kosmetyki Bourjois - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-07, 20:31   #3571
sstokrottka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 75
Dot.: kosmetyki Bourjois

hej jak myślicie, to oryginalny korektor? jest dość tani, dlatego się zastanawiam...ale sprzedający ma same pozytywy...jak myślicie?
http://allegro.pl/item1180891370_bou...odcien_51.html
hmm...choć jak tak patrze, to ten chyba jest bezpieczniejszy... http://allegro.pl/item1171446464_bou...ix_nowosc.html

Edytowane przez sstokrottka
Czas edycji: 2010-08-07 o 20:33
sstokrottka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 21:54   #3572
tuRmaNIA
Zakorzenienie
 
Avatar tuRmaNIA
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 261
Dot.: kosmetyki Bourjois

Mam pytanie dotyczące cieni Ombre Stretch. Gdzie są produkowane (chodzi mi o info na opakowaniu)?
Zapomniałam spojrzeć w Rossmannie, w którym są jeszcze ostatnie sztuki
__________________
NIE ma czegoś takiego jak ten perfum/ta perfuma - te perfumy

bynajmniej =/= przynajmniej
tuRmaNIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 22:03   #3573
safa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 127
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez tuRmaNIA Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące cieni Ombre Stretch. Gdzie są produkowane (chodzi mi o info na opakowaniu)?
Zapomniałam spojrzeć w Rossmannie, w którym są jeszcze ostatnie sztuki
We Włoszech. Po co Ci ta informacja, jeśli można wiedzieć?
safa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 22:05   #3574
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez sstokrottka Pokaż wiadomość
hej jak myślicie, to oryginalny korektor? jest dość tani, dlatego się zastanawiam...ale sprzedający ma same pozytywy...jak myślicie?
http://allegro.pl/item1180891370_bou...odcien_51.html
hmm...choć jak tak patrze, to ten chyba jest bezpieczniejszy... http://allegro.pl/item1171446464_bou...ix_nowosc.html
Na tej samej stronie safa odpowiadała na temat oryginalności tych korektorów. Post #3513 .
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 22:14   #3575
safa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 127
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez sstokrottka Pokaż wiadomość
hej jak myślicie, to oryginalny korektor? jest dość tani, dlatego się zastanawiam...ale sprzedający ma same pozytywy...jak myślicie?
http://allegro.pl/item1180891370_bou...odcien_51.html
hmm...choć jak tak patrze, to ten chyba jest bezpieczniejszy... http://allegro.pl/item1171446464_bou...ix_nowosc.html

Poproś sprzedającego z drugiej aukcji by przesłał Ci prawdziwe zdjęcia przodu i tyłu produktu oraz zapytaj o nalepkę dystrybutora z polskimi krzaczkami, znaczy po polsku (-za dużo zagranicznych serwisów ostatnio przeglądam... No cóż, research sam się nie zrobi.) Cena jest za niska by był od dystrybutora więc zapewne szara strefa się cieszy z utargu... W taki sposób to nigdy nie będzie u nas pełnej oferty Bourjois po niskich cenach. Allegro powinni zamknąć lub jak już sprawdzają czy płacą podatki to niech sprawdzają legalność towaru, zwłaszcza jeśli jest u nas dystrybutor z umową na wyłączność...
safa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 22:20   #3576
tuRmaNIA
Zakorzenienie
 
Avatar tuRmaNIA
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 261
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez safa Pokaż wiadomość
We Włoszech. Po co Ci ta informacja, jeśli można wiedzieć?
Chciałam wiedzieć czy Bourjois produkuje też poza Francją i upewnić się, że nie mam podróbki, bo ostatnio zamówiłam 2 kolorki na ALL, bo nigdzie już ich nie było (przeczytałam Twój post, że wycofują te cienie)...
__________________
NIE ma czegoś takiego jak ten perfum/ta perfuma - te perfumy

bynajmniej =/= przynajmniej
tuRmaNIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 22:27   #3577
sstokrottka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 75
Dot.: kosmetyki Bourjois

Dzięki safo Tak zrobię...Jak dostanę zdjęcia to wstawię, to ocenisz czy oryginał, czy podróba? Byłabym wdzięczna
sstokrottka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 09:24   #3578
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: kosmetyki Bourjois

Dobrze, że nie zamówiłam healthy mix na allegro. Po przeczytaniu powyższych postów zdecydowałam się kupić w sephorze, przynajmniej mam pewność oryginalnosci produktu.
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 11:27   #3579
safa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 127
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
Dobrze, że nie zamówiłam healthy mix na allegro. Po przeczytaniu powyższych postów zdecydowałam się kupić w sephorze, przynajmniej mam pewność oryginalnosci produktu.
Nawet nie wiesz jak dobrze zrobiłaś, wyjaśnię niżej.

