Kosmetyki M.A.C cz. 3 - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-16, 19:32   #3721
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
MAC zrezygnował z wydania kolekcji Rodarte..

http://www.temptalia.com/mac-rodarte...n-to-be-pulled

takie coś miałam przeczucie i nie jestem wcale zaskoczona.. nawet pisałam o tym ostatnio Kasi
tylko ciekawe czy tak się przejęli gromami jakie na nich spadły, czy koszt zmiany nazw wszystkich produktów był za wysoki.. a może jedno i drugie..
HA!
też już wyczytałam...
no, mi się osobiście to wszystko baaaaardzo nie podoba. Nie dlatego, żeby ta kolekcja mnie jakoś uwiodła... planowałam ją pominąć tak czy siak. Ale cała ta afera jak dla mnie trochę wymknęła się spod kontroli.

moje śliczniusie Kicie i Złe, Złe Czarne Charaktery, chodźcie do MAMUSI !
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 19:44   #3722
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
MAC zrezygnował z wydania kolekcji Rodarte..

http://www.temptalia.com/mac-rodarte...n-to-be-pulled

takie coś miałam przeczucie i nie jestem wcale zaskoczona.. nawet pisałam o tym ostatnio Kasi
tylko ciekawe czy tak się przejęli gromami jakie na nich spadły, czy koszt zmiany nazw wszystkich produktów był za wysoki.. a może jedno i drugie..
Taaaaa nagle tak zaczęli klientów słuchać... szkoda że jakoś nie słyszą opinii o nowych opakowaniach pigmentów Z jednej strony Meksykanie to dość spora grupa immigrantów w USA, z 2 strony jak napisała Kasia - cała ta afera wymknęła się spod kontroli i trochę MAC moim zdaniem sie pogubił. Zrobili świadomie kontrowersyjną kolekcję i nie potrafili sobie poradzić z szumem jaki to wywołało.
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 19:49   #3723
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Taaaaa nagle tak zaczęli klientów słuchać... szkoda że jakoś nie słyszą opinii o nowych opakowaniach pigmentów Z jednej strony Meksykanie to dość spora grupa immigrantów w USA, z 2 strony jak napisała Kasia - cała ta afera wymknęła się spod kontroli i trochę MAC moim zdaniem sie pogubił. Zrobili świadomie kontrowersyjną kolekcję i nie potrafili sobie poradzić z szumem jaki to wywołało.
ooo! i jeszcze sugestie o repromotach. Może to jest sposób na nich, poklnąć trochę na YT i ponarzekać, i będziemy mieli repromote Sweet Sienny i innych pożądanych kolorków
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 20:26   #3724
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
MAC zrezygnował z wydania kolekcji Rodarte..

http://www.temptalia.com/mac-rodarte...n-to-be-pulled

takie coś miałam przeczucie i nie jestem wcale zaskoczona.. nawet pisałam o tym ostatnio Kasi
tylko ciekawe czy tak się przejęli gromami jakie na nich spadły, czy koszt zmiany nazw wszystkich produktów był za wysoki.. a może jedno i drugie..
Ja ich rozumiem i chyba to chodziło o gromy na nich i koszty zmian nazw jednocześnie.
No niestety tak to jest jak się jest kontrowersyjnym. Trzeba się z tym liczyć.
Choć dla mnie przydała się jakaś jasna i delikatna (nie cukierkowa kolekcja). Takie coś jak PaP, ale jeszcze bardziej jasne i delikatne.
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 09:34   #3725
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Nie Rodarte zabrali, ktoś kto podjął tą decyzję powinien zostać zwolniony dyscyplinarnie

Dziewczyny paczuszki poszły wczoraj wieczorem
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 14:11   #3726
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
HA!
Ale cała ta afera jak dla mnie trochę wymknęła się spod kontroli.
to trochę podobne sytuacja jak u nas - wyobraźcie sobie kolekcję z krzyżami na opakowaniach...

szkoda jej, bo ładna była - podobało i się tam więcej rzeczy niż w FF.

