Bagaż Podręczny... proszę o rade - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-21, 13:22   #31
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Bagaz podreczny

Cytat:
Napisane przez olis91 Pokaż wiadomość
mam malutki dylemat!lecę w lipcu ryanairem do east midlands i mam tylko bagaż podręczny!muszę zabrać znajomym dwa wagony papierosów.będzie z tym problem czy puszczą na odprawie bez problemów?!
jesli zmieścisz to w torbę o wymiarach jakich wtmagają w przypadku bagażu podręcznego i do 10 kg wagi bagażu się zmieścisz to problemów nie powinno być...
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 09:29   #32
olis91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 23
Dot.: Bagaz podreczny

okdzięki bardzo!
olis91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 19:15   #33
KochankaM
Raczkowanie
 
Avatar KochankaM
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Belfast, Irlandia Północna
Wiadomości: 41
Wyślij wiadomość przez Yahoo do KochankaM Send a message via Skype™ to KochankaM
Dot.: Bagaz Podręczny !

Witam
Leciałam już kilkakrotnie i zawsze Ryanairem, więc już znam wszystkie przepisy na pamięc co mogę mieć a czego nie w bagazu podrecznym. Jest jednak jeden problem na ktory nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. Otóż wylatuję na dłuższy czas i chcę zabrać swojego laptopa, ale mam też do oddania na miejscu pożyczonego netbooka, więc muszę wziąć oba i nie wiem czy mogę mieć dwa komputery w podręcznym.
Pomóżcie, z góry dzięki za odpowiedzi
KochankaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 10:26   #34
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: Bagaz Podręczny !

Cytat:
Napisane przez KochankaM Pokaż wiadomość
Witam
Leciałam już kilkakrotnie i zawsze Ryanairem, więc już znam wszystkie przepisy na pamięc co mogę mieć a czego nie w bagazu podrecznym. Jest jednak jeden problem na ktory nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi. Otóż wylatuję na dłuższy czas i chcę zabrać swojego laptopa, ale mam też do oddania na miejscu pożyczonego netbooka, więc muszę wziąć oba i nie wiem czy mogę mieć dwa komputery w podręcznym.
Pomóżcie, z góry dzięki za odpowiedzi
nie wiem jak jest teraz ale chyba w zeszłym roku w LOT-cie było można mieć tylko 1, ja leciałam z TŻ-tem więc mieliśmy dwa i problemu nie było, ale czytaliśy, że 1 osoba 1 laptop, nie wiem czy teraz coś się zmieniło
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 19:04   #35
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Bagaz Podręczny !

KochankaM a jak z jedzeniem i lekami w Ryanerze?Leki mogą być w dealerce, szklanej fiolce, ulotka do lekow musi być? Jakie jedzenie zabierasz w podręcznym? Ja kiedyś miałam termos z herbatąale to bylo przed 11września.
Nie mam rejestrowego
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 10:35   #36
KochankaM
Raczkowanie
 
Avatar KochankaM
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Belfast, Irlandia Północna
Wiadomości: 41
Wyślij wiadomość przez Yahoo do KochankaM Send a message via Skype™ to KochankaM
Dot.: Bagaz Podręczny !

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
KochankaM a jak z jedzeniem i lekami w Ryanerze?Leki mogą być w dealerce, szklanej fiolce, ulotka do lekow musi być? Jakie jedzenie zabierasz w podręcznym? Ja kiedyś miałam termos z herbatąale to bylo przed 11września.
Nie mam rejestrowego
Jeśli chodzi o jedzenie, to po prostu nie zabierałam nic, bo wszystkie loty miały góra dwie godziny i zawsze mogłam coś zjeść po przejściu odprawy lub podczas przesiadki. A zabieranie jedzenia "polskiego"lub innego to wiem, że odpada (zabierają - widziałam), i jeśli woziłam nasze specjały bądz inne to tylko w rejestrowanym (teraz poruszam się już tylko z podręcznym). Na 100% można wnieść jedzenie w przypadku niemowląt i małych dzieci. i chyba nawet bez większych ograniczeń, bo to co miała ostatnio kobieta lecąca koło mnie z na oko 3 letnim dzieckiem, to przechodziło ludzkie pojecię, a aromaty mnie zabijały (karmiła je kiełbachą;P straszny lot).... Podczas lotów widziałam ludzi szamających kanapki i widać, że były "domowe", więc taką forme raczej można, albo nikt też nie zwraca na to uwagi. Ja zazwyczaj po prostu nie jem przed podróżą, rzadko mi sie to zdarza (ale zawsze mam gumy do żucia w podręcznym, ale nikt nic nigdy mi nie powiedział:P).
Woda mineralna (to tak do tematu jedzenia) - niestety wszystkie płyny muszą być w foliowej torebce i muszą mieć do 100ml każdy i łącznie nie przekraczać litra, więc woda odpada. Można zawsze kupić po odprawie.
Co do leków to ja zawsze mam antykoncepcyjne i jakieś na biegunkę w podręcznym (na wszelki wypadek), również nikt mi nie zwrócił uwagi, choć ulotkę brałam, ale nigdy nikt się o nią nie dopytywał. Słyszałam kiedyś, że trzeba mieć ksero recepty, ale myślę, że to bujda (dowiedziałam się tego kiedyś właśnie na Wizażu, gdy leciałam po raz pierwszy, również z podręcznym i tabletkami anty). Albo nie dotyczy to Ryanaira Myślę, że teraz termos z herbata nie przeszedłby pomyślnie kontroli przez to, że strasznie zaostrzyli te przepisy dotyczące przewozu płynów. Aaa leki miałam po prostu w listkach (nawet bez opakowań, ale jak już pisałam z ulotką).
Jutro robię dokładnie tak samo, obym się tylko zmieściła w tych 10 kilo

