Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-22, 23:51   #2851
_polly_
Zakorzenienie
 
Avatar _polly_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 22 181
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Nigdzie nie mogę znaleźć swatchy 30 :/ gdyby nie był różowy to bym się zastanowiła nad nim...
Ja pół dnia szukałam swatchy 35 (znalazłam dwa ) i 33 (znalazłam jeden).
30 też szukałam, no ale dupa, nic nie znalazłam.
__________________

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 08:06   #2852
orzech_w_karmelu
Rozeznanie
 
Avatar orzech_w_karmelu
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 613
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Jaki masz odcień skóry? Ja mam ciepły jasny i pomyślałam, że może coś podpatrzę u ciebie. Ten podkład z Catrice mam, ale kolor mi się nie podoba. Zbyt różowy.
orzech_w_karmelu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 13:13   #2853
_polly_
Zakorzenienie
 
Avatar _polly_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 22 181
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Kliknęłam ten podkład Max Factor w odcieniu 33. Jak tylko trafi w moje łapska, to wrzucę swatche. Mam nadzieję, że jutro lub w piątek, bo wybrałam paczkę, jako sposób dostawy.
__________________

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.

Edytowane przez _polly_
Czas edycji: 2013-10-23 o 13:14
_polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 19:58   #2854
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Jaki masz odcień skóry? Ja mam ciepły jasny i pomyślałam, że może coś podpatrzę u ciebie. Ten podkład z Catrice mam, ale kolor mi się nie podoba. Zbyt różowy.
Gwoli ścisłości - to nie mój blog
Ja osobiście mam chłodny neutralo-żółć, więc skoro ten Catrice jest różowy to lipa :/

Cytat:
Kliknęłam ten podkład Max Factor w odcieniu 33. Jak tylko trafi w moje łapska, to wrzucę swatche. Mam nadzieję, że jutro lub w piątek, bo wybrałam paczkę, jako sposób dostawy.
O tak tak
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 20:11   #2855
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Nooo, chyba cościk się pojawiło. I kolor ma niegłupi.
Wiesz co, dzisiaj zrobiłam test na łapsku, CC krem z Sensique, obok CC z Bell i Catrice All Matt Plus -wszystkie odcienie najjaśniejsze Zaraz po nałożeniu różnica była: Sensique mega różowy, Bell przyjemnie jasno kremowo żółty i Catrice zimny całkiem jasny beż, wręcz szarawy. Chodziłam po drogerii i sklepach, po 20 minutach wyszłam na światło dzienne ocenić jak się utleniają i jak w naturalnym świetle wyglądają. To co zobaczyłam dość mocno mnie zaskoczyło miałam na ręku trzy totalnie prosiakowo utlenione paski Żółty Bell i szary Catrice zrobiły się totalnie różowe. Wszystkie trzy po utlenieniu wyglądały tak samo Wcześniej myślałam że mnie oko zawodzi kiedy widziałam różowe tony nawet w żółtych ciepłych podkładach ale teraz dochodzę do wniosku że wszystkie drogeryjne podkłady nieważne w jakiej tonacji wyjściowej mają różowy pigment który często wychodzi dopiero po kilku minutach. Nawet taki W1 True Match robił mi wyraźną ciepło miodowo różową plamę
MAP 1NB i Inglot LW100 nie robiły się różowe


