Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-24, 09:05   #4951
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
dlatego zrobilam sobie shea sahne to tez maslo shea wymieszane z plynnymi olejami

shea nitolica jest wlasnie maslem shea z wanilia, pisalam wyzej o nim, ale niestety jak wczoraj robilam zamowienie na behawe to nie bylo, wiec zamowilam tradycyjnie ectoin, olejek perfumowany Nevonia( bede znow perfumy o zapachu NIvea robic, mimo ze Nivea w pazdzierniku znow wprowadza swoje perfumy na rynek( kiedys byly w NIvea Haus, ale je wycofali), bede miala tansza wersje, ktora dla mojego nosa jest jak zapach Nivea), panthenol, niacinamid i tym razem wzielam jeszcze panthenol fluid, ale probke 10ml, zobaczy czy fajnejszy produkt od czystego panthenolu. Do tego wkoncu wzielam 5 probek olejkow do perfumowania prania. Mialam wczesniej wziac ten zestaw, nawet mialam wyszukane zapachy jakie chce przetestowac, ale jakos tak mi sie zapomnialo przy poprzednim zamowieniu.
NO to pare rzeczy uzupelnilam i pare do testu wzielam.

Dziewczyny, jak by kogos interesowal krem BB Alterra z szafy z kolorowka, to moge oddac. Uzyty ze 3 razy i jednak nie moj.Nie o kolor chodzi tylko o formule.

Jak robisz shea sahne? Podzielisz się swoim przepisem? Skusiłaś mnie tą wanilią


Zamówiłam sobie krem do demakijażu z Lavery. Jestem ciekawa jak się spisze?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-24, 12:50   #4952
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52877076]A użyłaś solo, czy z kremem?[/QUOTE]

solo na tonik.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-24, 13:57   #4953
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez xxxescapismxxx Pokaż wiadomość
Chetnie bym sie wymienila
no to uderzaj do mnie na PW



[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52873585]
A jak, czym i z czym ewentualnie ubijasz to shea?? Ja spotkałam się wielokrotnie z terminem "ubite masło shea" i zawsze się zastanawiam, co to oznacza- czy ubite, jak bita śmietana, czy zbite, o zwartej konsystencji
[/QUOTE]

Normalnie ubijam mikserem



Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Jak robisz shea sahne? Podzielisz się swoim przepisem? Skusiłaś mnie tą wanilią


Zamówiłam sobie krem do demakijażu z Lavery. Jestem ciekawa jak się spisze?
a co to za krem z lavera?

Jak robie? tak jak i inne babeczki. pelno jest przepisow w necie.
Podstawowy przepis to 70% tluszczy o stalej konsytsnecji czyli shae albo kakaowe, albo mieszanka obu czy tez inne maslo i 30% tluszczy plynnych. Moje pierwszy zrobilam 50% na 50%. wiecej plynnych tluszczy nie mozna bo bedzie mieszanka plynna. Juz ta nie jest po ubiciu taka zwarta jak powinna byc. Pierwszy raz bralam 50% maska shea i 50% zdaje sie oleju jojoba. tak se przypominam co ja wtedy mialam w domu ale chyba jojoba to byla.
Drugi raz dowiedzialam sie o shea nitolica i oleju kawowym z prazonych nasion, wiec na te moje 100ml dodalam 10 shea nitolica i 10ml tego oleju( takie probki sprzedaje behawe), reszta to bylo zwykle nierafinowane shea i tez chyba jojoba. Moze jeszcze kapka jakiegos innego oleju baobab tez od Afrikahandel jak moje maslo shea? naprawde nie pamietam. Wyszla mi kawa mrozona z lodami waniliowymi. Oczywiscie rozpuszczamy w kapieli wodnej stale tluszcze i dodajemy plynne. jak to wszystko przestygnie i najlepiej stezenie, ubijamy wtedy mikserem, tylko trzeba wylapac dobry moment, bo jak za dlugo to znow przebijemy i po konsystencji. Ja troche za dlugo ubiajalam, ale tez nie przesadzilam za mocno, wiec jeszcze szlo, calkiem plynny produkt mi nie wyszedl. Jak komus zalezy zeby bylo jak ubita smietana, to najlepiej rozpuscic to wszystko, wsadzic do lodowki niech stezeje i na nowo ubijac mikserem.
A rok temu to ja chcialam takie prawdziwe shea sahne z pierwotnego przepisu, czyli 70% stale tluszcze i 30 % plynne. W domu mialam maslo shea i kakaowe, a z plynnych to jojoba, kokos i chyba migdal plus po probce shea nitolica i oleju kawowego, ale ze robilam duza ilosc, to niestety te probki okazaly sie byc za male, zeby otrzymac ten zapach ice kaffee i czuc dzialanie oleju kawowego. W tym roku ( zostalo mi sie jedno opakowanie 250ml mojej smietany) i rozpuscilam to, dodalam jeszcze wit. e i Q10 plus odrobinke jeszcze kokosa i jak wystyglo zanim zaczelam ubijac dodalam olejek perfumowany, zeby miec zapach Nivea.

