Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-14, 14:03   #1
maartus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 579

Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?


Nie wiedzilam gdzie zalozy ten watek wiec tu sie podpielam.
Mam pytanie czy do usg jamy brzusznej trzeba miec pleny pecherz moczowy ? czy wystarczy wypic szklanke cherbaty ? bo jak bylam kiedys na usg narzadow rodnych to mi gin. powiedzial ze musi mi sie mocno chciec siusiu... Ale nie wiedzialam czy na usg brzucha tez trzeba i ztego wszystkiego wypilam tylko 1,5 szklanki a jak bylam na badaniu to mi sie wcale nie chcialo (sikac) czy badania sa dobre czy musze isc jeszcze raz?
maartus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 16:43   #2
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

Jesli idziesz na badanie USG jamy brzusznej to musisz miec dobrze wypełniony pęcherz lekarze mówią zeby wypic z 0,5 litra wody najlepiej. Jesli pęcherz jest słabo wypełniony badanie pewnych narządów mogą być nie dokładne. Mój mąż miał takie badanie USG jamy brzusznej chodziło głównie o nerki i nie pił prawie nic wiec badanie trzeba było powtórzyć.
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 16:43   #3
Nikita_Wawa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 939
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

Jesli idziesz na badanie USG jamy brzusznej to musisz miec dobrze wypełniony pęcherz lekarze mówią zeby wypic z 0,5 litra wody najlepiej. Jesli pęcherz jest słabo wypełniony badanie pewnych narządów mogą być nie dokładne. Mój mąż miał takie badanie USG jamy brzusznej chodziło głównie o nerki i nie pił prawie nic wiec badanie trzeba było powtórzyć.
Nikita_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-14, 20:04   #4
maartus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 579
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

A inne narzady oprocz tych nerek sa dobrze zbadane? tzn czy tylko do badania nerek trzeba miec pelny pecherz moczowy a do innych nie? bo ja jakies 15 minut przed badaniem wypilam jedna szklanke cherbaty i pol szklanki wody mineralnej czy to wystarczy?
maartus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 16:05   #5
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

Lekarz ,ktory wykonuje usg widzi czy masz dostatecznie wypełniony pęcherz.I gdyby tak nie było i nie miałby pełnego obrazu na pewno by ci o tym powiedział.Nie martw się,na pewno badanie było dokładne.A z tą ilością wypitego płynu to jest róznie,jednej osobie wystarczy szklanka wody a innej dwie ...mam w tym jakies juz doswiadczenie..hihi...bo robie usg jamy brzusznej od 6 lat co trzy miesiące...Mozesz byc spokojna..pozdrawiam!!!
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 16:18   #6
Jussia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 231
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

podpisuje się pod Moniczka,jeśli byłoby coś nie tak,lekarz na pewno by o tym ci powiedział,kiedy ja szłam na badanie usg kazano wypić mi 3 szklanki wody
Jussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-15, 16:26   #7
maartus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 579
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

Cytat:
Napisane przez Mo_niczka Pokaż wiadomość
Lekarz ,ktory wykonuje usg widzi czy masz dostatecznie wypełniony pęcherz.I gdyby tak nie było i nie miałby pełnego obrazu na pewno by ci o tym powiedział.Nie martw się,na pewno badanie było dokładne.A z tą ilością wypitego płynu to jest róznie,jednej osobie wystarczy szklanka wody a innej dwie ...mam w tym jakies juz doswiadczenie..hihi...bo robie usg jamy brzusznej od 6 lat co trzy miesiące...Mozesz byc spokojna..pozdrawiam!!!
dzieki ...uspokoilas mnie powidzial mi tylko ze mam jakies gazy w jelitach no a przedtem jak bylam u niego na wuzycie to wlasnie mi przypisal leki na jelito nadwrazliwe... tylko mnie zastanowilo to ze jak mi robil usg to przez jakas chwile zatrzymal sie na trzustce ze sobie pomyslalam ze czy cos nie tak? a ja jestem wogle przewrazliwiona na swoim punkcie i potem mnie tam bolalao albo mi sie tak moze wydawalo? Na koniec powiedzial bym zmienila nastawienie do swiata.. hmm
maartus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-15, 16:33   #8
maartus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 579
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

a faktycznie powiedzial ze cos tam jest puste.. moze chodzilo mu o pecherz no ale nic nie powiedzial bym jeszcze raz przyszla. Ale napewno widzial ze nie mialam zbyt pelnego pecharza , no ja wypilam szklanke i pol jakies 15 minut przed wizyta ale nie chcialo mi sie siu siu. A kiedys jak bylam u ginekologa bo mnie bolalo podbrzusze (zreszta to mnie nadal niekiedy cos tam zablo -czyzby to juz bylo na podlozu psychicznym?) i powiedzial ze do badania musze miec pelny pecherz moczowy i musi mi sie mocno chciec siu siu.... Wiec do badania jamy brzusznej nie trzeba by bylo?

