Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-04, 14:26   #2281
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Ja nie miałam plam , takich typowo- hormonalnych jak po ciąży itp .
Miałam takie większe ciemne piegi po retinolu bez fitra , bo nie wiedziałam że retinol jest tak fotouczulający i zeszły całkowicie .I na przebarwienia pozapalne też działa to zyskowe serum .
Kolor plam nie ma dużego znaczenia , głebokość na której leży plama ma znaczenie .Opisy na kremach są zawsze bardzo zachęcające , a potem nic nie robi taki krem . Tej nowej wybielającej substancji z BU nie znam , poczytaj o niej , może coś znajdziesz więcej w necie . Mnie do serum z ZSK , przekonało info , że ketony malinowe działają silniej niż arbutyna , a arbutyna jest zaraz po hydrochinonie .Bo hydrochinon jest najmocniejszy w wybielaniu . Tu masz dużo info o hydrochinonie , a żel Neostrata ma bardzo dobre opinie na KWC
http://www.bio-med.pl/hydrochinon.html
dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
przekonałaś mnie do tego eliksiru, pisząc o tych ketonach ,moje plamy też nie są hormonalne,tylko po eksperymentach z kwasami..tyle ,że z nogi plama zeszła mi sam, a na czole trochę się rozjaśniła,ale nadal jednak jest
przy okazji może rozjaśni te moje piegi wokół oczu, jeszcze raz dzięki za pomoc w podjęciu decyzji, jak eliksir nie zda egzaminu to wtedy zamówię te serum z BU
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 00:21   #2282
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Uff!! Przeczytałam cały wątek (na raty), żeby wszystko nadgonić...

Jestem już po 2 zamówieniach z BU i szykuje się kolejne, bo mi się olejek myjący kończy, a bez niego już żyć nie umiem
Nawiązując do pytań kilka stron temu: robiłam krem z kwasem liponowym i nie miałam najmniejszych problemów z przygotowaniem produktu, a był to mój pierwszy samorobny krem Mam doświadczenie w pracy laboratoryjnej z mieszaniem różnych rzeczy, a przez BU to już wkręciłam się w robienie kosmetyków na maksa...

Kolejne: hydrolat z kocanki u mnie nie działa na cienie pod oczami - niestety nic a nic Za to rumień na policzkach się znacznie zmniejszył. Nie zmienia to faktu, że pierwsze użycie przeze mnie tego hydrolatu skończyło się prawie wywróceniem żołądka na drugą stronę Dla mnie on śmierdzi jak pepton, na którym hoduje się bakterie, a fu. W działaniu dobry, ale następnym razem wezmę oczarowy (dla mnie zapach ma piękny ;P)

Poprosiłam przy drugim zamówieniu o próbkę jakiegoś oleju i dostałam z róży rdzawej - nie podchodzi mi ani zapach, ani stosowanie - jakiś taki tłustawy jednak zostaje pomimo mieszania go z żelem hialuronowo-peptydowym (który uwielbiam ). Pod filtr się nie nadaje, na plus, że zostawia skórę taką super mięciutką, stosuje tylko na noc.

Puder bambusowy bardzo lubię, nawet bardziej niż ryżowy. Stosuję jako primer pod minerały i na wykończenie - mnie nie bieli, a bladziochem nie jestem. Buteleczki air-less 15ml są moim niezbędnikiem przy żelu HA i kremie, już kilkukrotnie napełniałam i dalej jest ok

Pytanie: kupił już ktoś to nowe serum rozjaśniające?
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 14:14   #2283
Nixie
Rozeznanie
 
Avatar Nixie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 986
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Witam serdecznie Biochemiczki!To mój debiut na Biochemii.

Mam problem z cerą i oczekuję pomocy w doborze półproduktów z BU, opiszę po krótce co i jak:

Zawsze mialam suchą skórę, ale nigdy nie było świecenia, używałam kremu Nivea i nie miałam problemów z cerą-ale to było kilka lat temu. Potem dostałam AZS, przesuszyła mi się skóra i od tego czasu nie mogę doprowadzić jej do ładu (świecenie, trądzik na czole, ściągnięcie po demiakijażu).

Jak pielęgnuję skórę?