Trochę od rana musiałam popracować i natknęłam się na chiński portal aukcyjny. Jakie skarby ja tam znalazłam... Normalnie idealny serwis dla podróbkomaniaczek. W samym serwisie, rozpoznałam podróbki błyszczyków. Jak wygląda oryginał ze sklepu, każdy wie więc nie będę opisywać. Te co rozpoznałam, w przypadku normalnych 3D miały złote zakrętki, nie tak złote jak normalne tylko pozłacane, świecące się aż. Były też wersje 3D Cosmic, tutaj zamiast srebrnej zakrętki jak w oryginale, były chromowane, takie szarawe. Znalazłam też stare wersje Effet 3D Ultra Glossy, z napisami z boku, miały kody których producent nie używa oraz kody najnowsze, to była podróba na 100%. Również Rouge pop Chic w nienagannym stanie, a po tylu latach nieprodukowania to niemożliwe wręcz by się nie zniszczyły jeszcze. Kilka aukcji z błyszcyzkami, które wyglądały identycznie jak oryginał lecz były o kilka milimetrów grubsze. Znów napotkałam na podróbkę Volume Glamour ale tym razem Ultra Curl, różniła się zakrętką - była różowa jak oryginał ale mieniła się na pomarańczowo. Później natknęłam się na strone jakiegoś chińskiego producenta kosmetyków. Najpierw w oczy wpadły mi cienie Suivez mon Regard, oczywiście podróbka, niżej macie wizualizacje podróbki, wykorzystali nawet wizualizacje z oryginału kiedy był lansowany przez Bourjois.
Załącznik 3314776

Później zobaczyłam 2 wizualizacje podróbki Sweet Kiss. W oryginalnym kolorze lecz zaokrąglone pudełko i kanciaste pudełko lecz w innym kolorze. Zapewne wygląd oryginału też mają:
Załącznik 3314779 Załącznik 3314780

Podróbki lakierów 1 second, so Laque i jakiś starych których nazwy nie pamiętam. Podróbka 1 second ma nawet taki sam motyw na zakrętce, na zdjęciu jest srebrna ale pewnie w produkcji są takie jak w oryginale.
Załącznik 3314796 Załącznik 3314797 Załącznik 3314798 Załącznik 3314799

Jeszcze 1001 Lashes Black Quartz. Zdjęcie jest niewyraźne ale widać, że różni się trochę czcionką i nie jest lekko skręcona jak oryginał.
Załącznik 3314800

Bardzo lubiany na allegro, stary korektor Bourjois.
Załącznik 3314810

Na koniec coś najgorszego, wizualizacja opakowania Healthy Mix u podróbkowego producenta.
Załącznik 3314813

Nadal lubicie allegro?

------
Bym zapomniała. Były też podróbki Max Factora i Lancome na stronie tego producenta.

Edytowane przez safa
Czas edycji: 2010-08-08 o 11:31
safa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 11:41   #3580
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: kosmetyki Bourjois

już nigdy nie zakupię Bourjois na allegro...
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 15:48   #3581
tuRmaNIA
Zakorzenienie
 
Avatar tuRmaNIA
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 261
Dot.: kosmetyki Bourjois

Ja też już więcej nie kupię Bourjois na aukcji. Na szczęście Ombre Stretch, które mam nie są podróbkami. Sprawdziłam opakowania oraz pomiziałam terstery w Rossmannie i kolory odpowiadają tym co mam. Ulżyło mi.

safa dziękuję, że wyprowadzasz nas z błędu

Dzisiaj byłam na giełdzie i na jednym stoisku były kosmetyki m.in. Bourjois, L'Oreal, IsaDora... Ileż tam było staroci
Były też dwa opakowania tych podwójnych róży do policzków burżuja, ale wyglądało mi to podejrzanie
__________________
NIE ma czegoś takiego jak ten perfum/ta perfuma - te perfumy

bynajmniej =/= przynajmniej
tuRmaNIA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-08, 17:32   #3582
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez sstokrottka Pokaż wiadomość
hej jak myślicie, to oryginalny korektor? jest dość tani, dlatego się zastanawiam...ale sprzedający ma same pozytywy...jak myślicie?
http://allegro.pl/item1180891370_bou...odcien_51.html
hmm...choć jak tak patrze, to ten chyba jest bezpieczniejszy... http://allegro.pl/item1171446464_bou...ix_nowosc.html
Ten drug jest na pewno oryginalny, bo sama go niedawno kupowałam od tego sprzedawcy. Ma naklejką polskiego dystrybutora.