Co do mojego wcześniejszego pytania to poznałam odpowiedz, że jeśli loty dotyczą europejskich krajów, a komputery są do własnych użytków (tzn. używany, bez kartonu itp) to można przewieźć nawet 5, byle by się zmieścić do jednego bagażu i nie przekraczać limitu wagowego Uspokoiłam się A pomógł telefon na lotnisko

Dorka1980- mam nadzieję, że byłam choć trochę pomocna Pozdrawiam.
Jutro mój 9 lot Ryanairem
KochankaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 07:29   #37
moja_justys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 11
Dot.: Bagaz Podręczny !

ja kupiłam sobie zestaw walizek Antler i pamiętam, że w jednej z nich była taka lista rzeczy, które można zabierać ze sobą do bagażu podręcznego (bo zawsze miałam problem z nadbagażem, a walizki bardzo mi pomogły, bo były wyważone), sporo latam samolotem i faktycznie mi się przydała ta informacja, polecam jednak wejść na stronę internetową firmy lotniczej i tam przeczytać co oni akceptują
moja_justys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-20, 21:18   #38
StayAway
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Bagaż podręczny i kosmetyki

Jeśli już był taki wątek to przepraszam, ale nie udało mi się znaleźć
Niedługo lecę do Irlandii. Biorę tylko bagaż podręczny. Chciałabym wziąć kilka kosmetyków, więc stąd moje pytanie: Skąd wziąć plastikowe buteleczki o max. pojemności 100 ml ? Jedyne co mi przychodzi na myśl to te po wodzie utlenionej...
StayAway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 21:41   #39
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Bagaż podręczny i kosmetyki

W Rossmannie i innych drogeriach możesz kupić mini kosmetyki, plastikowe buteleczki też chyba mają
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 00:52   #40
agnes188
Zakorzenienie
 
Avatar agnes188
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 15 678
Dot.: Bagaż podręczny i kosmetyki

ja tez w rosmanie widzialam wiec tam na sto procent takie dostaniesz
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=744399
Wymianka torebki sukienka

agnes188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 23:33   #41
Agulka2187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 56
Bagaż podręczny??

Hej dziewczyny mam do Was pytanie pierwszy raz będę lecieć samolotem i nie wiem jak to się odbywa z tymi wagami a mianowicie... czy w wagę bagażu podręcznego wlicza się torba z laptopem i torebka no i kurtka i buty oczywiście czy to przewozi się oddzielnie i nic nie jest ważone...?

Bo na pewnej stronie przeczytałam:

PRZEDMIOTY, KTÓRE MOŻNA DODATKOWO ZABRAĆ NA POKŁAD SAMOLOTU
Oprócz bagażu podręcznego i urządzeń technicznych, dodatkowo można zabrać ze sobą na pokład następujące przedmioty:

torebkę, mały neseser lub niewielką teczkę (bądź torbę na laptopa) wraz z zawartością
płaszcz, szal lub koc
mały aparat fotograficzny lub lornetkę
odpowiednią ilość gazet do czytania w czasie podróży
nosidło i jedzenie na podróż dla niemowlęcia
kule lub inne przedmioty o zastosowaniu ortopedycznym niezbędne w czasie podróży


Czyli nie są one wliczane do wago bagażu podręcznego? czy jak??
POMÓŻCIE!!!
Agulka2187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-27, 23:37   #42
Gacuchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 346
GG do Gacuchna
Dot.: Bagaż podręczny??

