Skrobia ziemniaczana jako puder - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-11, 16:01   #571
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
co robicie, żeby skrobia nie osadzała sie w załamaniach skóry??? matowię skrobią filtr, a i tak mogę nią przypudrować tylko nos, bo jeśli wyjdę poza ten obszar to po ok. 2H zbiera mi się w załamaniach, wokół skrzydełek nosa w postaci białych smug. poza tym nie mogę jej nakładać na inna część twarzy niz nos bo po jakimś czasie strasznie ją widać na skórze, jak normalną mąkę...moja mama zawsze mysli wtedy, że jadłam pączka i upaćkałam całą twarz. co wy robicie, żeby tak nie było? używacie jakiejś bazy czy co? bardzo proszę o odpowiedż, bo nie wiem co mam robić - skrobia to dla mnie jedyna wyjście aby mieć idealnie dobrany odcień pudru( jestem okropnym bladziochem ) i bezpieczny dla antkowego filtra mat.
Może wymieszaj skrobię z pudrem sypkim - wiem, że dizewczyny tak robią, przełąmują w ten sposób "bladość". Innym rozwiązanie jest skrobia kukurydziana dry flo.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 17:59   #572
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Dot.: skrobia ziemniaczana

ja używam dry flo od jakiegos czasu i bardzo sobie ją chwalę.

Mieszam ją z:
* pudrem inglota nr 14,
* z glinką zieloną,
* glinką czerwoną
* glinką żółtą.
Ta mieszanina sprawdza się super i kolor też jest świetny...

można sobie dawkować ile sie chce i kontrolować zabarwienie dry flo.

Edytowane przez aptekus
Czas edycji: 2007-09-16 o 14:49
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 20:59   #573
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: skrobia ziemniaczana

Ja ostatnio też zaczęłam używać skrobii,żeby zamtować buzię po filtrze.I u mnie sprawdza się bez problemów Dosypałam jednak do niej troszkę cynamonu,bo wydawało mi sie jakby mnie trochę 'wybielała' Naczytałam się tutaj o mieszaniu jej ze zwykłym pudrem sypkim,więc może skuszę się i na taką mieszankę
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 20:57   #574
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: skrobia ziemniaczana

Kurcze boje sie ze i mnie skrobia zapycha. Mam wrazenie ze wyskakuje mi po niej wiecej niespodzianek. Mimo ze calkiem przyzwoicie matuje nawet filtr 50. Czy ktoras z was tez tak miala?
Wczoraj testowalam filtr avene(emulsje dla skory mieszanej) i na to skrobia zeby sie nie lepil i dzis mnie troche wysypalo. I nie jestem pewna czy to od avenki czy od skrobi, a moze od polaczenia obydwu...
Kiedys juz avenke ze zwyklym puderm probowalam i nic mi nie bylo, za to po uzyciu skrobi mam takie wrazenie jakby pod skora sie cos robilo.

Jesli ktoras miala podobne doswiadczenia niech napisze
edyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 17:10   #575
dutygirl
Przyczajenie
 
Avatar dutygirl
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 11
GG do dutygirl
Skrobia

czytałam wiele wątków, wpisywałam w wyszukiwarkę, i czytam, że dla zmatowienia można używać skrobii..
1. tylko nie wiem jak?
z czymś mieszać, np gdzieś coś o cynamonie nadmienione było..potem puder? jakieś proporcje?
2. jak długo matowi i czy kryje?
3. nie zapycha?
4. jak z efektem maski...no naprawde chce dobrze zacząć..
dziewczyny napiszcie wrażenia i opis jak Wy używacie i
5. jakiego rodzaju skrobii,taka zwykła ze sklepu mąka ziemniaczana czy zmodyfikowana skrobia, chyba w Mazidłach była..gdzie w ogóle można dostać zmodyfikowaną jeśli tylko taka się nadaje (oprócz internetu) ?
ja naprawde nie wiem a wyszukiwarka mi nie pomaga..
mam cerę mieszaną ostatnio bardzo przetłuszcza mi się strefa T, zaczełam też używać acnedermu ale to tak offtopicowo..
proszę o radę i pomoc i nie złoszczenie się na mnie szukałam w tym co podała wyszukiwarka..i nic z takich porad tylko, że do makijażu została użyta skrobia lub zachwycone opinie..
dutygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 20:11   #576
dutygirl
Przyczajenie
 
Avatar dutygirl
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 11
GG do dutygirl
Dot.: Skrobia

prosze niech ktoś odpowie bo ja używałam już róznych pudrów, tych z najwyższej półki (clinique shisheido itp) i innych (ostatnio mf) no i chce popróbować z ta skrobia... może będzie lepiej..masakrycznie zaczeła mi sie tłuścić strefa T
dutygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 20:56   #577
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Skrobia

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=skrobia

Oczywiście wszystko jest w wyszukiwarce,bo skrobia to nie jest nowy temat,wa wrecz przeciwnie było juz wiele,wiele razy o tym.

