Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-12-22, 15:49   #91
Unless
Rozeznanie
 
Avatar Unless
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 693
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

dziewczyny ja te¿ niestety muszê siê do was do³±czyæ... Okropne te str±ki s± u mnie, co bym nie robi³a to zaraz 'kluski' z w³osów :/ i chocia¿ dbam o nie to nie widzê spektakularnej ró¿nicy. Oby to by³a tylko kwesta czasu dlatego bêdê was podczytywaæ co radzicie na ten problem
Unless jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-22, 21:06   #92
Roo__
Raczkowanie
 
Avatar Roo__
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 82
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Ja równie¿ niestety mam z tym problem
szczególnie w³osy z przodu g³owy w przeci±gu 3-4h od mycia formuj± siê w nie³adne grupki

Natomiast dzisiaj rano sta³a siê rzecz niemo¿liwa. Na³o¿y³am wczoraj na noc olejek Alterry migda³y&papaja i dzisiaj przez ca³y dzieñ, w³osy s± sypkie, nie przet³u¶ci³y siê i nie klaput³y po kilku godzinach
Ale niestety jest te¿ minus, zaczê³y siê elektryzowaæ lekko - jak nigdy.
Jestem pewna ¿e to olejek, bo wsmarowa³am go równie¿ w cia³o i na rêkach w³oski te¿ stawa³y dêba przy ¶ci±gniêciu bluzki

Edytowane przez Roo__
Czas edycji: 2012-12-23 o 01:59
Roo__ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-26, 15:51   #93
Savages
Agencja Spamu - Nie staæ nas na reklamê, wiêc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 118
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

S³uchajcie jestem po do¶æ duuuu¿ej lekturze blogów, forów itd. ( w koñcu trochê wolnego czasu i wpadam w wir internetowy). Przechodz±c do konkretów, skoro nie mo¿emy ich poskromiæ to mo¿e w³a¶nie nauczmy siê z nimi ¿yæ. Tak jak napisa³a Moddy, one s± modne jeszcze, tylko musimy sprawiæ ¿eby mniej siê przet³uszcza³y, hmm mo¿e utrwalenie by pomog³o? No nie wiem. Moddy jakiego specyfiku u¿ywasz?
Savages jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-27, 10:53   #94
Moddy
Agencja Spamu - Nie staæ nas na reklamê, wiêc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 54
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

ja mam wyg³adzaj±c± od¿ywkê bez sp³ukiwania z T&G.
I w³a¶nie jest dobra na te stercz±ce krótkie w³oski. No i nie mam po niej jako¶ widocznych mocno str±ków.
Moddy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-29, 12:29   #95
Moddy
Agencja Spamu - Nie staæ nas na reklamê, wiêc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 54
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

to chocia¿ siê pochwal czy rada by³ przydatna
Moddy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-12-31, 07:33   #96
Tasiax
Rozeznanie
 
Avatar Tasiax
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 891
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Mi zbijaj± siê czasem w str±ki przez to, ¿e do¶æ mocno je wycieniowa³am grr. Teraztylko czekam, ¿eby równa czê¶æ w³osów by³a do¶æ d³uga i wtedy je zetnê
__________________

K.
Tasiax jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-03, 21:55   #97
Savages
Agencja Spamu - Nie staæ nas na reklamê, wiêc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 118
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Moddy mo¿esz wrzuciæ linka z KWC do tej od¿ywki, bo nie wiem czy my¶lê o tej samej co Ty Cieniowanie jest z³e :P tzn. ja ju¿ od dawnie nie cieniujê bo fryzjerki zawsze robi³y mi he³m na g³owie ;/ bo w³a¶nie tak strasznie mocno je cieniowa³y.
Savages jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-01-03, 23:21   #98
katharinka00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

z checia sama sie dowiem, co to za odzywka...
katharinka00 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-04, 10:36   #99
Moddy
Agencja Spamu - Nie staæ nas na reklamê, wiêc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 54
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