Cytat:
Napisane przez Agulka2187 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam do Was pytanie pierwszy raz będę lecieć samolotem i nie wiem jak to się odbywa z tymi wagami a mianowicie... czy w wagę bagażu podręcznego wlicza się torba z laptopem i torebka no i kurtka i buty oczywiście czy to przewozi się oddzielnie i nic nie jest ważone...?

Bo na pewnej stronie przeczytałam:

PRZEDMIOTY, KTÓRE MOŻNA DODATKOWO ZABRAĆ NA POKŁAD SAMOLOTU
Oprócz bagażu podręcznego i urządzeń technicznych, dodatkowo można zabrać ze sobą na pokład następujące przedmioty:

torebkę, mały neseser lub niewielką teczkę (bądź torbę na laptopa) wraz z zawartością
płaszcz, szal lub koc
mały aparat fotograficzny lub lornetkę
odpowiednią ilość gazet do czytania w czasie podróży
nosidło i jedzenie na podróż dla niemowlęcia
kule lub inne przedmioty o zastosowaniu ortopedycznym niezbędne w czasie podróży


Czyli nie są one wliczane do wago bagażu podręcznego? czy jak??
POMÓŻCIE!!!

to na pewnej stronie czy na stronie przewoźnika? bo nie wszędzie pozwolą Ci torbę z laptopem zabrać osobno. ale wagowych ograniczeń raczej nie ma tylko bagaż ten nadawany się waży, podręczny ma mieć dobre wymiary, żeby zmieścił się na półce albo pod siedzeniem.
Gacuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 23:43   #43
Agulka2187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 56
Dot.: Bagaż podręczny??

na tej stronie: http://eturystyka.org/content/view/806/102/
ja lece Ryanairem. Czyli jak wezmę laptopa w rękę i będę miała torebkę i kurtkę to wezmą to na wagę do bagażu? czy już nie policzą? bo są ograniczenia do 10kg i wymiary podane:/:/
Agulka2187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 00:28   #44
Gacuchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 346
GG do Gacuchna
Dot.: Bagaż podręczny??

Cytat:
Napisane przez Agulka2187 Pokaż wiadomość
na tej stronie: http://eturystyka.org/content/view/806/102/
ja lece Ryanairem. Czyli jak wezmę laptopa w rękę i będę miała torebkę i kurtkę to wezmą to na wagę do bagażu? czy już nie policzą? bo są ograniczenia do 10kg i wymiary podane:/:/
http://www.ryanair.com/pl/pytania/li...zu-podrecznego

dozwolona tylko jedna sztuka = nie możesz mieć i torebki, i laptopa. wsadzasz lapka do torebki albo kombinujesz jakoś, żeby była jedna torba. limit wagowy masz, 10 kg. na lotnisku są takie śmieszne ramko-pudełka - jak torba się zmieści, to zaakceptują
Gacuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 02:08   #45
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Bagaż podręczny??

W Ryanair możesz mieć tylko jedną sztukę bagażu. Czyli nie możesz mieć osobno torebki z laptopem i takiej zwykłej damskiej nawet jak łącznie ważą do 10kg.

Chociaż czasem przymykają na to oko, ale to już zależy od szczęścia.
Czasem ważą, czasem wsadza się bagaż w te kosze pomiarowe, ale przeważnie ważą i mierzą tylko te większe bagaże. Ale to czysta loteria
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje



Edytowane przez layla_lbn
Czas edycji: 2011-11-28 o 02:09
layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 16:27   #46
AisaS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 23
GG do AisaS
Dot.: Bagaż podręczny??

Ja musiałam upchać zwykłą torebkę (nie bardzo wypchaną, portfel, komorka, chusteczki hig itp ale typu worek, wiec sama w sobie zajmujaca duuuzo miejsca) do plecaczka ktory byl moim bagazem podrecznym (aparat foto, przewodnik, litrowy woreczek z kosmetykami itp). Ledwo udalo mi sie zmiescic, uwazam ze to nie fair, ze ma byc 1 sztuka, jezeli ktos ma maksymalny wymiarami jeden bagaz a ja 2 torebki o wymiarze i wadze polowy tego czyjegos jednego. Niestety z panami z lotniska w 99% nie da sie rozmawiac.
AisaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 18:37   #47
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Bagaż podręczny??