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Safa, uważam że trochę przesadzasz. Wchodzisz na all i spr co jest podróbką aby wszystkich zniechęcić? Zgadzam się że tam są podóbki, ale nie tylko. Są też oryginalne kosmetyki. I to czyjś wybór czy kupuje na all czy w drogeriach. Rozumiem że przez os które kupuja na aukcjach tego typu dystrubutor nie chce wprowadzać całej swojej oferty na polskim rynku, ale tym że ciągle zniechęcasz do kupowania przez internet nic nie zmienisz. Kilka os to przeczyta i nie kupi. Są jeszcze inni. Sądzę też że osoby kupujące na all są uświadomione że moga natrafić na podróby.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 17:33   #3583
safa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 127
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Ten drug jest na pewno oryginalny, bo sama go niedawno kupowałam od tego sprzedawcy. Ma naklejką polskiego dystrybutora.
Czyli kolejna kierowniczka Superpharm sobie dorabia za pomocą korektorów z promocji. Standardowo korektor kosztuje 35,99, marża sklepu to 26 lub 30%. Dalej obliczając 100% to 35,99 w takim razie dystrybutor sprzedaje za najmniej 70% czyli 25,19zł.

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Safa, uważam że trochę przesadzasz. Wchodzisz na all i spr co jest podróbką aby wszystkich zniechęcić? Zgadzam się że tam są podóbki, ale nie tylko. Są też oryginalne kosmetyki. I to czyjś wybór czy kupuje na all czy w drogeriach. Rozumiem że przez os które kupuja na aukcjach tego typu dystrubutor nie chce wprowadzać całej swojej oferty na polskim rynku, ale tym że ciągle zniechęcasz do kupowania przez internet nic nie zmienisz. Kilka os to przeczyta i nie kupi. Są jeszcze inni. Sądzę też że osoby kupujące na all są uświadomione że moga natrafić na podróby.
Wiedzieć, że można trafić na podróbki, a widzieć podróbkę to co innego. Tak, owszem chcę zniechęcić do kupowania na allegro. Są oryginale kosmetyki i legalne ale nie za 1-17zł... Czyjś wybór gdzie kupi ale zawsze można chociaż próbować uświadamiać. Statystyczny polak nie czyta regulaminów itp. przepisów, trzeba ludzi uświadamiać innymi sposobami - każdy lubi obrazki. Czy to źle, że chce mieć pełną ofertę Bourjois? Kosmetyki masowo importowane przez sprzedających na allegro, w świetle umowy producenta z dystrybutorem, są nielegalne. Wspierając ich sprzedaż, nigdy producent nie pozwoli dystrybutorowi na pełną ofertę. Niech mnie ktoś poprze...

Edytowane przez safa
Czas edycji: 2010-08-08 o 17:44
safa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 20:33   #3584
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez _Novotna_ Pokaż wiadomość
ja miałam kolorek rose d'or i on był troszke ostry, tzn bardzo taki 'matrioszkowy' kupiłam teraz kolor 95 rose de jaspe i on jest super, delikatny zgaszony róż i pieknie rozświetla i daje delikatny słodko-różowy lekko opalizujacy rumieniec
nie zgadzam się z opinia że 34 jest ostry, chociaż może jak przesadzi się z ilością... 95 na moim bladym licu przybiera odcień pomarańczowy


Safo byłam dziś w Daglasie Rossmanie, nie ma promocji o których pisałaś, ,nie ma również nowych odcieni 34 54 itp. Mam nadzieję że na wyjeżdzie coś trafię.
__________________
"Chcę być pomylona , pomyleni mają w głowie Słoneczko ..."

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2010-08-08 o 20:34
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 20:47   #3585
safa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 127
Dot.: kosmetyki Bourjois

Będzie nowa wersja Liner Pinceau, Liner Pinceau 16h.
Załącznik 3316060
3 kolory: czarny, czarno-brązowy i złoto-srebrny.
Jeszcze bardziej trwały, jeszcze bardziej precyzyjny. Płynna konsystencja i cienki pędzelek by nie rysować linii, a cieniutkie kreseczki jak w pajęczej sieci. Intensywny kolor, utrzymujący się do 16 godzin, precyzyjnie podkreślony kontur oka i wyprofilowane kąciki. Szczelne, stylowe - nowoczesne opakowanie w kolorze tym samym co produkt.

Wygląda bardzo fajnie, za granicą dostępny kilka dni przed wrześniem.

Jeżeli nasz dystrybutor nie zrezygnuje ze starej wersji, to jest duża szansa, że ta gama zostanie kontynuowana u nas.

Zauważyłyście, że Bourjois ostatnio odświeża swoje flagowe produkty? Ciekawe czy odświeżą róż wypiekany. Cienie odświeżają o minerały to może i róż też

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
nie zgadzam się z opinia że 34 jest ostry, chociaż może jak przesadzi się z ilością... 95 na moim bladym licu przybiera odcień pomarańczowy


Safo byłam dziś w Daglasie Rossmanie, nie ma promocji o których pisałaś, ,nie ma również nowych odcieni 34 54 itp. Mam nadzieję że na wyjeżdzie coś trafię.
Może, nie zdążyli z merchandisingiem. Dopóki centrale sieci nie potwierdzą wszystkich promocji, to sklep nie może przyjąć towaru. Pewnie paczka czeka na zapleczu, wiele razy się wykłócałam z obsługą jak czegoś nie było. Gdy odpowiadają, że mają paczke na zapleczu to zmuszam sprzedawce by ją przyjęła, zadzwoniła do centrali by potwierdzić ceny i zmieniła mi cenę końcową. Bardzo często jest to spowodowane lenistwem personelu lub wolą kierownictwa danej filii by sprzedać jak najwięcej bez promocji.