EDIT: aha powiedzial,ze cos tam sie wyproznilam. chodzilo o pecherz?
maartus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 11:23   #9
maartus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 579
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

lekarz rodzinny powiedzial ze owszem mialam pusty pecherz moczowy...

Odpowie mi ktos?
maartus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 14:56   #10
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

maartus...jeśli tak sie denerwujesz podczas badania usg,to poproś lekarza zeby na bieżąco mówił Ci czy jest ok.Wtedy nie bedziesz musiała sie zastanawiać dlaczego zatrzymał sie dłuzej na trzustce czy na wątrobie .Czasami nie widać dokładnie i dlatego lekarz musi przyjrzec sie dłuzej i lepiej,a czasami robi po prostu "zdjęcie".Wynik Twojego badania na pewno jest dobry,bo inaczej lekarz kazałby ci powtorzyć.Chyba nie napisałby Ci ze wszystko ok,gdyby tak nie było.Tu nie mozna "nazmyślać"....to musi byc wiarygodny wynik.Na Twoim miejscu byłabym spokojna...a uwierz ,że tez należę do tzw. panikarzy,...hihi...pozdr awiam
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 08:07   #11
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

co lekarz to opinia różan ja miałam bardzo db wykonane usg do oceny przed operacja narządów rodnych i nie miałam wypełnionego pecherza

asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-23, 20:42   #12
maartus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 579
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

ok dzięki dziewczyny
maartus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 18:53   #13
anitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

.
anitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-20, 19:04   #14
maartus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 579
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

Mam taki problem juz od dawna ciagle chce mi sie siu siu.... mialam robione tylko badanie moczu w ktorym wszystko bylo ok nic nie wykazalo.. ( tylko z tym porannym moczem to tak wyszlo ze zamiast wziasc z 'srodkowego stumienia' ja za szybko odlozylam kuebczek potem wylalam i w efekcie czego przypadla koncowka ...wyniki sa mimo to napeewno dobre?) Co mam zrobic? Kupic sobie urosept w aptece? tylko nie wiem bo chyba on zwieksza oddawanie moczu A jakja bede jeszcze wiecej sikac to kompletnie zawriuje;/ Tak dzisiaj np. bylam sikac z 15-20 razy.
maartus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 13:28   #15
anitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

.
anitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-21, 13:31   #16
anitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

Prosze niech ktos mi pomoze bo to jest nie do wytrzymania dzisiaj to sikam jak glupia
anitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 14:41   #17
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

we wtorek idę na usg jamy brzusznej, powiedzcie mi ile czasu przed badaniem nie nalezy nic jeść
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 22:11   #18
andzia012kr
Raczkowanie
 
Avatar andzia012kr
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 420
GG do andzia012kr
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

W moim przypadku w czasie pobyty w szpitalu (wlasnie ze wzgledu na nerki) kazali mi dosc sporo wypic przed badaniem, zeby pecherz nie byl pusty, wiec tak zrobilam. Jednak na badaniu okazalo sie ze pecherz jest zbyt pelny i i tak badanie musieli powtarzac. Chyba wiele zalezy od lekarza
a co do jedzienia, nie slyszalam zeby na usg trzeba bylo byc na czczo. Mozliwe ze sie myle!
andzia012kr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 08:45   #19
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

Przy usg trzeba być na czczo, ponieważ ewentualne gazy mogą, jak to ujmują lekarze, zaćmic obraz badania. Bom tam się coś wzdyma i pecznieje i nie widać, np. może być problem z obejrzeniem trzustki.
Tak mi tłumaczył lekarz i bez śniadania (ostatni posiłek o 18 poprzedniego dnia) musiałam iść na usg nerek.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-25, 14:30   #20
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

nie wiem po co walkujecie temat sprzed 3 lat ale sie wypowiem....

nie udzielajcie zadnych rad bo one i tak nic nie dadza... kazde usg jest inne, trzeba poprostu spytac lekarza. co badanie to inne zalecenia. jak ja milam usg robione w sumie nie wiem czego....? nerek...? w kazdym razie po wizycie w szpitalu to specjalnie mnie cewnikowali i nalewali plyny zebym miala maksymalnie wypelniony pecherz. a tu widac niektorym z pustym kazali. tylko co do dopochwowego nie ma watpliwosci-pecherz ma byc pusty. a brzuszne to zalezy co chca badac.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 22:24   #21
jud
Raczkowanie
 
Avatar jud
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: podkarpackie/lubelskie
Wiadomości: 78
Dot.: Na usg z pelnym pecherzem czy niekoniecznie?

Pęcherz podczas badania USG jamy brzusznej powinien być wypełniony, ponieważ różnica impedancji akustycznej ultradźwięków między tkanką a powietrzem jest większa niż między tkanką a wodą, co powoduje większe odbijanie promieni ultradźwiękowych i mniej czytelny wynik badania.
Pozdrawiam
__________________
minerałki
wymarzona żona
jud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.