Najlepiej sprawdzać na stronie danej linii lotniczej bo każda może mieć inne wymagania
Akurat w ryanair można mieć tylko 1 szt. bagażu podręcznego czyli np. parasolkę, laptopa, kamerę, gazety, torebkę musisz mieć w 1 torbie ( o wymiarach nie większych niż 55 cm x 40 cm x 20 cm). Kurtkę założysz na siebie więc się nie liczy
Do tego jeśli kupisz coś na lotnisku to też musisz do tej torby podręcznej wepchnąć.
Czasem przymykają oko ale często zdarza się tak że przed samym wejściem do samolotu torby są ważone i mierzone (w specjalnym koszyku - musisz włożyć torbę - jak jest za wielka to się nie mieści). I gdy masz nadbagaż to musisz po prostu wyrzucić coś na lotnisku
I pamiętaj o tym że w bagażu podręcznym nie możesz przewozić niektórych przedmiotów np. metalowego pilnika do paznokci. A wszystkie płyny (perfumy, pasty do zębów, podkłady itp.) muszą być umieszczone w specjalnym woreczku( o wymiarach ok. 20 x 20 cm) i mają mieć opakowania do 100 ml (czyli nawet jak masz załóżmy krem w opakowaniu 150 ml ale zostało ci mniej niż połowa to i tak nie możesz go przewieźć - każą wyrzucić)
Daruj sobie też branie napoju bo i tak go nie przeniesiesz i będziesz musiała kupić sobie coś na podróż w sklepiku na lotnisku (po odprawach)
I zachęcam do zapoznania się z:
http://www.ryanair.com/pl/pytania/
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 22:41   #48
Agulka2187
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 56
Dot.: Bagaż podręczny??

Dziękuję Wam wszystkim za cenne odpowiedzi i rady

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Mam jeszcze jedno małe pytanko chodzi o ten tekst

Limit bagażu rejestrowanego

Bagaż rejestrowany to dowolny przedmiot zaakceptowany do przewozu w luku samolotu, w tym torby, akcesoria dziecięce (foteliki samochodowe, krzesełka dziecięce, łóżeczka turystyczne), instrumenty muzyczne, sprzęt sportowy itp. (urządzenia do poruszania się i spacerowe wózki dziecięce są przewożone bezpłatnie i nie wymagają wcześniejszej rezerwacji).

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów linie lotnicze Ryanair nie przyjmują do przewozu sztuk bagażu o wadze powyżej 32 kg lub o wymiarach przekraczających łącznie 81 cm wysokości, 119 cm szerokości i 119 cm głębokości. To ograniczenie wagi nie dotyczy sprzętu ułatwiającego poruszanie się.

To sie tyczy tylko bagazu rejestrowanego prawda? czy teraz chodzi im o laczne wymiary i bagazy podrecznego i rejestrowanego? bo ta waga 32 kg mnie zmyla... Ja mam 2 walizki jedna podreczna o wymiarach: 55 cm x 40 cm x 20 cm i druga rejestrowana: 80 cm x 50 cm x 25 cm. Chyba ok?
Agulka2187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 21:24   #49
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Bagaż podręczny??

Słuchajcie mam pytanie... czy antyperspirant w sztyfcie muszę wsadzić do tego plastikowego worka?? Nie jestem też pewna czy puder sypki też powinien być w tym woreczku... eh porąbane to. A te woreczki takie małe
proszę odpiszcie !!! w sobotę mam wylot ;p
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-08, 21:26   #50
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Bagaż podręczny??

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
Słuchajcie mam pytanie... czy antyperspirant w sztyfcie muszę wsadzić do tego plastikowego worka?? Nie jestem też pewna czy puder sypki też powinien być w tym woreczku... eh porąbane to. A te woreczki takie małe
proszę odpiszcie !!! w sobotę mam wylot ;p
Puder na bank nie, sztyft raczej nie
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 21:36   #51
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Bagaż podręczny??

o jak fajnie szybka odpowiedź
dziękuję bardzo wsadzę ten antyperspirant normalnie do walizki bez worka... oby sie nie doczepili. W razie czego przeniosę do worka, ale pewnie będę musiała coś z niego wyrzucić bo jest na styk...Może ktoś leciał z Łodzi i się wypowie czy bardzo się czepiają?
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 21:48   #52
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Bagaż podręczny??

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
o jak fajnie szybka odpowiedź
dziękuję bardzo wsadzę ten antyperspirant normalnie do walizki bez worka... oby sie nie doczepili. W razie czego przeniosę do worka, ale pewnie będę musiała coś z niego wyrzucić bo jest na styk...Może ktoś leciał z Łodzi i się wypowie czy bardzo się czepiają?
A co masz jeszcze w tym worku? może coś co można przerzucić do torby
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 22:18   #53
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Bagaż podręczny??

ojj czego ja tam nie mam :p bo rozumiem ze worek ma miec 20x20cm? Zastanawiam się czy jeśli coś jest podane w gramach to powinno się tam znaleźć??
Mam tonik, krem, plyn do demakijażu, szampon, żel do twarzy i ciała, fluid, eyeliner w kremie < podany w gramach> cień w tubce i korektor sypki i nie zmieści mi się antyperspirant;/ wszystko w pojemniczkach małych
Kredkę do oczu mogę mieć "luzem"?
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 22:30   #54
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Bagaż podręczny??

