euthyrox - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-02, 07:29   #31
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: euthyrox

mam pytanie do osób chorych na niedoczynność wraz z hashimoto-zaczynałam od dawki euthyrox 25 i po pół tabl zwiekszała mi lek co 2 miesiace -ost brałam 50 a teraz 50 i połowę 25-tki i zaczęło sie przy 50 poczułam ze wszystko wchodzi na lepsza droge poprowiło sie samopoczucie przestałam tyc-a teraz od tygodnia znowu czuje sie jak na poczatku leczenia coraz gorzej i moje pyt czy to z powodu tak delikatnie podniesionej dawki do 63 czy poprostu 50 przestała spełniac swoja role?
miki81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 08:18   #32
katenka11
Przyczajenie
 
Avatar katenka11
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 17
Dot.: euthyrox

Cytat:
Napisane przez miki81 Pokaż wiadomość
mam pytanie do osób chorych na niedoczynność wraz z hashimoto-zaczynałam od dawki euthyrox 25 i po pół tabl zwiekszała mi lek co 2 miesiace -ost brałam 50 a teraz 50 i połowę 25-tki i zaczęło sie przy 50 poczułam ze wszystko wchodzi na lepsza droge poprowiło sie samopoczucie przestałam tyc-a teraz od tygodnia znowu czuje sie jak na poczatku leczenia coraz gorzej i moje pyt czy to z powodu tak delikatnie podniesionej dawki do 63 czy poprostu 50 przestała spełniac swoja role?

witaj
miałam to samo co Ty ,okazało się,że poprostu choroba szybciej postępuje i dawka jest już niewystarczająca...teraz biorę setkę chociaż lekarz zalecił 75,ale sama widzę po sobie ,że 75 już jest za mało,za tydzień zrobię sobie prywatnie TSH i jeśli będzie dobre to zostanę już przy tej dawce,jeśli spadnie za bardzo wrócę do 75.Szkoda by mi było bo od dwóch tygodni czuję się świetnie i wreszcie ruszyła moja przemiana materii,zaczynam zbijać wagę tak jak przewidział mój lekarz rodzinny,powiedział,że chudnąć zacznę dopiero po setcepozdrawiam
katenka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 06:10   #33
miki81
Raczkowanie
 
Avatar miki81
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 76
Dot.: euthyrox

hej bardzo dziękuje ze odpowiedzialas-no widzisz u mnie przy 50 było ok wczoraj miała mwizyte i lekarz przełozył ja na dzis bo powiedział ze z tego co mowie moge miec wysokie ft3 a tego mi tym razem nie zbadała i musze teraz dorobic bad i wtedy cos zdecyduje
miki81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 10:40   #34
Marik1a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 13
Dot.: euthyrox

Te tabletki trzeba brać regularnie!! Ja mialam identyczna sytuacje na poczatku gdy stwierdzono mi niedoczynnosc tarczycy wynik byl troszke ponizej normy bralam eutyrox 50 i bagatelizowalam sprawe, zapominalam o lekach itd.W tamtymm miesiacu odczulam tego skutki a mianowicie łysienie plackowate ... wypadła mi kępa włosow z głowy wtedy sie przerazilam zrobilam badania i wyszlo mi 0,006 czyli wynik tragiczny, teraz juz nie zapominam o tabletkach lepiejsie odzywiam i wlosy odrastaja Nie zapom inajcie o tych tabletkach ponieważ są ważne dla waszego organizmu. Ten hormon ktory jest zawarty w tabletkach po prostu po tych 30 minutach w ktorych niemozna jesc kumuluje się w naszej tarczycy i dzieki temu lepiej funkcjomuje. Ja bede brala te tabletki do konca zycia, tak mi powiedzial lekarz...
Marik1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 22:17   #35
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: euthyrox