Rano po przebudzeniu przecieram twarz micelem z Ziaji, nakładam krem Emolium, nakładam podkład mineralny (Pixie lub EDM).
Wieczorem wykonuję demakijaż oczu micelem DAX, myję twarz żelem oliwkowym Ziaja, wycieram ręcznikiem, nakładam Emolium.
Wcześniej zamiast emolium używałam Humektanu-za słaby, zmieniłam na Aqualan L-też za słaby, skóra była ściągnięta.

Okazuje się, że coś mnie zapycha, a skóra jest niedostatecznie nawilżona. Twarz się świeci w strefie T, mam pełno zaskórników.

Postanowiłam coś z tym zrobić. Na BU wybrałam sobie:


Będę wdzięczna za wszelkie rady dot. doboru kosmetyków, nie znam się jeszcze na biochemii, liczę na Waszą pomoc

Edytowane przez Nixie
Czas edycji: 2010-07-07 o 14:15
Nixie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 14:47   #2284
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Nixie Pokaż wiadomość
Witam serdecznie Biochemiczki!To mój debiut na Biochemii.

Mam problem z cerą i oczekuję pomocy w doborze półproduktów z BU, opiszę po krótce co i jak:

Zawsze mialam suchą skórę, ale nigdy nie było świecenia, używałam kremu Nivea i nie miałam problemów z cerą-ale to było kilka lat temu. Potem dostałam AZS, przesuszyła mi się skóra i od tego czasu nie mogę doprowadzić jej do ładu (świecenie, trądzik na czole, ściągnięcie po demiakijażu).

Jak pielęgnuję skórę?

Rano po przebudzeniu przecieram twarz micelem z Ziaji, nakładam krem Emolium, nakładam podkład mineralny (Pixie lub EDM).
Wieczorem wykonuję demakijaż oczu micelem DAX, myję twarz żelem oliwkowym Ziaja, wycieram ręcznikiem, nakładam Emolium.
Wcześniej zamiast emolium używałam Humektanu-za słaby, zmieniłam na Aqualan L-też za słaby, skóra była ściągnięta.

Okazuje się, że coś mnie zapycha, a skóra jest niedostatecznie nawilżona. Twarz się świeci w strefie T, mam pełno zaskórników.

Postanowiłam coś z tym zrobić. Na BU wybrałam sobie:


Będę wdzięczna za wszelkie rady dot. doboru kosmetyków, nie znam się jeszcze na biochemii, liczę na Waszą pomoc
olej kokosowy bo może zapychać
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 14:51   #2285
Nixie
Rozeznanie
 
Avatar Nixie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 986
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

A który byłby lepszy?
Nixie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 18:21   #2286
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Nixie Pokaż wiadomość
Witam serdecznie Biochemiczki!To mój debiut na Biochemii.

Mam problem z cerą i oczekuję pomocy w doborze półproduktów z BU, opiszę po krótce co i jak:

Zawsze mialam suchą skórę, ale nigdy nie było świecenia, używałam kremu Nivea i nie miałam problemów z cerą-ale to było kilka lat temu. Potem dostałam AZS, przesuszyła mi się skóra i od tego czasu nie mogę doprowadzić jej do ładu (świecenie, trądzik na czole, ściągnięcie po demiakijażu).

Jak pielęgnuję skórę?

Rano po przebudzeniu przecieram twarz micelem z Ziaji, nakładam krem Emolium, nakładam podkład mineralny (Pixie lub EDM).
Wieczorem wykonuję demakijaż oczu micelem DAX, myję twarz żelem oliwkowym Ziaja, wycieram ręcznikiem, nakładam Emolium.
Wcześniej zamiast emolium używałam Humektanu-za słaby, zmieniłam na Aqualan L-też za słaby, skóra była ściągnięta.

Okazuje się, że coś mnie zapycha, a skóra jest niedostatecznie nawilżona. Twarz się świeci w strefie T, mam pełno zaskórników.

