Kosmetyki M.A.C. cz. 4 - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-24, 11:34   #1291
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ja robie makijaz oka jednym pedzlem - zawsze robilam 217 a teraz 222
kurka, a 222 Ci nie włazi w oczy? nie umiem go okiełznać, fajny jest do załamania ale przy okazji co go używam to się dźgnę już nawet myślałam o strzyżeniu ale szkoda mi pędzla... czemu oni wycofali 226

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

Cytat:
Napisane przez bienemaja Pokaż wiadomość
za Wasza namowa przekonalam sie jednak do Satin Taupe, jest cudny faktycznie, dzieki
a teraz od 2 dni ogladem swatche, YT i czytam fora w poszukiwaniu cieplejszego brazu (do zalamania). Doradzcie mi cos prosze (niebieskie oczy, blada skora):
Haux, Soba, Cork, Patina, Omega czy Soft Brown. Ktore z nich polecacie? Np. do polaczenia z Rubenesque lub jakims zlotawym (mam ladny Lucky Penny z Clinique).
I odwieczne pytanie o Vex , czy sie nadaje do niebieskich oczu (ta zielen...)?
Super że Satynkę polubiłaś kolejna fanka
Omegę mam, jest ładna, ale nie wiem czemu ciągle mi się wydaje, że to jeszcze nie to czego oczekiwałam...Soft Brown jest rudawy Patinka jest cudna ale jakoś mi się nie widzi do załamania.
Mam tak jak Ty, jasną cerę i niebieskie oczy i polecałabym Omegę chyba (w celu cieniowania). Kamil też pisał gdzieś tutaj o Soba, kilka stron wcześniej, spróbuj znaleźć.
Vex nie jest zielony! a serio, może na innych karnacjach wybija zieleń, dla mnie jest ona w ogóle niewidoczna to piękny opalizujący na różowo cielaczek
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 11:50   #1292
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

no wlasnie to ze jest dluzszy to zaleta jak dla mnie lepiej mi sie nim operuje
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 12:27   #1293
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez bienemaja Pokaż wiadomość
za Wasza namowa przekonalam sie jednak do Satin Taupe, jest cudny faktycznie, dzieki
a teraz od 2 dni ogladem swatche, YT i czytam fora w poszukiwaniu cieplejszego brazu (do zalamania).
I odwieczne pytanie o Vex , czy sie nadaje do niebieskich oczu (ta zielen...)?
Mnie fajnie pracuje się z Quarry do załamania.
A Vex to jest duochrome, najpierw jest zielonkawy a jak rozetrzesz to staje się różowawy.
Ten cień mi się nie podobał - jeszcze rok temu -ale teraz przeszłam na ciemną stronę mocy i jestem w jego fan klubie... Tylko jeszcze nie mam pomysłu z czym go łączyć.?.
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 12:39   #1294
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
no wlasnie to ze jest dluzszy to zaleta jak dla mnie lepiej mi sie nim operuje

to może muszę go jednak okiełznać

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Mnie fajnie pracuje się z Quarry do załamania.
A Vex to jest duochrome, najpierw jest zielonkawy a jak rozetrzesz to staje się różowawy.
Ten cień mi się nie podobał - jeszcze rok temu -ale teraz przeszłam na ciemną stronę mocy i jestem w jego fan klubie... Tylko jeszcze nie mam pomysłu z czym go łączyć.?.
ahaha
Quarry, muszę się mu przyjrzeć
Vex pięknie wygląda z Deep Truth albo Contrastem! no i do wszelakich fioletów mi pasuje. Myślę, że ładnie by też współgrał z ciepłymi brązami, z Patiną, z pigmentem Sweet Sienna
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 12:41   #1295
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
ja robie makijaz oka jednym pedzlem - zawsze robilam 217 a teraz 222
Dla mnie rewelacyjny jest 226
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 12:49   #1296
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Vex pięknie wygląda z Deep Truth albo Contrastem! no i do wszelakich fioletów mi pasuje. Myślę, że ładnie by też współgrał z ciepłymi brązami, z Patiną, z pigmentem Sweet Sienna
Dzięki Kasiu za podpowiedź. Ja nie mam kiedy eksperymentować, a rano jak się maluję do pracy to łapę zestawy już sprawdzone, aby szybciej.... Ale Contrast i fiolety też miałam na myśli np Vibrant Grape.
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 12:52   #1297
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Dzięki Kasiu za podpowiedź. Ja nie mam kiedy eksperymentować, a rano jak się maluję do pracy to łapę zestawy już sprawdzone, aby szybciej.... Ale Contrast i fiolety też miałam na myśli np Vibrant Grape.
a proszę bardzo

tylko to nie mój pomysł, o ile dobrze pamiętam, kiedyś jak się zastanawiałam z czym co połączyć to Kamil to podpowiedział
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-24, 12:53   #1298
misiaczek187
Zadomowienie
 