Dziewczyny, przestrzegam przed Euthyroxem. Na pewno nie każdy ma takie skutki uboczne, ale uczulam, że gdy się pojawią to mogą być spowodowane przez ten lek.
Od paru miesięcy brałam Euthyrox 3/4 dawki 175. Niestety bardzo pogorszył mi się wzrok. Do tego stopnia, że bałam się prowadzić samochód po zmroku. Właśnie gdy było ciemno widziałam najgorzej. Tak jakby moje oczy nie umiały przyzwyczaić się do ciemności. Tzw. kurza ślepota.
Już miałam umawiać się do okulisty, gdy akurat zmieniłam lek na Letrox. Efekt był szokujący. W ciągu 3(!) dni wszelkie dolegliwości związne ze wzrokiem MINĘŁY jak ręką odjął. Zobaczyłam (dobre słowo) to wychodząc z domu po zmroku i po raz pierwszy od miesięcy nie musiałam iść "po omacku"!
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 08:38   #36
katenka11
Przyczajenie
 
Avatar katenka11
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 17
Dot.: euthyrox

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przestrzegam przed Euthyroxem. Na pewno nie każdy ma takie skutki uboczne, ale uczulam, że gdy się pojawią to mogą być spowodowane przez ten lek.
Od paru miesięcy brałam Euthyrox 3/4 dawki 175. Niestety bardzo pogorszył mi się wzrok. Do tego stopnia, że bałam się prowadzić samochód po zmroku. Właśnie gdy było ciemno widziałam najgorzej. Tak jakby moje oczy nie umiały przyzwyczaić się do ciemności. Tzw. kurza ślepota.
Już miałam umawiać się do okulisty, gdy akurat zmieniłam lek na Letrox. Efekt był szokujący. W ciągu 3(!) dni wszelkie dolegliwości związne ze wzrokiem MINĘŁY jak ręką odjął. Zobaczyłam (dobre słowo) to wychodząc z domu po zmroku i po raz pierwszy od miesięcy nie musiałam iść "po omacku"!
słyszałam o tym ,że wzrok się pogarsza,ale to jest tak rzadkie,że chyba nie musimy się bać,lewotyroksyna jest nam potrzebna jak powietrze i boje się ,że po Twoim apelu niektóre osoby przestaną go brać.Ja jestem na terapii od roku,nadal na setce i czuję się REWELACYJNIE!Mój wynik to 0,8 i jest to poziom przy którym czuję sie najlepiej.Tak jak pisałam wypracowałam go sama metodą prób i błędów,balansując dawką i robiąc wynik co miesiąc.Myślę,że zaoszczędziłąm kilka setek na wizytach lekarskichBierzcie leki regularnie bo są one przepustką do normalności ,tak jak u mnie ,życzę dużo zdrówka i dobrego samopoczucia ,szczególnie w tak cudowne dni jak dzisiaj!pozdrowi
onka
katenka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 00:20   #37
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: euthyrox

Cytat:
Napisane przez katenka11 Pokaż wiadomość
słyszałam o tym ,że wzrok się pogarsza,ale to jest tak rzadkie,że chyba nie musimy się bać,lewotyroksyna jest nam potrzebna jak powietrze i boje się ,że po Twoim apelu niektóre osoby przestaną go brać.Ja jestem na terapii od roku,nadal na setce i czuję się REWELACYJNIE!Mój wynik to 0,8 i jest to poziom przy którym czuję sie najlepiej.Tak jak pisałam wypracowałam go sama metodą prób i błędów,balansując dawką i robiąc wynik co miesiąc.Myślę,że zaoszczędziłąm kilka setek na wizytach lekarskichBierzcie leki regularnie bo są one przepustką do normalności ,tak jak u mnie ,życzę dużo zdrówka i dobrego samopoczucia ,szczególnie w tak cudowne dni jak dzisiaj!pozdrowi
onka
Podkreśliłam, że nie każdy ma takie skutki uboczne. Chodziło mi o to, że jeśli ktoś zauważy u siebie podobne objawy, niech zapali mu się czerwona lampka, że to może chodzić o Euthyrox. Ja osobiście jestem mało podatna na skutki uboczne, prawie wszystkie leki jakie zażywałam działały na mnie książkowo, a tu proszę... Odkryłam zalezność pogorszenia się wzroku z Euthyroxem całkiem przypadkowo (akurat zrobiłam badania i postanowiłam zabrać się również za wizytę u okulisty, a problem sam się rozwiązał po zmienieniu leku la Letrox) i raczej długo nie domyśliłabym się dlaczego miałam akurat takie objawy. Również pozdrawiam i życzę zdrówka
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-24, 19:52   #38
anglistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 237
Dot.: euthyrox