Postanowiłam coś z tym zrobić. Na BU wybrałam sobie:

Będę wdzięczna za wszelkie rady dot. doboru kosmetyków, nie znam się jeszcze na biochemii, liczę na Waszą pomoc
Nie mam zbyt dużego doświadczenia biochemicznego , wczytuje się w wątki i testuje od pół roku .Może bardziej doświadczona wizażanka jeszcze udzieli porady .
Z tego co wyczytałam i doswiadczyłam mogę poradzic olejek myjący z drzewka różanego . Od pomarańczowego często wychodzą bolące gule.
Jeśli masz jeszcze Humektan możesz go wzbogacić olejem , żelem hialuronowym . Jeśli masz sklonności do zapychania wybierz lekki olej - skwalan , z pestek arbuza , z orzecha -jeśli sie wczytasz np. w informacje z Mazideł lub Biochemii Uroda to znajdziesz tam informacje o tym dla jakiej cery jaki olej wybrać . kokosowy chyba dziewczyny częściej wykorzystują do włosów .Ja mam jeszcze wiele do przetestowania jednak na razie nie znalazlam oleju , który mogła bym nakładać bez mieszania z HA . Polecam na noc Krem odżywczo normalizujący z Naturalne Piękno - treściwy , matowy, świetnie nawilża , koi skórę i jest bardzo dobry dla poczatkującej biochemiczki -nie trzeba go robic , można dodać jakiś ekstrakt ale równie dobrze zanim się rozejrzysz co i jak stosować bez dodatków.
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 19:41   #2287
Nixie
Rozeznanie
 
Avatar Nixie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 986
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziekuję chyba z olejków wezmę ten skwalan, jakoś wszystko co z oliwek mi pasuje ale kokosowy chyba i tak wezmę, własnie do włosow
Nixie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-07, 21:15   #2288
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Nixie Pokaż wiadomość
Dziekuję chyba z olejków wezmę ten skwalan, jakoś wszystko co z oliwek mi pasuje ale kokosowy chyba i tak wezmę, własnie do włosow
do włosów super
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-07, 22:28   #2289
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny mam olejek tamanu.. lepiej nakładać go z HA (mam z pantenolem) czy solo? Zamówiłam też olejek na blizny myślicie, że 2x w tygodniu wystarczy (na noc wtedy zamiast tamanu)?

co do włosów to jojoba jest genialna
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 06:37   #2290
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam olejek tamanu.. lepiej nakładać go z HA (mam z pantenolem) czy solo? Zamówiłam też olejek na blizny myślicie, że 2x w tygodniu wystarczy (na noc wtedy zamiast tamanu)?

co do włosów to jojoba jest genialna
Arrasando , bosti a jak stosujecie olejki do włosów - wcieracie w skórę glowy i włosy 100% oleju czy dodajecie coś jeszcze do oleju ? Nie ma szans żebym zostawiła olej na noc jeśli potrzymam go na głowie powiedzmy pół godziny to coś da ? Co zrobić by dał się zmyć ? Czytałam , że najpierw trzeba na włosach rozprowadzić sam szampon bez wody a później dopiero spłukać wodą ?

z góry dziekuję
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 08:08   #2291
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
a jak stosujecie olejki do włosów - wcieracie w skórę glowy i włosy 100% oleju czy dodajecie coś jeszcze do oleju ? Nie ma szans żebym zostawiła olej na noc jeśli potrzymam go na głowie powiedzmy pół godziny to coś da ? Co zrobić by dał się zmyć ?
Ja mieszam ostatnio z ta odzywka i jestem zadowolona , to jest odzywka bez splukiwania, wiec zostawiam na noc i zmywam rano szamponem. Czasami dodaje sam olej (kokosowy lub inny), a czasami dolewam tez kilka kropel gliceryny, jedwabiu...
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-08, 08:13   #2292
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Ja mieszam ostatnio z ta odzywka i jestem zadowolona , to jest odzywka bez splukiwania, wiec zostawiam na noc i zmywam rano szamponem. Czasami dodaje sam olej (kokosowy lub inny), a czasami dolewam tez kilka kropel gliceryny, jedwabiu...
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 09:06   #2293
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Arrasando , bosti a jak stosujecie olejki do włosów - wcieracie w skórę glowy i włosy 100% oleju czy dodajecie coś jeszcze do oleju ? Nie ma szans żebym zostawiła olej na noc jeśli potrzymam go na głowie powiedzmy pół godziny to coś da ? Co zrobić by dał się zmyć ? Czytałam , że najpierw trzeba na włosach rozprowadzić sam szampon bez wody a później dopiero spłukać wodą ?

