Oczy piwne, życie dziwne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-28, 06:54   #1
kasiula2612
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19

Oczy piwne, życie dziwne


Dziewczyny, wrzucam parę fotek swojej gębuli. Gębula po nieprzespanej nocy i zdjęcia robione ot tak, dlatego mało profesjonalne, za co z góry przepraszam

Mam trochę ponad 29 lat, dużą nadwagę (z którą borykam się całe życie. raz jestem chudsza, raz grubsza, całe życie z kompleksami), mam też piwne oczy, brązowe włosy, cerę z problemami (zaczerwienienia, rozszerzone pory, przesuszone policzki, tłusta strefa T).

Potrzebuję porad, przede wszystkim jakich cieni używać i jakie kreski robić, jaki róż i jaka pomadka (ewentualnie, bo nie lubię), jaki puder. Generalnie stawiam na oczy i włosy.

Co do stroju to cały czas walczę, żeby nie chodzić w workach. Czasem się udaje, ale niestety kompleksy całe życie biorą górę. Tak czy inaczej jakoś daję radę.

Chodzi mi przede wszystkim o makijaż. Ja przeważnie używam kolorów ziemi, najlepiej się w nich czuję, ale ile można to samo? Poza tym mam problem z dobraniem odcienia podkładu, a wiadomo, że najpiękniej umalowane oczy nikną w otoczeniu brzydkiej lub nieudolnie przypudrowanej cery.

Będę wdzięczna
Pozdrawiam,
Kasia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_8823.jpg (79,8 KB, 168 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8796.jpg (67,9 KB, 142 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8791.jpg (53,5 KB, 129 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8788.jpg (49,3 KB, 72 załadowań)
kasiula2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 15:42   #2
Rocker
Raczkowanie
 
Avatar Rocker
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 164
Dot.: Oczy piwne, życie dziwne

Ja myślę że potrzebujesz cieni do brwi (polecam Inglot), eyelinera (kreski z delikatnymi ogonkami, nie z jakimiś dużymi), dobrego tuszu (polecam firmę Bourjois i Max Factor) - to już zrobi fajną oprawę oczu. Cienie możesz, jeżeli lubisz się z nimi bawić - wiadomo jasne w wewnętrznych kącikach rozświetlają spojrzenie. Potrzebujesz też dobrego podkładu wyrównującego koloryt cery.. Ja miałam Inglot Cream Foundation (taki biały) i byłam zadowolona ale ma on słabe krycie więc jeżeli potrzebujesz mocniejszego krycia to może 3 in 1 Max Factor? Poczytaj opinie na wizażu o tych kosmetykach i dobierz coś do swoich oczekiwań

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/i...FY4-FCT9Lm4Yx3 <- zobacz wystarczą ciemne brwi, eyeliner i trochę tuszu i już te nasze piwne oczy wyglądają bardzo ładnie. Tylko kreska (ogonek) moim zdaniem za nisko zrobiona, ale to już jak kto lubi.

Oglądaj filmiki na youtube o makijażu - naprawdę można się wiele nauczyć
Polecam dziewczynę o nicku 'Maxineczka', np
http://www.youtube.com/watch?v=C7809x2qcA4
http://www.youtube.com/watch?v=jWK2Xfxn9JQ
http://www.youtube.com/watch?v=-OXnPPjaeGU
Rocker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 12:43   #3
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Oczy piwne, życie dziwne

kochana jesli mozesz dodaj jedno chociaż zdjęcie twarzą na wprost z 1.5 od aparatu w dobrym świetle, bo tutaj sa tylko wycinki twarzy i nie mozna wiele ocenić. zwlaszcza ze swiatlo też jakieś słabe.
chcialabym zobaczyć całą twarz plus przynajmniej szyja ramiona, z tej odleglosci obiektyw nie bedzie robil przeklaman perspektywy.

na ten moment unikaj kremow i podkladow ktore zapychają pory. zastosowalabym jakiejś środki złuszczające naskórek, pomogą odblokować te pory i wyregulują pracę gruczołów łojowych.
podkład matujący albo puder sypki które troszke przykryją zaczerwienienia i błyszczenie sie skory.

jesli chodzi o cienie, twoje oczy mają ciepłą tonację , nie wiem jak włosy bo ich nie widać w całości, więc siłą rzeczy dobrze robisz, że malujesz się "kolorami ziemii." ciepłe odcienie do oczu są dla Ciebie.
kreska jesli juz to na górnej powiece. masz leciutko zaokrąglone dolne powieki i zewnętrzny kącik oka lecący ku dołowi i kreska na dolnej powiece pogłębi ten efekt. nie bedzie to wyglądało korzystnie. na dzień kreska na wieczór cienie, bo jakoś średnio wygląda się będąc tak mocno pomalowanym za dnia.
do brązowych tęczówek pięknie wygląda także ciemna granatowa kredka, nie kupuj jednak tej z sephory (mam taką) rozmazuje się po 30 min, po prostu spływa z oka.