A na FB w komentarzach pod postem MACa wyczytałam, że podobno ceny VV będą wyższe (i ktoś tam wietrzy spisek- że niby MAC w ten sposób chce sobie powetować stratę jednej kolekcji...)

A jakie ceny VV u nas? Wie ktoś? Obawiam się, że pewnie jak przy LoL nieco wyższe.

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Ja go latem używam bo bardzo dobrze mi z filtrami współgra (StudioFix jest dla mnie na upały za ciężki) i moim zdaniem jeden z przyjemniejszych podkładów na lato - jest lekki ale da się stopniować krycie, nie kryje mocno i trzeba go przypudrować. Ot taki raczej do wyrównania kolorytu niż do krycia.
też ostatnio zachwycam się Face&Body, na razie tylko próbką. Pani w MACu mnie namówiła ostatnio. I rzeczywiście świetny efekt daje nie tylko na twarzy.

Brand, a z jakim filtrem Ci dobrze współgra? Bo mi z Avene średnio, ale z Biodermą daje radę.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 14:25   #3727
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
to trochę podobne sytuacja jak u nas - wyobraźcie sobie kolekcję z krzyżami na opakowaniach...

szkoda jej, bo ładna była - podobało i się tam więcej rzeczy niż w FF.

A na FB w komentarzach pod postem MACa wyczytałam, że podobno ceny VV będą wyższe (i ktoś tam wietrzy spisek- że niby MAC w ten sposób chce sobie powetować stratę jednej kolekcji...)

A jakie ceny VV u nas? Wie ktoś? Obawiam się, że pewnie jak przy LoL nieco wyższe.
Proszę, nie strasz mnie... z tymi cenami. jeśli tak to ja już w ogóle nie wiem skąd na to wszystko wezmę. czemu musi mi się podobać AŻ tyle rzeczy????

a co do "krzyżowego" skojarzenia, miałam podobne.
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-17, 15:04   #3728
MaSS1984
Raczkowanie
 
Avatar MaSS1984
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: London/ Bielsko-Biała
Wiadomości: 237
GG do MaSS1984 Send a message via Skype™ to MaSS1984
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Proszę, nie strasz mnie... z tymi cenami. jeśli tak to ja już w ogóle nie wiem skąd na to wszystko wezmę. czemu musi mi się podobać AŻ tyle rzeczy????

a co do "krzyżowego" skojarzenia, miałam podobne.
A ja sądzę, że Rodarte pójdzie pod innymi nazwami za kilka miesięcy, gdy sprawa ucichnie. Może nie zmieścili się w czasie przy zmianie naklejek i pudełek, a towar wypuszczą po jakimś czasie, ale nie w całości tylko do każdej kolekcji coś wepchną Przecież nie pozwolą sobie na milionowe straty, a za darmo też nie będą rozdawać A mogliby, bo wtedy zapewne Ci co "najgłośniej" na forach dyskutowali to staliby jako pierwsi w kolejce

Ceny przy VV poszły w górę chyba o 1$ od każdej rzeczy, ale mam nadzieję, że na dzień dzisejszy tylko w USA, a w UK dopiero po 1 stycznia 2011 ;(
MaSS1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 18:06   #3729
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

W Polsce pewnie też podrożeją, bo podatek idzie z 22 % na 23% na jakiś czas
Rodarte mi się bardzo podobała. I sądzę, że będzie tak jak MaSS pisze, że część rzeczy powoli wpuszczą w obieg.
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 20:24   #3730
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Proszę, nie strasz mnie... z tymi cenami. jeśli tak to ja już w ogóle nie wiem skąd na to wszystko wezmę. czemu musi mi się podobać AŻ tyle rzeczy????
ja niestety się szykuję na ceny jak w przypadku Liberty (o jakieś 2 zł chyba wyższe były) zwłaszcza, że tyle ładują w reklamę (o ile się nie mylę to konferencja prasowa była w Disneylandzie? ) nie pamiętam tak mocno promowanej kolekcji, może przy Hello Kitty było więcej szumu.

