Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-01, 20:14   #4531
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Cześć
czy znacie może mydło Dudu z Shealife ?
Cześć, słyszałam o nim, że jest bardzo dobre. Miałam dudu z Coastal Scents, było rewelacyjne. Zastanawiam się nad zakupem tego z itumaka.pl, bo jest tańsze od Shealife.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-01, 20:46   #4532
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Cześć, słyszałam o nim, że jest bardzo dobre. Miałam dudu z Coastal Scents, było rewelacyjne. Zastanawiam się nad zakupem tego z itumaka.pl, bo jest tańsze od Shealife.
ja kupilam swoje za 46 z przesyłką, używam od 4 dni i jestem zaskoczona
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-01, 21:02   #4533
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
ja kupilam swoje za 46 z przesyłką, używam od 4 dni i jestem zaskoczona
Mam nadzieję, że pozytywnie
Czytałam o tym mydle. Troszkę drogie.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-01, 21:21   #4534
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że pozytywnie
Czytałam o tym mydle. Troszkę drogie.
Bardzo pozytywnie, a tak na sprinta-pachnie świeżościa, przywraca skórze fajny blask, ładnie mi zdjęło opaleniznę z rąk. Na dzisiaj zdecydowanie lepsze od savon noir i znacznie wydajniejsze.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-01, 21:46   #4535
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Bardzo pozytywnie, a tak na sprinta-pachnie świeżościa, przywraca skórze fajny blask, ładnie mi zdjęło opaleniznę z rąk. Na dzisiaj zdecydowanie lepsze od savon noir i znacznie wydajniejsze.
Potwierdzam Twoją opinię tym bardziej, że z Savon noir miałam nieciekawe doświadczenia, nie przypadliśmy sobie do gustu. Dudu Osun jest dostępne w Polsce dość słabo, ale jest kilkoro dostawców. To jest receptura tradycyjnego mydła ze środkowo-zachodniej Afryki. Moje Coastal Scents pachniało jak olej z frytek, ale zapach nie dokuczał, był łagodny (czego nie można powiedzieć o savon noir). Pięknie czyściło skórę i tonizowało. A jakie jest świetne do wymoczenia skóry np stóp Po żadnym innym mydle nie mam takiego efektu. Aż mi się przypomniało i chyba niebawem kupię Akamuti. Dzięki
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 07:34   #4536
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

moje ulubione mydła z glinkami mają nowe wersje
do tego z czarną glinką ślinka mi cieknie
http://biolander.com/mydlo-z-glinka-...r/?cat=f-mydla
są jeszcze nowe z fioletową i niebieską

i nowe glinki w paście - z czarną też jest
http://biolander.com/glinka-czarna-t...iles-du-soleil
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 07:36   #4537
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

klolcia, soph piękne zakupy

czy ktoś już testował markę Skin Blossom?
http://www.minejo.home.pl/pl/producer/SKIN-BLOSSOM/20

widziałam w tk maxx zupełnie nieznaną mi markę naturalną, coś było w nazwie tea tree i kremy za 19,99 zł
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-02, 08:07   #4538
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
czy ktoś już testował markę Skin Blossom?
http://www.minejo.home.pl/pl/producer/SKIN-BLOSSOM/20

widziałam w tk maxx zupełnie nieznaną mi markę naturalną, coś było w nazwie tea tree i kremy za 19,99 zł
Skin Blossom mam mleczko oczyszczające, mam je już bardzo długo i nie mogę wymęczyć, to ono męczy mnie Nasza Melya też je miała i z tego co pisała, też jej nie przypadło do gustu. Widzę, że zmienili opakowania. Nie wiem jak inne produkty.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 08:13   #4539
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Skin Blossom mam mleczko oczyszczające, mam je już bardzo długo i nie mogę wymęczyć, to ono męczy mnie Nasza Melya też je miała i z tego co pisała, też jej nie przypadło do gustu. Widzę, że zmienili opakowania. Nie wiem jak inne produkty.