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
ojj czego ja tam nie mam :p bo rozumiem ze worek ma miec 20x20cm? Zastanawiam się czy jeśli coś jest podane w gramach to powinno się tam znaleźć??
Mam tonik, krem, plyn do demakijażu, szampon, żel do twarzy i ciała, fluid, eyeliner w kremie < podany w gramach> cień w tubce i korektor sypki i nie zmieści mi się antyperspirant;/ wszystko w pojemniczkach małych
Kredkę do oczu mogę mieć "luzem"?
Kredkę tak i korektor sypki też może być luzem
Ja wszystko przelewam do tych malutkich buteleczek które można kupić. Ale zawsze i tak coś dorzucam do worka Tz (bo zazwyczaj z nim latam)
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 09:27   #55
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Bagaż podręczny??

Hehe fajnie że masz komu podrzucić ja lecę sama więc co najwyżej mogę się uśmiechnąć do jakiegoś obcego hehe
Akurat ten korektor sypki mam w maciupkim pudełeczku więc i tak to nic nie zmienia... ehh :p
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 10:13   #56
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Bagaż podręczny??

niby ma byc ten woreczek 20x20, a ja mialam popakowane w chyba 3 takie mniejsze, ale tez przezroczyste i sie nie czepiali czepili sie tylko krytej kosmetyczki w ktora zapakowalam chusteczki i wkladki, bo wlozylam ja na dno, a reszta byla na wierzchu i nic nie mowili
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 12:18   #57
tylkokasia
Moderator
 
Avatar tylkokasia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 9 995
Dot.: Bagaż podręczny??

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
niby ma byc ten woreczek 20x20, a ja mialam popakowane w chyba 3 takie mniejsze, ale tez przezroczyste i sie nie czepiali czepili sie tylko krytej kosmetyczki w ktora zapakowalam chusteczki i wkladki, bo wlozylam ja na dno, a reszta byla na wierzchu i nic nie mowili
Nie rozumiem? przecież taką kosmetyczkę i to co w niej było można normalnie przewozić w torbie podręcznej. Więc jak mogli się przyczepić?

U mnie był problem z grzebieniem do tapirowania (plastikowy szpikulec). I leciałam z nim z 10 razy i tylko raz się przyczepili - w PL. w Krakowie. Musiałam wyrzucić.
Raz mieli problem z paletą cieni (bo dziwnie wyglądała na scanie) bo wydaje mi się że te foremki były z metalu. Ale po pokazaniu co to nie było problemu.
A i raz wiozłam lokówkę ale rozłożoną na części i panowie bardzo dopytywali się o najgrubszą nakładkę do kręcenia (chyba dziwnie wyglądała )
Poza tym przewoziłam wiele dziwnych rzeczy i zawsze mam wypchaną na maxa torbę i nie było problemów
__________________
Mój Instagram

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie



tylkokasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 13:54   #58
Queer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 55
GG do Queer
Dot.: Bagaż podręczny??

Skoro lecisz z bagażem podręcznym i rejestrowanym to przecież możesz kosmetyki dać do bagażu rejestrowanego i nie będziesz mieć problemu, że się coś nie mieści do przezroczystego woreczka nie wiem gdzie lecisz ale chyba przez te kilka godzin nie będziesz co chwile biegać do łazienki i poprawiać make up
__________________
Słońce jest zawsze tam gdzie pada deszcz

jesteś moją prywatną złotą rybką


Queer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 16:33   #59
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Bagaż podręczny??

Lecę z samym podręcznym...
Już nie będę kombinowała z tymi woreczkami zostawię 1.
Ale ogólnie mam np taką kosmetyczkę przezroczystą 25x20cm zamykaną na suwak ale nie jest szczelna. Tam by mi się wszystko zmieściło bez problemu.
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 16:52   #60
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Bagaż podręczny??

Cytat:
Napisane przez tylkokasia Pokaż wiadomość
Nie rozumiem? przecież taką kosmetyczkę i to co w niej było można normalnie przewozić w torbie podręcznej. Więc jak mogli się przyczepić?
byla na samym dnie a nie na wierzchu i widac na skanie ujrzeli w niej cos, co warto obejrzec
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-15 23:40:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:17.