Mnie też się dużo podoba - i chyba podobnie jak u ciebie, do ust prawie wszystko (poza jasnymi szminkami )
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 22:35   #3731
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez MaSS1984 Pokaż wiadomość
A ja sądzę, że Rodarte pójdzie pod innymi nazwami za kilka miesięcy, gdy sprawa ucichnie. Może nie zmieścili się w czasie przy zmianie naklejek i pudełek, a towar wypuszczą po jakimś czasie, ale nie w całości tylko do każdej kolekcji coś wepchną Przecież nie pozwolą sobie na milionowe straty, a za darmo też nie będą rozdawać A mogliby, bo wtedy zapewne Ci co "najgłośniej" na forach dyskutowali to staliby jako pierwsi w kolejce

Ceny przy VV poszły w górę chyba o 1$ od każdej rzeczy, ale mam nadzieję, że na dzień dzisejszy tylko w USA, a w UK dopiero po 1 stycznia 2011 ;(
wydaje mi się że może tak być. hmmm twardo to ujęłaś ale sądzę że dużo w tym racji, uch jak mnie irytują co poniektórzy na forach i Youtube'ach i innych. Rozumiem wypowiedzieć swoje zdanie... ale po co te fucki i spółka? eh. zbyt się emocjonują. Nie mają ochoty kupować - ok ale to ich sprawa.

Cytat:
Napisane przez Kajol Pokaż wiadomość
ja niestety się szykuję na ceny jak w przypadku Liberty (o jakieś 2 zł chyba wyższe były) zwłaszcza, że tyle ładują w reklamę (o ile się nie mylę to konferencja prasowa była w Disneylandzie? ) nie pamiętam tak mocno promowanej kolekcji, może przy Hello Kitty było więcej szumu.

Mnie też się dużo podoba - i chyba podobnie jak u ciebie, do ust prawie wszystko (poza jasnymi szminkami )

2 zł to jeszcze nie tragedia. oby nie więcej.
haha to mamy te same upodobania
podoba mi się Innocence, beware! ale nie wyobrażam sobie jej na swoich ustach...
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-18, 08:09   #3732
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

kilka dni człowieka nie ma i już postów ponabijali
co do Rodarte, to zgadzam sie z MaSS - raczej nie wierzę, że firma pozwoli sobie na takie straty....pewnie zmienią nazwy/może nawet opakowania i rzucą na rynek. Zresztą u innych marek kosmetycznych juz widziałam numery, że towar, który się nie sprzedał w całości (nawet nie ze względu na jakieś kontrowersje) albo wręcz przeciwnie- wyprzedano całkowicie, po jakimś czasie wracał, czasem w po baaaardzo leciutkim tuningu, że od razu rozpoznawało sie starą limitowankę.
co do wyboru pigmieków - Grape czy PtE to ja nie jestem w stanie sie zdecydować. Dla mnie oba są świetne i tak sobie próbuję przypomnieć i chyba z żadnym jakichś większych kłopotów nie miałam....
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 10:01   #3733
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

jakie milionowe straty ??? chyba nie wiecie ile kosztuje wyprodukowanie kosmetyku, grosze i to dosłownie czasmi w kosmetykach opakowanie jest droższe niż zawartość, dla przykładu znając ceny składników które koncerny kosmetyczne kupują w ilościach mierzonych na setki kilogramów albo tony, mogę się załozyć ze koszt samych składników użytych do produkcji pigmentów czy cienia z opakowaniem to jakieś 30gr max 50gr.