------------
Poza powyższym.
Cieszcie się, że nie mamy tu drugiej Japonii. Tam chociaż Bourjois jest bardzo popularne to za np. podkład Healthy Mix, trzeba by zapłacić prawie 100zł.

Edytowane przez safa
Czas edycji: 2010-08-08 o 20:48
safa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 20:56   #3586
sstokrottka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 75
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
nie zgadzam się z opinia że 34 jest ostry, chociaż może jak przesadzi się z ilością... 95 na moim bladym licu przybiera odcień pomarańczowy


Safo byłam dziś w Daglasie Rossmanie, nie ma promocji o których pisałaś, ,nie ma również nowych odcieni 34 54 itp. Mam nadzieję że na wyjeżdzie coś trafię.
To jak w końcu jest z tym różem? Bo już nie wiem, na który kolor się zdecydować... Byłam dzisiaj w rossmannie i w sumie to ciężko było mi ocenić, który by mi pasował...I też czekam na tą promocję, co miała być od 12...
sstokrottka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-09, 21:48   #3587
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez safa Pokaż wiadomość
Będzie nowa wersja Liner Pinceau, Liner Pinceau 16h.
Załącznik 3316060
3 kolory: czarny, czarno-brązowy i złoto-srebrny.
Jeszcze bardziej trwały, jeszcze bardziej precyzyjny. Płynna konsystencja i cienki pędzelek by nie rysować linii, a cieniutkie kreseczki jak w pajęczej sieci. Intensywny kolor, utrzymujący się do 16 godzin, precyzyjnie podkreślony kontur oka i wyprofilowane kąciki. Szczelne, stylowe - nowoczesne opakowanie w kolorze tym samym co produkt
Ja chce brązowo czarny

Safo - skąd ja mam kasę brać na te nowości chcę wszystko
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 08:25   #3588
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: kosmetyki Bourjois

Odkąd Safa tu pisze, to ja coraz bardziej sie przekonuje do Bourjois ;d
btw, u mnie tez jeszcze nie ma przecen...ale poczekam


Chciałam napisac co mnie zniecheca w Bourjois, do nie dawna cena - ok, średnia półka jasne, ale jak się nie pracuje to 40 zł za krede do oczu, za błyszczyk itp. to jest dużo.
Wiem, że kosmetyki te sa wydajne, ale jak ma sie mniej, albo nie to sie kupuje tańsze zamienniki i uważam, że to jest normalna sprawa. Mam - kupuje, nie mam- nie kupuje
Ale póki pracuje to sobie coś z B. dokupię....ale

Własnie ta kolejna rzecz która mnie mierzi, i nie wiem kto ma to wpływ - wygląd burzujowych standów.

O braku testerów nie wspomne, bo az żal, ale wybrakowane róże, cienie (byłam wczoraj w Rossie patrze na stand i co widzę, że miejsc np. na cienie jest np. 8...a cieni było 2-3 jakieś otwarte !!! niedobitki).
Brak większości kolorów kredek do ust i oczu itp. - własnie szłam po granatową kredę i myslałam nad kupnem jakiejś z B.

I w sumie nie wziełam nic, bo bez testera nie wypróbuje, a nowej kredki nie otworze bo to przecież nie tester.

Często mi się rzuca w oczy dobieszczony stand np. Astora, Rimmela nawet Wibo...a z B. to jakby huragan przeszedł.

W Douglasie podobnie, chociaz lepiej stoja z testerami.

Może to gorzki post, ale ja osobiście któryś raz przymierzam się doszafy z B. i nie mam w czym wybierać (a tak bardzo chce kupić sobie cienie pojedyncze, bo na KWC maja dobre opinie) , nawet po rzekomej dostawie o której mnie informuje obsługa sklepu. Ba ! często słysze, że dostali z dostawy tyle co tu widac, nie więcej....No to ja nie wiem.