_polly_ jestem niesamowicie ciekawa jaki będzie ten #33. Szkoda tylko że nie ma nigdzie porównania z #47 żeby jakiś punkt odniesienia był.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 21:42   #2856
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Wiesz co, dzisiaj zrobiłam test na łapsku, CC krem z Sensique, obok CC z Bell i Catrice All Matt Plus -wszystkie odcienie najjaśniejsze Zaraz po nałożeniu różnica była: Sensique mega różowy, Bell przyjemnie jasno kremowo żółty i Catrice zimny całkiem jasny beż, wręcz szarawy. Chodziłam po drogerii i sklepach, po 20 minutach wyszłam na światło dzienne ocenić jak się utleniają i jak w naturalnym świetle wyglądają. To co zobaczyłam dość mocno mnie zaskoczyło miałam na ręku trzy totalnie prosiakowo utlenione paski Żółty Bell i szary Catrice zrobiły się totalnie różowe. Wszystkie trzy po utlenieniu wyglądały tak samo Wcześniej myślałam że mnie oko zawodzi kiedy widziałam różowe tony nawet w żółtych ciepłych podkładach ale teraz dochodzę do wniosku że wszystkie drogeryjne podkłady nieważne w jakiej tonacji wyjściowej mają różowy pigment który często wychodzi dopiero po kilku minutach. Nawet taki W1 True Match robił mi wyraźną ciepło miodowo różową plamę
MAP 1NB i Inglot LW100 nie robiły się różowe


_polly_ jestem niesamowicie ciekawa jaki będzie ten #33. Szkoda tylko że nie ma nigdzie porównania z #47 żeby jakiś punkt odniesienia był.
Ta różowatość w większości podkładów mnie dobija ciapnęłam se dziś na rękę ten nowy Rimmel(Stay Matte?), dwa najjaśniejsze odcienie, i 110 CSa to przy nich neutral myślałam, że może setka będzie bardziej beżowa, czy choć już pomarańczowa, a gdzie tam
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 22:15   #2857
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

A ja zamówiłam oriflame very me najjaśniejszy, podobno jest ok dla tych, którzy chcieli by coś w stylu MP 010 ale bez różowych tonów. Krycia nie potrzebuję, jak nie będzie ciastował, a kolor jasny jak obiecują to będzie nowy ulubieniec Za dychę to nawet szkoda nie przetestować.

Mam pytanie do Was: jakie swatche są lepsze/bardziej miarodajne: na skórze czy na białej kartce?
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-23, 22:25   #2858
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 646
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez blackberry8 Pokaż wiadomość
A ja zamówiłam oriflame very me najjaśniejszy, podobno jest ok dla tych, którzy chcieli by coś w stylu MP 010 ale bez różowych tonów. Krycia nie potrzebuję, jak nie będzie ciastował, a kolor jasny jak obiecują to będzie nowy ulubieniec Za dychę to nawet szkoda nie przetestować.

Mam pytanie do Was: jakie swatche są lepsze/bardziej miarodajne: na skórze czy na białej kartce?
To zależy do czego
Moim zdaniem na skórze, bo wtedy wiesz jak wygląda w stosunku do Twojej karnacji. Poza kosmetyki nie służą do malowania kartek i zmieniają się ich właściwości kolory także
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 22:29   #2859
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez blackberry8 Pokaż wiadomość
A ja zamówiłam oriflame very me najjaśniejszy, podobno jest ok dla tych, którzy chcieli by coś w stylu MP 010 ale bez różowych tonów. Krycia nie potrzebuję, jak nie będzie ciastował, a kolor jasny jak obiecują to będzie nowy ulubieniec Za dychę to nawet szkoda nie przetestować.

Mam pytanie do Was: jakie swatche są lepsze/bardziej miarodajne: na skórze czy na białej kartce?
Żadne, najlepsze są na gębie a już w przypadku bb kremów robienie słoczy mija się z celem. Ale jeśli już to na białej kartce jest lepsze odzwierciedlenie faktycznej tonacji Choć można się przerazić jak na kartce wszystko ciemno brązowe wychodzi ale zdecydowanie lepiej niż na skórze widać odcień produktu Skóry są przecież w różnych odcieniach i przez to odbiór tonacji może być przekłamany poprzez np. wzmocniony kontrast chłodnego podkładu z ciepłą skórą. A na bieli te wszystkie brzoskwinie i pomarańcze wyłażą
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 22:29   #2860
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Tez myślę, że na skórze daj znac, czy okiełznałaś Very Me
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 22:33   #2861
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

[1=1a159cf6a0624b31db6aaef b6bbb43b621a184e1;4340261 2]
Moim zdaniem na skórze, bo wtedy wiesz jak wygląda w stosunku do Twojej karnacji.[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Żadne, najlepsze są na gębie [...]
Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Tez myślę, że na skórze
Weź tu dogódź kobietom Jak zrobię porządki w podkładach to wrzucę swatche tego co mam, może komuś się przyda I na kartce, i na skórze.