ja u¿ywam dok³adnie tej.
http://global.images8.fotosik.pl/260...d0694bed0a.jpg
mam nadziejê tylko, ¿e link dzia³a
Moddy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-01-11, 08:57   #100
Moddy
Agencja Spamu - Nie staæ nas na reklamê, wiêc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 54
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

to dobrze, git majonez
czyli nie tylko u mnie siê sprawdza.
Moddy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-14, 22:18   #101
Ailil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Witam Was czytam wizaz bardzo dlugo. Odk±d pamiêtam to borykam siê ze straczkujacymi siê koñcówkami... Wlosomaniaczka jestem od wrze¶nia 2012r. i mimo trafionej pielêgnacji problem jest nadal. W³osy mam cieniowane a to na pewno wzmacnia fatalny wygl±d... Ostatnio naolejowalam w³osy Amla(parafina na pierwszym miejscu w sk³adzie...) i efekt mnie zaskoczy³:-D ,w³osy miekkie ,doci±¿one i sypkie;-) stan do¶æ trwa³y:-D polecam spróbowaæ ,mimo ¿e parafina nie ka¿dym wlosom bêdzie odpowiada³a.
Pozdrawiam Was:-D

Edytowane przez Ailil
Czas edycji: 2013-04-15 o 23:59 Powód: literowki
Ailil jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-22, 19:51   #102
patycek
Rozeznanie
 
Avatar patycek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 884
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Nie ma sposobu na str±ki !! Mam je odk±d pamiêtam, cieniutkie w³osy jak pajêczyna, ma³o ich i nigdy piêkne nie by³y i nie bêd± mimo ¿e to moje marzenie mieæ gêste ciêzkie sypkie wlosy
Dawniej jako dziecko nie u¿ywa³am szamponów z silikonami bo za moich czasów dzieciñstwa by³y takie szampony jak bambino i trzy zio³a, czyli sama natura i ¿adnych silikonów a nawet pamiêtam ¿e babcia prawie co dzieñ p³uka³a mi w³osy rumiankiem a w³osy mimo to by³y okropne i str±kowate i do tej pory mi tak zosta³o
Je¶li mia³abym co¶ powiedziec o silikonach to nawet je pochwale bo jedynie po szamponach z silikonami widzê minimaln± poprawê ale nigdy nie trwa ona d³ugo...
Wystarczy ¿e wyjdê na zewn±trz, nawet wiatr nie musi wiaæ, choæ oczywi¶cie jak wieje to na mojej g³owie tworz± siê masakryczne str±ki!
Bez wiatru te¿... wystarczy ¿e spêdze na dworze kilka minut.
U mnie to nie wynika z przet³uszczonych w³osów, owszem musze je myæ co dzieñ bo maj± tak± tendencje ale u mnie wynika to z du¿ego ich przesuszenia.
Teraz zapuszczam naturalne, wcze¶niej farbowa³am je latami, obecnie moje w³asne w³osy to 10 cm a reszta to koñcówki bardzo przesuszone i zniszczone. To w³asnie one obecnie najbardziej zbijaj± siê w str±ki a na dworze zmniejszaj± swoj± objêto¶æ o 3/4
Jak przegl±dam siê w wystawach sklepowych i widze te kluski na g³owie to chce mi siê p³akaæ. Zawsze patrzê na dziewczyny która mijam, na ich piêkne gêste w³osy i wiem ¿e nigdy takich nie bêdê mieæ.
Takie str±ki mam od urodzenia... pamiêtam ¿e w podstawówce kupi³am sobie jaki¶ zwyk³y szampon z ró¿y i moje w³osy by³y piêkne i puszyste ale to trwa³o tydzieñ potem po tym szamponie robi³y siê coraz gorsze.
Pamiêtam równie¿ ¿e od¿ywka WAX bardzo dobrze podzia³a³a na moje str±ki i po jej zastosowania mia³am puszyste sypkie w³osy ale tez nie trwa³o to d³ugo bo kilka tygodni, potem ju¿ od¿ywka w ogóle siê nie sprawdza³a a wrêcz mia³am po niej w³osy w tragicznym stanie.
Mam wra¿enie ¿e moje okropne pióra buntuj± sie na wszystko co mo¿e sprawiæ ¿eby by³y ³adniejsze
Ech...jak je uczeszczê to nawet jako tako wygl±daj± ale wystarczy ¿e minie kilka minut i ...