z góry dziekuję
a ja nakładam wieczorem spore ilości na całe włosy, w skórę raczej nie wcieram. na drugi dzień w trakcie kąpieli zanurzam głowę i długo masuję skórę głowy i troche włosy w tej wodzie z płynem do kąpieli, to w zupełności wystarcza, żeby zmyć olej potem nakładam odżywkę do spłukiwania. robię tak raz na tydzień, przeważnie przez weekend. szamponu raczej nie używam - bardzo rzadko, na codzień myje włosy odżywką. zawsze miałam problemy z przetłuszczaniem włosów, odkąd olejuję i myję odżywką, to przetłuszczanie prawie zniknęło - myję włosy średnio co trzy dni.
właśnie teraz mam naolejowane włosy, bo przez weekend nie miałam czasu. zaraz idę się kąpać, żeby to zmyć
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 09:34   #2294
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
a ja nakładam wieczorem spore ilości na całe włosy, w skórę raczej nie wcieram. na drugi dzień w trakcie kąpieli zanurzam głowę i długo masuję skórę głowy i troche włosy w tej wodzie z płynem do kąpieli, to w zupełności wystarcza, żeby zmyć olej potem nakładam odżywkę do spłukiwania. robię tak raz na tydzień, przeważnie przez weekend. szamponu raczej nie używam - bardzo rzadko, na codzień myje włosy odżywką. zawsze miałam problemy z przetłuszczaniem włosów, odkąd olejuję i myję odżywką, to przetłuszczanie prawie zniknęło - myję włosy średnio co trzy dni.
właśnie teraz mam naolejowane włosy, bo przez weekend nie miałam czasu. zaraz idę się kąpać, żeby to zmyć
Spróbuję Twojej metody , ostatnio musze myć włosy każdego dnia a i tak wieczorem wyglądają już mało ciekawie . Może u mnie też sprawdzi się ten sposób .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 10:26   #2295
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

jak wy śpicie w takich naoliwionych włosach?? musze chyba wypróbowac, bo nie moge uwierzyć ze to nie obciąża włosów i zmniejsza przetłuszczanie, hmm
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 12:55   #2296
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
jak wy śpicie w takich naoliwionych włosach?? musze chyba wypróbowac, bo nie moge uwierzyć ze to nie obciąża włosów i zmniejsza przetłuszczanie, hmm
Najlepiej ręcznik



Udało mi się wciągnąć mamę w biochemiczną pielęgnacje Jakoś nie była chętna, ale jak zaczęłam jej czytać skład jakiegoś antyoksydantu i właściwości tych składników, to aż zaproponowała złożenie się na produkty
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 13:15   #2297
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
jak wy śpicie w takich naoliwionych włosach?? musze chyba wypróbowac, bo nie moge uwierzyć ze to nie obciąża włosów i zmniejsza przetłuszczanie, hmm
u mnie olej dość dobrze wsiąka we włosy, mimo że sporo go daję, zostaje co prawda taka tłustawa warstewka, ale nie przeszkadza mi to za bardzo. no i ten zapach kokosowy potem na drugi dzień zawsze zmieniam poszewkę jaśka i jest ok
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 13:30   #2298
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Arrasando , bosti a jak stosujecie olejki do włosów - wcieracie w skórę glowy i włosy 100% oleju czy dodajecie coś jeszcze do oleju ? Nie ma szans żebym zostawiła olej na noc jeśli potrzymam go na głowie powiedzmy pół godziny to coś da ? Co zrobić by dał się zmyć ? Czytałam , że najpierw trzeba na włosach rozprowadzić sam szampon bez wody a później dopiero spłukać wodą ?

z góry dziekuję
ja stosuje olejki na całą noc. Aktualnie w skalp wcieram olejek na porost włosów - indyjski Khadi a na długość włosów jojobe (100% oleju) Włosy zaplatam w warkocz, na poduszke ręcznik. Rano zmywam normalnie ziołowym szampon potem odżywka. Włosy się nie przetłuszczają bardziej, nie są obciążone. Aha olejki stosuje 2/3x w tygodniu.
Tu jest wątek o olejkach do włosów: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=276331

Ponawiam moje pytanie: Ile razy w tygodniu stosować serum?
Dziś dam na twarz tamanu bez HA i zobacze jak lepiej, ale nie wiem jak z tym serum... ile razy w tyg najlepiej

btw nie chce zapeszać, ale odkąd stosuje tamanu jeszcze nic mi nie wyskoczyło
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`