Avatar misiaczek187
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 084
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
ahaha zapraszam, choć ja też nie specjalistka w tej dziedzinie i ciągle się uczę
Kurczę, z wielu cieni, jakie testowałam, MAC ma chyba najfajniejsze maty bo dość łatwo się z nimi pracuje, nie robią mi plam i dość bezproblemowo się nakładają (oczywiście, to też często będzie zależało od cienia konkretnego....), więc może to rzeczywiście kwestia pędzla?
219stka jest super do dolnej powieki! choć odkąd mam 239 trochę ją zaniedbuję

popieram! jak dla mnie to takie trzy must have-y!

Misiaczku a skąd jesteś?

No trzeba te dwa jeszcze dokupić może to faktycznie problem z pędzlem nakładam zawsze na bazę,ale i tak mi nie wychodzi idealny równy kolor jak dziewczynom z MACa , a kupiłam go bo Natalia robiła mi nim makijaż jak korzystałam z zaproszenia i byłam zachwycona. Potrenuję potrenuję i pewnie z czasem i lepszym pędzlem będzie lepiej teraz zbieram kolejne cienie bo w sumie miłość do MACa zaczęła się od pigmentów jakoś cienie mnie nie przekonywały,a teraz zbieram drugą czwórkę
Dziękuje za rady dotyczące pędzli

Ha mieszkam w takiej miejscowości co się Szczury zwie kawałek od Ostrowa w sumie.
__________________
MOJA WYMIANKA

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=338589
misiaczek187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 13:23   #1299
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez misiaczek187 Pokaż wiadomość
No trzeba te dwa jeszcze dokupić może to faktycznie problem z pędzlem nakładam zawsze na bazę,ale i tak mi nie wychodzi idealny równy kolor jak dziewczynom z MACa , a kupiłam go bo Natalia robiła mi nim makijaż jak korzystałam z zaproszenia i byłam zachwycona. Potrenuję potrenuję i pewnie z czasem i lepszym pędzlem będzie lepiej teraz zbieram kolejne cienie bo w sumie miłość do MACa zaczęła się od pigmentów jakoś cienie mnie nie przekonywały,a teraz zbieram drugą czwórkę
Dziękuje za rady dotyczące pędzli

Ha mieszkam w takiej miejscowości co się Szczury zwie kawałek od Ostrowa w sumie.
a próbowałaś bazę czymś przykryć? jakby to powiedzieć... Mam taki jeden cień-wytrych, Bisque, bardzo zwykły beżyk w kolorze powieki. Takim fluffy w miarę pędzlem (typu 217) nakładam go na powiekę (na bazę) żeby przypudrować ją niejako. I wtedy matowy kolor, który na to nakładam ma jakby trochę mniejszą "czepliwość" nie wiem czy ja się dzisiaj jasno wysławiam Bo jak normalnie na bazę bezpośrednio nałożę matowy cień to on się w miejscu pierwszego kontaktu z powieką mocno przyczepia i później ciężko to rozetrzeć. Na Bisque jakoś prościej

Dla zainteresowanych i szukających inspiracji zachwyca mnie makijaż kuuipo1207 Jenn ma bardziej " użytkowy" Orange będzie całkiem podobny do Rule, pamiętam, jak się zastanawiałam który wybrać A z czym Ci go Natalia połączyła?

http://www.youtube.com/watch?v=dtsLWBg8FiI
http://www.youtube.com/watch?v=lRemAEbEvks

Ja tez zaczynałam od pigmaków boskie są!
A to rzeczywiście mamy niedaleko! jakieś 15km - witam sąsiadkę
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 14:51   #1300
misiaczek187
Zadomowienie
 