Edytowane przez patycek
Czas edycji: 2013-04-22 o 19:53
patycek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-04-28, 19:43   #103
Luthieenn
Raczkowanie
 
Avatar Luthieenn
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 43
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Cytat:
Napisane przez patycek Poka¿ wiadomo¶æ
Nie ma sposobu na str±ki !! Mam je odk±d pamiêtam, cieniutkie w³osy jak pajêczyna, ma³o ich i nigdy piêkne nie by³y i nie bêd± mimo ¿e to moje marzenie mieæ gêste ciêzkie sypkie wlosy
Dawniej jako dziecko nie u¿ywa³am szamponów z silikonami bo za moich czasów dzieciñstwa by³y takie szampony jak bambino i trzy zio³a, czyli sama natura i ¿adnych silikonów a nawet pamiêtam ¿e babcia prawie co dzieñ p³uka³a mi w³osy rumiankiem a w³osy mimo to by³y okropne i str±kowate i do tej pory mi tak zosta³o
Je¶li mia³abym co¶ powiedziec o silikonach to nawet je pochwale bo jedynie po szamponach z silikonami widzê minimaln± poprawê ale nigdy nie trwa ona d³ugo...
Wystarczy ¿e wyjdê na zewn±trz, nawet wiatr nie musi wiaæ, choæ oczywi¶cie jak wieje to na mojej g³owie tworz± siê masakryczne str±ki!
Bez wiatru te¿... wystarczy ¿e spêdze na dworze kilka minut.
U mnie to nie wynika z przet³uszczonych w³osów, owszem musze je myæ co dzieñ bo maj± tak± tendencje ale u mnie wynika to z du¿ego ich przesuszenia.
Teraz zapuszczam naturalne, wcze¶niej farbowa³am je latami, obecnie moje w³asne w³osy to 10 cm a reszta to koñcówki bardzo przesuszone i zniszczone. To w³asnie one obecnie najbardziej zbijaj± siê w str±ki a na dworze zmniejszaj± swoj± objêto¶æ o 3/4
Jak przegl±dam siê w wystawach sklepowych i widze te kluski na g³owie to chce mi siê p³akaæ. Zawsze patrzê na dziewczyny która mijam, na ich piêkne gêste w³osy i wiem ¿e nigdy takich nie bêdê mieæ.
Takie str±ki mam od urodzenia... pamiêtam ¿e w podstawówce kupi³am sobie jaki¶ zwyk³y szampon z ró¿y i moje w³osy by³y piêkne i puszyste ale to trwa³o tydzieñ potem po tym szamponie robi³y siê coraz gorsze.
Pamiêtam równie¿ ¿e od¿ywka WAX bardzo dobrze podzia³a³a na moje str±ki i po jej zastosowania mia³am puszyste sypkie w³osy ale tez nie trwa³o to d³ugo bo kilka tygodni, potem ju¿ od¿ywka w ogóle siê nie sprawdza³a a wrêcz mia³am po niej w³osy w tragicznym stanie.
Mam wra¿enie ¿e moje okropne pióra buntuj± sie na wszystko co mo¿e sprawiæ ¿eby by³y ³adniejsze
Ech...jak je uczeszczê to nawet jako tako wygl±daj± ale wystarczy ¿e minie kilka minut i ...
Jakbym czyta³a o swoich w³osach
__________________
Blogujê
Luthieenn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-07-07, 22:40   #104
chocolateeeee
Raczkowanie
 
Avatar chocolateeeee
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 123
Co jest tego przyczyn± ? Jak temu zapobiec ? Dzia³anie wilgotnego powietrza na w³osy.