jak niemki pialy o tym kremie same zachwyty i ja stwierdzilam ze sobie zrobie( pozniej coraz wiecej mozna bylo kupic gotowe wyroby u babeczek ktore sprzedawaly w swoich sklepach tez wlasnej roboty mydla, niestety trzeba zaplacic wiecej niz to co nas bedzie ta sama ilosc kosztowac), to posilkowalam sie tym blogiem

http://seifechuchi.blogspot.de/2011/...gtutorial.html

tutaj jest jeszcze dobrze pokazane
http://www.filottchen.de/2014/02/she...koerperpflege/
http://www.dufttraum.com/2015/05/05/...selbstgemacht/


tutaj wiecej zdjec shea sahne
https://www.google.de/search?q=sheas...w=1360&bih=609

jak widac na jednym ze zdjec shea sahne mozna tez zrobic z oliwki dzieciecej, ktora zastepuje nam plynne oleje. Lubicie zapach oliwki babydream albo jakiejsc innej, to uzyjcie jej zamiast zwyklego plynnego oleju. czy shea sahne ma byc bardziej plynna czy tez bardziej sztywna to regulujecie iloscia masla i plynnego oleju. Im wiecej masla tym po ubiciu sztywniejsza smietana, im wiecej plynnego oleju, tym ta smietanka jest plynniejsza.

o widze ze i erbse na swoim blogu tez robila sheasahne jej przepis jest taki jak ja na poczatku robilam 50 na 50% i widac ze konsystencja jest mniej zwarta
http://www.kosmetik-vegan.de/erbse/d...-koerpersahne/

Mleko do kapieli tez sama robie, nie ma sensu kupowac od kogos

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-09-24 o 14:17
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-24, 14:00   #4954
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Tez kiedyś zrobiłam sobie takie smarowidło do ciala - z masła shea, kakaowego i mieszanki różnych olejów. Miksowałam i wkładałam do lodówki na przemian. Fajna konsystencja wyszła, tylko dałam za dużo płynnych, bo za szybko topnieje.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2015-09-24 o 14:01
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-24, 14:14   #4955
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Monika, dzięki za opis Ja taki krem robię do oczyszczania twarzy (shea, kakaowe, olej rycynowy, itd.). Tylko nigdy go nie ubijak na mus. Da się potem domyć mikser? Nie mam ręcznego, tylko taki z misą od robota.
A teraz mam ochotę spróbować cos nowego i zamówiłam to: https://www.ecco-verde.pl/lavera/bas...-oczyszczajace
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-24, 14:29   #4956
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

ach mleczko do demakijazu, a ja sie zastanawiam co za krem wypuscila Lavera.

No pewnie ze sie da umyc, bierzesz ciapla woda, im cieplejsza tym lepiej i plyn do naczyn i myjesz gabka do mycia naczyc( nie lubie szmatek wole naczynia myc gabkami ) miske i te haczyki do ubijania i po krzyku.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-24, 14:37   #4957
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
ach mleczko do demakijazu, a ja sie zastanawiam co za krem wypuscila Lavera.

No pewnie ze sie da umyc, bierzesz ciapla woda, im cieplejsza tym lepiej i plyn do naczyn i myjesz gabka do mycia naczyc( nie lubie szmatek wole naczynia myc gabkami ) miske i te haczyki do ubijania i po krzyku.

Ciekawa jestem co to będzie i czy zmywa makijaż?


Zamówiłam też olejek: http://pl.iherb.com/Desert-Essence-T...oz-250-ml/3578
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-24, 15:50   #4958
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Ja robiłam tą bitą śmietanę shea 50/50, ale shea pół na pół z kakaowym, które jest dużo twardsze. Z płynnych dzika róża i juz nie pamiętam co... ale był niezły konkret na ciążowy brzuch.
Po rozpuszczeniu na noc do lodówki i potem ubijalam jakieś 10 minut zwykłym mikserem. Konsystencja była super
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-24, 15:50   #4959
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

ten olejek to tez do mycia?

tez robie sama. Kurcze, od kiedy zainteresowalam sie kreceniem( a jest to juz paare lat) to takie proste rzeczy robie sama jesli mam ochote na dany kosmetyk. No nie ma sensu placic tyle kasy, skoro za pare groszy ma sie rownie dobry produkt.
ja swego czasu nawet mleczko do demakijazu umerdalam( bylo lepsze od wielu gotowcow). Fakt ze mleczko nie robi sie tak szybko jak oliwke do mycia