Avatar misiaczek187
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 084
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
a próbowałaś bazę czymś przykryć? jakby to powiedzieć... Mam taki jeden cień-wytrych, Bisque, bardzo zwykły beżyk w kolorze powieki. Takim fluffy w miarę pędzlem (typu 217) nakładam go na powiekę (na bazę) żeby przypudrować ją niejako. I wtedy matowy kolor, który na to nakładam ma jakby trochę mniejszą "czepliwość" nie wiem czy ja się dzisiaj jasno wysławiam Bo jak normalnie na bazę bezpośrednio nałożę matowy cień to on się w miejscu pierwszego kontaktu z powieką mocno przyczepia i później ciężko to rozetrzeć. Na Bisque jakoś prościej

Dla zainteresowanych i szukających inspiracji zachwyca mnie makijaż kuuipo1207 Jenn ma bardziej " użytkowy" Orange będzie całkiem podobny do Rule, pamiętam, jak się zastanawiałam który wybrać A z czym Ci go Natalia połączyła?

http://www.youtube.com/watch?v=dtsLWBg8FiI
http://www.youtube.com/watch?v=lRemAEbEvks

Ja tez zaczynałam od pigmaków boskie są!
A to rzeczywiście mamy niedaleko! jakieś 15km - witam sąsiadkę

Jasno się wysławiasz spróbuje na tego painta położyć jakiś jasny cień bazowy może będzie lepiej. Makijaż,który mi robiła jest w załączniku nie wiem jakie kolorki jeszcze tam były bo to już ze 4 miesiące temu było może sama rozszyfrujesz to daj znać Ja chciałam połączyć go z Contrastem i jakąś kreską teraz jak byłam robiła mi makijaż wieczorowy (melon,violet i carbon,a na dole carbon plus steamy chyba i też wyszedł boski)
__________________
MOJA WYMIANKA

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=338589
misiaczek187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 16:17   #1301
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

hehe, ja mam 217,219 i 239 oraz 187 i 134, a najlepsze, że używam pędzla Sephora XL do różu (Plum Foolery, ech ) jakiegoś kudłacza z Rossmanna do powieki i skośnego z Coastal Scents do fluidline'a, bo mi szkoda.....
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-24, 16:43   #1302
misiaczek187
Zadomowienie
 
Avatar misiaczek187
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 084
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
hehe, ja mam 217,219 i 239 oraz 187 i 134, a najlepsze, że używam pędzla Sephora XL do różu (Plum Foolery, ech ) jakiegoś kudłacza z Rossmanna do powieki i skośnego z Coastal Scents do fluidline'a, bo mi szkoda.....

No coś Ty ja jak mam jakieś nowe cudeńka to mam znowu straszne "parcie" żeby to wypróbować. Jak nie kupuje nic nowego to nie maluję,a jak się obkupię to znowu okazji brak teraz z moim wielkim brzucholem jeszcze gorzej z wychodnym
Dostęp do MACa ciężki ponad 100km i jak już jadę to zawsze sporo wydaję.
Szkoda,że dostęp do MACa jest tak ograniczony
Jak się zużyją to będzie powód do kupna nowych
__________________
MOJA WYMIANKA

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=338589
misiaczek187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 16:51   #1303
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
hehe, ja mam 217,219 i 239 oraz 187 i 134, a najlepsze, że używam pędzla Sephora XL do różu (Plum Foolery, ech ) jakiegoś kudłacza z Rossmanna do powieki i skośnego z Coastal Scents do fluidline'a, bo mi szkoda.....
Skąd ja to znam... przyznam się, ze 239 i 224 dalej leżą nietknięte, nowiutkie, bo mi własnie szkoda ich ruszyć A dodatkowo myślę o kupieniu na zapas 217 i 219
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 17:12   #1304
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Skąd ja to znam... przyznam się, ze 239 i 224 dalej leżą nietknięte, nowiutkie, bo mi własnie szkoda ich ruszyć A dodatkowo myślę o kupieniu na zapas 217 i 219
Ja tak się cieszę, że mam orginałki że u żywam tylko od święta...... bo mi szkoda ich zużywać.....
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 17:25   #1305
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

ehh dziewczyny, nie czaję
ja używam MACzkowych pędzli każdego dnia - w końcu po to je mam do sephorowych już nigdy nie wróciłam... A używanie MACzków to sama przyjemność no i makijaż się łatwiej robi. nic im się w praniu nie dzieje nie gubią włosia, nawet moja liniejąca 168 przestała (podobno to normalne, że na początku trochę włosia może zgubić). Wydaje mi się że skoro makijażyści na nich pracują to muszą być trwałe. Więc użycie ich raz dziennie nie zaszkodzi no, czasem dwa ale co ja poradzę że się lubię miziać zdecydowanie mam tak, jak misiaczek mam parcie na nowości tak szybko to one się nie zużyją, zaufaj mi