jesli chodzi o brwi, nie depilowałabym ich mocniej, a jedynie wyrównała linię, bo jak widzisz gdzies tam są nierówności, jesli chcesz możesz uzupełniać je cieniem lub brązową kredką do brwi. masz też długie włoski i czasem lepiej przyciąć je niż depilować bez końca w nadziei, że gdzies coś nie bedzie odstawać.

róż do policzków raczej ceglasty / łososiowy. przynajmniej na ten moment.


dodaj fotę to coś jeszcze pomyślę
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 15:21   #4
kasiula2612
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Dot.: Oczy piwne, życie dziwne

Wrzuciłam parę zdjęć. Niestety teraz jestem grubsza, ale walczę

Czekam na dalsze rady Zwłaszcza jakie kolory, jaka kreska i jak zatuszować brzydką cerę.

Pozdrawiam, Kasia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_8865.jpg (59,9 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8875.jpg (77,0 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8876.jpg (76,6 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_9320.jpg (99,4 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0541.jpg (16,8 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 16a4ed5cad (2).jpg (39,3 KB, 80 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg c52283ef47.jpg (85,3 KB, 52 załadowań)
kasiula2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 17:56   #5
theunlikee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 71
Dot.: Oczy piwne, życie dziwne

Cytat:
Napisane przez kasiula2612 Pokaż wiadomość
Wrzuciłam parę zdjęć. Niestety teraz jestem grubsza, ale walczę

Czekam na dalsze rady Zwłaszcza jakie kolory, jaka kreska i jak zatuszować brzydką cerę.

Pozdrawiam, Kasia
Mówisz, że lubisz kolory typu zieleń etc. ? Zdecydowanie bym je odrzuciła, ściągają mocno uwagę na zaczerwienioną cerę. Wybrałabym na twoim miejscu uniwersalne połączenie - czerń i bel. Czerń na górę, ładny cienki eyeliner, na dole i w kącikach kremowy/biały odcień, ale delikatnie.
Dobry podkład. Co do podkładów - z mojego doświadczenia wynika, że lepiej kryją musy niż w płynie. Puder świetnie kryjący mogę polecić z Kobo. Oprócz tego dobra baza i powinno ładnie wyrównać koloryt.
theunlikee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 20:06   #6
daga98
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 44
Dot.: Oczy piwne, życie dziwne

a ja bym zaproponowała kosmetyki mineralne - naprawdę. Ostatnio koleżanka mi kupiła korektor mineralny i puder mineralny i wyjątkowo mile się zaskoczyłam, ponieważ naprawdę dobrze kryje, dobrze tuszuje zaczerwienienia i inne niedoskonałości i długo się trzyma. Ja mam z firmy Amilie, ale nie wiem gdzie koleżanka kupiła..
daga98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 12:54   #7
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Oczy piwne, życie dziwne

moim zdaniem ładnie malujesz oczy, posiadaczki brązowych tęczówek mają to szczęscie, że mogą się pomalować zarówno czernią, brązami, granatem a nawet żółtym cieniem i ich oczy będą wyglądały intrygująco.

Na cerę poleciłam juz skuteczne środki wyżej, latem ich nie stosuj, ale poczynając od jesieni warto by było zrobić sobie taką kurację.
Jesli chodzi o wygladzenie i ukrycie niedoskonałości to nic odkrywczego nie powiemy poza zasugerowaniem podkładu
Masz chyba cerę przetłuszczającą się, więc wskazany jest podkład matujący, albo chociaż sypki puder. każdy w zasadzie podkład wygladza cerę, natomiast krycie to inna sprawa. na twojej cerze, moze nie trzymać się długo. jest tu na wizażu taki dział "kosmetyk wszechczasów" warto sprawdzić tam opinie nt podkładów

na tym 1 zdjęciu w 2 rzędzie jesteś uderzająco podobna do Mariah Carey O_o
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-18, 09:13   #8
kasiula2612
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Dot.: Oczy piwne, życie dziwne

Cytat:
Napisane przez theunlikee Pokaż wiadomość
Mówisz, że lubisz kolory typu zieleń etc. ? Zdecydowanie bym je odrzuciła, ściągają mocno uwagę na zaczerwienioną cerę.
Przy dobrze kryjącym podkładzie nie będzie widać, że cera jest zaczerwieniona

Mam jednak problem z rozszerzonymi porami, podczas nakładania podkładu uwidaczniają się one w postaci kropek i nie umiem sobie z tym poradzić. Ktoś ma na to jakiś patent?
kasiula2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-18 10:13:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.