Nie jest to jednarazowa sytuacja, ja bardzo rzadko widze w miare pełny stand Burżujki, a po drogeriach lubie chodzić :P

Więc nie dziwie się, że B. ma taki popyt na Allegro, sama do nie dawna obserwowałam tam aukcje - teraz widze, że nie potrzebnie, ale tak było Bo w drogeriach czasem nie ma czego szukać....
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 09:44   #3589
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: kosmetyki Bourjois

To prawda, trzeba być fanką Bourjois żeby szukać czegoś w tym wybrakowanym standzie Mam wrażenie, że w Sephorze i Douglasie jest jednak trochę lepiej niż w Rossmannie, ale i tam zwykle daleko do ideału...
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-10, 09:47   #3590
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez blebleble22 Pokaż wiadomość
To prawda, trzeba być fanką Bourjois żeby szukać czegoś w tym wybrakowanym standzie Mam wrażenie, że w Sephorze i Douglasie jest jednak trochę lepiej niż w Rossmannie, ale i tam zwykle daleko do ideału...
Mnie zastanawia do kogo trzeba uderzyc, że to zmienił. Obsługa twierdzi, że dostawca tyle dał....a że obsługa pozwala macać pełnowymiarówki zamiast/albo że nie ma testera to też swoją drogą.

Chce więcej B., ale czasem nie ma jak.
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 10:01   #3591
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez blebleble22 Pokaż wiadomość
To prawda, trzeba być fanką Bourjois żeby szukać czegoś w tym wybrakowanym standzie Mam wrażenie, że w Sephorze i Douglasie jest jednak trochę lepiej niż w Rossmannie, ale i tam zwykle daleko do ideału...
I tam różnie bywa... W zeszłym tygodniu (wtorek, godziny przedpołudniowe) zachodzę do Sephory a na stanowisku Bourjois 4 paletki na krzyż, kilka tuszy, 3 zmacane pudry, brak większości kolorów... Testery były, owszem, tylko co z tego, skoro nie ma czego kupić Paranoja.
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 10:27   #3592
e8568007f733d5544c729bc90367d4fe20d6da38_65540b4a0b460
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 166
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez lady opium Pokaż wiadomość
I tam różnie bywa... W zeszłym tygodniu (wtorek, godziny przedpołudniowe) zachodzę do Sephory a na stanowisku Bourjois 4 paletki na krzyż, kilka tuszy, 3 zmacane pudry, brak większości kolorów... Testery były, owszem, tylko co z tego, skoro nie ma czego kupić Paranoja.
u mnie też tak jest a to dlatego, że wycofują Bourjois z Sephory, dlatego zostały same resztki do kupienia nie ma sensu dokładać nowych produktów

edit:w poście niżej wyjaśniam o co mi chodziło

Edytowane przez e8568007f733d5544c729bc90367d4fe20d6da38_65540b4a0b460
Czas edycji: 2010-08-10 o 13:15
e8568007f733d5544c729bc90367d4fe20d6da38_65540b4a0b460 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 10:31   #3593
safa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 127
Dot.: kosmetyki Bourjois

Wiadomo, czasem nie ma kasy ale myślę, że warto kupić jeden lepszy kosmetyk niż kilka z niższej półki. Róże i cienie Bourjois, mają możliwość używania na mokro i sucho, producent deklaruje, że to kosmetyki 3w1: róż, cień i pomadka. Zamiast decydować się na kilka kosmetyków z tańszej półki, można dobrać odpowiedni kolor z róży lub cieni i używać na mokro na powieki i usta, na sucho na policzki, potem wystarczy przejechać usta tanim bezbarwnym błyszczykiem. Można też użyć pomadki jako róż. W tanich kosmetykach, nawet jeśli są ekstrakty z roślin itp., to jest to zazwyczaj syntetyk. Raz zdecydowałam się na tani demakijaż jednej z polskich marek, jak w domu sprawdziłam skład to były tam składniki rakotwórcze i przeciwdziałające korozji metali (całe opakowanie było z plastiku).

Co do zatowarowania szafy. Nie mam aż takich problemów z dostępnością. Zawsze jak jestem w Superpharmie, Rossmannie czy Douglasie to jest prawie cała szafa. Czasami tylko brakuje kilku testerów, ale większość oferty znam to mi to nie przeszkadza.
O wygląd szaf, dba personel sklepu, przedstawiciel handlowy i wizażystka. Nie dziwi mnie teraz brak cieni, w październiku wchodzą nowe więc aktualne nie mogą blokować później promocji, muszą zostać wyprzedane do czasu lansowania nowości. Zamówienie na produkty składa sklep do przedstawiciela. Sklep dyktuje ile czego chce, do każdego zamówienia dostają testery. Producent/Dystrybutor, narzuca tylko liczbę gratisowych produktów. Wiadomo, czasem może czegoś nie być na magazynie dystrybutora ale skoro ja mam prawie całe zatowarowanie zawsze to wina leży po stronie personelu Waszych sklepów. Pod szafą Bourjois, są szuflady na kosmetyki, żeby uzupełniać braki w szafie, gońcie kogoś z obsługi niech otwiera i szuka kosmetyku który chcecie.

miss_love Kto Ci powiedział, że Bourjois jest wycofywane z Sephory? Bo ja nic o tym nie wiem. Teraz są letnie wyprzedaże Bourjois w Sephorach ale dotyczy to produktów, których już nie ma w ofercie. W wielu Sephorach nie ma Bourjois ale to dla tego, że tam się ta marka nie sprzedaje. Mają dużo większą marże niż np. Superpharm.

