Metamorfoza 17nastolatki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-04, 17:59   #1
clanse
Raczkowanie
 
Avatar clanse
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 48

Metamorfoza 17nastolatki


Cześć. Chodzi mi głównie o włosy. Mam je dość zniszczone i suche. Farbowąłam parę razy na ciemny brąz, ale już zbrzydł mi ten kolor. Zastanawiam się w jakim kolorku byłoby mi lepiej. Chciałam czerwone, ale chyba raczej się nie zdecyduje. Mam cerę oliwkową, często się rumienię i to widać. Poz atym problemy trądzikowe związane z wiekiem. Oczy mam niebiesko-szare i nosze okulary choć chcę zacząć nosić szkła kontaktowe. Prosze, poradźcie mi co mam ze sobą zrobić.

Myślałam, żeby rozjaśnić włosy do kolory miodowego ciemnego blondu, ale nie wiem czy moje włosy to wytrzymają. Pomocy!!! Poza tym porady odnośnie makijażu mile widziane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0520.jpg (20,3 KB, 527 załadowań)
clanse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 18:21   #2
marguerite_
Raczkowanie
 
Avatar marguerite_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 241
Dot.: Metamorfoza 17nastolatki

Ja jestem fanką krótszych włosów, ale Tobie ta długość, jaką masz, pasuje idealnie!
Faktycznie - mogłabyś trochę rozjaśnić włosy. Myślę, że ładnie byłoby Ci w jakimś średnim brązie. Żeby nie był zbyt jasny, ale też nie za ciemny.
__________________
www.bookyourself.pl
marguerite_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 19:56   #3
kasiuniaa93
Raczkowanie
 
Avatar kasiuniaa93
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 79
Dot.: Metamorfoza 17nastolatki

Wydaje mi się że odpowiedni będzie jasny brąz albo ciemny blond, gdyż nie będziesz wyglądać za bardzo staro jak wyglądasz w ciemnych
Myślę mi się że czerwień nie bardzo Ci będzie pasować Ja też strasznie chciałam czerwień dlatego kupiłam sobie taki brąz z delikatymi czerwonymi refleksami żeby się spróbować w tym kolorze. Kolor sam w sobie bardzo śliczny ale okropnie mnie postarzył tym bardziej że czerwień wyostrza niedoskonałości cery
kasiuniaa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 23:29   #4
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Metamorfoza 17nastolatki

na twoim miejscu prędziej zrobiłabym taki kolor jak jest blisko skóry głowy(ale nie ten rudy)-i dużo jaśniejszy od tego co masz teraz, bo przytłacza Cię i nie pasuje do reszty tj. skóry, brwi, koloru tęczówki. prawdopodobnie będziesz musiała ściągnąć farbę, a to zniszczy bardziej włosy.. farby z czerwonym pigmentem, rude, burgund itd odradzam ze względu na wypryski, poza tym takie ostre kolory również bardzo przytłaczają twarz i najczęściej jest efekt: "włosy i brak twarzy" bo tak się wszystko od siebie odcina.
poczekaj na analizę kolorystyczną to wybierzesz właściwy ocień farby.
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 06:01   #5
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: Metamorfoza 17nastolatki

Zgadzam się z koleżanką wyżej.
Włosy masz za ciemne do brwi.
Myślę, że blond będzie bardzo dobry, ale włosy pewnie zaczną się kruszyć więc będzie konieczne podcięcie.
Ja na Twoim miejscu zrobiłabym coś z włosami jak najszybciej, bo bez owijania w bawełne są okropne. Mówie o kolorze, jest nie równomierny co wygląda tragicznie, jeszcze gdzie włosy masz czarne, gdzie niegdzie prześwit brązu a na gorze jeszcze inny brąz..o fakturze nie mówie, bo będziesz musiała bardzo zacząć je odżywiać.

Sama mam takie włosy, bardzo zniszczone ale ja trzymam się jednolitego koloru, w miare takiego, który nie uwydatnia jeszcze bardziej zniszczonych włosów. Tobie polecam to samo..

---------- Dopisano o 06:01 ---------- Poprzedni post napisano o 05:59 ----------

ps. najlepiej zacznij też używać jakichś kosmetyków do nabłyszczania, bo wraz ze zniszczeniem zaczynają paskudnie matowieć, a błysk, nawet kosmetyczny jest zawsze lepszy niż matowe, zle wyglądające nawet w najpiękniejszym kolorze włosy.
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 10:49   #6
clanse
Raczkowanie
 
Avatar clanse
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 48
Dot.: Metamorfoza 17nastolatki

Właśnie te włosy przy skórze to moje odrosty A farbowałam kiedyś na ciemny brąz, potem na rude, a potem na czarne, a od pół roku nie farbuje wcale- dlatego taka róznorodność. Chciałabym właśnie rozjaśnić ale sie boje rozjaśniacza- zresztą, czy nie rozjaśni mi na pomarańczowe? A dekoloryzator podobno npomaga ale na parę dni.