Szczególnie w selektywach gdzie nie można czegoś sprzedać ot tak w sklepie, kosmetyki się niszczy i są do tego przyzwyczajeni, drożej wyjdzie im zatrudnienie osób do zmiany opakowań i zrywania naklejek (tego maszyna nie zrobi tylko człowiek a siła robaocza w miejscu produkcji nie jest tania)

nadi83 - a pamiętasz jaka to marka była ? bo ja poza jakimiś polskimi firmami nie przypominam sobie takich ''działań'' w żadnej marce premium czy selektywnej
__________________


Edytowane przez KNK
Czas edycji: 2010-08-18 o 10:04
KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 10:52   #3734
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
jakie milionowe straty ??? chyba nie wiecie ile kosztuje wyprodukowanie kosmetyku, grosze i to dosłownie czasmi w kosmetykach opakowanie jest droższe niż zawartość, dla przykładu znając ceny składników które koncerny kosmetyczne kupują w ilościach mierzonych na setki kilogramów albo tony, mogę się załozyć ze koszt samych składników użytych do produkcji pigmentów czy cienia z opakowaniem to jakieś 30gr max 50gr.

Szczególnie w selektywach gdzie nie można czegoś sprzedać ot tak w sklepie, kosmetyki się niszczy i są do tego przyzwyczajeni, drożej wyjdzie im zatrudnienie osób do zmiany opakowań i zrywania naklejek (tego maszyna nie zrobi tylko człowiek a siła robaocza w miejscu produkcji nie jest tania)

nadi83 - a pamiętasz jaka to marka była ? bo ja poza jakimiś polskimi firmami nie przypominam sobie takich ''działań'' w żadnej marce premium czy selektywnej
hah. no tak, nie wiedzialam ile kosztuje wyprodukowanie kosmetyku, fakt. Trochę mnie zszokowała prawda. ehhh mogliby obniżyć ceny
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 14:13   #3735
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
jakie milionowe straty ??? chyba nie wiecie ile kosztuje wyprodukowanie kosmetyku, grosze i to dosłownie czasmi w kosmetykach opakowanie jest droższe niż zawartość, dla przykładu znając ceny składników które koncerny kosmetyczne kupują w ilościach mierzonych na setki kilogramów albo tony, mogę się załozyć ze koszt samych składników użytych do produkcji pigmentów czy cienia z opakowaniem to jakieś 30gr max 50gr.

Szczególnie w selektywach gdzie nie można czegoś sprzedać ot tak w sklepie, kosmetyki się niszczy i są do tego przyzwyczajeni, drożej wyjdzie im zatrudnienie osób do zmiany opakowań i zrywania naklejek (tego maszyna nie zrobi tylko człowiek a siła robaocza w miejscu produkcji nie jest tania)

nadi83 - a pamiętasz jaka to marka była ? bo ja poza jakimiś polskimi firmami nie przypominam sobie takich ''działań'' w żadnej marce premium czy selektywnej
nie chodzi mi o rzeczywiste straty, ale przygotowywany wcześniej plan zysków. Zakładano pewnie kamapanie reklamowe, koszt opakowań, produkcji itp. a wycofanie tego oznacza brak zysku czyli jakby w pewnym sensie stratę. Kiedyś miałam okazję (bo przyjemność to nie była) pracować w firmie, która tak dokładnie opracowywała takie plany, potem jeszcze dokładniej rozliczała, że mimo, iż nie mogli narzekać na brak funduszy (a wręcz przeciwnie), to każdą taką sytuację (brak oczekiwanego zysku) traktowali jak totalną klęskę (co oczywiście pociągało za sobą konsekwencje dla pracowników).
Z kwestii powrotu opakowania czy produktu, to z tych "lepszych" marek konkretnie sobie nie przypomnę ( bo z tych "zwykłych" - pzrepraszam za określenie, ale nie wiem, jak to inaczej określić, a nie chcę nikogo urazić mogę wymienić choćby Inglota i Essence-tam kilka razy przewinęły się np. lakiery, cienie lub błyszczyki "przepakowane" w barwy innej limitowanki lub regulara) ale pamiętam, że moja koleżanka pracuje w zagranicznej firmie robiącej reklamy (dużoformatowe i do konkretnych gazet) to Lancome chciała wykorzystać stare zdjęcia reklamowe z poprzednich kampanii, żeby zmniejszyć wydatki. Tak samo niektóre z gazet ostatnio wydawały okaładki, które kiedyś były u nich lub u konkurencji wykorzystane, a tylko photoshopem zmieniali np. kolor sukienki.
To tak w kwestii szukania oszczędności...a w kwestii wręcz przeciwnej to który tusz wybrać: opulasha czy plush lasha? Koleżanka chce tusz MACa (ja akurat nie mam żadnego odniesienia, bo wolę inne marki maskar) i szuka czegoś pogrubiającego...Jakieś sugestie???
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 18:52   #3736
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