Edytowane przez safa
Czas edycji: 2010-08-10 o 10:34
safa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 10:50   #3594
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez safa Pokaż wiadomość
Co do zatowarowania szafy. Nie mam aż takich problemów z dostępnością. Zawsze jak jestem w Superpharmie, Rossmannie czy Douglasie to jest prawie cała szafa. Czasami tylko brakuje kilku testerów, ale większość oferty znam to mi to nie przeszkadza.
O wygląd szaf, dba personel sklepu, przedstawiciel handlowy i wizażystka. Nie dziwi mnie teraz brak cieni, w październiku wchodzą nowe więc aktualne nie mogą blokować później promocji, muszą zostać wyprzedane do czasu lansowania nowości. Zamówienie na produkty składa sklep do przedstawiciela. Sklep dyktuje ile czego chce, do każdego zamówienia dostają testery. Producent/Dystrybutor, narzuca tylko liczbę gratisowych produktów. Wiadomo, czasem może czegoś nie być na magazynie dystrybutora ale skoro ja mam prawie całe zatowarowanie zawsze to wina leży po stronie personelu Waszych sklepów. Pod szafą Bourjois, są szuflady na kosmetyki, żeby uzupełniać braki w szafie, gońcie kogoś z obsługi niech otwiera i szuka kosmetyku który chcecie.

Safo, te sytuacje które opisałam u siebie w mieście sa długofalowe (i to mnie skusiło do napisania swoich gorzkich żali)
U mnie są 2 Rossmany i 2 Douglasy i kilka drogeryjek z asortymentem B. - i własnie tak jak pisałam, bardzo kiepsko to wyglada.

Czytam ten wątek, czytam KWC , chce kupic...i nie ma, a miejsce w standzie jest.
Obsługa mówi że nie było w dostawie,że będzie w następnej...i nic. Dalej nic. No Teraz wiem, że to obsługa jest winna a nie B.

Jednak wiesz, człowiek sie irytuje i szuka tak na prawde gdzie indziej, na innych stoiskach.

A firme sobie powoli odpuszcza - bo jak nie ma i nie ma....no to wiesz. Irytacja.

Bardzo mnie dziwi dysproporcja w wyglądzie standów.

Czy to mozliwe, że np. za inna firme sklep dostaje jakąs większą prowizję czy coś ze sprzedazy ?

Koło B. stoi szafa z L'orealem, Max Factor, Mayballine...i wszytski są w bardzo fajnym stanie...i mnie to dziwi, bo nie pierwszy raz widze ten kontrast.

Przynajmniej wiem, jak to teraz wyglada od kuchni, bo juz miałam wrażenie że producent sobie odpuścił polskie klientki.
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 10:55   #3595
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez safa Pokaż wiadomość
Wiadomo, czasem nie ma kasy ale myślę, że warto kupić jeden lepszy kosmetyk niż kilka z niższej półki. Róże i cienie Bourjois, mają możliwość używania na mokro i sucho, producent deklaruje, że to kosmetyki 3w1: róż, cień i pomadka. Zamiast decydować się na kilka kosmetyków z tańszej półki, można dobrać odpowiedni kolor z róży lub cieni i używać na mokro na powieki i usta, na sucho na policzki, potem wystarczy przejechać usta tanim bezbarwnym błyszczykiem. Można też użyć pomadki jako róż. W tanich kosmetykach, nawet jeśli są ekstrakty z roślin itp., to jest to zazwyczaj syntetyk. Raz zdecydowałam się na tani demakijaż jednej z polskich marek, jak w domu sprawdziłam skład to były tam składniki rakotwórcze i przeciwdziałające korozji metali (całe opakowanie było z plastiku).

Co do zatowarowania szafy. Nie mam aż takich problemów z dostępnością. Zawsze jak jestem w Superpharmie, Rossmannie czy Douglasie to jest prawie cała szafa. Czasami tylko brakuje kilku testerów, ale większość oferty znam to mi to nie przeszkadza.
O wygląd szaf, dba personel sklepu, przedstawiciel handlowy i wizażystka. Nie dziwi mnie teraz brak cieni, w październiku wchodzą nowe więc aktualne nie mogą blokować później promocji, muszą zostać wyprzedane do czasu lansowania nowości. Zamówienie na produkty składa sklep do przedstawiciela. Sklep dyktuje ile czego chce, do każdego zamówienia dostają testery. Producent/Dystrybutor, narzuca tylko liczbę gratisowych produktów. Wiadomo, czasem może czegoś nie być na magazynie dystrybutora ale skoro ja mam prawie całe zatowarowanie zawsze to wina leży po stronie personelu Waszych sklepów. Pod szafą Bourjois, są szuflady na kosmetyki, żeby uzupełniać braki w szafie, gońcie kogoś z obsługi niech otwiera i szuka kosmetyku który chcecie.

