Bardzo przetłuszczająca się skóra twarzy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-27, 15:16   #31
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Bardzo przetłuszczająca się skóra twarzy!

Cytat:
Napisane przez Szpagata13 Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie zadać tu pytanie w pewnym sensie powiązane z tematem.
Dziewczyny, czy macie jakieś dobre, sprawdzone kremy nawilżające do cery trądzikowej? Zależy mi na tym, żebym mogła stosować go w dzień i nie świecić się przy tym jak świnka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kremy nie, bo to głównie emolienty, a po co Ci emolienty, skoro Twoja skóra sama produkuje za dużo tłuszczu.
Postawiłabym na sera wodne i podobne produkty.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 19:29   #32
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Bardzo przetłuszczająca się skóra twarzy!

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kremy nie, bo to głównie emolienty, a po co Ci emolienty, skoro Twoja skóra sama produkuje za dużo tłuszczu.
Postawiłabym na sera wodne i podobne produkty.
A moglabys polecic cos sensownego? rowniez swiece sie jak swinka...
A probowalam przeroznych kremow Avene light i nadal swiecaca jestem...


Jedna znana pani kosmetolog niemiecka, poleca w przypadku przetluszczajacej sie cery,picie duzych ilosci plynow,co godzine szklanke wody np,zeby ta woda rownowazyla ten produkujacy sie tluszcz.-sebum.
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 20:08   #33
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Bardzo przetłuszczająca się skóra twarzy!

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
A moglabys polecic cos sensownego? rowniez swiece sie jak swinka...
A probowalam przeroznych kremow Avene light i nadal swiecaca jestem...
Mówimy o rynku niemieckim czy polskim? W Polsce jeszcze coś się znajdzie, ale w DE jest bieda. To zależy też, czy Ci przeszkadza formuła dostępnych stacjonarnie niemieckich ser tzn woda + alkohol + gliceryna + wyciągi (Alterra, Arya Laya). Jeśli przeszkadza, to trzeba szukać niestety albo wśród wysokopółkowych (np Declare) albo kupować w necie spoza niemieckiego asortymentu. Ja przeszłam na azjatyckie sera, jest tu większy wybór lekkiej pielęgnacji, kremów wodnych, emulsji z minimalną ilością emolientów lub kremów w postaci galaretki. Warstwa takiego kosmetyku nie dokłada się to warstwy tłuszczu produkowanej przez skórę.

Ale oczywiście przy mocnym łojotoku (konieczność matowienia skóry co godzinę czy dwie) ŻADEN kosmetyk nie wyreguluje takiego przetłuszczania ani go nie opóźni. Można tylko wypracować sobie nawyk regularnego zbierania nadwyżki sebum chusteczkami /bibułkami matującymi na zmianę z pudrowaniem.

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
Jedna znana pani kosmetolog niemiecka, poleca w przypadku przetluszczajacej sie cery,picie duzych ilosci plynow,co godzine szklanke wody np,zeby ta woda rownowazyla ten produkujacy sie tluszcz.-sebum.
Woda, której organizm nie potrzebuje zostanie i tak wysikana, to jest jakaś bzdura, że skóra ją wchłonie i zatrzyma czy co? Ja nie widzę żadnego związku między ilością wypijanych płynów a stopniem przetłuszczania skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 21:58   #34
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Bardzo przetłuszczająca się skóra twarzy!

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mówimy o rynku niemieckim czy polskim? W Polsce jeszcze coś się znajdzie, ale w DE jest bieda. To zależy też, czy Ci przeszkadza formuła dostępnych stacjonarnie niemieckich ser tzn woda + alkohol + gliceryna + wyciągi (Alterra, Arya Laya). Jeśli przeszkadza, to trzeba szukać niestety albo wśród wysokopółkowych (np Declare) albo kupować w necie spoza niemieckiego asortymentu. Ja przeszłam na azjatyckie sera, jest tu większy wybór lekkiej pielęgnacji, kremów wodnych, emulsji z minimalną ilością emolientów lub kremów w postaci galaretki. Warstwa takiego kosmetyku nie dokłada się to warstwy tłuszczu produkowanej przez skórę.

Ale oczywiście przy mocnym łojotoku (konieczność matowienia skóry co godzinę czy dwie) ŻADEN kosmetyk nie wyreguluje takiego przetłuszczania ani go nie opóźni. Można tylko wypracować sobie nawyk regularnego zbierania nadwyżki sebum chusteczkami /bibułkami matującymi na zmianę z pudrowaniem.