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
daj znac, czy okiełznałaś Very Me
Dam znać Trochę się boję, że nie da rady z moją tłustą cerą, ale nie potrzebuję ani żelaznej trwałości, ani mega krycia. Szukam jakiegoś codzienniaka, rozważałam też true match w1, jednak drobinki rozświetlające go dyskwalifikują.
Czaję się też na nowego zielonego skin79, ale pewnie będzie za ciemny
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-23, 22:55   #2862
_polly_
Zakorzenienie
 
Avatar _polly_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 22 181
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość

O tak tak
Nie mogę się już doczekać.
Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
_polly_ jestem niesamowicie ciekawa jaki będzie ten #33. Szkoda tylko że nie ma nigdzie porównania z #47 żeby jakiś punkt odniesienia był.
Postaram się dorwać odlewkę 47 i porównam.
__________________

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-24, 12:15   #2863
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Żadne, najlepsze są na gębie a już w przypadku bb kremów robienie słoczy mija się z celem. Ale jeśli już to na białej kartce jest lepsze odzwierciedlenie faktycznej tonacji Choć można się przerazić jak na kartce wszystko ciemno brązowe wychodzi ale zdecydowanie lepiej niż na skórze widać odcień produktu Skóry są przecież w różnych odcieniach i przez to odbiór tonacji może być przekłamany poprzez np. wzmocniony kontrast chłodnego podkładu z ciepłą skórą. A na bieli te wszystkie brzoskwinie i pomarańcze wyłażą
też tak uważam w dodatku często na zdjęciach skóra wychodzi bardziej różowo, niż jest w rzeczywistości - przynajmniej tak jest u mnie, mimo dobrego balansu bieli co dodatkowo zaburza odbiór koloru podkładu.
niestety największym problemem przy robieniu jakichkolwiek swatchy jest utlenianie podkładu, które jest kwestią bardzo indywidualną. u mnie jest nawet różnica, czy kładę podkład na skórę twarzy czy np. ręki - na ręce podkłady dużo bardziej mi ciemnieją.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-25, 09:16   #2864
orzech_w_karmelu
Rozeznanie
 
Avatar orzech_w_karmelu
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 613
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Gwoli ścisłości - to nie mój blog
Ja osobiście mam chłodny neutralo-żółć, więc skoro ten Catrice jest różowy to lipa
Wydawało mi się, że masz ten blog w podpisie ale widocznie coś mi się pomieszało.

Dla mnie Catrice jest za chłodny, ziemisty i brzydko wygląda. Dla porównani:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_0800.jpg (71,7 KB, 78 załadowań)
orzech_w_karmelu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-25, 19:44   #2865
wega1993
Rozeznanie
 
Avatar wega1993
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 888
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

cóż, ja ciągle szuka swojego podkładu.
w tej chwili nie potrzebuje mocnego krycia, co najwyżej średnie. mam cerę mieszaną w kierunku tłustej,wrażliwą. Mam podkład Dermacol w odcieniu 208 (najjaśniejszym) i właśnie o takim odcieniu chciałabym znaleźć jakiś podkład, bo ten jest za mocny i używam go jedynie jako korektora.
__________________

,,
Większość ludzi jest silniejsza, niż sami sądzą. Tylko czasami zapominają o wierze."