misiaczku gratuluję
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 17:26   #1306
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez misiaczek187 Pokaż wiadomość
agniecha nie szkodzi przynajmniej humor mi poprawiłaś
p4w no jak ktoś ma duże oko to też może być
A na poważnie to widzę,że ten 239 trzeba sobie sprawić.
na duże jak najbardziej

a powiedzcie czy pędzel 168 warto mieć? ogólnie nie umiem się posługiwać takimi skośnymi pędzlami, ale może po prostu do tej pory nie trafiłam na ten właściwy
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------


Edytowane przez p4w
Czas edycji: 2010-11-24 o 17:30
p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 17:46   #1307
misiaczek187
Zadomowienie
 
Avatar misiaczek187
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 084
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Posiadam 168 i wg mnie warto mieć nie znalazłam jeszcze pędzla,który tak idealnie modelowałby poliki inglotowy mi nie pasuje bo mały jakiś mi się wydaję

Wiecie może tak w praktyce do czego przydałby się pędzel 138 ? Ostatnio Natalia właśnie strasznie go zachwalała,ale dla mnie on jest taki jakiś dziwny nie wiem do czego by mi służył <brzydal>

kasiaj dziękuje
__________________
MOJA WYMIANKA

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=338589

Edytowane przez misiaczek187
Czas edycji: 2010-11-24 o 17:53
misiaczek187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 18:05   #1308
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez misiaczek187 Pokaż wiadomość
No coś Ty ja jak mam jakieś nowe cudeńka to mam znowu straszne "parcie" żeby to wypróbować. Jak nie kupuje nic nowego to nie maluję,a jak się obkupię to znowu okazji brak teraz z moim wielkim brzucholem jeszcze gorzej z wychodnym
Dostęp do MACa ciężki ponad 100km i jak już jadę to zawsze sporo wydaję.
Szkoda,że dostęp do MACa jest tak ograniczony
Jak się zużyją to będzie powód do kupna nowych
z brzucholem to pikus, zobaczysz jak będzie potem - ja jestem na tym etapie, uziemienia.......
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 18:06   #1309
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez misiaczek187 Pokaż wiadomość
Posiadam 168 i wg mnie warto mieć nie znalazłam jeszcze pędzla,który tak idealnie modelowałby poliki inglotowy mi nie pasuje bo mały jakiś mi się wydaję

Wiecie może tak w praktyce do czego przydałby się pędzel 138 ? Ostatnio Natalia właśnie strasznie go zachwalała,ale dla mnie on jest taki jakiś dziwny nie wiem do czego by mi służył <brzydal>

kasiaj dziękuje
zastanawiam się czy ze mną jest coś nie tak i zwyczajnie powinnam sobie odpuścić taki pędzel - używam różnych kabuki do różów i brązerów
czy z MAC'iem byłoby inaczej
ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia w tej materii
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-24, 18:10   #1310
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
Ja tak się cieszę, że mam orginałki że u żywam tylko od święta...... bo mi szkoda ich zużywać.....
No ja używam trzech, a jak dokupiłam następne dwa to już szkoda mi je użyć tym bardziej, że 217, 209 i 219 wystarczają mi w zupełności
__________________

Live long and prosper
🖖🏻

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2010-11-24 o 18:17
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 18:20   #1311
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
zastanawiam się czy ze mną jest coś nie tak i zwyczajnie powinnam sobie odpuścić taki pędzel - używam różnych kabuki do różów i brązerów
czy z MAC'iem byłoby inaczej
ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenia w tej materii
Ja mam 168, i uważam, że jest super do konturowania, mięciutki choć do różu wolę 116 nim mi się bosko operuje
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 18:30   #1312
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Ja mam 168, i uważam, że jest super do konturowania, mięciutki choć do różu wolę 116 nim mi się bosko operuje
dzięki za opinie
a może któraś ma pędzel 138 - ładny jest, ale strasznie drogi
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 18:36   #1313
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez misiaczek187 Pokaż wiadomość
Używam z Inglota może to wina pędzla,albo ja nie umiem nakładać tych matów sierota ze mnie A jak sobie nie poradzę to pojadę na nauki do Ciebie bo widzę,że my niedaleko siebie mieszkamy
Z MACowych pędzli doocznych mam tylko 219 więc może czas zainwestować w inne.