Edytowane przez Arrasando
Czas edycji: 2010-07-08 o 13:33
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 13:34   #2299
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
ja stosuje olejki na całą noc. Aktualnie w skalp wcieram olejek na porost włosów - indyjski Khadi a na długość włosów jojobe (100% oleju) Włosy zaplatam w warkocz, na poduszke ręcznik. Rano zmywam normalnie ziołowym szampon potem odżywka. Włosy się nie przetłuszczają bardziej, nie są obciążone. Aha olejki stosuje 2/3x w tygodniu.
Tu jest wątek o olejkach do włosów: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=276331

Ponawiam moje pytanie: Ile razy w tygodniu stosować serum?
Dziś dam na twarz tamanu bez HA i zobacze jak lepiej, ale nie wiem jak z tym serum... ile razy w tyg najlepiej

btw nie chce zapeszać, ale odkąd stosuje tamanu jeszcze nic mi nie wyskoczyło
najlepiej codziennie, albo co drugi dzień
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-08, 13:39   #2300
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam olejek tamanu.. lepiej nakładać go z HA (mam z pantenolem) czy solo? Zamówiłam też olejek na blizny myślicie, że 2x w tygodniu wystarczy (na noc wtedy zamiast tamanu)?

co do włosów to jojoba jest genialna
dzięki za info .
Z olejami na twarz u mnie najlepiej sprawdza się metoda najpierw olej , odczekać aż sie wchłonie i na to HA . Nie wiem dlaczego ale jeśli próbuję zmieszać żel z olejem i chcę dać choć pół na pół to zaraz mi coś wyskakuje na twarzy.
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-08, 14:02   #2301
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Z olejami na twarz u mnie najlepiej sprawdza się metoda najpierw olej , odczekać aż sie wchłonie i na to HA . Nie wiem dlaczego ale jeśli próbuję zmieszać żel z olejem i chcę dać choć pół na pół to zaraz mi coś wyskakuje na twarzy.
ok, dzięki
właśnie ja jak zmieszałam serum z HA to mi wyskoczył na drugi dzień mały pryszcz.. spróbuje zrobić tak jak mówisz
po tamanu z HA na szczęście nic mi nie wyskakuje

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
najlepiej codziennie, albo co drugi dzień
ok
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-09, 09:11   #2302
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I


Dziękuje dziewczyny za podpowiedzi o stosowaniu olejów na włosy . Wtarłam wczoraj sześć kropli jojoby w moje skromne sianko , potrzymałam jakieś 15 minut , umyłam szamponem i moje włoski są dziś całkiem inne bardziej sprężyste , błyszczące aż TŻ na dłużej zawiesił na nich oko . W następnym zamówieniu na pewno będzie olej kokosowy . Jeszcze raz
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-07-09 o 09:16
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-09, 10:01   #2303
raspberry1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 63
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

hej wszystkim

mam takie pytanie bo dopiero zaczynam swoją przygodę z biochemią,
czy serum flavo C można użuwać non-stop przez cały rok czy trzeba robić co jakiś czas przerwy? chodzi mi o to czy nadmiar nie zaszkodzi skórze?
dzięki
raspberry1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-09, 16:34   #2304
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez raspberry1982 Pokaż wiadomość
hej wszystkim

mam takie pytanie bo dopiero zaczynam swoją przygodę z biochemią,
czy serum flavo C można użuwać non-stop przez cały rok czy trzeba robić co jakiś czas przerwy? chodzi mi o to czy nadmiar nie zaszkodzi skórze?
dzięki
Nie zaszkodzi jesli oczywiscie nie ejst sie uczulonym na wit.C.
Ale możez nie używac codziennie, bo wit.C się kumuluje w skórze
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-09, 21:58   #2305
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Stosuje od 2 tygodni juz chyba tonik PHA ,codzien praktycznie,pod Hydraphase Xl Legere.Spostrzezenia:
- twarz jest jasniejsza,zauwazylem ze rzadziej sie czerwieni
- duuuzo lepiej nawilzona,wreszcie w ciagu dniu nie czuje sciagniecia
- drobne przebarwienia zjasnialy,te wieksze nadal sa,ale to zrozumiale,ze po 2 tyg nie mozna oczekiac aby zniknely
- stan skory sie trioche pogarsza - tzn .zaczelo mnie lekko wywalac malymi ropnymi krostkami.Zastanawiam sie czy nie odstawie jednak tego toniku,bo twarz,dzieki mieszance Duac/Skinoren mialem juz praktycznie w 99pro zaleczona.