Skrobie mozesz zmieszac z cynamonem,zyskuje wtedy brązowy kolor,proporcje wg uznania,wiadomo kazdemu pasuje co innego,na początek daj mniej i potem sobie dodawaj.

Jak długo matuje-to zalezy od skóry,jak bardzo jest tłusta itd.

Raczej nie zapycha,kwestia indywidualna.

Efekt maski-wypróbuj w domu to zobaczysz,skrobia jest jak puder sypki a tym trudno zrobic maske.

Skrobia moze byc zwykła ziemniaczana,moze tez byc Dry Flo z mazideł, ta druga jest drobniej zmielona.
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-20, 21:10   #578
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Skrobia

1. Ja proporcje robię na oko - mniej więcej dwie łyżeczki skrobi, jedna pudru, pół cynamonu. A czasem robię bez tego ostatniego.

2. U mnie matowi bardzo dobrze, wprawdzie po ok. 6 godzinach raz używam bibułki matującej, ale gdybym nie użyła, też żadnej tragedii by nie było. Po tej bibułce spokój ze świeceniem aż do wieczora.
Kryć nie kryje - jak to zwykły sypki puder.

3. Mnie nie zapycha.

4. Maski nią nie zrobisz, spokojna głowa. No chyba, że wymieszasz z pudrem o parę tonów ciemniejszym, niż Twoja karnacja.

5. Zwykła kartoflanka oczywiście też może być, ale Dry Flo z Mazideł jest lepsza, bo drobniejsza. O ile mi wiadomo, w normalnej sprzedaży sklepowej raczej jej nie dostaniesz. A jak już będziesz zamawiać w Mazidłach, warto od razu kupić jedwabny proszek i też go dodać do tej mieszanki.
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 17:20   #579
dutygirl
Przyczajenie
 
Avatar dutygirl
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 11
GG do dutygirl
Dot.: Skrobia

dzięki dziewczyny ale naprawde jak ja wpisywałam skrobie w wyszukiwarke to NIC takiego mi nie odnalazla
a teraz zabieram sie do czytania dzieki
dutygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 23:22   #580
Siuniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Siuniaaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ღ Śląsk ღ
Wiadomości: 2 575
Wink Dot.: skrobia ziemniaczana

Stosuje skrobie zmieszaną z pudrem sypkim na podkład i daje świetny efekt skóra jest matowa gładka i idealna bez żadnych smug polecam
Siuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 23:47   #581
Siuniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Siuniaaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ღ Śląsk ღ
Wiadomości: 2 575
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Ja teraz mieszam puder sypki (Hean) ze skrobią i lepiej motowi no i bardziej naturalny efekt. Aha no i używam podkładu matującego - nie jakiegoś niewiadomo jak drogiego ale takiego zwykłego z Kolastyny i jestem bardzo zadowolona. Najbardziej błyszczy się czoło ale to tak gdzieś po 4 h.
Też mieszam skrobię właśnie z pudrem sypkim (hean) a pod to kładę podkład matujacy w moussie (pierre rene) i jest dobrze skóra ma jednolity kolor a co najważniejsze nie błyszczy się jedyny minus to chyba to że jak chcę na wcześniej opruszoną skrobią buzię dać odrobinę różu rozświetlającego to jakoś słabo go widać.
Siuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-25, 12:38   #582
joamie
Raczkowanie
 
Avatar joamie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 152
Dot.: skrobia ziemniaczana

Witajcie
Być może ten problem został juz poruszony, ale jest tu zbyt wiele stron aby to wszystko przeczytac Uzywam skrobii i zauważyłam, że niestety na zdjeciech z fleszem, na twarzy mam białe plamy Czy któraś z Was tez tak miała? Jak z tym walczyć?