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-09-24 o 15:52
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-24, 15:56   #4960
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Wiesz jak to jest: czasem chce się coś nowego, kupnego Nie dałabym jakiejś bajońskiej sumy za krem czy olejek do mycia (np. Emma Hardie ), ale 20-30zł czemu nie?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-24, 16:03   #4961
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Hej Laski

szukam tym forum jakiegoś wątku o kremach z reinolem i kurczaki, nie widzę

ale wiem, że niektóre z Was używają tego kremiku 1% z iherba; mam pytanko - czy to jest bezpieczne łączyć retinol z kwasem salicylowym? czy lepiej odpuścić???
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-24, 16:16   #4962
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Oj z salicylem może być ostro ale chyba ktoś robił raz na noc retinol potem noc nawilżenie potem salicyl i nawilżenie i znów retinol - coś tak kojarzę. .. bo jak częściej i za blisko siebie to burak i podrażnienia... chcesz sobie kurację zrobić? Ty wprawia to może tak spróbuj. ..
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-24, 16:27   #4963
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

kwas i retinol sie podkrecaja, wiec jak chcesz czegos moeniejszego i twoja cera to zniesie to probuj.

ja zapomnialam wam napisac, ze troche sie zawiodlam na blyszczyki uoga uoga. Jestem na etapie, ze jak mi sie znow blyszczydla zachce to raczej skusze sie na cos innego.
Wybralam kolor, ktory okazal sie taki jak chcialam, mimo ze w opakowaniu wygladal na ciemny, ale ostatnio uzywam go czesciej i zauwazylam, ze to lekkie podbarwienie co daje szybko znika, pozostaje poblask, ale kolorku nie ma. To po cholere mi blyszczyk, ktory daje kolor, a on po pol godziny jakos znika i tylko blysk zostaje jak po bezbarwnym blyszczyku? Rozumiem taki kolor, ktory odrazu na ustach jest bezbarwny, ale nie taki co jednak usta podbarwia, a po pol godziny patrze w lustro, usta sie blyszcza ale koloru ni ma :-/
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-24, 16:31   #4964
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Hej Laski

szukam tym forum jakiegoś wątku o kremach z reinolem i kurczaki, nie widzę

ale wiem, że niektóre z Was używają tego kremiku 1% z iherba; mam pytanko - czy to jest bezpieczne łączyć retinol z kwasem salicylowym? czy lepiej odpuścić???
Ja bym uważała z tym retinolem i salicylkiem. Ale to zależy jaką masz skórę, spróbuj zrobić jak radziły Ci dziewczyny żeby przeplatać salicylek, nawilżenie,retinol, nawilżenie itd. Najważniejsze - obserwuj!
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-24, 16:32   #4965
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Wiesz jak to jest: czasem chce się coś nowego, kupnego Nie dałabym jakiejś bajońskiej sumy za krem czy olejek do mycia (np. Emma Hardie ), ale 20-30zł czemu nie?
no wiem, wiem, czasami czlek potrzebuje odmiany, albo ukrecona rzecz nie jest TAK przyjemna uzytkowo jak ta kupna, dlatego ja np kupuje dea w kremie od Wolkenseifen, mimo ze sama sobie cos na jego wzor ukrecilam, ale jednak uzytkowo i w dzialaniu to mu troche brakowalo do tego kupnego. Wiec juz nie cuduje. raz na rok sobie pozwole, rozpieszcze sie ale sa rzeczy, na ktore jednak mi kasy szkoda, bo moja wersja nie jest gorsza itp.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2015-09-24 o 17:21
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-24, 16:49   #4966
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI



Na Florame kosmetyki męskie z okazji Dnia Chłopaka 30% taniej


Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Konsystencja serum The Firm od Jeffrey James Botanicals jest taka. Nie jest wodnista

Ja się obkupiłam w Jeffrey. Mam aż 5 kosmetyków. Mam nadzieję, że jeszcze się pojawi w tk maxx. Wszystkie okazały się cudne dla mnie.
No piękne

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52866900]No właśnie pokojarzyłam, że mogłoby Ci odpowiadać- może jeszcze będzie kiedyś w TK Maxx

A to Sibu jest dużo gęstsze, takie żelowe.[/QUOTE]

Dopóki żelowe to dobre, byle nie ciężkie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Hej Laski

szukam tym forum jakiegoś wątku o kremach z reinolem i kurczaki, nie widzę

ale wiem, że niektóre z Was używają tego kremiku 1% z iherba; mam pytanko - czy to jest bezpieczne łączyć retinol z kwasem salicylowym? czy lepiej odpuścić???
Ja bym radziła dużą dozę ostrożności
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-24, 17:31   #4967
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Pokręciło mi się chyba z wit. C (ten salicyl) ; ja jestem w retinolu zaprawiona, ale już bez przesady. Potem sobie przypomniałam, że łączyła ten krem z tonikiem cytrusowym (też iherb, cośmy go razem z Anulą wzięły na spółkę) dla wzmocnienia efektu.