Macie jakieś must have tych doocznych pędzli ? Takie trzy cztery,które trzeba mieć ?
specjalnie potestowałam i zupełnie inny efekt jak sie nakłada pędzlem Maca - wszystko fajnie równo, Sephora i Inglot jakies takie toporne są i pojawiaja sie smugi
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 18:54   #1314
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Ja do konturowania, różu i rozświetlacza używam 188 - jednak czytając Wasze opinie o 168 zastanawiam się czy oby przypadkiem nie był mi niezbędny
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 19:04   #1315
nieshya
Zadomowienie
 
Avatar nieshya
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 388
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez misiaczek187 Pokaż wiadomość
Posiadam 168 i wg mnie warto mieć nie znalazłam jeszcze pędzla,który tak idealnie modelowałby poliki inglotowy mi nie pasuje bo mały jakiś mi się wydaję
Popieram w 100% - na 168 warto się skusić
Ja podobnie jak misiaczek nie miałam lepszego "skośniaczka"
Na początku, jak wyjęłam go z paczki to pomyślałam: "kurcze, jakie maleństwo...", ale po pierwszej kąpieli troszkę się napuszył i teraz stanowi nieozdowny element mojej rutyny.

Co do używania pędzli to popieram kasiaj85 - po to jej mam, żeby używać .
Nie wszystkie moję pędzle to MAC, ale niezależnie marki pędzli, na co dzień sięgam po te, które gwarantują mi jak najbardziej komfortowe i najszybsze doprowadzenie się do stanu używalności .
Spotkałam się z opiniami wielu osób zajmujących się wizażem profesjonalnie i potwierdzają one, że pędzle MACa faktycznie są długowieczne.
Ja jak na razie od ponad pół roku systematycznie "molestuję" (bardzo często dwa razy dziennie) moje 239 i 187 i nie widzę, żeby cokolwiek straciły na jakości.
Często zdarza mi się też używać 239 do poprawek w ciągu dnia i nie widzę też po nim żadnych negatywnych skutków całodziennego targania w kosmetyczce .

A tak na koniec - nabyłam dziś pearlglida Black Swan .
Nie mogłam się oprzeć jego konsystencji - łabądek zdecydowanie podbił moje serce.

AAAA tak fogle, to witam się z Wami po dłuższej nieobecności - troszkę Was podczytywałam, ale nie miałam weny, żeby się udzielać...
nieshya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 19:18   #1316
misiaczek187
Zadomowienie
 
Avatar misiaczek187
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 084
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Ja to myślę,że wszystkie są potrzebne,ale ograniczam się do tych co niezbędne
Co do 138 to nie wiem w sumie do czego ten pędzel właściwie jest i czy jest niezbędny ? tym bardziej,że fakt do tanich to on nie należy

Ja jestem zainspirowana makijażami,które wkleiła kasiaj i chyba zrobię ten prostszy w wykonaniu,bo ten drugi to już mistrzostwo. Dzisiaj jak tylko przeczytałam Twoją recenzję kasiaj to zamówiłam sobie odsypki pigmaczy z Tartana żałuję,że nie wzięłam sobie żadnej kredki

oolong ja właśnie uziemiona z powodu ciąży byłam 6 miesięcy bo kiepsko było,ale teraz troszkę staram się wychodzić chociaż waga mnie przytłacza i nie jest lekko


---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
specjalnie potestowałam i zupełnie inny efekt jak sie nakłada pędzlem Maca - wszystko fajnie równo, Sephora i Inglot jakies takie toporne są i pojawiaja sie smugi
No to po teście tym bardziej się utwierdzam,że muszę je mieć
__________________
MOJA WYMIANKA

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=338589
misiaczek187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 19:22   #1317
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
specjalnie potestowałam i zupełnie inny efekt jak sie nakłada pędzlem Maca - wszystko fajnie równo, Sephora i Inglot jakies takie toporne są i pojawiaja sie smugi
Popieram Nielot w całej rozciąglości to, co napisałaś wyżej! Dzisiaj rano cos mnie naszło, żeby nanieśc cień pedzlem sephory i jezu .... w jednym miejscu nadmiar cienia w innym prześwit a im bardziej toto wyrównywałam tym gorzej wygladało, dopiero 217-ka uratowała mi makijaż przed totalnym rozwalniem i zmyciem go