A swoja drogą, ta skrobia to niezły wynalazek Jeszcze nigdy nie miałam tak długo (praktycznie cały dzień ) matowej buzi
joamie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 15:12   #583
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta Pokaż wiadomość
Wszystkim zainteresowanym skrobia paniom (zwlaszcza tym, uzywajacym kremow z wysokim filtrem) polecam blizsze zapoznanie sie z tym adresem:
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody

Swoja skrobie (na opakowaniu napisano, ze to "skrobia" a nie maka ale maka podobno tez moze byc, tylko nie kupcie kukurydzianej! To nie to samo!) zakupilam w spozywczym za 1,75 zl, 0,5 kg. Uwazam ze sie oplaca
Nie zapycha porow, nie rozjasnia drastycznie karnacji, bezpieczna do stosowania z filtrem - nie wchodzi z jego sklanikami w zadna reakcje. Polecam a jesli sie nie spodoba, to jest to niewielka katastrofa finansowa.
o lol to ja zaczne tego uzywac zamiast ciagle biegac po sklepach i szukac cudow zeby miec matowa twarz !
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 23:27   #584
Siuniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Siuniaaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ღ Śląsk ღ
Wiadomości: 2 575
Dot.: skrobia ziemniaczana

Po dłuższym stosowaniu skrobi ziemniaczanej zauważyłam suche plamki na twarzy głównie na policzku które robią się ciemniejsze po użyciu jakiegokolwiek pudru... nie wiem czy to na pewno ze skrobi ale wcześniej przed jej używaniem nie miałam takich plamek poza tym skrobia nie matuje już tak świetnie jak na początku stosowania dodam że skrobi używam od jakiś 3miesięcy..
Siuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 08:50   #585
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez joamie Pokaż wiadomość
Witajcie
Być może ten problem został juz poruszony, ale jest tu zbyt wiele stron aby to wszystko przeczytac Uzywam skrobii i zauważyłam, że niestety na zdjeciech z fleszem, na twarzy mam białe plamy Czy któraś z Was tez tak miała? Jak z tym walczyć?

A swoja drogą, ta skrobia to niezły wynalazek Jeszcze nigdy nie miałam tak długo (praktycznie cały dzień ) matowej buzi
wg mnie te plamy spowodowane są jej nierównym rozproadzeniem na twarzy - spróbuj już po 'naskrobiowaniu' omieść pędzlem albo nawet palcami (ja tak robie z moję hauschką) całą twarz, aby sie równo rozłożyła na skórze. te białe plamy to pewniw obszary gdzie nałożyłaś jej zbyt dużo
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 11:46   #586
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: skrobia ziemniaczana

Kurcze zainteresowałyście mnie tą skrobią. A to jest to samo co zwykła skrobia ??http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=45&Itemid=10
Po użyciu skrobi ma się mocno bladą skóre? Bo nie chcę wyglądać jak trup
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 13:18   #587
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Kurcze zainteresowałyście mnie tą skrobią. A to jest to samo co zwykła skrobia ??http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=45&Itemid=10
Po użyciu skrobi ma się mocno bladą skóre? Bo nie chcę wyglądać jak trup
Zasadniczo to mniej więcej to samo, co zwykła, ale Dry-Flo lepiej nadaje się do celów kosmetycznych. Jest drobniej zmielona i przez to niewidoczna na skórze.
Skrobia raczej nie nadaje koloru, jest dość transparentna. Minimalnie rozjaśnia, ale jeśli chcesz tego uniknąć, to po prostu ją wymieszaj z odrobiną sypkiego pudru, jakiego normalnie używasz, i będzie OK.
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 15:05   #588
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez Siuniaaa Pokaż wiadomość
Po dłuższym stosowaniu skrobi ziemniaczanej zauważyłam suche plamki na twarzy głównie na policzku które robią się ciemniejsze po użyciu jakiegokolwiek pudru... nie wiem czy to na pewno ze skrobi ale wcześniej przed jej używaniem nie miałam takich plamek poza tym skrobia nie matuje już tak świetnie jak na początku stosowania dodam że skrobi używam od jakiś 3miesięcy..
to moze ona dziala tylko na poczatku?? ale to byloby takie troche dziwne
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 15:18   #589
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
to moze ona dziala tylko na poczatku?? ale to byloby takie troche dziwne
Niekoniecznie dziwne.
To może być taka reakcja obronna skóry, która nadmiernie matowiona zaczyna wydzielać coraz większe ilości sebum.
Na szczęście to chyba nie jest regułą, bo u mnie wciąż działa - już ponad rok.
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-26, 17:19   #590
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
Niekoniecznie dziwne.
To może być taka reakcja obronna skóry, która nadmiernie matowiona zaczyna wydzielać coraz większe ilości sebum.
Na szczęście to chyba nie jest regułą, bo u mnie wciąż działa - już ponad rok.