Ogólnie przy linii czo³a mam rzadsze w³osy i do tego mam te¿ zakola wiêc kiedy robiê przedzia³ek na ¶rodku (bo tylko tak w miarê wygl±dam), to po bokach g³owy jest taka jakby "kurtyna, kiedy np zawieje wiatr to nie widaæ linii w³osów, ale tylko "³yse" skronie. Kiedy rano umyjê w³osy, wysuszê, wszystko jest piêknie i wgl., wieczorem gdzie¶ wychodzê i przebywam na dworze podczas gdy panuje wilgotne powietrze i bum.. po jakim¶ czasie, z moich w³osów robi± siê zbite "kluski" i trochê prze¶wituj± mi skronie i zakola, a w³osy wygl±daj± na rozczochrane i t³uste.. czy przyczyn± tego jest ta rzadko¶æ w³osów czy raczej moje w³osy s± po prostu podatne na to ? czy s± jakie¶ sposoby, aby temu zapobiegaæ ?

chcia³am jeszcze dodaæ, ¿e mam równie¿ skórê tr±dzikow±, wiêc mam ogromny ³ojotok.. nied³ugo zaczytam przygodê z Aknenormin, wiêc kiedy pozbêdê siê ³ojotoku, problem zniknie ? Albo chocia¿ w pewnym stopniu?..

Edytowane przez chocolateeeee
Czas edycji: 2013-07-07 o 23:31
chocolateeeee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-07-17, 03:06   #105
leci_ptaszek
Przyczajenie
 
Avatar leci_ptaszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

a ja o swoich... a¿ ³ezka w oku siê krêci:P my¶la³am,¿e jestem jedyna na ¶wiecie! Ja i moje szampony koloryzuj±ce schwarzkopf professional igora vibrance,olejki z kereastase, od¿ywki 50% aloesu i inne drogie cuda, do tego szampony bez sls z zielarni i w³osy wygl±daj± po tym jak ... za przeproszeniem jak GÓWNO
leci_ptaszek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-07-17, 22:25   #106
leszczynska
Raczkowanie
 
Avatar leszczynska
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 83
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

ojjj to mój OGROMNY problem. Borykam siê z nim chyba od zawsze.. Od pa¼dziernika 2012 jestem w³osomaniaczk± i liczy³am, ¿e wreszcie to siê skoñczy, ale niestety.. Trudno jest mi powiedzieæ czy nast±pi³a poprawa, poniewa¿ wcze¶niej mia³am dos³ownie powyrywane w³osy, wiêc by³ koszmar. Teraz mimo ¿e w³osy s± ¶ciête na równo, to problem nie znika. Kiedy pochylam g³owê do przodu, kilka kosmyków siê od³±cza i ukazuj± siê moje cienkie i rzadkie w³oski ;/ Bardzo fatalnie to wygl±da, ale liczê, ¿e dziêki Waszym pomys³om nast±pi jaka¶ wiêksza zmiana
__________________
23.10.2012 - rozpoczêcie pielêgnacji i regeneracji w³osów
10.12.2012 - drastyczne ciêcie


Zapuszczam:
Start: 30cm
I 32 - 34 - 36 - 38 - 40 - 42 - 44 - 46 - 48 - 50

II 52 - 54 - 56 - 58 - 60 - 62 - 64 - 66 - 68 - 70

Cel: 48kg
leszczynska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-07-18, 12:25   #107
Luthieenn
Raczkowanie
 
Avatar Luthieenn
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 43
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

