Upławy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-22, 16:19   #1
helka79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 17

Upławy


Czy któraś z was miała problem z upławami w ciąży?? Ja jestem w 3 miesiącu i zauważyłam, że od kilku dni mam uplawy (takie białawy osad na bieliźnie). Trochę się przestraszyłam, bo nie wiem czy to o czymś złym nie świadczy. Poszukałam w internecie i znalazłam info http://kobietaintymnie.pl/kalendarz_ciazy,13.html, że jeśli nie ma innych niepokojących symptomów, to nie ma powodów do zmartwienia. Tak jest?? Czy miałyście coś takiego w ciąży?? Wizytę mam dopiero w czerwcu i sie zastanawiam czy powinnam pójść wczesniej??
helka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 17:10   #2
Joanna131
Raczkowanie
 
Avatar Joanna131
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 453
GG do Joanna131
Dot.: Upławy

Cytat:
Napisane przez helka79 Pokaż wiadomość
Czy któraś z was miała problem z upławami w ciąży?? Ja jestem w 3 miesiącu i zauważyłam, że od kilku dni mam uplawy (takie białawy osad na bieliźnie). Trochę się przestraszyłam, bo nie wiem czy to o czymś złym nie świadczy. Poszukałam w internecie i znalazłam info http://kobietaintymnie.pl/kalendarz_ciazy,13.html, że jeśli nie ma innych niepokojących symptomów, to nie ma powodów do zmartwienia. Tak jest?? Czy miałyście coś takiego w ciąży?? Wizytę mam dopiero w czerwcu i sie zastanawiam czy powinnam pójść wczesniej??
Ja mam podobnie - 3 miesiąc, białe upławy i kolejną wizytę w czerwcu. Moja pani doktor już na poprzedniej wizycie zdiagnozowała grzybicę spowodowaną wcześniejszym braniem antybiotyków. Dostałam czopki clotrimazolum i jest lepiej. Z tego co wiem to grzybica/białe upławy w czasie ciąży nie są groźne dla maleństwa. Ważne żeby się wykurować do porodu, więc koniecznie poinformuj swoją gin., ale nie martw się niepotrzebnie do wizyty.
http://fajnamama.pl/uplawy-w-ciazy/

Edytowane przez Joanna131
Czas edycji: 2010-05-22 o 17:13
Joanna131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 17:34   #3
anuszka1401
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka1401
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 375
GG do anuszka1401
Dot.: Upławy

Cytat:
Napisane przez helka79 Pokaż wiadomość
Czy któraś z was miała problem z upławami w ciąży?? Ja jestem w 3 miesiącu i zauważyłam, że od kilku dni mam uplawy (takie białawy osad na bieliźnie). Trochę się przestraszyłam, bo nie wiem czy to o czymś złym nie świadczy. Poszukałam w internecie i znalazłam info http://kobietaintymnie.pl/kalendarz_ciazy,13.html, że jeśli nie ma innych niepokojących symptomów, to nie ma powodów do zmartwienia. Tak jest?? Czy miałyście coś takiego w ciąży?? Wizytę mam dopiero w czerwcu i sie zastanawiam czy powinnam pójść wczesniej??
Hej, ja już jestem pod koniec 7 miesiąca i cały czas mam upławy- białawe, wodniste, a czasami lekko żółtawe. Czasem jak dużo chodzę to jest ich więcej- bez wkładki ani rusz Do gina chodzę co 4 tygodnie, mam robione badania i nic złego się nie dzieje. Na ostatniej wizycie powiedziałam gin o upławach, mówiła, że w ciązy to normalne i jesśli nie mają niepokojącego zapachu, nie są dziwnego koloru np. brązowe lub zielonkawe, nie swędzi krocze to nie ma się czym martwić. A póki co- możesz kupić sobie tantum rosa i przemywać jak tak bardzo się boisz, ale ja bym nie wpadała w panikę (ale wiadomo, że każda ciąża jest inna). Pozdrawiam
anuszka1401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 17:41   #4
Basima
Zakorzenienie
 
Avatar Basima
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 218
Dot.: Upławy

Hej ja jestem w 22 tc, i też mam takie białe jakby upłąwy to tworzący się czop który zamyka szyjkę macicy, jeżeli jest to mleczny śluz, bez zapachu to wszystko jest oki nieraz jest go więcej nieraz mniej , no chyba ,że wydziela nieprzyjemny zapach wtedy to może być jakis grzyb.Zmieniaj często wkładki ,bo to podstawa.
__________________
20 sierpnia 2010r. zobaczyłam największy skarb na świecie-moją Polcie

http://suwaczki.maluchy.pl/li-53087.png
Basima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 14:37   #5
Bluex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Upławy

Dokładnie - białe mleczne upławy (nawet dość obfite) są normalne w ciąży. Dopóki nie mają zabarwienia zielone, brązowego, czerwonego czy bardzo żółtego a na dodatek nie towarzyszy im świąd czy pieczenie to wszystko jest ok.
__________________
„I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu" [Alchemik, Paulo Coelho]
Bluex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 23:19   #6
helka79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 17
Dot.: Upławy