.
Czyli Cale zycie sie meczyc z tlustoscia na skorze... strasznie to uciazliwe... do tego ten tluszcz oszpeca...
tak chodzilo mi raczej o rynek niemiecki,a probowalas ZEL ALOESOWY firmy hübner? co sadzisz o zelu aloesowym?
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------

Edytowane przez Perlowe Wlosy
Czas edycji: 2016-07-27 o 21:59
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 22:06   #35
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Bardzo przetłuszczająca się skóra twarzy!

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
Czyli Cale zycie sie meczyc z tlustoscia na skorze... strasznie to uciazliwe... do tego ten tluszcz oszpeca...
tak chodzilo mi raczej o rynek niemiecki,a probowalas ZEL ALOESOWY firmy hübner? co sadzisz o zelu aloesowym?
Jeśli przyczyną jest jakiś stan chorobowy i uda się dobrać leczenie, które można stosować długo, to nie trzeba się męczyć. To samo z dietą, też można nią wyregulować trądzikowe i łojotokowe stany.
Przy łojotoku kosmetykami niestety wiele się nie zrobi, ważne żeby nie zaszkodzić sobie bardziej, bo to jest niestety możliwe (za mocne oczyszczanie albo zbytnie obciążanie skóry np olejami).

Nie miałam tego żelu, ogólnie wolę bardziej złożone kosmetyki, ale o lekkiej konsystencji. Stąd zainteresowanie azjatyckimi. Niemieckie kupuję, jak już muszę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 22:17   #36
Renatka16
Raczkowanie
 
Avatar Renatka16
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 278
Dot.: Bardzo przetłuszczająca się skóra twarzy!

Mam ten sam problem kochana
Niejednokrotnie wstydziłam się tego, jak wygląda moja buzia.
Najlepiej radzę sobie z nią w wakacje. Nie maluję się podkładem, więc łatwo usunąć tłusty film z twarzy. Poza tym w wakacje stosuje się kremy, by natłuścić ciało do opalania, więc wygląda to jakbym zwyczajnie posmarowała się kremem
Im bardziej próbowałam radzić sobie z przetłuszczającą skórą tym było gorzej i do tego wyskakiwały pryszcze...
Ogromne znaczenie ma u mnie podkład. Kiedy używałam tańszych podkładów moja buzia była tłusta dużo szybciej.
Ostatnimi czasy używam podkładu Max Factor Facefinity i jestem zadowolona, chociaż nieco wysusza mi skórę w strefie T.

Nie możesz nadmiernie wysuszać skóry. To wcale nie pomoże, wręcz przeciwnie. Wtedy nie dość, że jest tłusta, to jeszcze podrażniona... Spróbuj z bibułkami matującymi. Może nie pomagają na długo, ale zawsze coś tam dają Przynajmniej u mnie.
Renatka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 03:53   #37
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Bardzo przetłuszczająca się skóra twarzy!

Ale tez trzeba taka cere dobrze oczyscic z kremow itp,bo inaczej gdy nie oczyscimy jej dobrze,to powstana wagry...
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-01, 10:39   #38
Daga_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6
Dot.: Bardzo przetłuszczająca się skóra twarzy!

Też mam ten problem, ale właściwie tylko latem. Bardzo długo źle pielęgnowałam skórę twarzy bo właśnie bardzo mocno ją wysuszałam tymi wszystkimi kosmetykami, które miały ją matowić. Wiele razy słyszałam, że to błędne koło i że jak się wyszusza skórę to ona produkuje jeszcze więcej sebum. Tak na prawdę to taką cerę również trzeba nawilżać. Ja teraz stosuję delikatne kosmetyki do oczyszczania (unikam w składzie alkoholu) i stosuję kremy bogato nawilżające na noc, a na dzień te matujące. Dodatkowo makijaż: fluid matujący i taki sam puder, a w ciągu dnia jak trzeba to używam również bibułek matujących.
Daga_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 17:28   #39
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Bardzo przetłuszczająca się skóra twarzy!

Dobrze ,ale czym myc skore wrazliwa,naczynkowa,badz z tradzikiem rozowatym ,przy tym bardzo tlusta ?
TAKA skore nie wolno czyms bardzo oczyszczajacym podrazniajacym traktowac,bo bedzie podrazniona-powstanie STAN ZAPALNY,ale przeciez trzeba ja oczyszczac dobrze bo jest tlusta i jak dobrze nie bedziemy ja oczyszczac to powstana zaskorniki-wagry...
Bledne Kolo .Kremow-emulientow taka skora nie lubi ze wzgledu na to ze sama z siebie wydziela duzo sebum,no ale trzeba ja jakos wzmacniac,pogrubiac,ze wzgledu na naczynka,badz tradzik rozowaty...
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 18:03   #40
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Bardzo przetłuszczająca się skóra twarzy!

