Nagłe przerzedzenie - Proszę o pomoc! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-11, 16:44   #1
WerkaJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1

Nagłe przerzedzenie - Proszę o pomoc!


Dziewczyny, ponad dwa miesiace temu zaczełam ostro pielęgnowac swoje kłaki
Wszystko szło dobrze... a od ponad tygodnia moje włosy zaczeły masowo wypadac ((((
nie wiem o co chodzi i co robie źle nad czołem mam ogromne przerzedzenie !
Mam troche wrażenie, ze to od momentu gdy zaczelam olejowac włosy olejem lnianym (kupiony w Biedronce)... az się boje dotykac skalpu i wcierac Jantar dalej, wypadają jakby oszalały! Ale nie chce mi się w to wierzyc, ze to przez olejowanie...
Jakos super nic sie w mojej diecie nie pozmieniało - odżywiam się zdrowo (jak przystało na przyszłą panią dietetyk)

Ale dlaczego???!!!
proszę o rady, pomysły na powod/y ciagłego masowego wypadania



Pielęgnacja przez ostatnie 2 miesiace:
- myję codziennie włosy (są cienkie, przetłuszczające się bardzo szybko)
- myję raz w tygodniu z SLSami a w pozostale dni na zmiane: szampony babuszki Agafii, BabyDream, Odżywką z GP
- nakładam maski po prawie każdym myciu na od pół godziny do godziny, na zmiane: latte, maska z receptur babuszki Agafii, maski domowej roboty z np jajkami, balsam z Planeta Organica
- po każdym myciu wcieram Jantar
- od tygodnia mniej wiecej zaprzestalam pic siemie na rzecz olejowania olejem lnianym (moze to ma jakis wpływ????) chocialam sobie zrobic przerwe w piciu siemienia po półtorej miesiaca. i zaprzestalam od ok 2 tyg pic skrzypokrzywe (tak jakos mi sie zapomina ostatnio)
- czeszę TT
- chodzę w związanych włosach i w takich spię - zawsze! bo:
- nie prostuję od 2 miesiecy - a jak są niewyprostowane wygladaja paskudnie i dlatego wiąże...
- nakładam olej około 3 x w tyg czasami na noc, czasami na około 2 h przed myciem
WerkaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 21:17   #2
rozowaGlowa27
Przyczajenie
 
Avatar rozowaGlowa27
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 3
Dot.: Nagłe przerzedzenie - Proszę o pomoc!

Witaj
Też miałam problem z wypadającymi włosami. Przyczyny zjawiska nie znam niestety. Ponieważ jem zdrowo i biorę witaminki itd. Mi oprócz witamin ogólnie wzmacniających pomógł szampon Pantene pro-v na wypadające włosy oraz dwa razy tygodniu maseczka własnej roboty.
Przepis :
3 łyżki oleju rycynowego i jedno żółtko.
Nie wiem czy pomożeTobie. Czy wogóle będziesz chciała wypróbować.
Powodzenia
rozowaGlowa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 22:20   #3
Felicja
Wtajemniczenie
 
Avatar Felicja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 199
Dot.: Nagłe przerzedzenie - Proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez WerkaJ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ponad dwa miesiace temu zaczełam ostro pielęgnowac swoje kłaki
Wszystko szło dobrze... a od ponad tygodnia moje włosy zaczeły masowo wypadac ((((
nie wiem o co chodzi i co robie źle nad czołem mam ogromne przerzedzenie !
Mam troche wrażenie, ze to od momentu gdy zaczelam olejowac włosy olejem lnianym (kupiony w Biedronce)... az się boje dotykac skalpu i wcierac Jantar dalej, wypadają jakby oszalały! Ale nie chce mi się w to wierzyc, ze to przez olejowanie...
Jakos super nic sie w mojej diecie nie pozmieniało - odżywiam się zdrowo (jak przystało na przyszłą panią dietetyk)

Ale dlaczego???!!!
proszę o rady, pomysły na powod/y ciagłego masowego wypadania



Pielęgnacja przez ostatnie 2 miesiace:
- myję codziennie włosy (są cienkie, przetłuszczające się bardzo szybko)
- myję raz w tygodniu z SLSami a w pozostale dni na zmiane: szampony babuszki Agafii, BabyDream, Odżywką z GP
- nakładam maski po prawie każdym myciu na od pół godziny do godziny, na zmiane: latte, maska z receptur babuszki Agafii, maski domowej roboty z np jajkami, balsam z Planeta Organica
- po każdym myciu wcieram Jantar
- od tygodnia mniej wiecej zaprzestalam pic siemie na rzecz olejowania olejem lnianym (moze to ma jakis wpływ????) chocialam sobie zrobic przerwe w piciu siemienia po półtorej miesiaca. i zaprzestalam od ok 2 tyg pic skrzypokrzywe (tak jakos mi sie zapomina ostatnio)
- czeszę TT
- chodzę w związanych włosach i w takich spię - zawsze! bo:
- nie prostuję od 2 miesiecy - a jak są niewyprostowane wygladaja paskudnie i dlatego wiąże...
- nakładam olej około 3 x w tyg czasami na noc, czasami na około 2 h przed myciem
Może kucyk jest zbyt ciasny? Słabe włosy lubią wypadać, jeśli są zbytnio naprężone.
Nakładasz olej na skalp? Spróbuj omijać skórę. Są osoby, którym olej na skalpie nie służy.
Być może wypadanie jest sezonowe, albo coś się u Ciebie podziało hormonalnie. Ciężko jednoznacznie stwierdzić.

Znasz kozieradkę? Zaparza się zmielone nasiona, cedzi a potem tę "herbatkę" wciera w skórę głowy. Podobno bardzo pomaga.
__________________
Zapuszczam włosy
28cm (04.05.14), 30 (03.06.14) 31,5 (30.06.) 32 (30.07) 33,5 (30.08.), 35 (15.11.), 41 (4.04.15) 45 (29.09), 51 (05.16.)
cel: 31-35-40-45-50-.. osiagniety!

Denko 2016
suma: 0/157

Recrea 5%-28.09.
Felicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 09:27   #4
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nagłe przerzedzenie - Proszę o pomoc!

No ale są oleje na porost i właśnie powinno się je wcierać w skalp
Możliwe, że wypadają ci włosy podczas zmywania oleju, to normalne. Jeśli nie tylko podczas zmywania, zmień olej. Widocznie ci nie służy.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 10:02   #5
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Nagłe przerzedzenie - Proszę o pomoc!

Lepiej byłoby chyba spać w rozpuszczonych, bo gumki naciągają cebulki, ale jak kto chce, często się słyszy że kogoś od ciągłego wiązania boli skóra.
Ja bym coś łykała od wewnątrz np: skrzyp polny z witaminami, mnie kiedyś pudełko tych tabletek zahamowała całkowicie wypadanie i wyrosły nowe włosy. Było to białe opakowanie z fioletową naklejką.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pobrane (1).jpg (2,5 KB, 31 załadowań)
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-16 11:02:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:09.