to chyba jednak nie zaryzykuję ponad 40 zł na krem w ciemno
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 09:13   #4540
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
klolcia, soph piękne zakupy

czy ktoś już testował markę Skin Blossom?
http://www.minejo.home.pl/pl/producer/SKIN-BLOSSOM/20

widziałam w tk maxx zupełnie nieznaną mi markę naturalną, coś było w nazwie tea tree i kremy za 19,99 zł
Miałam odlewki mleczko do ciała i odzywki do włosów - moim zdaniem nie warto
Ty i ten Twój tkmaxx
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 09:59   #4541
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
klolcia, soph piękne zakupy

czy ktoś już testował markę Skin Blossom?
http://www.minejo.home.pl/pl/producer/SKIN-BLOSSOM/20

widziałam w tk maxx zupełnie nieznaną mi markę naturalną, coś było w nazwie tea tree i kremy za 19,99 zł
A ja miałam krem do rąk Skin Blossom i bardzo mi pasował ; nawet kupiłam drugi raz, już w nowym opakowaniu, ale go jeszcze nie otwierałam Zostawię go raczej na chłodne dni, bo, z tego, co pamiętam, to bardzo fajnie odżywiał; miał taką dziwną konsystencję, że najpierw trochę nie chciał się wchłonąć, ale potem wchłaniał się błyskawicznie, a skóra po nim była bardzo gładka i długo nie wymagała ponownej aplikacji - dlatego właśnie kupiłam go znowu, bo , mówiąc szczerze, nie zdarzyło mi się to nigdy w przypadku innych kremów do rąk Jeśli tylko skład pozostał nie zmieniony, to myślę, że będzie super
Uwaga!
Deo przestał działać po 12 h- ja jestem jednak trudny przeciwnik
Ale będę stosować dalej, to zobaczymy...

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2013-09-02 o 10:05
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-02, 10:37   #4542
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42584478]A ja miałam krem do rąk Skin Blossom i bardzo mi pasował ; nawet kupiłam drugi raz, już w nowym opakowaniu, ale go jeszcze nie otwierałam Zostawię go raczej na chłodne dni, bo, z tego, co pamiętam, to bardzo fajnie odżywiał; miał taką dziwną konsystencję, że najpierw trochę nie chciał się wchłonąć, ale potem wchłaniał się błyskawicznie, a skóra po nim była bardzo gładka i długo nie wymagała ponownej aplikacji - dlatego właśnie kupiłam go znowu, bo , mówiąc szczerze, nie zdarzyło mi się to nigdy w przypadku innych kremów do rąk Jeśli tylko skład pozostał nie zmieniony, to myślę, że będzie super
Uwaga!
Deo przestał działać po 12 h- ja jestem jednak trudny przeciwnik
Ale będę stosować dalej, to zobaczymy...[/QUOTE]
a propos kremów do rąk.
Znalazłam wczoraj jakąś resztkę migdałowego phenome - staruszek okrutny... chyba dwa lata temu otwierany, więc w zasadzie 1,5 roku po terminie ale ja łatwo nie dam się wystraszyć, więc wycisnęłam z niego tą resztkę (okazała się całkiem spora ) i od wczoraj używam - krem jest jak najbardziej w porządku, konsystencja, zapach i działanie bez zmian po takim długim czasie i przypomniałam sobie, jaki jest fajny
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 11:23   #4543
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Anula, susabee dzięki za opinie na temat Skin Blossom.
może kiedyś uda mi się coś przetestować, a może minejo kiedyś zrobi z nich mega wyprzedaź

ta nieznana mi marka z tk maxx to to, ale nie wiem, czy to takie naturalne
http://www.teatree.ltd.uk/index.php
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 11:35   #4544
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42563077]Ishani, mhm0808
Skład deo Lavilin
Ingredients: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil & Hydrogenated Castor Oil & Copernica Cerifera (Carnauba) Wax, Zinc Oxide, Potato Starch (modified), Talc (pharma), Triethyl Citrate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Glycine Soya, Calendula Officinalis Flower Extract, Arnica Montana Flower Extract, Tocopherol, Ethylhexylglycerin, Lactose, Milk Protein, Bifida Ferment Lysate, Fragrance, O-Cymen-5-Ol
To chyba to ma tak działać...[/QUOTE]
zainteresował mnie ten produkt, ale nie mogę go nigdzie znaleźć
jakby ktoś zamawiał z amazona to chętnie dołączę