U mnie też bez zmian i też blisko rok używam skrobi
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 22:34   #591
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
Niekoniecznie dziwne.
To może być taka reakcja obronna skóry, która nadmiernie matowiona zaczyna wydzielać coraz większe ilości sebum.
Na szczęście to chyba nie jest regułą, bo u mnie wciąż działa - już ponad rok.
no tez fakt, tylko ja mam troche jednak przetluszczajaca skore na czole wiec zeby u mnie nie zaczelo to dzialac w nieodpowiednia strone bo pewnie znowu bede sie wsciekala ze cos mi wyskoczylo jeszcze w sumie nie probowalam tej skrobi ale w sobote zobacze jak to dziala
Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość

U mnie też bez zmian i też blisko rok używam skrobi
i nic nie zatyka ani wogole??
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 07:35   #592
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość

i nic nie zatyka ani wogole??
wogóle moze dlatewgo, ze dozuję oszczędnie? A pozatym wydaje mi się że zapychać mógłby bardziej podkład a ten którego używam póki co nie zapycha
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 12:10   #593
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
wogóle moze dlatewgo, ze dozuję oszczędnie? A pozatym wydaje mi się że zapychać mógłby bardziej podkład a ten którego używam póki co nie zapycha
to ja sie chetnie skusze nie bede moze przynajmniej musiala biegac co chwile do lustra sprawdzac czy jeszcze nie strasze
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 15:04   #594
Siuniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Siuniaaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ღ Śląsk ღ
Wiadomości: 2 575
Dot.: skrobia ziemniaczana

Możliwe że po dłuższym stosowaniu skrobi moja skóra tak reaguje... W sumie to ja nie mam aż tak bardzo tłustej skóry tylko chodzi mi o to że jak nałoże podkład to żeby mi się twarz nie świeciła i skrobia zawsze mi pomagała a teraz to różnie bywa:/ do tego te plamy;/
Siuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 20:05   #595
Amyy94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 7
Dot.: skrobia ziemniaczana

Yyy...A u mnie w ogóle nie matowi...;|| Nie mam specjalnie tłustej cery, mieszaną i mi normalnie nabłyszcza ;||
Czy Wy uzywacie jakiejś innej czy cooo ? Mieszacie z czymś ??
Amyy94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 20:07   #596
Amyy94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 7
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez Amyy94 Pokaż wiadomość
Yyy...A u mnie w ogóle nie matowi...;|| Nie mam specjalnie tłustej cery, mieszaną i mi normalnie nabłyszcza ;||
Czy Wy uzywacie jakiejś innej czy cooo ? Mieszacie z czymś ??
Czy sama skrobia daje Wam matowy efekt ??
Amyy94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 20:22   #597
carroll
Raczkowanie
 
Avatar carroll
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 50
Dot.: skrobia ziemniaczana

Mam skórę tłustą, ale przesuszoną. Próbowałam używać tylko i wyłącznie skrobii przez 2 miesiące. Dzis rano ją wyrzuciłam.
Po dłuższym czasie używania zapycha pory (nie widziałam tego na początku) i przestaje matowić. Skóra robi się bardzo dziwna po tych próbach. Wygląda na niezdrową.
Także nie dla wszytskich i nie zawsze jest godna polecenia.
carroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 21:10   #598
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez Amyy94 Pokaż wiadomość
Yyy...A u mnie w ogóle nie matowi...;|| Nie mam specjalnie tłustej cery, mieszaną i mi normalnie nabłyszcza ;||
Czy Wy uzywacie jakiejś innej czy cooo ? Mieszacie z czymś ??
Ja używam Dry-Flo. Ale wcześniej używałam zwykłej i też matowiła. Mieszam z sypkim pudrem mniej więcej w stosunku 1 część pudru na 2 części skrobi.


Cytat:
Napisane przez Amyy94 Pokaż wiadomość
Czy sama skrobia daje Wam matowy efekt ??
Sama też daje. Ale mat po skrobi jest nieco inny, niż po zwykłym pudrze matującym, nie jest taki "płaski".
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 21:57   #599
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: skrobia ziemniaczana

musze w koncu to wyprobowac bo co biore sie za malowanie to o niej zapominam!
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 11:34   #600
Paulima
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulima
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 138
Dot.: skrobia ziemniaczana

Cytat:
Napisane przez carroll Pokaż wiadomość
Mam skórę tłustą, ale przesuszoną. Próbowałam używać tylko i wyłącznie skrobii przez 2 miesiące. Dzis rano ją wyrzuciłam.
Po dłuższym czasie używania zapycha pory (nie widziałam tego na początku) i przestaje matowić. Skóra robi się bardzo dziwna po tych próbach. Wygląda na niezdrową.
Także nie dla wszytskich i nie zawsze jest godna polecenia.
Niestety musze sie z Toba zgodzic. Uzywalam skrobii rok temu, wiosna i bylo zle. Na poczatku swietnie, pieknie, aldnie, ale poznije zaczely wyskakiwac mi dziwne grudki i zaskorniki. Na szczescie dermatolog i kosmetyczka mi pomoglil. jesli ktos ma problemy z cera to nie radze...
Paulima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-14 15:05:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.