Witam,
ja również zażywam Euthyrox 75 z tym, że pół tabletki od jakichś 3 miesięcy, ogólnie czuję się dobrze ale wyskakuje mi duzo więcej pryszczy na twarzy. Wcześniej zdarzało się, że przed miesiączką wyskoczyły 2 czy 3 ale szybko znikały a teraz jest ich więcej, wyskakują praktycznie przez cały cykl i bardzo ciężko się ich pozbyć :/ korektory i żele antybakteryjne ani staranny makijaż nie dają rady :/ wiem, że to tylko defekt kosmetyczny ale jednak nie wygląda to za ładnie. Czy któraś z Was też tak ma?
anglistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 07:51   #39
katenka11
Przyczajenie
 
Avatar katenka11
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 17
Dot.: euthyrox

Cytat:
Napisane przez anglistka Pokaż wiadomość
Witam,
ja również zażywam Euthyrox 75 z tym, że pół tabletki od jakichś 3 miesięcy, ogólnie czuję się dobrze ale wyskakuje mi duzo więcej pryszczy na twarzy. Wcześniej zdarzało się, że przed miesiączką wyskoczyły 2 czy 3 ale szybko znikały a teraz jest ich więcej, wyskakują praktycznie przez cały cykl i bardzo ciężko się ich pozbyć :/ korektory i żele antybakteryjne ani staranny makijaż nie dają rady :/ wiem, że to tylko defekt kosmetyczny ale jednak nie wygląda to za ładnie. Czy któraś z Was też tak ma?
muszą Ci się hormony uregulować,u mnie to trwało ponad rok,mimo, że mam 40 lat cerę miałam jak moja 18letnia córka i razem się leczyłyśmy z trądzikuPrzy niedoczynności mamy spowolnioną przemianę materii i stąd te kłopoty z cerą,bierz coś wspomagającego przemianę ,ja piłam bratki ale nie każdemu pomagają,musisz znaleść złoty środek dla siebie i nie martw się napewno wszystko w końcu minie pozdrawiam
katenka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:47   #40
anglistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 237
Dot.: euthyrox

Cytat:
Napisane przez katenka11 Pokaż wiadomość
muszą Ci się hormony uregulować,u mnie to trwało ponad rok,mimo, że mam 40 lat cerę miałam jak moja 18letnia córka i razem się leczyłyśmy z trądzikuPrzy niedoczynności mamy spowolnioną przemianę materii i stąd te kłopoty z cerą,bierz coś wspomagającego przemianę ,ja piłam bratki ale nie każdemu pomagają,musisz znaleść złoty środek dla siebie i nie martw się napewno wszystko w końcu minie pozdrawiam
dziękuję Ci za odpowiedź nawet zaczęłam się zastanawiać czy to może przez coś innego mam takie kłopoty z cerą ale zaczęło się dokładnie od momentu zażywania tego leku. Może faktycznie spróbuję z tym bratkiem jeszcze raz dziękuję
anglistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 17:08   #41
wladzimiera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: euthyrox