Od marca stosowalem tez hydrolat z kocanki,co dzien pod krem nawilzajacy.
Polecam,bo rzeczywiscie sprawia,ze wszelkie krostki goja sie duzo szybciej.Twarz co prawda nadal mi sie czerwieni i w tej kwestii nie zrobil nic,natomiast jestem pewny ze zlikwidowal mi ogromne pekniete naczynko,ktore mialem na nosie.Nie zjasnialo,nie przybladlo,ale calkowicie zniknelo.Fajnie,szkoda tylko,ze reszta peknietych naczyn na nosie nadal jest)

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2010-07-09 o 21:59
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-09, 22:16   #2306
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Michał84 Pokaż wiadomość
Stosuje od 2 tygodni juz chyba tonik PHA ,codzien praktycznie,pod Hydraphase Xl Legere.Spostrzezenia:
- twarz jest jasniejsza,zauwazylem ze rzadziej sie czerwieni
- duuuzo lepiej nawilzona,wreszcie w ciagu dniu nie czuje sciagniecia
- drobne przebarwienia zjasnialy,te wieksze nadal sa,ale to zrozumiale,ze po 2 tyg nie mozna oczekiac aby zniknely
- stan skory sie trioche pogarsza - tzn .zaczelo mnie lekko wywalac malymi ropnymi krostkami.Zastanawiam sie czy nie odstawie jednak tego toniku,bo twarz,dzieki mieszance Duac/Skinoren mialem juz praktycznie w 99pro zaleczona.

Od marca stosowalem tez hydrolat z kocanki,co dzien pod krem nawilzajacy.
Polecam,bo rzeczywiscie sprawia,ze wszelkie krostki goja sie duzo szybciej.Twarz co prawda nadal mi sie czerwieni i w tej kwestii nie zrobil nic,natomiast jestem pewny ze zlikwidowal mi ogromne pekniete naczynko,ktore mialem na nosie.Nie zjasnialo,nie przybladlo,ale calkowicie zniknelo.Fajnie,szkoda tylko,ze reszta peknietych naczyn na nosie nadal jest)
Dobrze wiedzieć, bo miałam dylemat z tonikiem PHA.
Myślę, że serum na blizny byłby odpowiedni dla Ciebie, dobry dla cery z bliznami potrądzikowymi, naczynkowej, podrażnionej i tłustej
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-10, 15:34   #2307
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Puder bambusowy - klasyczny, z jedwabiem czy jedwab+owies?

Mam zamiar kupić jeden z tych pudrów.
Mam już którąś wersję (ale nie wiem którą) z takimi bardzo, bardzo drobnymi drobinkami i sprawuje się wyśmienicie, więc zamierzam kupić pełne opakowanie.

Która z tych trzech wersji jest najlepsza, czym się różnią?

Czytałam opisy na KWC i na stronie BU, ale nie ma tam za bardzo konkretów, prócz wychwalania, ani porównań, a mi chodzi właśnie o to, jakie są różnice.

Podejrzewam, że działanie na mojej skórze będzie tak samo dobre niezależnie od wersji (bo baza to i tak bambus) mimo tego chciałabym poznać Wasze opinie.

ps. Wersja z drobinkami, którą posiadam to najprawdopodobniej jedwab?
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-10, 16:20   #2308
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Puder bambusowy - klasyczny, z jedwabiem czy jedwab+owies?

Bardzo dobre pytanie,również chętnie się dowiem
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-10, 23:33   #2309
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Dot.: Puder bambusowy - klasyczny, z jedwabiem czy jedwab+owies?

Proszę o odpowiedzi
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-11, 07:43   #2310
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Michał polecam Dirosela Avene, tylko na dzień konieczni filtr!! Zeszły po nim przebarwienia i naczynka mniej widoczne; teraz jest gorąco więc filtr avene albo lrp 50 koniecznie; z bu fajne jest serum flavo, po nim też naczynka lepiej się mają
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:18.