U mnie póki co bez zmian, str±ki jak by³y, tak s± nadal. Nawet nie rozpuszczam w³osów, bo nie mogê na nie patrzeæ...tylko warkocz, b±d¼ spiête klamr±. Dramat :/
__________________
Blogujê
Luthieenn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-09-26, 21:34   #108
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomo¶ci: 1 008
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Te¿ mam ten problem. I jeszcze parê innych na dok³adkê. Mam cienkie, pusz±ce siê w³osy i nie jest ich jako¶ du¿o. W³osy w str±ki zbijaj± mi sie od baardzo dawna, ale wydaje mi siê, ze przyczyn± tego jest fakt, ¿e s± nierówne. Nie wiem jak to mo¿liwe, ale moje wlosy rosn± bardzo nierówno, po³owa w³osów od spodu ro¶nie 3x wolniej od tych na czubku, wiêc koncowki wygl±daj± na ubogie, poza tym pasma w³osów przy twarzy te¿ rosn± okropnie wolno i jest znaczna ró¿nica w gêsto¶ci od cebulki do po³owy w³osa (mocno podro¶niête baby hair) .Tak wiêc w³osy od po³owy d³ugo¶ci do koñcówek s± znacznie mniej gêste ni¿ te od nasady. Koniec koñcem wygl±da to tak, jakbym miala 3 wlosy na krzyz, a str±kowanie siê dolewa oliwy do ognia.

Edytowane przez _Sarenka_
Czas edycji: 2013-09-26 o 21:36
_Sarenka_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-12, 13:47   #109
anijana
Przyczajenie
 
Avatar anijana
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 1
w³osowy problem

Hej, mam problem z str±czkowaniem siê w³osów ? ju¿ przeczyta³am stertê w±tków na wiza¿u i dalej nie mogê sobie z nimi poradziæ.
Zabezpieczam koñcówki: Marion kuracja z olejkiem arganowym, koñczê p³ukanie zimn± wod±. Koñcówki s± jakby suche i szorstkie
Moja pielegnacja: szampon Babydream, od¿ywka Gliss kur hair repair Oil Nutritive, Balsam Mrs. Potter's ( Balsam do w³osów t³ustych u nasady i suchych na koñcach Melisa, witaminy A, E, F). Maska: Crema al Latte, olejowanie obecnie oliwk± Hipp. * czasem dodajê do maski glicerynê i wcieram kozieradkê.
Myjê w³osy co 2 dni.. olejujê co 2-3 mycia. maska 2 razy w tyg. Raczej stosujê OMO, ale zauwa¿y³am, ze po OM tych sztywnych patyczaków jest jakby mniej, ale na rzecz 'suchszych' koñcówek..
Juuu¿ rêce opadaj±, bo dbam o nie, a one maj± mnie w d.. g³êboko!
B³agam o pomoc, bo ju¿ mam chêci rzucenia w³osomaniactwa
tutaj zdjêcie: http://oi41.tinypic.com/zl42n8.jpg te po prawej s± przeczesane szczotk±, a po lewej moja codzienno¶æ
anijana jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-12, 19:52   #110
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: w³osowy problem

Jest tutaj ca³y w±tek na ten temat, polecam w nim napisaæ post, zamiast zak³adaæ nowy
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-12, 20:35   #111
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: w³osowy problem

Zapraszam tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=650006&page=4
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-13, 11:09   #112
Black_Starr
Przyczajenie
 
Avatar Black_Starr
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiadomo¶ci: 11
GG do Black_Starr
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Te¿ mam ten problem.:/ Kurde wkurza mnie to.. Ci±gle czeszê w³osy. Popadam w maniê czesania w³osów;D Spróbujê nied³ugo pielêgnacji bez silikonowej ale to bêdzie ciê¿kie..

Edytowane przez Black_Starr
Czas edycji: 2014-03-13 o 11:12
Black_Starr jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-03-13, 11:16   #113
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 327
Dot.: Walczymy z w³osami zbijaj±cymi siê w str±ki!