a jeszcze tak a propo kontrowesyjności Rodarte, to oglądałam parę dni temu filmik, w którym wypowiadała się dziewczyna, która dla MACa pracowała, w związku z czym ma trochę pojęcie o polityce firmy.. i mówiła, że MAC bardzo się zmienił od kiedy kupił ich Estee Lauder.. że teraz interesuje ich tylko kasa i nie dbają o nic innego..

lubią co jakiś czas szokować i pewnie dlatego chcieli wypuścić Rodarte.. żeby zwrócić na siebie uwagę.. może nie spodziewali się aż takiego szumu, ale po części osiągnęli swój cel.. gdyby chcieli zrobić coś dobrego i tą kolekcją zwrócić uwagę na sytuację w Meksyku, to powiedzieli by wprost o co chodzi i że robią kolekcję, aby przekazać jakąś tam część dochodów dla tamtejszych organizacji..

mówiła, że zamysł kolekcji powstaje z reguły jakiś rok wcześniej, jeśli nie więcej, zanim wejdzie do sklepów.. ktoś kto ją wymyśla przedstawia swój projekt dziesiątkom ludzi.. pracuje nad wszystkim cała masa ludzi.. i jak już wszystko jest gotowe, to zaczyna się proces szkoleń pracowników.. dziewczyna nie może uwierzyć, że nikt nic nie powiedział.. na pewno mówili, ale MAC nie słuchał.. wszystko tam rozbija się o pieniądze..

__________________

mój blog

www.beautyness.pl



martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 22:26   #3737
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez nadi83 Pokaż wiadomość
nie chodzi mi o rzeczywiste straty, ale przygotowywany wcześniej plan zysków. Zakładano pewnie kamapanie reklamowe, koszt opakowań, produkcji itp. a wycofanie tego oznacza brak zysku czyli jakby w pewnym sensie stratę. Kiedyś miałam okazję (bo przyjemność to nie była) pracować w firmie, która tak dokładnie opracowywała takie plany, potem jeszcze dokładniej rozliczała, że mimo, iż nie mogli narzekać na brak funduszy (a wręcz przeciwnie), to każdą taką sytuację (brak oczekiwanego zysku) traktowali jak totalną klęskę (co oczywiście pociągało za sobą konsekwencje dla pracowników).
Z kwestii powrotu opakowania czy produktu, to z tych "lepszych" marek konkretnie sobie nie przypomnę ( bo z tych "zwykłych" - pzrepraszam za określenie, ale nie wiem, jak to inaczej określić, a nie chcę nikogo urazić mogę wymienić choćby Inglota i Essence-tam kilka razy przewinęły się np. lakiery, cienie lub błyszczyki "przepakowane" w barwy innej limitowanki lub regulara) ale pamiętam, że moja koleżanka pracuje w zagranicznej firmie robiącej reklamy (dużoformatowe i do konkretnych gazet) to Lancome chciała wykorzystać stare zdjęcia reklamowe z poprzednich kampanii, żeby zmniejszyć wydatki. Tak samo niektóre z gazet ostatnio wydawały okaładki, które kiedyś były u nich lub u konkurencji wykorzystane, a tylko photoshopem zmieniali np. kolor sukienki.
To tak w kwestii szukania oszczędności...a w kwestii wręcz przeciwnej to który tusz wybrać: opulasha czy plush lasha? Koleżanka chce tusz MACa (ja akurat nie mam żadnego odniesienia, bo wolę inne marki maskar) i szuka czegoś pogrubiającego...Jakieś sugestie???
co do marek typu Inglot to sie zgodze że czasam robili takie dziadowskie przepakowywanie, ale czemu tu się dziwić jak jeszcze 3-4 lata temu cienie były w Inglocie zakręcane ręcznie a lakiery po wymieszaniu były przenoszone w 5litrowych słoikach do miejsca gdzie je porcjują co Lancome się nie zgodzę pracowałem dla tej marki i jest zakaz używania starych zdjęć do jakichkolwiek celów, nawet gazety jak dostają zdjęcia nowości czy kolekcji to nie mogą ich później użyć przy okazji jakiegoś artykułu, chyba że jest to packshot produktu który dale jest z sprzedaży to wtedy nie ma problemu co do niszczenia to w Polsce też bywało tak że 200 opakowań szło do zniszczenia bo linia była wycofywana a co do okładek to tak to jest jak sie nie robi swoich sesji tylko dla oszczędności kupuje agencyjne jedna pani w Polsce wydała książkę do makijażu ale na okładkę żeby było taniej i ładniej kupiła gotowe zdjęcie, szkoda że nie dopłaciła za zastrzeżenie praw do niego bo później widziałem gdzieś taką samą fotkę w innych materiałach
__________________