wega1993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 00:35   #2866
ullcia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 385
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Jeśli chodzi o kryjące to ja mogę polecić Bourjouis Flowers lub delikatnie mniej kryjący+matujący 123 perfect . Moim zdaniem ogólnie Bourjouis ma bardzo fajne odcienie takie właśnie cieplejsze. No i nawet dla naprawdę bladych osób znajdą się kolory
ullcia92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 07:40   #2867
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez ullcia92 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o kryjące to ja mogę polecić Bourjouis Flowers lub delikatnie mniej kryjący+matujący 123 perfect . Moim zdaniem ogólnie Bourjouis ma bardzo fajne odcienie takie właśnie cieplejsze. No i nawet dla naprawdę bladych osób znajdą się kolory
Nie zgodzę się
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 07:46   #2868
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ktoś pisał tutaj, że używa Catrice Matt plus 010 - nie ciemnieje? Zrobiłam swatcha na ręce i po wyjściu na zewnątrz utlenił się do takiego ciemnego brązu o.O
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 09:12   #2869
iamxshi
Zadomowienie
 
Avatar iamxshi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin/Łódź
Wiadomości: 1 838
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się
I ja też. Niby się męczę z tą 51 HM i HM serum, ale to jednak nie jest mój kolor. No chyba, że się opalę to może być
iamxshi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-26, 11:06   #2870
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamxshi Pokaż wiadomość
I ja też. Niby się męczę z tą 51 HM i HM serum, ale to jednak nie jest mój kolor. No chyba, że się opalę to może być
Ja również. Miałam 51 ze starej wersji hm, fajny żółtek, ale za ciemny.

Very me testuję od 2 dni, na razie wiem jedno - kolor pasuje Konsystencja lejąca, krycie słabe. Dla mnie ok, czegoś takiego szukałam.
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 12:43   #2871
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Fajny jasny kolor ma mariza podkład z witamina e, ale krycie beznadziejne.
Ciekawa jestem jak z tą nowa formula stay matte rimmela, jakie kolory? Pojawił sie pierwszy komentarz na kwc i mnie zaciekawił
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 12:48   #2872
ullcia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 385
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez iamxshi Pokaż wiadomość
I ja też. Niby się męczę z tą 51 HM i HM serum, ale to jednak nie jest mój kolor. No chyba, że się opalę to może być

Naprawdę? Ja mam bladą cerę i używam 52 w zimie, natomiast pracowałam przez długi czas jako makijażystka w drogerii i nie trafiła mi się Pani podczas makijażu/ doboru podkładu dla której 51/71 byłoby za ciemne, stąd moja opinia.
ullcia92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 13:05   #2873
_polly_
Zakorzenienie
 
Avatar _polly_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 22 181
Dot.: Podkład dla jasnej oliwkowej cery...

Mam już ten podkład max factor, pierwsze wrażenie "myślałam, że będzie jaśniejszy". Jak wrócę do domu, to zrobię porównanie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 14:19   #2874
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Ktoś pisał tutaj, że używa Catrice Matt plus 010 - nie ciemnieje? Zrobiłam swatcha na ręce i po wyjściu na zewnątrz utlenił się do takiego ciemnego brązu o.O
na ręce podkład się może utlenić inaczej niż na twarzy, bo tam jest inna skóra
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 14:24   #2875
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
na ręce podkład się może utlenić inaczej niż na twarzy, bo tam jest inna skóra
uspokajasz mnie bo kupiłam - jutro test
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 14:25   #2876
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 646
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez ullcia92 Pokaż wiadomość
Naprawdę? Ja mam bladą cerę i używam 52 w zimie, natomiast pracowałam przez długi czas jako makijażystka w drogerii i nie trafiła mi się Pani podczas makijażu/ doboru podkładu dla której 51/71 byłoby za ciemne, stąd moja opinia.
a tu dla większości 51 HM i HMS jest zimą za ciemne, więc to różnie bywa
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 14:35   #2877
iamxshi
Zadomowienie
 
Avatar iamxshi
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin/Łódź
Wiadomości: 1 838
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez ullcia92 Pokaż wiadomość
Naprawdę? Ja mam bladą cerę i używam 52 w zimie, natomiast pracowałam przez długi czas jako makijażystka w drogerii i nie trafiła mi się Pani podczas makijażu/ doboru podkładu dla której 51/71 byłoby za ciemne, stąd moja opinia.
Ja nigdy do makijażystki nie chodzę, bo wiem, że nic dobrego nie trafi dla mnie