Może temat spadku wagi z euthyroxem był już dawno temu, ale chciałam przestrzec, że u niektórych zbyt duża dawka może powodować znaczny(!) spadek wagi. Trafiłam do endokrynologa, który był wiekowym panem i uważał, że na guzki obojętnie jakiej wielkości trzeba brać euthyrox 125 (przy czym taką końską dawkę dał mi kiedy moje wyniki nie były odbiegające daleko od normy, ale mam guzek na tarczycy). Nie byłam kompletnie świadoma o niczym co związane z problemami z tarczycą, byłam młoda, nie dopytałam się i jak głupek brałam tą dawkę przez rok (!). Sytuacja wyglądała tak, że miesiączka zatrzymała mi się na dwa miesiące, schudłam 15 kilogramów przez ostatni miesiąc brania i ogółem wszystko było nie tak. Druga Pani endokrynolog do której trafiłam (która mnie uratowała) zastanawiała się czy mnie nie wysłać do psychologa, bo podobno trafiają do niej dziewczyny z podobnej przyczyny, które specjalnie biorą euthyrox żeby schudnąć! Przestrzegam, żeby tego nie próbować, bo można się nieźle załatwić.I pilnujcie dawek, bo to naprawdę mega ważne.
wladzimiera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-09, 13:49   #42
ashana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 13
Dot.: euthyrox

Mi lekarz przepisał euthrox 25, jedna tabletka rano. Wcześniej brałam thyrozol w bardzo dużych dawkach (na nadczynność, która zaczęła wpadać w niedoczynność, stąd euthyrox).
U mnie ten lek spowodował masakrę z organizmem! Waga podskoczyła mi po nim: 10 kg w 2 miesiące. Do tego większy problem: zaczęło się u mnie pojawiać nadmierne owłosienie jak u faceta!!! Czarne grube włosy zaczęły mi obrastać uda po wewnętrznej stronie, aż do kolan. Pojawiło mi się owłosienie na rękach i górnej stronie stóp - ciemne, nieestetyczne. Na brzuchu to samo. Włosy w miejscach gdzie zostały wydepilowane (woskiem) odrastają po 2 dniach! A włosy na głowie zaczęły wypadać ogólnie w dużych ilościach, a najwięcej z przodu, tak że porobiły mi się zakola. Jakiś koszmar! Czy ktoś miał podobne sensacje po tym leku i wie co poradzić? Endokrynolog z dermatologiem przerzucają na siebie na wzajem odpowiedzialność i nikt mi nie umie niczego poradzić. Zbliża się lato, a ja nie mogę nawet krótkich spodenek założyć. Pomocy!
ashana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 16:29   #43
wladzimiera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: euthyrox

Przeraziłam się jak przeczytałam twój post... bardzo ci współczuję. Powiem ci, że u mnie też pojawiły się włoski na wewnętrznej części ud, ale są bardzo słabiutkie. No i golenie też niestety teraz muszę powtarzać co dwa dni / codziennie. Mam też podobnie jeśli chodzi o wypadanie włosów - stosuję często maseczki z jajka i oleju rycynowego, które dają mi ogromną poprawę - polecam też odżywkę WAX (do włosów blond lub dla brunetek), jest dobra dla pacjentek po chemii, więc to silny środek. Na pewno pomoże. Kupowany w aptece w plastikowym pojemniku w kształcie walca. Jednak wszystko co mnie dotknęło nie jest uciążliwe, a z tego co piszesz u ciebie dolegliwości strasznie ci dokuczają...
A enedokrynolog nie sprawdził czy przypadkiem nie jesteś przypadkiem osoby, która nie może brać euthyroxu? Mój narzeczony jest przykładem właśnie takiego pacjenta, który po euthyroxie dostaje depresji - tzw. jeden na milion. Tyle, że żeby lekarz w ogóle na to spojrzał pod tym kątem, trzeba go mocno naciskać. Znaleźć dobrego endokrynologa teraz to masakra.....
wladzimiera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.