Po roku pielêgnacji moich prostych w³osów mogê powiedzieæ, ¿e str±czkowanie jest w pewnym sensie ich cech± sta³±. Zaraz po myciu, rozpuszczeniu z koczka s± puszyste, elastyczne, ale jak je zostawiê rozpuszczone, to z czasem zbijaj± siê w kolonie. Ju¿ siê chyba do tego przyzwyczai³am, ale staram siê nie pogarszaæ sytuacji. Str±czkowanie powoduj± u mnie:
-silikony w nadmiarze, zw³aszcza je¶li do³o¿ê szampon z silikonem
-oleje - po intensywnym olejowaniu przez 2-3 tygodnie prawie co ka¿de mycie mia³am str±czki ca³y czas (przy jednoczesnym braku silikonów).
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-07-22, 15:16   #114
Gabi4210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomo¶ci: 2
Str±ki na wlosach-jak z nimi walczyæ ?

Witam. Od dawna zmagam siê ze str±kami na w³osach. Nie s± one spowodowane przet³uszczaj±cymi siê w³osami, bo nawet ¶wie¿o po ich umyciu zlepiaj± siê w tak jakby kolonie. S± d³ugie (poza ³opatki), wycieniowane, a myje je ¶rednio co 2, 3 dni. W³a¶nie mam zamiar je ¶ci±æ do ramion w tzw. d³ugiego boba, tym razem na równo bez cieniowania, które podobno pogarsza sprawê str±ków, lecz obawiam siê, ¿e bêdzie to tak czy inaczej wygl±da³o nieestetycznie a mo¿e nawet gorzej.
Do tej pory nie u¿ywa³am ¿adnych masek, od¿ywek, p³ukanek a jedynie zwyk³e szampony. W³osy nie wygl±daj± ¼le, jedynie dobija mnie sprawa tych str±ków. Poradzicie co¶ ?

Edytowane przez Gabi4210
Czas edycji: 2014-07-22 o 15:17
Gabi4210 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-07-22, 15:58   #115
ina_nova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 73
Dot.: Str±ki na wlosach-jak z nimi walczyæ ?

Polecam zast±piæ zwyk³e szampony takimi, które nie zawieraj± silikonów gdy¿ to one czêsto bywaj± przyczyn± str±czkowania siê w³osów. Do tego maski i odzywki odpowiednie do Twojego rodzaju w³osów (osobi¶cie tak¿e polecam bez silikonów) i po sprawie. Mia³am ten sam problem, przy moich d³ugich, cienkich w³osach str±czki wygl±da³y tragicznie. Teraz stosujê pielêgnacjê bezsilikonow±, 2-3 razy w tygodniu nak³adam olej na w³osy, do tego codziennie od¿ywka, co który¶ dzieñ maska i pozby³am siê tego problemu.
ina_nova jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-07-22, 16:53   #116
Gabi4210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Str±ki na wlosach-jak z nimi walczyæ ?

Dziêkuje za odpowied¼. Spróbujê narazie szamponu i od¿ywki bez sylikonów, co do masek sie jeszcze wstrzymam. Mam nadziejê, ¿e poskutkuje.
Gabi4210 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-07-25, 19:39   #117
a0627871ab7634447c8f874c6f26edadca6a8145_6111b3b5e5239
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Co jest tego przyczyn± ? Jak temu zapobiec ? Dzia³anie wilgotnego powietrza na

Cytat:
Napisane przez chocolateeeee Poka¿ wiadomo¶æ
Ogólnie przy linii czo³a mam rzadsze w³osy i do tego mam te¿ zakola wiêc kiedy robiê przedzia³ek na ¶rodku (bo tylko tak w miarê wygl±dam), to po bokach g³owy jest taka jakby "kurtyna, kiedy np zawieje wiatr to nie widaæ linii w³osów, ale tylko "³yse" skronie. Kiedy rano umyjê w³osy, wysuszê, wszystko jest piêknie i wgl., wieczorem gdzie¶ wychodzê i przebywam na dworze podczas gdy panuje wilgotne powietrze i bum.. po jakim¶ czasie, z moich w³osów robi± siê zbite "kluski" i trochê prze¶wituj± mi skronie i zakola, a w³osy wygl±daj± na rozczochrane i t³uste.. czy przyczyn± tego jest ta rzadko¶æ w³osów czy raczej moje w³osy s± po prostu podatne na to ? czy s± jakie¶ sposoby, aby temu zapobiegaæ ?