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Muszę powiedzieć, że po nocy z tonikiem i żelem regenerującym Santaverde moja cera była super Skóra miękka i przyjemna w dotyku, wygładzona, niespodzianki też się pochowały. Wrażenia mam podobne jak anula po toniku Verimy Nie wiem tylko jeszcze czy to zasługa samego toniku czy żelu.

natkaa, gratuję koniecznie opisuj wrażenia i napisz co dokładnie masz z serii Xingu.

soph, mi zdjęcia powyżej 2MB nie wchodzą. Może o rozmiar chodzi.
napisz proszę czy sam tonik daje odczuwalne nawilżenie i czy nie zajeżdża alkiem
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 11:46   #4545
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
ta nieznana mi marka z tk maxx to to, ale nie wiem, czy to takie naturalne
http://www.teatree.ltd.uk/index.php
Producent nie podaje składów. Szkoda, to nie świadczy dobrze, z tego co widzę, to TK Maxxx nie obniżył jakoś znacząco cen, bo w dolarach podobnie wychodzą.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 11:47   #4546
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Odp: Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
a propos kremów do rąk.
Znalazłam wczoraj jakąś resztkę migdałowego phenome - staruszek okrutny... chyba dwa lata temu otwierany, więc w zasadzie 1,5 roku po terminie ale ja łatwo nie dam się wystraszyć, więc wycisnęłam z niego tą resztkę (okazała się całkiem spora ) i od wczoraj używam - krem jest jak najbardziej w porządku, konsystencja, zapach i działanie bez zmian po takim długim czasie i przypomniałam sobie, jaki jest fajny
Ja przed wakacjami w torbie znalazłam zagubiony rok wcześniej słoiczek rossmanowski z odłożonym wyjazdowo dla syna kremem everyday (też phenome);
Pół zużyty palcami... I też bez najmniejszego uszczerbku w konsystencji i zapachu. I przyznam szczerze, że mnie to znalezisko bardzo zaniepokoiło (if you know what I mean... )
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 12:02   #4547
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Producent nie podaje składów. Szkoda, to nie świadczy dobrze, z tego co widzę, to TK Maxxx nie obniżył jakoś znacząco cen, bo w dolarach podobnie wychodzą.
dokopałam się do jednego składu:
Nature's Response Organic Body Butter
Ingredients: Aqua  Glyceryl Stearate SE  Glycerin  Paraffinum Liquidum  Stearic Acid  Cetyl Alcohol  Cera Alba (Beeswax)  Dimethicone  Phenoxyethanol  Mel (Honey)  Carbomer  Citral  Benzoic Acid  Sodium Hydroxide  Tocopheryl Acetate  Leptospermum Petersonii (Lemon Scented Tea Tree) Oil  Dehydroacetic Acid
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 12:14   #4548
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Odp: Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚ

beeets;[/B]42586260]Anula, susabee dzięki za opinie na temat Skin Blossom.
może kiedyś uda mi się coś przetestować, a może minejo kiedyś zrobi z nich mega wyprzedaź


http://www.teatree.ltd.uk/index.php[/QUOTE];Promolcia[/B]42586529]zainteresował mnie ten produkt, ale nie mogę go nigdzie znaleźć
jakby ktoś zamawiał z amazona to chętnie dołączę

A patrzyłaś na all? Ten do stóp ma identyczny skład ; ja wysłałam zapytanie do sprzedawcy i odpisał, żeby zamówić dwa do stóp, a on wyśle dwa różne


[QUOTE=Korah;42586766]Producent nie podaje składów. Szkoda, to nie świadczy dobrze, z tego co widzę, to TK Maxxx nie obniżył jakoś znacząco cen, bo w dolarach podobnie wychodzą.[/QUOTE]

W takim razie na opakowaniach też może nie być INCI, tylko Ingredients ; jak będę miała okazję, to sprawdzę naocznie...