Btw, gdzieś trafiłam kiedyś na wątek, gdzie dziewczyna pytała się o podkład dla jasnej karnacji, a inne użytkowniczki poleciły jej się opalić, bo nie będzie wyglądać niezdrowo ( )i nie będzie miała problemu z podkładami Cenna rada

Edytowane przez iamxshi
Czas edycji: 2013-10-26 o 14:38
iamxshi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 15:08   #2878
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez ullcia92 Pokaż wiadomość
Naprawdę? Ja mam bladą cerę i używam 52 w zimie, natomiast pracowałam przez długi czas jako makijażystka w drogerii i nie trafiła mi się Pani podczas makijażu/ doboru podkładu dla której 51/71 byłoby za ciemne, stąd moja opinia.
Nie wierze, ze pracowalas przez "dlugi czas" w ten sposob i nigdy na nikogo takiego nie trafilas - zwlaszcza, ze sama pracowalam w podobny sposob i dosc czesto trafialy mi sie osoby, ktore w HM51 wygladalyby jak w masce. Jesli faktycznie pracowalas w ten sposob to predzej uwierze, ze po prostu nie potrafisz dobrac wlasciwego koloru podkladu.
Moje wlasne doswiadczenie ze sklepowymi wizazystkami zreszta tez nie jest dobre - tylko raz trafilam na osobe, ktora stwierdzila, ze niestety nic wystarczajaco jasnego w ofercie dla mnie nie ma.

Oczywiscie jesli wychodzi sie z zalozenia, ze cos "musi pasowac" to "pasowac" bedzie. Jak dawno temu kupilam HM51 to tez dopiero po kilku dniach zobaczylam jak ciemna mam twarz w porownaniu do reszty ciala, bo wczesniej uznalam, ze skoro jest "taki jasny" to na pewno bedzie dla mnie dobry. Tylko, ze dobra wizazystka powinna miec o tym jednak wieksze pojecie.
Gama kolorystyczna podkladow drogeryjnych jest bardzo okrojona i nie ma sie co oszukiwac, ze dla kazdego cos sie znajdzie (zwlaszcza, ze chodzi nie tylko o poziom jasnosci, ale tez odcien skory, a tych tez jest wiecej niz rozowy i zolty). Lepiej jest z markami selektywnymi, ale i tak bardzo niewiele oferuje cos co sprawdzi sie dla osoby z faktycznie jasna/ciemna karnacja. Nie mowiac juz o tym, ze jest ledwie kilka marek, ktore produkuja cos dla osob z karnacja faktycznie bardzo jasna/bardzo ciemna.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 15:21   #2879
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

i nie dość, że rzeczywiście jasnych podkładów jest jak kot napłakał, to jeszcze w grę wchodzi kwestia właściwości. więc my, bladolice, mamy naprawdę większy problem. Ale nie tylko jasne cery są "dyskryminowane". Osoby z cerą ciemniejszą, ale złotą czy tym bardziej oliwkową też będą mieć duuuży problem, żeby znaleźć coś dla siebie.
Ja się cieszę, że mi i tak najbardziej pasują minerały Mają z reguły bogatą gamę kolorystyczną. Dla mnie kupienie białego Meow i zabarwienie go pigmentami było strzałem w dziesiątkę
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-10-26 o 15:25
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-26, 15:39   #2880
_polly_
Zakorzenienie
 
Avatar _polly_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 22 181
Dot.: Podkład dla jasnej oliwkowej cery...

Dziewczyny, dzisiaj dałam radę zrobić tylko szybkie swatche na ręce. Jutro postaram się zrobić lepsze.
Na górze loreal w1, środek to właśnie max factor 33, na dole rimmel 010.:P


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1382794652022.jpg (53,0 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1382794689037.jpg (54,2 KB, 62 załadowań)
__________________

Mam dobrą figurę. Koło to też figura.
_polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.