Co do ich stanu to wiem że masakra ;( Mam po mamie suche włosy a do tego same sie jeszcze niszczą. Stosuje odzywki, nie używam suszarki, czasem prostownice bo bez tego to mam każdy włos w inną stronę. Macie jakieś sprawdzone odzywki?
clanse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 11:17   #7
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Metamorfoza 17nastolatki

nie jestem fryzjerką, ale jest chyba różnica między ściąganiem koloru, a rozjaśnianiem, uzywa się chyba innych preparatów? mylę się?
poczytaj może o takim preparacie do ściągania koloru Elgon, ma duzo pozytywnych opinii, ściaga kolor, nie niszczy podobno włosów....
nie mialam okazji stosować, ale podpowiadam, bo wiele dziewczyn sobie chwalilo.
myślę, że w naturalnych wlosach bedzie Ci ladniej
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-05, 11:36   #8
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Metamorfoza 17nastolatki

Cytat:
Napisane przez Holly85 Pokaż wiadomość
nie jestem fryzjerką, ale jest chyba różnica między ściąganiem koloru, a rozjaśnianiem, uzywa się chyba innych preparatów? mylę się?
poczytaj może o takim preparacie do ściągania koloru Elgon, ma duzo pozytywnych opinii, ściaga kolor, nie niszczy podobno włosów....
nie mialam okazji stosować, ale podpowiadam, bo wiele dziewczyn sobie chwalilo.
myślę, że w naturalnych wlosach bedzie Ci ladniej
Wszystkie zabiegi fryzjerskie, które naruszają strukturę włosa, niszczą go.

Pewnie tak, ale dekoloryzator nie przywraca naturalnego koloru włosów. On je zwyczajnie rozjaśnia. Na powstałą marchewkę nakłada się później farbę.
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 12:02   #9
clanse
Raczkowanie
 
Avatar clanse
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 48
Czytałam włąśnie recenzje Elgonu i dziewczyny piszą, że włosy po paru dniach ciemnieją do wyjściowego koloru.

Czy to prawda? Bo boje się troche wyrzucić kase w błoto

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2011-11-25 o 11:26 Powód: post pod postem
clanse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 16:45   #10
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: Metamorfoza 17nastolatki

Jeżeli rozjaśnisz włosy to z tego czarnego będziesz miała średni rudy, albo jaśniejszy, to zależy jakdługo Twoje włosy były farbowane na czarny, tak, to ma znaczenie. Potem, zależy to też od tego, jaki masz kolor pod spodem, czyli na jaki farbowałaś przed czarnym. Ale myśle, że powinno Ci wyjść taki średni albo jaśniejszy rudy.
Tylko kolor wyjdzie bardzo nierównomiernie + odrosty będą bardzo jasno-żółte. Nie wiem czy poradzisz sobie aby odpowiednio nałożyć rozjaśniać, ja też mam z tym trudności, najlepiej gdybyś wybrała się do fryzjerki na ściąganie koloru.
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 20:09   #11
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Metamorfoza 17nastolatki

Ja ostatnio używałam rozjaśniacza z Joanny. Nie miałam takich ciemnych włosów jak ty jednak wiem jedno. Sam rozjaśniacz nic nie da musisz zainwestować jeszcze w farbę, która pokryje te nierówności po rozjaśniaczu.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-05, 23:57   #12
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: Metamorfoza 17nastolatki

To przecież logiczne. Nikt po samym rozjaśnianiu farbowanych włosów w nich nie zostaje Rozjaśnianie na farbe zawsze da nierównomierny efekt, należy tylko (jeżeli ktoś musi zafarbować włosy jak najszybciej) poczekać przynajmniej ze 2 dni, żeby farba złapała, musi się przygotować na krytyczne spłukiwanie się jej i na to, że po rozjaśnianiu farby zawsze łapią mocniej. Mam nadzieję, że pomogłam..

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:56 ----------

Oczywiście rozjaśnianie włosów naturalnych to całkiem inna kwestia i rozjaśniacz całkiem inaczej reaguje.
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 15:54   #13
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: Metamorfoza 17nastolatki

widze Cie w jasnym brazie takim podchodzacym pod jasna miedz..nie umiem wytlumaczyc dobrze koloru na pewno idz do fryzjerki i troche podetnij zniszczone wloski, zafunduj im jakas miesieczna super odnowe z oliwy z oliwek i olejku rycynowego hmm:p
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 16:44   #14
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: Metamorfoza 17nastolatki

Z tego co obiło mi się o uszy nie powinno stosować się na włosy mega suche i zniszczone żadnych olejowych substancji..więc może lepiej gdyby koleżanka po prostu kupiła sobie jakąś dobrą maskę do włosów typu "oil free"
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 18:32   #15
wredna baba
Raczkowanie
 
Avatar wredna baba
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 205
Dot.: Metamorfoza 17nastolatki

A ja jak najbardziej polecam olejek rycynowy (i żółtka do jego zmywania potem, bo schodzi ciężko) Tylko, żeby był jakiś efekt, to trzeba ten specyfik potrzymać parę godzin na głowie (najlepiej w cieple, pod ręcznikiem)
Dlaczego nie można używać olejków do włosów suchych? Przecież to chyba jedyny sposób na poprawę ich stanu (poza ścięciem na krótko)
A może chodziło Ci o naftę kosmetyczną? Bo fakt, ona może czasami wysuszać włosy.