Cytat:
Napisane przez [mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja przed wakacjami w torbie znalazłam zagubiony rok wcześniej słoiczek rossmanowski z odłożonym wyjazdowo dla syna kremem everyday (też phenome);
Pół zużyty palcami... I też bez najmniejszego uszczerbku w konsystencji i zapachu. I przyznam szczerze, że mnie to znalezisko bardzo zaniepokoiło (if you know what I mean... )
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
anula_ga- tak sobie właśnie pomyślałam, czytając Twojego posta;- nie podają INCI, chociaż w UE to chyba obowiązek , więc w gruncie rzeczy nawet nie wiadomo, jakie i ile konserwantów stosują...

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2013-09-02 o 12:32
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 12:16   #4549
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja przed wakacjami w torbie znalazłam zagubiony rok wcześniej słoiczek rossmanowski z odłożonym wyjazdowo dla syna kremem everyday (też phenome);
Pół zużyty palcami... I też bez najmniejszego uszczerbku w konsystencji i zapachu. I przyznam szczerze, że mnie to znalezisko bardzo zaniepokoiło (if you know what I mean... )
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

skup się na dobrych stronach tej sytuacji

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Susabee - ale kto nie podaje składów? Phenome?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-02, 12:27   #4550
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

skup się na dobrych stronach tej sytuacji

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Susabee - ale kto nie podaje składów? Phenome?
Nie podają INCI, tylko Ingredients, a to może nie być cały skład; już kiedyś była dyskusja na ten temat , ale nie wiem, czy coś się wyklarowało w tym temacie, bo dawno u nich nic nie kupowałam, ale na stronie sklepu jest napisane Ingrediens przy każdym produkcie
Teraz piszą: składniki, ale powinno być INCI wg mnie...

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2013-09-02 o 12:31
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 12:29   #4551
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
dokopałam się do jednego składu:
Nature's Response Organic Body Butter
Ingredients: Aqua  Glyceryl Stearate SE  Glycerin  Paraffinum Liquidum  Stearic Acid  Cetyl Alcohol  Cera Alba (Beeswax)  Dimethicone  Phenoxyethanol  Mel (Honey)  Carbomer  Citral  Benzoic Acid  Sodium Hydroxide  Tocopheryl Acetate  Leptospermum Petersonii (Lemon Scented Tea Tree) Oil  Dehydroacetic Acid
Paraffinum, Carbomer i Dimethicone, czyli silikon. Skład nienajgorszy, ale greenwashing

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja przed wakacjami w torbie znalazłam zagubiony rok wcześniej słoiczek rossmanowski z odłożonym wyjazdowo dla syna kremem everyday (też phenome);
Pół zużyty palcami... I też bez najmniejszego uszczerbku w konsystencji i zapachu. I przyznam szczerze, że mnie to znalezisko bardzo zaniepokoiło (if you know what I mean... )
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 12:30   #4552
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Skin Blossom mam mleczko oczyszczające, mam je już bardzo długo i nie mogę wymęczyć, to ono męczy mnie Nasza Melya też je miała i z tego co pisała, też jej nie przypadło do gustu. Widzę, że zmienili opakowania. Nie wiem jak inne produkty.
też miałam mleczko do mycia twarzy i bez szału
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 12:31   #4553
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42587765]Nie podają INCI, tylko Ingredients, a to może nie być cały skład; już kiedyś była dyskusja na ten temat , ale nie wiem, czy coś się wyklarowało w tym temacie, bo dawno u nich nic nie kupowałam, ale na stronie sklepu jest napisane Ingrediens przy każdym produkcie [/QUOTE]

To marka zarejestrowana w pl, musi podawać inci, bez obaw
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 12:39   #4554
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To marka zarejestrowana w pl, musi podawać inci, bez obaw
Ale zastrzegają, że mały procent to inne składniki, w przypadku, kiedy nie można ich zastąpić naturalnymi...czy jakoś tak
Więc właściwie do końca nie wiadomo, co to dokładnie znaczy; równie dobrze mógłby to być jakiś nienaturalny konserwant, ale w bardzo małej ilości...
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 13:08   #4555
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42587765]Nie podają INCI, tylko Ingredients, a to może nie być cały skład; już kiedyś była dyskusja na ten temat , ale nie wiem, czy coś się wyklarowało w tym temacie, bo dawno u nich nic nie kupowałam, ale na stronie sklepu jest napisane Ingrediens przy każdym produkcie [/QUOTE]
ja pytałam tylko, o którego producenta Ci chodzi