Gdyby mnie ktoś poinstruował jak na telefonie Sony dodać zdjęcia do posta, to bym Wam pokazała moje nowe nabytki....
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-24, 17:54   #4968
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Ja właśnie dziś kręcę masło kakaowe z oliwą i arganowym.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-24, 18:02   #4969
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja właśnie dziś kręcę masło kakaowe z oliwą i arganowym.
ja sobie kręcą masełko o zapachu neroli
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-25, 07:53   #4970
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
ja sobie kręcą masełko o zapachu neroli
Dodajesz olejek eteryczny żeby mieć zapach?
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-25, 09:14   #4971
ZielonaJaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 4
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Hej Dziewczyny,
będę robić sobie masło pierwszy raz. Chciałam zmieszać masło kakaowe z olejem ze słodkich migdałów. Mam tez w domu olejek lawendowy z etji i sie zastanawiam, czy mogę go dodac do tej mieszanki. Jeśli tak to ile
ZielonaJaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-25, 13:27   #4972
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez ZielonaJaga Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,
będę robić sobie masło pierwszy raz. Chciałam zmieszać masło kakaowe z olejem ze słodkich migdałów. Mam tez w domu olejek lawendowy z etji i sie zastanawiam, czy mogę go dodac do tej mieszanki. Jeśli tak to ile
Zależy jaka pojemność, ale zwykle nie dodaje się więcej jak 10 kropli, aczkolwiek lawendowy jest w miarę łagodnym olejkiem.


Donoszę, że ten szampon Fructis Garniera do normalnych i suchych to nic specjalnego, dobrze myje, świetnie się pieni, pięknie pachnie, ale włosy są po nim przesuszone i matowe i niemiłe w dotyku.


.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-25, 13:46   #4973
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

10 kropli to moze byc malo na wieksza ilosc np. na 100ml masla.
Ja jak robilam shea sahne to dalam 40kropli( tak wiekszosc osob daje , ktore mieszaja wlasne kosmetyki). Mnie bylo troche malo, jakos nie czulam mojego zapachu i dodalam drugie tyle. Poza tym ja perfumowalam olejkiem perfumowanym.

Zielona Jaga, wyporbuj czy 10 kropki na 100ml ( tak gdybam bo nie wiem jaka ilosc bedziesz robic) ci wystarczy, moze sie okazac ze spokojnie mozesz wiecej dodac i dodawaj juz do chlodnego produktu, nie do cieplego bo zaraz wszystko odparuje. Dodaj do chlodnego produktu, zanim maslo zacznie tezec. a jak bedziesz chciala jeszcze je ubic i zrobic smietanke, to spokojnie mozesz poczekac jak ci sie stezeje i potem przed ubijaniem wkropkic olejek.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-25, 20:14   #4974
ZielonaJaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 4
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Korah i MonikaPogrzeba bardzo Wam dziękuję za cenne rady. Dam znać jak poszło
ZielonaJaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-26, 15:10   #4975
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Próba załadowania fotki
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-26, 15:11   #4976
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Próba załadowania fotki
Zamówienie z purite
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1443273020329.jpg (28,2 KB, 39 załadowań)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-26, 15:12   #4977
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Pierwsze koty za ploty
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-26, 15:29   #4978
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Zamówienie z purite
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Pierwsze koty za ploty

Pierwsze zakupy u nich, czy wróciłaś po coś?
Ja mam tylko ten tonik http://www.purite.unixstorm.org/prep...losy-30ml.html, ale tak wali octem, że nie mogę używać- przynajmniej tak, jak zalecają
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-26, 15:31   #4979
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Pierwsze. Ja od lat używam tego samego i nieczęsto sięgam po nowe rzeczy... Okres kompulsywnego klikania mam już chyba za sobą, nie chcę mi się eksperymentować
Tutaj skorzystałam z akcji -25%
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-26, 15:37   #4980
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Pierwsze. Ja od lat używam tego samego i nieczęsto sięgam po nowe rzeczy... Okres kompulsywnego klikania mam już chyba za sobą, nie chcę mi się eksperymentować
Tutaj skorzystałam z akcji -25%
Ciekawe, czy coś z tych rzeczy sprawdzi się na tyle, by przy tym zostać?
Ja też zauważyłam u siebie więcej rozwagi w klikaniu, za to zdarza mi się popłynąć w TK Maxx-ie, niestety
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.