miss_love Kto Ci powiedział, że Bourjois jest wycofywane z Sephory? Bo ja nic o tym nie wiem. Teraz są letnie wyprzedaże Bourjois w Sephorach ale dotyczy to produktów, których już nie ma w ofercie. W wielu Sephorach nie ma Bourjois ale to dla tego, że tam się ta marka nie sprzedaje. Mają dużo większą marże niż np. Superpharm.
Pobieżnie przejrzałam skład toniku Bourjois, i stwierdziłam, że go nie kupię, bo nie różni się od innych, przeciętnych toników a na pewno jest gorszy od moich polskich toników na naczynka, które to zdecydowanie poprawiają stan mojej skóry a są tańsze od Bourjois. Dodam, że nie jestem ekspertką, swoją wiedzę czerpię z wizażu, ale myślę, że przesadzasz
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 10:55   #3596
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez safa Pokaż wiadomość
Wiadomo, czasem nie ma kasy ale myślę, że warto kupić jeden lepszy kosmetyk niż kilka z niższej półki. Róże i cienie Bourjois, mają możliwość używania na mokro i sucho, producent deklaruje, że to kosmetyki 3w1: róż, cień i pomadka. Zamiast decydować się na kilka kosmetyków z tańszej półki, można dobrać odpowiedni kolor z róży lub cieni i używać na mokro na powieki i usta, na sucho na policzki, potem wystarczy przejechać usta tanim bezbarwnym błyszczykiem. Można też użyć pomadki jako róż. W tanich kosmetykach, nawet jeśli są ekstrakty z roślin itp., to jest to zazwyczaj syntetyk. Raz zdecydowałam się na tani demakijaż jednej z polskich marek, jak w domu sprawdziłam skład to były tam składniki rakotwórcze i przeciwdziałające korozji metali (całe opakowanie było z plastiku).

Co do zatowarowania szafy. Nie mam aż takich problemów z dostępnością. Zawsze jak jestem w Superpharmie, Rossmannie czy Douglasie to jest prawie cała szafa. Czasami tylko brakuje kilku testerów, ale większość oferty znam to mi to nie przeszkadza.
O wygląd szaf, dba personel sklepu, przedstawiciel handlowy i wizażystka. Nie dziwi mnie teraz brak cieni, w październiku wchodzą nowe więc aktualne nie mogą blokować później promocji, muszą zostać wyprzedane do czasu lansowania nowości. Zamówienie na produkty składa sklep do przedstawiciela. Sklep dyktuje ile czego chce, do każdego zamówienia dostają testery. Producent/Dystrybutor, narzuca tylko liczbę gratisowych produktów. Wiadomo, czasem może czegoś nie być na magazynie dystrybutora ale skoro ja mam prawie całe zatowarowanie zawsze to wina leży po stronie personelu Waszych sklepów. Pod szafą Bourjois, są szuflady na kosmetyki, żeby uzupełniać braki w szafie, gońcie kogoś z obsługi niech otwiera i szuka kosmetyku który chcecie.

miss_love Kto Ci powiedział, że Bourjois jest wycofywane z Sephory? Bo ja nic o tym nie wiem. Teraz są letnie wyprzedaże Bourjois w Sephorach ale dotyczy to produktów, których już nie ma w ofercie. W wielu Sephorach nie ma Bourjois ale to dla tego, że tam się ta marka nie sprzedaje. Mają dużo większą marże niż np. Superpharm.
czy róż tez wchodzi w tę wypzredaż?
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 11:15   #3597
safa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 127
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Safo, te sytuacje które opisałam u siebie w mieście sa długofalowe (i to mnie skusiło do napisania swoich gorzkich żali)
U mnie są 2 Rossmany i 2 Douglasy i kilka drogeryjek z asortymentem B. - i własnie tak jak pisałam, bardzo kiepsko to wyglada.

Czytam ten wątek, czytam KWC , chce kupic...i nie ma, a miejsce w standzie jest.
Obsługa mówi że nie było w dostawie,że będzie w następnej...i nic. Dalej nic. No Teraz wiem, że to obsługa jest winna a nie B.

Jednak wiesz, człowiek sie irytuje i szuka tak na prawde gdzie indziej, na innych stoiskach.

A firme sobie powoli odpuszcza - bo jak nie ma i nie ma....no to wiesz. Irytacja.

Bardzo mnie dziwi dysproporcja w wyglądzie standów.

Czy to mozliwe, że np. za inna firme sklep dostaje jakąs większą prowizję czy coś ze sprzedazy ?