chcia³am jeszcze dodaæ, ¿e mam równie¿ skórê tr±dzikow±, wiêc mam ogromny ³ojotok.. nied³ugo zaczytam przygodê z Aknenormin, wiêc kiedy pozbêdê siê ³ojotoku, problem zniknie ? Albo chocia¿ w pewnym stopniu?..
Przyczyn± mo¿e byæ i rzadko¶æ i podatno¶æ w³osów na czynniki zewnêtrzne, trudno stwierdziæ..
A jak jest suche powietrze, jak siê zachowuj± twoje w³osy?
I czy mog³aby¶ opisaæ sposób, w jaki w³osy pielêgnujesz?
Ja bym na Twoim miejscu przyjrza³a siê kosmetykom, jakich u¿ywasz. Przyczyn± mo¿e byæ du¿a ilo¶æ silikonów, które "sklejaj±" w³osy, oblepiaczy i innych dziwnych sk³adników. Dodatkowo mo¿esz myæ w³osy czym¶ delikatniejszym, np. Johnson's Baby 3w1. Ja na Twoim miejscu spróbowa³a jako¶ w³osy zagê¶ciæ. Polecam wcierkê z wody brzozowej czy kozieradki (u mnie, po ich stosowaniu pojawi³a siê duuuu¿a ilo¶æ "baby hair"). Mam nadziejê, ¿e chocia¿ trochê pomog³am




edit: zapomnia³am o tym ³ojotoku. Byæ mo¿e to nawet i tylko wina tego problemu. £ój mo¿e oblepiaæ w³osy. Ale nigdy nie wiadomo...

Edytowane przez a0627871ab7634447c8f874c6f26edadca6a8145_6111b3b5e5239
Czas edycji: 2014-07-25 o 19:41
a0627871ab7634447c8f874c6f26edadca6a8145_6111b3b5e5239 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-06, 14:32   #118
Patricia155
Raczkowanie
 
Avatar Patricia155
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 43
Naturalny szampon

Witam. Chcialabym abyscie polecily mi naturalne (najlepiej sprawdzone) szampony do wlosow z tendencja do przetluszczania sie. Chodzi mi o to abym mogla myc wlosy codziennie bez ,,psucia" ich. Pytam, poniewaz te szampony, ktore kupowalam np.szampony na ziolach placza mi wlosy i wysuszaja na koncach. Najlepiej jakies delikatne, bez parabenow, silikonow oraz tych wszystkich mocnych detergentow. Bede bardzo wdzieczna za kazda odpowiedz

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Patricia155 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-06, 15:29   #119
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Naturalny szampon

Zale¿y co rozumiesz przez "naturalny" szampon. Kryteria, które poda³a¶ (delikatne, bez parabenow, silikonow oraz tych wszystkich mocnych detergentow) nie powoduj±, ¿e szampon jest naturalny. Te warunki spe³niaj± tak¿e kosmetyki, które nie s± nazwane szamponami, ale nadaj± siê do mycia w³osów:
- Babydream - p³yn do k±pieli dla kobiet w ci±¿y,
- Hipp - szampono/p³yn do k±pieli dla niemowl±d
- Facelle - p³yn do higieny intymnej
mo¿esz te¿ myæ w³osy od¿ywk±
itp.
A naturalne to s± orzechy pior±ce i mydlnica lekarska
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-08-06, 16:45   #120
Patricia155
Raczkowanie
 
Avatar Patricia155
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 43
Dot.: Naturalny szampon

No wlasnie naturalne to mialam na mysli wlasnie te kryteria ktore wymienilam. Tylko wlasnie chodzi mi zeby byl przeznaczony do wlosow przetluszczajacych sie bo niektore tak dzialaja ze po umyciu ma sie takie wrazenie jakby wlosy byly posklejane, tluste itp a ja chce tego uniknac

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

I dzieki za odpowiedz

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Patricia155 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-01-13 12:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.