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
Dobrze ,ale czym myc skore wrazliwa,naczynkowa,badz z tradzikiem rozowatym ,przy tym bardzo tlusta ?
TAKA skore nie wolno czyms bardzo oczyszczajacym podrazniajacym traktowac,bo bedzie podrazniona-powstanie STAN ZAPALNY,ale przeciez trzeba ja oczyszczac dobrze bo jest tlusta i jak dobrze nie bedziemy ja oczyszczac to powstana zaskorniki-wagry...
Bledne Kolo .Kremow-emulientow taka skora nie lubi ze wzgledu na to ze sama z siebie wydziela duzo sebum,no ale trzeba ja jakos wzmacniac,pogrubiac,ze wzgledu na naczynka,badz tradzik rozowaty...
Nie ma jednego schematu. Możesz myć dwuetapowo albo jednoetapowo. Teraz na rynku jest naprawdę dużo przeróżnych środków o bardzo różnych postaciach i konsystencjach, więc nie ma opcji, żeby nie znaleźć czegoś dla siebie. Tylko często wymaga to zakupów w internecie, bo drogerie nie zawsze nadążają z tym, co się dzieje na rynku, a już zwłaszcza niemieckie drogerie.
Masz do wyboru:
-balsamy, kremy i olejki myjące - na tłustej skórze będzie to raczej pierwszy etap i będzie trzeba ich pozostałości usunąć czymś. Ja usuwam micelem.
-mleczka
-płyny i żele micelarne
-pudry myjące
-cleansery, liquidy głównie chyba azjatyckie, które rewelacyjnie doczyszczają i usuwają filtry oraz nawet ciężki makijaż. Dla mnie to oczyszczanie na poziomie mydła, ale pH o wiele niższe, więc nie są to środki tak agresywne. Dla mnie to odkrycie tego roku.
Oraz klasyczne żele, pianki, mydła.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 17:45   #41
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Bardzo przetłuszczająca się skóra twarzy!

Chimay możesz podać konkretne nazwy tych ser wodnych, które się u Ciebie sprawdziły, mogą być też polskie. Prosiłbym również o podanie jakiego micela aktualnie używasz.
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-19, 09:36   #42
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Bardzo przetłuszczająca się skóra twarzy!

Cytat:
Napisane przez gosh85 Pokaż wiadomość
Chimay możesz podać konkretne nazwy tych ser wodnych, które się u Ciebie sprawdziły, mogą być też polskie. Prosiłbym również o podanie jakiego micela aktualnie używasz.
Micel od dawna Bioderma Sensibio. Sebium do tłustej cery też jest dobry, matuje skórę o jakieś minimum pół godziny dłużej niż inne, pod warunkiem, że nałoży się na nią coś lekkiego, a nie krem albo co gorsza filtr. Tylko nie nadaje się do oczu i ma zapach, dlatego Sensibio jest moją podstawową i ulubioną wersją, a Sebium używam rzadziej.
Lubię też azjatyckie liquidy myjące, bo nie wysuszają jak żele czy pianki ze standardowymi detergentami.

Z ser i podobnych kosmetyków mogę polecić:
z dostępnych w Polsce:
-Charmine Rose Ferulac HA Serum - z wit C i kwasem ferulowym
-Verona Skin Up
-Farmona Amber Ray
z azjatyckich:
-Innisfree seria Green Tea podseria Fresh do tłustej cery: essence, serum, watery cream (w postaci żelu)
-toner Swanicoco Herbs Snail
-su:m37 D-Purifying Essence KLIK
-od biedy It's Skin z propolisem
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 18:56   #43
gosh85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 84
Dot.: Bardzo przetłuszczająca się skóra twarzy!

Chimay, dziękuję za propozycje. Jak jeszcze jakieś ser polecasz to pisz.
gosh85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 17:35   #44
klaudia_stefa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 51
Dot.: Bardzo przetłuszczająca się skóra twarzy!

U mnie dobrze sprawdzał się krem Dermedic, krem-żel, on był lekki, dobrze nawilżał i twarz się po nim nie świeciła. Z takich typowo matujących mogę polecić Bielendę Insta perfect, matt & clear , pomaga zwalczyć niedoskonałości, matuje, łagodzi i zwęża pory
klaudia_stefa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-19 17:35:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:27.