Co do rad dla Clanse - zostawiłabym włosy tak jak jest, nie zmieniając chwilowo koloru - żeby nie pogorszyć ich stanu. (Chociaż wg mnie na zdjęciu nie wyglądają tragicznie, bardziej wierzę w opis)
Za to zaczęłabym szukać metod pielęgnacji, żeby wyglądały jak najlepiej. Może jakieś cięcie, żeby pozbyć się najbardziej zniszczonych końcówek? A jeśli kiedyś farbowanie to może henną albo farbą naturalną? I raczej jasne brązy niż czerwienie. (ale przydałoby się lepsze, wyraźniejsze i większe zdjęcie, żeby ocenić)
Jeśli chodzi o makijaż, to łatwiej będzie doradzić, jeśli wrzucisz zdjęcie na wprost Na tym widzę tylko, że masz bardzo ładną cerę, więc tapeta jest zbędna.
wredna baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 19:59   #16
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: Metamorfoza 17nastolatki

Chodziło mi o to, o czym powiedziałam.
Mi to nawet mówiła fryzjerka w tamte wakacje, nie wiem na czym to polega, ale wiem, że może jeszcze obciążyć czy zniszczyć włosy.
Zapamiętałam to, ponieważ w ogóle nie wiedziałam o tym, i sama się zdziwiłam.

Co do kosmetyków nie-olejowych to na rynku jest ich bardzo dużo, szczególnie maski do włosów i odżywki są zaznaczane tak jak już mówiłam "oil free".
Poza tym skoro byłoby to obojętne, to pewnie nie byłoby takich podziałów
Ja tam na wszelki wypadek nie używam teraz tych olejowych, ot taka przestroga

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Oczywiście nie wiem, czy czasem nie chodzi o takie olejki typu "eteryczne" czyli jakieś z owoców, kokosów etc.
Może akurat rycyny i inne się do tego nie zaliczają..no nie wiem, nie zapamiętałam wszystkiego..
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 20:18   #17
Natalej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 5
Dot.: Metamorfoza 17nastolatki

Polecam Ci krótkie fryzurki
Sama mam taką. W październiku będzie już rok chyba jak tak jestem obcięta. Ale to nie żaden bob tylko najpierw asymetria a teraz obie strony na krótko.. Ja bym Ci proponowała żeby Twoje włosy odpoczęły. Pewnie są po farbowaniu zmęczone, dlatego różne maski im się przydadzą. Może odpoczniesz sobie od farby?
Natalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 19:53   #18
clanse
Raczkowanie
 
Avatar clanse
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 48
Dot.: Metamorfoza 17nastolatki

dziewczyny, wielkie dzięki za rady ;***
Co do koloru włosów- zamówiłam już dekoloryzator Chantal. Potem farbne się na jasny brąz, co powinno po dekolorze wyjść jako średni brąz.

Co do fryzurki- krótkie (takie do ramion i krótsze odpadają- miałam już i im krótsze tym bardziej sianowate Na pewno obetnę zniszczone końcówki, tak góra 5 cm, bo włosy strasznie wolno mi rosną

Co do stanu włosów- używam odżywek po szamponie i jako tako masek. Ale teraz wezmę się do roboty. Jeśli znacie więcej takich domowych sposobów na regenerację i nawilżanie to jestem otwarta na propozycje Właśnie siedze z turbanem i odżywką z mleka, żółtka i olejku rycynowego, któa znalażłam gdzies na forum

Co do makijażu- niedługo dam "sweet foto" z bliska, ale się wstydzę :P
clanse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 23:53   #19
MENRIN
Przyczajenie
 
Avatar MENRIN
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 10
Dot.: Metamorfoza 17nastolatki

ja jestem zdecydowanie za blondem jak pojdziesz do fryzjera to na pewno doradzi ci jakis fajny odcien
jestem tez za soczewkami i bedzie gites
MENRIN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-24, 19:58   #20
Natalej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 5
Dot.: Metamorfoza 17nastolatki

Clanse możesz też pójść do salonu w celu nawilżenia włosów. Przeczytaj sobie na temat nawilżacza parowego- tzw. sauny.
Jeśli myjesz włosy codziennie to efekt może nie być widoczny, jestem w technikum fryzjerskim i na zajęciach nakładamy duuużo odżywczej maski i pod saunę. Co do ceny takiego zabiegu nie orientuję się, bo wszystko w szkole mam za darmo
Natalej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 08:37   #21
oliwia1237
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 24
Dot.: Metamorfoza 17nastolatki

Ja polecam tak jak kolezanki blond i wiadomo regeneracje.Dodaj fotki po przemianie jestem bardzo ciekawa
oliwia1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.