Wypukły ślad po strupie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-13, 14:01   #1
just_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15

Wypukły ślad po strupie


Witam, na policzku z powodu wyciśniętego pryszcza zrobił mi się dość spory strup który po kilku dniach odpadł. Jednak teraz moja skóra nie dość że odznacza się kolorem (jest różowa), błyszczy i jest wypukła, tzn wystaje ponad powierzchnię mojej skóry. Co mogę z tym zrobić? Czy ten różowo błyszczący ślad to odstająca blizna ?
just_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 15:37   #2
PiszacDniem
Wtajemniczenie
 
Avatar PiszacDniem
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 511
Dot.: Wypukły ślad po strupie

ALbo blizna ale moze ropa, która jest jeszcze głębiej pod skóra. Sama tak mialam ale masc ichtiolowa mi w tym pomogła
__________________
LOVELINESS | blog

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 15:59   #3
just_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15
Dot.: Wypukły ślad po strupie

Teraz jak po wypukłości przejechałam palcem to czuję że pod skórą coś jest, coś co pod wpływem palca się lekko przesuwa pod skórą, nie mam pojęcia co z tym zrobić w dodatku skóra oprocz tego ze odstaje to jej powierzchnia jest tak jakby błyszcząca i różowa co mnie dobija bo jest to dość bardzo widoczne, nie chcę miec tego juz zawsze
just_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 17:53   #4
loneliness18
Rozeznanie
 
Avatar loneliness18
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 580
Dot.: Wypukły ślad po strupie

Cytat:
Napisane przez just_a Pokaż wiadomość
Teraz jak po wypukłości przejechałam palcem to czuję że pod skórą coś jest, coś co pod wpływem palca się lekko przesuwa pod skórą, nie mam pojęcia co z tym zrobić w dodatku skóra oprocz tego ze odstaje to jej powierzchnia jest tak jakby błyszcząca i różowa co mnie dobija bo jest to dość bardzo widoczne, nie chcę miec tego juz zawsze
Jesli miaąłm wiekszego pryszcza to często się tak kończyło ale to tylko kilka dni, później znikało Choć strupek odpadł jednak skóra w tym miejscu jest nadal bardzo wrażliwa - daj jej czas na regeneracje.
__________________
Nasz dzień 21.06.2014
loneliness18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 16:05   #5
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Wypukły ślad po strupie

Cytat:
Napisane przez just_a Pokaż wiadomość
Teraz jak po wypukłości przejechałam palcem to czuję że pod skórą coś jest, coś co pod wpływem palca się lekko przesuwa pod skórą, nie mam pojęcia co z tym zrobić w dodatku skóra oprocz tego ze odstaje to jej powierzchnia jest tak jakby błyszcząca i różowa co mnie dobija bo jest to dość bardzo widoczne, nie chcę miec tego juz zawsze
To jest ropa pewnie. Na pewno nie grzebać tam Zaczekaj az się samo zaleczy, pewnie niestety z blizną...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 16:31   #6
just_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15
Dot.: Wypukły ślad po strupie

Właśnie mi się wydaje że ta skóra jest wypukła (odstająca) właśnie przez to "przesuwalne coś" pod skórą, bo ona odstaje akurat w tym miejscu w którym to coś jest. Jest mniej więcej wielkości ziarna fasoli, nie wiem co robić, nie dość ze jest to widoczne to w dodatku nie jest płaskie, nie wiem jak ja będę z takim czymś chodzić już zawsze...
just_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 16:40   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Wypukły ślad po strupie

Cytat:
Napisane przez just_a Pokaż wiadomość
Właśnie mi się wydaje że ta skóra jest wypukła (odstająca) właśnie przez to "przesuwalne coś" pod skórą, bo ona odstaje akurat w tym miejscu w którym to coś jest. Jest mniej więcej wielkości ziarna fasoli, nie wiem co robić, nie dość ze jest to widoczne to w dodatku nie jest płaskie, nie wiem jak ja będę z takim czymś chodzić już zawsze...
Posmaruj maścią ichtiolową (wyciąga ropę). Nie zamartwiaj się, bo na całe zycie Ci nie zostanie Nałóż korektor czy podkład i nie grzeb, a samo powinno się zaleczyć.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-15, 14:03   #8
soo_shy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 65
Błyszcząca, różowa skóra po odpadnięciu strupa, pomocy :(

Witam, jakis czas temu mialam na czole dosc sporego pryszcza, wiem ze nie powinnam go wyciskac jednak to bylo silniejsze ode mnie a wiec zrobilam to, przez prawie dobe skora była opuchnieta,potem zaczal się tworzyc strup, po kilku dniach zaczal on sam odpadac az w koncu zszedł calkowicie. Teraz na pamiątke mam na czole odrozniający się od skory (jestem bardzo blada), rózowy i o dziwo dziwnie błyszczący slad o srednicy ok 2 cm , jest to naprawde bardzo widoczne, z daleka jak i z bliska. Nie wiem co mam robic, czy ten rozowy slad zniknie? I czemu skora jest tak dziwnie śliska oraz błyszcząca? Minął juz prawie tydzien a ja nie widze poprawy, nie wiem co robic, prosze o pomoc
soo_shy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 11:49   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Błyszcząca, różowa skóra po odpadnięciu strupa, pomocy :(

Cytat:
Napisane przez soo_shy Pokaż wiadomość
Witam, jakis czas temu mialam na czole dosc sporego pryszcza, wiem ze nie powinnam go wyciskac jednak to bylo silniejsze ode mnie a wiec zrobilam to, przez prawie dobe skora była opuchnieta,potem zaczal się tworzyc strup, po kilku dniach zaczal on sam odpadac az w koncu zszedł calkowicie. Teraz na pamiątke mam na czole odrozniający się od skory (jestem bardzo blada), rózowy i o dziwo dziwnie błyszczący slad o srednicy ok 2 cm , jest to naprawde bardzo widoczne, z daleka jak i z bliska. Nie wiem co mam robic, czy ten rozowy slad zniknie? I czemu skora jest tak dziwnie śliska oraz błyszcząca? Minął juz prawie tydzien a ja nie widze poprawy, nie wiem co robic, prosze o pomoc
Będziesz miała niestety bliznę w tym miejscu...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:41.