Dzięki za odpowiedzi uspokoiłyście mnie trochę, czyli jest tak jak pisze w tym kalendarzu, jeśli nie ma pieczenia albo przykrego zapachu to jest ok to moja pierwsza ciąża i trochę zielona jestem jeszcze i się stresuję. Wkładek używam jak najbardziej, zresztą nawet jak nie miałam upławów to używałam, taki nawyk miałam. A do podmywania używacie specjalnych płynów?? Anuszka1401 pisała o tantum rosa, to jest lekarstwo chyba, a nie kosmetyk, prawda??
gdzieś tutaj czytałam na wizażu, że dziewczyny Plivafem polecają, stosowałyście?? Mi ginekolog na początku ciąży powiedział żebym jakiś wybrała apteczny kosmetyk z kwasem mlekowym, ale do tej pory nie kupiłam, ale teraz chyba się zaopatrzę.
helka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 10:14   #7
Bluex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
Dot.: Upławy

Ja polecam LACTACYD femina - emulsję do codziennej higieny intymnej właśnie z kwasem mlekowym.

Używam go w ciąży i bardzo sobie chwalę, bo jest wydajny, delikatnie się pieni i subtelnie pachnie.

Inne płyny czasami mnie podrażniały, ten nie.

Pzdr
__________________
„I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu" [Alchemik, Paulo Coelho]
Bluex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-24, 14:24   #8
anuszka1401
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka1401
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 375
GG do anuszka1401
Dot.: Upławy

Cytat:
Napisane przez helka79 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi uspokoiłyście mnie trochę, czyli jest tak jak pisze w tym kalendarzu, jeśli nie ma pieczenia albo przykrego zapachu to jest ok to moja pierwsza ciąża i trochę zielona jestem jeszcze i się stresuję. Wkładek używam jak najbardziej, zresztą nawet jak nie miałam upławów to używałam, taki nawyk miałam. A do podmywania używacie specjalnych płynów?? Anuszka1401 pisała o tantum rosa, to jest lekarstwo chyba, a nie kosmetyk, prawda??
gdzieś tutaj czytałam na wizażu, że dziewczyny Plivafem polecają, stosowałyście?? Mi ginekolog na początku ciąży powiedział żebym jakiś wybrała apteczny kosmetyk z kwasem mlekowym, ale do tej pory nie kupiłam, ale teraz chyba się zaopatrzę.
Tak, tantum rosa to jest lekarstwo Używa się tego m.in. przy drobnych infekcjach oraz w połogu. Ja w chwili obecnej uzywam lactacyd i jest ok, przedtem uzywałam płynów do higieny intymnej z ziaji i tez nie narzekałam.

Edytowane przez anuszka1401
Czas edycji: 2010-05-25 o 14:39
anuszka1401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 22:14   #9
helka79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 17
Dot.: Upławy

Anuszka, ale to nie jest na receptę, tylko bardziej takie profilaktyczne, tak?? jak połaczę to tantum i plivafem z dużą ilością wkładek to powinno być dobrze
helka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 06:12   #10
anuszka1401
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka1401
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 375
GG do anuszka1401
Dot.: Upławy

Cytat:
Napisane przez helka79 Pokaż wiadomość
Anuszka, ale to nie jest na receptę, tylko bardziej takie profilaktyczne, tak?? jak połaczę to tantum i plivafem z dużą ilością wkładek to powinno być dobrze
Pewnie to nie jest na receptę, można kupic pojedyncze saszetki, jedna sztuka kosztuje ok. 3 zł. I wtedy rozpuszczasz sobie to w wodzie i przemywasz Ja myślę, że tego nie trzeba używac codziennie.
anuszka1401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 19:06   #11
helka79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 17
Dot.: Upławy

Dzięki, dam znać jak się będą sprawować preparaty i co mi ginekolog powie )
helka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-04, 12:01   #12
vikicullen
Zadomowienie
 
Avatar vikicullen
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 936
Dot.: Upławy

Cytat:
Napisane przez Bluex Pokaż wiadomość
Ja polecam LACTACYD femina - emulsję do codziennej higieny intymnej właśnie z kwasem mlekowym.

Używam go w ciąży i bardzo sobie chwalę, bo jest wydajny, delikatnie się pieni i subtelnie pachnie.

Inne płyny czasami mnie podrażniały, ten nie.

Pzdr
mnie odrzuca jego zapach, nie daje rady poprostu,za kazdym razem jak go używam to na bezdechu hehe
__________________
MICHAŁEK ur. 15.11.2010 r.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0askflsw50.png

PAULINKA ur. 01.10.2015 r.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37tv739lp63vo5.png
vikicullen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 22:58   #13
helka79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 17
Dot.: Upławy

O rany, to jak to pachnie
może spróbuj Plivafemu, dla mnie zapach jest neutralny, chyba, że mi przez ciążę węch szwankuje
helka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:35.