Edytowane przez KNK
Czas edycji: 2010-08-18 o 22:29
KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 15:35   #3738
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

zaczynają się pojawiac na temptalii swatche kooootów sialalalalala
zamkną mnie chyba gdzieś...
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 15:42   #3739
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
zaczynają się pojawiac na temptalii swatche kooootów sialalalalala
zamkną mnie chyba gdzieś...
w kupie raźniej
__________________

mój blog

www.beautyness.pl



martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-19, 15:50   #3740
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
w kupie raźniej
dam Ci znac w której izolatce będę
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 16:23   #3741
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
dam Ci znac w której izolatce będę
Kasiu, na pewno Cię znajdę

a do mnie właśnie listonosz przywiózł paczuchę z UK z moimi skarbami z Dare To Wear i Digi Pops idę rozpakować
__________________

mój blog

www.beautyness.pl



martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 19:03   #3742
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
Kasiu, na pewno Cię znajdę

a do mnie właśnie listonosz przywiózł paczuchę z UK z moimi skarbami z Dare To Wear i Digi Pops idę rozpakować
Ty to idż, ale foty strzelać i wklejam nam tu żebym choć sobie popatrzyła, bo powzięłam ambitny plan odwykowy od kolorówki (pomijając fakt, że rozpoczęcie tego odwyku nagrodziłam zakupem kilku rzeczy ). Jak tam się wszytkie wepchamy, to już taka izolatka nie będzie
poradźta coś Kobity i Mężczyzno z tym tuszempulash czy plush lash???
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 19:13   #3743
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez nadi83 Pokaż wiadomość
poradźta coś Kobity i Mężczyzno z tym tuszempulash czy plush lash???
Ja z Plusha byłam bardzo zadowolona!!! Dawał naprawdę super efekt.... tylko ta dziwna szczoteczka zupełnie nie mogłam się przyzwyczaić do jej używania.
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 19:20   #3744
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
Kasiu, na pewno Cię znajdę

a do mnie właśnie listonosz przywiózł paczuchę z UK z moimi skarbami z Dare To Wear i Digi Pops idę rozpakować
zdję-cia! zdję-cia!

Cytat:
Napisane przez nadi83 Pokaż wiadomość
Ty to idż, ale foty strzelać i wklejam nam tu żebym choć sobie popatrzyła, bo powzięłam ambitny plan odwykowy od kolorówki (pomijając fakt, że rozpoczęcie tego odwyku nagrodziłam zakupem kilku rzeczy ). Jak tam się wszytkie wepchamy, to już taka izolatka nie będzie
o_O!
ja takich planów nie podejmuję nawet. po co się łudzić
hahaha! no to pierwsza taka izolatka będzie... może nas ogólnie trzeba od społeczeństwa odizolować...?
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 20:13   #3745
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

a macie

jeśli interesują Was swatche lub zdjęcia z bliska, to mówcie, zrobię jutro jak mi mąż zmieni obiektyw w aparacie, bom sama nie umiem

błyszczyki: Dare To Dare i So Bad
pomadki: Win-Win, Naughty You
cienie: Going Bananas, Crazy Cool, Shock-A-Holic


Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
o_O!
ja takich planów nie podejmuję nawet. po co się łudzić
hahaha! no to pierwsza taka izolatka będzie... może nas ogólnie trzeba od społeczeństwa odizolować...?
ja też nie.. po co, skoro to lubię choć nie powiem, małe leczonko by nie zaszkodziło
__________________

mój blog

www.beautyness.pl



martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 20:20   #3746
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość

jeśli interesują Was swatche....
to ja poproszę Going Bananas i błyszczol ten fioletowy
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 20:25   #3747
MaSS1984
Raczkowanie
 
Avatar MaSS1984
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: London/ Bielsko-Biała
Wiadomości: 237
GG do MaSS1984 Send a message via Skype™ to MaSS1984
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Ja po obejżeniu FF i VV staram się okroić listę do minimum i nie brać czegoś podobnego do tego co już mam. Ale coś mi wypada, a coś mi na listę wpada, więc nie jestem w stanie okroić do takiego stanu jakbym chciała :/
MUSZĘ przystopować, bo mnie mąż na przymusowe leczenie wyśle, albo umieści mnie w pokoju bez klamek. Pozatym widzę, że co za dużo to nie zdrowo, opinie od rodziny, że mam towaru jak w sklepie mnie nie bawią, no i kiedy ja to wszystko wykorzystam. Dobrze, że chociaż lakiery do paznokci w większości przypadków kupuję tańsze, ale za to w dużych ilościach
ciekawe co pojawi się w listopadzie i grudniu!?
MaSS1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 20:31   #3748
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
to ja poproszę Going Bananas i błyszczol ten fioletowy
wrzucę jutro, bo mąż wsadził mi obiektyw do robienia zdjęć zbliżeniowych, ale z dużej odległości i mam za krótką łapkę
a błyszczol nie jest fioletowy, tylko taki różowawy jest cudny.. kupiłam od razu 2 szt
__________________

mój blog

www.beautyness.pl



martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 23:19   #3749
She Wolf
Wtajemniczenie
 
Avatar She Wolf
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 327
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
a macie



błyszczyki: Dare To Dare i So Bad
pomadki: Win-Win, Naughty You
cienie: Going Bananas, Crazy Cool, Shock-A-Holic

Ja tez wczoraj nabylam Dare To Dare, oraz Liquid Lurex, Glaringly Hip i Hellriser. Ten ostatni to raczej nie moj kolorek, ale moze sie przyzwyczaje




__________________

23cs
Piotrus + 04.03.2014 (*)

Edytowane przez She Wolf
Czas edycji: 2010-08-19 o 23:21
She Wolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 08:15   #3750
nadi83
Rozeznanie
 
Avatar nadi83
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 870
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 3

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
zdję-cia! zdję-cia!


o_O!
ja takich planów nie podejmuję nawet. po co się łudzić
hahaha! no to pierwsza taka izolatka będzie... może nas ogólnie trzeba od społeczeństwa odizolować...?
ja generalnie też nie, ale niedługo części z moich zwłaszcza oczowych mazideł skończy się termin przydatności a szkoda mi byłoby je wyrzucić, więc w ten sposób się motywuję: chcę kupić nowe, to muszę zużyć stare!

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
a macie

jeśli interesują Was swatche lub zdjęcia z bliska, to mówcie, zrobię jutro jak mi mąż zmieni obiektyw w aparacie, bom sama nie umiem

błyszczyki: Dare To Dare i So Bad
pomadki: Win-Win, Naughty You
cienie: Going Bananas, Crazy Cool, Shock-A-Holic



ja też nie.. po co, skoro to lubię choć nie powiem, małe leczonko by nie zaszkodziło
ta pierwsza pomadeczka wygląda cuuuudnie. Ja bym bardzo prosiła o swatchyk.
nadi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.