Koło B. stoi szafa z L'orealem, Max Factor, Mayballine...i wszytski są w bardzo fajnym stanie...i mnie to dziwi, bo nie pierwszy raz widze ten kontrast.

Przynajmniej wiem, jak to teraz wyglada od kuchni, bo juz miałam wrażenie że producent sobie odpuścił polskie klientki.
Max Factor jest od tego samego dystrybutora co Bourjois, wcześniej wypisywałam marki, które są w ofercie Sofraluxu. Gratisowe produkty, dostaje przedstawiciel. Jeśli przedstawiciel jest nie w porządku to pewnie upycha je na allegro i nie daje sklepowi. Sklep może też stawiać na inne marki bo np. Bourjois akurat u Ciebie się źle sprzedaje. U mnie Bourjois mają 3 Douglasy, 2 lub 3 Superpharmy, tylko jedna Sephora, mnóstwo Rossmannów i kilka osiedlowych sklepików. Źle zatowarowana szafa jest może w 3 miejscach, w innych różnie bywa ale nie mam problemów z dostępnością.

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
czy róż tez wchodzi w tę wypzredaż?
Przewiń kilka stron, pisałam co jest w promocjach. Róż nie wchodzi w letnie wyprzedaże bo nie jest wycofywany (zabiła bym jak by wycofali okrągły róż), za to jest w promocji za 39,99 ale nie wprowadzane są do Sephor nowe kolory.

Cytat:
Napisane przez blebleble22 Pokaż wiadomość
Pobieżnie przejrzałam skład toniku Bourjois, i stwierdziłam, że go nie kupię, bo nie różni się od innych, przeciętnych toników a na pewno jest gorszy od moich polskich toników na naczynka, które to zdecydowanie poprawiają stan mojej skóry a są tańsze od Bourjois. Dodam, że nie jestem ekspertką, swoją wiedzę czerpię z wizażu, ale myślę, że przesadzasz
Skład toniku sobie sprawdziłam, jak na taką cenę to jest przyzwoity. A Ty kochana coś mylisz i następnym razem poczytaj jak ten tonik ma działać. Tonik rozświetla cerę poprzez witaminy, a nie zamyka, uszczelnia i łagodzi naczynka. Nie trzeba być ekspertem w czytaniu żeby to zauważyć.

Tamten filmik z maskarą VOlumizer został usunięty, poniżej link do nowego.
Kod:
http://v.jingtime.com/show/TW7O4RR8.shtml

Edytowane przez safa
Czas edycji: 2010-08-10 o 11:32
safa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 11:32   #3598
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez safa Pokaż wiadomość

Skład toniku sobie sprawdziłam, jak na taką cenę to jest przyzwoity. A Ty kochana coś mylisz i następnym razem poczytaj jak ten tonik ma działać. Tonik rozświetla cerę poprzez witaminy, a nie zamyka, uszczelnia i łagodzi naczynka. Nie trzeba być ekspertem w czytaniu żeby to zauważyć.
Ale ja nigdzie nie napisałam, że oczekuję od niego uszczelnienia naczynek, chodziło mi o to, że skład jest gorszy niż moich tanich, polskich to toników na naczynka. Wiem, że ten tonik na naczynka nie jest, umiem czytać. Więc nie krytykuj tak pochopnie ludzi, bo to źle o Tobie świadczy.
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 11:34   #3599
safa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 127
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez blebleble22 Pokaż wiadomość
Ale ja nigdzie nie napisałam, że oczekuję od niego uszczelnienia naczynek, chodziło mi o to, że skład jest gorszy niż moich tanich, polskich to toników na naczynka. Wiem, że ten tonik na naczynka nie jest, umiem czytać. Więc nie krytykuj tak pochopnie ludzi, bo to źle o Tobie świadczy.
Nawet jeśli nie o to Ci chodziło, to napisałaś, że tonik niczym się nie różni, a na pewno jest gorszy od Twoich toników na naczynka. Nie brzmi jak porównanie?
safa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-10, 11:42   #3600
blebleble22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 948
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez safa Pokaż wiadomość
Nawet jeśli nie o to Ci chodziło, to napisałaś, że tonik niczym się nie różni, a na pewno jest gorszy od Twoich toników na naczynka. Nie brzmi jak porównanie?
No oczywiście, że porównuję - w tym przypadku składy. Zawsze tak robię. Wniosek był taki, że prawdopodobnie będzie gorszy od toników, których do tej pory używałam. Potwierdza to KWC, bo tonik z Bourjois ma kiepskie oceny. Twoje wnioski na temat polskich produktów do demakijażu wydały mi się więc pochopne i o tym napisałam. Tyle.

A taka pochopna krytyka mojej osoby gdy rozmowa toczy się na temat toników jest, delikatnie mówiąc, poniżej pasa. I świadczy o Tobie.
blebleble22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-08 15:10:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.