Dziwne objawy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-05, 21:36   #1
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986

Dziwne objawy


Witam, pisze tutaj poniewaz zauwazylam u siebie ostatnio dziwne objawy.. Mam 24 lata. Okres mam zawsze regularny (cykl 26dni) i trwa on ok 6-7 dni. Ostatnie 2 razy byl krotszy (5dni)gdzie tylko 2 pierwsze mialam krwawienie potem dzien przerwy i 2 dni lekkie krwawienie (normalnie przez 4-5 dni jest obfite), opricz tego dziwnie urosl mi brzuch i bolal mnie (teraz juz jest lepiej) Kilka dni temu zauwazylam tez ze wycieka mi cos z piersi- wyglada jak mleko, a karmic przestalam 1,5 roku temu i od tej pory nic takiego sie nie dzialo. Teraz ta wydzielina pojawia sie za kazdym razem jak lekko nacisne piersi. W ciazy nie jestem (robilam test, zreszta to malo prawfopodobne) i nie wiem co to moze byc? Ten brzuch to prawdopodobnie od stresu (2 tyg zaczelam szkole i baaardzo sie tym stresowalam). Czytalam w internecie o takich objawach, ze moze to byc cos z prolaktyna? Myslalam moze wybrac sie do lekarza, ale chwilowo nie mam kiedy bo lekarz przyjmuje w godzinach kiedy mam szkole.. Nie lubie kiedy cos sie dzieje z moim cialem, dlatego troche sie martwie, chociaz to pewnie nic takiego..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 13:20   #2
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Dziwne objawy

Cytat:
Napisane przez spaghettii Pokaż wiadomość
Witam, pisze tutaj poniewaz zauwazylam u siebie ostatnio dziwne objawy.. Mam 24 lata. Okres mam zawsze regularny (cykl 26dni) i trwa on ok 6-7 dni. Ostatnie 2 razy byl krotszy (5dni)gdzie tylko 2 pierwsze mialam krwawienie potem dzien przerwy i 2 dni lekkie krwawienie (normalnie przez 4-5 dni jest obfite), opricz tego dziwnie urosl mi brzuch i bolal mnie (teraz juz jest lepiej) Kilka dni temu zauwazylam tez ze wycieka mi cos z piersi- wyglada jak mleko, a karmic przestalam 1,5 roku temu i od tej pory nic takiego sie nie dzialo. Teraz ta wydzielina pojawia sie za kazdym razem jak lekko nacisne piersi. W ciazy nie jestem (robilam test, zreszta to malo prawfopodobne) i nie wiem co to moze byc? Ten brzuch to prawdopodobnie od stresu (2 tyg zaczelam szkole i baaardzo sie tym stresowalam). Czytalam w internecie o takich objawach, ze moze to byc cos z prolaktyna? Myslalam moze wybrac sie do lekarza, ale chwilowo nie mam kiedy bo lekarz przyjmuje w godzinach kiedy mam szkole.. Nie lubie kiedy cos sie dzieje z moim cialem, dlatego troche sie martwie, chociaz to pewnie nic takiego..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Na moje oko, coś zaczyna się dziać z Twoimi hormonami. I masz rację, jeżeli chodzi o prolaktynę. To ona odpowiada za mleczną wydzielinę z piersi, zaburzenie cykli, objawy PMS. Co do powiększenia brzucha, to mogą być różne rzeczy. Weźmy na przykład zespół jelita nadwrażliwego, zatrzymanie wody w organizmie, nie raz endometrioza, policystyczne jajniki... Może po prostu trochę Ci się przytyło. Ze stresu niby też można mieć takie objawy. Jak tylko zawitasz u lekarza, to niech Ci da skierowanie na badania prolaktyny i progesteronu. Te dwa hormony idą w parze. Może coś Ci się ostro poprzestawiało. Dla świętego spokoju ducha, zrób także estradiol, TSH, FSH i LH.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 18:28   #3
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Dziwne objawy

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Zapomialam jeszcze dodac, ze od jakiegos czasu jestem tez drazliwa, czesto chce mi sie plakac, i pojawia mi sie na lewej piersi bolacy guzek, ktory podczas okresu zanika. Wybiore sie w najblizszym czasie do lekarza


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 19:50   #4
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Dziwne objawy

Cytat:
Napisane przez spaghettii Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo za odpowiedz. Zapomialam jeszcze dodac, ze od jakiegos czasu jestem tez drazliwa, czesto chce mi sie plakac, i pojawia mi sie na lewej piersi bolacy guzek, ktory podczas okresu zanika. Wybiore sie w najblizszym czasie do lekarza


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
No to już można być pewnym, że jest coś nie tak z prolaktyną. Życzę zdrowia
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-06, 19:52   #5
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Dziwne objawy

Dziekuje w takim razie nie bede czekac dlugo z wizyta u lekarza


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 14:23   #6
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dziwne objawy

Bylam dzisiaj u lekarza, bo jeszcze oprpcz tych objawow doszedl mi potworny bol plecow, boli tak, ze czasem nie wiem czy tomplecy czy brzuch pomaga tylko polozenie sie, najlepiej na plecach. Lekarz powiedzial, ze co do tantych objawow to nie wie co to, i prawdopodobnie samo przejdzie. Jesli po 2 mcach sie pogorszy i np dostane goraczki i czerownych piersi lub zacznie leciec z nich zolty plyn to wtedy mam przyjsc i moooze ewentualnie mnie skieruje do ginekologa. Ale powiedzial, ze skoro nie mam goraczki i zapalenia to samo przejdzie. A na badania zadne mnie nie wysle, bo to bez sensu. Na plecy kazal brac paracet jak bedzie bardzo bolec. Myslicie, ze dobrze powiedzial?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013

Edytowane przez spaghettii
Czas edycji: 2014-09-19 o 14:25
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 17:19   #7
Szu_Mil
Raczkowanie
 
Avatar Szu_Mil
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 304
Dot.: Dziwne objawy

Nie dał Ci skierowania na badania, bo albo mu było szkoda albo zwykły rodzinny nie może badań na hormony płciowe, bo to może tylko gin. Ja bym szła do gina od razu, bo to wygląda na problemy z prolaktyną.
Szu_Mil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-19, 17:32   #8
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Dziwne objawy

Tylko, ze ja nie mieszkam w Polsce, i tutaj idzie sie najpierw do lekarza rodzinnego (jak zamawialam wizyte to pytalam czy powinnam isc do ginekologa to powiedziala mi babka, ze nie, ze mam isc do rodzinnego). Moj lekarz jest niestety na urlopie, a ten dzisiaj to jakis bardzo mlody, niby dotykal mi brzuch, obejrzal plecy i patrzyl czy tego guzka nie mam.. Ale stwierdzil, ze badan nie ma co robic bo to napewno nic takiego :/ poczekam jakis miesiac moze i pojde do mojego lekarza wtedy, albo pojde w grudniu w Polsce.. Z jednej strony podoba mi sie, ze tutaj lekarze nie daja od razu ilus tam lekow przy byle przeziebieniu, ale z drugiej strony wkurza mnie, ze jak problem jest juz powazniejszy to i tak nie biora tego na powaznie..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-19 18:32:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.