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
A tak na koniec - nabyłam dziś pearlglida Black Swan .
Nie mogłam się oprzeć jego konsystencji - łabądek zdecydowanie podbił moje serce.
Aaaaa nie! Nie rób mi tego!! Ja już prawie odpuściłam sobie tą kredkę wmawiając sobie, ze do niczego mi sie nie przyda, ze zła będzie na podbicie cieni,a Ty niedobra ja tu zachwalasz nagle ... aaaaaaaaaaaaaaa!
__________________

Live long and prosper
🖖🏻

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2010-11-24 o 19:24
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 19:31   #1318
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
specjalnie potestowałam i zupełnie inny efekt jak sie nakłada pędzlem Maca - wszystko fajnie równo, Sephora i Inglot jakies takie toporne są i pojawiaja sie smugi

Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość
Co do używania pędzli to popieram kasiaj85 - po to jej mam, żeby używać .
Nie wszystkie moję pędzle to MAC, ale niezależnie marki pędzli, na co dzień sięgam po te, które gwarantują mi jak najbardziej komfortowe i najszybsze doprowadzenie się do stanu używalności .
Spotkałam się z opiniami wielu osób zajmujących się wizażem profesjonalnie i potwierdzają one, że pędzle MACa faktycznie są długowieczne.
Ja jak na razie od ponad pół roku systematycznie "molestuję" (bardzo często dwa razy dziennie) moje 239 i 187 i nie widzę, żeby cokolwiek straciły na jakości.
Często zdarza mi się też używać 239 do poprawek w ciągu dnia i nie widzę też po nim żadnych negatywnych skutków całodziennego targania w kosmetyczce .

A tak na koniec - nabyłam dziś pearlglida Black Swan .
Nie mogłam się oprzeć jego konsystencji - łabądek zdecydowanie podbił moje serce.

AAAA tak fogle, to witam się z Wami po dłuższej nieobecności - troszkę Was podczytywałam, ale nie miałam weny, żeby się udzielać...
najdłużej mam 217stkę, nie traktuję jej jakoś ze specjalnym namaszczeniem i służy mi już chyba z półtora roku. bez problemu. kocham 239
pearlglidy są słodkie szkoda że nie są trwalsze...

Cytat:
Napisane przez misiaczek187 Pokaż wiadomość
Ja jestem zainspirowana makijażami,które wkleiła kasiaj i chyba zrobię ten prostszy w wykonaniu,bo ten drugi to już mistrzostwo. Dzisiaj jak tylko przeczytałam Twoją recenzję kasiaj to zamówiłam sobie odsypki pigmaczy z Tartana żałuję,że nie wzięłam sobie żadnej kredki

oolong ja właśnie uziemiona z powodu ciąży byłam 6 miesięcy bo kiepsko było,ale teraz troszkę staram się wychodzić chociaż waga mnie przytłacza i nie jest lekko
kuuipo robi przepiękne makijaże. w życiu bym tego nie zrobiła, na pewno nie na swoich oczach...
mam nadzieję że wzięłaś Tartankowe pigmaki z dobrego źródła? bo wiesz, podróbek na necie od zatrzęsienia. Mam nadzieję że się pigmaki spodobają ja muszę spróbować je na czarną kredkę nałożyć też
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 19:41   #1319
misiaczek187
Zadomowienie
 
Avatar misiaczek187
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 084
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość



kuuipo robi przepiękne makijaże. w życiu bym tego nie zrobiła, na pewno nie na swoich oczach...
mam nadzieję że wzięłaś Tartankowe pigmaki z dobrego źródła? bo wiesz, podróbek na necie od zatrzęsienia. Mam nadzieję że się pigmaki spodobają ja muszę spróbować je na czarną kredkę nałożyć też
Tak wzięłam od georginy więc się nie obawiam Later macałam jak byłam w MACu ostatnio,ale wiadomo cały to bym miała na lata,a ja lubię mieć duuużo różnych
Muszę sobie zrobić listę cieni,które mieć trzeba,bo jak jadę z mężem to mi nogą tupię jak się nie mogę zdecydować
__________________
MOJA WYMIANKA

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=338589
misiaczek187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-24, 19:53   #1320
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Mam kilka "maczków" do wydania

Beauty Powder Ungaro
Beauty Powder Hello Kitty - Pretty Baby
cień Pincurl
cień Submarine
Lustreglass Hey Sailor (nieużywany)

zainteresowanych zapraszam na PW
(niestety ostatnio mam za mało czasu na wątek )
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:41.