucania wagi tylko na diecie, ale także biegam rano i wieczorem 2 km (2 dni pod rząd z odpoczynkiem trzeciego dnia) i robię brzuszki. Znalazłem gdzieś jakieś wyliczenie, że przebiegając km w 5 minut spala się średnio 1000 kcal. Mnie przebiegnięcie tych 2 km zajmuje trochę ponad 11 minut, także wychodziłoby, że spalam ok 2000 kcal rano i wieczorem drugie tyle. Do tego brzuszki (bardzo lekki trening). Czy w takim razie już teraz mam zapewniony deficyt kaloryczny i mogę jeść tak jak jadłem dotychczas?

Edytowane przez mrscruff
Czas edycji: 2011-09-10 o 09:16
mrscruff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 10:57   #2
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Prośba o poradę ws redukcji kalorii

a czy dotychczas biegałeś?
jak tak, to chudłeś czy nie? jak nie, to znaczy, że przydałoby się ograniczyć kalorie.
podaj swój przykładowy jadłospis.

EDIT:
a co do spalonych 1000 kcal w 5 minut to bajka.
100 - ok, ale nie 1000 .
w takim wypadku wychodziłoby, że w ciągu godziny spala się 12 000 kcal, co jest fizycznie niemożliwe, gdyż zazwyczaj godzinny wysiłek fizyczny pozwala na spalenie od 300 do 600-700 kcal/godzinę (w zależności od tego, co to jest za wysiłek). Może do 1000 na godzinę, ale na pewno nie do 12 000.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler

Edytowane przez morphine88
Czas edycji: 2011-09-10 o 10:59
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 11:18   #3
mrscruff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Prośba o poradę ws redukcji kalorii

Dzięki za odpowiedź. Dbałem o kondycję jakieś 3 lata temu, niestety później zacząłem pracować na siedząco przy komputerze i bardzo się zapuściłem. Wracam do biegania teraz, tzn. oficjalnie wczoraj zacząłem. Dziś też idę. 3 lata temu, kiedy biegałem dość regularnie (6 km co drugi dzień), miałem świetną sylwetkę i też zrzuciłem parę kg. Ale niestety nie wiedziałem wtedy o tym, że nie powinno się odpuszczać kolacji, a tak właśnie robiłem.

Mój przykładowy jadłospis... Szczerze nie przestrzegam jakiejś specjalnej diety czy coś. Jem raczej normalnie - na śniadanie dwie-trzy kromki białego chleba, czasem z szynką, czasem z serem żółtym. Obiad też zależy (nie jem nic pomiędzy), ale często ryż np z kawałkami kurczaka, czasem ziemniaki i pierś z kurczaka smażona. Kolacja również zależy od tego co akurat jest Ale podobnie jak śniadanie. Na razie wczoraj nie jadłem kolacji, ale to było zanim zagłębiłem się w niniejsze forum i poczytałem trochę o zdrowym (regularnym) odżywianiu. Dzisiaj na kolację planuję macę z twarożkiem.

Zaznaczam, że nie jestem jakoś specjalnie gruby, natomiast mam sadło i otłuszczone boki, a to strasznie mi już przeszkadza - 3 lata temu tego wszystkiego nie było. Chcę schudnąć jakieś 10 kg (waga sprzed 3 lat).

Edytowane przez mrscruff
Czas edycji: 2011-09-10 o 11:20
mrscruff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 20:58   #4
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Prośba o poradę ws redukcji kalorii

w takim razie spróbuj jeść tak jak jesz, ale pieczywo zamień na ciemne, tak samo ryż.
co do biegania - fajnie, że biegasz, ale do d*py jest biegać 10 minut rano i 10 wieczorem. Lepiej zabierz się do tego raz a dobrze, czyli pójdź biegać rano na 40 minut. I nie liczy się, czy przebiegniesz 5, 10 czy 20 km. Ważne jest by biegać tak, aby utrzymywać 75% swojego tętna. A tłuszcz zaczyna spalać się dopiero po 20-30 minutach.
jak się zastosujesz do tych rad a mimo to nie będziesz chudnąć, to obetnij trochę kalorie (to nie znaczy: licz), tj. usuń ser żółty, węgle z kolacji itp.
powodzenia
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 22:06   #5
mrscruff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Prośba o poradę ws redukcji kalorii

Na razie muszę biegać tak krótko i takie krótkie dystanse, bo z sześcioma kilometrami jeszcze sobie nie poradzę Póki co przyzwyczajam nogi do wysiłku, a dystans będę stopniowo zwiększał. Dzięki za rady, spróbuję się zastosować. Pozdrawiam.
mrscruff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:28.