zgodnie z prawem pl kosmetyk musi zawierać wykaz składników zgodnie z nazwami przyjętymi w INCI.
chyba nie mam nakazu stosowania określenia INCI przed tym wykazem - wynikałoby więc z tego, że słowo składniki, ingredients jest tak samo poprawne (najwazniejsze, aby zawartość kosmetyku była podana zgodnie z normą INCI).
Oczywiście czym innym jest wskazywanie przez producenta wyłącznie składników aktywnych , bo to już na pewno nie jest pełna lista.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 13:23   #4556
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Paraffinum, Carbomer i Dimethicone, czyli silikon. Skład nienajgorszy, ale greenwashing
Korah dziękuję za opinię

ja bardzo tęsknię za balsamem do ciała Marbert bio care, ale dawno nie widziałam w tk maxx
i ciekawią mnie też ich kremy do twarzy
http://www.marbert.com/en/bio-care.php
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 14:35   #4557
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42588060]Ale zastrzegają, że mały procent to inne składniki, w przypadku, kiedy nie można ich zastąpić naturalnymi...czy jakoś tak
Więc właściwie do końca nie wiadomo, co to dokładnie znaczy; równie dobrze mógłby to być jakiś nienaturalny konserwant, ale w bardzo małej ilości...[/QUOTE]

Dokładnie tak jest jak piszesz, z tym, że nie zauważyłam, aby te sztuczne składniki były substancjami szkodliwymi zabronionymi przez instytucje certyfikujące i są normalnie wypisane na etykietach, czy się mylę To co producent podaje to procentowa zawartość substancji naturalnych, organicznych i syntetycznych, nie są one ukryte, normalnie widnieją w "ingredients". Z reguły każdy producent "eko" tak postępuje. Z tego co wiem, chociaż prawo nie jest moją mocną stroną, to producenci zarejestrowani na terenie UE mają obowiązek podawania składów inci na etykietach. tak więc "ingredients" to także "inci" w przypadku Phenome mam nadzieję. W innym razie łamaliby prawo. A ten mały procent składników syntetycznych jest dopuszczalny, zauważ, że niewiele marek ma składy 100% eko.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 14:43   #4558
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;42587395]beeets;[/B]42586260]Anula, susabee dzięki za opinie na temat Skin Blossom.
może kiedyś uda mi się coś przetestować, a może minejo kiedyś zrobi z nich mega wyprzedaź


http://www.teatree.ltd.uk/index.php[/QUOTE];Promolcia[/B]42586529]zainteresował mnie ten produkt, ale nie mogę go nigdzie znaleźć
jakby ktoś zamawiał z amazona to chętnie dołączę

A patrzyłaś na all? Ten do stóp ma identyczny skład ; ja wysłałam zapytanie do sprzedawcy i odpisał, żeby zamówić dwa do stóp, a on wyśle dwa różne


[QUOTE=Korah;42586766]Producent nie podaje składów. Szkoda, to nie świadczy dobrze, z tego co widzę, to TK Maxxx nie obniżył jakoś znacząco cen, bo w dolarach podobnie wychodzą.[/QUOTE]

W takim razie na opakowaniach też może nie być INCI, tylko Ingredients ; jak będę miała okazję, to sprawdzę naocznie...



anula_ga- tak sobie właśnie pomyślałam, czytając Twojego posta;- nie podają INCI, chociaż w UE to chyba obowiązek , więc w gruncie rzeczy nawet nie wiadomo, jakie i ile konserwantów stosują...[/QUOTE]
za info!
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 14:54   #4559
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
W takim razie na opakowaniach też może nie być INCI, tylko Ingredients ; jak będę miała okazję, to sprawdzę naocznie...
Na tych opakowaniach, które mam jest ingredients
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 14:59   #4560
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

dziewczyny w sklepie twojezrodlourody jest wyprzedaż sylveco.
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.